Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "hs2"

Komentarze do portfela "hs2"

Money.pl / 2008-06-05 10:59
Komentarze do portfela użytkownika hs2.
Wyświetlaj:
dodge / 2009-12-31 16:26 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dobrego Roku Nowego i zysku w nim samego!
Zdrowia i pomyślności w 2010 r.
Pozdrawiam
bebe / 2009-12-31 15:34 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
hs2...
Wszystkiego Najlepszego w Nowym - 2010 - Roku...;-)))
człowiek znikąd / 2009-12-24 12:24 / portfel / "Trillium"
Zdrowych i spokojnych
oraz bogatej Wieczerzy Wigilijnej
hs2 / 2009-12-30 17:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dziękuję a ja życzę szczęśliwego nowego roku rozpoczętego luką otwarcia we właściwym kierunku :)))) w końcu jaki sylwester i początek roku taka reszta :)
arres / 93.105.176.* / 2009-12-30 19:38
obserwuję z ciekawością i się uczę... dzięki - hs2 (udanego 2010 roku). pozdrawiam
bebe / 2009-12-24 00:08 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
hs2....
dołączam się do wpisanych TU życzeń....;-)
z okazji ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA...
i pozdrawiam....
hs2 / 2009-12-30 17:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a dziękuję :) ostatnio złapałem się że dość zaglądam do twojego portfela - nie rozważałeś umieszczania swoich pozycji na polskiej giełdzie w portfelu money ? u mnie obecnie jak widać lokaty ale powoli przymierzam się do obligacji bo presja inflacyjna powinna wymóc podwyżki stóp %
jaguar / 2009-12-23 23:50 / Bywalec forum
Witam:)
Przyłączam się do życzeń.
Zyczę przede wszystkim.odpoczynku i . jeszcze raz odpoczynku aby w pełni sił.móc serfować wśród "fal" indeksów giełdowych i foreksowych
Radosnych Swiąt:)
hs2 / 2009-12-30 17:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a dziękuję :) trochę za długo odpoczywałem od ekranów ale widzę że sytuacja na giełdzie bez zmian, waży się wybicie ale zapominałem że jutro koniec roku więc wypełnianie okienka przez fundusze obecnie rządzi giełdą.
hs2 / 2010-01-04 15:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jak jutro będą wzrosty to mamy potwierdzone wybicie w górę na sp500 aczkowliek karty w grze więc nie ma jeszcze o czym mówić tym bardziej dobierać stawki do kart :)

Generalnie na akcjach nie siedzę i nie planuję jeszcze w nie wchodzić, w mojej ocenie jest czas obligacji a w zasadzie kontraktów terminowych na nie ale powoli bo kilka rzeczy nie do końca mnie przekonuje i czekam na kilka danych więc to kwestia może miesiąca.

Głównie zastanawia mnie skala możliwej inflacji którą zapowiadają wzrosty cen złotka i ropy bo bez sensu było by ryzykowanie czegokolwiek dla małej kwoty bo za kilkanaście takich zagrań wyjdę na zero.
hs2 / 2010-01-07 22:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
bardzo wolniutko sp500 rośnie więc to wybicie przez malutkie w wyszło :) no ale zgodne z moją spekulacją z 23 grudnia i kilka dni po niej

Obecnie dosyć ciekawa sytuacja jest na walutach, chodzi głównie o zdolność nabywczą dolara (waluta to generalnie towar pośredni w handlu i jej relacja w stosunku do wzrostu cen nieruchomości zmienia się inaczej niż w stosunku do np cen żywności.ponieważ ceny te rosną w różnym tempie - umownie miarą wzrostu cen jest inflacja cpi (dla jakiegoś koszyka produktów) - jednak ta inflacja w mojej ocenie jest zbyt przekłamana. Aby ustalić jaka jest realna wartość spadku siły nabywczej trzeba by wiedzieć na co dokładnie każdy konsument wyda pieniądze. Kiedyś zerkając w szczegółowy skład wskaźnika inflacji CPI zauważyłem że część cen tam uwzględnianych jest co najmniej oderwana od rynku więc jej stosowanie to mocne uśrednienie wyobrażenia wzrostu cen :)

Dalsza cześć rozważania to dość długi wywód na najmniej 3 strony A4 ponieważ zaczął by się od objaśnienia zależności obligacj-waluti i dlaczego będę niebawem nabywał kontrakty na obligacje.

W skrócie obawiam się że ostatnie sesje to nie wzrost spowodowany popytem na akcje a wzrost sztuczny spowodowany spadkiem siły nabywczej dolca (fałszywe wybicie) - wtedy generalnie wartość indeksu mimo wzrostu punktowego nie zmieniła się ponieważ siła nabywcza dolara osłabiła się w pewnych układach odniesienia
cyrk / 77.223.196.* / 2010-01-08 01:50

bardzo wolniutko sp500 rośnie więc to wybicie przez malutkie w wyszło :)

moze tego nie powinienem robic ale aby pokazac proporcje pociągnąłem APP po knotach.
Czy wybicie jest małe hmm.... ? Moim zdaniem proporcjonalne do konsolidacji
hs2 / 2010-01-13 21:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
APP ? (masz na myśli alternative price projection) ?

Co do konsolidacji to zależy jaką skalę masz na myśli :> w podanej na zdjęciu zgadza się.
cyrk / 77.223.196.* / 2010-01-08 02:01
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/aaec3e0d96c9a890.html
cyrk / 77.223.196.* / 2010-01-08 01:22
jesli inwestujesz na rynku amerykańskim to inwestujesz w dolarach. Jesli indeks wzrasta gdy obstawiasz wzrosty to twoich dolarow przybywa. Jeśli spadki i one nastepują równiez zwiekszasz ich ilość .
wtedy generalnie wartość indeksu mimo wzrostu punktowego nie zmieniła
się ponieważ siła nabywcza dolara osłabiła się w pewnych układach odniesienia
Jakie to ma dla Ciebie znaczenie? Chyba tylko czysto filozoficzne. Skoro jestes CZYNNYM uczestnikiem rynku to tak na prawde nie ma to dla Ciebie większego znaczenia. Chyba że inwestujesz okazjonalnie , lub trzymasz dolary w portfelu to inna sprawa.
hs2 / 2010-01-13 22:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wydaję złotówki z racji że mieszkam w polsce, inwestuję w dolcu i ojro głównie z racji szans jakie dają gieły zagraniczne i niższych prowizji niż na naszej giełdzie w stosunku do kwotowania na jeden tick czyli po prostu oszczędzam na kosztach prowizji :)

Znaczenie jest jak dla mnie fundamentalne ale możesz mieć inną definicję pieniądza niż ja.

Przykład:
Co z tego że kupiłem jakieś akcje w dolcu przy zabezpieczeniu kursu waluty kontraktem terminowym, akcje wzrosły przez rok o załóżmy 13 %
Za te pieniądze planowałem kupić np auto którego cena wzrosła o 20 % przez ten czas. Wtedy de fakto straciłem 7% siły nabywczej bo gdybym rok wcześniej nabył zamierzony produkt zostały by mi pieniądze a tak to musiałem dopłacić czyli utracić dodatkowe pieniądze.

Starałem się opisać to jak najprościej, mam nadzieję że jasno ale jak pisałem, wszystko zależy od twojej definicji pieniądza bo każdy ma swoją, dla mnie to tylko siła nabywcza wyrażona jakimś papierem albo cyfrą i nic więcej, dopóki pieniędzy nie wydasz, dopóty nie możesz określić ich siły nabywczej. Spadek siły nabywczej podawany z rocznym opóźnieniem nazwano inflacją niestety kiepsko uśrednioną :)

a teraz bardziej pozytywny przykład na którym wywnioskowałem czym jest "pieniądz"

Masz możliwość wzięcia kredytu na 150 tyś zł na zakup mieszkania oprocentowanego 5,5% w skali roku na okres 30 lat.
Kupujesz mieszkanie w cenie 150 tyś zł kosztuje ono cię 150 tyś zł + 5,5% rocznie.
Cena mieszkania po roku wzrasta z 150 tyś do 175 tyś zł, decydujesz się na sprzedaż w tej cenie i w takim przypadku zarabiasz 175 tyś minus koszta czyli 150 tyś i 7,5 tyś zł odsetek za rok więc zarabiasz 17,5 tyś zł a jest to wzrost tylko o 16%.ceny owego mieszkania, w przypadku inwestowania w grunty w ciągu 4 lat cena może zwiększyć się kilku krotnie.

Teraz przyjmij założenie że masz 150 tyś swojej waluty, chcesz kupić mieszkanie ale uznajesz że zrobisz to za rok - nie wiesz że za rok będzie ono 16% droższe. Po roku sprawdzasz ceny i dochodzisz do wniosku że w gruncie rzeczy straciłeś 16% pieniedzy przeznaczonych na ten cel bo musisz dołożyć z innego źródła pieniądze :)

Taka jest też ma definicja spekulacji, trzeba szukać instrumentu finansowego wzglendem którego wartość pieniądza osłabia się najszybciej rocznie czyli de fakto drożeje on najszybciej, wtedy siła nabywcza pieniądza w stosunku do innych przedmiotów rośnie a potocznie nazywa się to zyskiem :) W razie pytań pisz śmiało, sprecyzuję.
dodge / 2009-12-23 21:15 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gospodarzu - nie wpisuję się, ale wiernie czytam i podglądam wątek ...

Tobie i Gościom tego kącika życzę pełnych zdrowia, radości i pokoju Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku i miłych spotkań w rodzinnym gronie, a także powrotu w zdrowiu do inwestycyjnej braci tuż po świętach.

Pozdrawiam ciepło.
hs2 / 2009-12-23 21:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dziękuję za miłe słowa i wzajemnie :) mam nadzieję że po powstaniu bloga dołączysz także do czytelników.
dodge / 2009-12-23 22:00 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

mam nadzieję że po powstaniu bloga dołączysz
także do czytelników.


Oczywiście. Tam niżej doczytałem o blogu i się cieszę, że będziesz blogował. Czekam na info styczniowe z linkiem :)

Pozdr.
smooth / 2009-12-23 19:51 / portfel / Tysiącznik na forum
Życzę gospodarzowi i jego gościom Zdrowych, Spokojnych i Pogodnych Świąt oraz oderwania się od wykresów, świeczek, rynków i całego tego wariactwa choćby na tych kilka dni.
hs2 / 2009-12-23 20:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a dziękować i nawzajem:)

S&p500 - wygląda na to że po świętach mamy wybicie do góry - wolumen zapowiada początek okresu trendów więc dobry prezent gwiazdkowy :)
Ciułacz / 2009-12-22 13:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
hs2 witaj !
Gratki za realizację inwestycji.Mam nadzieję że poszło zgodnie z założeniami.Widzę że to dobrze rozegrałeś w czasie,bo tu na parkiecie ostatnio było troche niemrawo.
Podziękowania dla
Ciułacza z forum money który mnie nakierował na nią :)

Miło mi że o mnie wspomniałeś, ale jak byś sam nie zakasał rękawów to by nic nie powstało. Pozdrawiam
hs2 / 2009-12-23 21:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Miło że zajrzałeś tu - choć mało piszę w twoim protelu zaglądam do niego prawie codziennie.
Co do inwestycji to jeszcze trochę czasu potrzeba ale wygląda obiecująco, generalnie sporo nowego ciekawego doświadczenia doszło no i przyznam że nie spodziewałem się że tak szybko to wszystko będzie szło choć podejrzewam że gdybym nie pilnował ludzi to stało by jak budowy obok
hs2 / 2009-10-30 19:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
czyżby korekta od 1100 :) ?
hs2 / 2009-12-17 19:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
:) od mojego wpisu przed miesiąca poziom nie przebity (sp500), na oko korekta płaska :)))) Czas wyjść z surowców. Generalnie nie ma w co inwestować, za mała zmienność, zbyt wiele nie wiadomych, tak za 2-3 miechy na moim celowniku znajdą się obligacje:)

Warto patrząc na giełdę jako układ samo uczący można stwierdzić tyle że ceny są na racjonalnym poziomie co nie dziwi - mało kto ma okazję przeżyć taką bessę o której będzie można wnukom opowiadać jak zarażą się giełdą :)
hs2 / 2009-12-21 19:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
obecny kluczowy poziom to maksimum za ostatnie 40 dni, korekta płaska z racji ram czasowych trendu ma się ku końcowi, teraz tylko kwestia kierunku wybicia z tej kilkudziesięciu dniowej konsoli
hs2 / 2009-12-21 19:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zapodam odnośnika do bloga w połowie stycznia :P teraz nie ma co tam czytać
wierny czytacz / 94.254.149.* / 2009-12-21 19:36
pisz hs2 o swoich obserwacjach, jeśli masz jakieś newsy - jeśli na razie nie na blogu, to chociaż tu
hs2 / 2009-12-21 20:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oki :) ostatnio mało pisałem z powodu nieco innej inwestycji która pochłonęła cały mój czas i została ukończona :))) Podziękowania dla Ciułacza z forum money który mnie nakierował na nią :) Tutaj mogę co najwyżej opisać mniej więcej taktykę i obraz rynku jaki widzę, na blogu mógł bym sam podzielić go na kilka części co by mój przekaz był jaśniejszym.
adrianoo / 2009-12-21 20:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tutaj mogę co najwyżej opisać mniej więcej taktykę i obraz rynku jaki widzę
witaj hs2, mysle ze pomimo ograniczen money'a te informacje beda cenne dla wielu obserwatorow rynku, a jak bedzie blog to chetnie bedziemy przegladac w formie ktora zaproponujesz
pozdrowienia
hs2 / 2009-12-23 21:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jestem podobnego zdania :) każdy kiedyś zaczynał i zderzał się ze ścianą po paru transakcjach że jednak nie takie to proste ale można się tego nauczyć :)
myszacznielogo / 77.113.141.* / 2009-12-21 21:34
cześc
mimo iż nie udzielam się na forum bardzo szanuję Twoje komentarze i analizy
więc czekam na blogg
pozdrawiam
hs2 / 2009-12-23 21:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
na pewno dam znać jak blog ruszy :)
amelian / 2009-12-21 22:33 / portfel / Tysiączniczka na forum
a ja kiedyś zastanawiałam się dlaczego taki fajny Gość jak Hs2 nie pisze ostatnio...
Pozdrawiam serdecznie
hs2 / 2009-10-06 19:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
L-kę tak na 40 pkt zysku przy 5 pkt ryzykowanych otworzę jeżeli cena pokona 1065 dopiero wtedy uznam trend za wzrostowy,

Teraz opracowuję taktykę wejścia w surowce aby zarobić na obecnej presji inflacyjnej no i L-ka z kontraktów na stopy % niebawem :)

Jakie obecnie masz pozycje w portfelu ?
hs2 / 2009-10-19 23:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
:) rośnie pozycja aż miło. :)

Ciekawa sytuacja jest na złocie, daje ono zapowiedź że presja inflacyjna rusza, podobnie z czarnym złotem które też zaczyna obrazować nam inflację co przełoży się na podwyżki stóp procentowych czyli zmianę wyceny obligacji.
hs2 / 2009-10-20 21:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zlecenie l-ki na sp500 zamknięte

gdzieś na początku listopada zapodam odnośnik do bloga gdzie będzie większy porządek niż tu.
hs2 / 2009-10-07 15:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dlatego trzeba być cierpliwym, aby wczoraj nie otworzyć L-ki
jeżeli w 2 sesje nie pokonamy 1065 zaczynamy zjazd.
hs2 / 2009-10-05 15:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
kontynuacja przeceny trwa, jeżeli do 2 dni trend nie ulegnie zmianie zaczynamy ową korektę której tak wszyscy pożądają na skali godzinnej co najmniej przez tydzień
zosia19 / 2009-10-01 21:46 / Bywalec forum
Witam
Jak w takim tempie będziesz się rozwijał
to żaden krezus giełdowy za parę lat nie będzie Tobie sięgał do ....kostek?
Pozdrawiam
hs2 / 2009-10-01 22:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
hmm co oznacza dla ciebie krezus?
mi wystarczy że jest ładna zmienność, giełdy przepięknie przyspieszyły co daje zarobek bo w gruncie rzeczy tylko zmienność się liczy co zauważyłem w sumie tydzień temu gdy przeglądałem dalej akcje na NYSE i NASDAQ, część z nich ma wspaniałe fundamenty od 2002 roku a są w trendzie bocznym o wachaniu dającym przy zakupach w skrajnych punktach po 40 % rocznie co ciekawe im spółka ma gorsze fundamenty tym silniejszy wpływ na jej kurs mają spekulacje a to przekłada się na zmienność na której zarabiamy.

Ciekawa sytuacja jest na pln, eureko przejmując pzu musi przewalutować kilka mld co przełoży się na silną zmianę kursu od strony fundamentalnej co obecnie dyskontuje kurs zł.
needle / 2009-10-21 11:00 / Bez rangi

giełdy przepięknie przyspieszyły co daje zarobek

pod warunkiem, że się dobrze ustawisz...
hs2 / 2009-10-21 22:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przez przyspieszenie rozumiem większa zmienność bo dla mnie od kilku tygodni tylko ona się liczy.

generalnie każdy system ma ileś tam transakcji stratnych i zyskownych, przy zmienności średniej dziennej 10 pkt maksymalnie system zarobi 10 pkt, przy 10 pkt stop losie straci 10 pkt.

W dalszej fazie cyklu przy wzroście zmienności średniej dziennej na np. 25 pkt i zachowaniu tego samego stop losa system zarobi więcej ale nie więcej niż 25 pkt. Tydzień temu w weekend przeliczałem swoje transakcje od początku roku, większe zyski w ujęciu miesięcznym (do 4-5 transakcji na miesiąc max) miałem w okresach dużej zmienności, mniejsze w okresach mniejszej. Jak bym nie grał zwykle 3/5 transakcji zamykam z zyskiem 2/5 ze stratą, grunt to kontrolować straty i nie ograniczać zysków a reszta to tylko kwestia szczęścia bo nie od nas zależy czy żyjemy w okresie znikomej zmienności czy też mamy to szczęście jak teraz żyć w okresie dużej zmienności :)
hs2 / 2009-10-21 22:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
i tak na marginesie.
Wyższa zmienność oznacza silniejsze trendy bo wzrost o 10 pkt w ciągu dnia to mniej stroma krzywa niż zmiana o 25 pkt przy uśrednieniu całej sesji jedną krzywą.
hs2 / 2009-10-01 19:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ciekawe jakich dziś można spodziewać się komentarzy w mediach do giełdy. Zwracam uwagę na zachowanie złotóki!!! Silne umocnienie walut zewnętrznych dobrze nie wróży.
sdfasdf-rr / 83.15.120.* / 2009-10-02 09:55
znowu miałeś rację. respekt dla intuicji!!!
hs2 / 2009-10-01 16:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Realizacja s-ki kupionej przedwczoraj o której pisałem (otwarta na 1063 z ciasnym stopem
)
cena realizacji: 1043,25 pkt
przyczyna realizacji: wsparcie na 1040 pkt które w intraday powinno się zatrzymać, w razie jego przełamania mamy niemal książkową korektę prostą na dziennym do poziomu 1035 pkt.
hs2 / 2009-10-01 22:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
poziom przełamany, przez noc azjaci powinni podciągnąć index do rejonu 1035 pkt. Po dzisiejszej sesji widzę że rynek olewa słabe fibony, z układu wskaźników i nagonki medialnej wnioskuję że niemal każdy sądzi że to długo wyczekiwana korekta pod co warto zagrać. Silny opór jest na poziomie 990,5 pkt a jest pewna taktyka wejścia w rynek opatra na pivotach metodą pul back. na poniższym rysunku zaznaczyłem o co mi chodzi. Prywatnie planuję tak zagrać jeżeli rynek ten poziom osiągnie:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f60df821d1055714.html
hs2 / 2009-10-01 19:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w rejonie 1035 powinien wystąpić ruch powrotny ku górze, od dalszego zachowania w tym rejonie będzie zależało to czy mamy tylko korektę spadkową czy też impuls spadkowy.
hs2 / 2009-10-01 16:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

powinno się zatrzymać,

powinno zatrzymać ruch spatdkowy * - to poprawnie.

Od 10 października będę działał bardziej zorganizowanie na blogu bo forum money jest za proste. Adres oczywiście podam :)
Life / 2009-10-01 16:46 / Tysiącznik na forum
Gratuluję zysku. Pięknie wytypowany moment wejścia. Poprostu super.
hs2 / 2009-10-01 19:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
moment wejścia jest mało istotny na nim nie zarabiasz, najważniejszy był stop los który oznacza moment wyjścia z rynku w razie strat oraz zasięg docelowy wyznaczony na bazie obecnej zmienności. Generalnie od momentu w którym zamykasz pozycję zależy to czy jesteś zarobiony czy stratny.
Jak dobrze zarządzasz stop losem to w pełni kontrolujesz straty, jak dobrze zarządzasz poziomem docelowym w pełni kontrolujesz zyski.
hs2 / 2009-10-01 15:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
waluta po raz drugi wyprzedza giełdę od początku dnia - czyżby szykowało się wielkie sru w końcówce ?

sp500 dalej męczy 1063 pkt.
adam_2983 / 83.15.120.* / 2009-10-02 10:21
no i było wielkie sru ale na otwarciu po cudofixingu
hs2 / 2009-10-01 15:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
oczywiście mówię o w20
hs2 / 2009-10-01 16:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
bardzo ciekawe zachowanie naszego indeksu. jeżeli jutrzejsza sesja będzie taka sama to oderwaliśmy się od światowych giełd.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy