Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-05-30 01:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nasze krajowe spółki też płacą dobrą dywidendę.Większość szuka perełek co to w rok wzrosną o 100% i bardzo dobrze ale nie róbmy tego całym kapitałem.Co najmniej 75% naszego portfela powinny stanowić solidne spółki i jeszcze jak by płaciły dywidendę to by było cacko.
Poniżej wkleję linka odnośnie spółek co od 2000 roku płaciły dywidendy.Coś dla ciułaczy.
http://www.buffett.pl/rs.html
...................................
Tam widać, że w przykładowym okresie 9 lat, niektóre spółki wypłaciły dywidendę przekraczającą kwotę, jaką wydalibyśmy w styczniu 2000 r. na zakup akcji.
Ciułacz / 2011-05-29 13:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co tu dużo pisać, wychodzimy z majowej korekty, zresztą jak to bywa w wzrostowym trendzie.
Ciułacz / 2011-05-29 01:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak tu jacyś ciułacze zaglądają to może ich zainteresować spółka :ABC ARBITRAGE
Spółka notowana w :Bourse De Paris - Action - [ABCA] - [FR0004040608]
Co mnie przyciągnęło to: dywidendy
Co rok płaci ponad 10% i patrząc na wykres to od 5 lat lepiej stoi od indeksu.
A czym się zajmuje ?spekulacjami na giełdzie.
Ciułacz / 2011-05-29 01:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Inna spółka co jest większości znana
FRANCE TELECOM, przez trzy ostatnie lata razem wypłacili ponad 27% dywidendy.
Ciułacz / 2011-05-28 13:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PBSFINANSE ??? czyli BEEFSAN .
Zerknąłem aby zobaczyć co tam słychać, bo kiedyś dał mi dobrze zarobić.
Już prawie rok jest w konsolidacji, ale przynajmniej ktoś zbiera papiery wychodzących aby trzymać kurs.Jak na razie to trzeba się uzbroić w cierpliwość a dalej ?
Wszedłem na ich stronę i czytam :
Skorzystaj z naszej oferty, a obiecujemy, że nie będziesz żałował tej decyzji!
..........................
Szukam co mają do zaoferowania ale na ich stronie nic niema, może są skierowani do sektora gdzie jeszcze nie znają internetu ?
Dalej w komunikacie się doczytałem:
Planowane podniesienie kapitału zakładowego Spółki poprzez emisję akcji z prawem poboru
według projektu uchwał na WZA w dniu 19 maja 2011 r. - proponowana cena emisyjna akcji wynosi 32 grosze , dzień ustalenia
prawa poboru /1:1/ określono na 12.06.2011
............................
Nic nie pisze czy się to walne odbyło czy nie, troszkę to mi wygląda że żyją własnym życiem a leszcze to im trochę przeszkadzają.
Jak na razie to jadą na stratach i tą emisją to może chcą sobie przedłużyć życie,
A jak i kiedy zyski ?Przy dobrych manipulacjach giełdowych można wyciągnąć kurs, ale bez zysków to ja się nie piszę.
Ciułacz / 2011-05-27 13:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tydzień już przeleciał, jest nie najgorzej, w końcu Polacy zarabiają coraz więcej i gdzieś tą kasiorę muszą upychać.Do puki będzie wzrost gospodarczy to możemy się liczyć ze wzrostami, może nie do końca tak jest bo giełda nie idzie ręka w rękę z gospodarką.
Puki co to Weekend za pasem i na parkiecie niech sobie samo rośnie.
Ciułacz / 2011-05-26 12:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na otwarciu skubnąłem trochę PEKAES. Zaczęli wykazywać trochę większe zyski oraz płacą dywidendę.Spółka niby tania ale wygląda jak by kurs był sterowany ręcznie.Poczekamy zobaczymy
Ciułacz / 2011-05-26 01:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W pb.pl czytam :
PGNiG ma problemy z pozyskaniem ziemi pod wiercenia w poszukiwaniu gazu łupkowego na Pomorzu.
A dalej pisze :

Drugi obszar potencjalnych poszukiwań to zachodnia część Polski, głównie woj. wielkopolskie i dolnośląskie.
................................
Na Dolnośląskim, mogą na mnie liczyć.
Ciułacz / 2011-05-25 13:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PZU ? następna ciułacza spółka.
9.05. Warszawa (PAP/Bloomberg) - Analitycy ING podwyższyli rekomendację dla akcji PZU do "kupuj" z "trzymaj", a cenę docelową do 426,1 zł.
Jak narazie to rośnie pod dywidendę, ale nie wykluczone że jakaś instytucja zaczęła zbierać.
Już tu kiedyś o PZU pisałem że jest nadzieja że Pan Grad nie będzie sprzedawał bopo zmianach w OFE mu nie będzie brak kasy na emerytury.
Ciułacz / 2011-05-24 13:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czy może dojść do rozbiorów Grecji aby postraszyć innych ?
Jeszcze nie jesteśmy na tym etapie ale co zrobić z dłużnikiem co nie chce się wziąć w garść bo strajkuje i prywatyzacji też unika a straszy bankructwem.Jak bankructwo to likwidacja majątku itd.
Najprostszym rozwiązaniem to by było przykręcenie śruby i sprywatyzowanie sektora publicznego co przynosi straty, ale społeczeństwo wychodzi na ulice, czyli jest im potrzebna hunta ?
ad... / 62.21.32.* / 2011-05-24 13:10
Tak sie konczy wprowadzania na sile Euro do panstw zupelnie na nie niegotowych a teraz problem dla celaj strefy.
Ciułacz / 2011-05-23 02:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wkleję sobie co pisałem w innym portfelu.
Gospodarzu witaj !
Powiadasz :
jezeli chcesz zostac szejkiem kupuj PGNIG

Sporo racji w tym jest ale zysków większych jak teraz mieć nie będą, a jeszcze mogą je
rozwodnić jak się zdecydują na nową emisję.
Przez te gazy łupkowe mogą nieźle w głowach ludziom namieszać to może i kurs ruszy w
górę.Tak czy inaczej na inwestycje emerytalne powinna być dobra.
Technicznie ładnie wygląda to może już szwagrowie znają z wyprzedzeniem co tam sie
kroi.
Pozdrawiam
...........................
Pawciomerc witaj !
To się zgadza że Big już dawno ją polecał.
Teraz od 12 Maja wyraźnie sprzeciwia się trendowi indeksu i takie wybryki nie są
bez przyczyny.Np mogą świadczyć o wchodzeniu obcego kapitału w celu wspólnych
inwestycji, ale na takie numery może być za mały Free Float ( 27%).Najlepszym
rozwiązaniem by było dokapitalizować.
Jak Big o gazie wspomina to coś tam się będzie działo. Jak na ciułacza z krwi i
kości to ta spółka do IKE mi pasuje.
Pozdrawiam
Teraz jeszcze dodam że powinna się trochę skorekcić, chyba że będą podsyłać jakieś info.
Teraz ta wizyta Obamy i z nim może być jaka świta od gazu. Ja nie mam żadnych poufnych wiadomości tylko zwracam uwagę żeby mieć oczy i uszy otwarte. W tym wszystkim mi tylko nie pasuje: mentalność Amerykańska przy inwestycjach, zawsze kołują aby jak mniej kasy włożyć a mieć pokaźny udział.
Ciułacz / 2011-05-22 23:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W takim kiszeniu jak jest obecnie to czasami warto obstawiać bardzo nisko i czekać, wpadnie to dobrze a jak nie wpadnie to żadna strata.Na sile nie wypychać całego kapitału tylko w imię że pieniądze muszą na nas pracować.Owszem spora część powinna być zainwestowana w solidne spółki i nie tykać tego do czasu większej recesji a polowanie na perełki to tylko kapitałem spekulacyjnym.
Ciułacz / 2011-05-21 23:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
CYFRPLSAT ???
Niby dobra spółka ale mi nie dała wiele zarobić.Zyski są nie do pogardzenia ale wysoka Cena / War. Księg.chyba zniechęca inwestorów.
Ciułacz / 2011-05-21 18:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czytam i nie dowierzam.Cytuję :

W środę 18 maja, o godzinie szóstej rano do mojego domu zapukali funkcjonariusze ABW. Mieli pismo z prokuratury, w którym napisano, że chodzi o sprawę publicznego znieważenia prezydenta RP. Koniec cytatu.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ktos-probuje-zamknac-mi-usta-to-dzialania-z-krajow,1,4338445,wiadomosc.html
....................
W innym artykule pisze :Po wyroku za krytyczny komentarz z 2007 r. znany dziennikarz śledczy Jerzy Jachowicz ma na koncie komornika.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dramatyczny-apel-znanego-dziennikarza-16-tys-zl-al,1,4337753,wiadomosc.html
...................
Po części to nas wszystkich dotyczy bo tu na forum odbywa się spora wymiana informacji.
Generalnie to powinniśmy być odpowiedzialni za to co piszemy bo inaczej to anarchia.
To nie znaczy że nie możemy wyrażać swojej opinii na jakiś temat.
ad... / 62.21.32.* / 2011-05-22 08:23
Moim zdaniem za daleko idzie juz inwigilacja. A roznica pozmiedzy wypowiedzeniem swojego (czasem niepochlebnego) zdania a obraza jest bardzo cienka...
Polandia staje sie krajem gdzie wypowiadanie zdan roznych od mainstreamu jest zle widziane...
needle / 2011-06-02 11:10 / Bez rangi
tu jest więcej w sprawie...
http://www.polonus.mojeforum.net/viewtopic.php?t=1854

wielu ludzi nie ma prawie nic do powiedzenia
niektórym sie wydaje, że coś mają
wielu nie liczy się z napisanym/wypowiadanym słowem
...szczególnie, gdy nie są trzeźwi, albo wydaje im się, ze piszą (w necie) anonimowo
Ciułacz / 2011-05-21 13:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wkleję
co tygodniowy giełdowy komentarz z Montrealu.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201105/20/01-4401524-la-chine-na-pas-fini-detonner-les-investisseurs.php
................................
Co prawda jest po francusku ale za pomocą google można tłumaczyć całe strony.
Na temat inwestycji w surowce jak miedz czy ropa to powiada że obecnie jest małe zachwianie z powodu spekulacji i obaw o spowolnienie gospodarcze ale na longa to dalej jest atrakcyjne.
Na pytanie w co by obecnie zainwestował $10000 odpowiada że w spółki co są obecne na rynku Chin oraz Indii co oferują tam artykuły luksusowe.Powiada mam na myśli spółki międzynarodowe tego typu co NIKE.
Natomiast wystrzegać się długoterminowych obligacji rządowych.
Na pytanie do czego obecnie nie przywiązujemy wagi, odpowiada: Z negatywnych to inflacja może nas zaskoczyć, a z pozytywnych nie wystarczająco jesteśmy optymistami, za bardzo się przejmujemy zadłużeniami rządów.Na zakończenie dodał że w perspektywie 10-cio letniej jesteśmy wystarczająco optymistyczni za rozwój na naszym globie.
Od siebie dodam że ten facet to nie przecinek co pisze na zamówienie.
.......................................
Brent Barrie est directeur général de Seamark Asset Management, une société de Halifax qui gère 1,6 milliard de dollars pour des investisseurs institutionnels et pour plusieurs fonds communs de la famille Matrix.
.........................................
Ciułacz / 2011-05-21 12:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widzę że macie super pogodę, ale i u nas się zapowiada.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy