Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-05-14 15:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Inwestorzy powinni porzucić pesymizm i przestać gromadzić gotówkę wobec spodziewanych wzrostów na rynkach akcji które rozpoczną się od Chin, powiedział Jim O’Neill, szef rady dyrektorów Goldman Sachs Asset Management.
http://www.pb.pl/2/a/2011/05/13/Nie_bojcie_sie_czarnego_labedzia
.................................
Czytając całość to jednak można sie dopatrzyć dwóch przeciwstawnych stwierdzeń.
Najpierw powiada przestańcie gotówkę ale dalej mówi :Jego zdaniem, inflacja w Chinach jest blisko szczytu, co oznacza iż na rynku akcji tego kraju może w drugim półroczu dojść do znacznego wzrostu cen.
Ja bym się trzymał tego drugiego twierdzenia.
Czyli jeszcze trzymać gotówkę ale po koniec Maja lub po 15 Czerwca powinno się wyklarować?
Na początku Maja na Chińskich wykresach wystąpił ostry czarny krzyż i od dwóch tygodni zaczyna sie kształtować konsolka, do lata powinni sobie z tym poradzić.
No dobrze , ale my co na to ?
Hm... ja sobie wyliczyłem że na Majowe spadki na WIG-20 powinno dojść do poziomu 2821.Na koniec sesji jeszcze tego nie przebiło ale ale w czasie to było poniżej.
Powinno się konsolidować w tych poziomach, tylko jak długo ?to zależeć będzie od reszty świata.
Nie zapominajmy że dla szukających sensacji zawsze i łatwych zarobków zawsze coś się będzie działo tylko trzeba być w odpowiednim miejscu i o odpowiednim czasie.
Ciułacz / 2011-05-13 02:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W pb.pl czytamy: Zgodnie ze strategią, KGHM szuka zagranicznych złóż metali do przejęcia, na co w tegorocznym budżecie przewidziano 7,5 mld zł.
Struktura inwestycji ma być podobna do tej, jaką KGHM zastosował w przypadku złoża Afton-Ajax w Kanadzie. Spółka będzie wchodzić w projekt z partnerem i w pierwszym kroku - kupować ok. 10 proc. akcji danej spółki na giełdzie.
................................
Od siebie dodam że warto by wiedzieć jakiej to spółki 10% chcą wykupić na giełdzie bo można my też obstawić zanim kurs wyśrubują .
Ciułacz / 2011-05-13 03:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
05 Maja Bloomberg też pisał o tym ale z akcentem na Kanadę.
http://www.bloomberg.com/news/2010-05-05/kghm-may-start-535-million-canada-investment-in-2012-seeks-further-deals.html
Ciułacz / 2011-05-11 02:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W pb.pl naganiają :Złoto przebije poziom 2000 USD/u
Jestem byczo nastawiony do złota mimo obecnych poziomów wyceny – twierdzi Hal Lehr, dyrektor zarządzający handlem krzyżowym surowcami w Deutsche Banku. Ocenia, że złoto w ciągu następnych ośmiu miesięcy osiągnie poziom 2000 USD/u.
............................
Jak tak to ze dwie palety bym wziął ;-)
ad... / 188.146.24.* / 2011-05-11 17:59
Krazy wsrod inwestorow pogloska ze pewnego dnia pod Mennice podjechal "inwestor" i zapakował 11kg do bagaznika osobowki :) ile w tym prawdy? niz zdzwiie sie jesli tak rzeczywiscie bylo.
Ciułacz / 2011-05-12 12:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

zapakował 11kg do bagaznika osobowki

Ee... to nawet nie musiał wzmacniać resorów w maluchu.
Ale niema ma co się śmiać że mu tylko na tyle wystarczyło.
Ale tak bardziej na poważnie to w dzisiejszych cenach kosztowało by go 1,5 miliona , niby dużo ale czy tak aż tak dużo ? W tym najważniejsze pytanie czy przy kupnie robią wykazy do US ?
Czasem jak się nie wyrabiam z czasem to myślę wszystko sprzedać i zamienić na sztabki złota po 250 gram ( łatwo sprzedać) i udawać przegranego inwestora na socjalu.
Ale się nie żyje samemu dla siebie bo jest żona i dzieci, więc popychamy ten wózek do przodu będąc dalej niewolnikiem systemu.
Ciułacz / 2011-05-10 13:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W portfelu IKE mam trochę papieru CEZ. Spółka najwyraźniej chodzi swoimi ścieszkami.
W ubiegłym roku najwyraźniej rosła pod dywidendę a tydzień dzień przed walnym co zarazem jest DD zrobiono sobie realizację zysków co pociągnęło za sobą kilkumiesięczne spadki.
W tym roku walne mamy wcześniej bo na 1 Czerwca i obecnie czytałem o spadkach zysków za pierwszy kwartał i perspektywę mniejszych zysków w 2011.Hmm... to tak jakby do zachęta do realizacji zysków, muszę przyznać sie że tego jest nie za wiele kupowałem po 142zł + skasowałem dywidendę, w poprzednich latach było lepiej.Łatwo powiedzieć sprzedaj ale na coś trzeba wymienić.
ad... / 62.21.32.* / 2011-05-10 13:50
Moze tauron? podobny konsola na wykresie trwa
ad... / 62.21.32.* / 2011-05-10 13:51
podobny zakres dzialania oczywiscie
Ciułacz / 2011-05-10 23:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrianoo witaj!

Moze tauron? podobny konsola na wykresie trwa

Miałem na Touron już dawno ustawione zlecenie na 6zł ale chyba przechytrzyłem bo zeszło do tego progu, ale chyba nie ja jeden na to czekał bo nic nie wpadło.Technicznie to sygnały mogą być fałszywe bo tam Grad sypie jak mu kasy brak.
Teraz ZUS dostaje więcej kasy to może przestaną sprzedawać i konsolidacja się skończy.
smooth / 2011-05-11 21:24 / portfel / Tysiącznik na forum

Miałem na Touron już dawno ustawione zlecenie na 6zł ale chyba przechytrzyłem bo
zeszło do tego progu, ale chyba nie ja jeden na to czekał bo nic nie
wpadło


5-go minimum sesyjne to było 5.99 więc powinno Ci ładnie wpaść.
pzdr.
Ciułacz / 2011-05-12 01:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Smooth witaj !
Dobrze że to mi napisałeś bo bym nie sprawdzał moich zleceń:
02 Maja pisałem, cytuję :
Wkleję sobie tabelę spółek co płacą dywidendę.
http://stooq.pl/n/?f=450431&search=tauron
...................
Tauron ma wypłacić 15 gr, chcę go załadować do IFE ale jeszcze trendu nie odwrócił, do
ilu ma zejść do psychologicznej granicy 6zł?
Koniec cytatu.
wtedy właśnie wróciłem z PL i musiałem być dobrze nie wyspany bo złożyłem zlecenia na Touron po 6zł i to miało być na jeden miesiąc a teraz widzę że było tylko na jeden dzień.
He ! he ! A jak sprawdzałem czy coś wpadło.
Niby powinienem się zorientować po stanie kąta ale właśnie tam mi robią transfery za dzierżawne.Kasa leży odłogiem nawet nie na lokacie, podobnie i na kanadyjskim, trochę sie nie spieszę bo sądzę że w Maju zejdzie do poziomu 2821.
Muszę przyznać że w inwestycjach powinienem być lepiej zorganizowany, bo zaczynam się dusić i od czasu do czasu coś muszę odpuścić.
A co do Touron to jeszcze raz ustawię po 6zł
smooth / 2011-05-12 08:43 / portfel / Tysiącznik na forum
Za to została Ci satysfakcja, że utrafiłeś sam dołek. :-)
pozdr.
ad... / 188.146.24.* / 2011-05-11 18:01
Kupowalem po 6.03 ;) ale kilka dni temu sprzedalem, walor wybitnie dla ciulaczy :) uczy cierpliwosci ale mysle ze inwestorzy nie beda zawiedzeni chociaz szalu bym nie oczekiwal.
Ciułacz / 2011-05-10 01:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sell in May and go away>>
Jeśli nie kupiłbyś akcji po obecnej cenie, sprzedaj je>>
Nigdy nie kupuj za kredyt>>
Giełda_to_najlepszy_wskaźnik_wyprzedzający>>
Im_wieksze_ryzyko_tym_wiekszy_zysk>>
Kupuj_gdy_leje_się_krew>>
Strata_na_papierze_to_nie_żadna_strata>>
Nigdy_nie_próbuj_łapać_spadającego_noża>>
Nie_korzystaj_z_rad_biedaków>>
Kupuj_plotki_sprzedawaj_fakty>>
Żadne_drzewo_nie_rośnie_do_nieba>>
Nie_walcz_z_Fedem>>
Śledź_kilka_spółek_ale_dobrze>>
Nie_uśredniaj_w_dół_na_przegranych_akcjach>>
Rynek_byka_to_wspinaczka_po_ścianie_strachu>>
Tnij_straty_a_zyskom_pozwól_rosnąć>>
Ciułacz / 2011-05-09 23:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Złoto trochę spadło i jeszcze może trochę polecieć, czyli się przygotować do zakupów ?
Zresztą nie tylko złoto.
Budopol ma wiatr w żagle może w końcu odwróci trend ?Dobry był do pogrania na DT.
ad... / 62.21.32.* / 2011-05-10 00:17
Wszystko wskazuje ze warto na surowce zwrocic uwage, tu nie tylko zloto ale i srebro. Sadze ze wycena moze sie w najblizszych miesiacach wzrosnac.
Ciułacz / 2011-05-09 13:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W PB czytam :
Przy podziale zysków spółek Skarbu Państwa, którym dowodzi Aleksander Grad, nie będzie litości.Szefowie najbardziej zyskownych firm spowiadali się już właścicielowi z ubiegłorocznych finansowych osiągnięć. Pytania były dwa: ile możecie dać i dlaczego tak mało. Tegorocznym rekordzistą może okazać się PZU, bo oprócz ponad 2,4 mld zł zysku, który ma szansę w całości trafić do akcjonariuszy, w grę wchodzi wypłata 4,6 mld zł z kapitału zapasowego.
.................................
Przyznam że mi się podoba jak ktoś bierze do wiwatu prezesów z nadania co by to lekko się rządzili kasą akcjonariusza ( dawcy kapitału).
Zazwyczaj jest mydlenie oczu że zyski powinny pozostać w spółce na rozwój itd , a praktycznie to kończy się na marmurach , przemeblowaniu i dawania intratnych kontraktów dla zaufanych.
Niech mi wypłacą należne zyski a ja już będę wiedział jak je zainwestować.
Ciułacz / 2011-05-08 23:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Główny ekonomista Saxo Banku najwyraźniej nie wierzy w dolara.
http://forex.pb.pl/2420356,7558,dolar-spadnie-do-1-7-za-euro
.............................
Dziwne ale napisane w stylu jak pisałem u Jedno-Okiego. Pewnie mnie czytali ;-)
Ciułacz / 2011-05-08 20:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czyżby były pierwsze oznaki parcia na płace w Montrealu (Kanadzie) ?
Dzisiaj przy niedzielnym śniadanku gaworzymy o tym i tamtym i moja córka opowiada że jej szwagrowi zaproponowano przejście do konkurencji.Jest dopiero 2 lata jak zdobył dyplom w weterynarii ze specjalizacją w drobiarstwie. Obecnie ma $60K (rocznie ) i samochód z paliwem a zaproponowano mu $100K i samochód bardziej luksusowy.Obecny pracodawca aby nie stracić dał mu te same warunki.
Jeszcze ze dwa lata i inflacja nam się rozhula
Ciułacz / 2011-05-08 02:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czas zobaczyć co tam na moim portalu finansowym w Montrealu.
Jak zwykle co tydzień jeden z analityków jest proszony o radę co by zrobił z $10tys do zainwestowania.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201105/06/01-4396922-obligations-etrangeres-du-meilleur-au-pire.php
............................
Analityk odpowiada:
J'investirais dans des obligations de qualité de pays émergents.
(Zainwestowałbym w obligacje w krajach rozwijających się)
il faut investir par le biais d'un fonds communs de placement ou d'un fonds négocié en Bourse. (trzeba zainwestować w fundusze , ma na myśli kraje rozwijające się)
Dalej przestrzega przed zadłużaniem się Europejskich krajów .
Ciułacz / 2011-05-07 21:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Często nasza zachłanność (chciwość) nam płata figla, jak planujemy nasze inwestycje to zazwyczaj jest umiarkowanie ale jak przyjdą przypadkowe sukcesy to zapominamy o naszych planach i wykonujemy chaotyczne ruchy.
Dyscyplina i jeszcze raz dyscyplina , a jak bardzo kusi to miejmy wydzieloną małą spekulacyjną działkę.
Ci co mają stałe dochody i co roczne ( wszyscy powinni mieć ) nadwyżki kapitałowe to powinniśmy to chronić przed zjadaniem przez inflację.Racjonalne oprocentowanie to równowartość lokaty 5 letniej + 50% tej wartości.Np jak lokata jest na 5% to jak na dzisiaj powinno nas zadowolić 7,5%.
Większość może pomyśleć że nie mam wygórowanych aspiracji bo to niby jest w zasięgu reki dla byle przedszkolaka ale może nie tak od razu.
Powiedzmy że ktoś zarabia 8-10 tys na miesiąc i odkłada sobie po 4tys, mając taką pracę to niema czasu śledzić co się dzieje na GPW.Co takiemu doradzić ?
25% na lokacie ? 25% obligacje? i 50% z WIG-20 co płacą dobrą dywidendę ?
Może ktoś powiedzieć że kapitał się marnuje ale po 30 latach to i tak nie będzie źle.
Tylko czy ktoś w tym wytrwa ?
Ciułacz / 2011-05-08 01:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dla lubiących emocje i mających dobre rozeznanie na GPW to zawsze można wysłać złotą strzałę.W przeciwieństwie do tego co pisałem powyżej to dla aktywnych osób można wyciągnąć lepiej od indeksu GPW.
Wystarczy przewertować wszystkie spółki na GPW i wytypować sobie potencjalne spółeczki do spekulacji.Zawsze coś się dzieje i bardzo rzadko bez wcześniejszych oznak.Ale powinno się robić codzienną analizę na wszystkich wytypowanych spółkach i sprawdzać ich kalendarium oraz komunikaty.
W takich wypadkach 10-25% portfela powinna być w gotówce na nagłe pozytywne niespodzianki.
Jesteśmy w trendzie wzrostowym to o wiele lepiej o dobre typy.
Jedynie co odradzam to kontrakty.
Ciułacz / 2011-05-07 13:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na PB czytam :Alchemia ma planów moc.
Przez prawie 2 lata o Alchemi było cicho-sza a teraz będą pisać co dzień ?
Czy to nie przygotowanie do wywindowania kursu o ogłoszenia dodruku nowego papieru ?
Wcale bym sie nie pogniewał.
ad... / 62.21.32.* / 2011-05-07 15:23
Pudelek Biznesu ma taki syndrom ;) mam nadzieje ze nie zamierzony ale czasem mam ogromne watpliwosci w tej materii...
Ciułacz / 2011-05-07 13:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrianoo oraz Silver witajcie !

Co do CORMY to guru nie jestem, co prawda na tej spółce zarobiłem sporo bo zacząłem przygodę jak była 2 z groszami i wyszedłem w okolicach 9 z groszami ale jak widzimy obecnie jest po 17 złocisza.
Wczoraj odtajniono tajne raporty, teraz pytanie dla kogo one były tajne. Dlamnie to one były tajne i pewnie jeszcze kilku tu na forum, a reszta to sie dzieliła informacjami na prywatną pocztę.
Czyli te wzrosty były tym podyktowane i prawie wszystko już jest w cenie, a jak jest w cenie to trzeba realizować zyski co jak widać nastąpiło.Teraz jest dobre pytanie
witaj Ciulaczu, uwazasz ze nadal crm jest interesujacym walorem (w kontekscie dosyc
szybkich wzrostow)?

Z podkreśleniem dosyć szypkich
Hmm... teoretycznie to powinna nastąpić konsolidacja a nie daj Boże jak by ktoś z poufnych chciał sobie troche zrealizować zysków.
Spółka ma zyski i jak będą imiejetnie podsyłać informacje to dalej będzie na topie.Główny akcjonariusz to IPOPEMA a oni już powinni dobrze zadbać o swoje interesy.
Ciułacz / 2011-05-07 13:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kulczyk i Afryka ?
Co do talentu Kulczyka to niemam wątpliwości i nawet mam kilka jego akcji.Na najbliższy czas to powinno być pro-wzrostowo ale w perspektywie 10 lat to musimy pamietać że to głęboka Afryka.
Kiedyś to tam była naturalna selekcja i przyrost naturalny był umiarkowany ale z postępem medycyny jest explozja demograficzna jecze trochę hamowana przez adidasy ale i z tym sie uporają.
Takie rozrastające sie plemiona co coraz mniej wierzą w życie pozagrobowe i co ich natura nie wyposarzyła w IQ na poziomie 100 to jak mogą reagować w na expansje białych na ich ziemiach ???
Silver Goddess / 2011-05-07 14:56
Witaj, dlatego właśnie Kulczyk wszedł w konsorcjum z lokalnymi firmami. Zobaczymy co z tego będzie. Jest jeszcze Brunei i blok M, może nas zaskoczyć, Syria, no i Ukraina, która przynosi już zyski.
Ciułacz / 2011-05-06 13:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Teraz czytam :Jan Kulczyk buduje surowcowe imperium. Kupuje w Afryce, a jego spółki robią megaemisję i podbijają giełdę w Londynie.
Ale dalej pisze :Według naszych nieoficjalnych informacji wchodzi do Nigerii. Konsorcjum Neconde, w którym mocną rolę odgrywają spółki należące do najbogatszego Polaka — Kulczyk Investments (KI) i Kulczyk Oil Ventures (KOV), wygrało przetarg i kupiło koncesję należącą poprzednio do Shella. Umowa wejdzie w życie po uzyskaniu lokalnych zezwoleń.
........................
Nigeria ??? Hmm... tam to powinien się skumać z Kitajcami, bo na białych to Nigeryjczycy mają alergię.
Silver Goddess / 2011-05-07 09:39
Co Do Pana Kulczyka, w Afryca ma przynajmniej 2 bardzo dobrze prosperujące spółki wydobywcze, Ophir Energy i Strata Limited. Więc decyzja o Nigerii pewnie byłą dobrze przemyślana. Mam przynajmniej taką nadzieję, bo akcje KOV mogłyby w końcu troszkę zdrożeć.
Ciułacz / 2011-05-06 13:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jednak były emocje na CORMY , pomimo że wstałem o 6:00 to już było na spokojnie, a moje nocne zlecenie na 17.31 nie weszło, ale nie ma co sie dziwić jak brali po 19,60 ?
.....................
Coś w ustawieniach mi sie pokićkało bo mi podkreśla wszystko na czrewono
Silver Goddess / 2011-05-07 09:33
Witaj Ciuaczu, też się zastanawiam nad Cormay, ale wskaźnik C/WK nie wygląda najlepiej. Czy nie uważasz, że chyba teraz będzie korekta? Po takim info kurs powinien zatrzymać się na jakimś 20zł a spadł prawie do poziomu z dnia poprzedniego. Pozdrawiam. :)
ad... / 62.21.32.* / 2011-05-06 15:40
witaj Ciulaczu, uwazasz ze nadal crm jest interesujacym walorem (w kontekscie dosyc szybkich wzrostow)?
ad... / 62.21.32.* / 2011-05-06 15:42
i dzisiejszej czarnej swiecy?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy