Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "hs2"

Komentarze do portfela "hs2"

Money.pl / 2008-06-05 10:59
Komentarze do portfela użytkownika hs2.
Wyświetlaj:
Life / 2009-09-29 20:51 / Tysiącznik na forum
Bardzo jestem ciekawy dzisiejszego zakończenia sesji.
Jutro sporo danych.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7b83bb894d572761.html
hs2 / 2009-09-29 21:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/07a8d447b2f790cc.html

z mojej strony tak to wygląda. 1063 o którym wcześniej pisałem jest kluczowy, puki co czekam do 22 i puszczam s-kę o tej godzinie z ciasnym stopem na noc jeżeli średnia kierunkowa dalej utrzyma sygnał s-ki na interwale h4 i dziennym
hs2 / 2009-09-29 21:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

czekam do 22

oczywiście mam na myśli godzinę 22.00 :)
Life / 2009-09-29 21:37 / Tysiącznik na forum
Tylko powiedz proszę dlaczego 63? Nie bardzo mam do czego ten poziom przyczepić :)
Chyba nie close świeczki na godzinowym z otwarcia z 24.09 :)
Możesz mi to pokazać na fotce?
hs2 / 2009-09-30 16:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
63 - ja tam widzę ważniejszy fibon, dostrzegasz go?
Life / 2009-09-30 16:49 / Tysiącznik na forum
zgrupowanie fibonów z poprzedniej hossy i bessy
ale mniejsza o to :)
To 63 to masz zniesienie czego?
bo nie daje mi to spokoju :))
hs2 / 2009-09-30 17:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
postaram się do końca dnia narzucić rysunek.
hs2 / 2009-09-30 21:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
life - nie obrazisz się jak jutro podesłał bym ten rysunek? mam problem z fotosikiem i wysłaniem zdjęcia na serwer. Jak widzisz poziom działa :)
Life / 2009-09-30 23:02 / Tysiącznik na forum
Nie no spoko.
Czy chodziło ci o zniesienia od szczytu do do 1057 i od szczytu do 1035?
Pewnie tak. To chyba jakieś zmęczenie organizmu że tego wcześniej nie widziałem :(
To takie oczywiste przecież :(
hs2 / 2009-10-01 15:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
mniej więcej o to chodziło,
sporo tych fibonów narzuciłeś,czy ma to jakiś konkretny cel bo wykres jest dość mocno nie czytelny jeżeli gra ma być pod fibony - może ewentualnie warto abyś zastosował moją dawną metodę co sądzisz o tym aby fibony jako wskaźnik wyprzedzający umieszczać na jednym wykresie a wskaźniki opóźnione na drugim, na trzecim cykle i wtedy szybko możesz robić analizę tego co aktualnie cię interesuje aczkowliek z doświadzenia powiem ci że ta metoda jest dobra do gry na jednym walorze.
Możesz też grać metodą między rynkową na 4 obszarach giełdy - jeżeli był byś taką metodą zainteresowany to mogę ją ci opisać.
Life / 2009-10-01 16:44 / Tysiącznik na forum
Witaj. Tak rys jest zaśmiecony i nie pozdejmowałem fibonów. No cóż pora już późna była:)
Bardziej chodziło mi o poziom wymieniony w twoim poście.
Co do metody między rynkowej o której wspominasz to będę wdzięczny za opis.
Pozdrawiam.
Life / 2009-09-30 23:13 / Tysiącznik na forum
i doszło kolejne od wczorajszego szczytu do dołka na 1041
ide bo mi wstyd :)
Life / 2009-09-30 23:32 / Tysiącznik na forum
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/325ace612c9dc0b2.html
hs2 - nie logo / 83.15.120.* / 2009-09-30 08:12
pewien poziom wynikający z uśrednionego układu wskaźników powszechnie stosowanych w analizie , dokładność do 7 ticków cenowych czyli ok. 1.5 pkt zmiany na sp500.

Realizuję zysk z 3/4 pozycji, pozostała część z stop losem na poziomi zysku zerowego czyli na kursie otwarcia.
hs2 / 2009-09-30 16:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
hehe fajnie zerknąć do swojego portfela i zobaczyć taki wpis, nie jest on mój z prostej przyczyny - jak zajmuję s-kę to nie na boga na 3 pkt zysku i takim dziwnym stop losem.

S-kę trzymam od wczoraj
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0689cfe62c128620.html
i trochę ją potrzymam jeszcze :)
Life / 2009-09-30 16:53 / Tysiącznik na forum
Twoja popularność rośnie hehe :))
Masz naśladowców i sobowtóry
hs2 / 2009-09-30 17:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
to nie dobrze bo gorzej jak by ktoś napisał tak się podpisując że hossa dziś będzie na całego a ktoś by w to uwierzył, właśnie przeglądam serwisy blogowe i tam się przeniosę gdy ustalę jak zamieszczać moje poglądy w sieci i po co w ogóle to robić.
needle / 2009-09-29 12:03 / Bez rangi
ciekawy temat w portfelu
ZAPRASZAM:-)
I.

PS rzeczywiście od dawna jesteś bezakcyjny...?
hs2 / 2009-09-29 16:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zaraz zerknę do ciebie :)
tak jak widać po moim portfelu, polskich akcji nie mam, zagraniczne mam pokryte na nie regulowanym aż sytuacja będzie klarowna. W przypadku spadku wyceny stosuję od dawna metodę że co 5% spadku realizuję zysk z s-ki otwierając kolejną s-kę a za to co zarobi kupuję akcje które pokrywała.
hs2 / 2009-09-28 21:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dd49ea3e596d063e.html

Powyżej ważny opór na 1063,5 od wydarzeń w tym rejonie zależy dalszy ciąg zdarzeń i pozycja jaką jutro lub pojutrze otworzę
Life / 2009-09-28 22:18 / Tysiącznik na forum
I owszem. Na ten czas pokazują siłę i od dołu żadnego ważnego wsparcia nie przebili.
Rynek nadal w trendzie wzrostowym
hs2 / 2009-09-28 22:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zgodzę się z tobą choć jestem po za rynkiem akcji bo ten wzrost nie pasuje mi do uwarunkowań fundamentalnych a w takie trendy z reguły się nie mieszam. Kapitał zamrożony na lokatach powoli zacznę lokować w surowce z racji taniego pieniądza powinna zacząć powoli powstawać presja inflacyjna na rynki surowcowe co przełoży się na inflację której wynikiem będą podwyżki stóp procentowych.
Mam tylko taką cichą nadzieję że te setki mld dolarów wpompowane w gospodarkę nie będą zamrożone przez banki bo wtedy czeka nas najgorsze co może spotkać każdy rynek czyli deflacja
Life / 2009-09-28 22:29 / Tysiącznik na forum
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/365735f3584cb2ab.html
hs2 / 2009-09-28 22:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
o ile dobrze interpretuję twoją analizę wszystko co wskazuje wykres wskazuje na wzrosty :) Czy dobrze zinterpretowałem twoje ujęcie rynku?
Life / 2009-09-28 22:52 / Tysiącznik na forum
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/54634f1e32087c3c.html
Przede wszystkim nie padł jeszcze żaden potwierdzony sygnał sprzedaży. Zobaczymy co rynek zrobi. Jest przed nami linia WLT i mocny opór. To może być test siły rynku
hs2 / 2009-09-29 16:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
WLT - od czego to skrót?
Life / 2009-09-29 20:52 / Tysiącznik na forum
WLT - wewnętrzna linia trendu.
Co prawda pisząc to miałem inny wykres na myśli ale Ty doskonale wiesz o co chodzi
lawok nielogo / 83.22.44.* / 2009-09-26 20:57
Hs2, czy spotkałeś w literaturze zależności opisujące geometrię rynku w funkcji pierwiaska z sumy potęg czasu i ceny? Prościej mówiąc zależności trójkątów prostokątnych.
hs2 / 2009-09-26 23:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
o geometrii rynku trochę czytałem, ogólnie fibony, ciągi będące potęgami kolejnych liczb itp mają na celu przedstawienie rynku jako tworu podlegającemu rozrostowi geometrycznemu jak chyba wszystko we wszechświecie.
Metoda którą opisujesz to pochodna metoda kwadratu cenowego ganna - jak kwadrat cenowy przetniesz w pół to są 2 trójkąty prostokątne, następnie dokonujesz obrotu o 90' względem płaszczyzny i masz siatkę ganna - żaden program poprawnie jej nie wykreśla, pobaw się na interwałach a zobaczysz jak wielkie błędy są robione.

Stosując gana musisz mieć nieco inny pogląd na wykresy, od osób które znam i wiem że zarabiają tymi metodami wiem że chodzi nie tyle o geometrię rynku co podział wykresu - cykle to coś w rodzaju czasu w którym pozycja ma dać zysk, jeżeli nie daje wychodzisz z rynku, jeżeli daje trzymasz kolejny cykl chyba że osiągnie ona zakładany poziom docelowego. Ogólnie można szukać geometrii w rynku aczkowliek należy uważać ponieważ często natrafia się na pozorną geometrię - tu dam ci radę, ważne jest źródło danych i aby były to dane rynku pierwotnego - dane u brokerów na rynku nie regulowanym różnią się od danych które możesz dostać bezpośrednio od giełdy, najcenniejsze są jednak dane aktualnych przepływów pieniężnych ale i najdroższe :(
hs2 / 2009-09-25 22:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
oglądają plus minut? nie oglądają!
Często w tym programie można zerknąć na monitory funduszu co tam pokazali MACD i oscylator stochastyczny na 4 na 5 minitorów~!
I jak tu nie grać metodą którą podałem pod kurs przy określonym układzie wskaźników ? Przed sygnałem sprzedaży na sts jest określona emocja i daje się określone zlecenia, po sygnale także, kurs zachowuje się wtedy bardzo specyficznie i przewidywanie.
hs2 / 2009-09-25 15:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
sp500 -> jak widać sygnał s-ki z wczoraj wypełniony. Docelowy pierwszy to 1035 aczkowliek może to być tylko przystanek :)
waluta prawdę ci powie - kluczowe będzie zachowanie dolca do euro i jena w perspektywie 4 tygodni dla sp500-

U nas wygląda na to że pln będzie się osłabiał przez spekulacje o przyszłorocznym długu.
sierota marycha / 2009-09-28 03:53 / Tysiącznik na forum

waluta prawdę ci powie - kluczowe będzie zachowanie dolca do euro i jena w perspektywie 4 tygodni dla sp500-

ale bdzur.......
hs2 / 2009-09-28 16:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
rozwiniesz swoją wypowiedź bo tyle to każdy z nas może powiedzieć na dowolny temat którego nie musi znać.
hs2 / 2009-09-29 16:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
widzę że bardziej rzeczowych argumentów niw otrzymam, zerknij na dowolny wkres walut w skali dziennej i giełdę, zagranie pod to nie było żadnym wyczynem a takie okazje są średnio 4-6 razy w miesiącu....
hs2 / 2009-09-29 16:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w przypadku pl indeksów - pln do dolca lub ojro i w20
w przypadku innych podobnie.
adrianoo / 2009-09-25 18:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
a propos oslabienia zl:
http://www.pb.pl/2/a/2009/09/25/Inwestorzy_z_Londynu_chca_oslabic_zlotego
adrianoo / 2009-09-25 15:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
czesc, dwa pytania:)
1. jaki zasieg moze wedlug Ciebie krotkotrwale oslabienia zlotowki?
2. jaki poziom zlotowki oceniasz na koniec tego i przyszlego roku?
Hs2 - wiem ze pytania (szczegolnie 2) z zakresu mitomani ale jesli mialbys cos sugerowac to?
hs2 / 2009-09-25 22:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Złotówka od strony danych makro wygląda bardzo niejasno z racji planów zwiększenia deficytu które wprowadzają pewien popłoch oraz zachowania PKB w stosunku do świata i dość wysokiego poziomu stóp% w stosunku do reszty globu no po za RPA Węgrami i tego typu państwami.

Część ekonomistów spekuluje że do nas dopiero kryzys dociera co może potwierdzać ilość planowanych zwolnień i kilka innych jasnych sygnałów.

Co do artykułu jaki podałeś to powiem ci tak - gdyby dowolny konkurencyjny bank dowiedział by się jaką pozycję ma jego konkurent zajął by taką samą opcję i za darmo zarabiał sobie więc w tym artykule autor zawiera dość śmiałą spekulację która w mojej ocenie nie ma miejsca. Z mojej znajomości rynku bankowego wynika że wielkie banki obchodzi tylko zmienność kursu a nie jego kierunek z racji specyfiki taktyk opcyjnych na jakie one mogą sobie pozwolić mając spory kapitał - informacje te pochodzą z statystyk poświęconym działaniu banków i rynku opcyjnego - książka w angielskim wydaniu.

W mojej ocenie złotego czeka osłabienie aczkowliek czekam na pewne dane aby się co do tego upewnić ponieważ z obecnych danych trudno jest określić siłę naszej waluty w relacji do reszty świata


Postaram się wyjaśnić najprościej inną bardziej opłacalną strategię jakiej bym użył mając bank lub jakiś wielki światowy fundusz bo szczerze wątpię że bank postępował by tak jak autor pisze ponieważ manipulacja kursem w przedstawionym artykule była by bardzo droga.

Wystarczy zająć opcje która daje zysk na umocnieniu złotego , następnie kupować akcje polskie co wymaga wymiany walutowej przekładającej się na umocnienie złotego (bo w końcu jest go mniej w obiegu) zyskujemy podwójnie - na akcjach których cena wzrasta, na opcji z której zysk także rośnie no i na walucie w której posiadamy akcje bo jej wycena w stosunku do innych także wzrasta (za 1 zł mamy więcej ojro).

Na zakończeniu nabywamy opcję przeciwną pokrywając kontraktem terminowym walutę depozytu zabezpieczającego opcji i sprzedajemy akcje co przekłada się na osłabienie waluty więc zyskujemy na opcji i jednocześnie nie tracimy siły nabywczej ponieważ kontrakt terminowy chroni nas przed jej utratą. Na akcjach wychodzimy na 0 pod względem siły nabywczej, wystarczy tą taktykę podpiąć pod odpowiednie daty wygasania kontraktów i opcji bo od tak opcji na kilkaset milionów nie zamkniemy no i te kilka tysięcy kontraktów trudno zamknąć w jednym, nie widocznym zbytnio dla konkurencji zleceniu :)
adrianoo / 2009-09-25 23:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzieki za wyjasnienie tematu, Twoja koncepcja b. racjonalna.
Z dlugofalowego gdybania dot. poziomow sie wykreciles:) To moze inaczej, czy uwazasz ze w dluzszej perspektywie czasowej 1-2 lat wzmocnimy zlotego do wartosci ktore mielismy w poprzednim roku?
hs2 / 2009-09-26 20:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
hmm przypomniałeś mi swoją wypowiedzią rok 2007 i szczyt hossy :) kto by wtedy przewidział co będzie za 2 lata?
Spekulacja o którą pytasz jest dla mnie nie wykonalna, potrafię nakreślić ogólne trendy do tego okresu tak jak to zrobiłem powyżej które są dla mnie ramą strategi.

Dziś słyszałem bardzo ciekawe przypomnienie pewnych słów które dobrze opisuje wszelkie spekulacje:

Autor wypowiedzi IBM - rok wypowiedzi 1982 r
100 mln dolarów to za dużo aby kupić microsoft, nie są warci nawet dolara

a ile mld są teraz warci każdy wie :)
adrianoo / 2009-09-26 20:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
:) nic tylko szukac 2giego microsoftu
hs2 / 2009-09-26 20:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jak byś znalazł daj znać :) w mojej ocenie następny tego typu przypadek znajdziemy w branży farmaceutycznej przy wynalezieniu jakiejś rewelacyjnej metody przedłużania życia o 15-20 lat.
adrianoo / 2009-09-26 20:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
alez oczywiscie ze sie pochwale:)
mysle ze to jednak bedzie produkt a nie lek, specjalisci naucza nas uzywac czegos i uzaleznia od tego jak w przypadku dosa/windowsa, bez mozliwosci wzrostu konkurencji w danej dziedzinie
adrianoo / 2009-09-26 20:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
taki lek skierowany bylby wobec ceny do bardzo waskiego grona klientow a tu potrzeba masowki
hs2 / 2009-09-26 23:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie wiem czy wiesz ale fenomen windows nie polega na tym że ułatwia ono pracę, komputery były powszechnie dostępne kilkadziesiąt lat przed jego powstaniem ale mało kogo obchodziły bo były bardzo trudne w obsłudze.
Fenomen windowsa zdaniem większości psychologów polega na tym że odwzorowuje on strukturę pamięciową umysły człowieka - w badaniach wykazano że dzieci w wieku 6-9 lat odwzorowują idealnie tworząc katalogi strukturę swojego umysłu.
Ciekawsze badania jakie czytałem są poświęcone uzależnieniu psycho-chemicznemu od bodźców z internetu, dlatego trochę gogla w portfelu aukcyjnym nie zaszkodzi :)
adrianoo / 2009-09-27 09:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
ano taki windows to nic innego jak nasze przyslowiowe "szufladkowanie", nie mylic z Szuflandia - chociaz i tu sie mozna dopatrzec podobienstw:)
nadal uwazam ze zyjemy w czasach gdy potrzeby czlowieka sa tworzone sztucznie i tak bedzie rowniez w tym przypadku
hs2 / 2009-09-27 20:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sporo racji w twoich słowach o sztucznych potrzebach, tak na dobrą sprawę do pełni szczęścia wystarczy pełna lodówka , kilka browarków i kobieta :) Często dziwiłem się że ludzie mówią że byli by szczęśliwi gdyby mieli duży dom, ładny samochód i zwiedzali świat jak by szczęście zależało od tego co mają a nie od tego kim są, ciekawe czy po osiągnięciu tego ktoś zauważa jak się zmienił oraz ile stracił na to życia. Lepiej mieć pasję i w niej działać, zwykle na obszarze pasji dobrze się działa i idzie zarobić - dla mnie pasją jest mnożenie majątku i inwestowanie, podoba mi się jak przedsięwzięcie które zaczynam od drobnych kwot rozwija się dając powoli coraz większe zyski, później to już tylko umocnienie pozycji na rynku i atak konkurencji naprzemiennie. Wiele osób które ma firmy mówi o stresie i ryzyku ale równie dobrze pracując na etat możesz przepracować miesiąc i nie dostać wypłaty bo pracodawca się zwinął, ryzyko i stres porównywalne.
hs2 / 2009-09-24 15:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/34647b541f28efb5.html

w końcu klarowna sytuacja na sp500 ...
hs2 / 2009-09-24 16:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
oj pecha nasz prezydent ma że dzisiejszą sesję mu przypiszą za oceanem :)
hs2 / 2009-09-24 16:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
1035 - dość prawdopodobny poziom docelowy dla sp500
lawok / 2009-09-25 11:21 / Uznany Gracz Giełdowy
Ciekawe, jak DAX się zachowa w tej sytuacji, bo już jest na "bandzie".

Mogę spytać o sytuacje wg ciebie na surowcach (miedz, ropa). Czy wczorajsze wybicie, to dla ciebie wiarygodny sygnał?
hs2 / 2009-09-25 15:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Chętnie wyrażę zdanie - pytać śmiało !
Ogólnie sytuacja jest taka że cały świat broni się przed widmem deflacji czyli spadku cen jaki ma miejsce od 1991 roku w Japonni. Oznacza to 2 rzeczy - skoro się bronimy to widmo deflacji jest realnym oraz druga możliwość to że się wybronimy ale to będzie oznaczało inflację czyli wzrost ten towarów. Jak dla mnie kluczowa jest teraz relacja dolara do ceny złota bo w mojej ocenie ona zadecyduje o tym czy będzie deflacja (brać S) czy inflacja (brać L) lecz wg mojej obecnej wiedzy jest jeszcze za wcześnie na to aby móc stwierdzić co nas czeka w perspektywie 3-4 kwartałów z prawdopodobieństwem ponad 50%.
Sytuacja na giełdzie jeżeli zaczną się spadki które obecnie spekuluję będzie bardzo klarowna ponieważ będzie to oznaczało większe prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych na wiosnę bo akcja wyprzeda stopy o 2 do 3 kwartałów przy obecnym układzie danych więc można zagrać czy to na obligacjach czy to na kontraktach na stopy
% tym bardziej że rynki reagują bardzo nerwowo w okresach gdzie FED może coś w tym temacie zmienić co jest równoznaczne z tym że spora część poważnie rozważa zamrożenie kapitału w obligacji lub na lokacie a to z kolei przekłada się na taki wygląd sesji, jaki mamy.
lawok nielogo / 83.22.30.* / 2009-09-25 23:37
No nic, moje pytanie należało do typu pytań zamkniętych:-)))

cytat]
Jak dla mnie kluczowa jest teraz relacja dolara do ceny złota bo w mojej
ocenie ona zadecyduje o tym czy będzie deflacja (brać S) czy inflacja (brać
L)

co do relacji złoto USD to jest ona tylko wyrazem(skutkiem procesów zachodzących w ekonomii amerykańskiem, nie zaś przyczyną.
hs2 / 2009-09-26 19:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

co do relacji złoto USD to jest ona tylko wyrazem(skutkiem procesów zachodzących w ekonomii amerykańskiem,
nie zaś przyczyną.

Twoja uwaga jest bardzo trafna,warto by do niej dodać że pozycja jaką otworzymy to kolejny skutek określonego układu danych makro.

W przyszłym roku są poważne plany w większości państw podwyższenia opodatkowania to przełoży się na inflację (o ilości pieniędzy wpompowanych w gospodarki wspominać nie muszę)
W praktyce sytuacja wygląda tak że firmy zwalniają czyli zmieszają produkcję ale i popyt w pewnym stopniu na dobra wyższego rzędu przekłada się to na fakt że towaru jest mniej na rynku natomiast popyt będzie na dobra niższego rzędu czyli jedzenie bez którego człowiek nie przeżyje.
Pieniądza które wpompowało państwo jest sporo bo powinno w teorii makroekonomicznej przełożyć na inflację cpi rzędu 7 - 9 % rr - inflacja cpi to miara inflacji na bazie ułożonego koszyku podstawowych dóbr, kwestia tylko dopasowania surowców potrzebnych do produkcji tych dóbr i przeliczenia jak taka inflacja przełoży się na popyt na nie na bazie czego można w miarę określić wzrost cen - z towarami jest o tyle dobrze że są dobre dane ile wynosi aktualne wydobycie i zapasy magazynowe a rola określenia zachowaniu to nic innego jak przewidywanie popytu.
Doradas de grasa / 2009-09-24 14:49
To ty kupiłeś te 50000 akcji po 11,35 dziś o 12.59? :))))
hs2 / 2009-09-24 15:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Słyszałem że Zosia maczała w tym palce :)

Ja czekam aż te miliardy które państwo włożyło nacjonalizacje banków przełożą się na inflację na rynku towarowym (długie na kilku towarach mam) co tak z 2 kwartały potrwa, a później wiadomo - stopy % up bo pieniądz potrzebny więc krótkie na obligacjach.
zosia19 / 2009-09-24 19:00 / Bywalec forum
Witam
czyżbyś pisał o mnie?
nie wiem o co chodzi?
dziś pędzałam się po Poznaniu i giełdy nie obserwowałam
chodzi o AB PL?
Pozdrawiam
hs2 / 2009-09-24 19:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
przecież żartujemy :) Żaden z nas nie miał by tyle aby w jednym zleceniu wygenerować 500 k zł obrotu :)
oczywiście mowa o ab pl
zosia19 / 2009-09-24 19:35 / Bywalec forum
oj nie wiadomo co kto ma
Pozdrawiam
Doradas de grasa / 2009-09-24 19:47
Witam
Gospodarza oraz "Zosię19" (której życzę takich obrotów:)
Pojawiła się mała zagadka, jak znaleźć klienta na tak płytkim rynku który zechce wydać 500k na akcje ABPL?.
Sądzę, że była to jakaś forma umowy, wstępnie ustalanej poza parkietem lub przy pomocy biura pośredniczącego albo teki pozorowany ruch z lewej ręki do prawej wykonany przez któregoś z głównych akcjonariuszy?
W celu?
W celu sondażowym!
pozdrawiam
zosia nie logo / 83.2.212.* / 2009-09-25 11:20
Witam
za życzenia dziękuję i się odwzajemniam :))
Pozdrawiam
hs2 - nie logo / 83.29.81.* / 2009-09-24 20:11
Pamiętaj że są fundusze agresywne małych i średnich spółek na rynek swig80 mają wg szacunków od 17 do 25 mln + fundy zagraniczne akcji europy środkowo wschodniej drugie tyle więc wejście w długi termin za 500 tyś może być w tym wypadku opłacalne aczkowliek jest to tylko moje gdybanie.
Spółka ma dobre fundamenty więc pojedyncze wejścia po tyle nie mogą mocno dziwić, najgorzej było by gdyby ktoś puścił WUJA na jakimś poziomie za 1-2 mln bo wtedy ten walor stał by kilka dni w mniejscu.

Dodadas -co myślisz obecnie new conect ? Przymierzam się tam do pierwszej inwestycji
hs2 / 2009-09-24 19:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ja mam pusty portfel, czekam na zatwierdzenie zmiany trendu w dniu jutrzejszym i biorę w poniedziałek S-ki na najbliższe kilka dni.
Doradas de grasa / 2009-09-24 20:25
"NC" to rynek jak pole minowe!
Można szybko dużo zarobić lub szybko się wyzerować!

Tam podstawowy problem to zupełny brak równego dostępu do kluczowych informacji.
Tz. handel z wykorzystaniem informacji poufnych – insider trading.

pozdrawiam
hs2 / 2009-09-25 09:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
sporo racji w twoich słowach o insidingu w tych spółkach bo z racji niskiej kapitalizacji jest on bardzo możliwy jednak w mojej ocenie warto spróbować, mam jedną spółkę na oku ale muszę ją jeszcze dokładnie prześwietlić i ustalić jaką ma pozycję w swojej branży.
hs2 / 2009-09-24 11:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.money.pl/gielda/spolki_gpw/kghm;polska;mied%C4%BE;sa,KGH,informacje.html

rzadko wypowiadam się o kghm, kilka sesji temu był największy wolumen obrotów na nim od początku wykresu. Oznacza to istotny poziom do pokonania na rejonie 90-93 zł, jeżeli będzie on pokonany sporo osób mających ten walor od niedawna będzie osiągało zyski.
hs2 / 2009-09-24 11:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
co oczywiście oznacza siłę rynku i napływ świeżej krwi do waloru :)
hs2 / 2009-09-24 11:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.money.pl/gielda/spolki_gpw/kredyt;bank;sa,KRB,informacje.html

rzadka sytuacja - trend boczny przy małym wolumenie, coś się na tym walorze święci.
hs2 / 2009-09-24 11:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.money.pl/gielda/spolki_gpw/ab;sa,ABE,informacje.html

zwracam uwagę że obecne transakcje odbywają się w punkcie gdzie ostatnio był b duży wolumen, ważą się losy trendu :)
Doradas de grasa / 2009-09-23 21:38
Rozejrzał się wyciągnął ziewnął i .... zasnął:)
hs2 / 2009-09-24 12:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
obadał rynek i zmianę wycen bez uwarunkowań fundamentalnych :)
Doradas de grasa / 2009-09-23 13:06
Witam

http://gpwinfostrefa.pl/palio/html.run?_Instance=cms_gpw.pap.pl&_PageID=2&_OID=43&_Lang=&_RowID=1568917&category=31,32,33,35,5,6,7,10,9,8,15,41,18,13,42,16,43,14,44,17,45,11,36,47,48,58,59,54,55,56,57&_CheckSum=1098867632

Strata 3600 zł nie licząc prowizji DM

Co oni Kombinują?
pozdrawiam
hs2 / 2009-09-23 20:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
mi wyskakuje błąd w połączeniuu, czy mógł byś sprawdzić ten odnośnik?
dodge / 2009-09-23 20:20 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Hs

Proszę - masz tu skrótowy link do tego adresu:

http://tnij.org/a-l-c-h-e-m-i-a

Pozdr.
Doradas de grasa / 2009-09-23 21:28
Dzięki za pomoc
Oba linki poprawne choć twój lepszy bo krótszy
Ciekawe jak chciałem przekopiować tekst ze strony i go tu wkleić to system mi to odrzucał?
pozdrawiam
hs2 / 2009-09-24 10:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dosyć ciekawy materiał do pewnych badań spółki jednak głosu w jego sprawie zabrać nie mogę ponieważ nie analizowałem analogicznych przypadków i faktów które po nich wychodziły przy określonym zachowaniu kursu na tej i innych spółkach więc moja wypowiedź była by bardziej gdybaniem niż oceną faktów.
needle / 2009-09-23 11:38 / Bez rangi
2008-10-18 15:43:58 | hs2 [ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy ]
Re: ASystem Reanimacyjny na FW20 - Gabri-Morfi [5]
Chyba czas zebrać grupę ludzi korzystających z AT do jednej wielkiej samo edukującej się
kupy i opuścić forum money.pl, wiedzy w temacie jest wiele ale jej uporządkowanie marne i
aby z jej korzystać trzeba wertować strony, ile osób było by wstępnie zainteresowanych
wypowiadaniem się na nowym, nie płatnym forum analityków technicznych i zamieszczaniem
tam analiz bo nie wiem czy jest sens otwierać ?

Na forum będą wykresy i opisy technik AT, analizy i doświadczenia na początek chyba
głownie moje :PP - im większa kupka będzie daną metodę techniczną nękać, tym więcej
doświadczeń będzie a forum wprowadzi porządek

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
wielu próbowało...no może nie wielu, ale niejeden
wiekszość z nich odeszła, a czy gdzieś piszą-nie wiadomo; większośc z pewnościa nie!!!
ja podtrzymuję to co pisałem: wybrane portfele na MONEY.pl!!!
hs2 / 2009-09-23 20:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
no cóż, w ten sposób mi nie wyszło więc znam jeden sposób mniej na zorganizownie takiego miejsca a to juz coś bo dlatego się próbuje:)
Co do mniejsca wypowiedzi obecne money jest dobrym siedliskiem dla każdej grupy, są ci co grają, ci co podpatrują więc puki co nie ma sensu poprawiać konstrukcji koła skoro się krenci :) Przyznaję że zgadzam się z tobą, wybrane portfele money i kilka blogów w pl wystarczy, zresztą za granicą wygląda to podobnie.
dawny kącikowicz / 94.254.244.* / 2009-09-23 15:35
ASystem Reanimacyjny na FW20 - Gabri-Morfi - kącikowicze znacznie rozwinęli swoje umiejętności. Niektórzy czasem tu pisują, ale większość "wyrosła" z forum money i pisują we własnym gronie.
Czytuję portfele hs2, needla, ciułacza, czasem pooha - tak, wybranym portfelom warto poświęcić trochę czasu
hs2 / 2009-09-23 20:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
hmm czy ja wiem jak to jest z tym rozwojem, w mojej ocenie im więcej inwestujesz realnych pieniędzy tym mniej chcesz przebywać w jakimś gronie bo nie masz na to czasu i starasz się nie szukać ludzi któzy mogą cię upewnić lub znegować co przekłada się na poziom pewności inwestycji. Trzeba znać swoją wartość a z innymi dyskutować w celu poznania innego spojżenia a nie upewniania się czy coś się dobrze robi.

Jeżli chcesz być dobry w dowolnej dziedzinie od początku musisz być indywidualistą bo jeżeli dobrze się przyjżysz dowolnej osobie z mistrzów zarabiania pieniędzy któży są opisani w np forbsie jako 100 najbogatszych polaków nie znajdziesz 2 takich samych osób które w taki sam sposób zarobiły te kilka set milionów. Jak to powiedzieli nasi siatkarze - ich sukces to w 10% talent a w 90% ciężka praca, nie znam nikogo kto doszedł bo pieniędzy bo miał tylko talent w danej dziedzinie znam za to wielu którzy nie mieli żadnego talentu a do sukcesu doszli.
dawny kącikowicz / 94.254.225.* / 2009-09-24 08:45
na setki milionów raczej nikt się nie nastawia :)
"a z innymi dyskutować w celu poznania innego spojżenia" Na money większość forumowiczów jest ciągle w tym samym miejscu, klepie te same teksty. Od ludzi, którzy się rozwijają można się znacznie więcej nauczyć i dać coś im także ze swojego doświadczenia/wiedzy. A przez życie znacznie łatwiej idzie się w dobrym towarzystwie.
Nikt nie jest sam w stanie monitorować wszystkiego. Zespół ludzi to podstawa, żeby dojść do czegoś - w Twojej firmie też będziesz potrzebował ludzi, żeby ją rozwinąć i od kompetencji tych ludzi będzie zależało, jak się firma rozwinie. Choć byś chciał, na pewnym etapie sam nie jesteś w stanie wszystkiego ogarnąć - za mało czasu. A odpowiednich ludzi dobrze poszukać zawczasu.
Każdy z mistrzów zarabiania pieniędzy miał swój zespół - czyż nie? Miał doradców i "przyjaciół", partnerów - on decydował, ale żaden się nie alienował.
hs2 / 2009-09-24 10:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
money nie jedyne forum jest tu kilka osób z którymi każda rozmowa coś wnosi-> polecam zagraniczne fora tam jest sporo ludzi którzy do czegoś w życiu doszli i pisują sobie na emeryturze.

Choć byś chciał, na pewnym etapie sam nie jesteś w stanie wszystkiego ogarnąć -
za mało czasu. A odpowiednich ludzi dobrze poszukać zawczasu.

tu masz rację ale nie do końca, zawsze znajdzie się odpowiednich pracowników, kwestia metody poszukiwania, większość znanych mi osób na wszelkich spółkach dobrze nie wyszła :)
Na początku roku prześwietlałem informacje o chyba 20 czy 30 osobach które do takich pieniędzy doszły bo jak nie na nich wzorować się to na kim? statystycznie zarobienie do 1-2 mln zł może być przypadkiem (np serwis nasza klasa, udziały poszły za coś koło 2 mln, teraz są warte dużo więcej), ale zarobienie ponad 100 mln nigdy nie jest losowe.
Żaden z nich nie miał zespołu, każdy działał w pojedynkę a relacje z innymi firmami to zwykła współpraca, większość osób która szukała przyjaciół i partnerów była przekręcana i traciła pieniądze, doradcy podkupieni przez inne firmy podobnie - lubię podawać biotom za przykład, swego czasu była poważna oferta jego sprzedaży przez głównego akcjonariusza po coś koło 70 gr, po ile jest teraz chyba wie każdy, wystarczyło by mieć "przyjaciuł" i im go wcisnąć lecz dziwnym trafem nikt z najbogatszych go nie chciał.
hs2 / 2009-09-24 10:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
działała w pojedynkę - tu mam na myśli wdrażanie swoich metod handlu i wchodzenia na rynek
Ciułacz / 2009-09-24 02:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pomimo wszystko ludzie (inwestorzy) chcą sie czuć częścia jakiegoś społeczeństwa.To jest jak najbardziej ludzkie od tego na długo nie uciekniemy.Pozdrawiam
hs2 / 2009-09-24 10:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tu masz rację, zwykła ludzka natura nakazująca przynależność do stada bo dawniej to zwiększało szanse przeżycia i instynktownie większość osób czuje że teraz jest tak samo aczkowliek warto w pełni poznać ten mechanizm aby wystrzegać się niektórych jego zgubnych skutków.
hs2 / 2009-09-22 16:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Waluta prawdę ci powie :) a konkretniej jej wykres co objawi się na 3 kolejnych sesjach :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy