Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "hs2"

Komentarze do portfela "hs2"

Money.pl / 2008-06-05 10:59
Komentarze do portfela użytkownika hs2.
Wyświetlaj:
jaguar / 2009-09-16 10:39 / Bywalec forum
witaj hs2
na forum nie jestem długo lecz trafilem do Twojego portfels i przyznam , ze czytam twoje posty i jestem pełen podziwu do wiedzy
.
Obecnie główne trendy rynku akcji kreuje rynek walutowy, reakcje na zmianę wyceny opcji
pln w stosunku do innych walut będą coraz bardziej skorelowane z wyceną indeksu z racji
wygasania kontraktów w najbliższym czasie. Trzeba pomyśleć jak banki-> one trzymają depo
tylko w najsilniejszych walutach i muszą zabezpieczać się po przez opcje walutowe na
zmienność kursu zł.

tak myslę, ze masz w tym aspekcie rację
pozwolisz, że bedę tu dalej zaglądać
pozdrawiam
hs2 / 2009-09-16 15:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie ma sprawy - zapraszam nie tylko do czytania ale i wypowiedzi :)

Dziś mamy rzadką sesję - zdaje się że rynek trafił na punkt równowagi gdzie jest tyle samo kupujących co sprzedających, to rzadka sytuacja pod którą klasycznie można ustawić zlecenia na wybicie z trego trendu.

Niestety kierunek nie rozstrzygnięty do końca ale to już raczej pojedyncze dni w takim beztrendziu na skali dziennej.
hs2 / 2009-09-16 10:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.money.pl/gielda/spolki_gpw/kredyt;bank;sa,KRB,informacje.html

na kredyt b. formacja schodów :) czatuję na wybicie z tej korekty, jeżeli trendy światowe będą zgodne dość prawdopodobna transakcja na tym walorze.
hs2 / 2009-09-16 09:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obecnie główne trendy rynku akcji kreuje rynek walutowy, reakcje na zmianę wyceny opcji pln w stosunku do innych walut będą coraz bardziej skorelowane z wyceną indeksu z racji wygasania kontraktów w najbliższym czasie. Trzeba pomyśleć jak banki-> one trzymają depo tylko w najsilniejszych walutach i muszą zabezpieczać się po przez opcje walutowe na zmienność kursu zł.
needle / 2009-09-15 10:51 / Bez rangi
ciekawy portfel, dbasz o jakość wpisów...
...dopisze sobie Ciebie do ogladanych
jak C i sie coś przypomni ciekawego : ogólnie lub konkretnie zapraszam z rewizytą
miłego dnia
IGła
hs2 / 2009-09-15 14:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a dzięki :) ja twój portfel także obserwuje ale nie wypowiadam się bo obserwacja jest dla mnie cenniejsza.

Odnośnie analizy sp500 - przebicie poziomu 1063 pkt neguje całą analizę aczkolwiek mamy 3 tydzień września więc do piątku do rynku akcji podchodzę z dystansem. Na rynku towarowym -> srebro zaczyna dawać oznaki że nie ma po co rosnąć.
needle / 2009-09-17 08:55 / Bez rangi

ja twój portfel także obserwuje ale nie wypowiadam się bo obserwacja jest dla mnie cenniejsza


cóż za skromność...;-(
piszemy , co umiemy każdy coś tam dorzuca, zatem bez fałszywej hipokryzji
kiedyś rozpisywałem się o spółkach w działach ...o spółkach, ale przyszedł krach za Wielką Wodą, a promieniowanie spadło na resztę i tylko nielicznie tam zaglądali i tylko niezalogowani coś pisali zrzadka
pisywałem tez w portfelach, ale większość uczestników wypadła z portalu
produkowałem się na głównym watku i tam pewnie do 20k wpisów przez te lata dokonałem, ale tam trudniej wyłowić coś wartościowego
teraz -chcąc gromadzić rzetelne wpisy w jednym (a choćby w 3-4 miejscach)- staram się pisać głównie we własnym portfelu i liczę, że kilkanaście osób dorzuci swoją wiedzę; nie sposób jest obserwować wszystko i wszędzie bo to niewygodne...i się nudzi...można coś przeoczyć
dlatego.,aby ułatwić wartościowym użytkownikom forum dotarcie do wysublimowanej , w pewnym sensie staram się powodować, aby ten cel osiągnąć zapraszając kolejne wartościowe jednostki
tu jest jak w życiu: jedni umierają, odchodzą, wariują itd. i trzeba zastąpić ich następną grupą aby dalej sie toczyło to co się ma toczyć...
hs2 / 2009-09-17 11:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
oj wiesz, obserwuję nie jeden topic na forum ale w nim nie piszę bo obserwacja innych graczy wydaje mi się tu kluczowa dla zysku i rozumienia części spekulacyjnej która w 70% tworzy cenę.

Głównie śledzę wypowiedzi w portfelach:
Big Lebowski
needle czyli twój :)
Kloszard

Co wymyślę wrzucam w moim portfelu. Z mojej strony możesz liczyć na wypowiedzi u siebie ale w sytuacji gdy zauważę jakąś rzadką okazję lub też poważne zagrożenie dla spółki która od dłuższego czasu zwróci twoją uwagę.
hs2 / 2009-09-15 10:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.money.pl/gielda/spolki_gpw/ab;sa,ABE,informacje.html

sygnały dystrybucja na ab pl, największy wolumen paręnaście sesji temu oraz spadki zapowiadają możliwość korekty/impulsy spadkowego. Generalnie spory obrót wygenerował Fundusz przez redukcję zaangażowania co ciekawe ogłoszono to zaraz po korekcie raportu po przez ab pl ale oznacza to że akcje są w naszych rękach a wątpię że ktoś będzie chciał je trzymać jeżeli spadną ponad 15 - 20 % od poziomy największego wolumenu obrotu,
Doradas de grasa / 2009-09-15 15:59
Witam
Czem to niby maja spadac akcje AB PL?
Skoro raport korekcyjny pokazuje nieomal podwojenie zysku w stosunku do Zestawienia poprzedniego raporty?
Uważam, ze jest to jeden z najtańszych obecnie papierów na giełdzie, jezeli spadnie to raczej nieznacznie. Moim zdaniem będzie cicha akumulacja.
Fundusz wyszedł?
Tam też tylko ludzie pracuja i mogą sie mylić?
Może mieli sie pomylić?
Może ustapili miejsca komus innemu?
Jak widzisz mozliwości jest nieskonczenie wiele
Można stawiac rózne hipotezy, ale bez konkretnych informacji od zarzadu fuduszu lub spółki ABpl nic nie wiemy!
pozdrawiam:)
hs2 / 2009-09-15 16:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
z technicznego punktu widzenia padł sygnał dystrybucji waloru.

Ab pl nie jest odłączone od całej giełdy, sprzęt którymi ta firma handluje to głównie elektronika nie wytwarzana w Polsce więc do wyników finansowych dochodzi czynnik walutowy a ten w przypadku osłabienia złotego nie będzie korzystnym dla firmy.

Druga sprawa to spadek dynamiki handlu w sektorze IT oraz w sektorze handlu internetowego na świecie (a nie mały % elektroniki oferowanej przez tą firmę przechodzi przez internet) co niebawem przełoży się na dane w naszym kraju.

Kolejny czynnik to fakt że obecne pkb w naszym kraju wynika w największej mierze z konsumpcji która długoterminowo nie utrzyma pkb, między ab pl a wskaźnikami konsumpcji znalazłem silną korelację.

Co do funduszy to wiem jedno, jeżeli przy dodatnim saldzie wpłat coś zmusza fundusz do relokowania środków z pewnością jest to istotna sprawa bo relokacja kosztuje, całą resztę jaką się słyszy od funduszy ja uznaję za kłamstwo lub też odpowiedź taką jaką ludzie chcą usłyszeć aby nie wypłacić pieniędzy w fundu.

Co do samego ap pl to nowoczesna firma o dość dobrych perspektywach w mojej ocenie mam ją na oku przymierzając się do zakupu ale nie w tej cenie przy takim wykresie. Co do obecnej ceny -> jeżeli masz dostęp do rynków zagranicznych zobacz iledziesiąt spółek zagranicznych o podobnym przepływie pieniężnym i zyskach jest w niższej cenie, jest ich sporo.

O cenie spółki nie decydują wyniki finansowe a osoby które na niej handlują. bo to one wyznaczają cenę w 30% o czynniki rzeczywiste i w 70% o czynniki spekulacyjne wyników w przyszłości.
Doradas de grasa / 2009-09-15 16:44
Co do meritum sprawy zgadzam sie prawie w całość.
Nurtuje mnie tylko jedna sprawa?
Skąd ta firma ma takie nadzwyczajne przychody w korekcyjnym raporcie.
Może handlowali opcjami walutowymi i mieli dużo szczęścia uzyskując dodatnie saldo na rozliczeniach?
pozdrawiam
hs2 / 2009-09-16 09:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
prawdę mówiąc nie sprawdzałem dokładnie tej korekty raportu z racji dość ładnych trendów na rynku walutowym i towarowym.

Wydaje mi się że to raczej zysk opcyjny być nie może, złoty od ostatniego raportu umocnił się co jest dla importerów korzystne bo w końcu za tyle samo sprzętu wartego w dolcach płaci mniej w zł. więc ewentualne zabezpieczenie opcyjne na wypadek osłabienia złotego powinno przynieść straty, nawet w przypadku stosowania opcji barierowych raczej nie ma mowy o tym aby dały one zysk z racji premii opcyjnej. Wieczorem zbadam dokładniej 2 ostatnie raporty tej spółki.

Też masz ją na oku? jaki rodzaj analizy stosujesz to inwestowania w nią?
Chętnie połączę siły w grze :)
cyrk / 77.223.196.* / 2009-09-14 22:43
Na SP sytuacja arcyciekawa. Poziom zamknięcia jeszcze bardziej .
Mają chłopaki fantazję :)))
hs2 / 2009-09-15 10:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/96bfcdda244d470f.html

wszystko pod fibonem się dzieje :)

Uśredniona wartość systemów opartych o średnie szykuje się do sygnału sprzedaży.
drauc / 2009-09-14 22:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Obyś żył w ciekawych czasach... :/. Ale bardzo ciekaw jestem zdania Gospodarcza odnośnie takiego właśnie rozwoju sytuacji.
hs2 / 2009-09-15 10:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ogólnie za rok na całym świecie podwyższają podatki, dług w usa historyczny więc jak przy ostatnim historycznym długu będzie on redukowany przez podatki i inflacje które mają się przełożyć na spadek wartości pieniądza czyli i długu,
Tak działa się na gospodarce od pieniądza w Rzymie, dlatego mamy cykle na rynkach akcji i pochodnych bo metody stosowane od wieków są takie same - albo opodatkować albo dodrukować tyle że teraz mamy druk wirtualny przez stopy %

Ogólnie mentalność ludzka nie zmienia się wcale, od początku świata "cywilizacja" działa tak samo, jest oparta o niewolnictwie i propagandzie.
cyrk / 77.223.196.* / 2009-09-14 22:50
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7aaf9f655d5d2f28.html
hs2 / 2009-09-15 10:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
narzuć fibony ekspansyjne (zewnętrzne) :) Zobaczysz co ja widzę w rozwoju tego ruchu ku górze.
cyrk / 77.223.196.* / 2009-09-15 16:37
Wszystko mam jak trzeba. To było dla uczczenia poziomu i nic więcej :)
hs2 / 2009-09-14 10:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Muszę jakoś usystematyzować moje wypowiedzi w portfelu. Raz w weekend konkretną analizę zamieszczać tu będę wg. której otwieram pozycje bo czasem trzeba jakoś rozsądnie gospodarować.

Obecnie aktualna jest ta z eliotem - tzn. na 1044 jako 50% zniesienie ostatniego impulsu kończy korektę impulsu i zaczynamy wstępny impuls spadkowy, puki co jest dokładnie 50% szansy że zaczynamy impuls spadkowy lub korektę spadkową więc jak by to gorale powiedzieli - albo spodnie albo jobnie :)
hs2 / 2009-09-11 22:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Właśnie testuję bardzo prosty system, uznałem ze warto się nim podzielić bo jest naprawdę prosty jak but i daje spore zyski w teście historycznym od 1970 roku.

Sprawa jest prosta, wrzucamy średnią 3 okresową przesuniętą o 3 pola do przodu na skali miesięcznej lub rocznej w zależności od papieru wartościowego. przecięcie średniej to sygnał kupna zamykamy na odchyleniu od średniej które dla każdego papieru jest inne.

Zaletą systemu jest to że koszta prowizji maklerskich są niemal zerowe w stosunku do zysków, prawie cały czas mamy silne trendy

Konsole zjadające zysk na mniejszych skalach? Tutaj na miesięcznej/rocznej trwają co najmniej kilka miesięcy i bardzo trudno ich nie zauważyć oraz ustawić pod nie stopa wg najbardziej oczywistych zasad analizy technicznej.

Średni zysk? Tutaj wasza praca, w mojej ocenie wart poświęcenia weekendu na testy.
hs2 / 2009-09-10 21:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Waluty od strony makro -> zaczynamy dyskontowanie spekulacji o zmianach stóp procentowych w przyszłym roku z racji spekulacji inflacyjnej choć tutaj istnieje jeszcze groźba utrzymania deflacji na dolcu wysuwana przez kilku lepszych graczy giełdowych.

Postaram się tym razem pokazać grę na walutach pod dane makro połączone z analizą techniczną. Jakieś propozycje co do walut ?
hs2 / 2009-09-11 10:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
skoro brak propozycji pod analizę idzie euro do japońca.

Po ostatnich danych wczoraj wieczorem zająłem krótką pozycję z racji tego że dyskontujemy obecnie spekulacje najbliższych danych.

w praktyce wygląda to tak że banki zabezpieczają się pod najbliższe dane dlatego mamy teraz trend, po ogłoszeniu danych część banków zamknie swoje pozycje ponieważ mogą oni przeszacować dane stosując zbyt duże zabezpieczenie na rynku- dlatego mówi się kupuj plotki sprzedawaj fakty oraz cena przy ogłaszaniu danych w opinii wielu osób nie reaguje na dane. Należy też dodać że banki nie zamykają pozycji jak my, u niech odbywa się obrót programowalny dlatego między innymi gdy dane wchodzą do sieci np. o 14.30 to w ciągu sekundy mogą pojawić się ogromne zlecenia dużych graczy.

W załączeniu print scrren z tej taktyki - pozycja otwarta wczoraj wieczorem. Wyjście z rynku 15 minut przed publikacją danych, w zależności od ich wyników ponowne wejście w trend lub też oczekiwanie na kolejne tego typu okazje.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c80e06f881bbe6b4.html

Oczywiście mówię o terminowym, na między bankowym banki mało obchodzi kurs, tu liczy się tylko zmienność.
hs2 / 2009-09-10 21:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

2009-09-09 23:42:38 | hs2 [ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy ]
chodzi o waluty czy w20 ?
na 1044 sp500 mamy 50 % zniesienie 1 hossy i 2 bess, okazji takiej na
zarobek jaka będzie w najbliższych miesiącach indeks nie dał w całej swojej
historii, poślę ci na mail moje wypociny wy kresowe jutro na mail.


1044 ... witamy na szczycie i końcu obecnej hossy na sp500 ? wszystko rozstrzygnie jutrzejsza sesja oraz poniedziałkowa luka a w zasadzie poniedziałkowa sesja gdzie luka wskaże kierunek to końca roku .... ADX zapowiada początek trendu po oscylacji.
sadfasdfasdfasd / 83.31.252.* / 2009-09-11 18:44
Myślę że to co pokazałeś w rozpisce z eliota się spełni.
Nie wiem jakim cudem mogłeś przewidzieć fałszywe wybicie parę stron temu, nic tego nie zapowiadało a jednak rynek się cofnął tak jak pisałeś.
hs2 / 2009-09-11 20:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
fala c może dojść i do 61,8% zniesienia fibociego choć mam takie wrażenie że w poniedziałek na otwarciu rozstrzygną się losy kierunku na giełdzie.
lawok / 2009-09-10 21:36 / Uznany Gracz Giełdowy
witaj, mam prośbę możesz pokazać na jakims rysunku te 1044? 50% zniesienie bessy 2007-2008 to 1120!

Czegoś nie rozumiem i proszę o ilustrację jeśli możesz

Pozdrawiam
hs2 / 2009-09-10 21:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5e12cfc04a9f4415.html

zapodaj swój wykres dla porównania.
Na jakiej skali pracujesz? zwykła czy logarytmiczna
hs2 / 2009-09-10 21:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3895e43eaf4553c8.html

Eliot w wersji pesymistów :)
lawok / 2009-09-10 21:51 / Uznany Gracz Giełdowy
Dla zniesień fibo to chyba nie ma znaczenia czy log czy arytmetyczna?:-)) Patrze na wykresy na stooq.pl (przyzwyczaiłem się) a tam najprawdopodobniej są uwzglęnianie w wykresie dywidendy. I to jest przyczyna mojego zmieszania.
hs2 / 2009-09-10 21:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w jednym programie bodajże dynamic trader jest przekłamanie na logarytmicznej która wtedy wskazuje fibon 61,8 tam gdzie 50% fibon, twój poziom tak wypadał i myślałem że używasz tego programu :)
lawok / 2009-09-10 22:32 / Uznany Gracz Giełdowy
zerknąłem na wykers przez Metastocka.

http://www.bankfotek.pl/view/386978

Tam tez daleko do 50% na S&P500
hs2 / 2009-09-10 23:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
:) ja liczę impuls do dołu od poziomu niżej tzn od rejonu 1420 pkt , mam nieco inne podejście do fibonów niż wszyscy, dlaczego od tej falki? To już przyczyna fundamentalna nieco bardziej złożona.

Narzuć tak jak ja fibony i zobacz że rynek reaguje na nie niemal że idealnie.
hs2 / 2009-09-10 23:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
z strony eliota 1 = 5 i kilka zależności na fibonach tyle że masz skalę logarytmiczną co nieco mąci bynajmniej mi na wykresie.
Eliot jej nie miał z przyczyny braku kompa, Gann podobnie tyle że ten cwaniaczek wyczuł że kąty kolejnych fal nigdy nie są takie same no i pewną zależność kątową między pierwszą a ostatnią falą impulsu ale to już bardziej złożona zabawa.
Jak będę miał w weekend czas pokażę wam dlaczego analizy gana nie da się robić na kompie i jakie są przekłamania w programach do analizy przy analizie kontowej.
hs2 / 2009-09-10 21:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Z małym błędem - miało być 5=1 tyle że 4 zasłoniła ten dodatkowy napis.
he he / 116.20.54.* / 2009-09-10 13:41
jak widzisz hs2 nie tylko w Montrealu masz czytelnikow
szkoda ze Twoje forum troche nie wypalilo poprzednie
ale te funkcjonuje na razie bez przeszkod
i oby tak dalej, pomimo nawalu pracy
zagladaj do fanow czesciej
hs2 / 2009-09-10 14:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
postaram się w wolnych chwilach podrzucić moje myśli i analizy, w sumie dużo czasu to nie kosztuje aczkolwiek nie gwarantuję regularności :)

Co do próby utworzenia forum tu sprawa jest dosyć ciekawa, administrator serwera wtedy usnął stronę bo łamała ona regulamin serwisu, po dość długiej korespondencji jaką prowadziłem z administratorem serwera przez ponad miesiąc dość bezczelnie sugerował mi on że nie będzie mi na rękę prowadzenie tego forum u nich choć ich regulamin tego nie zabrania, widzę że zwyczajnie komuś jestem nie na rękę po tamtej akcji co mnie cieszy bo znaczy to że jestem na właściwym torze.
cyrk / 77.223.196.* / 2009-09-10 00:33
Taka mała ciekawostka.
Podobno banki luzują politykę kredytową :)
A ja powiem wam taką ciekawostkę. Pewien znany bank z za zachodniej granicy przykręcił kurek do tego stopnia że uzyskanie kredytu graniczy z cudem. Mało tego Kryteria tak podkręcili że nawet pracownicy są w szoku dlaczego np .: "TEN" klient dostał odmownie bez podania przyczyny ....
I nie ma zmiłuj :))
hs2 / 2009-09-10 11:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wiem od znajomych że obecnie najłatwiej dostać kredyt w pko, małe banki mają duże problemy z płynnością nadal dlatego mam mocno podzielony kapitał który zamrażam w lokacie między kilkoma bankami.

z ogólnej analizy makro wynika że zakończyliśmy cykl obniżek stóp %, wygląda na to że w przyszłym roku ich podwyżka jest mocno prawdopodobna a i w tym roku nie wykluczona.
Lotkoszacy / 2009-09-10 01:18 / portfel / Bywalec forum
malo pil...............
Ciułacz / 2009-09-10 01:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Life, witaj ! Jaki to bank? Jak takie maja wymagania , to znaczy że nie maja kasy i tyle.
Ciułacz / 2009-09-10 01:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Gospodarzu !
Powiadasz nieruchomości ?Radziłbym zastanowić sie nad budową małego bloku na kilka mieszkań. Jak najniższy standard pod wynajem, często miasto szuka lokali zastepczych dla ludzi eksmitowanych.Jak ktos sie umie z tym uporać to kasa leci sama.
Co najgorsze to zakup gruntów, ale można kupić z odroczona płatnością, i tak sie ustawic i zorganizować aby w 3 miesiace pierwsze miaszkania były gotowe do zamieszkania.W następnym roku budować juz dwa małe bloki itd.
hs2 / 2009-09-10 11:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
bardzo ciekawy pomysł, w zasadzie ten segment inwestycji wcale nie był przezmianie badany a wygląda obiecująco, kwestia tylko kosztów postawienia owego bolku.
Nie wiesz czy do 400 - 500 tyś zmieszczę się? Takie pieniądze zorganizować bym potrafił :)
Ciułacz / 2009-09-10 12:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hr2, witaj ! Co do kosztów to Ci nie powiem bo nie znam realiów w PL od tej strony.Natomiast bardzo dobrze znam ten sektor w Montrealu gdzie mieszkam od 1983 roku.
Pamientaj inaczej sie buduje na sprzedaż co kupujący to widzi inwestycje na 50 lat a inaczej do wynajęcia gdzie wynajmujący myśli tam pobyć rok czy dwa, a naprawde to tam spedzi 5-10 lat.
Tak budować aby koszt budowy jednego mieszkania nie przekroczył wpływów 10 lat czynszów.
Ciułacz / 2009-09-10 13:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tutaj deweloper stara sie tak zorganizować budowę aby w 3 miesiące skończyć budowę bo zwleka z płatnościami podwykonawców i jak budynek jest prawie gotowy to bank udzieli kredytów i może pospłacac ludzi.Jak developer jest dobrym negocjatorem i potrafi miec dobre relacje z ludzmi to zazwyczaj poczekają.
hs2 / 2009-09-10 14:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dzięki za bardzo cenne uwagi zwłaszcza spojrzenie na inwestycje w mieszkania i budowę domu bo to zasadnicza różnica której nie wychwyciłem.

Swoją drogą mieszkasz kawał drogi od Polski, Montreal prawie największe miasto w Kanadzie i tu mam małe pytanie bo myślę że na co dzień operujesz angielskim i obracasz się w śród osób które inwestują na tamtejszej giełdzie -> Znasz godne polecenia serwisy zagraniczne poświęcone analizie technicznej? Od jakiegoś czasu szukam portalu opisującego nowe narzędzia AT ale cienko w tym bo do tej pory znalazłem same portale sprzedające sygnały systemów które po 1-2 latach znikają.
Oczywiście pomijam bloomberga :)
Ciułacz / 2009-09-11 01:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hs2, witaj ! Tak na co dzień to operuje francuskom i angielskim, a tu na forum to ćwicze Polski.
Przygodę z giełdą w Kanadzie zaczynałem w 1986-87.,nie powiem abym mial dobre poczatki, w tym samym czasie zacząłem inwestować w nieruchomości i w moim wypadku od razu dobrze trafiłem więc z giełdy zrezygnowałem i do dzisiaj niewiele inwestuje w Kanadzie.Na GPW to raczej staram sie inwestować na longa a nie spekulpwać , chociaż aby odrobić straty z 2007 to robiłem troche gimnastyki.
Moja strategią jest przygotowanie sie do emerytury (za 5-10 lat).Może bedę mieszkał w PL kilka miesiecy w roku, przez to chce miec troche kapitału w ojczyznie, a jak już jest zainwestowane to dorywczo sie wprawiam w pielegnowaniu tych cyferek.
Jak z tego wynika to widac że Ci nic nie doradze w serwisach angielsko języcznych.
Ja mam otwarte konto w Banque Royale du Canada a oni mają dla bardzo dobry serwis z analizą techniczna , co mi w zupełności wystarcza.
hs2 / 2009-09-11 10:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Widzę że doświadczenie w biznesie posiadasz dużo większe niż większość znanych mi z forum osób, miło mi będzie prowadzić dyskusje w twoim portfelu.

Najważniejsze że inwestujesz w konkretnym celu który jest osiągalny w czasie i uznany za rzeczywisty - tylko mogę tu dać ci małą radę - staraj się nie podchodzić do gry po stratach że musisz je odrobić,
Miałem okazję rozmawiać z jednym z lepszych graczy który korzysta tylko z danych makro oraz śledzi obraz giełdy w mediach, człowiek ten ma magistra psycholigii i zobrazował mi ten błąd w myśleniu. Chodzi o to że gdy stawiasz sobie za cel odrobienie strat działasz tak aby odrobić straty, po ich odrobieniu dalej podświadomie chcesz je odrabiać więc skoro uprzednie straty odrobiono muszą powstać nowe, zaobserwowałem takie coś u siebie na początku gry, gdy odrobiłem stratę z funduszy gdzie zacząłem pierwsze inwestycje przez jakieś 2-3 miesiące gdy zrozumiałem czym jest cena i jak powstaje wychodziłem na 0 aż do rozmowy z tym graczem.
maniek_pewniak / 2009-09-09 20:43 / KNF jest po to, żeby nękać wyłącznie malutkich...
witaj hs2
czy można do CIebie pisać na priva profilowego w money?
hs2 / 2009-09-09 22:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tam nieaktualny mail mam, zaraz zaktualizuję. moje gg: 9757660
w różnych godzinach jestem, jak co pisz śmiało jak będę miał czas odpiszę.
kuzynx / 2009-09-09 22:54 / Tysiącznik na forum
pisze smialo
techniku :)
hs2 / 2009-09-09 23:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
widzę widzę :) jak zawsze konkretnie poradziłeś :))))
kuzynx / 2009-09-09 23:43 / Tysiącznik na forum
http://stooq.pl/q/?s=pln_i&c=3y&t=c&a=ln&b=1

fani fib. wiedza w co gra
cyrk / 77.223.196.* / 2009-09-09 23:58
no idealnie 38,2
kuzynx / 2009-09-10 00:15 / Tysiącznik na forum
+ 62

to gra o wszystko
kuzynx / 2009-09-09 22:58 / Tysiącznik na forum
indeks PLN walczy o wezel din. calej jego bessy
cyrk / 77.223.196.* / 2009-09-09 23:48
Taka ciekawostka.
Biorąc pod uwagę interwał tygodniowy i zakładając że od dołka robimy AB= 0,618CD co widzimy? Gdzie wypada szczyt czyli punkt D?
Przy okazji ABCD tworzy ładnego klina którego górne ograniczenie ładnie trafi w punkt.
cyrk / 77.223.196.* / 2009-09-09 23:50
oczywiście mowa o SP
hs2 / 2009-09-10 00:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
:) bingo ?
hs2 / 2009-09-09 23:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
chodzi o waluty czy w20 ?
na 1044 sp500 mamy 50 % zniesienie 1 hossy i 2 bess, okazji takiej na zarobek jaka będzie w najbliższych miesiącach indeks nie dał w całej swojej historii, poślę ci na mail moje wypociny wy kresowe jutro na mail.
cyrk / 77.223.196.* / 2009-09-10 00:11
Jeśli mozna ładnie poprosić....
To też chętny jestem:)
Na GG Ja to ten od You2 :)
Pozdr.
hs2 / 2009-09-10 00:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
podeślij wiadomość - gg: 9957660 widzę że czujesz temat :)
zosia19 / 2009-09-09 10:51 / Bywalec forum
Witaj
Jak napisałeś tak zrobiłeś
zero komentarza.... :))
Pozdrawiam
hs2 / 2009-09-09 17:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dacie sobie radę bez nich :P
dziś padł przed sygnał kupna na rynku obligacji który zwykle poprzedza rynek akcji, po przebiciu 1045 w zależności od wskaźników akumulacji wejdę w rynek na sp500.

Puki co trzymam długą na srebrze i mam 3 kontrakty CFD na sp500 na długiej tak jak na wykresie
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/29e176a6eba72565.html
docelowo zaczynam piramidkę dla tego impulsu jeżeli przebije przy określonym wolumenie 1045 dokupię z 7 na najbliższy tydzień do 10 dni.
hs2 / 2009-09-09 20:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wygląda na to że dziś stop los wywali.
hs2 / 2009-09-10 11:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
negacja sygnału na rynku obligacji, zamykam 3cfd z zyskiem 9,5 dolca, kolejne wejście tylko w przypadku przebicia 1044 pkt lub pozycja krótka przy określonym zachowaniu rynku po przełamaniu 1018,5 pkt
hs2 / 2009-09-09 17:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
co do stop losu to ciasny, przy obecnym rynku raczej nie ma sensu odległy jeżeli polujemy na silny trend z racji możliwości konsoli przy wygasaniu kontraktów.

Akcje polskie jakie mam na oku:
Ab Pl - z racji wolumen ostatnich sesji czekam na rozwój sytuacji
Getin - możliwy koniec korekty
Noble bank - jak wyżej
Mostostal-Export SA - jak w przypadku ab pl, czekam na rozwój sytuacji
Kredyt Bank SA - wejdę na pierwszym dwu dniowym ząbku w dół czyli pewno za 3 - 6 sesji
Selena FM SA - czekam na rozwój sytuacji w tej korekcie.
czytlnik,. / 83.26.242.* / 2009-09-09 18:03

Selena FM SA - czekam na rozwój sytuacji w tej korekcie.

mały ff
obroty bywały ogromne -tez sie przyglądam :)
ps.interesujesz sie NC ? chyba teraz nie warto.
pozdrawiam
hs2 / 2009-09-09 19:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jeżeli masz na myśli New Conect to tak, między innymi dlatego tu będę mało pisywał bo sprawdzam kilka spółek z tego rynku. Znasz może jakieś forum gdzie można podyskutować z osobami w nie inwestującymi?

Moja metoda inwestycji jest inna niż tu na giełdzie, telefonuje jako możliwy klient albo zainteresowany współpracą aby wyczuć co to za firmy i do czego dążą, ocena wykresu który tworzy taki wolumen jaki sam potrafię wygenerować w ciągu dnia raczej mija się z celem, podobnie interpretacja raportów które można sprytnie napompować dla zmyłki.

W NC planuję zainwestować do 3 - 4 % miesięcznych przychodów, przyjąłem taktykę znalezienia spółki która w mojej ocenie ma szanse na znaczny wzrost wartości na przestrzeni 5 lat z racji uwarunkowań fundamentalnych.
Tu musiał bym wspomnieć o moim modelu inwestycyjnym aby dobrze zinterpretować moje słowa.

Ogólnie co miesięczny zysk netto jaki osiągam dzielę tak:
4% - instrumenty lewarowane (przy lewarze 1:10 mam efekt jak bym obracał 40% zysku miesięcznego)
6% - akcje zagraniczne pod dywidendę gdzie stosunek wypłacanej dywidendy do ceny akcji przekracza 7,5 %
5% - edukacja - czyli książki głównie
5% - wydatki własne - głównie drobne rzeczy i wyjazdy
5% - rozwój firmy - zakup nowych narzędzi lub reklama
75% - zamrożenie na lokatach w bankach komercyjnych na poważniejsze inwestycje w przyszłości niedalekiej.
Mam tu na myśli nieruchomości aczkolwiek w tej dziedzinie zdobywam wiedzę bo tu ją są spore pieniądze więc trzeba wiedzieć jak mogą mnie inni naciągnąć i jak wygląda tu okazja na tym rynku.

Puki co wstępnie planuję zakup budynku pod wynajem, po wynajęciu go budowę domu na kredyt pod hipotekę wynajmowanego budynku bo to co będę miał z wynajmu pójdzie na kredyt do czasu aż sprzedam dom a jakie będzie przebicie wiem dokładnie bo mój ojciec przez wiele lat robił w branży materiałów budowlanych i stratą ogromnej okazji było by nie wykorzystanie jego wiedzy, doświadczania i osób które zna. Dlatego mniej tu będę przebywał bo wymaga to dużo czasu :)
hs2 / 2009-09-09 19:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
NC - wchodzi w tą półkę gdzie instrumenty lewarowane bo na nich już więcej wkładać nie będę, tyle co jest w zupełności wystarcza bo większymi kwotami z racji uwarunkowań psychicznych obracać nie jestem w stanie efektywnie.
czytnik,., / 83.26.242.* / 2009-09-09 20:23

2009-09-09 19:03:09 | hs2 [ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy ]
Jeżeli masz na myśli New Conect to tak, między innymi dlatego tu będę mało
pisywał bo sprawdzam kilka spółek z tego rynku. Znasz może jakieś forum
gdzie można podyskutować z osobami w nie inwestującymi?

Moja metoda inwestycji jest inna niż tu na giełdzie,

Metoda powinna byc inna :)
Niestety nie znam zadnego forum .
Po zakupie spolek z NC - wymienimy sie spostrzezeniami -ja chętnie -ale to dopiero po wyklarowaniu sie sytuacji na rynku .Mam " na oku " 2 społki .
Pozdrawiam thx za odpowiedz .
Powodzenia
hs2 / 2009-09-09 22:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Korzystasz z gg? jak tak to zapraszam do rozmowy, moje gg: 9957660
hs2 / 2009-09-03 23:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ostatnia analiza w portfelu czas zacząć:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e0d3ba05917ff993.html

Zachęcam do otworzenia powyższego wykresu.

w ciągu 2 do 4 sesji wyjaśnią się losy trendu i k i tego z czym mamy do czynienia.

Wariant zielony - jeżeli przełamiemy 50% zniesienie fibo na poziomie 1044 pkt nabędę akcje z wiadomych przyczyn

Wariant czerwony. od 1991 roku do roku obecnego na rejonie 1044 pkt powstały 3 zniesienia 50 %. W teorii Gana jest to najsilniejszy poziom w skali dziennej i w intrach dziennych (czyli godzinna i minutowa). Obecnie wskaźniki opóźnione dają szanse na jego przebicie ale nieznacznie większą na pójście dołem po czerwonej ścieżce.


Najważniejszym teraz będzie zachowanie wskaźników impetu, , widać na wykresie że cena idzie przeciw wskaźnikowi który powinien potwierdzać jej kierunek co oznacza tyle że w momencie przebicia przez cenę jednego z poziomów wyłoni się trend. w którą stronę?
tego ja nie wiem i wątpię że ktoś może to określić z prawdopodobieństwem ponad 50 %, wiem natomiast jedno na podstawie obserwacji przeszłych zachowań wskaźnika - powinien to być bardzo konkretny trend który da zarobić. Na wykresie zaznaczyłem liniami pionowymi zakresy takich trendów w przeszłości, jak widać dają zarobić :)
cyrk / 77.223.196.* / 2009-09-07 02:42
Ładnie widać na wykresie że cierpliwie czekać trzeba na wyklarowanie i jasny obraz. Nie ma co dywagować i zgadywać. Trzeba poczekać to najlepsza opcja na teraz. Jutro zapewne otwarcie luką w górę a co dalej rynek sam pokaże :)
Pozdr.
cyrk / 77.223.196.* / 2009-09-07 02:45
U nas obraz dalej nieklarowny uważam, choć wsparcie obronione . Ciekawa jest teoria o możliwości zanegowania impulsyu spadkowego w usa i na tą chwilę braku takiego u nas.
hs2 / 2009-09-07 12:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Najbliższy silny trend wynagrodzi cierpliwość, kwestia 1-2 sesji.
Moim zdaniem impuls wystartuje w ciągu 1-2 sesji, kwestia tylko jego strony.
zosia19 / 2009-09-07 12:55 / Bywalec forum
Witam
Jak trend ma wynagrodzić cierpliwość
to tylko kierunek północ..
Pozdrawiam :))
hs2 / 2009-09-07 13:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
:) tego pewny nie jestem ale zapewne pojutrze będę :) W średnioterminowej perspektywie jest to nieco bardziej prawdopodobne ze względny na to że wskaźniki kierunkowe są na dnie.
zosia19 / 2009-09-07 14:53 / Bywalec forum
wiadomo,jak to jest z tą pewnością
poczekamy, zobaczymy..:))
hs2 / 2009-09-07 18:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
im wyższa pewność tym mniejszy potencjalny zysk ale większa szansa na niego :)

Dziś i tak bym nie kupował akcji bo w usa giełda nie czynna :) Swoją drogą ładny wolumen jak na dzień wolny
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy