Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "flugo"

Komentarze do portfela "flugo"

Wyświetlaj:
flugo / 2009-01-29 07:56 / portfel / Dziecko hossy
http://tnij.org/csdq
Pooh / 2009-01-27 20:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
2009-01-27 18:10:21 | flugo [ Dziecko hossy ]
popatrz jak spadało- przez 4 lata-
zdobywasz rynek, zatrudniasz ludzi,
inwestujesz a tu stopniowo zysk spada,
spada- co kwartal to gorzej

Flugo, jedna rzecz jest nie do wybaczenia. Jeżeli musisz zawrzeć transakcje zabezpieczające, to chyba, do qrwy nędzy, coś o tych transakcjach chcesz się dowiedzieć.
Nie rozumiem. Firmy prowadzą biznes w Polsce, kraju, gdzie trzeba uważać na ZUS, skarbówkę i hgw co jeszcze. A dają się podejść "pani z banku", która też jest matołem.
Wchodzą w coś bez sprawdzenia, absolutnie bez jakiegokolwiek rozeznania...
Po prostu jak tłum nagoniony na fundy w 2007. Podejrzewam, że element chciwości też odegrał tu dużą rolę..
Pzdr.Q
flugo / 2009-01-28 10:23 / portfel / Dziecko hossy
nobody's perfect
element chciwości? byc moze- ja obstawiam bardziej panikę
Pooh / 2009-01-28 12:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?

ja obstawiam bardziej panikę

Nie, Flugo. Szymon ma rację. To były zabezpieczenia zawierane na zasadzie " spada to i będzie spadać" i wietrzenie okazji do łatwego zarobku, zamiast po prostu zabezpieczenia swoich zysków i skoncentrowania się na istotnej dla firmy działalności.
Zauważ, że niektórzy pozawierali transakcje z możliwością nieograniczonej straty /!/ - tak byli pewni zarobku i nie zastanawiali się, co, jeśli.... Dla mnie jest to nie do przyjęcia - taki totalny brak instynktu samozachowawczego.
Pzdr.Q
ppprzemo / 2009-01-28 10:48 / Uznany Gracz Giełdowy
Cześć, o kim piszecie?
flugo / 2009-01-28 12:04 / portfel / Dziecko hossy
cześć,
ogólnie - o firmach które popłyneły na opcjach walutowych
Pooh / 2009-01-21 18:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Wygląda na to, że wsparcie na 1,58 obronione, potwierdzone wolumenem.

Najbliższy opór 1,75. Mamy formację trójkąta zniżkującego, stawiam na wybicie górą.
Jeżeli nie wybije, o dalszej części możemy, póki co, zapomnieć.
Następny opór to 1,9 - średni pod względem siły.
Naprawdę mocny opór to okolice 2,18 i o dalsze przystanki będziemy się martwić,
jak kurs go przebije. Dziecko się budzi, muszę kończyć...

cdn..

Pzdr.Q
flugo / 2009-01-23 18:13 / portfel / Dziecko hossy
zobaczymy Quba

ale dlaczego przegraliśmy z hitlerjungen...why...

jak mnie to już 2 dzień boli...
Pooh / 2009-01-23 22:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Flugo, to jest sport, nie wojna...
Choć emocje podobne ;)
Ja bluzgam na swoich obrońców i wykonuję obraźliwe gesty pod adresem przeciwników ;)
Pzdr.Q
flugo / 2009-01-24 09:51 / portfel / Dziecko hossy
ech...
gdyby bluzgi do telewizora pomagały ...
ppprzemo / 2009-01-26 11:38 / Uznany Gracz Giełdowy
Mój starszy był wczoraj zaskoczony sposobem w jaki Francuzi bluzgali na Króla Ryszarda i jego rycerzy pragnących zdobyć zamek w Aaaa.
flugo / 2009-01-19 17:36 / portfel / Dziecko hossy
Przykrą niespodziankę sprawił Zarząd ATON HT swoim akcjonariuszom na konferencji zwołanej przez Spółkę w dniu 7 stycznia br. Spółka obiecywała w dokumencie informacyjnym, iż w 2008 roku uzyska ok. 6,4 mln zł przychodu oraz 1,1 mln zł zysku. Niestety skończyło się na dużej stracie.

Nie zrealizowaliśmy naszej prognozy, zarówno na poziomie przychodów, jak i wyników finansowych. Zamiast zysku netto będzie dość duża strata, ale jej wysokości nie potrafię jeszcze podać" - powiedział podczas konferencji prasowej prezes Aton-HT Robert Barczyk.

Przyczyny niezrealizowania prognoz:
- opóźnienia w budowie prototypów wynikające z trudności znalezienia odpowiedniego partnera do ich budowy (termiczna obróbka odpadów zawierających azbest),
- opóźnienia w negocjacjach z potencjalnymi wykonawcami mechaniki poszczególnych prototypów,
- opóźnienia legislacyjne związanych ze zmianą ustawy dot. unieszkodliwiania odpadów azbestowych,
- opóźnienia w negocjacjach z potencjalnymi nabywcami urządzeń, które nie zostały zakończone w ubiegłym roku, oraz przesunięcie realizacji programu AMIANTE, z przyczyn niezależnych od Spółki.

Jak widać w czasie kryzysu niełatwo być innowacyjną firmą na dorobku.

Pomimo pewnego rozczarowania wynikiem finansowym prezes ATHON-u wskazuje na szereg osiągnięć, które były udziałem firmy w zeszłym roku.
- debiut Spółki na rynku NEWCONNECT oraz pozyskanie z emisji prywatnej akcji serii C 5,25 mln zł,
- zgłoszenie do urzędu patentowego technologii rotującej plazmy łukowej oraz systemu MOS (Microwave Oxidation System),
- uzyskanie pozytywnej oceny na realizację programu OXIZONE w ramach 7PR z projektem "Oczyszczanie gazów wylotowych i poprocesowych za pomocą wirującej plazmy",
- podpisanie w ramach 7 programu ramowego (7PR) UE, umowy o datację na realizację programu "AMIANTE" (całkowita wartość projektu wynosi około 1,5 mln euro),
- podpisanie umowy ze spółką BESTMONT S.A. dot. współpracy i realizacji projektu produkcji, wdrożenia i sprzedaży urządzenia do mineralizacji wszelkich odpadów organicznych - ATON 500 BW. Minimalne przychody Spółki z realizacji tego kontraktu powinny wynieść w 2009r. 6 mln zł,
- otrzymanie dofinansowania na realizację projektu "Rozwój przedsiębiorstwa poprzez produkcję proekologicznych innowacyjnych linii technologicznych unieszkodliwiania azbestu" w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego - Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw. Dofinansowanie wyniesie max. 851 tys. zł, co stanowi około 60% całkowitych działań kwalifikowanych w projekcie,

- otrzymanie z Min. Gospodarki dofinansowania na realizację projektu "Przeprowadzenie badań i komercjalizacja technologii MTT w ATON-HT S.A." w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, lata 2007-2013. Dofinansowanie wyniesie ponad 2,4 mln zł, co stanowi 60% całkowitych działań kwalifikowanych w projekcie. Efektem realizacji przedsięwzięcia projektowego będzie m.in. stworzenie i wyposażenie własnego Centrum Badawczo - Rozwojowego oraz wytworzenie 5 produktów mających znaczący wpływ w zakresie ochrony środowiska. Spółka Aton-HT w ramach realizowanego projektu będzie mogła ponadto skomercjalizować wyniki prac B R w zakresie mikrofal, nawiązać współpracę z instytucjami badawczymi i laboratoriami, oraz sektorem MSP w zakresie zakupu specjalistycznych usług i produktów, testować w skali laboratoryjnej nowe koncepcje procesów technologicznych, a następnie komercjalizować wyniki tych badań. Dzięki rozbudowie spółki ATON-HT w ramach tego projektu dojdzie do znaczącej zmiany w zakresie oferowanych dotychczas produktów jak i usług - spółka przygotuje do produkcji unikalne w skali światowej urządzenia utylizujące odpady niebezpieczne, oraz wytworzy niespotykaną dotychczas na rynku krajowym i światowym usługę polegającą na utylizacji tych odpadów,

Nagrody i wyróżnienia przyznane Spółce

- Nagrody Business AWARDS 2008 - b2fair - przyznanej podczas międzynarodowych Targów Hannover Messe 2008, za m.in. innowacyjność prezentowanych przez firmę technologii i urządzeń,
- Złotego Medal MTP w kategorii nowoczesne technologie na tegorocznych Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska POLEKO 2008,
- tytułu Krajowego Lidera Innowacji 2008 w kategorii Innowacyjny Produkt, w konkursie organizowanym przez Fundację Innowacji i Rozwoju, za technologie do bezodpadowego i bez emisyjnego unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych, opartą o autorską metodę MTT.

Ambitne plany na 2009 rok
Prezentując plan i kierunek rozwoju Spółki Aton - HT w 2009r., Zarząd Spółki za najważniejsze z punktu widzenia rozwoju firmy uznał:
- realizacje umowy z BESTMONT SA, na dostawę podzespołów i technologii do budowy minimum 10 urządzeń ATON 500 BW,
- komercjalizację pozostałych urządzeń i technologii Spółki poprzez podpisanie umowy na sprzedaż urządzeń z firmami, z którymi Spółka prowadzi obecnie rozmowy. W opinii zarządu Spółki na podstawie rozmów z potencjalnymi klientami oraz prac nad poszczególnymi urządzeniami w 2009r. powinna rozpocząć
flugo / 2009-01-14 10:02 / portfel / Dziecko hossy
bioton, mci, pamapol, idm, ppwk, boryszew, lcc,pnf,mewa,tfone,asbis,csg,
hurtimex, makolab i maxipizza z nc

to zaledwie w okresie 12-18 m

ku przestrodze jak będziemy szczytowac ponownie za pare lat
Pooh / 2009-01-12 23:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Ad rem - Wpadłem dzis do Makro. No i jako drobny akcjonariusz szacownej firmy uznałem, ze trzeba zwiększyć jej przychody ;).
No i obserwacje:
Poza promocja "Jeżyków" firma jest NIEWIDOCZNA.
Żadnego wyeksponowania towaru, towar walnięty byle jak i byle gdzie, w ogóle nie
rzuca się w oczy.
Dostepnosc towaru - nie ma wiśni w czekoladzie :(. W ogóle wiśni w czekoladzie jest od groma,również bliżej nieznanych mi firm,ale nie Goplany. (spędziłem chyba z pół godziny, szukajac) :/
Ilość zajmowanego miejsca w stosunku do konkurencji w segmencie "premium"- dno absolutne.
Goplana zajmowała ok. 20% JEDNEJ półki w regale.
Konkurencja w segmencie "premium" czyli: Mieszko, Nestle, Wawel, Cadbury/Wedel, a nawet mniej znane firmy nie miały ułożonego towaru na jednej półce.
I swoje produkty miały ułożone w sposób przyciągający wzrok...

Jak chcesz, wyślij tę opinię nawet do Prezesa - bliżej masz ;)
Opinia jest opinią prywatną i w dupie mam, czy ktoś się obrazi, czy nie.
Nie stanowi rekomendacji itd...
/Nie mam ochoty przepraszać kogokolwiek tak, jak musiał to zrobić Yayurek swego czasu,
więc zamieszczam stosowny akapit/.
Pozdrawiam. Q
flugo / 2009-01-13 16:55 / portfel / Dziecko hossy
ech..Quba... bliżej juz nie mam- siedziba teraz holdingu w Opatówku
w Bydgoszczy Jutrznia, Goplana, Kaliszanka dostepna i eksponowana, gorzej z apettita i Hellena- w sklepie SPOłem przy mojej ulicy na stojaku Helleny stoja napoje Hoopa
z bankierowych plotek sie dowiedzialem, ze Kolo wypindolil na bruk repkow Helleny

hehe- giełda- zmienia sie sposób postrzegania rzeczywistości...

daje J 2 lata i ma byc po pińset!
Pooh / 2009-01-10 23:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
2009-01-10 15:41:08 | flugo [ Portfel ] [ Dziecko hossy ]
Re: Taniec wokół bezrobotnych Amerykanów [9]
Za zagranie koncertu w Olsztynie zespół De Mono zażyczył sobie 22 tysiące złotych,
jeszcze więcej - 30 tysięcy - zażądał Szymon Wydra, który ma zagrać w Białymstoku, choć
ostatecznie - po negocjacjach - zadowolił się 10 tysiącami. 12 tysięcy za występ dostanie
Arka Noego, 10 tysięcy Bracia Cugowscy, a 9 tysięcy grupa Mr Zoob.

jestem zaskoczony:((

Ja też :(.
Skomentuję tylko - też mi, qrwa, wielkie gwiazdy...
A już najbardziej boli Arka Noego - tam w sposób oczywisty ktoś żeruje na dzieciach...
Za coś takiego "w_pie_rdol, w dyby i do lochu"...
Pzdr.Q
flugo / 2009-01-11 18:04 / portfel / Dziecko hossy
Robert Litza Friedrich - założyciel i lider Arki ma 7 czy 8 dzieci do wykarmienia
ale na ten jeden koncert mógłby dac spokój- siok:((

aha- jak nagrał pierwszy materiał to go wyśmiewali w wytwórniach płytowych
i założył własną:))
Pooh / 2009-01-12 00:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?

ale na ten jeden koncert mógłby dac spokój- siok:((

Zły przykład dla dzieci... To boli najbardziej...
Pzdr.Q
Krzych / 2009-01-08 08:40 / Płoteczka na forum
witam
http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=638644
flugo / 2009-01-08 13:09 / portfel / Dziecko hossy
dzięki Krzychu

zobaczymy
TOMOK / 2009-01-07 17:23 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Dzięki za kartkę z Hawajów...fajnie zrobiona...nie spodziewałem się
Rozpieszczasz mnie :-)
Pozdrawiam
flugo / 2009-01-07 17:56 / portfel / Dziecko hossy
zdjęcie kijowe, ale co tam- przesłanie się liczy
Krzych / 2009-01-07 13:15 / Płoteczka na forum
http://stooq.pl/n/?f=216684&c=1&p=0
flugo / 2009-01-07 14:21 / portfel / Dziecko hossy
dzieki Krzysiu
krótko mówiąc- odleszczamy amatorów szybkich zysków:))
Pooh / 2009-01-06 23:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Przeczytałem Waszą dyskusję z Mieciem.
Trochę chłopu pomogę wytłumaczyć: ;)

"Od ameryki południowej po azję centralną amerykański eszelon słucha świata."

Chodzi o projekt Echelon - system monitorujący łączność, internet też. Możliwości ma niezłe - zresztą - w obecnym świecie nie należy oczekiwać, że wojsko przekaże taki wynalazek jak internet cywilom, bez możliwości nad nim kontroli. :(
Natomiast Mieciu zapomniał napisać o rosyjskiej wersji Echelona, czyli SORM i SORM-2 (Sistiema Opieratiwno-Rozysknych Mieroprijatij). /Systemu użytego, wg Trybuny, do namierzenia i zabicia Dudajewa/.
Pzdr.Q
flugo / 2009-01-07 08:16 / portfel / Dziecko hossy
dzięki Quba!
ciekawe- poczytam więcej
TOMOK / 2009-01-02 17:22 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Dzień dobry
bazgroły
Jak obiecałem tak nabazgrałem :-)
Pozdrawiam
flugo / 2009-01-02 17:40 / portfel / Dziecko hossy
a nie będę sobie żałował :))
anonim_03 / 2009-01-02 16:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
witam.
to też masz swój kantorek :-)
Krzych / 2009-01-02 15:11 / Płoteczka na forum
witam
piękny portfel :)
akcje tylko z NC?
flugo / 2009-01-02 15:18 / portfel / Dziecko hossy
nie tylko Krzychu- ale znaczaca przewaga:))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy