Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-05-06 02:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przysłano mi informację o stanie kąta w ZUS (I filar) i zaraz mi się humor poprawił bo widzę że na bułeczki może wystarczy.Hipotetyczna emerytura 643,89zł.
Jak tak to niema już co oszczędzać, można pohulać ;-)
Hmm... jak mnie tyle się uskładało do 1983 roku ty Wy macie pewnie po 5-10tys zł ?
To już wiem czemu tu szalejecie z zakupami ;-)
Ciułacz / 2011-05-06 01:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak widać to wyprzedaż jeszcze nie zakończona. Klasycznie to powinno znieść połowę ostatnich wzrostów ?
Ale nie dla wszystkich te same przepowiednie, np takie CORMY im dalej powinno być do przodu.
Ciułacz / 2011-05-05 12:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Alchemi zauważyłem kilka dni temu złoty krzyż , ale siedziałem cicho jak mysz pod miotłą, aby nie zapeszyć.Jak widać inwestorzy bacznie to obserwowali bo pomimo Majowych zapowiedzi zakupy idą na całego.
Głównie dzięki dobrym wynikom, podają :
Spółka Alchemia miała 15,55 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2011 roku wobec 1,53 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.
Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 21,23 mln zł wobec 1,28 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody wyniosły 264,21 mln zł wobec 135,97 mln zł rok wcześniej.
Ciułacz / 2011-05-05 13:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak ktoś chce zamanipulować informacją to nie koniecznie musi kłamać tylko wystarczy podawać ją wybiorczo i na raty.
No odnośnie Alchemi 02 Maja w tytuje podają :
Alchemia miała 14,71 mln zł zysku netto w 2010 r., spadek o 21,2% r/r.Co sie przełożyło na spadki.
Ale zaraz po Wolnym na 3-Maja podają że Alchemia miała 15,55 mln zł zysku netto w I kw. 2011 r., wzrost o 913,7% r/r co wybiło kurs pod sufit.
Wnioski nasuwają się same.
ad... / 62.21.32.* / 2011-05-05 12:48
Witaj Ciulaczu. ALC to jednyna a spolka ze stajni Romana o zdrowych fundamentach, warta uwagi ale niestety ostatnia hossa juz z niej wycianela spore % wiec pewnie szalenstwa nie bedzie.
Ciułacz / 2011-05-05 13:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrianoo witaj !
Do tej spółki nie będę wymagający niech da co rok przez 10 lat te +20 % to będzie OK.
Do Ciułacza / 78.133.214.* / 2011-05-04 06:10
Dziękuję Ciułaczu za grzeczną odpowiedż mimo mojego niezalogowania. Bo gdy się zaloguję to trzeba mieć coś mądrego do pisania a ja na razie czytam i próbuję swoich sił w realu na małych pieniądzach. Ale czytać staram się systematycznie, jak tylko praca zawodowa i rodzina mi pozwala. Pełen szacunek dla Ciebie Ciułaczu.
Ciułacz / 2011-05-05 12:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj forumowiczu piszący do ciułacza!
Piszesz:
Bo gdy się zaloguję
to trzeba mieć coś mądrego do pisania

Hmm... mądrego pisania ???
Jak ktoś się nie wymądrza to to już jest mądre, a Ty już jesteś na dobrej drodze.
Pozdrawiam
Ps. Gratki za cierpliowść
Ciułacz / 2011-05-03 10:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sell in May and go away ???
Inwestorzy wypatrują oznak spowolnienia aby wyjść w porę i właśnie teraz w Maju mogą się dopatrzyć że brak symptomów do wzrostów bo praktycznie już wszystko jest w cenie.Co przezorniejsi zaczną wychodzić a co dalej to już wiemy.Dla złota to może być okazja podciągnąć ceny, ale bez eufori.
Ciułacz / 2011-05-03 10:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chiny mogą kupić złoto za bilion dolarów ???
Jeżeli nastąpi przyspieszenie zakupów złota przez banki centralne to możemy się spodziewać osiągnięcia ceny złota na poziomie 2000 dolarów za uncję jeszcze w tym roku - powiedział Robert McEwen z U.S. Gold Corp. Euro Pacific Capital’s Michael Pento, który dokładnie przewidział cenę złota w ostatnich dwóch latach.
Biorąc pod uwagę sytuację Chin, które przy gospodarce rozwijającej się w tempie bliskim 10 proc. i wysokiej nadwyżce handlowej gromadzą kolejne miliardy dolarów w rezerwach, można spodziewać się wzrostów ceny złota do nie znanych w historii poziomów.
http://biznes.onet.pl/chiny-moga-kupic-zloto-za-bilion-dolarow,18516,4260175,1,komentarze-detal
......................
Hmm... wygląda mi to na międzynarodowa nagonkę na złoto, ale sporo prawdy w tym jest.Tak czy tak to warto w portfelu mieć , tylko ile ?
Ciułacz / 2011-05-02 12:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wkleję sobie tabelę spółek co płacą dywidendę.
http://stooq.pl/n/?f=450431&search=tauron
...................
Tauron ma wypłacić 15 gr, chcę go załadować do IFE ale jeszcze trendu nie odwrócił, do ilu ma zejść do psychologicznej granicy 6zł?
Ciułacz / 2011-05-02 12:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przed publikacją raportów to Tauron zazwyczaj podgania , ale po ogłoszeniu to spada, więc zobaczymy teraz bo 11 Maja ogłaszają wyniki.
Jak by te obserwacje się potwierdzały to obecnie powinien przestać spadać i lekko odwrócić trend a następnie zjechać o 10-15 ale przy obiecanej dywidendzie to powinien szypo odrobić.
Po tych zmianach w OFE to SP powinien przestać sypać ale kto tam wie.
Ciułacz / 2011-05-02 12:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Teraz dopiero czytam z mojego portala artykuły ze Soboty.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/bourse/201104/29/01-4394774-la-fin-de-la-feteen-bourse.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS7
.....................
Artykuł jest bogaty w przemyślenia ale za obszerny na tłumaczenie.
Tak ogólnie to przestrzegają że na giełdzie sielanka się skończyła i może przyjść przesilenie z powodu nie polepszającego sie bezrobocia w Stanach , końca programu dodruku zielonych.
Na to wszystko to ja wam powiem że dla ciułaczy nie jest tak źle,a że w Maju się może pobujać to nic nowego, wszyscy są na to gotowi.
Dla kontraktowców to inna sprawa, ale tego się nie tykam.
Uważam że jeszcze jest daleki czas na wychodzenie z giełdy.Jak w Stanach bezrobocie zmaleje do 5% co będzie znaczyć że potęcjał rozwoju spółek może się odbywać po większych kosztach zatrudnienia co nakręci spiralę inflacyjną ,to będzie dzwonek do szukania bezpiecznych inwestycji. Najprostsze to lokaty bo w tym momencie zazwyczaj dają najlepsze oprocentowanie.Dać na 2 lata i przeczekać.
Czym prostsze rozwiązanie to tym lepsze.
Teoria dobra ale jak w praktyce ?
Ciułacz / 2011-05-02 11:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gwałtowna przecena srebra
WST, Bloomberg
Puls Biznesu, pb.pl,02.05.2011 09:18
Czytaj komentarze (0)
Zobacz na forum ()
01a6b3a5-2092-4ecb-8e91-2d3cacd3659a
Kontrakty terminowe na srebro poddały się w poniedziałek głębokiej korekcie. Wycena surowca opartego o lipcowe futuresy spadła rano o 13 proc. do 42,2 USD za uncję na giełdzie w Singapurze. W dostawach natychmiastowych metal został przeceniony o około 11 proc. do 42,6775 USD za uncję.
Od siebie dodam że srebro to surowiec a jak tak to co z miedzią ?
Ciułacz / 2011-05-02 11:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Niemcy otwierają 1 maja rynek pracy dla obywateli ośmiu wschodnioeuropejskich państw UE, w tym Polski.
...............................
Lecąc Lufthansą przeglądałem gazetę €uro ,tam jest karykatura; stoi dwóch Niemców i widzą jak idą całą ulicą robotnicy, jeden powiada : co, na 1-ego Maja ? drugi na to :nie to ze wschodniej Europy idą.
Do Ciułacza / 78.133.214.* / 2011-05-02 08:15
To zmaczy Ciułaczu, że odwiedziłaś nasz kraj.
Nie chciałeś pobyć troche dłużej czyli urlopu więcej przeznaczyć na ojczyznę. jak już się przyleci tak daleko no i bilet nie jest tani. Ale wygłąda na to, że Święta spędziłeś u nas.
A możemy spytać cz Twoja Żonka była może juz w Polsce.
Ciułacz / 2011-05-02 10:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Forumowiczu piszący do Ciułacza!
Przyznam sie szczerze że do niezalogowanych co zadają pytania osobiste to jestem sceptyczny.
Piszesz:
To zmaczy Ciułaczu, że odwiedziłaś nasz kraj.

Tak wpadam do PL raz lub dwa w roku.


Nie chciałeś pobyć troche dłużej

Hmm ... w moim przypadku to jest w miarę optymalne, bo jak jestem w jednym miejscu to mnie niema gdzie-indziej a w takim trybie życia jak prowadzę to ponad tygodniowa nieobecność może sprawiać nie pożądane perturbacje.

bilet nie jest tani

Jak na moją naturę ciułacza to zawsze się staram wybrać jak najtańszy a dający odpowiedni komfort.Przy odpowiednim poziomie inwestycji to cenę biletu należy traktować jako koszty uzyskania przychodu.
Święta spędziłeś u
nas.

Hmm... mam odczucie że u siebie,płacę większe podatki w PL jak przeciętny obywatel, posiadam kilka nieruchomości,jestem obywatelem PL , ale jak by się ktoś czegoś trze-piał to się urodziłem na tz ziemiach odzyskanych i podobno gdzieś w XVIII wieku w rodzinie była jakaś linia Włoska ale nic nie jest udokumentowane bo ja nie z herbowych.

A możemy spytać

O sobie piszesz w liczbie mnogiej?
To ilu was jest?albo w czyim imieniu piszesz ?
cz Twoja Żonka była może juz w Polsce

Tak była trzy razy.
...........................
Muszę się przyznać że poczułem się potraktowany jak przedszkolak wypytywany przez swoją wychowawczynię o sytuację w domu ;-)) a że nie mam zwyczaju odpowiadać : spieprzaj dziadu to napisałem parę słów.
Mam nadzieję że następnym razem to będzie dialog o inwestycjach a nie ankieta osobista. Pozdrawiam
Ciułacz / 2011-05-01 23:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Już jestem z powrotem w Montrealu, tydzień wakacji przeleciał tylko mig.
Trochę odpocząłem od giełdy ale całkiem oderwać to nie sposób.Czasem dobrze nabrać dystansu.
W Kanadzie za ostatni kwartał a szczególnie za Luty wyniki gospodarcze nie za dobre, po prostu ujemne.W Stanach też nie za dobrze ale są przysłanki na dalsze drukowanie $US, bo nie ma kto kupować Amerykańskich obligacji państwowych a FED nie ma wyjścia.To dalej może obniżać wartość $US.Widać że na siłę chcą wywołać hiper inflację bo po mimo że już jest inflacja to nie podnoszą stóp %.
Maj się już zaczął, z rynku nie wychodzę ale po zasileniu gotówką konta IKE jeszcze nic nie kupiłem bo wydaje mi się że w tym miesiącu nic wiele nie ucieknie, chociaż GPW ma do odrobienia więc może to teraz nadrobi w stosunku do USA? ?
Ciułacz / 2011-04-27 12:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Niestety tydzień urlopu to prawie nic, w Niedzielę wlylatuję z powrotem do Montrealu.
Troszkę sie oderwę od parkietu , ale w Maju jeszcze giełdy nie zamykają.
Jak to mawiają doświadczeni parkietowcy, najważniejsze to nic nie mieszać i pozwolić giełdzie rosnąć.
cierpliwyy / 188.33.41.* / 2011-04-29 20:02
witaj Ciułaczu dzieki za życzenia
pozdrawiam
TrentX / 2011-04-26 16:48 / portfel / Tysiącznik na forum
Czesc :]
Dzieki za zyczenia , jako ze moj iPlusowy modem padl jak kawka , to bedac poza domem nie reagowalem na zyczenia wielkanocne, co niniejszym czynie i nadrabiam zaleglosc, dziekujac i zyczac z wzajemnoscia :)
Ciułacz / 2011-04-23 23:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jutro dzień Zmartwychwstania Pańskiego, tradycyjnie życzę tu zaglądającym wszystkiego najlepszego.
Ciułacz / 2011-04-24 02:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Niby się naspamowaliśmy tymi rutynowanymi życzeniami ale przynajmniej robimy sobie rewizję ludzi aktywnych i przy każdym niku mała refleksja.
Hm ... a miałem coś skrobnąć na temat srebra.
Muszę jeszcze na ich temat poczytać
http://srebro.bullionvault.pl/
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy