Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "hs2"

Komentarze do portfela "hs2"

Money.pl / 2008-06-05 10:59
Komentarze do portfela użytkownika hs2.
Wyświetlaj:
hs2 / 2009-07-30 11:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dokupiłem trochę akcji ECHO, całkiem ładnie stoi ta spółka względem fundamentalnym, technicznie także całkiem ładnie.
pietroo / 2009-07-30 11:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no i cena wydaje się niska
hs2 / 2009-07-30 11:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a zgadza się :) Wcześniej czy później c/wk dojdzie i przebije wartość 1.
hs2 / 2009-07-28 23:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e567a86fd3002f04.html

dziś tylko jedna transakcja S przy oporze i odchyleniu od średniej za 980 sprzedana za 975,5 pkt czyli całkiem dobry DT
Puki co horyzontalny między wsparciami jak w zegarku chodzi., odnoszę wrażenie że jutro sesja będzie podobna, kolejny kapitał dołączy gdy będą podawane istotne dane.
hs2 / 2009-07-29 19:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Konsola cały czas między poziomami ostatniej analizy.

Pojawił się pozytywna formacja świecowa na wstędze odchylenia i wsparciu na 970 pkt na TF 15, w razie jej potwierdzenia podejrzewam dalsze wzrosty, brak potwierdzenia będzie dla mnie równoznaczny z dłuższą konsolą na tych rejonach aż nowy kapitał nie zasili rynku - skąd owy kapitał? Ktoś musi zrealizować obligacje a że stopy % są na niskim poziomie giełda jest już atrakcyjna.
hs2 / 2009-07-28 15:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/acaea7e5f7bf0ee8.html

analiza na dzień dzisiejszy.
Wsparcia podane uprzednio chodzą jak w zegarku więc to ważne poziomy.

Aktualny trend - horyzontalny, zbliża się on do średniej kroczącej więc niebawem wyłoni się kolejny, konkretny trend.
hs2 / 2009-07-28 21:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
konsola między tymi poziomami trochę potrwa :)

Ostatnio sporo rozmyślam o tej grze o sumie zerowej. Ja zyskam 100 zł, jedna lub 4 osoby stracą te pieniądze czyli w teorii liczba osób jakie może stracić łącznie te 100 zł jest ograniczona do np. 10 000 tgraczy tracących po 1 gr - uwzględniając wolumen na zysk na fw20 na 1 kontrakt który zamykam z zyskiem 10 zł przypadać może tylko jeden gracz realizujący stratę. Gdy realizuję zysk z kontraktu przekraczający wartość depozytu dla tego instrumentu to jednocześnie co najmniej 2 graczy musi zrealizować swoje straty choć myślę że w praktyce jest ich więcej.

Gdyby grę o sumie zerowej przełożyć na pokera w wersji turniejowej bo to ten sam gatunek gry, to w takim wypadku wygrywa bardziej doświadczony pokerzysta który wie kiedy spasować, przegrywa pokerzysta o małej wiedzy i bez umiejętności pasowania.

Przekładając to na każdy inny rodzaj gry o sumie zerowej uzyskujemy ten sam wynik, w tej grze można zarabiać ale trzeba być lepszym od innych.

Mam obecnie jeden problem - sklasyfikowanie kontraktu terminowego na akcje przy braku lewaru. Pieniądz papierowy to taki sam towar jak akcja, też ma wartość jak akcja, ulega prawom popytu i podaży więc postrzegając akcję jako środek płatniczy przy tworzeniu portfela akcji wystarczy stworzyć model wyceny wartości akcji i jeżeli jej wartość wg założeń modelu jest niższa niż wartość gotówki pomniejszona o stopę inflacji CPI to zamiana gotówki na akcję jest kupnem czegoś co obecnie jest warte mniej niż powinno czyli zakupem 2 zł za 1 zł co jest naturalnie opłacalne.

Cały problem to psychika - zgodnie z założeniem fizyki kwantowej niepewność to element świata który był, jest i będzie zatem nigdy nie ma pewności czy zyskamy jednak poruszając się w rozkładzie prawdopodobieństwa jeżeli akcja jest warta 2 zł i wg aktualnej oceny jej danych finansowych które to dane możemy zamienić w modelu na wektor wzrostowy lub spadkowy to system gry nie jest niczym innym jak funkcją prawdopodobieństwa zysku niezależnie. Jedyny słaby punkt systemu to człowiek bo on może się pomylić, on może pękną widząc że cena akcji maleje o 30% ale jeżeli zdaje sobie sprawę że jej wartość pieniężna wg modelu z prawdopodobieństwem 85% jest większa to wcześniej czy później wartość pieniężna musi wyrównać wartość akcji co będzie oznaczało zysk dla mnie ale gdy akcje sprzedam kiedy to wg, modelu ich wartość w określonej skali czasowej wskaże że prawdopodobieństwo że ktoś mi da 2-3 razy więcej jest niskie. Wtedy wystarczyło by zrealizować taką część wartości akcji, aby za ich równowartość dokonać krótkiej sprzedaży i po prostu czekać.....

Długi wywód, czytać nie musicie ale ta myśl wpadła mi do głowy a wiem że mi się przyda.
adrianoo / 2009-07-28 22:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
a ja z przyjemnoscia i ciekawoscia przeczytalem, nie zaluje:)
hs2 / 2009-07-28 22:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
trochę tam namieszane, są literówki itp. Kminie tylko nad tym prawdopodobieństwem ale tu mam inną teorię.

Gdyby potraktował walutę jak przedmiot a handel jako barter to zamiana waluta-akcja sprawia że w obiegu jest 1 akcja mniej ale i 1 waluta więcej, lecz akcja jest towarem którego wartość wyrażasz w walucie czyli mniej więcej jeżeli mam 100 zł i na rynku są akcje za 100 zł to cały rynek jest wart 200 zł niezależnie od tego czy mam akcje czy waluty - po transakcji ja będę miał 1 akcję więcej a ktoś 1 walutę więcej.

i teraz przechodząc do sedna - do kiedy cena akcji będzie rosła?
hipotetycznie mamy 3 graczy:
Gracz A ma 20 zł gracz B 20 zł gracz C ma akcję za 10 zł
Wartość całego rynku w walucie to 50 zł, wartość całego rynku w akcjach to 10 zł bo mamy tylko jedną akcje. Jeżeli gracz C wystawi akcję w cenie załóżmy 20 zł i gracz B zakładając że sprzeda ją drożej kupi ją za 20 zł to wartość rynku w walucie wynosi:
Gracz A: 20 zł
Gracz B: 1 akcja zakupiona w cenie 20 zł
Gracz C 20 zł
czyli wartość rynku w teorii wzrosła do 60 zł w walucie i 20 zł w akcjach ale komu akcję sprzeda gracz B skoro nie stać na nią ani gracza A ani gracza C ?

Do momentu gdy na rynku nie pojawi się gracz o większym kapitale nie będzie trendu wzrostowego mało tego - Jedyna logiczna sytuacja to korekta spadkowa ale tylko w sytuacji gdy Gracz B będzie chciał zamienić 1 akcje na walutę.

Jeżeli do gry dołączy się gracz D o kapitale 50 zł - czyli wyższym niż gdacz B wzrost może być konturowany.

Teraz najważniejszy i najtrudniejszy punkt

Załóżmy że ktoś wpadł na pomysł aby naszą jedną akcję o wartości 20 zł w walucie podzielić na mniejsze przy splicie 1:10 czyli mamy teraz 10 akcji wartych 2 zł oraz 4 graczy których stać na zakup akcji w cenie 2 zł ale każdy z nich może podać cenę wyższą gdy będzie miał problem z nabyciem akcji.


I teraz nie ważne kto ale pierwszy z graczy który zaproponuje cenę wyższą niż 2 zł zwiększy wartość walutową wszystkich 10 akcji o określoną kwotę - przykładowo kupując 1 akcję za 3 zł teoretyczna wartość całego pakietu w walucie wzrośnie do 30 zł. i teraz załóżmy że ktoś zrobił resplit - czyli z 10 akcji wartych po 3 zł zrobił jedną wartą 30 zł i tu pytanie:
Gracz A ma 20 zł
Gracz B ma akcje warte 30 zł w walucie puki co
Gracz C ma 20 zł
Gracz D zainwestował w inne akcje.

Jedyne co może zrobić cena to zmaleć.

================
Podsumowanie.
Cena akcji jaką płacą ludzie nie ma nic wspólnego z jej wartością, zależy tylko od tego ile kapitału ludzie są chętni w nią władować nie ważne czy to 10 zł czy 10 mln zł, zasada ta sama.
hs2 / 2009-07-28 23:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zasada ta sama - czyli rośnie puki znajda się chętni na odkupywanie aktualnie sprzedawanych 20 - 40 akcji przez tych którzy chcą je zamienić na gotówkę. Zauważcie że mimo iż akcji jest kilka milionów wolumen obrotu na niektórych spółkach nie przekracza 2 -5% wszystkich akcji :)
hs2 / 2009-07-27 15:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
aktualny układ wsparć i oporów do obecnego trendu horyzontalnego sp500

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2f7a861bbcb16a7a.html
hs2 / 2009-07-27 17:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2b796cf512d34fa1.html

formacja świecowa w rejonie wsparcia, na moje oko jednak po konsolidujemy puki słabe ręce nie oddadzą kapitału.
hs2 / 2009-07-27 19:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/287650698e05730d.html

kolejna pozytywna formacja świecowa na 974 pkt, wygląda to na koniec konsoli, kwestia tylko jaki trend nam się wyłoni :)
hs2 / 2009-07-24 16:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d59e777ab2d4d222.html

aktualne wsparcia i opory na sp500

na moje oko najistotniejszy dla dalszych wzrostów jest przebicie poziomu 974,25 pkt, silniejsze wsparcie to rejon 967 pkt
hs2 / 2009-07-24 09:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bfe667b2efcb33a6.html

aktualny wykres sp500
Fibona wyznaczamy łącząc poziom wsparcia z którwgo wybiła cena z nowym poziomem oporu, puk co dryf nad 50 % zniesieniem. i sygnał krótkoterminowego kupna dany przez przesuniętą średnią kroczącą.
hs2 / 2009-07-24 10:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
realizacja zysku - sugeruję przy 978 pkt
Puki co zrealizowałem 1/4 całej pozycji i zapuściłem na reszcie trailing stopa.
hs2 / 2009-07-24 10:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
trailing zamknął całość na 974,5 pkt. Założenia zysku na dziś spełnione więc kończę grę :)
hs2 / 2009-07-24 15:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
fibon podany rano na zniesieniu 23,6 % zadziałał jako opór, ku dalszemu wzrostowi, puki go nie pokonamy dalej rosnąć nie będzie :)
hs2 / 2009-07-23 22:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/df7ec9afa639402f.html

aktualny wykres na sp500
978 - obecnie najmocniejszy opór, reszta wsparć aktualna, po jego przebiciu można liczyć na dalsze wzrosty.
Aktualne wsparcia mają charakter średnio terminowy.
cyrk / 77.223.196.* / 2009-07-24 00:18
Witaj. Mam kilka pytań: Jaką technikę wykorzystujesz do wyznaczania wsparć i oporów?
Korzystasz ze zniesień fibo lub ganna?
Korzystasz też widzę z "niemodnej" wstęgi bollingera.
Jakich średnich używasz?
hs2 / 2009-07-24 09:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wsparcia/opory
Metoda nekedtrading z forexu, więcej znajdziesz na angielskich stronach, to dość intuicyjna metoda, po miesiącu gry na kontraktach powinieneś ja wyczuć.

Korzystam z Ganna, firbony używam w drugim systemie, gan wymaga doświadczenia, teraz np. sp500 zeszło do 50 % zniesienia fibo/gana w ostatnim ruchu, obie metody wyznaczania wsparć/oporów to nic innego jak zależności wzrostu gemetrycznego ale o tym masz sporo w książkach.

To nie wstęga bolingera a adaptacyjny kanał odchylenia od średniej, taki index różnicy z technik japońskich tyle że nałożony na wykres do polowania na formacje świecowe, go używam w skali dzienne.
hs2 / 2009-07-23 16:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wybicie z konsoli między poziomami podanymi wczoraj, potencjalny zasięg 962
hs2 / 2009-07-23 16:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
cena wybiła po za kanał odchylenia standardowego, wygląda na to że są prawdopodobne dalsze wzrosty, ale był bym sceptyczny gdyż takie wybicia zdarzają się rzadko.
Ciułacz / 2009-07-23 02:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hs2, witaj przyjacielu.
Widzę że sie wziąłeś do galopu i to Ci idzie na skale pezemysłową.Jak masz na tyle czasu i energi to czemu nie .Pozdrawiam
Ps.Gdze to ostatnio bywałeś?
hs2 / 2009-07-23 09:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam :)
I tak korzystam z tych analiz w grze więc czasu nie tracę :)
czasowo siedzę po za kontraktami bo wg mojego systemu gry rynek jest nie obliczalny a szkoda żeby analizy się marnowały, może się komuś przydadzą. Czasu mam niestety niewiele bo sporo pracy.

Od jakiegoś roku przerobiłem chyba wszystkie polskie książki o giełdzie, z forum zniknąłem bo miałem mentora na uczelni który wprowadził mnie w bardziej zaawansowane metody analiz statystycznych i prawdopodobieństw.
Od ok. 6- 8 miesięcy regularnie zarabiam na kontraktach.terminowych, nie pisałem bo brakowało na to czasu, choć sporo tu i na inne fora zaglądałem w weekendy :)

Ze starej gwardii ktoś przetrwał? Widziałem przez ten rok że rotacja ludzi jest bardzo duża.
Ciułacz / 2009-07-23 12:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hs2, witaj, Pytasz :
Ze starej gwardii ktoś przetrwał? Widziałem przez ten rok że rotacja ludzi jest bardzo
duża

Fakt, rotacja jest spora.Jak ktoś tu siedzi przy okazji innego zajęcia a ma inwestycje na linga to to zapewne jest tu od dawna i pozostanie.Najgorzej jak w czasie hossy ktoś zarobił i myślał że to dzięki jego strategi. to wiemy co w kryzysie sie mogło sie stać.: depresja.Ciągle jest sporo młodych ambitnych inwestorów co idą na całego ze zmiennym szczęściem i jak sie nie mogą pogodzić z niewypałem to zmieniaja nika.Mam nadzieje że i są tacy co odeszli bo osiagneli co chcieli.Pozdrawiam
hs2 / 2009-07-23 14:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
pewno stare wyjadacze obserwują :) jak pojawiłem się na money znowu to kilka osób na gadu się odezwało :)

Z hossą masz w pełni racje, miałem to szczęście że zacząłem na samym początku bessy od straty na funduszach ale to będzie już 2 lata temu :O

Co do tych znikających, są tacy którzy zniknęli bo opracowali system który zarabia, to normalne - a tych młodych ambitnych to tu sporo ale ich wiedza i doświadczenie skąpe a i nauczycieli nie szukają.
hs2 / 2009-07-22 23:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4e95e866c856669e.html

puki co konsola między poziomami które podałem, następny wpis za dwa dni gdy sytuacja po pakiecie danych zacznie być bardziej klarowna.
hs2 / 2009-07-22 19:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ropa chodzi jak w zegarku pod 67,18 $

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/07e328b54806d6cc.html

sp500 - dziś na moje oko nie obliczalne więc pozostanę po za rynkiem jeszcze 1-2 dni.
smooth / 2009-07-22 18:59 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj,

Będę sobie zaglądał.

pozdrawiam
hs2 / 2009-07-22 19:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zapraszam więc :) myślę że wpisy będą codziennie

puki co sp500 wzrostowe przy nie dużym wolumenie
ropa po odbiciu od poziomy prawdopodobnie go przełamie, choć biorąc pod uwagę dane stawiam na długotrwały trend boczny na tym walorze.
hs2 / 2009-07-22 18:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Aktualny wykres dla ropy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b6bfe9905eefca1b.html

opór na 67,18 $ jest kluczowy dla dalszego wzrostu
hs2 / 2009-07-23 22:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
opór przełamany, wykres jak widać strzelił ku niebu :)
hs2 / 2009-07-22 18:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Aktualny wykres dla sp500

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/caa1991a18ea9268.html

linie żółte - wsparcia/opory o których pisałem kilka dni temu w kąciku biga.

Pomarańczowy obszar - nazwijmy to obszarem wielkich zleceń, coś w rodzaju ważnego wsparcia/oporu

obecnie trend boczny między 944 a 957 pkt, po przebiciu 957 pkt można liczyć na silniejszy trend.
hs2 / 2009-07-22 16:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Po dłuższym czasie porobię tu trochę wpisów, może się komuś przyda :)
Paru osobą wysłałem moje analizy na mail rok temu, ponoć był z nich porządny użytek.

Obecnie skupię się na walorze - sp500, postaram się wrzucać wykresy co jakiś czas.

Aktualne wsparcia/opory
944,75
953,50
957,75
hs2 / 2009-07-22 16:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a i jeszcze jedno, w portfelu moneyowym są akcje na których siedzę bo money ma lepsze rozwiązanie niż mój dm.
O nie nie pytać, to inwestycja na najbliższe 2-5 lat, dość subiektywnie patrzę na takie inwestowanie i gram wg. własnych zasad - po prostu 10% kapitału jaki mam na czysto ładuję w akcje metodą niedopałka opracowaną w 1935 r w USA - czyli kupujesz akcje o niskim C/WK o dobrych fundamentach, grunt to duża dywersyfikacja. Pełna moja gra to metoda portfelowa o dużej dywersyfikacji
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy