Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "hs2"

Komentarze do portfela "hs2"

Money.pl / 2008-06-05 10:59
Komentarze do portfela użytkownika hs2.
Wyświetlaj:
hs2 / 2009-08-20 10:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wczorajsza sesja nie potwierdziła korekty więc pniemy się ku górze. przebicie 1018 pkt na sp500 jest równoznaczne z kontynuacją impulsu o potencjalnym zasięgu 1150 pkt.

odnoszę jednak wrażenie że to tylko ruch powrotny pod 1018 pkt po którym czeka nas zejście w rejon 950 pkt ponieważ wskaźniki opóźnione nie potwierdzają nowego impulsu.

Nowa metoda podawania wsparć i oporów:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/66d8106706639406.html

Korzystamy tu z harmonicznych feurierowskich przesuniętych o fibony, ogólnie nie ma co tłumaczyć jak to powstało, powyższy wykres interpretowac należy w ten sposób.

Cena może przebić określoną liczbę owych oporów lub wsparć w danej jednostce czasu. Trend identyfikujemy na skali godzinnej i 4 godzinnej i dziennej, pod wzrosty gramy gdy obie skale je potwierdzają, jeżeli na skali godzinnej i 4-ro godzinnej są różne trendy to gramy pod tren horyzontalny który trwa od 100 do 220 minut dla sp500. W weekend przerobię ten system na fw20 i zoptymalizuję na ostatnie 1500 - 2000 minut dodając automatyczne znakowanie obszarów konsolidacji i gry trendem wzrostowym.
smooth / 2009-08-20 11:01 / portfel / Tysiącznik na forum

Korzystamy tu z harmonicznych feurierowskich przesuniętych o fibony, ogólnie nie ma co
tłumaczyć jak to powstało,


Nie, no przecież to jest jasne jak słońce. Luz. :-)
hs2 / 2009-08-20 11:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
:) nie mam do tego wątpliwości :) transformata feuriera to typowy temat rozmów przy obiedzie :D
hs2 / 2009-08-20 11:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
smooth - a tak już serio, co sądzisz o pokryciu wykresu przez te wsparcia i opory?
smooth / 2009-08-20 12:06 / portfel / Tysiącznik na forum
Ładnie chodzi pomiędzy, gołym okiem widać ze mają znaczenie, Możesz je pokazać na większym interwale czasowym, np godzinnym lub dziennym?
hs2 / 2009-08-20 14:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Radę da ale trochę to potrwa bo ok. godziny komp mi przeliczał to dla m15 i próby danych w rejonie 10 - 12 tyś świeczek. Postaram się na początku weekendu zapodać takie coś dla w20 bo sądzę że tym walorem większość osób jest zainteresowana i w sumie słusznie, w20 jest mocno skorelowane z dużymi indeksami więc wielkiej różnicy nie robi czy gra się na nim czy na innym, skorelowanym instrumencie, jedyny problem to koszta transakcji i płynność rynku.
hs2 / 2009-08-20 21:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
mam za mało danych aby dla tego interwału dokonać obliczenia.

Jjeżeli masz dane ostatnich 15 tyś świeczek godzinnych i mi podeślesz to analizę zamieszczę, mam dane tylko ok. 7 tyś świeczek godzinnych a to przy mało jeżeli obliczenia mają dać odpowiednie krzywe.
hs2 / 2009-08-19 14:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jeżeli dzisiejsza sesja utworzy nowe minimum w korekcie możemy ją uznać za korektę średnioterminową która potrwa co najmniej do końca tygodnia.
Edmilson / 2009-08-19 15:04 / Bywalec forum
witaj,
jaki masz indeks na mysli
hs2 nie logo / 83.11.74.* / 2009-08-19 18:26
s&p500
w ubiegłym tygodniu pisałem że za 2-3 sesje wyjaśni się czy mamy do czynienia z korektą średnioterminową ale obecnie prawdopodobieństwo korekty maleje.
szefo_n - nie logo :-) / 83.11.74.* / 2009-08-19 09:33
Witam starego kolegę z kącika gabri-morfe :-)

Dalej dalej ten system oparty na średnich harmonicznych który podałeś rok temu w kąciku używasz? Wyniki które umieszczałeś bez opóźnień później pod innym nickiem na forex.navigator.biz w październiku rok temu budziły respekt bo skuteczność była niemal 80 %

Dawno cię nie spotkałem na polskich forach a tu wbijam na money i patrzę - ten sam hs2 :-) Czasem nie pisujesz na http://www.forex-tsd.com/ , tam widziałem te same screeny ekranu co na money tu.
hs2 / 2009-08-19 11:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a witam:) Dzięki za wiadomość na priv bo nie skojarzyłem cię :)

Tak, używałem go do skalpowania ale nie był on oparty na średnich tylko na transformacie feuriera z harmonicznymi przesuniętymi o współczynniki fibonaciego po pewnym ich przekształceniu.

Poniżej analiza którą zapodałem na forex-tsd
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/018a8c1cdeb0306b.html

Ogólnie metoda była dobra na początek bo w 70% efektywna w wersji uznaniowej, w automacie który próbowałem nieskutecznie napisać na początku roku miała tylko 48% przy r:r wynoszącym 3:1, jak na automat dobry wynik moim zdaniem ale na realnym koncie po odliczeniu poślizgów czasowych i dziwnych błędów automat nie dawał zysku, system uznaniowy jak najbardziej je dawał o czym się zresztą przekonałeś jak śledziłeś mój temat o systemie.

Na forex-tsd dużo siedzę z racji ogromu informacji jaki tam można znaleźć oraz ze względu na to że mam możliwość konfrontacji moich poglądów z mocnymi graczami rynkowymi o podobnej skuteczności.
hs2 / 2009-08-18 11:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
co sądzicie o tym zajściu ?

http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/fiskus;domaga;sie;od;netii;ponad;58;mln;zl,130,0,521346.html
hs2 / 2009-08-17 20:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Właśnie przerabiam ciekawy materiał statystyczny. Miesiąc przed wybuchem wojny futro było warte 190 bochenków chleba, w 2 tygodniu wojny było warte 3 bochenki chleba.
Zastanawia mnie czy nie ma takiej relacji z pieniądzem i akcją, może są okresy gdy akcje są ludziom bardziej potrzebne niż pieniądz, kwestia tylko co by to zdradzało :)
adrianoo / 2009-08-17 22:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
w pewnych syt. dobra luksusowe (jak i inne ale te warto wyrozniac w stosunku do innych)sa tyle warte ile ktos jest chetny za nie zaplacic ale wojna to chyba nie najlepszy przyklad do tego o czym myslisz a jest to interesujacy kierunek
hs2 / 2009-08-17 23:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wojnę chcę odnieść do konkurencyjności różnych dóbr inwestycyjnych jak akcje,obligacje, kontrakty terminowe , kwestia czego i po co ludzie potrzebują przy określonym wyglądzie wykresu.

Obligacje można przyrównać do chleba, natomiast Akcje i kontrakty terminowe to coś w rodzaju luksusowych dóbr gdyż dają większy zysk i generują większy strach u ich posiadacza bo ryzyko dużej straty większe.

Przy obecnej bessie która jest odpowiednikiem wojny było tak że kapitał aby przeżyć relokował się z luksusu akcji do chleba obligacji aby przeżyć, - ludzie sprzedawali akcje, ceny akcji spadały pieniądze trafiały do banku, ponieważ pieniędzy zamrożonych było wiele spadało ich oprocentowanie i rodziła się chciwość bez której nie ma popytu dóbra luksusowe.

To połowa teorii jaką stworzyłem druga połowa będzie wynikała z innej statystyki - po wojnie rodzi się 5 razy więcej dzieci niż przed jej rozpoczęciem, na tej bazie pokminię drugą część.


Wychodzi na to że kapitał zachowuje się jak zwierze, szuka miejsca o największym prawdopodobieństwie przeżycia i rozmnożenia się, może to istota giełdy?
Ciułacz / 2009-08-17 23:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Hs2 ! Wiesz co ? z tymi teoriami to by Ci dziedek powiedział> kombinujesz jak koń pod górkę, a ojcieć : dorabianie teori, ja nic nie powiem.
hs2 / 2009-08-18 09:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w sumie racja, przede mną nikt istoty giełdy nie rozkminił więc po co tu kombinować skoro i tak zarabiam czy ją znam czy nie :)
Ciułacz / 2009-08-18 23:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hs2, witaj, chciałem sprecyzować co miałem na myśli: te moje powyższe stwierdzenie to sie tyczyło tylko do jednego postu, tego bezpośrednio nad moim.Bo kim ja jestem abym śmiał mieć wątpliwości do twojej wiedzy na tym forum, a tymbardziej do analiz jakie tu przedstawiasz.Przyznaje że pobudzasz mnie i zapewne wielu do własnych przemyśleń.Pozdrawiam
hs2 / 2009-08-19 12:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie ma sprawy, analizy zamieszczam bo mam trochę czasu i sporo obserwowałem ludzi którzy na zagranicznych forach byli określani jako ci który odnieśli sukces w grze, niemal każdy z nich tak jak ja porównywał pieniądz i giełdę do jakiegoś elementu świata realnego z racji wychwycenia pewnej z zasad nią rządzących.

Z moim zdaniem nikt nie ma obowiązku się zgadzać, jestem tylko człowiekiem, wiem że publikując analizę trzeba się liczyć że część osób uzna je za inracjonalne co jest normalne tak jak strata jest elementem inwestowania czy też odrzucenie elementem handlu.

Za wszelkie zdania krytyki z twojej strony będę wdzięczny bo krytyka tego co ludzie robią zwykle sprawa że robią to lepiej :)
smooth / 2009-08-17 13:03 / portfel / Tysiącznik na forum
Ropka sie wyłamała dołem z trendu od dołków. Jak to widzisz dalej?
hs2 / 2009-08-17 13:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tzn masz na myśli obecny trend?
Jeżeli tak to jaka perspektywa cię interesuje - godzinna, dzienna czy tygodniowa? W każdej z nich może panować inny trend dlatego pytam :)
smooth / 2009-08-17 13:43 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja na rope patrze na swieczke dzienną i tu mówie o trendzie od tegorocznych dołków. Pytam o zasięg spadków Twoim zdaniem po złamaniu tego trendu.
hs2 / 2009-08-17 13:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wieczorkiem zapodam analizę :) chwilowo znikam.
hs2 / 2009-08-17 21:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na ropie bardzo ciekawa sytuacja. Po wzroście do 150 $ i ostatniej silnej korekcie moim zdaniem nastroje graczy są zbliżone do tych z czasów kryzysu kuwejckiego z roku 1970 r (cena ropy wtedy zrobiła to co teraz, mocno wzrosła i zarżnęła gospodarkę) teraz jeżeli historia miała by się powtórzyć to powinniśmy konsolidować przez dłuższy okres.

Analiza na najbliższe dni:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/df838f1518c2a040.html
67,70 to kluczowy punkt oporu, jego przełamanie oznacza kontynuację spadków.

długoterminowa
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/df838f1518c2a040.html
w tym wypadku zakładam że cena ropy będzie konsolidować na podanych rejonach. PKB przez najbliższe 2- 3 kwartały będzie nadrabiało w stanach spadek recesyjny więc spekulacje o cenach ropy są pro wzrostowe dla tego waloru.
hs2 / 2009-08-17 11:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dziś kluczowa sesja dla potwierdzeniu szczytu na 1018 o którym mówię już od dłuższego czasu, w tym tejonie mamy 2 pro spadkowe formacje na m15.

Szczyt wygląda na średnio terminowy opór, jeżeli dzisiejsza sesja na sp500 zamknie się poniżej 994,5 pkt mamy potwierdzenie początku korekty. Uprzednia korekta była nie regularna, więc ta może być albo płaska trwająca co najmniej 7 do 25 sesji albo szybka trwająca kilka sesji.
krzysiek29 / 2009-08-17 11:29 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj. Sklaniam sie bardziej za opcja 7 dniowo punkt krytyczny okolo 26 sierpnia.pozdr
hs2 / 2009-08-17 13:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W piątek upadł kolejny amerykański bank, jeżeli bank upada znaczy to tyle że producentów pieniądza jest zbyt wielu nadal (informacje skąd biorą się pieniądze są w google) więc te dane popierają konsole.

Prywatnie siedzę po za rynkiem czekając na rozwój wydarzeń bo szkoda nerwów na niepewne pozycje, polecam dobrą książkę :) Mam nadzieję że sztuka czytania na forum nie upadała, prywatnie przerabiam teraz PHP i MySql - vademecum profesjonalisty aby opracować sobie porządny program do analizy fundamentalnej i technicznej naszej giełdy i indeksu sp500.
adrianoo / 2009-08-17 16:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
a przy okazji ksiazek... mozesz polecic cos w materii amalizy fund., co by wykraczalo poza poziomu Murphiego a jednoczesnie zebym po 2giej kartce wiedzial jak sie nazywam;)
hs2 / 2009-08-17 17:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
powiem ci szczerze że czytałem koło 3 książki o AF, wszystkie nudne jak flaki z olejem, piszą o tym samym w tak samo nudny sposób w dodatku wiele rzeczy prezentowano na równaniach różniczkowych co jest bez celowe dla naszej gry a wnioski z tego wyciągnie chyba tylko mgr. po wydziale fizyki.

Jeżeli bawisz się na poważnie w giełdę polecam obie książki - makro i mikro ekonomia autorstwa Davida Begg - obie mają kilkaset stron ale temat ekonomi prezentują naprawdę bardzo ciekawie i przystępnie, dla mnie wiedza z nich jest ramą do całej gry i jakichkolwiek transakcji.
Później dowolna książka o AF aby zobaczyć jak patrzą zarządzający fundami na rynek, skup się tylko na wskaźnikach bo one są istotne w przypadku akcji,
adrianoo / 2009-08-17 20:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
a z analizy tech. co polecasz? sadzac po Twojej wiedzy moze to byc spora lista:) ale gdybys mial polecic cos co wzbogaci i nie zanudzi, i jak zwykle o w miare przystepnej tresci
hs2 / 2009-08-17 20:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
At to szeroka dziedzina, przeczytałem chyba wszystko co wyszło po polski i kilka angielskich publikacji - polecam ci cena i czas autor Ed Gatley -
Publikacja nie najnowsza ale streszcza chyba wszystkie elementy analizy technicznej jakie znajdziesz w necie, nie ma tam żadnego wodolejstwa. Książka ma 127 stron około o ile pamiętam :) Cała reszta to w zasadzie pochodne metod tu opisanych. Z innych książek w zasadzie jest kilka pozycji, daj znać w tym temacie jak tą przerobisz to pokieruję :) Jak by coś w książce nie było jasne daj znać, wyjaśnię.
adrianoo / 2009-08-17 22:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
dzieki serdeczne, jutro namierze ta pozycje
adrianoo / 2009-08-14 22:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
znow s&p oparl sie na wsparciu i odbil, tylko kwestia czasu jest kiedy ta bariera peknie
hs2 / 2009-08-14 22:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
rynek jest dobry, ale teraz odpowiednim jest stwierdzenie jednej z osób które uznaję za mistrzów giełdy.

Gdy rynek wzrośnie o 30 % to wchodzą na niego chciwi ludzie widząc ile mogli zyskać przewartościują spółkę, gdy rynek spadnie o 30% rynkiem żądzą wystraszeni ludzie którzy myślą że ich papiery są nic nie warte bo jedyną walutą jaką akceptuje człowiek jest emocja.
adrianoo / 2009-08-14 22:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
tylze ze gdyby nie te emocje to gielda by nie miala by szansy bytu, to troche jak z doskonalym systemem inwestowania...
hs2 / 2009-08-15 10:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Masz sporo racji odnośnie giełd ale co do systemu doskonałego nie do końca wiem co masz na myśli, mógł byś sprecyzować?
adrianoo / 2009-08-15 11:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
inwestycyjny system doskonaly - taki, ktory sprawdzalby sie na kazdym rynku, generujacy zawsze zysk posiadaczowi,
i wracajac do toku myslenia: w przypadku powstania systemu o takich cechach gielda nie mialaby sensu istnienia
hs2 / 2009-08-15 13:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a nie do końca mogę się z tym zgodzić - jeżeli taki system by powstał to aby giełda przestałą działać każdy z kilku milionów użytkowników musiał by nim grać, wtedy nie było by z kim handlować bo każdy zajmował by tą samą pozycję na rynku. W praktyce mamy starych wyjadaczy którzy przerobili nie jedną metodę analizy rynku dochodząc do własnej zarabiającej metody i nowych którzy grają na pałę myśląc że są wyjątkowi i im się uda, zwykle na początku im idzie bo nie boją się wchodzić na rynek ale w okresie kwartały myślę że 100% z nich ponosi stratę - im można by podać zarabiający system ale stwierdzą że ich zarabia więcej.

W mojej ocenie na rynku istnieje kilkanaście metod którymi można zarabiać dożywotnio - wystarczy 50 % skuteczności przy założeniu że na każdy ryzykowany 1 dolar przypada ponad 2,25 dolara który można zyskać i- w rozkładzie czasu rocznym grając nim zarobisz jeżeli będziesz stosował się do jego zaleceń.
W praktyce myślę że każdy gracz z 2-3 letnim doświadczeniem w aktywnej grze realnym kapitałem taki system opracował lub zdał sobie sprawę z tego jak to zrobić ale wtedy psychika okazała się za słabą aby z niego korzystać.
adrianoo / 2009-08-15 21:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
masz racje ale na szczescie watpie zeby idealna metoda kiedykolwiek powstala... w sumie taka metoda miala byc analiza tech. tyle ze... na podstawie analizy wiekszosc osob podejmuje jedna decyzje natomiast zawsze (!) znajdzie sie ten wyjatek ktory zrobi odwrotnie... i na tym opiera sie "gra" na gieldzie:)
hs2 / 2009-08-17 10:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W modelu który powyżej opisujesz jest jedna ważna sprawa często źle interpretowana.

Każdy z nas widzi ten sam wykres, te same własności standardowych wskaźników opóźnionych, oznacza to tak naprawdę że większość osób będzie spekulowała co do przyszłości która zależy od nich. I tu warto się skupić nie na tym co ludzie przewidują ale na tym co robią widząc coś oczywistego jak formacja świecowa pro spadkowa albo rgr - gdyby przyszłość była zapisana gdziekolwiek fizyka dawno by to odkryła.

Wychodząc z założenia że nie ma czegoś takiego jak przyszłość a przeszłość to po prostu układ odniesienia oparty na czasie który bazuje na ruchu czy to planety czy rozpadzie pierwiastku możemy chwilę obecną zapisać jako zbiór przewidywań przyszłości na podstawie układu odniesienia. (najłatwiej zapisać to na wektorach)
Znaczy to tyle że jeżeli ludzie przewidują spadki to podejmą ściśle określone działania, wtedy giełdą rządzić będą osoby chcące wymienić akcje na walute, jeżeli przewidują wzrosty to tu rządzić będą osoby chcące akcje nabyć,
Przeszłości nikt nie przewidzi ale teraźniejszość można przewidywać jak najbardziej ale nie na bazie wiedzy że coś jest firmacją spadkową czy wskaźnikiem w wykupieniu tylko na bazie wiedzy co zobaczenie takiej formacji powoduje u każdej z tych grup grającej na giełdzie i tworzącej ceny - zawsze u jednej pojawi się strach, u drugiej chciwość.
smooth / 2009-08-17 11:37 / portfel / Tysiącznik na forum

Wychodząc z założenia że nie ma czegoś takiego jak przyszłość a
przeszłość to po prostu układ odniesienia oparty na czasie który
bazuje na ruchu czy to planety czy rozpadzie pierwiastku możemy
chwilę obecną zapisać jako zbiór przewidywań przyszłości na
podstawie układu odniesienia. (najłatwiej zapisać to na
wektorach)
Znaczy to tyle że jeżeli ludzie przewidują spadki to podejmą
ściśle określone działania, wtedy giełdą rządzić będą osoby chcące
wymienić akcje na walute, jeżeli przewidują wzrosty to tu rządzić
będą osoby chcące akcje nabyć,
Przeszłości nikt nie przewidzi ale teraźniejszość można
przewidywać jak najbardziej ale nie na bazie wiedzy że coś jest
firmacją spadkową czy wskaźnikiem w wykupieniu tylko na bazie
wiedzy co zobaczenie takiej formacji powoduje u każdej z tych grup
grającej na giełdzie i tworzącej ceny - zawsze u jednej pojawi się
strach, u drugiej chciwość.

o matko przeczytałem raz i mi starczy....nic a nic nie rozumiem...albo ja za ograniczony albo Ty sobie coś łyknąłeś.....

he, he ;-) ale i tak będę czytał :-)
hs2 / 2009-08-17 11:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A to dla ziomka pisałem co tu obiecał zajżeć do 11, tak za 3 tygodnie wyjdzie z tego artykuł :)
Ogólnie chodzi o to żeby nie grać pod wykres a pod możliwe reakcje ludzi na niego.
smooth / 2009-08-17 13:02 / portfel / Tysiącznik na forum

Ogólnie chodzi o to żeby nie grać pod wykres a pod możliwe
reakcje ludzi na niego.

No i trza było tak od razu :-)
hs2 / 2009-08-17 13:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czasem tak mam że jak się rozpiszę to pisze :) sprawdzam właśnie z kumplem tą taktykę na w20, wygląda obiecująco przy testowaniu jej na obszarze ubiegłego roku.
Zibid / 24.203.5.* / 2009-08-14 20:16
Witaj gospodarzu, kilkanaście dni temu mocno polecałeś ABPL robiłeś to przez 2-3 dni a on był w lekkiej stagnacji po mocnych wzrostach, a Ty w tym czasie go upłynniałeś ?
Wiem że to forum to do tego troche służy, naganiania i realizowania własnej polityki, ale warto wiedzieć czy pchamy sie na minę czy na niewinną jakąś tam opinię.
Jak widać Ty jesteś kuty na cztery kopyta i dobrze że tu jesteś, wnosisz cos nowego, ale nie prowadz nas na rzez aj niewinne baranki proszę.
Inna sprawa jak sie wysprzedałeś z AB to zaczęło rosnąć ,to Ty tak sypałeś? czy jesteś adminem jakiegoś funduszu ? Pozdrawiam
hs2 / 2009-08-14 21:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Z ab pl wyszedłem tylko dlatego że miałem okazję na opcjach na gpb/usd oraz indeksie sp500. Nie urażając nikogo wiem ze o opcjach walutowych na forach internetowych poziom wiedzy jest znikomy więc opisywanie dokładnie jaki rodzaj opcji wybrałem, jaki termin wygaśnięcia i typ strategi było by bez celowe bo i tak by nikt z tej wiedzy nie skorzystał

Mówiąc najprościej jak można zagrałem na silne wybicie z konsoli na tym walorze, poniżej wykres:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a180857bd285aa3f.html


transakcje zawarłem 5 w dniu sprzedaży ab pl prostokąt po lewej, odpowiednik realizacji zysku został przeze mnie wykonany w prostokącie po prawo 7 sierpnia czyli tak jak pisałem do końca tygodnia ok. 30 % , z gry na sp500 zrealizowałem tylko symboliczne 7 % zysku, wykresu nie zamieszczam bo i tak teraz nikomu to się nie przyda, ab pl do tego czasu by tyle nie wyciągnęło :)

Co do samego ab pl gdy polecałem cena była 11,57 zł, wiedziałem że będzie konsolidować kilka dni po zakupie i wyłoni się trend wzrostowy, widziałem że ktoś gromadzi w tym rejonie ten walor nawalając zlecenia kupna w pewien, bardzo charakterystyczny dla akumulacji sposób, później doszła rekomendacja z pewnego domu maklerskiego i już było jasne jaki fundusz miał w tym interes :)

Co do samego naganiania to teraz jest po 13,40 zł czyli o 15,81 % wyższa niż kiedy o nim pisałem co jest chyba najlepszym dowodem że nie naganiałem bo wszyscy na tym zyskali.

Co do samego rynku akcji, obecnie jestem po za nim o czym pisałem wcześniej, dlaczego wyjaśniam na końcu wypowiedzi.
.
Ab Pl - jest ono poniżej wartości księgowej, o 16% tyle od fundamentów , od strony techniki do czasu aż na sp500 nie będzie pokonany poziom 1017,5 pkt posiadanie akcji w mojej ocenie nie ma zbytnio celu z racji niskiego prawdopodobieństwa wystąpienia silnego trendu. Ab pl obecnie bym sprzedał z 15 % zyskiem na czysto po odliczeniu prowizji i poczekał na klarowną sytuację która potwierdzi że mamy impuls wzrostowy (przebicie 1017,5 pkt) albo kupił w okienku czasowo-cenowym korekty w miejscu największego prawdopodobieństwa jej zakończenia gdzie kończy się cykl niższego rzędu i występuje silne wsparcie.
hs2 / 2009-08-14 21:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a co do samych moich wypowiedzi - nie jestem naganiaczem, powiedzmy że jestem graczem który rozumie rynek.

Chyba 1 czy 2 lata temu pisałem w portfelu gabri-morfe, tam zaczynałem, pod koniec portfela znajdziesz przykładowe pozycje jakie podawałem, było ich trochę

Najlepsza transakcja z tamtego okresu jaką pamiętam i jaką znajdziesz na forum była ta gdy kennobi (nie ten prawdziwy) i wigusia uwzięli się na portfel spamując, naganiając i siejąc panikę w naszym kąciku tak że nie dało się w ogóle pisać.
Wtedy podałem tuż pod wypowiedzią kenobiego pozycję przeciw jego wielkiej katastroficznej wizji kilkadziesiąt Mimnut przed ruchem rynku która zarobiła dość sporo wtedy, chyba coś koło 7 tyś zł w kilkanaście minut - od tej pory owe osoby przegoniono skutecznie :)

A tak przy okazji, dwa dni przed transakcją na sp500 na której sporo wycisnąłem tu też podałem pozycję w rozmowie z adriano -> dane poniżej :)
hs2 / 2009-08-14 17:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
średnioterminowy szczyt na 1018 który podałem z 5 dni temu powinien zostać pokonany nie wcześniej niż za 4 - 5 sesji aczkolwiek za 2 - 3 sesje okaże się czy mamy do czynienia z korektą która może potrwać dłużej.

W trakcie dnia zagrałem tak samo jak wczoraj 2 razy ponieważ na rynku pojawiła się pro spadkowa formacja harmoniczna w skali m15, pierwsza pozycja + 4,5 pkt na czysto, druga + 23 pkt na czysto zamknięta przed chwilą.
Zysk z tej metody gry dał już zysk taki, jak w ręcznych obliczeniach przez cały ubiegły rok czyli jestem już tylko o krok bliżej od pozycji którą wywali stop loss aby skuteczność spadła z 100% do 85 % (od początku roku było tylko 9 takich zagrań każde zyskowne, 2 z owych 9 były na zero zamknięte kilka minut po otwarciu gdy skapłem się że z rynkiem coś nie tak)

Wstępnie przeanalizowałem w20, słaby ten walor, dlatego wolę większe giełdy. Od 24 sierpnia pomęczę go trochę, występują na nim trochę bardziej wyraźne cykle czasowe wynikające z analizy feurierowskiej.

Tymczasem znikam na 2 dni urlopu :)
hs2 / 2009-08-14 18:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e7df1f0ec2d5fee9.html

wykres, mocniejsze wsparcie na 993 i 974 pkt.
Co do samych formacji harmonicznych to mierzę je własnymi zasadami ale ich opisanie zajęło by z pół dnia bo wiele zależy od układu trendów na równych interwałach czasowych.
hs2 / 2009-08-13 22:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a co by nie było że tylko o sp500 nudzę na tej stronie

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2a844ca7d8160853.html
analiza techniczna dla cukru :)
na rejonie 22,04 mocniejszy opór więc nasze słodziwo w perspektywie najbliższych dni będzie drożeć jeżeli poziom ten zadziała jako wsparcie. Ten walor ma to do siebie że jeżeli konsoliduje na jakimś poziomie wsparcia zwykle cena rośnie. Dzieje się tak z tego względu że kontraktami na cukier więksi plantatorzy światowi pokrywają tylko ryzyko spadku ceny.

Wykresu dla kawy nie zamieszczam bo tu nic ciekawego nie widzę :)
krepek nielo / 193.111.166.* / 2009-08-14 15:16
Skoro już przy cukrze jesteśmy......jak informują cena może wzrosnąć o blisko 80%, z uwagi na niedobór tego "kruszcu"
hs2 / 2009-08-14 16:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
po dzisiejszych danych wsparcie przebite więc tak szybko nie wzrośnie.
hs2 / 2009-08-13 16:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zgodnie z tym co pisałem przedwczoraj - mamy korektę, 2 pro spadkowe formacje świecowe (na interwale m15) oraz rozbieżność na interwałach (m15, h1 i d 1 trend spadkowy, w1, Mn - trend wzrostowy ) ją potwierdzają.

Prywatnie siedzę po za rynkiem, strategie którą planowałem na najbliższe 12 dni wykonałem z zyskiem więc teraz pora poczekać na koniec korekty i dokupić ponownie akcje :) Zerkam właśnie na eur/usd ale zbytnio tu okazji nie widać więc 3 dni urlopu nie zaszkodzą :)
krepek nielo / 193.111.166.* / 2009-08-13 16:11
mówisz o krajowym rynku czy o usa?
poza tym mozna prosic o PW?
mam kilka questons.
hs2 / 2009-08-13 21:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
usa bo on dyktuje kierunek innych rynków, alebiorąc pod uwagę korelację sp500 z w20 (obecnie 89%) można to odnosić do w20 (mówię o korelacji czasowej oraz dynamiki ruchu cen)

O ile się nie mylę pisaliśmy chyba 1 czy 2 lata temu w portfelu gabri-morfe sądząc po nicku. Masz jeszcze moje gadu? Numer jest aktualny :)
hs2 / 2009-08-13 15:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
2 dni temu pisałem jak zagram w dialogu z adrianoo (daty rozmów i dialogi zresztą widać 4 wypowiedzi niżej), strzałki pokazują to na tym poglądowym wykresie z aplikacji w której robię analizy :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4e0a6646556c8706.html

S-ka - 5 kontraktów otwarte po 1017,5 pkt i zamknięcie miało nastąpić na przeciwległej wstędze odchylenia standardowego, w tym przypadku zlecenie przeszło mi po 1009,5 pkt. zysk na czysto po odliczeniu kosztów to 7 pkt * 50 $ * kontrakty = 1750 $ czyli ok. 4800 zł w ciągu 90 minut kiedy pozycja była otwarta zależnie od kursu złotego pod koniec dnia kiedy pozycje będą rozliczone :)

Miłej gry :)
adrianoo / 2009-08-13 15:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
graty:) ladnie zlapales gorke
hs2 / 2009-08-13 15:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
przypadek tak jak z 45% zysku na milenium tydzień temu :)

1018 to mocny poziom w skali dziennej, moim zdaniem nie pokonamy go do końca tego tygodnia, puki co mamy bardzo ładny trend boczny.
hs2 / 2009-08-13 10:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wybicie poszło z uprzednio podanego poziomu na 988,5 pkt

Puki co czeka nas zabawa pod silnym rejonem podaży 1008,5 - 1012 który podałem kilka dni temu, tego obszaru nie traktujcie jako oporu a jako obszar realizacji zysków. na którym trochę porzuca. Na moje oko rynek dąży do poziomu 1018 z którego rozpocznie korektę aczkolwiek jest to spekulacja na podstawie wskaźników opóźnionych które ten poziom jako średnioterminowy szczyt potwierdziły.
hs2 / 2009-08-11 16:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mam potwierdzenie średnioterminowego szczytu w rejonie 1008 - 1012 pkt czyli korektę czas zacząć zgodnie z wczorajszym przewidywaniem to był ruch powrotny tyle że trochę silniejszy bo podszedł 4 pkt wyżej choć biorąc pod uwagę wielkość zleceń jakie te 4 pkt wygenerowały duży gracz testował rynek.
hs2 / 2009-08-11 22:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/99bc1579db426a3c.html

sp500 aktualnie, po ruchu powrotnym do fibonka na 999 pkt prawdopodobna kontynuacja dotychczasowego trendu

Silniejszy szczyt na najbliższe 1-2 tygodnie to poziom 1018 pkt, w mojej obecnej ocenie nie będzie on pokonany do końca obecnego tygodnia.

Od 24 sierpnia będę zapodawał analizy na fw20.
hs2 / 2009-08-11 22:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

prawdopodobna kontynuacja
dotychczasowego trendu


aby nie było wątpliwości - mówię o korekcie.
adrianoo / 2009-08-11 22:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
jak nisko moga wedlug Ciebie zesjc z krecha na sp500, bo rozumiem ze wsparcie na 995pkt. to tylko kwestia czasu
adrianoo / 2009-08-11 22:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
sorry 994.34pkt. czyli juz jestesmy ponizej linii wsparcia
hs2 / 2009-08-11 22:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pytanie o zasięg na obecnym rynku jest bardzo trudną spekulacją ale spróbuję po spekulować :)


Na skali tygodniowej i miesięcznej mamy trend wzrostowy, na skali dziennej 1 świeczkę trendu spadkowego, na skali 4 godzinnej także trend spadkowy co w perspektywie najbliższych 48 godzin oznacza największe prawdopodobieństwo korekty/ trendu bocznego na skali 30 min/ godzinna

Z mojego doświadczenia wynika że obecnie ten rynek nie jest wart marnowania czasu do gry na nim w tej skali - lepiej siedzieć spokojnie po za nim i obserwować czekając na rozwój wydarzeń.
Na moje oko możliwe poziomy na których w skali m15 można spodziewać się oporu w tej początkowej korekcie to:
obecny 995 przenieś na 993.5 - myślę że tu po oscylujemy
988,5 pkt
982 pkt
974 - najmocniejszy


Prywatnie szykuję takie zagranie - s-ka pod 1017,5 pkt z ciasnym stopem, zlecenie wprowadziłem na najbliższe 10 dni, spodziewam się jego wykonania za 2-3 sesje. realizacja zysku na przeciwległej wstędze aktualnego odchylenia standardowego od średniej - coś koło 8 - 11 pkt przy 2 - 2,5 pkt ryzykowanych
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy