Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-04-09 03:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nawet te Portugalskie problemy w tym tygodniu nie wiele przeszkodziły parkietowi.
Co prawda w Piątek po południu realizowano zyski i mogły być trochę stopy naruszone, ale jednak na koniec dnia kupcy zbierali co się dało.
Byle tak dalej
Ciułacz / 2011-04-08 13:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wkleję to co napisałem u Jedno-Okiego
Ciułacz 04.04.2011 02:51 Odpowiedz
Jedno -Oki witaj !
Mamy już Kwiecień czyli do Maja blisko, a jak wiemy , stare porzekadło mówi: sprzedaj akcje i spadaj z parkietu.W ubiegłym roku o tej porze krakałem że do Maja nie wytrzyma i co bardziej ostrożni będą wychodzić 2 tygodnie przed, no i wykrakałem.
Tym razem to powiem że będzie zgodnie z przysłowiem, bo dopiero z korekty wychodzimy, to jeszcze trzeba dopompować.
Może pomyślisz że za lekko podchodzę do wahań kursu, ale że nie gram na kontraktach to może sobie pozwolić.Zostawiam na longa i czekam do następnej recesji aby się przestawić na lokaty albo na złoto.
Ostatnio mam krucho z czasem ale najgorsze już mam za sobą, nawet wykroiłem tydzień wolnego aby wpaść do kraju.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2011-04-08 02:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Budimex już pod dywidendę ?trochę za wcześnie , to pod dobre info. po takich wyskokach powinno się skorekcić.
Dopiero co niedawno tu o nim rozmawialiśmy.
W PB czytamy :
Warszawa, 07.04.2011 (ISB) - Spółka budowlana Budimex liczy na dwucyfrowy wzrost przychodów w tym roku (po wzroście o 34,7% w 2010 r.), choć ze względu na istotny spadek sprzedaży segmentu deweloperskiego liczy się z obniżeniem rentowności grupy, poinformował prezes Dariusz Blocher. Prezes chce jednak, żeby skonsolidowany zysk netto był zbliżony do ubiegłorocznych 267,41 mln zł.
http://stooq.pl/n/?f=444161&search=budimex
Ciułacz / 2011-04-05 13:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Od czasu do czasu piszę o ORCO bo mam tam parę groszy.Należy pamiętać że ta spółka znajduje się w upadłości układowej i działa pod ochroną przed wierzycielami.Po mimo że na wykresie rośnie to nie znaczy że już wyszli z tego marazmu.Co więcej są podejrzenia że księgowy robi tam cuda, wysoki zaraportowany zysk brutto za II kw. 2010 został uznany przez większość inwestorów za niewiarygodny. Dopóki spółka nie wyjdzie spod ochrony przed wierzycielami to radykalnie ograniczyła wielkość inwestycji.
Ano zobaczymy wóz albo przewóz, na takiej spółce to lepiej mieć ustawionego luźnego stopa.
Ze Śląska / 89.200.162.* / 2011-04-03 01:08
Wygląda na to, że za niedługo powitamy Cię Ciułaczu w Polsce. Zapraszamy.
wizzair / 2011-04-04 22:31
Witam:) może jakieś wykłady nt: inwestowania drobnego kieszonkowego przez małoligowców......zaczynających od zera...:( czytam Pana posty i jestem pełna podziwu.:))
i jednocześnie skora do wysłuchania podpowiedzi:)
pozdrawiam
Ciułacz / 2011-04-05 00:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wizzair witaj !

może jakieś wykłady

Tego to tu na forum nie robię, ale lubię sobie głośno do samego siebie pogadać a że mieszkam trochę daleko to piszę w dziwnych porach.

czytam Pana

Tutaj jesteśmy incognito i gorset sztywnych manier odstawiamy na bok, co nam pozwala być sobą .Dla większości to na dobre wychodzi, ale i widzimy inne przypadki.
Teraz właśnie jestem przed kolacją , ale zaraz coś skrobnę.
Ciułacz / 2011-04-05 02:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Najczęściej przyglądamy się wykresowi WIG20 i sobie powiadamy Jak bym sobie zainwestował 10 lat temu przysłowiowe 1000 zł to to dzisiaj bym miał krocie.Problem jest w tym że najczęściej z czasem chcemy być lepsi od tego wykresu.Jak się nasłuchamy ile kto zarobił to zaczynamy spekulować.Nie powiem abym był święty i od czasu do czasu coś tam zakombinuję, ale staram się pamiętać aby zachować proporcje pomiędzy kapitałem spekulacyjnym a ochroną kapitału. W moim portfelu to może tego nie widać bo większość kapitału mam w nieruchomościach czynszowych i gruntach co mi daje poczucie bezpieczeństwa .
Przedmowa trochę przydługa ale teraz powiem krótko:wybrać spółki co idą zgodnie z indeksem oraz wykazują zyski i dobrze by było jak by płaciły dywidendę.Mając 5 takich spółek to będziemy mieć komfort psychiczny bo jak jedna stoi to inna rośnie.
Jak nie gramy na kontraktach to małe korekty przeczekajmy nie wychodząc z parkietu.
Czasem jest tu nerwowo bo chłopaki obstawiają kontrakty ,ale jak mają do tego zdrowie, wiedzę i dużo szczęścia to czemu nie.
Jak bardzo chcemy po spekulować i gonić spółki rosnące to nie za więcej jak za10-25% portfela.
Aby sprawdzić jakie spółki płaciły lub będą płacić dywidendę to można zobaczyć tutaj :
http://mojeinwestycje.interia.pl/gie/narzedzia/dywidendy
wizzair / 2011-04-05 11:06
Dziękuję za odpowiedź.
Dzisiaj przyłożę się do studiowania w/w wytycznych. Obecnie mam ulokowane grosiki w 2 spółkach, więc coś jeszcze postaram sie wybrać, mam nadzieję umiejętnie. Nie należę do ryzykantów, raczej, choć z czasem...ale przyjęłam zasadę by nie inwestować za więcej niż mogłabym stracić, choć i z tego serce by mi pękło!

Ja właśnie wypiłam kawę dopołudniową, zbieram myśli....

pozdrawiam
Ciułacz / 2011-04-05 13:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak masz dobre 2 spółki to niema co się spieszyć z przemeblowaniem, bo każde zlecenie to obciążenie i w dodatku jak już spółka wykazała Ci zyski to w przyszłym roku zapłacisz podatek.
Raczej nowy kapitał bym wkładał w nowe spółki.
Niema to jak poczciwa kartka papieru i zrobić sobie porównanie spółek na papierze, jak się nie pali to nawet przez tydzień czasu można się przyglądać i coś tam sprawdzać.
Nie dajmy się oszukiwać samemu siebie.Klasyczny przykład mamy spółkę na obserwacji bo nas czymś tam zainteresowała i po tygodniu jak widzimy że ciągle rośnie to sobie mówimy: miałem nosa i chciałem kupić. A jak widzimy że ta spółka spada to sobie powiadamy: miałem nosa że nie kupiłem.

przyjęłam
zasadę by nie inwestować za więcej niż mogłabym stracić

Dobrze mieć zasady i się ich trzymać
Pozdrawiam
TrentX / 2011-04-05 17:57 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam Ciulaczu :) , od siebie dla Wizzair o ile moge chcialbym dodac , ze jesli to sa grosiki i male kwoty to warto zwrocic uwage na prowizje ze zlecen kupna sprzedazy i starac sie kupowac tak duza pozycje aby prowizja liniowa była porownywalna z i tak zawsze zabierana prowizja minimalna .
Mianowicie jesli biuro zabiera minimum 8 zł a prowizja liniowa to np 0,39 % transakcji to latwo obliczyc ze wielkosc kupowanej pozycji powinna miec wartosc ok 2000 PLN . Kazda inna mniejsza suma wydana na akcje i tak spowoduje zabranie 8 PLN . Im zas mniejsza kwota tym prowizja staje sie dotkliwsza i czeste transakcje powoduja znaczny odplyw zainwestowanych grosikow.
Oczywiscie warto tez poszukac takiego rachunku w ktorym kwota minimalna bedzie jak najnizsza to pozwoli obnizyc koszta prowizji przy transakcjach malymi kwotami.

Pozdrawaim :)
tomtay / 2011-04-05 19:26 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wklej od razu linę, tę którą skomentowałeś "interesujące" z zestawieniem opłat i prowizji w biurach maklerskich :)
p.s. brakuje mi tylko w tym zestawieniu informacji, na jakiej platformie transakcyjnej pracują poszczególne biura maklerskie, bo np. tani jest XTB, ale Sidoma i przesyłanie zleceń na giełdę przez 120sekund jest nie do przyjęcia.
I dużo sympatyczniejszy jest Nol jest np. w Alior :)
smooth / 2011-04-06 20:21 / portfel / Tysiącznik na forum
XTB jest ok.... każdy system ma zwały... juz nie pamiętacie jak rzescie na Aliora wyzywali, he?
TrentX / 2011-04-05 20:18 / portfel / Tysiącznik na forum
Oto wspomniany link o ktorym mowi Tomtay:]

http://www.buffett.pl/rb.html
Ciułacz / 2011-04-06 02:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tomtay i TrentX witajcie !
Link bardzo dobry,mam w Aliorze ale tam nie maja IKE więc musiałem sobie otworzyć w BZ. Bardziej mi się podobał BOŚ, ale nie było w okolicy domu mojej siostry.
Przy okazji przypomnę nie zwlekajmy z inwestowaniem w IKE, co prawda coś tam kombinują z nowym wynalazkiem (IKZE) to można trochę poczekać.
wizzair / 2011-04-06 18:47
Witam Panowie:)

właśnie przeglądam podane przez was informacje, przydatna tabela z opłatami i prowizjami. ja mam konto w PKO, było wygodnie i bez opłat przy zakupie pzu:), jak się domyślam większość po tym debiucie potraktowała przygodę jednorazowo i odpuściła sobie. Ja z uwagi na to, że lubię tańczyć, zostałam na parkiecie, a teraz staram się nadgonić przykładnie niezbędną wiedzę. BOŚ jeszcze lepszy, ale mi nie po drodze...
co do IKE, dobrze, zgodzę się, że warto oszczędzać na przyszłą emeryturę, ale w jakiej formie?
poza tym pytanie, czy IKE jest dla każdego? ( pod względem nakładów finansowych )

oj marzę o tym aby te moje grosiki się rozmnożyły:)
smooth / 2011-04-06 20:19 / portfel / Tysiącznik na forum
Tu masz dużo informacji na temat IKE:

http://mojeike.blogspot.com/
tomtay / 2011-04-06 19:04 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PKO BP miaem kiedyś przez chwilę, tragiczny w porównaniu np. do WBK, a koszt prowizji etc. w tamtym czasie był podobny, sprawdź może w Bosiu można otworzyć rachunek bez wychodzenia z domu, tak jak np. w XTB, kurier przychodzi z kwitami pod wskazany adres, aktywacja i gotowe :)
Tak same to te grosiny się nie rozmnożą, trzeba rozważnie inwestować, akcent kładę na rozważnie :)
Na gieldzie obowiązuje podobna zasada jak w pokerze
i jesli w pół godziny przy stole nie rozpoznasz frajera, to sam nim jesteś.
Zarabiaj grając. To praca jak każda inna. Nie ryzykuj. Graj spokojnie.
Wystarczy, że co godzina zgarniesz większą stawkę. Podbijaj gdy masz pewną kartę,
w przeciwnym razie czekaj. Nie szarżuj. Naucz się wygrywać drobne sumy,
klasyczny czajnik, ale jeśli się zbytnio czaisz możesz przesrać całe życie :))
wizzair / 2011-04-06 19:18
:) ładnie powiedziane. czytam tego linka, który podał TrentX:), ciekawe informacje. Jakiś czas jeszcze będę musiała poświęcić na formułki, którymi wy tak ładnie już spekulujecie.
Tomtay, Ty z giełdą masz do czynienia zawodowo czy to hobby? :))
wizzair / 2011-04-06 19:24
jak często w ciągu sesji sprawdzacie wyniki spółek? Piszesz

Wystarczy, że co godzina zgarniesz większą stawkę.

ja jeszcze nie na tym etapie:) chyba , że nie czaję o co Tobie chodziło....
tomtay / 2011-04-06 19:38 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
hobby, zatem nie zawsze w ciągu sesji mam włączone notowania, chociaż idealnie by było obserwować sesję cały dzień, zawodowiec to Ad.. i najsympatyczniejszy forumowicz na całym Money, gdyby portal ogłosił jakiś konkurs, wygrał by w cuglach :)
ad... / 62.21.32.* / 2011-04-06 19:57
tom, powinienes pracowac w marketingu ;) sporo tu sympatycznych ludzi, wlaczajac w powyzszego autora ;)
ad... / 62.21.32.* / 2011-04-06 19:31
jak często w ciągu sesji sprawdzacie wyniki spółek?
nie rozumiem pytania;) może przez to, że mam włączone notowania non-stop ;)
wizzair / 2011-04-06 21:58
;) o matko, przez was będę musiała zainwestować w jakiś wypasiony telefon z super dostępem do internetu, bo w pracy mam z tym kiepsko:)), no i oczywiście po to aby mieć kontakt z tak sympatycznymi facetami jak wy:))
Ciułacz / 2011-04-07 00:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wizzair witaj !

wypasiony telefon z super dostępem do internetu

Hmm... takim postępowaniem to będziesz na dobrej drodze do stracenia wszystkich inwestycji, rozstroju nerwowego oraz straceniem swojej pracy.
Wszystko w swoim czasie ;-)) , chłopaki grają na DT oraz obstawiają kontrakty a to jest inna bajka.
Nie bardzo rozumiem po co chcesz sprawdzać:


jak często w ciągu sesji sprawdzacie wyniki spółek?

Wybrać dobre spółki i nic nie robić przez całą hossę, to jest to ;-)
wizzair / 2011-04-07 19:08
Witaj Ciułaczu!!
właśnie o to chodziło w moim pytaniu, czy mam śledzić na bieżąco notowania w ciągu dnia czy też spokojnie pracować:) Z Twojej odpowiedzi wynika jasno, że mogę spokojnie pić kawę w porze rannej i jeść drugie śniadanie. Dzięki:)
Jak wyczytałam na wątkach porządki w portfelu robimy wg. potrzeb. Przeglądam od jakiegoś czasu różne spółki i czytam sobie....Tak, doczytałam co to DT;)
Ciułacz / 2011-04-04 03:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Miło mi ,
Zapraszamy.

Ale chyba adres ucięło ;-))
Będę w ostatni tydzień Kwietnia
Ciułacz / 2011-04-02 22:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Już od dłuższego czasu mam na oku MCI ale żeby jeszcze dywidendę płacili to by było cacy.
Konrad Sitnik, starszy partner w MCI Management uważa, że planowanemu przez rząd zmniejszeniu składki do OFE towarzyszyć będzie liberalizacja nałożonych na nie restrykcji inwestycyjnych, która powinna dać OFE możliwość inwestowania w aktywa private equity.
Ciułacz / 2011-04-02 13:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sobotnia wklejka z portalu w Montrealu:
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201104/01/01-4385598-craintes-petrolieres.php
....................................
Na pytanie co by zrobił z $10tys gotówki facet odpowiada że by się nie spieszył i rozłożył by to na 3 miesiące.Obecnie widzi że w Stanach spółki są tańsze i wybierał by spółki co robią zyski poza granicami. Wymienił dwie spółki :Acme Packet oraz Under Armour.
Dalej powiada że jest sporo spółek co siedzi na kasie i będą płacić dobrą dywidendę oraz będą prowadzić skup akcji.
Od siebie dodam że sporo Amerykańskich inwestorów otrzymaną dywidendę ponownie inwestuje w tą samą spółkę co stymuluje kurs akcji.
Ciułacz / 2011-04-02 01:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kanadyjski dolar się rozpędził i nie chce popuścić ,dzisiaj płacono za niego $1,04 US,
Dla kanadyjskiej ekonomi to nie za dobrze ale ja jestem zadowolony bo właśnie już mam bilet wykupiony i doładuję moje konto IKE.
Muszę zamówić klocki i tarcze na tył mojej limuzyny w PL, bo niestety przyzwyczajony do automatu zapominam o hamulcu ręcznym.Szwagier się śmieje że jeżdżę jak baba, nie bardzo wiem co on miał na myśli ;-)).
Ciułacz / 2011-04-01 13:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na giełdzie nie brakuje spółek, które złożyły inwestorom wiele obietnic i nie potrafią się z nich wywiązać.Spółkom: Advadis, Mostostal-Export, Petrolinvest, Sanwil Holding i dwaj przedstawiciele rynku NewConnect: Dent-a-Medical i Veno, zarzuca się unikanie udzielania informacji i obietnic bez pokrycia.
http://www.pb.pl/2/a/2011/04/01/Rynek_nie_lubi_zartow
Ciułacz / 2011-04-01 13:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czytam w BP.pl że:
Koszt budowy domu (do stanu surowego zamkniętego) o powierzchni 150 mkw. wynosi około 420 tys. zł, przy czym aż 80 proc. tej kwoty pochłaniają roboty budowlane. Reszta kosztów to wykonanie niezbędnych instalacji.
Chyba coś tu nie tak, aby robocizna kosztowała 80%, w Kanadzie się liczy 50% a robotnik budowlany jest bardzo drogi.
ad... / 62.21.32.* / 2011-04-01 13:57
Ciulaczu, tam nie ma mowy o robociznie, 80% to budowalnka, 20% to instalacje (ogrzewanie, woda itp.) - robocizna jest w tych danych
Ciułacz / 2011-04-02 00:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrianoo witaj !
Otworzyłeś mi oczy, ja te
roboty budowlane

Potraktowałem jako robociznę. he he niby robota budowlana to nie robota , ale tak pewnie jest jak Ty piszesz.
Coraz bardziej się potwierdza to co powiedział profesor Amelki ;-))
ad... / 62.21.32.* / 2011-04-02 08:35
Coraz bardziej się potwierdza to co powiedział profesor Amelki ;-))
tzn. ?
Ciułacz / 2011-04-02 12:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Coraz bardziej się potwierdza to co powiedział profesor Amelki ;-))

Kiedyś Amelka napisała że ich profesor stwierdził że 60% czy 70% ludzi nie rozumie co czyta, albo co do nich się mówi. No i ja chyba jestem w tych procentach.
tomtay / 2011-04-02 23:45 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
toć a Alternatywach numer 4 było, że 50% społeczestwa nie rozumie Dziennika, rok wydania filmu '83 i zobacz Ciułaczu jak niewiele zmieniła się świadomość białego człowieka :)
p.s.dlaczego białego? pastisz do Łysiaka "Malarstwo białego człowieka"
Ciułacz / 2011-03-30 13:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
Na KOV nie liczyłbym w najbliższym czasie a na longa to chyba się dowierci ;-))
Pozdrawiam
pietroo / 2011-03-30 08:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj

widzę, że masz KOV, obserwowałem ten papier, ale nie mam do niego cierpliwości, nie widzę jak na razie większych mozliwości na jego wzrost, chyba że ropa i tryśnie

pozdrawiam
Ciułacz / 2011-03-30 00:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Poniżej pisałem o spółkach co płacą dobra dywidendę miedzy innymi na czele jest stary poczciwy
Pekaes

Jak by ktoś się pokusił na tą dywidendę to trzeba pamiętać że ta spółka już od dawna jest na stratach i nie widać nadziei że zrobią jakieś zyski operacyjne.
W takich wypadkach to bardziej można liczyć na wzrosty przed dywidendą i sprzedać przed DD , bo po odcięciu dywidendy to może być generalna ucieczka.
Ciułacz / 2011-03-29 01:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rozpoczynają się dywidendowe żniwa.
Absolutnym liderem jest w tej chwili Pekaes. Jego zarząd kilka dni temu zrobił inwestorom dużą niespodziankę, informując o planie wypłaty 1 zł premii na akcję. Grupa miała bowiem w ostatnich latach słabe wyniki finansowe, w tym skonsolidowaną stratę w 2010 r. Pekaes dysponuje jednak nadwyżką gotówki.
Całość można przeczytać :
http://www.pb.pl/2/a/2011/03/28/Rozpoczynaja_sie_dywidendowe_zniwa
Ciułacz / 2011-03-27 13:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Od czasu do czasu piszę o złocie, że warto mieć część portfela opartą na złocie.
Zamieszczam wykres kursu złota na tle S&P500 za ostatnie 30 lat.

http://stooq.pl/q/?s=xauusd&d=20110325&c=30y&t=l&a=lg&b=1&r=s%26p500
.................................
i za ostatnie 50 lat.
http://stooq.pl/q/?s=xauusd&d=20110325&c=50y&t=l&a=lg&b=1&r=s%26p500
W latach 80-90 kiedy były ostre wzrosty na giełdach to złoto spadało.
Teraz musimy się zastanowić czy przednimi będą ostre wzrosty przed 20 lat ? Jak tak to złoto będzie spadać, a jak będziemy jak mieli dalej sytuacje jak w latach 2000-2011 to bym dalej liczył na wzrosty cen złota.
Pamiętajmy żeby nie wszystko stawiać na jedną kartę.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy