Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "hs2"

Komentarze do portfela "hs2"

Money.pl / 2008-06-05 10:59
Komentarze do portfela użytkownika hs2.
Wyświetlaj:
arturroooo / 83.11.73.* / 2009-09-03 16:37
Witam starego kolegę z forum i kącika gabri-morfe:)

Spekulujesz dalej na kablu ? Co sądzisz o danych makro? Czytałem na innym forum twoje wypowiedzi, skuteczność do pogratulowania! dalej masz ten sam numer gg>? 9957....

Do usłyszenia!
hs2 / 2009-09-03 16:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
witam ale coś mało kojarzę cię :) początek gadulca dobry jak coś to pisz.

co do kabla chodzi ci o dane dla dolca czy funta? Obecnie gram na futach i opcjach ale tylko sp500, na koniu tak jak 2 lata temu nie spekuluję bo nie jest całodobowy a sesje jak widzisz dzisiaj cienko z trendami.
Na kablu już nie spekuluję ale zerknąć zawsze można :)
hs2 / 2009-09-03 11:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.money.pl/gielda/spolki_gpw/selena;fm;sa,SEL,o_firmie.html

na tej spółce z kolei wolumen w sesji sierpniowej największy jaki był od początki impulsu wzrostowego w rejonie gdzie poprzednio kupowano akcje przy zbliżonym wolumenie zwiastuje że na ok. 11,40 znajduje się silne wsparcie czyli ktoś kto ma kapitał i uznaje ową cenę za korzystną dla jego transakcji. Utrzymanie tego poziomu może oznaczać ładny impulsik wzrostowy, jego przełamanie zwykle na innych walorach oznacza dynamiczną korektę - w końcy ktoś kto posiada akcje puści wielkiego sela PKC albo wujkami (zlecenia z wielkością ujawnioną) stworzy korektę nieregularną.
hs2 / 2009-09-03 11:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.money.pl/gielda/spolki_gpw/bank;millennium;sa,MIL,informacje.html

na milenium zgodnie z teorią volumenu jeżeli cena utrzyma się w rejonie największego obrotu tworząc bazę można kupować z odpowiednim stopem poniżej dziennej zmienności. Najwięcej osób zakupiło milenium w rejonie 4,35 ale i najwięcej wtedy go się pozbyło (w końcu po przez wolumen rozumiemy akcje które zmieniły właściciela) W przypadku gdy sytuacja na indeksach będzie już klarowna w mojej obecnej ocenie rynkowej osoby które wtedy pozbyły się tego waloru zaczną powoli ponownie wchodzić w niego stopniowo podnosząc cenę.
hs2 / 2009-09-03 11:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.money.pl/gielda/spolki_gpw/ab;sa,ABE,informacje.html

Ten walor zachowuje się dość ciekawie. Korektę rozpoczął dokładnie wtedy gdy napisałem że sprzedał bym go aż do wyjaśnienia sytuacji na sp500. Na moje oko w długoterminowce to jedna z bardziej obiecujących spółek, ponownie w nią wejdę gdy sytuacja co do kierunku nowego impulsu będzie jasna.
zosia19 / 2009-09-03 13:05 / Bywalec forum
Witaj gospodarzu

Dobrze ,ze chwalisz tą spółkę
część sprzedałam ,a resztę trzymam
pisałam ,ze mam po 7,7.. więc poczekam na rozwój sytuacji
Jak kupisz to daj znać :))

Pozdrawiam
hs2 / 2009-09-03 16:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na pewno napisze tu jak je dokupię :) Niezależnie od tego czy będzie to za 2 dni czy za 3 miesiące potrfel prowadzić będę, tyle że nie będę zamieszczał analiz.

Ten portfel który mam na money pokrywa się w 90% z tym jak zarządzam prawdziwymi pieniędzmi. 10 % którego tu nie ma to transakcje jedno - dwu dniowe bo ich wyniki notuję na kartce ale w zupełnie innym celu - gdy zamykam pozycję odnotowuję dlaczego i jaka jest moja dalsza spekulacja kierunku rynku aby pod koniec dnia usiąść i określić czy nie popełniłem gdzieś błędu oraz czy oby za bardzo chciwo / strachliwie nie podchodzę obecnie do rynku.
zosia19 / 2009-09-03 20:57 / Bywalec forum
Widzę , że akcji nie masz
nie wierzysz w dalsze wzrosty?
Pozdrawiam :))
hs2 / 2009-09-03 22:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Za moment dorzucam do portfela bardzo konkretny akcent :)

Co do wzrostów to obecnie jest ten moment gdzie się one ważą,, powyżej zamieszczam dosyć konkretną analizę i w zasadzie ostatnią, gorąco zachęcam do zapoznania się z nią bo wniesie ona bardzo wiele w mojej ocenie do gry każdego.
hs2 / 2009-09-03 23:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A co do akcji na pewno napiszę tu jak je kupię :)
cyrk / 77.223.196.* / 2009-09-03 01:12
Witam.
Możesz falowo rozpisać Fw 20?
Nieco jestem pogubiony w układzie falowym na grajdole.
Mile widziana analiza od szczytu. Zaczyna mnie ta nędza denerwować , cgyba się przeniosę na cywilizowane rynki :)
hs - nie logo / 83.11.73.* / 2009-09-03 02:00
Jaka skala cię interesuje? Mam nadzieję że nie godzinna od początku bessy bo to sporo zabawy :)
Co do samego układu falowego chodzi ci o eliota czy o formacje harmonicne (XABCD, ABCD) ? Jak o eliota to ja fal nie oznaczam książkowo tylko w taki sposób z jakiego wiem że moge skożystac w grze.

ładny skalp dziś u japońców znaczy w sumie u nas jest 2.00 :) Zawsze lubiłem handel na tym rynku, silne i ładne trendy w skali dziennej :)
hs2 / 2009-09-02 11:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/80dcbeba24f8294b.html
Powyżej układ wsparć do gry na skali dziennej.

w zasadzie zatrzymaliśmy się w połowie ubiegłego ruchu spadkowego, całą bessę można zapisać jako jedna długa czarna świeca, jesteśmy w połowie jej korpusu więc gra jest prosta tak jak na skali dziennej pod długie świece. Teraz trzeba przeczekać lub skalpować w zależności od tego jakie trendy nas interesują. Niemal nigdy rynek nie przebija połowy jakiejkolwiek długiej świecy za pierwszym razem po za skalami minutowymi.

Znaczy to tyle że w skali tygodniowej i dziennej w przypadku przełamania połowy długiej świecy w 8 na 10 przypadków dokonywany jest test przeciwległego wierzchołka, zwykle przy tym poziomie duzi gracze testują rynek puszczając duże zlecenia aby naruszyć wsparcie/opór w zależności od tego czy mamy do czynienia z świecą wzrostową czy spadkową, dlatego tak często ważne poziomy wsparć i oporów przełamywane są przez długie świece na skalach godzinnych i 4 godzinnych.

Reasumując jeżeli odbije od 50 % zniesienia całej bessy i przebije fibona na 38.2 będziemy mieli test dna bessy, jak pod to zagrać pisze chyba każdaksiążka o AT :)

Jeżeli ceny dojdą do fibona na 38.2 i zaczną marsz na północ to w 5 na 8 przypadków przebijają 50 % zniesienie

Najbardziej martwił bym się gdyby jutro ceny ten poziom przestrzeliły bo wtedy uznał bym że z rynkiem jest coś nie tak lub coś pominąłem w analizie. Wskaźniki opóźnione są już na niskich poziomach, w mojej ocenie sygnałem silniejszego trendu na dniach będzie zejście ADX na skali dziennej poniżej poziomu 21,4 i wybicie nim ku górze potwierdzające impuls w jednym z kierunków
smooth / 2009-09-02 11:40 / portfel / Tysiącznik na forum
Dla jasności napisz proszę na jakich poziomach sa te fibony.
hs2 / 2009-09-02 11:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
50% - 1044,93
38,2 % - 953,58
hs2 / 2009-09-02 14:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
coś mi w tym wykresie wigu20 nie gra,
z analizy ogólnej wychodzi jasno że trend dzienny są skorelowane z sp500 i że wielkość luk na starcie w20 jest skorelowana z zakresem zmienności na sp500 od 16:30 do 9:30 tyle że ma to miejsce gdy z wykresu wytnę fixingi i czyli gdy analizuję go do 16.10 , przy dodaniu fixingów spadek korelacji jest dość znaczny co jest dosyć zastanawiającym dla mnie bo nie ma tego ani na dax ani u japońców.
hs2 / 2009-09-02 14:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

gdy z wykresu wytnę fixingi

Gdy z wykresu w20 wytnę fixingi miało być.
hs2 / 2009-09-01 19:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obecna sytuacja na sp500:

Skala dzienna sygnalizuje korektę względem wyższych skal czasowych.

Zdaje się że moja trudna spekulacja o fałszywym wybiciu którą podałem w rejonie 21 sierpnia dziś zostaje potwierdzona :) Miło nie posiadać akcji i posiadać odpowiednie opcje o których wczoraj pisałem a które teraz dają krocie, czas je odpowiednio teraz pokryć nie regulowanym i poczekać do poniedziałku :)

W przypadku gdy na wykresie powstanie ta czarna świeca można ją uznać że pierwszą świecę korekcyjną, jutro jest prawdopodobny powrót ceny do połowy korpusu tej świecy i kontynuacja korekty.

Silne wsparcia są na 926 pkt oraz 875 pkt, po drodze jest średnio silne 960 pkt.
hs2 / 2009-09-01 19:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
978,5 - to najbardziej prawdopodobne wsparcie którego jeżeli trend wzrostowy ma być kontynuowany cena nie powinna zbyt szybko pokonać.
cyrk / 77.223.196.* / 2009-09-01 20:28
Tak zacznę się martwić o kontynuację jak przejdą 978 lub 38% całego ruchu wzrostowego
Ciułacz / 2009-09-01 12:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Gospodarzu ! Nie martw sie jak tu nie widzisz wiele wpisów, ale napewno jesteś analizowany na domowe sposoby.Zapewne wiekszość tu znas jest jak na Tureckim kazaniu, ale i z Tureckim można sie osłuchać.
Mnie już dawno z górki to zapewne z dnia nadzień sie nie przestawie na opcje, bo jak człowiek dziadzieje to bierze mniej ryzyka, ale mamy tu sporo młodych investorów to napewno siorbają twoje nauki.Pozdrawiam
hs2 / 2009-09-01 12:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

Mnie już dawno z górki to zapewne z dnia nadzień sie nie przestawie na opcje, bo jak człowiek dziadzieje to bierze mniej
ryzyka, ale mamy tu sporo młodych investorów to napewno siorbają twoje nauki.Pozdrawiam


Swoją drogą dzięki za cenną uwagę o ryzyku, choć w mojej ocenie opcje są lepsze od kontraktów terminowych pod względem ryzyka jak i samych możliwości gry.

Życzę udanych inwestycji !
hs2 / 2009-09-01 12:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oj wiesz jakoś się tym nie martwię, większość dyskusji i tak prowadzę na gadu z ludźmi których znam od miesięcy a tutaj w zasadzie zamieszczam tylko kilka słów o rynku może się komuś przydadzą, może nie.
Puki co skuteczności tego co tu zamieściłem przekracza 80 % w grze.

Na szczęście już długo i dużo marudzić nie będę, w portfelu to już jedne z ostatnich słów o rynku, od soboty raczej na żadnym forum mnie nie znajdziecie z racji dużej liczby pracy jak i inwestycji z racji nadchodzących trendów :)

Tymczasem życzę wielu udanych inwestycji giełdowych!
drauc nielogo / 212.49.46.* / 2009-09-01 13:42
I ja pokornie poproszę, bo zaglądam do tego portfela często...
smooth / 2009-09-01 13:32 / portfel / Tysiącznik na forum

Na szczęście już długo i dużo marudzić nie będę, w portfelu to już jedne z ostatnich
słów o rynku, od soboty raczej na żadnym forum mnie nie znajdziecie z racji dużej
liczby pracy jak i inwestycji z racji nadchodzących trendów :)


Szkoda, szkoda..... daj choć krótkie notki kierunku....
Pooh / 2009-09-01 13:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Również przychylam się do prośby o kontynuację.
Dobrą robotę Waść robisz.
Pozdrawiam.Q
al_capponi / 89.228.45.* / 2009-09-01 13:59
Popieram przedmowcow,rowniez zagladam chodz sie nie odzywam...pozdrawiam gospodarza...
adrianoo / 2009-09-01 15:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
I ja przychylam sie do opinii przedmowcow, przynajmniej "tureckiego" zaczalem sie uczyc dzieki wpisom przez Ciebie zamieszczanym;)
hs2 / 2009-09-01 17:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Naprawdę bardzo bym chciał mieć czas aby zamieszczać tu moje analizy i cześć wiedzy ale czas mi zbytnio na to nie będzie od przyszłego poniedziałku pozwalał z racji pracy 8 h dziennie w formie praktyk aby ukończyć studia inżynierskie i własnej działalności gospodarczej (instalacje elektryczne, w zasadzie zbliża się zima co jest jak dla mnie początkiem sezonu dla prac jakie wykonuję). Ga na giełdzie fajna sprawa ale nie jedyna w jakiej należy się rozwijać :)

Dzięki za wypowiedzi.

Co by nie było że znikam bez słowa moje małe wnioski z gry dla osób które grają na giełdzie zamieszczę na początku tematu w portfelu. Postaram się w weekendy zerkać na money, gdyby jakieś zagranie było tak oczywiste jak te wczorajsze wejście w opcje które tu opisałem na pewno dam znać w portfelu.
hs2 / 2009-09-01 10:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ebe3d522e6249cd1.html
aktualny układ wsparć/oporów na sp500 skala dzienna

Zachęcam do obserwacji wykresu w skali miesięcznej, skala dzienna względem skali tygodniowej i miesięcznej wskazuje na początek korekty.

W ciągu 2-4 sesji powinien wyłonić się wyłonić się konkretny impuls, wskaźniki opóźnione w skali dziennej wskazują niezbyt dobre rokowania na najbliższe 42 - 52 sesje aczkolwiek na obecnym rynku wszystko jest możliwe
hs2 / 2009-09-01 10:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
oczywiście kluczowy będzie poziom 1018 pkt o którym piszę chyba od 2 czy 3 tygodni :)
nieznajomy / 83.11.130.* / 2009-08-31 21:03
Przypadkiem nie było cię na szkoleniu xtb ? (Sopot, centrum konferencyjne sheraton, 21 sierpnia)?

Coś mi się kojarzy że w przerwie podawałeś mu namiary na ten portfel kojarzy mi się ten prosty nick i opisywałeś że będziesz grał pod fałszywe wybicie które tego dnia było strategią Long Stadle ( nie jestem pewny nazwy jaką wtedy operowaliście) zmodyfikowaną przez ciebie, mniej więcej te liczby wtedy były podane i rodzaje opcji.
hs2 / 2009-08-31 21:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Long Straddle to model pierwowzoru, zmodyfikowana kontraktem terminowym

Jak bawisz się w opcje puść mi na prv numer gadu, dam ci namiary na zagraniczne fora gdzie znajdziesz systemy gry na zmienność implikowaną nowsze niż Long Straddle a w opcje wejść warto bo dają dużo więcej możliwości niż kontrakty
hs2 / 2009-08-31 21:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
co do szkolenia to byłem na nim z ciekawości jak inni patrzą na rynek i wymiany poglądów z paroma osobami które znam z paru innych for a które tego dnia też tam były
Ciułacz / 2009-08-31 01:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj gospodarzu !Już mamy Poniedziałek i wychodzi nato że będzie na czerwono, ale Pan rynek ma ostatnie słowo.Obstawiałem że do 15 Września będzie boczniak z lekkimi wzrostami a dalej to kontraktowcy zaczną sie zwijać.
hs2 / 2009-08-31 14:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam!
10 sesji dodatkowych w trenie bocznym o zakresie wahań między 1018 a 1035 pkt przy obecnych 8 świecach na skali dziennej dało by 18 świec trendu bocznego o takiej zmienności co w mojej ocenie jest możliwe, ale mało prawdopodobne z racji danych jakie nas czekają w tym tygodniu chyba że masz na myśli większy przedział trendu bocznego co oczywiście zmienia sprawę.

Cykle są teraz nieco nie wyraźne ale najwyższe prawdopodobieństwo na silny trend w jednym z kierunków w mojej analizie wg. obecnej wiedzy wypada za 3-4 dni sesyjne czyli w piątek.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0b659c6a7138b6d2.html
powyżej nieco inna metoda określania wsparć i oporów. Napisałem sobie w weekend zewnętrzny program do nieco bardziej złożonej analizy z użyciem zagęszczeń fibonów, historycznie metoda daje dobre wyniki na walutach,towarach i akcjach, słabo radzi sobie na rynku kontraktów na obligacje i stopy procentowe z racji charakterystyki tych rynków.

Swoją drogą można powoli rozważać długie pozycje na kontraktach na stopy procentowe ponieważ obecna polityka monetarna dąży do redukcji długu państwowego po przez inflację aczkolwiek istotne będzie tu zachowanie indeksu towarowego który powoli zapowiada tendencję do podwyżek stóp procentowych, możliwe że nastąpi to do końca roku.
hs2 / 2009-08-31 18:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
cena zdaje się potwierdzać przełamanie wsparcia na 1018 pkt potwierdzenie nastąpi jeżeli cena w jednym silnym ruchu oddali się od tego wsparcia. Wykonanie 1 silnego ruchu oznacza spadek o jakieś 10 - 12 pkt w czasie do 15 minut, w mojej ocenie rynku to najsilniejsza forma powierzenia.

Generalnie im większy ruch w krótszym czasie tym większy gracz go powoduje,, wystarczy przeliczyć ile gotówki kosztuje zmiana notowania wig20 w ciągu 1 minuty o 12 punktów. Takie ruchy tworzą duzi gacze ale nie tworzą oni nnych elementów wykresu które tworzą mali gracze.
hs2 / 2009-08-31 15:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w sumie można pospekulować opcjami na wybicie z tego obszaru :) zobaczymy co z tego wyjdzie na opcjach zakresowych :)
hs2 / 2009-08-31 15:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Taktyka:
termin wygaśnięcia opcji 7 dni
Opcje binarne typu zwykłego i zakresowego


otwarcie:
Opcja binarna below wykonana po 1016 pkt pokrycie kontraktem od 1020 pkt
opcja zakresowa o zakresie 1018 do 1035 bez zabezpieczeń na rynku terminowym

zysk docelowy: dla opcji zakresowej 16 %, dla opcji binarnej below 40 % inwestowanej kwoty

Stosowane zabezpieczenia: kontrakt terminowy dla tej taktyki.
hs2 / 2009-08-31 15:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
poziom wdrożenia taktyki:
przebicie poziomu 1016 pkt jednokrotne uruchamia zabezpieczenie na rynku terminowym

Aktualny stan: + 20 $
hs2 / 2009-08-31 16:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tj poziomu 1020 :P
wassyl / 91.94.28.* / 2009-08-31 20:12
mistrzu, potlumacz cos z tych Twoich magicznych systemow
bo wieje tu monologiem, nie wiele osob wie o czym ty rozmawiasz
a produkujesz tu spore wypracowania
hs2 / 2009-08-31 20:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
model opcyjny dla transakcji na wybicie z konsoli między poziomami 1018 a 1035 pkt z zabezpieczeniem kontraktem.

Ogólnie na opcjach możesz stworzyć model taktyki wejścia na rynek w której nie musisz znać kierunku wybicia rynku a na którym zarobisz lub wyjdziesz na 0 jeżeli dobrze kombinujesz. Założeń tego modelu podawać raczej nie ma sensu bo bazuje on na zmienności. ogólnie jeżeli wyjdzie dołem zarobi on 66 % depozytu, jeżeli cena pozostanie w między 1016 a 1020 pkt straci ok 0,5 % a jeżeli cena wyjdzie górą zarobi 16 %

obecnie czekam aż kontrakt terminowy wypali i w odpowiednim momencie z niego wyjdę
hs2 / 2009-08-31 20:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tzn między 1018 a 1035 pkt
hs2 / 2009-08-26 21:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obecna sytuacja giełdowa moim okiem:

Jestem po za giełdą, sytuacja nie jest klarowna, wskaźniki opóźnione z jakich korzystam w dalszym ciągu potwierdzają trudną spekulację o fałszywym wybiciu od którego może się zacząć korekta lub trend horyzontalny.
hs2 / 2009-08-27 16:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jeżeli sesja na sp500 zamknie się poniżej poziomu 1018 pkt w mojej ocenie mamy początek korekty oraz potwierdzenie fałszywego wybicia które kilka dni temu spekulowałem na forum.

Dwa poziomy docelowe które będę brał pod uwagę to 960 pkt i 976,5 pkt jeżeli to korekta a nie poważniejsza sprawa.
hs2 / 2009-08-27 16:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cbd493199f729501.html

aktualny układ wsparć/oporów harmonicznych.
hs2 / 2009-08-28 12:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
rynek jest coraz bardziej klarowny. W przypadku przebicia 1048 pkt na sp500 można spodziewać się całkiem ładnych wzrostów :)
hs2 / 2009-08-28 12:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a i w tym przypadku muszę przyznać że moja spekulacja o fałszywym wybiciu będzie zanegowana, na początku jej spekulowania zaznaczałem że to trudna spekulacja zwłaszcza że jest ona przeciw trendowi na wyższych skalach, po przebiciu powyższego poziomu uzyskam potwierdzenie że moja interpretacja rynku była błędna no ale cóż, błędy to element tej gry :)
hs2 / 2009-08-22 20:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Po dogłębnej analizie danych z ostatnich 17 lat widzę że na sp500 zbliża się poważniejsza korekta a obecnie uznaję kurs rynku za fałszywe wybicie gdyż wskaźniki opóźnione jakich używam nie potwierdzają początku nowego trendu na tyle silnego aby mógł stworzyć silny impuls wzrostowy. Nie mniej jednak spekulacja fałszywych wybić to chyba najtrudniejsza rzecz w inwestowaniu więc osobą które grają polecam w tym momencie poleganie tylko na własnej wizji rynku i nie szukanie upewnienia na forach co do początku silnych wzrostów lub spadków. Następny wpis w kąciku pojawi się gdy będę pewny co do początku korekty lub też pewny że spekulacja fałszywego wybicia jest tą częścią mojej gry która w 2 na 7 przypadków się nie sprawdza.
bandi79 / 2009-08-25 22:35 / Bywalec forum
Witam Cie hs2...Czytam Twoje wypowiedzi i jestem pelen podziwu dla Twej wiedzy..mam takie pytanie do Ciebie.
Jestem poczatkujacym graczem...jesli mozesz zdradzic takiemu leszczykowi jak ja..jakie sa najwazniejsze wskazniki gieldowe czy analizy wg ciebie do przetrawienia przez takich leszczy aby moc poruszac sie przynajmniej malymi krokami do przodu...ew. ksiazki, autorow itd..
tak sie zlozylo ze troche pieniedzy utopilem ale trzymam twardo..dokupilem troche jeszcze i jest coraz lepiej...ale wszyscy teraz tak maja ktorzy graja na gieldzie..mi chodzi o zrozumienie procesow ktore rzadza gielda..
dzieki i pozdrawiam
hs2 / 2009-08-26 19:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Proponuję konkretną poradę ale muszę wiedzieć nieco więcej o tym na ile siedzisz w temacie. Każdy ma inny styl inwestowania i każdy ma inną strategię gry oraz doświadczenie,

Zakładam że ogólne porady typu nie grać przeciw trendowi oraz szybko ciąć straty słyszałeś jak chyba każdy, problem jest jednak zapewne gdzie indziej co wnioskuję z wypowiedzi.

więc konkretnie : )
Jakie masz doświadczenie w inwestowaniu i w co ?
Od kiedy zacząłeś praktycznie grać na giełdzie?
Zarabiasz na giełdzie, wychodzisz na 0 czy tracisz?
Czy przerabiałeś już jakieś książki o giełdzie, jeżeli tak to jakie?
Jaki jest cel lub cele twojego inwestowania?
Ile czasu możesz poświęcić analizie?

W sumie tyle :) mając te dane mogę poradzić coś konkretnego abyś na rynku czuł się pewnie bo bycie pewnym tego jak i w jakim celu się inwestuje to podstawa.
needle / 2009-08-24 19:37 / Bez rangi

Po dogłębnej analizie danych z ostatnich 17 lat


nie da się tak!
albo powierzchownej, albo ostatnich ...17 tygodni
no, chyba, że szykujesz materiał do jakiegos powaznego obcojęzycznego periodyku powiedzmy od kwartału

...ale ocenę szanuję...
dziś przeglądałem porównawczo S&P, WiG oraz Bovespę za okres ostatnich 5 lat oraz 10 lat...
...jak różnie to wygląda; liczyłem -prawdę pisząc-, że u nas bedzie to przypominac bardziej ten ostatni wykres, jednak podeszliśmy wyraźnie niżej, a spadliśmy znacznie głębiej:/
hs2 / 2009-08-24 20:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
przerobiłem dane od 1992 roku wstępnie na dziennej i dokładniej na H1 wybrane okresy.

Jeszcze nie maiłem okazji pisać do żadnych pism ale kto wie, dość ciekawy pomysł.
Od kilku dni chcę sprawdzić czy oby fałszywe wybicia na pewno są przewidywalne z prawdopodobieństwem mniejszym niż 60 %, wstępne wnioski nie napawają optymizmem.

Prawdę mówiąc nigdy nie analizowałem wykresu Bovespe więc zbytnio w tym obszarze nie mogę się wypowiadać.
Widzę że obecnie wykres sp500 w skali dziennej tworzy nagrobek doji - czyli formację świecową pro spadkową. Zagranie standardowe na jej potwierdzenie lub jej negację będzie dyktowało jutrzejsze nastroje w europie.
hs2 / 2009-08-24 20:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
mówiąc bardziej obrazowo wszyscy wiedzą że ta formacja przy tym odchyleniu od średniej to silna formacja odwrócenia trendu kierunek zagrania na skali dziennej i ustawienia stopów przez tłumy jest oczywisty dla dużych graczy funduszowych ale i dla graczy doświadczonych - można wykorzystać to w bardzo efektywnej grze na skali m15 pod opór który powstanie kilka punktów nad świeczką i poziomem wsparcia/oporu w połowie tej świecy :)
zaraza / 78.8.140.* / 2009-08-23 10:52

2009-08-20 10:50:15 | hs2 [ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy ]
Wczorajsza sesja nie potwierdziła korekty więc pniemy się ku górze. przebicie 1018 pkt na
sp500 jest równoznaczne z kontynuacją impulsu o potencjalnym zasięgu 1150 pkt.

zeby Ci ten UGG nie zaszkodzil jak innym...
hs2 / 2009-08-23 17:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
od czasu cytowanego przez ciebie wpisu sytuacja uległa zmianie - co oznaczyłem w odpowiedzi wyżej. Obecnie nie mam pewności co do ruchu rynku i jestem po za nim aż albo układ wskaźników nie będzie jasny albo pojawią się konkretne dane walutowe wskazujące na zmiany w gospodarce na tyle istotne że upewnią mnie co do kierunku średnioterminowego.

Co do UUG to przedwczoraj jeszcze go nie widziałem, dziękuję za jego nadanie :)

Tymczasem siedzę po za rynkiem i sprawdzam jak zachowują się futy na w20, po za płynnością mniejszą niż futy na sp500 są nieźle skorelowane z innymi giełdami. Za kilka dni z pewnością tu się pojawię i zamiast pisać o sp500 będą analizy w20.
smooth / 2009-08-23 21:41 / portfel / Tysiącznik na forum
To ja i nie tylko ja winowajcą :-) Gratulacje.
hs2 / 2009-08-24 09:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A tak swoją drogą jak takie odznaczenia są nadawane na forum? Przekracza się jakiś próg ilości wypowiedzi i dochodzi ono z automatu ?

Mam prośbę co do początkujących aby mimo wszystko owe uznany gracz giełdowy nie traktowali jako wyroczni która jest nie omylna na tym i na innych forach bo to nie przysłuży się ich rozwojowi - jak każdy człowiek się mylę, od kilku miesięcy występują silne trendy i niemal książkowe korekty, taki rynek nie jest trudny do gry więc każdy ma dużą skuteczność. W silnym trendzie nie jest potrzebny dobry system bo każdy zarabia przy określonym przyroście % w czasie.

Wiem to z doświadczenia że na początku wiele osób szuka potwierdzenia czy otworzyli pozycję w właściwym kierunku a nie tędy droga! Najciężej jest chyba przyjąć do wiadomości przed tym zanim zacznie się zarabiać dwie rzeczy:
jedyny zarabiający system stworzysz sam, każdy inaczej patrzy na giełdę, ma różną wiedzę i może poświęcić różny czas, systemy automatyczne udostępniane w internecie to dość ciekawa sprawa ale bez podstawowej wiedzy o automatach łatwo nabrać się przez popularny błąd testerów systemów.

Druga sprawa to fakt że nie jest ważne ile razy ma się rację ale ile dolarów przypada na przyznanie się do pomyłki i wycofanie z rynku oraz to ile dolarów przypada na wytrwałe trzymanie się swojej racji przy zyskownej pozycji.
W przeciętnym przypadku na początku ma się ok. 40 % transakcji zyskownych, jeżeli na każdy tracony 1 dolar przypada 3 dolary zysku w długim terminie będziesz zarabiać - to tak naprawdę jest podstawa każdego systemu a zapewniam was że mało kto może zaakceptować fakt że w 6 na 10 przypadków będzie tracił nawet gdy jego konto będzie rosło zadziała psychika co jest normalnym.

I taka mała ciekawostka - ostatnie mistrzostwa świata w tworzeniu automatycznych systemów gry na walucie wygrał system który na każde 10 pipsów zarabiane ryzykował 150 pipsów straty (dla osób które nie grają na walutach, pips to odpowiednik 1 pkt na kontraktach) przy skuteczności 95% zagrań.
Fenomenem tego systemu było to, że zarządzał wielkością dźwigni zgodnie z transformatą Fishera (bardzo złożona metoda określania gęstości prawdopodobieństwa, na bossa.pl są bardzo podstawowe informacje na ten temat). Jak sam autor powiedział na swoim forum - takim skalperem (system gry na skali minutowej wg mojej definicji) nie był ani on ani nikt z jego znajomych w stanie grać bo po 18 pozycjach zyskownych prawdopodobieństwo dużej straty było tak wielkie przy tych dużych lewarach że zwyczajnie bał się tego że albo go na moment rozłączy z brokerem i strata zniweluje cały zysk albo że poślizg czasowy na koncie realnym zmieni system na horyzontalny czyli taki który wychodzi w dłuższym czasie na 0.
smooth / 2009-08-24 09:49 / portfel / Tysiącznik na forum

A tak swoją drogą jak takie odznaczenia są nadawane na forum? Przekracza się
jakiś próg ilości wypowiedzi i dochodzi ono z automatu ?


Tytuł nadaje redakcja na wniosek użytkowników. To taka forma docenienia Twojej wiedzy oraz, co bardzo ważne, tego że chętnie się nią dzielisz na forum za co serdeczne dzięki.
hs2 / 2009-08-24 21:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
:) dziękuję zatem wszystkim którzy poświęcili czas na napisanie do money :) Mam nadzieję że komuś przysłużyło się to w grze :)
hs2 / 2009-08-22 10:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obecnie jestem po za rynkiem, wskaźniki opóźnione z których korzystam potwierdziły średnio terminowy szczyt na sp500 w rejonie 1017,5 pkt, żaden z wskaźników nie potwierdził tego wybicia więc nie otwieram nie pewnej pozycji w mojej aktualnej ocenie rynku wg. mojej aktualnej wiedzy. Zarobić zdążę, średnio w miesiącu są 3- 4 równie dobre okazje :)

Osobą które grają życzę silnego trendu w właściwym kierunku !
dodge / 2009-08-22 11:12 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
hs - mogę się spytać z jakich wskaźników korzystasz?
hs2 / 2009-08-22 13:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
oczywiście, to żadna tajemnica
adaptacyjna średnia krocząca ale zmodyfikowana prze zemnie
indeks ruchu kierunkowego także zmodyfikowany prze zemnie
FFT do określania cykli

ogólnie jeżeli szukasz systemu sam go stwórz. Mi pasuje 4-5 wejść w miesiącu z których 3-4 są zyskowne ale do tego trzeba mieć sporo cierpliwości i bardzo zimne podejście do rynku które wyrabia się z czasem.

Jeżeli nie masz jeszcze metody to poradzę ci tak jak mi słusznie poradził gracz utrzymujący się z giełdy - im szybciej dojdziesz do wniosku że jedyny zarabiający system dla swoich możliwości psychicznych możesz stworzyć sam, tym szybciej zaczniesz zarabiać i będziesz otwierał tylko pozycje których jesteś pewnych co jest podstawą moim zdaniem w zarabianiu tu. Ogólnie warto w wolnym czasie tworzyć własne wskaźniki i modyfikować obecne aby w pełni rozumieć ich wady i zalety.
dodge / 2009-08-22 14:40 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dziękuję i pozdrawiam.
dodge / 2009-08-20 19:51 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

2009-08-18 11:44:31 | hs2 [ Portfel ] [ Tysiącznik na forum ]
Re: Komentarze do portfela "hs2" [0]
co sądzicie o tym zajściu ?

http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/fiskus;domaga;sie;od;netii;ponad;58;mln;zl,
130,0,521346.html


Witam serdecznie.

Póki co nic to nie oznacza. Decyzje jest nieostateczna, do tego jest niewymagalna. Egzekucji urząd zacząć nie może. Do tego sprawa dotyczy roku podatkowego 2003 r. - jeśli spółka rozlicza się tradycyjnie (t.j.styczeń-grudzień za rok podatkowy) - to z końcem tego roku zobowiązanie się przedawnia. Dobra kancelaria może taką sprawę pociągnąć w kierunku przedawnienia właśnie. Dwa miesiące na rozpatrzenie odwołania - ewentualna kasacja decyzji na etapie drugiej instancji i UKS warszawski może nie zdąrzyć z wydaniem nowej decyzji do końca roku.

Pozdr.
smooth / 2009-08-20 20:46 / portfel / Tysiącznik na forum

Do tego sprawa dotyczy roku podatkowego 2003 r. - jeśli
spółka rozlicza się tradycyjnie (t.j.styczeń-grudzień za rok podatkowy) - to z końcem
tego roku zobowiązanie się przedawnia. Dobra kancelaria może taką sprawę pociągnąć w
kierunku przedawnienia właśnie. Dwa miesiące na rozpatrzenie odwołania - ewentualna
kasacja decyzji na etapie drugiej instancji i UKS warszawski może nie zdąrzyć z wydaniem
nowej decyzji do końca roku.


Wydaje mi się, że wiążąca jest data wszczęcia postępowania.
dodge / 2009-08-20 20:57 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
data wydania decyzji - jeśli przed czasem nie zakończą decyzją - postępowanie umorzą ze wzgledu na przedawnienie
smooth / 2009-08-20 21:18 / portfel / Tysiącznik na forum
Nie będe sie spierał, bo przekonany nie jestem.

A co do osób fizycznych to jest tak ja ja mówię?
dodge / 2009-08-20 21:38 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

2009-08-20 21:18:09 | smooth [ Portfel ] [ Tysiącznik na forum ]
Nie będe sie spierał, bo przekonany nie jestem.

A co do osób fizycznych to jest tak ja ja mówię?


Jeśli masz na myśli okres przedawnienia - to odnośnie osób fizycznych te same zasady obowiązują - ogólne przepisy Ordynacji podatkowej dotyczące przedawnienia z pewnymi wyjątkami - np. nieujawnione źródła. Obowiązek zobowiązania podatkowego generalnie przedawnia sie z upływem 5 lat liczonego od końca roku w którym powstwał obowiązek podatkowy tzn. od końca roku w którym powinno być złożone zeznanie podatkowe we właściwej wysokości. Trochę plamę dał fiskus zaczynając kontrolę w Netii za 2003 r. tak późno. Zawsze można schrzanić całe postepowanie samą procedurą. Te przepisy są tak popierzone, że nawet orzecznictwo WSA i NSA różni się w paru kwestiach, o przepisach materialnych nie wspominając. Tutaj to już jest wogóle bałagan i brak zdecydowania co do rozumienia co bardziej skomplikowanych kwestii podatkowych nie tylko przez pracowników skarbówki i ministerstwa finansów, ale również przez sądy administracyjne. A ta Netii na taką wygląda.

Pozdr.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy