Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "hs2"

Komentarze do portfela "hs2"

Money.pl / 2008-06-05 10:59
Komentarze do portfela użytkownika hs2.
Wyświetlaj:
cyrk / 77.223.196.* / 2009-08-04 20:52
Szukam spółek ciekawych z perspektywami i wpadło mi w oko coś takiego jak Selena fm ( SEL ) Nie mówię że już do kupna i tu i teraz. Bardziej mam na myśli perspektywy i branżę. Zerknij i jeśli możesz wypowiedz opinię. Oczywiście pytanie z pominięciem miejsca w który obecnie są indeksy:)
Pozdr.
hs2 / 2009-08-04 23:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przed wczoraj też ta spółka zwróciła moją uwagę, planowałem jej zakup po wystąpieniu sygnału od strony technicznej co nastąpi pewno za ok 1-2 tygodni- najważniejsze to c/wk mniejsze niż 1 oraz bardzo dynamiczny wzrost wk w ciągu roku.

W weekend planowałem jej się przyjrzeć dokładniej - czy nie ma machinacji w raportach.Co do branży to nie analizuję całych branż bo mija się to znacznie z moim modelem gry. Moją uwagę przykuwa obecnie:
http://www.money.pl/gielda/spolki_gpw/ab;sa,ABE,informacje.html
z racji dobrych fundamentów na najbliższy czas.
hs2 / 2009-08-04 16:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w zależności od wyniku sesji na sp500 uzależniam dalsze działania na rynku. 1003,5 to możliwy poziom mojej zdaniem do początku korekty, jeżeli cena nie przebije go w 2-3 sesje raczej zrealizuję zysk z akcji na tej i innych giełdach.
Morfeusz / 2009-08-04 20:16 / Tysiącznik na forum
bardzo rozsądnie :) należy wspomnieć , że są to okolice magicznego poziomu 38.2 % zniesienia całego ruchu spadkowego bessy . rynek z reguły nie przechodzi obojętnie obok takich oporów/wsparć :) W piątek rekordowe obroty u nas świadczą o przegrupowaniu dużego kapitału a takie rzeczy z reguły dzieją się w pobliżu ekstremów do zmiany tendencji na rynku :)
hs2 / 2009-08-04 22:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
szczyt z 04.11.2009 r jest na tym poziomie, co do fibona to w tej metodzie analizy którą tu stosuję nie uwzględniam go.

Obecnie dyskontowane są przewidywania co do pkb za 2 kwartały, sądząc po dynamice wzrostu będzie ono dobre więc można po spekulować na odpowiednich kontraktach, myślę że wiesz o których mowa :)

Co do obrotów to trudno je jednoznacznie interpretować z racji przebicia linii długoterminowego trendu spadkowego jak na tym rysunku:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/38f915cc6481ccaf.html

obecna falka wzrostowa to druga fala wzrostowa która wyznaczy średnio terminowy szczyt po korekcie bocznej na indeksie trwającej od maja.

Pisujesz jeszcze na money tu dzież innych forach?
Morfeusz / 2009-08-04 23:28 / Tysiącznik na forum
obroty miałem na uwadze u nas nie na SP500 :)
nie nie udzielam się na forach nie mam na to czasu z racji wiadomych przedsięwzięć.
Na money wpadam raz na rok dziś właśnie ten rok minął więc wpadłem :)

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego :)
hs2 / 2009-08-05 12:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a to zmienia postać rzeczy, ja myślałem o sp500.

Jak byś miał czas to zapraszam do dyskusji na gadu :)
Dzięki że wpadłeś i za pomoc na początku przygody z tradingiem, powodzenia z nowymi inwestycjami :)
hs2 / 2009-08-04 11:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na milenium coś się święci - wczoraj było kilka transakcji na ponad 1 mln zł, dziś już były 2 takie transakcje.
pietroo / 2009-08-04 14:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no i piekne dzisiaj obroty
hs2 / 2009-08-04 15:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
rozpoczynam realizację zysku - milenium całkiem aut.
hs2 / 2009-08-04 15:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
moja pomyłka, sygnał sprzedaży mam na styk ale nie padł. trzymam dalej.
pietroo / 2009-08-04 15:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
kiedy jest syganł sprzedaży?
hs2 / 2009-08-04 16:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
milenium spółka średnia, wolumen jest kluczem do gry na takich spółkach, wskaźnik pisałem sam ale do interpretacji jako dystrybucji tej świeczce niewiele brakuje
hs2 / 2009-08-04 10:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7f39f18f720fe046.html

Aktualny trend tygodniowy: Wzrostowy
Aktualny trend dzienny: Wzrostowy
Aktualny trend świeczki 8 godzinny: Spadkowy
Trend wynikowy - w mojej ocenie konsolidacja pod oporem 1003,5 pkt z możliwością korekt w obrębie dnia dzisiejszego.

Z wykresu widać że opór na 1003,5 pkt jest silny, jego przełamanie oznacza kontynuacje trendu wzrostowego, kolejny silny opór jest dopiero w rejonie 1020 pkt.

W przypadku gry przeciw trendowi wyższego rzędu jak dzienny i tygodniowy nie ryzykował bym pozycji otwartej na dłużej niż 12 do 24 godzin sesyjnych. Można było zagrać pod wybicie z konsoli pod wsparciem na 1003 pkt ale wtedy to ja spałem :)
Big Lebowski / 2009-08-03 20:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam i pozdrawiam Gospodarza oraz Zagladajacych . Gratuluje portfela - Millenium hm. swego czasu jedna z ulubionych moich spolek..
hs2 / 2009-08-03 20:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam :) miło że wpadłeś, zapraszam do częstszych wizyt i dyskusji :)

Co do milenium - od strony fundamentalnej w mojej ocenie oraz wg. mojej obecnej wiedzy jeden z banków o sporych perspektywach, spodziewałem się takiego zysku, jaki został wygenerowany obecnie pod koniec roku, ten bardzo dynamiczny wzrost nie był do przewidzenia także jest to bardziej przypadek, trochę mnie męczy myśl że o zakupie milenium myślałem gdy był po niecałe 2 zł, podobnie z kghm jak był po 15 zł no ale to nie ostatnie okazje :)

Bigu co sądzisz o tej spółce:
http://www.money.pl/gielda/spolki_gpw/ab;sa,ABE,informacje.html

Obecnie pokładam w niej spore nadzieje na spory wzrost choć doszło już do 400% wzrostu od dołka w lutym jest ciągle poniżej wartości księgowej.
Big Lebowski / 2009-08-03 21:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To ze wzroslo tyle moim zdaniem jest mniej wazne , wazne obecnie sa wyniki i te spolki ktore beda mialy sie czym pochwalic nadal beda rosly , spolki ktore podadza wyniki ponizej oczekiwan - zostana ukarane , spolka ciekawa , akcjonariat dobry , mysle ze to dobry zakup , ja jednak preferuje inne branze , szczerze mowiac mam uraz jeszcze z internetowej bessy do new economy..
hs2 / 2009-08-03 22:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
fakt , pamiętam że u siebie w portfelu w jednej z rozmów wspominałeś że w tamtym okresie miałeś tez milenium. Co do obecnych wyników - tu masz pełną rację.

Inwestowałeś w akcje zagranicznych spółek?
Mam teraz dostęp do 19 rynków giełdowych świata, tysiące akcji,wykresów jest w pytę.
Znalazłem 2 akcje po przejrzeniu 800 danych fundamentalnych spółek o c/wk 0,15 przy zysku na akcję ok 35 % wartości księgowej spółki kwartalnie, znalazłem 3 inne które 3 tygodnie temu też miały takie relacje a teraz są 80 - 120 % wyżej.
pietroo / 2009-08-03 14:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
piękny zysk na Millenium, sam nie wiedziałęm, że tak wysoko podskoczy
gratki
hs2 / 2009-08-03 14:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja także nie wiedziałem tego dlatego mocno zdywersyfikowałem portfel - milenium ładnie reagowało na bańkę internetową z 2000 roku oraz na ostatnią bańkę kredytową z 2008 r więc i na koniec hipotetycznej kolejnej bańki która kiedyś nastąpi też zareaguje :) Tak przy c/wk = 2 ,3 lub 2,7 sprzedam połowę, resztę będę trzymał stopem. Wydaje mi się że banki jako pochodna waluty w jakiej mają depozyty (głównie zł ) będą się u nas umacniać - dolara w obieg wpompowano bardzo dużo jako dotacje państwowe.

Na nową bańkę jeszcze za wcześnie - ludzie tworzący rynek bardzo dobrze pamiętają tą bessę ale tak za roczek to się zmieni, tak samo jak z ostatnią hossą którą mało kto pamięta a w której końcówce zaczynałem grę :)

http://www.money.pl/gielda/spolki_gpw/bank;millennium;sa,MIL,informacje.html
c/wk - obecnie 1,07
kupowałem gdy było coś koło 0,7
pietroo / 2009-08-03 14:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no i super :)
pietroo / 2009-08-03 14:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ja na MIL dostałęm mocno po tyłku i teraz ostrożnie patrzę na niego, ale to był na początku kryzysu
hs2 / 2009-08-03 20:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
2 lata temu :) ja z kolei tak patrzę na fundusze inwestycyjne choć przyznam że cieszę się że naciąłem się na początku inwestowania właśnie na nich - wiele znanych mi osób mówi że miało nacinkęna akcjach i teraz ma spore problemy z inwestowaniem w nie choć system mówił kupuj :) Puki co konsola na 995 pkt co mnie cieszy :)
pietroo / 2009-08-03 20:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
mnie również :)) jestem bardzo zadowolony, portfel się zazielenia....
hs2 / 2009-08-03 20:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w te spółki które posiadasz w portfelu inwestujesz realne pieniądze?
pietroo / 2009-08-03 21:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
to jest prawdziwy portfel, wiem, że nie jest idealny, ale człowiek całe życie się uczy
hs2 / 2009-08-03 22:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
portfel dobrze zdywersyfikowany, na moje oko za mały udział w bankach w nim ale to moja subiektywna ocena,
Zerkając w historię walorów - przydał by ci się SL przy tych spółkach, na moje oko nadają się do gry typowo technicznej - w skrócie określasz skuteczność sygnału kupna, zwykle koło 50% transakcji daje zysk, zakładasz że system ma na każde 10 % ryzykowane dawać 20 % zysku w transakcji przy skali dziennej i jedziesz do przodu,
hs2 / 2009-08-03 14:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/473ff4aadbac6a83.html

aktualne wsparcia i opory na sp500
Aktualny trend dzienny: wzrostowy z możliwością konsolidacji na 995 pkt.

Mocny opór jest na 1003,5 - 1004 pkt

Piątkowe wahanie kursu od 14:30 biorąc pod uwagę obecną sesję można odbierać jako sprawdzenie przez dużych graczy rynkowych reakcji całego rynku na panikę - warto wyciągać własne wnioski po tym teście bo w końcu nie bez powodu go przeprowadzono.
dared695 / 2009-07-31 16:29 / portfel / "Bankier''
Witam Profesora, obserwowałeś obroty
Wig 20 - 1 722 000 000
Wig - 2 307 000 000
adrianoo / 2009-07-31 16:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
zdaje sie ze najwieksze w tym roku
hs2 / 2009-07-31 22:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja nie profesor - to najwyższy tytuł naukowy, , tak za roczek będę inżynier po obronie więc tylko najwyższy tytuł zawodowy :)

zerknij i porównaj index wig20 z mwig40
Na w20 masz kontrakty i tu duży gracz moim zdaniem przeprowadził dystrybucję pytanie tylko jaki?

Przyjrzyjmy się indeksom na które nie ma kontrakty - tu mniejsza, opóźniona reakcja.
Moim zdaniem jeden lub kilka z agresywnych funduszy małych i średnich spółek zadziałał z 2 - 4 minutowym opóźnieniem po tym jak większy gracz światowy wyjął kapitał z akcji.

Teraz pora na indeksy na które kupimy kontrakt.
Na każdym zagranicznym indeksie dużych spółek na które są kontrakty wyprzedaż ruszyła punktualnie o 14:30 00 sek, ponieważ w tej samej sekundzie publikowano dane chyba łatwo się domyślić że nie jest to reakcja na nie gdyż czas reakcji mniejszy niż 1 sek na tylu rynkach świadczy o tym że koszyki były przygotowane zawczasu a 14.30 to tylko pora kiedy wykorzystano dosłownie sekundy na oskubanie małych graczy a wszystko to zdradza wolumen :)

Wracam do zasadniczego pytania - kto może sobie pozwolić na takie zagranie? Odp duży bank światowy którego wyników nie znamy lub też ten który w raportach kwartalnych chciał nie najlepiej wypaść w celu utrzymania atrakcyjnej możliwości dotacji z państwa - filtrując przez to kryterium mamy tylko kilka instytucji :)
dared695 / 2009-07-31 23:31 / portfel / "Bankier''
Grałem trochę na kontraktach i od początku tego roku nie dotykam, choć czasami korci, to jest jedno wielkie dziadostwo. Zazwyczaj wybieralem dobry kierunek ale stosowalem stopy, po których wielokrotnie mi przejechali.
Podzielam zdanie o dystrybucji dużego gracza, obserwuję FW 20 dawno nie było takiej zmienności.
Tak wogóle to dobrze, że wrócileś, pamiętam Cię z portfela Gabrika i Morfiego.
Podobają mi się twoje analizy konkretne i rzeczowe. he heheh sam nie mam tyle czasu wystarczy że zajżę do koncika i wiem o co chodzi.
Pozdrawiam do poniedziałku.
hs2 / 2009-08-01 10:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
co do owej dystrybucji - stawiam na nią w 60% - gdyby tak nawalało jak szalone góra dół od samego rana byłbym jej pewny - są też 2 prawdopodobne na 40% możliwości.

Kiedyś zauważyłem na niektórych kontraktach terminowych że duże banki lub duzi gracze często robią dwie rzeczy:
1. takie akcje jak wczoraj ale jednorazowo aby wykosić małych graczy po stopach, na forexie z kolejni brokerzy MM stosują tą samą taktykę

2. Przy istotnych wsparciach/oporach - czasami cena leży tuż na wsparciu i pojawia się zlecenie na 50 - 200 kontraktów pkc aby naruszyć wsparcie - wiadomo wtedy że robi to duży gracz aby ocenić czy wsparcie jest mocne, jak jest to rynek się cofnie i w zasadzie wtedy masz rynek w garści.

Czemu zrezygnowałeś z kontraktów? Przyznaję że gra na nich nie jest prosta bo wymaga wprawy ale ona sama przychodzi.

Co do portfela gabrika i morfego tam pisywałem jak zaczynałem aż zakumkałem o co chodzi, później koło 9 miesięcy codziennej własnej gry, teraz w sumie z nudów podrzucam na kilku forach analizy. Pewnie niedługo jakiegoś bloga założę bo money ma trochę za proste forum.
hs2 / 2009-07-31 15:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/87b4c461f856b89d.html

bardzo rzadka sprawa na wykresie sp500 zaszła, na TF 1 h mamy tak zwaną formację prania i płukania opisaną w książce dinapolego w dodatku potwierdzoną wolumenem. Formacja ta to zlecenie sprzedaży PKC wielkiego gracza które wycina z rynku wielu małych graczy , następnie realizacja zysku z zlecenia i dokonanie kupna w zamierzonej cenie. Rynek powrócił do kluczowego oporu na 50% fibonie który wczoraj podałem (poziom 990 pkt) jeżeli moja interpretacja rynku jest poprawna to duży kapitał spekuluje pro wzrostowo.
hs2 / 2009-07-31 10:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ciekawa sytuacja jest na walorze polaqua na który to jest wezewanie w cenie 27 zł, aktualna cena to 26,48, znacznie zmniejszył spreed do 1 gr, wczoraj wynosiło ok 40 gr.
hs2 / 2009-07-31 10:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wsparcia/opory na sp500 nadal aktualne, puki co istotny opór to 995,5 pkt

http://www.money.pl/gielda/spolki_gpw/ab;sa,ABE,informacje.html
Ab pl które kupiłem dalej rośnie
Z kilkoma znajomymi prześwietliłem raporty kwartalne tej spółki - nie wygląda na to aby były machinacje

Kontakt telefoniczny w sprawie ew. współpracy - bardzo szybka odpowiedź, konkretne działania

Znajomy z studiów prowadzi firmę przez allegro i handluje w współpracy z nimi, firma AB sa. podobno bardzo terminowa, szybko rozpatruje ewentualne reklamacja których on miał tylko 2 przez 2 lata współpracy. Wydaje mi się że to dobra, długo okresowa inwestycja bo takie firmy często przejmują więksi gracze.
hs2 / 2009-07-30 19:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wybiera się ktoś do spotu na darmowe szkolenie z XTB? Albo do gdańska na darmowe szkolenie giełdowe organizowane przez pko bp ?
hs2 / 2009-07-30 15:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak z nudów przeanalizowałem sobie kurs usd/pln choć na nim nie gram.

Kto z was gra na bankach niech też to zrobi, im silniejsza złotówka, tym kurs banków będzie wyższy?
Dlaczego? Odsyłam do dowolnej książki o makroekonomii lub systemie bankowym jak chcą zarabiać :)

Dla leniwych- kghm to pochodna cen miedzi , wig banki to pochodna walut w jakich banki ma depozyty :)
hs2 / 2009-07-30 14:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eb5e7ef7b9ac43ae.html

sp500 aktualnie - trend wzrostowy, średni impet choć przyznam że byki pokazują siłę.
986 pkt - moim zdaniem kluczowy punkt oporu, jego przełamanie to droga do dalszych wzrostów.
hs2 / 2009-07-30 14:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dodam tylko że wsparcia / opory są cały czas aktualne od chyba 10 dni - dla mnie stanowią one tylko ramy dla systemu, sygnał kupna daje wskaźnik opóźniony.
hs2 / 2009-07-30 15:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
otwarcie o 15:30 rozpoczynamy z poziomu kluczowego oporu 986 pkt podanego godzinę temu :) To będzie ciekawa sesja :))
hs2 / 2009-07-30 16:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5c7f09d5566714cc.html

klasyczny ruch powrotny do przełamanego wsparcia na 986 + 2 cienie dolne świec świadczące o popycie. Następny istotny poziom to 995,5 pkt jako ekspansja istotnej fali.
hs2 / 2009-07-30 20:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
aktualny układ wsparc / oporów

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b22da5b2c2952dca.html

kluczowy jest opór na 995,5 pkt.

mocne wsparcie na 50% zniesieniu fali.
hs2 / 2009-07-30 20:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a i tu małe wyjaśnienie - fibony nakładam w kierunku ekspansji fali i jedyny fibon z jakiego korzystam to 50% więc nie są one do góry nogami :)
hs2 / 2009-07-31 15:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
bardzo silne wybicie z fibona który jest przełamanym wsparciem na poziomie 990 pkt podanym wczoraj na rysunku, zapowiada się dłuższa konsola
hs2 / 2009-07-30 11:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kolejny zakup - z 30 minut walczyłem zleceniem kupna ABPL na 60 sztuk o zakup akcji, podwoiłem zlecenie i przeszło po 11, 65 , docelowa cena sprzedaży - przy 20 -22 zł zacznę się nad nią zastanawiać :)
smooth / 2009-07-30 12:03 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj,

Spółka rzeczywiście tania. Uważasz, że trend jest tu aż tak silny?
hs2 / 2009-07-30 12:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
sprawdź c/wk od daty debiutu, bardzo ładnie rośnie,
http://www.money.pl/gielda/spolki_gpw/ab;sa,ABE,informacje.html

prześwietlam właśnie raporty tej spółki i wyglądają na rzetelnie prowadzone bez machinacji ale sprawdzę to dokładnie i przedyskutuję z znajomymi.

Jedyne co mnie mocno zastanawia to czy plotki o tej spółce są prawdziwe, jeżeli tak to do końca roku bardzo pozytywnie ją widzę :)

Co do samego trendu technicznie nie jest najgorzej, fundamenty wyglądają na solidne od dłuższego czasu i dlatego teraz będę ją akumulował, nie ukrywam że ucieszyła by mnie korekta na niej w perspektywie miesiąca.
hs2 / 2009-07-30 12:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wieczorem podam dokładniejsze dane, na kontraktach na sp500 dziś spodziewam się ładnych trendów więc przechodzę do gry :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy