Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "hs2"

Komentarze do portfela "hs2"

Money.pl / 2008-06-05 10:59
Komentarze do portfela użytkownika hs2.
Wyświetlaj:
Doradas de grasa / 2009-09-21 15:49
2009-09-17 11:20:59 | hs2 [ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy ]
Re: Komentarze do portfela "hs2" [1]
http://www.money.pl/gielda/spolki_gpw/ab;sa,ABE,informacje.html

spory wolumen na ab pl w ostatniej sesji mniejszy od maxa w tym ruchu po spadkach oznacza
że rynek opuścili gracze o słabych rękach, czyli ci którzy wszedli przy ostatniej wielko
wolumenowej sesji. Papier jest w rękach graczy akceptujących większe straty. W praktyce
oznacza to że po przełamaniu poziomu w którym był największy wolumen w ruchu powinni
pojawić się ponownie gracze o słabych rękach tworząc trand, wtedy i ja wejdę
krótkoterminowo w ten walor, przyjmę kryterium maksymalnego czasu posiadania go do 8
sesji lub uzyskania określonego zysku. Jeżeli upłynie 8 sesji nie naruszające stop lossa
bez znaczącego zysku wychodzę z niego lub też gdy zarobi określony % zysku także to
zrobię.
skomentuj zgłoś do usunięcia

2009-09-17 11:21:34 | hs2 [ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy ]
szacunkowo w poniedziałek to się odbędzie :)

Witam
Dziś o 15.30 całkowity obrót na AP PL sięga 85 sztuk akcji tak tak 85 sztuk
Przynajmniej część z twojej prognozy się sprawdza (gratki):)
Ale zastanawia mnie ten nagły sen?
Jak to zkomentujesz?
Ten papier zaczyna wchodzić w jakąś hibernację
Może masz jakiś pomysły bo przyznam że się pogubiłem!
pozdrawiam
hs2 / 2009-09-21 16:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Żałuję tylko że nie sprawdza się ta część w której po przełamaniu tego poziomu wszedł bym w rynek.
Wczytaj się dokładniej - rynek opuścili gracze o słabych rękach znaczy ci który robią między innymi obrót w ciągu dnia dokładniej to ich zlecenia bo jeżeli ktoś ma słabe ręce, stawia ciasne stopy i limity aktywacji co przekłada się na trendy w skali dziennej no i większy wolumen w ciągu dnia. Pozostaje jeszcze fixing gdzie po pracy przyjadą gracze chcący złożyć określone zlecenia więc nie ma co oceniać sesji przed nim czyli paroma Chwilami :)
hs2 / 2009-09-21 16:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
co do samej sytuacji nie ukrywam że cieszy mnie ona - zanik obrotu przy spadkach oznacza że kto te akcje chciał kupić i na nich zarobić zrobił już to. Teraz akcje są w rękach ludzi którzy potrzymają je dłuższy czas ale zależy to oczywiście od wartości ceny jaką te akcje osiągną bo przy określonym spadku wejdą gracze o słabych rękach z słowami na ustach że jest tanio tworząc kolejne trendy a wyjdą ich obecnie posiadacze z racji cięcia strat.
Spadek ceny tego waloru ciesz mnie bo im taniej będzie on stał przy pierwszym skutecznym sygnale kupna, tym więcej akcji trafi w moje ręce :)
Doradas de grasa / 2009-09-21 16:44
Hs2 - ty będziesz wisiał :)))))
Znasz się troche na tej szulerni:))))
hs2 / 2009-09-21 17:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tak mówią ale wiele jeszcze nie wiem, ostatnio zastanawiają mnie kontrakty na rynkach towarowych jak soja czy wieprzowina oraz ciekawy instrument jaki znalazłem choć dość kontrowersyjny a mianowicie:
http://ratethegod.com/index.php?p=futures

kontrakt terminowy na ocenę boga od strony technicznej oraz fundamentalnej
Doradas de grasa / 2009-09-21 17:23
To jest szatański indeks, oceniac rynek poprzez Kurs Boga!
Komuś to słuzy choć niekoniecznie do wyceny rynku!!!
hs2 / 2009-09-21 18:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zerknij na transakcje na ab pl i co zrobił na niej fixing o imponującym wolumenu 1 akcji :)

Co do wykresu to jest on nie skorelowany z rynkami, w mojej ocenie to kontrowersyjny projekt mający na celu utworzenie określonych wykresów do badań, widziałem już kilka takich pomysłów jak kontrakty syntetyczne czy też na temperaturę.
Doradas de grasa / 2009-09-21 18:47
Co znaczy siła jednej, własciwie użytej akcji :)
hs2 / 2009-09-21 14:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zwracam uwagę na waluty oparte na pln i ich trendy !!!!!
adrianoo / 2009-09-21 15:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
tzn.?
dzis mamy silniejsze oslabienie zlotowki, byc moze wynika to z checi "ucicia" rewelacyjnych ratingow
adrianoo / 2009-09-21 15:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
chodzi mi o raport Fitcha
hs2 / 2009-09-21 15:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
narzuć ojro do pln lub usd do pln na wykres w20 w skali m5 i poszukaj zależności zwłaszcza przy konsolach :)
Ciułacz / 2009-09-21 01:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj! Pozwole sobie zrobić wklejke bo nie bardzo zrozumiałem co miałeś na myśli:
************************

2009-09-18 14:49:31 | hs2 [ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy ]
nie zapominaj że za wycenę rynkową spółki odpowiada wartość free float, w
części spółek są główni akcjonariusze mający po 50 -80 % akcji i te akcje za
wycenę rynkową nie odpowiadają bo żaden gracz nie ma wpływu na ich wycenę
dlatego czasami spotyka się sytuację że cena giełdowa spółki to np. 80 zł a
główny akcjonariusz sprzedając swoje akcje robi to w zupełnie innej cenie co
nie ma wpływu na wycenęakcji będących w wolnym obrocie.
***********************
Znamy spółki że pomimo małego free float rosły one pod niebo, a często można zaobserwować na małej płynności kupowanie codziennie po jednej akcji co jakoś zawsze sie przekłada na podbijanie kursu o niewinne 0,2-0,5%
W ostatnim zdaniu to miałeś na myśli wymiane poza parkietrm?
hs2 / 2009-09-21 13:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie do końca sprecyzowałem swoje myśli bo mogłem posłużyć się dodatkowo przykładem.
Chodziło mi o wymianę po za obrotem giełdowym - Dobrym przykładem była oferta Pana Krauze sprzedaży biotonu jednemu z najbogatszych Polaków w cenie znacznie poniżej wartości na giełdzie tej spółki.
Doradas de grasa / 2009-09-21 13:59
Witam

Przepraszam że sie wtrącam!
Mam pytanie!
Czy do tego może być rowież przykladem
objęcie akcji przez Fundusze Pioneer Pekao TFI, w ramach prywatnej oferty 5.011.288 akcji Hawe z cena emisyjna wynoszącą 2 zł.
Przy cenie rynkowej na dziś 3,33 zł
pozdrawiam
hs2 / 2009-09-21 14:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie masz za co przepraszać, wszelkie pytania bardzo mile widziane !
musiał bym to dokładniej sprawdzić -> czy mógł być przytoczyć nieco więcej informacji o formie prawnej tego przejęcia lub odnośniki do faktów na ten temat?
Doradas de grasa / 2009-09-21 15:16
Tu masz uchwałe spółki Hawe z walnego zjazdu z 01-09-2009

http://hawesa.pl/raporty/RB_2009_42.pdf
hs2 / 2009-09-21 15:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wieczorem obadam temat -> czasowo jestem po za moim zagłębiem analiz :)
cyrk / 77.223.196.* / 2009-09-20 20:15
Wykres H1
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/51b4d9a3c493c0ed.html
Ja to powiedział pewien mądry człowiek jestem obecnie na etapie poszukiwań.
Ty pewnie masz ten rozdział już za sobą.
Jestem na rynku kontraktów terminowych jakieś 3-4 miesiące i tak naprawdę to dopiero wtedy zacząłem poświęcać giełdzie i edukacji naprawdę sporo czasu.
Pozwolisz że od czasu do czasu zadam jakieś pytanie?
I jeszcze jedno....
Jeśli chodzi o średnie kierunkowe o których wspomniałeś to masz własną formułkę czy korzystasz z jakiejś ogólno dostępnej?
Czy znasz jakąś na Amisia i ewentualnie mógłbyś coś polecić?
Pozdr.
hs2 / 2009-09-21 13:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zależy czego szukasz, bo jeżeli kolejnych metod zarabiających w długim terminie to na tym etapie jest się do końca życia :)

Jeżeli zaczynasz warto nie wchodzić w wysokie lewary tylko zacząć od rynku kontraktów na różnice kursowe z racji dużo lepszego lewarowania (1/10 zwykłego kontraktu w uproszczeniu to jeden kontrakt cfd) aczkowliek tu uważaj bo to rynek nie regulowany, broker może robić co chce i nikt go nie nadzoruje dlatego warto wybrać dobrego i zwykle nieco lepszego brokera.
Formułę mam własną aczkowliek podstawa jest taka - jeżeli średnia z wczoraj jest mniejsza niż dziś to zmień kolor na zielony, jeżeli średnia z wczoraj jest wyższa niż dziś to zmień kolor na czerwony.
Raczej takich narzędzi nie ma jeszcze w standardzie amibrokera -> polecam zagraniczne fora, czasami uda się znaleźć forum gdzie pisze kilka osób grających po 15-30 lat na giełdzie będących na emeryturze.

Z wielką chęcią odpowiem w wolnym czasie na wszelkie pytania i wątpliwości jakie możesz mieć zaczynając na tym rynku.
cyrk / 77.223.196.* / 2009-09-19 22:57
przeszły przebieg
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/0eb8734838b42f70.html
hs2 / 2009-09-20 00:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
czy mógł byś wykonać zrzut w większej skali?
szacunkowo wskazujesz na kolejną falę wzrostów (sugerują mi to widełki pithworka [nie jestem pewny nazwy bo nie korzystam z tego narzędzia mimo jego znajomości, chodzi mi o te 3 linie dla jasności ]) Fibony na oko mają długość ostatniej fali wzrostowej czyli szukasz proporcji w nowej fali aczkolwiek nie mogę tego wpleść w wyższą skalę czasową, sts w wykupieniu czyli nastroje pro korekcie przy trendzie określanym przez średnie.

Stosowałeś kiedyś średnie kierunkowe? tzn średnią którą zmienia swój kolor jeżeli wartość średniej kroczącej w świeczce obecnej jest wyższa niż w świeczce wcześniej? :)
cyrk / 77.223.196.* / 2009-09-20 00:23
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0bf34cb9b65f6713.html
Jestem a techniczny więc nie wiem jak zrobić skana w większej rozdzielczości. Zaraz cos pokombinuję ....
Generalnie jak na ten wykres dodasz fibony to w wersji "optymistycznej" widzę taki zasięg.
(celowo fibo nie nakładam aby było bardziej czytelnie )
Postaram sie wkleić kolejny wykres ze wszystkimi kreskami i w większej rozdzielczośi ale nie mam pewności czy się to uda.
cyrk / 77.223.196.* / 2009-09-20 00:25
Pesymistyczna jest taka że dotarliśmy tam gdzie powinniśmy
hs2 / 2009-09-20 11:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
hmm czyli jak dobrze rozumiem:
Średnia - trend wzrostowy na 15 - 20 świeczek
Sts - w klasycznej interpretacji przed sygnałem do korekty co daje niepewność na rynku do czasu sygnału

A wolumen? Na bazie czego określasz siłę trendu i jacy gracze go tworzą?
Ciułacz / 2009-09-19 14:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hs2, witaj !
Pozwole sobie dodać moje obserwacje do :

2009-09-18 14:23:52 | hs2 [ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy ]
Re: Komentarze do portfela "needle" [1]
Witam!
Mam pytanko bo dosyć zaciekawił mnie jeden temat który poruszyłeś w u mnie w portfelu -
chodzi o rotację użytkowników i portfeli na forum czyli ogólnie o rezygnację z ryzyka
związanego z inwestowaniem. Twoim zdaniem czemu ludzie po prostu się poddają?
------------------------------------------------

Sporo jest takich co nigdy nie weszli więc sie nie poddają, bo zawsze byli wirtualnie.

Mam kuzyna co kilka lat temu jak był jeszcze na studiach na jego roku za namową jednego z wykładowców prawie wszyscy jego koledzy z nim włącznie założyli sobie wirtualne portfele chyba po 5 tyś.A że to młodziacy to groszem nie śmierdzieli ale na forach szaleli.Każdego roku takich może być tysiące.Młodzi zazwyczaj realizują zyski (wyprowadzając kapitał z GPW ) obracając dalej podstawowym kapitałem co jest zabujcze w małej bessie.
Jeśli młodzi zdolni inwestorzy są nadpobudliwi co często sie zdaża to pomimo ich dobrej wiedzy, psychicznie sie spalają.
Bywają doświadczeni życiowo ,ci sie gdzieś tam dorobili i chcą zainwestować na GPW ale po czasie widzą że tu sie nie inwestuje ale spekuluje wprowadzając innych w błąd aby ich wykołować, co dalej to mozna sie domyśleć.
Jak już jest jakiś doświadczony inwestor co z dobrym skutkiem przeszedł te 10-15 lat to zaczyna być zmeczony ujadaniem wszystko wiedzących na forum.
Jeszcze jest wiele innych aspektów, co by wystarczyło na nie jeden doktorat
Pozdawiam
hs2 / 2009-09-19 23:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

Jak już jest jakiś doświadczony inwestor co z dobrym skutkiem przeszedł te 10-15 lat to
zaczyna być zmeczony ujadaniem wszystko wiedzących na forum.


Jeśli młodzi zdolni inwestorzy są nadpobudliwi co często sie zdaża to pomimo ich dobrej
wiedzy, psychicznie sie spalają.


To bardzo cenne spostrzeżenia, biorąc pod uwagę że płyną one z twoich ust są dla mnie naprawdę ważne.
Ogólnie chcę wiedzieć czego mogę się spodziewać po sobie za 5 , 10 czy 20 lat takiej spekulacji na giełdzie bo zauważam że ta forma inwestycji ma spory wpływ na mnie i moje plany na przyszłość.
Na nie jednym forum zagranicznym zbiera informację jak wygląda przeciętny życiorys inwestora aczkolwiek powiem szczerze że nie są one optymistycznie.
Ciułacz / 2009-09-19 14:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widzę że poniżej masz ostrożny dobry plan inwestycyjny :
-----------------------------------


Ogólnie co miesięczny zysk netto jaki osiągam dzielę tak:
4% - instrumenty lewarowane (przy lewarze 1:10 mam efekt jak bym obracał 40%
zysku miesięcznego)
6% - akcje zagraniczne pod dywidendę gdzie stosunek wypłacanej dywidendy do
ceny akcji przekracza 7,5 %
5% - edukacja - czyli książki głównie
5% - wydatki własne - głównie drobne rzeczy i wyjazdy
5% - rozwój firmy - zakup nowych narzędzi lub reklama
75% - zamrożenie na lokatach w bankach komercyjnych na poważniejsze
inwestycje w przyszłości niedalekiej.
-----------------------------------------------

Z powyższego wynika że jesteś na garnuszku ,chyba rodziny, czyli masz dobry układ co sprzyja inwestycjom, nie zaprzepaść tego.
hs2 / 2009-09-20 00:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
hmm twoja wypowiedź zmusiła mnie do małej refleksji po co to robię i dlaczego nie jak znajomi przepijam lub przeskalowuję wszystko.
Nie ma co tu się rozpisywać o mnie bo i tak nikomu to do gry nie potrzebne.
Od jakiegoś czasu prowadzę na poważnie firmę, w zasadzie to handlować zacząłem od podstawówki lecz nie były to duże kwoty choć jak na to teraz patrzę rosną one z wiekiem. Mieszkam nadal z rodzicami aczkolwiek tylko mieszkam, nie biorę od nich pieniędzy ale i nie dokładam od kiedy zacząłem handlować i zarabiać czyli jakoś na początku średniej wszystko odkładałem.

Tego typu plan stosuję nie pamiętam od kiedy bo w mojej ocenie pieniądze to siła nabywcza, trzeba ją dzielić.

75% jest zamrożone ponieważ wiem że nie mam na tyle doświadczenia życiowego i wiedzy aby z nich korzystać dlatego 5 % idzie na edukację aby to zmienić no i 5 % na wyjazdy aby poznawać ludzi i dowiadywać się czym się kierują jak ich oszukano i do czego dążą.

4% na lewarowanych instrumentach spokojnie wystarcza do inwestowania w moim przypadku choć tu się sporo już uzbierało i nie mogę zbytnio tu dokładać po na 15-20 kontraktach nie zagram ponieważ wiem że przy ponad 10 tracę pewność siebie widząc co się dzieje przy zmienia o kilka ticków a i ta kwota w większości stanowi depozyt zabezpieczający pod kontrakty.

6% przeznaczone na zakup akcji dla samej dywidendy (na rynku zagranicznym) to w zasadzie moje zabezpieczenie na starość, daleko mi do niej ale na pewno nie będę do sprawy podchodził tak że państwo mi tu coś da. Gdy zakładałem firmę państwo dało mi tylko problemy, teraz gdy ją prowadzę jest podobnie bo marnuję czas na zbędne papiery z czego nic nie zyskuję więc nie liczę że zmieni się to po przekroczeniu jakiegoś wieku.

5% - na rozwój firmy. Kto się nie rozwija, ten się cofa.

Ogólnie każdy z tych procentów ma dać dodatnie sprzężenie zwrotne czyli przekładać się na rozwój po za 75% które wykorzystam, gdy uznam że jestem do tego gotowy, ochrona kapitału jest tak samo ważna jak jego mnożenie. Wszystko liczone jest od zysku netto Czyli jeżeli w danym miesiącu mam na czysto np. 3 tyś to dzielę tą kwotę i przelewam na jedno z 3 sub kont i rachunek inwestycyjny w domu maklerskim. W zasadzie w tej metodzie najbardziej zaskakuje to że po pół na każdy z tych % daje na sporą kwotę.

Jeżeli dostrzegasz gdzieś jakiś błąd w moim rozumowaniu będę wdzięczny za poprawę lub wskazówki.
Może nie wypowiadam się często w twoim portfelu ale czytam informacje w nim zawarte :) teraz jestem na 17 stronie i wpisach z czerwca ponieważ nie śledziłem go od początku co trzeba nadrobić.
Ciułacz / 2009-09-20 01:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widzę że jesteś metodyczny i jak dalej będziesz sie trzymał obranego planu ( co nie takie łatwe ) to nie powinieneś dostać świra, w najgorszym wypadku dasz sobie odpocząć a kapitał poza tym spekaulacujnym będzie bezpieczny.
Natomiast inne zagrożenie w twoich planach co tu niewiele inwestorów poruszało, poza jednym : JB często powiada : >Unikaj kobiet jak ognia.<
Nie zalecam takiego podejścia do sprawy ale radziłbym rozdzielniść majatkową.
hs2 / 2009-09-20 11:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Masz rację łatwo nie jest bo wymaga to w brew pozorom wielu wyrzeczeń.

Co do kobiet to tu muszę się zgodzić z twoją radą z rozdzielnością majątkową bo ją planuję.
Już paru moich kolegów za swoją wielką miłość życia po hucznym weselu płaci alimenty po cichym rozwodzie na którym stracili to co zyskali w trakcie związku.
cyrk / 77.223.196.* / 2009-09-20 02:14
Nie koniecznie. Razem żyjemy...razem się dorabiamy razem wychowujemy dzieci itd...
Może się uda a może nie? Wyrafinowanie ? Jeśli to i kasa ma tym co ma utrzymać partnera to ja dziękuję za taki związek:)
Poza tym jeśli mam dlaczego mam nie dać osobie którą kocham / kochałem?
Materializm.... co to za wartość?
hs2 / 2009-09-20 11:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

Jeśli to i kasa ma tym co ma utrzymać partnera to ja dziękuję za taki
związek:)


ja także już a taki jeden związek podziękowałem całkiem nie dawno :)

Mówiąc o materializmie uważaj bo patrzenie na świat przez pryzmat pieniędzy jest tak samo niebezpieczne jak patrzenie na niego jak by pieniądze były do niczego nie potrzebne.

Warto rozdzielić element materialny życia czyli zarabianie pieniędzy od elementów emocjonalnych życia czyli relacji z innymi ludźmi.
Na ludzi trzeba uważać, w każdej inwestycji trzeba liczyć się z tym że mogą cie oszukać, okraść lub manipulować, w miłości podobnie bo tu inwestujesz emocje w jakimś celu.

W mojej ocenie ważniejsza jest relacja partnerska w związku, miłość miłością, przyjdzie pora na dzieci, prowadzenie domu, płacenie rachunków i zwykłe życie jak gotowanie obiadów, porządki, pranie, sprzątanie wychowanie dzieci i tu ważniejsza będzie umiejętność zachowania relacji partnerskiej w rozwiązywaniu problemów które dodatkowo owa miłość wygeneruje.
cyrk / 77.223.196.* / 2009-09-20 02:15
jeśli to ma być tym....
Ciułacz / 2009-09-20 03:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Nie zalecam takiego podejścia do sprawy ale radziłbym rozdzielniść majatkową.

To moje ostatnie zdanie wiedziałem że może wzbudzic wiele diametralnych opini ale wiele widziałem i nie tylko w TV.
Jak to dobrze że nie wszyscy nie mamy takiej samej mentalności bo byśmy byli jak komputery.
hs2 / 2009-09-20 00:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

że po pół na każdy

miało być:
Że po pół roku każdy
jaguar / 2009-09-18 19:15 / Bywalec forum
Jestem pod wrażeniem;) i gratuluje.MISZCZU hahaha:)
Teraz widzę jaki leszczu jestem:)
życzę jeszcze większych zyskow

dobergo weekendu:)
p.s to mam teraz co analizowaćD.
hs2 / 2009-09-18 22:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie mów o sobie leszcz bo dążysz do zysków, leszczem można nazwać tego który po stracie obraża się na cały świat i nie widzi swojego błędu lub gdy go dostrzega nie przyznaje się do niego.

Dąż do zysków, jeżeli masz determinację do osiągnięcia celu osiągniesz go!
jaguar / 2009-09-18 16:25 / Bywalec forum
witaj hs2
To mi daleś do myslenia:) i przyznam, ze chyba będę dłuzej myślał niz miesiąc:)
Chodzi oczywiście o tę wypowiedz

dlaczego ludzie patrzą tak na wykres i szukają czegoś co zmusza
ich aby otworzyli pozycję lub ją zamknęli i czemu nie rozumiejąc jej istoty analizują
wykres przedstawiający jej przeszły przebieg a też zaczniesz zarabiać.



nie chcę zgadywac, czy to chodzi o nasze przekonanie- o realnej wartości waloru, i
hs2 / 2009-09-18 16:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
odpowiedź jest naprawdę prosta, jak ją załapiesz będziesz wiedział że to to, w końcu jesteśmy tylko ludźmi :)
hs2 / 2009-09-18 18:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/831999f7c9cc4da6.html

co by nie zabrakło motywacji, euro do dolca, zapis moich transakcji od 15:00 do teraz, wynik w dolcach, 1 pomyłka przez cały okres gry, następna taka okazja będzie za kwartał :)
hs2 / 2009-09-18 18:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
apropos pomyłki - to ta transakcja na 16 dol zysku :P

Metoda gry to wysoko lewarowe wejścia o stałym TP z szybkim cięciem strat, najstarsza metoda skalpingu walutowego jaka powstała,gra pod arkusz bez wykresu.....
hs2 / 2009-09-18 19:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e994cdd54113f1aa.html

po zamknięciu wszystkich pozycji.

Całkiem udany dziś trading.
hs2 / 2009-09-18 15:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.allegro.pl/item734067017_akcje_amerykanskiej_spolki_penn_central_company.html

Dawniej tak wyglądały akcje, kawałek papieru któremu nadano wartość. handel z ręki do ręki :) gdzie te czasy i inwestorzy :) ?
hs2 / 2009-09-18 15:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
godzinę cudów czas zacząć :)
krepek nilogo / 83.10.111.* / 2009-09-17 19:05
Na chwilę obecną uważam że możliwe są dwa scenariusze, aczkolwiek każdy może mieć inne zdanie. Możliwe, jak to w większości bywa, do końca roku nie powinniśmy oglądać większej korekty.Co prawda do końca roku jeszcze troche pozostało ale zbliżamy sie do ostatniego kwartału i niewykluczone że zarządzający będą starali się utrzymać indeksy na obecnych poziomach.Jedynie zmiany jakie mogą być to określałbym je jako kosmetyczne. Ale pytanie to:czy jest odpowiednia ilość kapitału aby to utrzymać?Czy nie jest tak że większą gotówkę mają tylko zagraniczni inwestorzy i oni będą dyktować warunki?Osobiście uważam że jest zbyt mało (jeszcze) napływu do funduszy aby można było mówić o spokojnej przystani i ze spokojem patrzeć w przyszłość. Drugi scenariusz to sytuacja jaka wykreowałaby się po Nowym Roku. Po pierwsze od dawien dawna nie było podwyżek stóp %, ingerencji na rynkach "widzialnych rąk rynku" nie było dużo, co może skłonić do interwencji.To może spowodować zamieszanie wśród inwestorów. Dodatkowym aspektem w PL jest inflacja, wielka, olbrzymia dziura budżetowa, no i możliwy jeszcze niestety wzrost bezrobocia. Wszystko to może doprowadzić że przy wzrastających stopach inwestorzy będą skłonni do pozbywania sie walorów.
A wydaje mi sie że śmietankę spija zagranica, kawę piją inwestorzy krajowi - dysponująca dużym kapitałem a reszta dostaje fusy.
chyba że sytuacja bedzie zupełni inna i zaskoczy....korekty będą płytkie, co skłoni drobnych inwestorów do zakupów, nabywania jednostek spowoduje wzrost ponad tegoroczne szczyty, nadmuchanie kolejnej bańki i ostry zjad...pożyjemy zobaczymy.
hs2 / 2009-09-18 15:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
widzę że patrzysz na rynek jak ja przed rozpoczęciem prawdziwych inwestycji jakiś rok temu ale poradzę ci tak, jak jeden z moich najlepszych znajomych który inwestuje na giełdzie od 9 lat poradził mi a wiem że on zarabia tu nie mało więc jego rady są cenne tym bardziej że mówił to przy 3 piwie więc raczej nie kłamał , cytuję co pamiętam:

Wiesz,zacząłem zarabiać od kiedy zdałem sobie sprawę że 70 % ceny tworzą mali gracze i mail gracze zrzeszeni do kupy w fundusze, widzą kilka kresek lub świeczek których wymowy nie rozumieją na ekranie, myślą że zaczną zarabiać gdy jakieś 2 niezwykłe kreski zwane wskaźnikami przetną się każąc otworzyć pozycje lub też ją zamknąć.
Ale tak naprawdę nie rozumieją po co są te kreski, fibony bo to twory wirtualne tak jak zysk, strata, pieniądz, akcja, obligacja, opcha, kontrakt terminowy i co najważniejsze cena której pochodną jest to wszystko!
Zapytaj dowolnego z nich czy otworzył by pozycję bez owych niezwykłych wskaźników i wykresu a powie ci że nigdy, zapytaj dlaczego? odpowie bo na pewno straci.
A teraz zastanów się - dlaczego ludzie patrzą tak na wykres i szukają czegoś co zmusza ich aby otworzyli pozycję lub ją zamknęli i czemu nie rozumiejąc jej istoty analizują wykres przedstawiający jej przeszły przebieg a też zaczniesz zarabiać.

Tak po miechu załapałem o co chodzi i mam nadzieję że i ty załapiesz, ogólnie żebyś nie męczył się tyle co ja przytoczę ci starą prawdę giełdową: Zarabianie na giełdzie jest proste, ale nie jest łatwe
cyrk / 77.223.196.* / 2009-09-19 19:30

70 % ceny tworzą mali gracze


Zarabianie na giełdzie
jest proste, ale nie jest łatwe

Ile czasu zajęło Tobie odkrycie tej prawdy??
Czy w związku z tym podejmujesz obecnie decyzje o wejściu w pozycję bez analizy owych niezwykłych wskaźników i wykresu?
Wskakujesz na rynek np: tylko na postawie wartości indeksu bez odpalania jakichkolwiek wykresów i nie patrząc na skazania oscylatorów? Jeśli nie to spróbuj :)
Pozdrawiam.
Ps. Zastanawiam się po co zadajesz sobie tyle trudu robiąc analizy na wykresach i wklejasz je dla innych. Chyba nie po to aby tych 70% małych graczy tworzących cenę napędzić w kierunku który chcesz osiągnąć :)
hs2 / 2009-09-19 23:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Odkrycie to chyba 3 miesiąc nauki inwestowania ale zrozumienie dopiero po wyraźnym podkreśleniu jej przez osobę która w mojej ocenie chciała mi pomóc.

Analizowanie wykresu to jedna sprawa ale rozumienie sensu przeprowadzonej analizy to sprawa zupełnie inna, cieszę się że w końcu ktoś spytał po co w ogóle analizuję wykres bo to kluczowa sprawa gdyż mało kto tak naprawdę zastanawia się nad tym po co w ogóle wykres analizować ale robi to gdyż widzi że chyba każdy gracz którego spotyka analizuje wykres czy to wskaźnikami opóźnionymi, fibonami eliotem tudzież złożonymi metodami którymi modeluje się procesy losowe (modelowanie stochastyczne)

Zastanów się co tak naprawdę oznacza że np. oscylator stochastyczny jest w strefie wykupienia czyli przy górnej granicy. Oczywiście czekamy lub wyprzedzamy wskazanie oscylatora. Tak zagra większość osób stosujących wskaźnik opóźniony bo tak najprościej zinterpretować dowolny wskaźnik nieprawdaż? Inny wskaźnik opóźniony to średnia krocząca i odchylenie od niej, tutaj podobnie, kupujemy po przecięciu średniej przez cenę a no i wielu graczy stosuje średnią do określania trendu. Dziś pod średnią więc spadkowy, nad średnią czyli wzrosty to typowe myślenie.

Rynek terminowy to gra o sumie zerowej, ty zyskujesz ktoś traci. Nie będę wykładał tu teorii gier bo to złożona nauka więc przejdę do sedna
Wiedząc co większa część rynku aktualnie myśli widząc określone wskaźniki wiesz jaki będzie rynek na początku trendu (mówię o trendach trwających co najmniej 8 - 12 dni) jaki w środku i jaki na końcu. Nie rozpoznajesz początku trendu dziennego po wskaźnikach a po zachowaniu ceny w ciągu dnia przy określonym układzie wskaźników ale to wymaga sporo obserwacji i naprawdę wielu godzin poświęconych wykresom.

Później zauważasz proporcję i cykliczność tych zachowań oraz że nie same dane a daty ich publikacji wyznaczają cykle, następnie zrozumiesz który rynek wyprzedza który i kiedy pojawia się pozostałe 30 % graczy i w zasadzie dochodzisz do tego samego wniosku co spekulujący na ryżu w początkach giełd na świecie oraz zaczynasz rozumieć dlaczego za podgląd pełnego arkusza zleceń trzeba tyle płacić :)
hs2 / 2009-09-17 17:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://media.wp.pl/kat,1022945,wid,11501306,wiadomosc.html?ticaid=18c39

bardzo ciekawy artykuł :) ciekawe kiedy ludzie mamieni przez innych na nich żarujących przyjmą tą teorię za prawdziwą.
Pooh z dziwnego miejsca / 195.187.84.* / 2009-09-17 18:05
Cześć.
Gość robi podstawowe błędy logiczne w założeniach.
Próbuje narzucić ludzki punkt widzenia naturze.
Najciekawsze, że książkę jakieś "university" wydało. ;)
Pzdr.Q
hs2 / 2009-09-17 18:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
stąd mój uśmiech prawie na początku i pogarda dla tej hipotezy w zdaniach :)

Ostatnio zacząłem zerkać na tego typu populistyczne serwisy bo przez jakieś 3-4 lata nie oglądałem tv oraz tego typu serwisów bo było tam pełno głupoty, tak od tygodnia obserwuję że nic się nie zmieniło przez te parę lat, dalej pełno dziwnych wiadomości, no po za plus minus na tvp3 o 22.15 które oglądam :)
Najgorsze jest to że telewizja i internet teraz edukują co potwierdza część osób które można uznać za autorytety nie komercyjne a biorąc pod uwagę że wczoraj od 20 do 23 naliczyłem że zabito na ekranie 37 osób ciekawe czego nauczy naszych następców bo napewno nie współpracy i logicznego myślenia.....
hs2 / 2009-09-17 11:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.money.pl/gielda/spolki_gpw/ab;sa,ABE,informacje.html

spory wolumen na ab pl w ostatniej sesji mniejszy od maxa w tym ruchu po spadkach oznacza że rynek opuścili gracze o słabych rękach, czyli ci którzy wszedli przy ostatniej wielko wolumenowej sesji. Papier jest w rękach graczy akceptujących większe straty. W praktyce oznacza to że po przełamaniu poziomu w którym był największy wolumen w ruchu powinni pojawić się ponownie gracze o słabych rękach tworząc trand, wtedy i ja wejdę krótkoterminowo w ten walor, przyjmę kryterium maksymalnego czasu posiadania go do 8 sesji lub uzyskania określonego zysku. Jeżeli upłynie 8 sesji nie naruszające stop lossa bez znaczącego zysku wychodzę z niego lub też gdy zarobi określony % zysku także to zrobię.
hs2 / 2009-09-17 11:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
szacunkowo w poniedziałek to się odbędzie :)
lawok / 2009-09-16 22:07 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj, na 1044 nie było nawet przystanku. Raczej bedziemy walczyć o 1120. Gdzieś w koncu zawrócimy i to z hukiem:-)

Pozdrawiam
hs2 / 2009-09-17 11:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
konsola od 21 sierpnia do 1 września tam była przystankiem. Nie wiem czemu ale od wczoraj wrażenie że rynek czymś nas zaskoczy, zwykle albo patrząc na rynek widzę presje popytu /podaży albo aby sobie inwestowanie odpuścić bo indeks waha się bez celu. To pewno przez wczorajszą pozycję, parę dni bez monitorów zrobi dobrze każdemu :) Udanych inwestycji !!!!!!
hs2 / 2009-09-17 11:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ps. 1063 które podałem dwa dni temu tak luźno patrząc wydaje mi się tym przystankiem jeżeli powstanie to 3 świecowa formacja ale o tym przekonamy się jutro.
kzn@o2.pl / 83.26.173.* / 2009-09-16 22:24

Gdzieś w koncu
zawrócimy i to z hukiem:-)

takich cytatow bylo po drodze mnostwo
kto rynku nie szanuje ten w p....ol dostaje....
hs2 / 2009-09-16 19:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
no cóż, jeżeli sesja zamknie się na tym poziomie to mamy negację mojej prognozy długoterminowej czyli lecimy z trendem :)
smooth / 2009-09-16 20:31 / portfel / Tysiącznik na forum
Jaki widzisz zasięg na dziennej świeczce? Maluneczek będzie?
hs2 / 2009-09-16 20:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
do końca tygodnia odpuszczam grę, nie czuję rynku i musiałem zamknąć dziś dużą pozycję otwartą 2 dni temu na wolutowym która wczoraj dała ładny zysk dziś z ledwo 10% wczorajszego zysku co chyba każdego kto gra realną gotówką po prostu dobija na 2-3 dni bo to nie małe pieniądze a i ich oddziaływanie na gracza jest nie małe.

Mam takie złe wrażenie po wiadomościach jakie otrzymałem na priv że część osób kieruje się moim zdaniem a nie chcę dawać wypowiedzi gdy wiem że odzywa się chciwość w mojej grze.
adrianoo / 2009-09-16 21:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
h2s, kazdy ma swoj rozum i samemu podejmuje decyzje wiec mysle ze nie powinienes brac do siebie tego co ludzie robia pod wplywem Twoich wypowiedzi, kazdy jest omylny, a gielda jest tylko gielda i gdyby mozna bylo przewidziec w 100% jej zachowanie juz by jej nie bylo
pozdrawiam
hs2 / 2009-09-17 10:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w sumie masz rację :) zyski w tym biznesie są bardzo cykliczne bynajmniej w moich metodach gry, raz pod wozem raz nad wozem.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy