Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
pietroo / 2011-04-23 22:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciułaczu życzę Ci i całej twojej rodzinie wspaniałych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy :))
aqua vitae / 2011-04-23 20:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ciułaczu
Spokojnych , zdrowych , wesołych
za tą więlką wodą
mari40 / 2011-04-23 17:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Żeby pełne byty miski i krociowe twoje zyski, żeby plany zawodowe były nader brawurowe, żeby w domu była zgoda, w pracy słońce i pogoda - życzy Mari
Kambodza / 2011-04-23 15:45 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja również życzę Wesołych Świąt Ciułaczu oraz Wszystkim stałym Bywalcom jak i czytającym, radości oraz oczywiście mokrego Dyngusa:)
Thai / 2011-04-23 15:15 / Bez rangi
Ciulaczu

Skladam serdeczne zyczenia Wielkanocne – udanych, pogodnych, rodzinnych Swiat
Radosci, spokoju i zdrowia… wszystkiego naj od Thai :) Swiateczne pozdrowienia
amelian / 2011-04-23 11:51 / portfel / Tysiączniczka na forum
Ciułaczu,

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych najserdeczniejsze życzenia dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego słońca oraz uśmiechu życzę!

Niech Twój mózg, Twoje serce stanowią Twoją świątynię, a filozofią będzie dobroć.

WESOŁYCH ŚWIĄT!
dodge / 2011-04-22 21:41 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciułaczu

Życzenia zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, spokoju i radości Tobie i Twoim Najbliższym przesyłam z kresowym pozdrowieniem.
Ciułacz / 2011-04-22 12:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Patrzę co się dzieje z BEEFSANem ? Można by powiedzieć że nostalgia do złotej strzały na tym walorze .Jak na razie to są na stratach ale tam mają dobrego księgowego to może coś wykombinują, bo zysków operacyjnych brak.Lokalny bank spółdzielczy aby nie poszedł z torbami to zdecydował ich wyciągnąć z bankrutctwa. Następnym krokiem powinno być wykazanie (na papierze) zysków i emisja akcji aby bank sobie odzyskał co tam utopił, czyli będą sypać nowymi akcjami zbijając kurs.Jak przez jakiś cud zaczną robić prawdziwe zyski to wszyscy zostaną uratowani.
Ciułacz / 2011-04-22 01:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Stanach w 2007 roku 65% obywateli posiadało jakieś inwestycje na giełdzie , bezpośrednio lub pośrednio np fundusze emerytalne.
Obecnie jest tylko 54% takich inwestycji.
Ale na przykład przy większych dochodach tj $75tys rocznie ( przed podatkiem) już 87% obywateli posiada inwestycje bezpośrednio lub pośrednio na giełdzie .
........................................................
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/bourse/201104/21/01-4392271-lamericain-moyen-se-detourne-de-la-bourse.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS4
................................................
Czytam to i się uśmiecham pod nosem, wyobrażając sobie Amerykanina czytającego takie same statystyki o Polakach. Pewnie by wyszło na to że prawie wszyscy Polacy maja coś tam poprzez OFE na giełdzie.
Ciułacz / 2011-04-21 13:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Maju czekają nas publikacje raportów za pierwszy kwartał, a jak wiemy że przecieki zawsze są więc wzrosty pod wyniki powinny się zakończyć grubo wcześniej.Natomiast pozostaną nam spółki co ogłosiły dywidendę a te mogą rosnąć prawie do ostatniego dnia przed DD.
Np. pamiętamy z ubiegłego roku na Budimexie, wszystko szło do podłogi a on odwrotnie.
Zawsze pozostaje otwarta kwestia czy czekamy na dywidendę i odcięcie po DD czy wychodzimy wcześniej realizując zyski.
CIERPLIWY GRACZ / 2011-04-20 17:52 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu
daj znać jak indianie zaczną znowu chrust zbierać
pozdrawiam zdrowia i zysków życze
Ciułacz / 2011-04-21 01:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cierpliwy witaj !
jak indianie zaczną znowu chrust zbierać

He... he ...
Masz dobrą pamięć.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2011-04-20 13:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Spółka Petrolinvestu, ktorą kieruje Wiesław Skrobowski dopiero rozpoczyna działalność, a już marzy o giełdzie. W tej spółce 60 % akcji ma Petrolinvest.
W Kanadzie prowincji Quebec gdzie mieszkam też była gorączka gazów łupkowych , ale po protestach ludności wstrzymano wiercenia bo ludzie sie obawiają o zanieczyszczenie wód podziemnych.Podobne protesty są obecnie we Francji.To jest nowa technologia wierceń więc może być różnie, a międzynarodowe korporacje szukają królików doświadczalnych.Jak dobrze nagonią to może i coś zarobi ale ryzyko jest duże.
ad... / 62.21.32.* / 2011-04-20 13:32
A u nas temat łupków to megagwiazda, nic sienie liczy, ani srodowisko ani to ze kapital jaki bedzie go wydobywal bedzie zagraniczny i trafial bedzie zamiast do panstwa to za granice, ogolnie, sa lupki trzeba grzebac w ziemi.
W zdrowszym panstwie Ciulaczu zyjesz, chwali ci sie to:)
piotrekdro / 2011-04-20 17:26 / portfel
Witam.

Z całą pewnością w temacie pozyskiwania gazu z łupków mogę polecić obejrzenie filmu pt. ,,Gasland". Jest to film dokumentalny. Pokazuje on drugą stronę medalu tego biznesu. Głównie skutki uboczne wydobywania łupków a dokładnie jednej z metod pozyskiwania tj. szczelinowanie hydrauliczne które jest dość awaryjną metodą- stanowi zagrożenie dla wód gruntowych.

Myślę, że jest to ważny temat. Zastanawiam się tylko, dlaczego w naszym kraju mówi się o samych zaletach łupków? Chyba warto przyjrzeć się temu bliżej.

Pozdrawiam ciepło z małej Polski
Ciułacz / 2011-04-19 23:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Złoto bije kolejne rekordy, dochodząc do poziomu 1500,5 USD za uncję. Cena złota urosła już o 31 proc. w 2011 r., zaś notowania srebra podwoiły się.Zdaniem Michaela Pento, starszego ekonomisty w Euro Pacific Capital, jeszcze w tym roku złoto może przebić poziom 1600 USD.
http://www.pb.pl/2/a/2011/04/19/Zloto_bije_kolejne_rekordy
......................................
A niech rośnie, przynajmniej nie mam wyrzutów sumienia że przez moje spekulacje ktoś do garnka nie ma co włożyć.
Ciułacz / 2011-04-19 23:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Już tu kiedyś pisałem o spółce z Amerykańskiego parkietu :Molycorp Inc(MCP:NYSE, US)
Jak o niej pierwszy raz pisałem we Wrześniu czy Październiku to ją wziąłem do virtualnego portfela i już urosła 147%.Liczę że teraz przez najbliższe miesiące powinna się trochę skorekcić i w Sierpniu powinna być gotowa do wzrostów.
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-04-19 12:39
Rezerwy walutowe Chin przekraczają potrzeby ???
A ile tego mają ?wyniosły 3,04 bln USD. Zhou Xiaochuan, prezes banku centralnego Chin wezwał do wzmocnienia wysiłków zmierzających do ich zredukowania.
Dla mnie to raczej było zachęcanie do pożyczek z banku centralnego aby wykupić świat !
Takim sposobem wykupią Afrykę i Kanadę i Australię.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy