Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "flavio25"

Komentarze do portfela "flavio25"

Wyświetlaj:
flavio25 / 2008-01-21 09:18 / portfel / Tysiącznik na forum
POLNORD

technicznie
http://img213.imageshack.us/my.php?image=polnordzm9.jpg

przelamany trend spadkowy, test dolka rowniez zrealizowany, pozostalo do przebicia opor na 150,00 zł swiadczacy jednoczesnie ze zmiany trendu z s na wzrostowy.

moze znajdzie sie chetna osoba do skomntowania spolki od strony fundamentalnej?
Life / 2008-01-13 23:18 / Tysiącznik na forum
Flavio świetny pomysł z zamieszczaniem analiz.
Będę zaglądał i mam nadzieję że to nie jednorazowy zryw:)
needle / 2008-03-20 23:16 / Bez rangi
Prokom znika z giełdy, nie warto się dłużej nad tym rozwodzić
Life / 2008-01-13 23:24 / Tysiącznik na forum
Może takie małe zadanie domowe:
Prokom
Hydrotor
Handlowy
Jeśli masz ochotę strzel analizę może też kogoś poza mną zainteresuje
flavio25 / 2008-01-14 00:32 / portfel / Tysiącznik na forum
Prokom
Tak to widze, krotkoterminowo:
http://img524.imageshack.us/my.php?image=prokomib4.jpg][img=http://img524.imageshack.us/img524/1174/prokomib4.th.jpg
odwrocony spodek, do pelnej prawidlowosci tej formacji brakuje mi wzrostu wolumenu w koncowej fazie tworzenia formacji(podobno sie to zdarza). W kazdym badz razie, formacja ta zwiastuje silne spadki. Mozliwe chwilowy powrot cen pod linie formacji, po czym kontynuacja spadkow.
Dlugoterminowo:
http://img292.imageshack.us/my.php?image=prokomlongka3.jpg
Trend dlugoterminowy dodatkowo zostal przebity przez ruch z wczesnie omowionej formacji.
Dodam, ze zaden ze wskaznikow, ktorymi sie posluguje nie daje sygnalow negujacych powyzsza sytuacje.
flavio25 / 2008-01-14 00:33 / portfel / Tysiącznik na forum
jeszcze raz 1 obrazek
http://img524.imageshack.us/my.php?image=prokomib4.jpg
flavio25 / 2008-01-14 15:20 / portfel / Tysiącznik na forum
HYDROTOR

nie widac na spolce zadnych dlugoterminowych trendow, byly ale dawno nieaktualne
a to co widze to Ty tez doskonale zobaczysz
jest kanal znikzkujacy, poki ceny nie wyjda z niego nie ma mowy o wzrostach, byly wczesniej takie proby co wiadac, ceny chodza po gornym ograniczeniu (sformulowania proste ale tak najlatwiej opisac).
wskazniki
widac wyrazne dywergencje byka na wskaznikach wolumenu, rsi tez minimalnie daje znac ze te trend znikowy zbliza sie do konca. sam wolumen rowniez mowi ze nia ma sil na dalsze spadki.

obrazek
http://img253.imageshack.us/my.php?image=hydrotoroo2.jpg
Orest / 2008-01-14 16:26 / Bywalec forum
Tak na szybkiego zobaczyłem to ma ładne zyski: c/z=10,1 oraz c/wk=1,6. Zastanawiają mnie wskaźniki płynności. Nie powinni mieć problemów z płatnością (mają bardzo wysokie wskaźniki płynności szybkiej - ok. 2,6 co oznacza, że mają dwa razy więcej kap. obrotowego od bieżących zobowiązań) a jednak bardzo wzrosły zobowiązania krótkoterminowe - do 19,14 mln co przy 21-24 mln przychodu kwartalnego jest sporo. Może to wyglądać na brak pomysłu, restrukturyzację czy czynienie nowych inwestycji. Zobaczymy jak będzie po 4Q 2007. Nie ma większych podstaw do niepokoju.
flavio25 / 2008-01-14 16:37 / portfel / Tysiącznik na forum
moze maja szeroko zakrojone plany inwestycyjne
czekaja na realizacje, trudno mi powiedziec
nawet nie wiem czym sie zajmuja:)
Orest / 2008-01-14 16:45 / Bywalec forum
Jakieś pompy, zawory, rozdzielacze... hydraulika pełna. W boomie budowlanym powinno to ładnie schodzić, a trzymają dużo zapasów. Lepsze efekty jednak daje AT niż AF (AF tylko gry spółka prawie bankrutuje :)
flavio25 / 2008-01-14 17:02 / portfel / Tysiącznik na forum
mysle ze naprawde duzi gracze musza stosowac i AT i AF. At rozpoznaje moment wejscia AF w jakie spolki.
Wyobraz sobie ze inwestujesz naprawde duze kwoty, nie dasz rady jednego dnia wejsc. A co dopiero mowiac o wychodzeniu. Latwo zwalic kursy. Dlatego jak najbardziej AF aby wchodzicz i wychodzic plynnie. Nie wiem ile w tym prawdy ale tak mi sie wydaje :)
Orest / 2008-01-14 17:06 / Bywalec forum
Masz pewnie sporo racji z tym kiedy AT a kiedy AF. Prawdziwy Warren korzystał z AF, ale on na lata inwestował. W krótszym terminie chyba tylko AT się przydaje oraz psychologia.
Orest / 2008-01-13 23:40 / Bywalec forum
Dla Ciebie też zadanko domowe: poszukaj na forach, grupach dyskusyjnych opinie o produktach Prokomu oraz Hydrotoru - to jeśli chcesz w długim terminie :)
flavio25 / 2008-01-13 23:33 / portfel / Tysiącznik na forum
dzieki Life
sprobuje jak najszybciej, jesli oczywiscie cos sensownego bede mogl napisac
flavio25 / 2008-01-13 12:32 / portfel / Tysiącznik na forum
NIc sie nie dzieje w moim porteliku:(
czas to chyba zmenic, co jakis czas bede zamieszczal wykresiki. Wykresy spolek, ktore w moim mniemaniu sa godne polecenia w najblizszym czasie. Nie namawiam do zakupow!
flavio25 / 2008-01-13 21:51 / portfel / Tysiącznik na forum
teraz PKO
http://img156.imageshack.us/my.php?image=pko13nq9.jpg

zobaczymy jak sie sytuacja rozegra, wyglada interesujaco
Orest / 2008-01-13 23:04 / Bywalec forum
Muszę najwpierw poczytać o AT, bo te wykresy nie wiele mi mówią. Wydaje mi się jednak, że na bankach będzie można jeszcze zarobić. Co prawda będzie to jazda na coraz cieńszym lodzie...

PS: Ciekawe czemu tu nikt nie wpada? Gotowe wykresy, analizy... tylko zarabiać... ah... co za forumowicze ;)
flavio25 / 2008-01-13 23:47 / portfel / Tysiącznik na forum
moze i dobrze, ze nikt tego nie czyta(oglada)
wiem, ze jeszcze duzo nauki mam przed soba.

szkoda ze inni fanatycy AT nie udostepniaja swoich rysunkow (a sa na money niezle glowy-rotux, marlowe i pewni wiele innych)

a moze dla odmiany u Ciebie bedziemy pisac o fundamentach? wiesz ja postaram sie cos nakreslic a Ty to zaanalizujesz od tej drugiej strony. Wszystko do uzgodnienia
Orest / 2008-01-14 00:00 / Bywalec forum
Taka kooperacja... jestem za. Lepiej jednak jak u Ciebie wszystko będzie... w jednym miejscu. Jutro zaprosimy Rotuxa, Marlowe, h2co i innych do Ciebie. Może być ciekawie. Wszyscy się czegoś nauczymy.
Orest / 2008-01-14 00:06 / Bywalec forum
Jutro zajrzę na PKO. Banki mi się jakoś nie widzą w dłuższej perspektywie. Trzeba nam tutaj Brydzie albo A2... one znają się na kontraktach. PKOBP ma 15.79% udziału w W20 (najwięcej). Będą na nim cuda w marcu, a i nie tylko. Nie wiem tylko jakie cuda - czy do góry czy w dół. Reszta jutro... zmykam spać. Dobrej nocki :)
Orest / 2008-01-14 15:55 / Bywalec forum
Co do PKOBP to porównałem sobie z BRE:
Wnioski takie, że oba banki mają podobne wskaźniki c/z i c/wk:
BRE c/z=18,6 c/wk=4
PKO c/z=17,6 c/wk=4,11
Różnica taka, że BRE się świetnie rozwija:
06-09-30 06-12-31 07-03-31 07-06-30 07-09-30
Stopa zwrotu z kapitału własnego 16.0 % 18.1 % 22.8 % 24.1 % 23.8 %
Marża zysku netto 22.3 % 24.7 % 31.4 % 33.1 % 31.9 %

PKOBP:
Stopa zwrotu z kapitału własnego 21.7 % 22.9 % 24.0 % 24.1 % 24.4 %
Marża zysku netto 35.8 % 38.9 % 41.2 % 41.8 % 41.9 %

PKOBP już stoi prawie w rozwoju a BRE dogoniło. Fakt, że PKOBP jest bardzo znane, ma sporo placówek a BRE nie ma prawie placówek... chociaż w mBanku chcą udzielać dużo kredytów, mają ubezpieczenia... Czyli jak cały sektor banków w najbliższych dniach może się średnio rozwijać (strach z USA) ale przychody i zyski powinny wzrastać od już zaciągniętych kredytów. Mimo wszystko szykuje się chyba mała hossa dla banków.
flavio25 / 2008-01-14 16:36 / portfel / Tysiącznik na forum
mysle ze klienci maja tu duzo do powiedzenia i to PKOBP wyglada lepiej, ale z czasem bedzie sie zmieniac na korzysc BRE
szkoda tej tabelki
ale da sie wyczytac
Orest / 2008-01-14 16:49 / Bywalec forum
..............................................................06-09-30..... 06-12-31..... 07-03-31..... 07-06-30..... 07-09-30
Stopa zwrotu z kapitału własnego..... 16.0 %......... 18.1 %......... 22.8 %......... 24.1 %......... 23.8 %
Marża zysku netto.................................. 22.3 %......... 24.7 %......... 31.4 %......... 33.1 %......... 31.9 %

PKOBP:
Stopa zwrotu z kapitału własnego..... 21.7 %......... 22.9 %......... 24.0 %......... 24.1 %......... 24.4 %
Marża zysku netto.................................. 35.8 %......... 38.9 %......... 41.2 %......... 41.8 %......... 41.9 %

Teraz ładniej :)
flavio25 / 2008-01-14 17:03 / portfel / Tysiącznik na forum
szkoda ze nie mozna wklejac
ale o tym mieszy innymi w mailu bedzie, tyle ze jeszcze nie zaczalem pisac
Orest / 2008-01-14 17:08 / Bywalec forum
Spokojnie... teraz czas na obiad i relaks :)
Orest / 2008-01-14 15:56 / Bywalec forum
Zepsuło tabelkę :(
flavio25 / 2008-01-13 12:37 / portfel / Tysiącznik na forum
na pierwszy ogien wrzuce znienawidzona przez ogol firme tpsa:)
http://img249.imageshack.us/my.php?image=tp12sty08sv7.jpg
dlaczego tpsa?
1. wig telekom http://stooq.pl/q/?s=wig_telkom&d=20080111
2. wykres tpsa
Orest / 2008-01-14 13:53 / Bywalec forum
Hej!
Obserwuje TPSA. H2co podał wczoraj AT dla TPSA.
http://img210.imageshack.us/my.php?image=tpsatk6.png
Jego daje więcej miejsca na spadek. Ale fakt, że przy 21,50 warto by chyba wziąć, tym bardziej, że Brydzia dziś napisała:
Streżyńska tylko zapowiedziała kontrole prędkości internetu oferowanego przez TP sa i
proszę ''

TP sa podaje że każdemu zamierza doprowadzić światłowód do domu ,
nieźle ludzie mają 6 Mbit a naprawdę mają 10 razy mniej

Chyba puszczę Fona... naprawdę nie mam przekonania co do tego papieru toaletowego. Muszę się pogodzić ze stratą teraz, jak jest szansa sprzedać jeszcze za 6 groszy. 7 groszy to by było niewielka strata. Dziś dopiero zobaczyłem, że trzymając Polnorda (co go kupiłem 4 stycznia) to miałbym podobną stratę jak sprzedaż Fona po 6 groszy. Ochrona kapitału przy zakupie...
Orest / 2008-01-14 13:55 / Bywalec forum
Tylko to wysłałem i już TPSA z 21,90/87 wskoczyła na 22,15. Chyba Twoje kreski zadziałały :)
flavio25 / 2008-01-14 14:08 / portfel / Tysiącznik na forum
Tepsa kupila mi sie po 22
moglem nizej, ale nie bede wybredny
nie ma miejsca juz na spadki
popatrz na dzisiejszy wolumen, nie ma kto sprzedawac.

Z tym fonem to jak teraz patrzylem, to nadal to samo, wiecej za up niz za down.

Najbardziej cieszy mnie wczorajsza analiza prokomu, o ktora prosil LIFE
zerknij

Milo, ze tu zagladasz zaraz jasniej w tym portfelu
chyba sie zrewanzuje:)
flavio25 / 2008-01-14 14:17 / portfel / Tysiącznik na forum
Patrze nadal i widze ze Fon moze pochodzic po 0,05 - 0,06 cztery piec sesji
Orest / 2008-01-14 14:15 / Bywalec forum
Do mojego portfela wstyd zaglądać. Zobaczę jak tam Prokom. Jak trafiłeś z nim, to fona zatrzyma... jak nie to... ;)
flavio25 / 2008-01-14 14:20 / portfel / Tysiącznik na forum
gadasz
ja mialem tutaj w 2007 ciagle strate widoczna ~ 2000, to dopiero obciach i to na takim ladnym przewidywalnym rynku
Orest / 2008-01-14 14:32 / Bywalec forum
Ja jakbym pokazał jakimi kwotami obracam, to nikt by nie wierzył w to co mówię. 1600 zł na akcje, z czego 20 % już stracone a kolejne 20% na fonie mogę stracić... Dobrze, że nie byłem podczas hossy, bo teraz bym płakał a tak w miare spokojnie to przyjmuję :)
A Prokom leci... czyli fona zostawiam :)
Orest / 2008-01-13 15:38 / Bywalec forum
AT jedno a AF drugie :) Z AF wynika, że ładnie się trzymają, przychody wzrastają, zyski też, inwestycje są czynione bo amortyzacja ponad 1 mld zł kwartalnie. Przyszłość jednak może nie być tak różowa, bo:
1. Konkurencja - Dialog, Netia, Tele2, VoIP (u mnie w domu po 15 latach trwania przy TPSA przesiedliśmy się na VoIP)
2. Przestarzała infrastruktura, przez co Video na żądanie jeszcze długo nie będzie dostępne dla abonentów.
3. Duża wadliwość Neostrady, niegwarantowane transfery.
4. Konieczność udostępniania studzienek i tuneli innym operatorom - zmiany w prawie telekomunikacyjnym.

Tepsa może mieć ciężko - za małe zyski na jedna akcję, aby była trzymana przez wielkich, za małe zyski aby czynić duże, rewolucyjne inwestycje. Znajoma pracuje w TPSA, stanowisko kierownicze. Pracuje dużo, mało zarabia, ludzi cały czas się zwalnia. Fakt, że teraz to wsio komputery obsługują i ludzi nie trzeba wielu, ale ci co są pracują dużo. Bez reform to ma kiepskie perspektywy. Nie mniej wk/akcję jest ciekawa. Na najbliższe wybicie chyba jednak w sam raz. Zwłaszcza, że w marcu wygasają kontrakty to może trzepać nieźle.

PS: Jeśli piszę pesymistycznie, to dlatego, że kiedyś czytałem o jakimś inwestorze, który zanim cos kupił to szukał złych informacji. Nie interesowały go dobre, a tylko złe. Jak złych było mało to dopiero patrzył na te lepsze i kupował :)
flavio25 / 2008-01-13 16:51 / portfel / Tysiącznik na forum
Jestem w szoku!
Ile faktow umiesz przytoczyc w tak krotkim czasie.
Dobre podejscie z tymi zlymi dobrymi informacjami ale wydaje mi sie ze dla longtermow.
Ja na tpse patrze w okresie 2-4 tyg w przod, nie przywiazuje sie do spolek (kiedys sie przywiazywalem)
Jak juz bede chcial wieksze pieniadze wlozyc to wiem, kto moze dostarczyc istotnych informacji:)
Orest / 2008-01-13 17:14 / Bywalec forum
Niedawno ktoś mnie bardzo męczył przy analizie strategicznej... branży serów biały... branży czekolady... kosmetyków do golenia... Stąd mi chyba zostało to patrzenie na różne aspekty :) Przez Warrena zostanę chyba długoterminowcem. Mam umysł za mało ścisły i ciężko mi pojąć i przekonać się do AT... dlatego muszę radzić sobie inaczej.

Mam pytanie do Ciebie, prośbę. Co myślisz o Fonie? Mam go za 7,6 grosza, więc sprzedaż po 7 to strata, po 8 niewielki zysk. AF Fona to tragedia. Warren mówi o podstawach a oni mają same minusy. Konstrukcje stalowe to stabilny dział gospodarki, ale chyba Fon nie ma na nie pomysłu. Produkcja akcji też niczemu się nie przysłuży. Jak to widzisz w AT? Warto czekać i czy jest szansa na 8 groszy? Ja nie mam wiary w ten papier - spekulant ze mnie marny :) Dać sobie te nogi uciąć czy trzymać się tego pociągu i może dojadę do 8gr?

PS: Umarzam Investors FIZ, mimo że jestem na stracie. Myślę, że lepszą inwestycją będzie zakup LCC po cenie >3 zł i trzymanie przez 3-4 lata. Da więcej % (ok. 300-400) niż Investors (może ze 100 by mi dał).
flavio25 / 2008-01-13 19:14 / portfel / Tysiącznik na forum
co do Fona napisalem na glownym forum, mam nadzieje ze nie masz nic przeciwko (moze wiecej moneyowcow cos uciula - jesli sprawdza sie moje przewidywania)
Chron kapital, ja troche pozno to zrozumialem (stracilem jakies 5k-wiec wiem o czym mowie), nie baw sie w zadne odbije itd. Przeczytaj eldera to podstawa, ja trzy razy przeczytalem a przeczytam czwart i piaty:)
Co do lcc tu tez moglbym ladnie opisac swoja porazke. Kupilem w dzien debiutu za onad 6,00 zł sprzedalem po 3,45 (kupe kasy poszlo)
Radze Ci poczekac z tym lcc, wez pod uwage, ze jesli lcc mialoby rosnac to za pieniadze mas(funduszy), tam raczej nic wielkiego sie nie wpakuje aby wyciagac(na ten czas). Oczywiscie spolka jak najbardziej dobra i pewnie czesc duzych graczy juz tam jest albo w czasie spadkow bedzie kupowac. Wszystko od tego zalezy jak masz horyzont czasowy. Jesli jest to 3-4 lata to mozna wskakiwac.
Orest / 2008-01-13 19:56 / Bywalec forum
Połowę pieniędzy mam w funduszu, połowę na akcje. Fundusz miał być na lata, gdy jeszcze nie miałem pojęcia o giełdzie. Jestem gotów przenieść z funduszu na jakąś spółkę perspektywiczną. W 2010/11 ma zostać oddany do użytku Skytower we Wrocławiu - ten najwyższy budynek w Polsce. Koło 2009-10 podejrzewa, że zacznie się robić o nim głośno w mediach z tąd przewiduję, że 3-4 lata trzeba będzie trzymać. Zaraz poczytam o Fonie. Za Eldera zabrać się nie mogę coś, bo jeszcze tej co czytam nie przeczytałem.
Ochrona kapitału powinna się chyba zaczynać w momencie zakupu. Ja przy zakupie tak naprawdę traciłem go już... teraz muszę wycofywać się ze złych decyzji.
flavio25 / 2008-01-13 20:14 / portfel / Tysiącznik na forum
a jak myslisz u mnie bylo, na wejsciu oddawalem pieniazki jak frajer
teraz z uwagi na rynek na gielde przenaczylem 1/3 zasobow
a z tej jednej trzeciej staram sie nie stracic jak najmniej
i tu znow elder, ustawiam stopy aby nie stracic wiecej niz 2% kapitalu przeznaczonego na gielde(na jedna operacje)
na razie musze leciec
needle / 2007-07-03 14:26 / Bez rangi
Flavio...masz ładnego nicka, ale nie dlatego wróciłem tu
inteligentnie zrobiłeś robiąc wpis u mnie, mogłem łatwo trafić powrotnie...

Trzy uwagi:
~~Dlaczego LC...nie spiesz się tak z analizą!...przecież nie znasz wycen prawdopodobnie
~~ olka ma chyba rację :po co Duda?
~~uzupełnij ABG choćby do 1,5 tys i nie rób inwestycji poniżej tysiąca
flavio25 / 2007-07-05 11:06 / portfel / Tysiącznik na forum
w Dude staram sie usilnie wierzyc dlatego bede ja trzymal,
teraz puszcze, to pewnie zaraz urosnie
kiedys z nimi wspolpracowalismy(nie w miesie) i firemka ladnie poukladana,
z taka pozycja na rynku naprawde wiele moga,
dajmy jeszcze czasu a duda pokaze na co ja stac

Na LCC namowila mnie Prezesowa:) i po raz kolejny potwierdzilio sie zeby nie sluchac wszystkich i wszystkiego.

ABG stare czasy, takimi kwotami kiedys obracalem na gieldzi i wychodzilo sie na znaczny plus, oczywiscie w stosunku do zaangazowanego kapitalu.
olka / 2007-06-30 15:38 / "Giełdowa blondynka"
po co kupowales Dude,juz chyba wszystko powiedziano
needle / 2007-06-26 00:15 / Bez rangi
nie mam zastrzeżeń , choć MCI kupowałeś zdecydowanie za późno
nie wiem czy dam radę się wpisać!!! :-(
tafcik-real / 2007-06-26 20:03 / portfel / Gracz Giełdowy
w mci to my juz jakis czas jestesmy, tylko raz idzie, raz wraca....
flavio25 / 2007-06-29 13:26 / portfel / Tysiącznik na forum
znow sprzedalem MCI i znow dal zarobic - teraz czekam az sie mocno osunie
tafcik-real / 2007-06-30 15:27 / portfel / Gracz Giełdowy
oby nie w poniedzialek bo jestem na urlopie i nie mam mojego privat key ze soba, a bez niego to lipa
needle / 2007-06-26 00:15 / Bez rangi
nie mam zastrzeżeń , choć MCI kupowałeś zdecydowanie za późno
needle / 2007-06-26 00:20 / Bez rangi
ale zajrzałem na wcześniejsze transakcje...
...Flavio, bój się giełdowego bożka jeśli mnie sie nie przeraziłeś
same straty!!!
chyba forum Ci pomogło
ale oceniać czyjś portfel nie jest łatwo
ani nie wiem jakie masz strategie, ani jakimi kwotami grasz
jaka to część Twojego majątku
ale z tymi spokojnie musisz [rzetrzymać...
...albo wywalić przed zbliżającą się korektą
flavio25 / 2007-06-29 13:25 / portfel / Tysiącznik na forum
jak to mowia, ludzie ucza sie na bledach,
mysle ze w jakims sensie forum pomoglo,
stosuje sie do Twojej zasady i nie sprzedaje juz ze strata
a co do mojej kasy to nie sa nie wiadomo jakie pieniadze,
i ich nie potrzebuje
musze sie jeszcze wiele wiele nauczyc a i pora na inwestycje chyba nie najlepsza
za pozno sie obudzilem
flavio25 / 2007-06-29 13:26 / portfel / Tysiącznik na forum
a i jeszcze raz bardzo dziekuje za wpis
portfel udostepniony w calej okazalosci
flavio25 / 2008-01-13 14:59 / portfel / Tysiącznik na forum
Treść mych wypowiedzi jest tylko i wyłącznie wyrazem moich
osobistych poglądów i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu
przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19
października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).
1 2 3 4
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy