Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-06-05 23:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wkleję kalendarz dywidend dla rynku w Stanach.
Bardzo praktyczny.

http://www.thestreet.com/dividends/index.html?cm_ven_int=more
Ciułacz / 2011-06-05 13:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na pb.pl już ujawniono pełną swoją listę
8 technicznych perełek na wakacje.
Mostostal Zabrze, PBG, Dom Development , Kopex, Cormay,City Interactive,Drozapol, PKM Duda.
Ciułacz / 2011-06-06 12:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Silver witaj !
Każda z tych spółek ma potencjał ale nie tylko to od tego zależy bo jeszcze istnieje sterowanie ręczne.Np taki Mostostal Zabrze wygląda jak by go ktoś na siłę ściągał do parteru. Wystarczy trochę dołożyć do pieca i kurs wystrzeli, ale kto i kiedy to zrobi ?Przy takich spółkach to AT nie za wiele powie.
Ciułacz / 2011-06-04 13:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co weekendowo zapodaje komentarz analityka-praktyka z Montrealu.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201106/03/01-4405864-la-rotation-sectorielle-offre-des-occasions-en-bourse.php
................................
Generalnie facet powiada że jesteśmy w czasie przeceny i całkiem to nie jest zakończone,ale przez najbliższe dwa miesiące powinno się to wyklarować, czyli to powinien być okres aby coś dobrać.
Ciułacz / 2011-06-03 13:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z analizy StockWatch.pl wynika, że 21 giełdowych spółek na koniec marca nie miało żadnego kredytu.Niektórzy z listy po prostu kredytów by nie dostali. Inni ich nie biorą, bo nie muszą.Dojrzała spółka, która nie ma długów i nie planuje dużych inwestycji, a ma pieniądze na koncie, może być postrzegana jako firma skłonna do wypłaty dywidendy lub skupu akcji własnych.
.......................
http://www.pb.pl/2/a/2011/06/03/21_spolek_gieldowych_bez_dlugu
..................................
Ciułacz / 2011-06-03 12:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Już tak się przyzwyczailiśmy do tego że w Stanach jest źle że puszczamy wszystko koło uszu.
Obecnie Prezydent Obama już nie ma większości w Parlamencie co może poskutkować reperkusją aż do wyborów nowego Prezydenta. Głównie chodzi o podwyższeniu limitu zadłużenia, jak tego teraz przed wakacjami nie zrobią już strony się zatrzeciewią i to może się przeciągnąć do do jesieni oraz do wiosny a następnie to już wypory to nikt nie ustąpi z obranej drogi.Dla giełdy skutki mogą być fatalne, ale dla gospodarki to będzie trzaskać a na longa wyjdą z tego mocniejsi.
Na pb.pl czytam :
Znany ekonomista Robert Reich twierdzi, że amerykańska gospodarka kieruje się w stronę drugiego dna recesji gdyż poziom bezrobocia jest nadal bardzo wysoki, rynek nieruchomości praktycznie nadal nie wykazuje pozytywnych symptomów, a ożywienie utknęło w martwym punkcie.
Dalej :
Podczas gdy duże firmy siedzą na gotówce, m.in. dzięki rządowym programom stymulacyjnym, zaś małe i średnie spółki mają łatwy dostęp do tanich kredytów, konsumenci, którzy stanowią 70 proc. całej gospodarki, nie mogą tak łatwo pożyczać pieniędzy. W rezultacie nie będą kupować na tyle dużo, by rozruszać ponownie gospodarkę – wyjaśnia ekonomista.
Od siebie dodam że bez programu stymulacyjnego się nie zobędzie, a do tego jest potrzebne podniesienie limitu zadłużenia, albo się ustawić z boku i czekać jak się wystrzelają.
Ciułacz / 2011-06-03 13:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do powyższego co już napisałem to jest pocieszające że
duże firmy siedzą na gotówce


zaś małe i średnie spółki mają łatwy dostęp do tanich kredytów

i tym razem to bym się nie obawiał o upadek banków.
Ciułacz / 2011-06-03 02:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na pb.pl czytam : 8 technicznych perełek.
http://www.pb.pl/2/a/2011/06/02/8_technicznych_perelek
...................................
Niestety nie podali wszystkich wytypowanych spółek, może i to nie wielka strata.
Ciułacz / 2011-06-02 13:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Inwestorzy z USA w Polsce planują dalszą ekspansję
Tak pisze w pb.pl
http://www.pb.pl/a/2011/06/02/Inwestorzy_z_USA_w_Polsce_planuja_dalsza_ekspansje
Jak ktoś ma czas to ich przypilnować bo może będą wchodzić w spółki na GPW co powinno szarpać kursem
needle / 2011-06-02 11:11 / Bez rangi
ot pozdrowić chciałem...
...ślad zostawiłem poniżej, ale nie ekonomiczny tym razem...
Ciułacz / 2011-06-02 12:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Igła witaj!
Czytałem i tu wkleję , cytuję:

tu jest więcej w sprawie...
http://www.polonus.mojeforum.net/viewtopic.php?t=1854

wielu ludzi nie ma prawie nic do powiedzenia
niektórym sie wydaje, że coś mają
wielu nie liczy się z napisanym/wypowiadanym słowem
...szczególnie, gdy nie są trzeźwi, albo wydaje im się, ze piszą (w necie)
anonimowo
Koniec cytatu.
Powiem Ci tak : Jasię jeszcze dziwie że czasami coś mnie zdziwi lub mnie ruszy.
.............................
Generalnie to anonimowo lub podszywając się pod kogoś można komuś tak zszargać opinie że tego już nie odkręci.A czym wyżej to tym silniejszy wiatr wieje.
W polityce na całym świecie to jest na porządku dziennym.
Zresztą tak samo jest na parkiecie że się chce manipulować kursem spółek.
Najważniejsze w tym wszystkim to chyba jest to aby sobie z tego zdawać sprawę i odpowiednio się ustawiać bo inaczej zawał serca murowany.
Ciułacz / 2011-06-02 03:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Coś dla ciułaczy: KOGENERA ?
Ciułacz / 2011-06-02 02:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Niby spadki na kontynencie amerykańskim ale to co miałem obstawione (MKZ.UN w Toronto ) to wzrosło zamiast spaść, a drugi to samo(NPI:TSX, CA).
Jeszcze może się zaczaję na: Rogers Communications Inc(RCI.A:TSX, CA), ale ten stanął jak zamurowany.
Ciułacz / 2011-06-01 12:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na pb.pl czytam:
1000 proc. spółki Patrowicza w maju.
http://newconnect.pb.pl/2434355,9573,1000-proc-spolki-patrowicza-w-maju
.......................
Co by nie powiedzieć o Patrowiczu to on musi mieć dobrą ekipę.
smooth / 2011-06-01 12:58 / portfel / Tysiącznik na forum
Nie napisali tylko ile odcięto od kursu w związku z pp.
Ciułacz / 2011-06-01 13:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Smooth ,Słusznie prawisz ,ale ja sie odnosze do całości pisząc
Co by nie powiedzieć o Patrowiczu to on musi mieć dobrą ekipę.

Jeszcze dodam że pieniądze podobno nie śmierdzą.
RDO 478 / 2011-05-31 20:12 / portfel / Bywalec forum
Witaj Ciułaczu .
poniżej pisałej o pbsfinance ,pewnie już znalazłes co z emisja,ale gdybys jednak nie szukał ,a chcesz sie załapać na pp to nie musisz się śpieszyć :
.....Podwyższa się kapitał zakładowy Spółki o kwotę nie większą niż 14.632.800 (czternaście milionów dwa akcji na okaziciela serii G o wartości nominalnej 28 (dwadzieścia osiem) groszy każda......
....Cena emisyjna jednej akcji wynosi 32 (trzydzieści dwa) grosze.....
...Akcje serii G zostaną zaoferowane dotychczasowym akcjonariuszom, to jest osobom posiadającym akcje Spółki w dniu 12 sierpnia 2011 roku (dzień prawa poboru).
Pozdrawiam
Ciułacz / 2011-05-31 23:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
RDO 478 witaj !
Na Beefie to już szrpnąłem ładnych parę groszy.Spółka bez specjalnych ośiągnięć ale ktoś potrafił nakręcić wykres.
Jak to było robione z premedytacją z insajdu to gra może się powtórzyć ale może sie okazać że ktoś ich nakrył ( bez twardych dowodów) i są pod lupą więc już tego nie zrobią.Jak kto nakęcili przypadkowi spekulanci to nic pewnego.
Odnośnie samej samej emisji.
Po co im ta emisja ? no wiem , aby zebrać trochę kasy od dawców kapitału, ale co będziemy mieć w zamian za to? zyski ? może?
Większościowym udziałowcem jest spółdzielnia, czyli oni też powinni kupić te akcje po 28 gr, hmm... moim zdaniem to oni przez tą emisję to będą chcieli wyjść ze swoim kapitałem a nie jeszcze inwestować i brnąć dalej .
Tu ktoś kto tam zna realia to może mieć rozeznanie , bo się może okazać że wypłyną na szerokie wody.
Ja obecnie nie mam dużo czasy na śledzenie parkietu wiec się nie odważę na na tą inwestycję.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2011-05-31 13:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
w weekend zazwyczaj podaję link do komentarza z Montrealu gdzie zazwyczaj pada pytanie w co by obecnie zainwestował $10000 .
Nie zrobiłem tego bo link nie wchodził.Co teraz uczynię .
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201105/30/01-4404265-limpasse-de-la-dette-fait-trembler-la-bourse.php
...............................
Facet radzi trzymać 25-30% kasy a resztę zainwestować w solidne spółki co płacą dywidendę.
Je garderais de 25% à 30% en encaisse et j'investirais le reste dans quatre ou cinq entreprises solides qui versent des dividendes élevés de 3 ou 4%. Je choisirais deux sociétés au Canada, par exemple Rogers Communications, qui a une belle croissance dans le câble et la téléphonie mobile et qui verse un dividende de presque 4%. Et je choisirais trois sociétés américaines et étrangères comme Sanofi, Vodafone et PepsiCo.
i jak widzimy powyżej wymienił kilka.
Natomiast odradza inwestować w spółki wydobywcze co nie przynoszą zysków i jeszcze produkcja jest w powijakach , bo kredyty mogą je udusić.
Ciułacz / 2011-05-31 02:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Często tu wspominam brać spółki co płacą od lat dywidendę i idą równo z indeksem.
Może dwa słowa dlaczego tak a nie inaczej.
Jak od lat płacą dywidendę to muszą mieć dobre fundamenty i jak idą zgodnie z indeksem to powinno oznaczać że jeszcze się rozwijają lub ciągle są niedowartościowane, albo jedno i drugie.To tak jak byśmy robili analizę fundamentalną na skróty.
Zwykły ciułacz to nie koniecznie musi się znać na wszystkich kruczkach analiz, ale jak będzie pamiętał o powyższym to może spać spokojnie.
Bywają spółki co płacą super dywidendę ale już są bardzo dojrzałe i nie chcą rosnąć a po odcięciu dywidendy od kursu mają problemy to odrobić .
Mam taką spółkę (od 2 lat) co płaci rocznie 30-40% dywidendy ale idzie na dół jak po schodach , w 1996 była po$22 a na dziś stoi $1,16
http://finance.yahoo.com/echarts?s=MKZ-UN.TO#chart5:symbol=mkz-un.to;range=5y;indicator=ema%2850,20%29+volume;charttype=line;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=on;source=undefined
......................................
Na wykresie wyraźnie widać spadki na nowy rok po odcięciu dywidendy.
Inna sprawa to dla tych co sobie dobrze radzą z analizą ale i dla tych pokaźna część portfela powinna być nie do ruszenia.
Ciułacz / 2011-05-30 12:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W ubiegłą Sobotę zrobiłem inwestycję na longa liczę że to będzie na 30-40 lat, jeszcze mnie przeżyje.
W jednym z mieszkań wyciąłem wszystkie rurki(galwanizowane)od hydrauliki i wszystko zrobiłem w nowym systemie co u nas nazywają PEX (or crosslinked polyethylene).

http://www.pexinfo.com/
.......................
Zabrało mi to około 8 godzin, ale muszę przyznać że się trochę namachałem, widać że mi lata lecą.
ad... / 62.21.32.* / 2011-05-30 13:10
Witaj Ciulaczu, najwyzszy czas na wsparcie lokalnej przedsiebiorczosci i wynajecie pomocnika :)
Ciułacz / 2011-05-30 13:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adriano witaj !
Dobrze radzisz
najwyzszy czas na wsparcie lokalnej przedsiebiorczosci i wynajecie
pomocnika

Ale z pomocnikiem to ja sam mniej zrobię i się obawiam że sobie krzywdę zrobi.
Muszę przyznać że przez kilka godzin to mi małżonka asystowała i chciała pomagać ale nie bardzo było w czym , bo bym nie dał do ręki bosha do wycinania rurek ani palnika do lutowania rurek miedzianych, bo same podłączenia robiłem w miedzi.
Już muszę zmykać do pracy, w końcu gdzieś muszę odpocząć ;-)
Pozdrawiam
ad... / 62.21.32.* / 2011-05-30 14:04
To zostaje wynajecie lokalnego mikro-przedsiebiorcy entuzjasty prac w miedzi, ktory zlecone prace wykona tylko pod twoim czujnym okiem ;)
tak, wiem ze bedzie drozej ale zdrowie jest tylko jedno wiec nie ma co przesadzac,
Pozdrowienia :)
Ciułacz / 2011-05-30 23:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Trochę racji w tym jest
To zostaje wynajecie lokalnego mikro-przedsiebiorcy entuzjasty prac w miedzi

Mam takiego, swój człowiek Tomek już kiedyś mi zrobił 6 mieszkań, dobry fachowiec.
wiem ze bedzie drozej ale zdrowie jest tylko jedno wiec nie ma co
przesadzac,

To fakt ale lubię coś pomajsterkować bo mi to dobrze idzie i z tego jest pewna satysfakcja, a i tak cały ubiegły weekend lało.A Tomek ma sporo zamówień i na dodatek ostatnio kupił dom, nawet mu pomagałem w elektryce ( mam master) bo przerabiał kuchnię i łazienkę.Taka tu jest tradycja że jak ktoś kupi pierwszą nieruchomość to koledzy co najmniej jedna dniówkę pomagają.
To Adrianoo jak coś kupisz to daj znać , podskoczymy ci pomóc ;-)
Pozdrawiam
Pooh / 2011-05-31 00:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Cześć Ciułaczu :)
Szkoda, że nie wiedziałem o powyższym zwyczaju, remont u mnie trwałby krócej ;)
Tak sobie poczytałem o Pex - ciekawa technologia. U nas rządzą aktualnie rurki PE z folią aluminiową w środku ścianki. Łączenie na zgrzew lub klasycznie.
Pozdrówka. Q
Ciułacz / 2011-05-31 00:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Quba witaj!
Najwyższy czas na wprowadzenie praktycznych zwyczajów.
Szkoda, że nie wiedziałem o powyższym zwyczaju, remont u mnie trwałby
krócej ;)

Ludzie zalatani a takie pospolite ruszenie to jest okazja do spotkania było nas tam 5 osób i każdy coś tam robił.
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy