Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-05-21 01:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Silver witaj !
Pytasz :
Czyżbyś się zastanawiał nad powrotem do City Interactive? :)

Swego czasu wyrwałem na nim trochę grosza, wiec dalej na niego spoglądam.
Zaliczył lokalne podwójne dno i technicznie dobrze wygląda, ale leszcze go za uszy nie pociągną, musi być jakiś strateg.
Obecnie Krezus szaleje i to bez przyczyny nie jest.
Dalej jest nie wyjaśnione co robi Karkosik w spółce INVESTCOM czy będzie dążył do przejęcia pakietu większościowego ?Bo co on by robił z tymi 6% akcji ?
Teraz powinien się trochę skorekcić ale tylko trochę a dalej wzrosty ? tego na AT nie zobaczy.
Ciułacz / 2011-05-20 13:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj Piątek i wypadało by powiedzieć że pod koniec dnia powinno być realizowanie zysków, ale tych zysków nie widać , chyba że te dzisiejsze.
Ciułacz / 2011-05-20 13:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ekspert od promocji w City Interactive.
Polska spółka poważnie podchodzi do międzynarodowej promocji. Ściągnęła eksperta z Electronic Arts.
Od kilku dni globalnym PR i marketingiem zajmuje się Jonathan Goddard, który wcześniej pracował w Electronic Arts (EA) - największej na świecie firmie w branży cyfrowej rozrywki. Tam odpowiadał za międzynarodowy PR tytułów wydawanych przez EA. Był też dziennikarzem. Odpowiadał za tematykę technologiczną w międzynarodowym dzienniku Metro.
http://teleinformatyka.pb.pl/2428238,64132,city-interactive-ma-speca-pr-br
....................................
Ciekawe jak go płacą ? pewnie akcjami
Silver Goddess / 2011-05-20 17:49
Czyżbyś się zastanawiał nad powrotem do City Interactive? :)
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-05-20 00:21
Spadająca gwiazda? na WIG-20 ?
Niby powiadają że spadająca gwiazda jest najbardziej wiarygodna jeśli występuje po dłuższym wzroście, na wykupionym rynku, co teraz nie ma miejsca ,ale zawsze to spadająca gwiazda wzbudza emocje .
Ciułacz / 2011-05-18 12:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Najwyraźniej jutro lub w Piątek będziemy mieć czarny krzyż na WIG-20, a Amerykanie idą w tym samym kierunku ale maja spóźnienia co najmniej dwa dni to jeszcze czas.
Patrząc na wykresy S&P500 w tle WIG-20 to jednoroczne i trzyletnie dają takie same osiągniecia.
ad... / 95.108.87.* / 2011-05-18 14:20
Rok temyu w okresie wakacyjnym pojawil sie czarny krzyz... jaki byl c.d. wszyscy wiemy :)
Ciułacz / 2011-05-19 01:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrianoo witaj !

Rok temyu w okresie wakacyjnym pojawil sie czarny krzyz... jaki byl c.d. wszyscy wiemy

Tak jak to w czasie hossy bywa że jak przyjdzie czarny krzyż to w zasadzie korekta już zakończona i można kupować od nowa, ale w czasie bessy to odwrotnie.
Zobaczymy jak to będzie tym razem, ja w weekend u Jedno-Okiego pisałem o zejściu do poziomu 2821 i konsolidację z lekkim opadaniem, ale rynek i tak zrobi swoje.
Ciułacz / 2011-05-18 01:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przedwczoraj wspominałem że na STALPROD wykres mi się podoba, ale nie miałem czasu na więcej.Spółka płaci regularnie dywidendę ale po mimo tego została skopana ,pewnie za to że przed kryzysem sporo urosła.Teraz wyraźnie zmieniła trend, może ktoś dobiera lub grubasek chce podnieś sobie wartość portfela, a stać go na to.Jak przez ponad rok spadała to teraz tyle samo czasu można jej dać na odrabianie.
Ciułacz / 2011-05-17 13:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PEKAO , jak ktoś chce sie załapać na dywidendę to ostatni dzwonek,po południu bywa przecena , a właściwie już jest w przecenie. Zaraz po PEKAO to 4fun Media. Na mediach płynność może być marnawa to z większą kasą lepiej być ostrożny.
Ciułacz / 2011-05-17 02:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Poniżej wspominałem wezwaniu Prezydenta Stanów do zwiększenia limitu zadłużenia.Jak na razie to nic nie uchwalono więc zaczną od zawieszenia wpłat składek emerytalnych pracowników państwowych.
Ciułacz / 2011-05-16 13:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Już kiedyś się zastanawiałem kiedy STALPROD
Zmieni trend bo niby spółka dochodowa ale systematycznie spada.
Obecnie wykres wygląda dobrze może za dobrze.
Ciułacz / 2011-05-16 03:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak by jeszcze było mało afery w Nowym Jorku z aresztowaniem Dominique Strauss-Kahn szefa MFW to jeszcze w TV puszczają wcześniej nagrane wystąpienie prezydenta, w którym wezwał on Kongres do podniesienia dozwolonego limitu zadłużenia. Strasząc że jak tego nie zrobią to może to doprowadzić do rozprzężenia całego systemu finansowego. Możemy mieć wtedy gorszą recesję i gorszy kryzys finansowy niż dotychczas" - powiedział Obama.
Hmm... walą z grubej rury aby jeszcze wymusić spadki w Stanach.
Ciułacz / 2011-05-16 01:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciekawie jak by to wyglądało gdyby Grecja wystąpiła ze strefy €uro.
Niby to proste, drukarnie w ruch i podać nowy przelicznik od określonej daty.
A co będzie jak ludzie zbojkotują Drachnę? i dalej będą płacić w €uro ?Państwowych to mogą postawić przed faktem dokonanym bo wypłaty tylko w lokalnej walucie ,a prywatnym to skonfiskują i pod karą do wymiany?
Ciułacz / 2011-05-15 18:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiejsze notowania na TASE dają nam strategie na przyszły tydzień.
Ciułacz / 2011-05-14 23:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czytam o :Hydraulik zarobi więcej niż dyplomowany polonista.
http://biznes.onet.pl/hydraulik-zarobi-wiecej-niz-dyplomowany-polonista,18563,4304232,1,prasa-detal
.............................
Co by nie powiedział to wszystko prawda i tego sie nie da odwrócić a jedynie przystosować to obecnych realiów.
Czytałem to bo mnie to dotyczy.
Ten budyneczek co kupiłem w zeszłym roku na 6 mieszkań ma stare rurki ocynkowane z początku lat 50-siontych.
Wypadałoby to wszystko powymieniać, już poprzednik trochę zrobił w miedzi, ale najgorsze jeszcze przede mną.Po dokładniejszych oględzinach to chyba ja się przekształcę w tego hydraulika tylko muszę sobie znaleźć dobrego pomocnika.Bo inaczej to mnie skasują za dwóch fachowców po 60-70 na godzinę za każdego.10 godzin jedno mieszkanie czyli 60godzin razy 2 = 120 godzin po 70 zagodzinę co wychodzi ponad $8tys + materiał. Hmm.. jak na ciułacza to mi sie nie spieszy ;-)
Ciułacz / 2011-05-14 20:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj czytam na moim portalu w Montrealu jednego z doradców , facet nie tuzinkowy bo prezesem Cumberland Private Wealth Management i zarządzają portfelem o wartości 1,5 miliarda.
Powiada że się pozbyli pewnych spółek energetycznych i się przestawili na stabilne spółki co płacą dobrą dywidendę.
Podał przykład :Banque de Montréal (TSX, BMO), Telefonica (NY, TEF) ou encore Roger Communication (TSX, RCI.B). Z podkreśleniem telefonów komórkowych bo według niego inwestorzy się bali wchodzić w ten sektor a jest on obecnie nie dowartościowany i robi dobre zyski.
Natomiast odradza obligacje.
Ciułacz / 2011-05-14 23:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do wpisu powyżej zapomniałem podać linka:
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201105/13/01-4399252-matieres-premieres-la-speculation-a-son-comble.php
Ciułacz / 2011-05-15 01:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A co ze złotem ?
Jak surowce i energia są w opałach to po części powinni się chronić w złocie a i może i w bankach.
Mam taka spółeczkę(MKZ.UN)notowaną w Toronto cojuż od ponad miesiąca czekam jak zejdzie do poziomu z Marca i jak nic to nic.
Ano zobaczymy.
Ze surowcowych co mi uciekła (MCP z NYSE)ładnie się korekci.
Ciułacz / 2011-05-14 19:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
U Kloszarda pisałem o Sygnity, wiec tu sobie wkleję:
Witajcie !
Też się jemu przyglądałem
ladny wykres posiada SGN a juz ida dobre infa o charakterze
fundamentalnym:

Tylko jedno mnie w tym wszystkim hamuje , a mianowicie że te wszystkie dobre kontrakty
to idą na zasadzie dobrych znajomości, a jak wiadomo łaska Pańska to na pstrym koniu
jeździ.
Ale jak naganiają to chyba już się obkupili i chcą wychodzić ?
Może nie całkiem bo od nowego roku jesteśmy władnym kanale pro-wzrostowym.
Moja konkluzja : czas by ją mieć ale nie jako jedyną.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy