Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Jaronero"

Komentarze do portfela "Jaronero"

Wyświetlaj:
krzysiek29 / 2008-06-24 13:01 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam co jakis czas Ciebie czytam czy moglbys wrzucic jakis rysunek. I jak widzisz sytuacje w najblizszym roku.pozdr
Jaronero / 2008-06-24 23:12 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
sprubuje ale nie powiem kiedy... tutaj sytuacja się klaruje (rynek) a u mnie przeciwnie (kobiety) więc więcej czasu poświęcam teraz na ganianie z flaszkami i kwiatami po mieście ;)))) osobiście posiadam od kilku dni OW20I8320 kilka sztuk... i czekam ... tysiak w plecki, albo trzy do przodu... i będzie wiadomo w jakiej fali siedzimy :) Eliotowcem nie jestem zatwardziałym, bardziej poziomy zniesień pozwalają mi się ustawić z koszyczkiem... bardziej patrzę na MACD, RSI i CCI, a te wyglądają na wzrostowe...
krzysiek29 / 2008-06-25 07:59 / Uznany Gracz Giełdowy
Dzieki. Dokladnie rynek pokarze droge
Life / 2008-06-25 01:46 / Tysiącznik na forum
Luzuj bracie :)
dystansu trochę..........
Bo naciągną ..... wyssają i wykożystają dla "niecnych celów"........
Bądź silny i niech "kwiat" za kwiaty oddają ....z dobroci , uwielbienia i ze szcerego serca :)))
Jaronero / 2008-06-30 23:54 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
;) wakacje... dopiero się rozkręcam :)))) ech, ochłonę we wrześniu pewnie jak rachunki zostaną, a słońca zabraknie :)) czuwaj :)
Life / 2008-06-19 12:15 / Tysiącznik na forum
Cześć Jaro.
Malutkie zadanko:

2008-06-19 12:04:38 | 83.15.219.* | ;-)
Brawo !
Fala c do ok. 2750-2770 kończąca korektę abc będącą falą 4-tą w dużej V. Po
niej 5-ta fala w dół do ok. 2505-2570 kończąca dużą V-kę będącą falą A korekty
ostatniej hossy. Później duża korekta B w lecie w górę, możliwe że do wyborów w
stanach, a potem ratuj się kto może - szeroka i potężna fala C gdzieś do 2100.

Jesteś technik......odniesiesz się?
Jaronero / 2008-06-24 11:03 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
sorki, ale zasiedziałem sie na Sympatii z powodu nudy na wig20 :))))

Nie odniosę się do bełkotu Elliotowców bez poparcia w rysunku - to jest be sensu, ale wspaniale może nabić dyskusję ;)
Jaronero / 2008-06-24 11:13 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Zresztą, wg mnie możemy w tej chwili rozpocząć podfalę 1 w 3 (c) fali korekcyjnej abc, czwartej fali głównej, po której nastąpi dopiero 5 fala hossy do 2012 roku i od 6 grudnia 2012 rozpoczniemy bessę połąćzoną z końcem świata jaki znamy...
I pisałem to poważnie, choć oczywiście nieskładnie.
Rozkład czasowy fal również by za tym przemawiał :)
rocco / 2008-06-24 00:52 / portfel / Tysiącznik na forum
aż strach odpisać
ppprzemo / 2008-06-24 09:26 / Uznany Gracz Giełdowy
jak to mówią - nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej...
Jaronero / 2008-06-03 22:33 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
2008-06-03 21:43:13 | 83.27.62.* | Zigzag
A to zależy od przyjętego horyzontu inwestycyjnego. Takiej samej dupeczki szukasz
na jeden numerek, kochanki na 2 lata, małżowiny na 15 lat?.... Pozdro...
Life / 2008-06-03 22:42 / Tysiącznik na forum
Wszystkie One mają rosiczki :))
więc podobieństwa nijak wykluczyć nie można ....
.............
Jaro Co u Ciebie?
...oczywiście poza przeprowadzką , dzieciakami , rodziną i lepszymi zarobkami ....no i opcjonalnie opcjami ?
Jaronero / 2008-06-05 15:32 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Zażywam swobód człowieka znów wolnego :)) i oczywiście poluję, na tę jedną, no może dwie... jedyne ;)) Puszczę Ci linka na maila, to się dowiesz więcej :)
Jaronero / 2008-06-05 15:33 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
no tak... teraz kliknąłem linka do Ciebie a tam brak maila... :P
Life / 2008-06-05 15:41 / Tysiącznik na forum
Witaj Jaro.
Linka możesz wysłać na adres: life37@interia.pl
Ciekawość mnie zżera :)
ppprzemo / 2008-05-20 13:07 / Uznany Gracz Giełdowy
Cisza, pustki, zaglądasz tu czasem?
Jaronero / 2008-05-23 08:09 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Tylko jak ktoś napisze, a ja wpisów dokonuje co kwartał, na rozliczenie serii opcji :)) Na opcjach czas płynie wolniej, kupisz coś, dokupisz jak idzie w twoją stronę rynku i czekasz na uderzenie... jak na rybach: 5 godzin moczenia wędki i 5 minut rozrywki...
Poza tym dużo się dzieje w moim życiu poza giełdą, zarabiam coraz lepiej, rozglądam się za kozą (następny zakręt życiowy, właśnie urządzam się z córką na nowym kawałku mieszkania), mam zamiar pojeździć trochę po Polsce (może jakaś wódeczka z zaprzyjaźnionymi Inwestorami...) :))
ppprzemo / 2008-05-23 09:33 / Uznany Gracz Giełdowy
To daj znać jak będziesz się wybierał w okolice Poznania...
ppprzemo / 2008-05-30 17:32 / Uznany Gracz Giełdowy
Chyba, że się nie będziesz wybierał :-(
To przynajmniej napisz króciutko jakie widzisz perspektywy kursu dla BIO (żadna mina, po prostu jestem ciekaw Twojej opinii).
P.
Jaronero / 2008-06-01 22:36 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
BIO: powinien iść w górę przez najbliższe pół roku wg MACD (dołek i wyżej, dołek i wyżej) opory zaczynają się od 0,77 do 0,89 PLN... zobaczymy jak sobie poradzi...

Nie pisałem czy się wybiorę do Poznania lub okolic, bo się urządzam, układam dopiero plany i pewnie w któryś piątek wieczorem się okaże że mam zamiar być w okolicy, taka karma :)) więc wtedy na pewno się przypomnę :)
Wczoraj na przykład wymyśliłem dzieciakom wspaniałą wycieczkę dookoła Zalewu Szczecińskiego: wodolotem do Świnoujścia, 2 godziny na plaży, promem i pociągiem z powrotem, tramwaje i autobusy, a nie jak zawsze samochodem... wyszaleliśmy się w trójkę... spontaniczna akcja :)
ppprzemo / 2008-06-02 10:03 / Uznany Gracz Giełdowy
Bardzo dziękuję :-)
A jeśli się jednak będziesz wybierał to daj znać. Na szczęście dla dzieci w Poznaniu jest troszkę atrakcji więc źle nie powinno być o ile pogoda dopisze. No i niezależnie od pogody flaszka się jakaś znajdzie ;-)
Jaronero / 2008-06-02 17:03 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
:)) flaszka brzmi zacnie :)
Tak po prawdzie to moja Matka i moja córcia też, namawiają mnie na wypad do Poznania, z powodu Ikei... tylko że wiem, ile mnie to może kosztować, a poza tym będę musiał autem jechać i wracać tego samego dnia, więc bronię się przed tym jak mogę... spikniemy się po cichu jakoś ;) Może jakiś wyskok na rybki?
ppprzemo / 2008-06-02 17:18 / Uznany Gracz Giełdowy
A cóż to takiego w poznańskiej IKEI jest? Zresztą, nie jestem kobietą więc i tak mogę nie zrozumieć...
Po cichu - nie ma problemu. W samym Poznaniu mam znajomą winiarnię - jak się tam zamelinujemy to nikt nas nie znajdzie :-) A na rybki to bardzo chętnie. Znam dwie świetne smażalnie (bo do moczenia wędki to nigdy cierpliwości nie miałem)
:-)
Jaronero / 2008-06-03 20:26 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Ja też taki wędkarz, że raz na rok zamocze kija ;) ale jestem wolny więc u mnie problemem sa tylko terminy w pracy, ale żonatych żeby wyciągnąć na wódke, to trzeba wymyślić jakieś alibi zazwyczaj typu rybki, ćwiczenia rezerwy, mecz... :)))
kalot / 2008-04-26 02:37 / portfel / Tysiącznik na forum
nawiązałem do Twojej prośby i napisałem i Needla o perspektywach firm windykacyjnych
pobierznie, ale możemy tą kwestię pogłębić
ppprzemo / 2008-05-01 12:11 / Uznany Gracz Giełdowy
Chyba warto. Szczególnie, że UOKiK ich nie lubi :-)
ppprzemo / 2008-05-28 09:31 / Uznany Gracz Giełdowy
Bo to cwaniaki, które żerują na niewiedzy innych. Robią to na granicy (albo i poza nią) prawa...
http://tnij.org/a9ra
ppprzemo / 2008-04-21 10:28 / Uznany Gracz Giełdowy
2008-04-17 18:13:34 | *.*.*.* | ppprzemo [ [ (8-} ] ]
Ale gdzie to wsparcie (tzn. dla biotka bo generalnie usd mnie mało interesuje)???
Jaronero / 2008-04-22 23:40 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Przemo, sytuacja bez zmian, wsparcie wychodzi mi gdzieś na biurku ;)))) Biotekbędzie uzależniony od ruchów na wig20 i kontraktach, na groszówki nie spadnie.
Moja taktyka na ten tydzień to:
- obserwacja wsparcia na S&P (nie jesteśmy zależni od Stanów, tak jak nie jesteśmy zależni od żony/kochanki/kozy... = BAJKI )
- wsparcie na wig20 dla mnie na 2750, na to czekam - wtedy i Biotek odbije, bo tam tylko cukrzycy (czyli longi) i specuła siedzi :)

jak wig20 dojdzie do 2750 można na kupnie spróbować złapać biotka i posiedzieć z nim na longa (2-3 dni) specuła go podniesie jeśli obronimy wsparcie... jak nie to stopa i wywalić grosz, dwa taniej...
Jak nie będzie chciało spadać (Ken zacznie pisać od 9.00, w Somalii odkryją złoża czystych blach miedzianych, itp...)to kupujesz po cenie S - przedających i jedziesz na byku dopóki pary starczy... ;)))
Wsparcie podobno 0,27 PLN... zobaczymy je w 2009... albo nie ;)
ppprzemo / 2008-04-23 10:48 / Uznany Gracz Giełdowy
Od żony to rozumiem. Od kochanki rozumiem tym bardziej. Ale od kozy??? Jaronero bój się Boga, co z Tobą? :-)

Choć z drugiej strony skoro dla Ciebie long to 2-3 dni... W każdym razie poproszę o komentarz zwalający kurs na SGN co by się jeszcze troszkę obkupić :-)))
ppprzemo / 2008-04-23 10:54 / Uznany Gracz Giełdowy
Aaaa, i jeszcze ku przestrodze skoro o żonach/kochankach piszemy:

2008-04-22 22:26:20 | *.*.*.* | ślicznooka [ Portfel ] [ Uznany gracz giełdowy ]
[...]choć jak patrzę na spadki robione na maluchach często kwotą rzędu tygodniowych zakupów w markecie, to mimo wszystko przykro...[...]


Sprawdziłem, od początku tego roku w skali tygodniowej w mWIG40 obroty najniższe to 105.000.000,- a najwyższe to 378.000.000,-


Jak to mówią, strach się bać...
Jaronero / 2008-04-23 16:48 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
następny plus dla kozy ;))))))
ppprzemo / 2008-04-25 11:26 / Uznany Gracz Giełdowy
2008-04-24 17:50:31 | *.*.*.* | Jaronero [ Portfel ] [ "ATe-ista ale nie fanatyk" ]
To może owieczka, albo łowieczka :)) Optymistyczne, kobiece (jak dla niektórych)


Jaronero... Zaczynam się o Ciebie martwić...
Jaronero / 2008-04-25 18:14 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
hihihi, martynologia tego światopoglądu u mnie wyląda tak, że najpierw przeczytałem ingo o Bułgarze, co trzecią żonę zamienił na kozę... Od poniedziałku mieszkam sam z córką, bo dałem sobie spokuj z dziewczyną z którą byłem po rozwodzie przez rok czasu... :)

Więc jestem wolny i zastanawiam się: Trzecia żona, czy od razu brać kozę, lub owieczkę :)))
st_lech / 2008-04-20 20:38 / Bywalec forum
podoba mi się twój portfel
Jaronero / 2008-04-22 23:29 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
gram od pół roku na opcjach, więc nie mogę ich wprowadzić do portfela, kto czyta, ten wie ;))
rocco / 2008-04-18 12:38 / portfel / Tysiącznik na forum
piszcie kolego, więcej piszcie, bo nie przyjdziemy ponownie poczytać;-)
Jaronero / 2008-04-22 23:30 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
pytajcie, a kiedyś odpowiemy :))
ppprzemo / 2008-04-18 13:23 / Uznany Gracz Giełdowy
Może jednak nie nie pisze bo jak ostatnio napisał to widziałeś co się stało z kursem :-)
ppprzemo / 2008-04-14 14:37 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj,
kiedyś Cię pytałem o AT biotonu. W chwili wolnej polecam się z następną analizą.

Pozdrówki!
Jaronero / 2008-04-14 19:49 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
:)) Przemo, ty mnie na minę chcesz władować? mamy na biotku podwójne dno i idealny moment żeby się załadować po uszy... tylko ...
1. dolar musiałby się od jutra umacniać
2. giełda od jutra będzie szła już tylko do góry

Jeśli tak, to warto, a jeśli nie, to może być za tydzień po np: 60 groszy...
Poczekałbym na jakieś 83-85 groszy na nim, bo wtedy złotówka wpadnie przy sprzedaży, a tak to łapanie noża. :))
ppprzemo / 2008-04-17 10:15 / Uznany Gracz Giełdowy
Jeśli tak, to warto, a jeśli nie, to może być za tydzień po np: 60 groszy...

Ja Cię bardzo proszę... Ty wypluj te słowa!
Jaronero / 2008-04-17 17:05 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
:)) nie no spoko, to było tak bez analizy rzucone :) ale tąpnął na następny dzień poniżej jednak, trzeba chyba poczekać na ruch w dół dolara i zbierać na wsparciu, coś czuję że wsparcie na Bio i na usd będzie w tym samym miejscu. Może w przyszłą środę?
ppprzemo / 2008-04-17 18:13 / Uznany Gracz Giełdowy
Ale gdzie to wsparcie (tzn. dla biotka bo generalnie usd mnie mało interesuje)???
ppprzemo / 2008-04-14 20:39 / Uznany Gracz Giełdowy
E tam żeby zaraz na minę :-)
Ja po prostu dzisiaj zobaczyłem 0,78 i mi się lampka zapaliła. A co do warunków, to:
- dolarowi należy się korekta po takim spadku ale nie od jutra i nie aż tak silna no i to będzie tylko korekta w trendzie a nie jego odwrócenie,
- giełda będzie szła do góry tylko, że nikt nie wie dokładnie kiedy, dokładnie jak długo i dokładnie z jakiego poziomu :-)))

Od strony fundamentów to (teoretycznie) HTL jest niżej niż był więc to akurat nie poprawi wyników biotka (za to przepięknie pogorszył w ostatnim raporcie)...
Ale i tak najbardziej interesuje mnie "czyste" AT.

Pozdrówki :-)
ppprzemo / 2008-03-26 18:39 / Uznany Gracz Giełdowy
Jak to mawiają: nauka kosztuje :-)

Z drugiej strony patrząc - 39 opcji ze stratą około 5k dałoby zarobić 1k gdyby się udało... Mimo wszystko mam wrażenie, że na kasowym w tym okresie zarobiłem więcej w przeliczeniu na zainwestowany kapitał.

Z trzeciej zaś strony na kilku walorach też chciałem być sprytniejszy od trendu i dostałem po grzbiecie...


Powtórzę więc Twoje słowa: żyję!
:-)
gVarek / 2008-04-11 19:06 / "zGÓRnikt"

Jak to mawiają: nauka kosztuje :-)

ale ile?
Jaronero / 2008-04-11 19:59 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
kwota do przyjęcia, teraz spokojniej gram pod własne zdanie - forum to tylko odbicie nastrojów na rynku.
Mam na tę chwilę 3 putty OW20R240, zobaczymy co tym razem wyjdzie z tego.
Obserwuje za to powoli calle OW20I8360 wrześniowe, bo jak będzie odbicie wzrostowe, to powinno potrwać do połowy lipca gdzieś...
Jaronero / 2008-03-20 18:08 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
OW20C8300 - 1*23,50 + 5*5,00 - strata 100%
OW20C8310 - 3*18,00 - strata 100%
OW2OC8360 - 7*15,00 - strata 100%
OW2OC8400 - 10*3,00 - strata 100%
OW2OC8410 - 8*24,00- strata 100%
OW2OC8420 - 10*15,60 - strata 100%

Łącznie: - 4840 PLN

Podsumowując:
- błędny kierunek i brak cięcia strat (40% to też pieniądz)
- brak zabezpieczenia puttami (choćby 1:10)
- brak realizacji zysków na kilku poziomach przy odbiciu ( OW20C8360 skoczyły z 2,50 na 8,00. OW20C8300 były po 59,00 !!!)
- gra pozycyjna, brak rolowania na nową serię.
TOMOK / 2008-03-20 22:05 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
kidyś pytałem Cię o te opcje...czy o te?
Ale nawet jak źle wyszło, fajnie, że o tym napisałeś
Comber jagnięcy marynyję na Święta
Wiesz o czym piszę :-) mniam...
Pozdrawiam
Jaronero / 2008-03-20 22:45 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
o rozmarynie pamiętałeś? ;))) mniam... ja raz kupiłem w Makro nowozelandzką jagnięcinę i sobie przyrządziłem... warta ceny i marynowania w dobrym droższym czerwonym winie :)
pozdr.
needle / 2008-03-20 22:02 / Bez rangi
nie wiem co mam o tym sądzić?
marzec - samo zło???
Jaronero / 2008-03-20 22:48 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"

marzec - samo zło???

choć nieco cynicznie ;) ale masz rację... duży ruch - zarabia kupujący, boczniak w ograniczonym zakresie - zarabia wystawca opcji... taka przypadłość instrumentu... warto o tym pamiętać...
na takim boczniaku jaki był od połowy stycznia trzeba na opcjach grać DT, albo przesiąść się na kontrakty.
Jaronero / 2008-03-20 22:43 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
nie, po prostu nie rozłożyłem sił, i obstawiłem wariant w który wierzyłem - jedna z zasad: trzymać się strategii... niekiedy się na tym zyskuje, niekiedy traci..., gdyby tylko dziś skoczyli trochę w górę, miałbym 1k do przodu na całości... scenariusz poszedł w drugą stronę i tyle... nie stało się nic.... gramy dalej :)))
needle / 2008-02-29 02:01 / Bez rangi
no popatrz...
...tyle napisane, a ja tu nie zajrzałem, jak dotąd...
...dziś nadrobiłem
Jaronero / 2008-02-29 19:09 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Dzięki za wizytę :) ale tu jest tylko mały misz-masz kilku gorących głów ;)
needle / 2008-02-29 21:23 / Bez rangi
u mnie jest trochę więcej...
...jeśli będzie jeszcze więcej dzięki Twoim uwagom na różne tematy to się ucieszę
Pozdrawiam
IGła
ppprzemo / 2008-02-15 20:17 / Uznany Gracz Giełdowy
Cóż się dzieje, że tak dawno nie zaglądałeś do swojego portfela?
Pustki...
Ostatnia transakcja z początku grudnia...
Żyjesz?
Jaronero / 2008-02-20 10:38 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Żyje :) tylko mam w portfelu opcje, a ich nie da się wpisać, więc pozostają tylko komentarze...
ppprzemo / 2008-02-20 13:32 / Uznany Gracz Giełdowy
Żyje :)
I to najważniejsze.

tylko mam w portfelu opcje
Żadnych akcji? No chyba, że opcje wyłącznie spadkowe...
Jaronero / 2008-02-20 16:49 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
niestety spadkowe nie :))) ale chyba od jutra kupie troche ;)
ppprzemo / 2008-02-20 17:31 / Uznany Gracz Giełdowy
Jam nie ateista ale jeśli obstawiasz wzrosty to nie lepiej na kasowym? Tak zupełnie poważnie pytam...
Jaronero / 2008-02-21 05:52 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
przewidzenie ruchu w górę lub w dół na kasowym ma takie samo prawdopodobieństwo jak na futures, a tu jednak lewar mocniej działa (co ma też swoje minusy...) Opcje mają dla mnie ten plus teraz że nie trzeba śledzić intraday, a ruchy są spokojne i dlugo siedzisz na pozycji, uczą cierpliwości i szerszego spojrzenia na rynek.. AT ta sama... Dużo teraz pracuje do kwietnia, więc to dla mnie najlepszy wybór na tę chwilę.
ppprzemo / 2008-02-21 09:31 / Uznany Gracz Giełdowy
przewidzenie ruchu w górę lub w dół na kasowym ma takie samo prawdopodobieństwo jak na futures
Zgadzam się w całej rozciągłości...

tu jednak lewar mocniej działa (co ma też swoje minusy...)
Więc jednak to kwestia adrenaliny? Bo przecież na kasowym możesz grać na kredyt.

ruchy są spokojne i dlugo siedzisz na pozycji, uczą cierpliwości i szerszego spojrzenia na rynek.
Kupiłem parę walorów na początku lutego i też jestem spokojny o wzrosty - mimo zawirowań one rosną a ewentualne spadki id nie sprowadzają ich do lub poniżej cen zakupu.

AT ta sama
O czym zapomina zdecydowana większość na głównym forum :-)

to dla mnie najlepszy wybór na tę chwilę.
I o ten wybór właśnie pytam. Do tej pory opcje jawiły mi się jako instrument zabezpieczenia przed spadkami posiadanych walorów (przy założeniu bardzo longowych inwestycji). Z tego co piszesz wnioskuję, że mogą zapewnić dochód na niestabilnym rynku przy ryzyku dużo mniejszym niż kontrakty... Muszę więcej o nich poczytać bo na razie zupełnie nie wiem o co chodzi ze zmianami wartości przez współczynniki...

Pozdrawiam,
P.
Jaronero / 2008-02-21 13:57 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
:)) Ja już zaczynam "kumać", ale to trzeba poćwiczyć jednak i poobserwowac z pół roku, kurcze, na wszystko potrzeba czasu i pieniędzy :)))
gahek / 2008-02-20 16:51 / Optymista
A mógłbyś podać serie opcji które posiadasz?
Jaronero / 2008-02-21 05:56 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
OW20C8400.. 8410...8420. Ale teraz to już trzeba brać pod uwagę opcje serii czerwcowej F i R a na korektę ruchu serię wrześniową.
Jaronero / 2008-01-23 13:10 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Po analizie zachowań rynku w różnych fazach wzrostu i spadku (nie przeżyłem jeszcze bessy) dochodzę do wniosku, że bardziej niż dywersyfikacja portfela, przydaje się czasowa dywersyfikacja narzędzi którymi zarabiamy na giełdzie (akcje, kontrakty, opcje).
W zależności w jakim stadium amplitudy koniunktury się znajdujemy należy dobrać narzędzie dające nam możliwość efektywnego zwiększania zysków przy zachowaniu umiarkowanego ryzyka.

W kolejności od góry amplitudy:

1. Szczyt : Sprzedaż na szczycie hossy akcji dobrych spółek, pozostawienie części portfela ze spółkami spekulacyjnymi ( śmieciowymi ) wejście połową gotówki w kontrakty (gra na DT, krótkie stopy wg AT) - przemawia za tym osiągnięcie szczytu, gdzie wyceny akcji pozostają na zbliżonych +/- poziomach, dając minimalne zyski, lub generując minimalne straty... W idealnej sytuacji mamy konsolidację, nie przesądzającą jeszcze zmiany trendu, ewentualne wybicie górą zabezpieczają spółki śmieciowe o dużym ff, szybko reagujące na zmiany, kontrakty pozwalają generować zyski na ruchach góra/dół w dość wąskim kanale. Z powodu braku znaczącej zmienności indeksów mało przydatne są opcje.

2.Za szczytem: Sygnał przełamania linii wzrostowej każdy trader ustala wg własnych analiz, może to być sygnał sprzedaży na RSI, MACD, przecięcie SMA... wg uznania.
Pozbywamy się zgodnie z sygnałem akcji spółek które jeszcze pozostawały w portfelu (osiągnięte max. zyski, ograniczanie strat) 100% środków przeznaczamy na kontrakty - nie wiemy jeszcze czy mamy do czynienia ze zmianą trendu, czy z korektą wzrostów, minimalizujemy możliwość strat na akcjach, wykorzystujemy kanał spadkowy do zarobku na kontraktach (wig20 poddaje się jako ostatni, więc gramy w obie strony) w razie sygnału kontynuacji trendu wzrostowego odkupujemy akcje niżej, co jest zyskowne przy budowaniu się podwójnego szczytu. Pamiętać należy o tym że pieniądze z akcji spływają na konto kontraktów 3 dni robocze, a pieniądze z kontraktów można w każdej chwili wykorzystać na zakup akcji, czyli sensowne jest zwiększanie zaangażowania w kontrakty w miarę odblokowywania sie środków i ostrożne podejście do zakupu akcji.

3. Spadki - przełamanie linii trendu - przy wyraźnym sygnale zmiany trendu warto zmienić strukturę gry na spadki poprzez wejście częścią kapitału w opcje - ograniczamy ryzykowną grę na kontraktach (szeroko rozstawione stop lossy stają się dość sporym obciążeniem przy grze kontraktami, a duża zmienność powoduje opłacalność gry na opcjach które jednocześnie mogą być częściowym zabezpieczeniem gry kontraktem w odwrotnym kierunku niż zakupione opcje). W miarę potwierdzania się kierunku w którym podąża rynek i ustalenia przy pomocy AT możliwego zakresu spadków, zwiększmy zaangażowanie w opcje. Przy korektach spadków warto grać również opcjami w obie strony.
Jaronero / 2008-02-02 20:06 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
A tutaj podobnie, tylko w wolnym tłumaczeniu innego autora:

2008-02-02 19:47:32 | *.*.*.* | tomtay [ Bez rangi ]
sprawa wygląda tak:
Jesli w pół godziny przy stole nie rozpoznasz frajera, to sam nim jesteś.
Zarabiaj grając. To praca jak każda inna. Nie ryzykuj. Graj spokojnie.
Wystarczy, że co godzina zgarniesz większą stawkę. Podbijaj gdy masz pewną
kartę,
w przeciwnym razie czekaj. Nie szarżuj. Naucz się wygrywać drobne sumy,
klasyczny czajnik, ale jeśli się zbytnio czaisz możesz przesrać całe
życie...
gahek / 2008-02-04 00:24 / Optymista
Witam
Muszę przyznać, że bardzo konkretne i rzeczowe strategie:)
pozdro:)
Jaronero / 2008-01-18 17:42 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Najlepsze komentrze 2008:

2008-01-18 15:16:35 | *.*.*.* | brydzia [ Uznany Gracz Giełdowy (17299 postów) ]
Re: Fatalny finisz Ameryki [9]
Jestem znów bez akcji więc myśle jak czytam , co te załosne Jankesy znów chcą robić
to myśle że ten Noblista może mieć racje z tym krachem na świecie

ile można dawać tych darmowych pieniędzy , moja koleżanka pracuje w bank
spółdzielczym i mówi że ludzie mają po 2 kredyty i żeby mieć na ratę biorą 3 ci
, ale to pewnie przypadek
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-01-18 15:24:07 | *.*.*.* | anonim_03 [ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy ]
ta koleżanka to pracuje w Banku spółdzielczym w Polsce czy w USA ?
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-01-18 15:30:22 | *.*.*.* | brydzia [ Uznany Gracz Giełdowy (17299 postów) ]
w Polsce ale porównuje to i u nas będzie podobnie jak w USA
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-01-18 15:38:04 | *.*.*.* | anonim_03 [ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy ]
w jakim sensie będzie podobnie ?
będziemu produkować silniki odrzutowe ?
Jaronero / 2008-04-22 23:43 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
2008-04-22 23:10:52 | *.*.*.* | Bull [ Bywalec forum ]
Re: USA: Domy nadal w niełasce [2]
"J***** dr Oetker! No, co mnie k**** podkusiło, żeby kupić budyń z tej
z******** firmy? Siedziałem sobie w domu, czytałem to i tamto, aż mnie
nagle złapała ochota na budyń. A z pięć lat już tego gówna nie jadłem.
No i się wziąłem ubrałem, pobiegłem do sklepu.

Poproszę budyń. Proszę. Dziękuję. Szybki powrót do domu. Na opakowaniu
napisane, że gotować mleko, potem wsypać, bla, bla, bla. Zrobiłem jak
kazali. I co? I wyszło mi kakao! Rzadkie jak sraczka. Tego się nie da
jeść. Jak te pieprzone chamy mogą nazywać to coś budyniem i jeszcze
chwalić się nową recepturą?

Mam tego dość. Dość j****** demokracji, kapitalizmu i całego tego
ścierwa, które weszło do nas po '89. Chce takich budyniów jak za komuny!
W brzydkich opakowaniach, ale gęstych z takimi w************ grudkami! I
kisieli też chcę! Niedawno na własne oczy widziałem jak moja znajoma
PIŁA kisiel! Jak k**** można pić kisiel? Czy nasze dzieci już nie będą
pamiętały, że to należy wyjadać łyżeczką, do której wszystko się lepi i
na koniec trzeba oblizać?

Kto mi zabrał szklane litrowe butelki z pepsi kolą? Komu one
przeszkadzały? I mleko w butelkach i śmietana, które kwaśniały bo były
prawdziwe! A teraz po tygodniu stania na kaloryferze dalej jest "świeże"
co to k**** za mleko? A dzieci myślą, że to mleczarnia mleko daje a
krowa jest fioletowa.

A te butelki takie fajne kapsle miały, skoble do strzelania w dupę się z
nich robiło!... A gumki się z szelek wyciągało . Gdzie teraz takie
szelki? Dlaczego teraz nawet wafelki prince polo są w tych cudnych
opakowaniach zachowujących świeżość przez pięćset lat? Ja chcę wafelków
w sreberkach! I nie tylko prince polo ale i Mulatków! Jaki dziad s******
się zachodnią technologią, dzięki której teraz wszystkie cukierki
rozpływają się w ustach, a nie tak jak kiedyś, trzeba je gryźć było, tak
normalnie jak ludzie!? No pytam się, no!

P******* mieć do wyboru setki rodzajów lodów i nie móc zdecydować się,
na jaki mam ochotę! Kiedyś były tylko bambino w czekoladzie i wszyscy
byli szczęśliwi, a jak rzucili casatte to ustawiała się kolejka na pół
kilometra.

Czy ktoś pamięta jak smakuje prawdziwa bułka? Nie, k****, nie tak jak w
waszych p*********** sklepach, napompowane powietrzem kruche gówna.
Prawdziwe bułki są twardawe, wyraziste w smaku, a najlepiej z prawdziwym
masłem, które wyjęte z lodówki jest niemożliwe do rozsmarowania! O
margarynie za komuny można było tylko pomarzyć, a jak była, to taka
ch*****, chyba Palma się nazywała.

Wielkie p********* koncerny w******* na amen z rynku moją ukochaną
oranżadę, którą za młodu gasiłem pragnienie, a mordę przez pińć godzin
miałem czerwoną. I jej młodszą siostrę - oranżadkę w proszku, której
nikt nigdy nie rozpuszczał w wodzie, Bo służyła do wyjadania oblizanym
palcem. Nawet ukochane parówki mi z*******, dziś już nie robi się takich
dobrych jak kiedyś...

W telewizji dwa kanały, na każdym nic do oglądania. Teraz mamy sto
kanałów i też nic nie ma. Możemy w********* pomarańcze, banany i
mandarynki, a kiedyś jak przyszedłeś z czymś takim do szkoły, to cię
szefem nazywali. Fast foodów też nie było i każdy żywił się w
drewnianych budach i żarliśmy z aluminiowych talerzy i jakoś nikt
sraczki nie dostał, a śmieci wokoło nie było bo nie było zasranych
jednorazówek. A jak chcieliśmy Ameryki to żywiliśmy się zapiekankami z
serem i pieczarkami i hod-dogami nabijanymi na metalowe pale. Buła,
parówa, musztarda! Nic więcej do szczęścia nie potrzebowaliśmy.
S********* zasrany kapitalizmie!!!!!


A taką, k****, miałem ochotę na budyń!"
Jaronero / 2008-03-06 11:56 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
2008-03-06 09:53:27 | *.*.*.* | Kenobi [ "Uznany malkontent giełdowy" ]
Re: Byki w natarciu [7]
Dziś decyzje o stopach Banku Anglii i EBC, wg oczekiwań mają pozostawić bez zmian. Ja
myślę, że Bank Anglii może zrobić niespodziankę i obniżyć, co może wywołać euforię na
rynku, oni zawsze lubią zaniżać oczekiwania, żeby potem czymś zaskoczyć.
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-03-06 10:04:18 | *.*.*.* | anonim_03 [ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy ]
flugo !!!!!!!!!!!!!
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-03-06 10:10:49 | *.*.*.* | flugo [ Dziecko hossy ]
nie mam czasu na przemoc
Jaronero / 2008-03-06 11:56 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
2008-03-06 09:40:09 | *.*.*.* | esku [ Coito ergo sum ]
Re: Byki w natarciu [6]
byki w natarciu - usłużna i wyposzczona wyobraznia podsuneła mi widok stada byków
lecących do stada slicznych jałówek i scen jakie się później działy :)
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-03-06 09:42:51 | *.*.*.* | max303 [ Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi) ]
"Głodnemu chleb na myśli" (:-)))
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-03-06 09:44:22 | *.*.*.* | esku [ Coito ergo sum ]
ale żeby aż tak???? zaparzę sobię melisę, w wiadrze:)
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-03-06 09:49:49 | *.*.*.* | ogrodnick [ Bywalec forum ]
:))) tylko nie pomyl z lubczykiem :))
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-03-06 09:48:06 | *.*.*.* | max303 [ Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi) ]
myślę że melisa ma zbyt małą moc, pomyśl o dopalaczu (:-)
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-03-06 09:49:52 | *.*.*.* | esku [ Coito ergo sum ]
taaa, zeby po analizie spółek giełdowych zwizualizował mi się Czarnecki
robiacy Get(it)in
Jaronero / 2008-03-05 14:24 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
2008-03-05 14:13:01 | *.*.*.* | Kenobi [ "Uznany malkontent giełdowy" ]
Re: Dobry powód dla niedźwiedzi [3]
Coś wszystkie surowce nagle się "cafły"...
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-03-05 14:17:31 | *.*.*.* | needle [ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy (12500 postów) ]
mojemu kotu dziś też...
...nie wyciągam z tego strategicznych wniosków
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-03-05 14:15:15 | *.*.*.* | Krzych [ Portfel ] [ Tylko i wyłącznie płoteczka:-) ]
20H8 2857 się cafły
Jaronero / 2008-02-27 10:30 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
2008-02-27 07:47:52 | *.*.*.* | eprach [ Portfel ] [ Onedaytrader ]
kocham moją żonę... :-)
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-02-27 07:49:20 | *.*.*.* | yayurek [ Kompulsywny looser na forum ]
ja też ją kocham
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-02-27 07:52:08 | 212.122.206.* | flugo dziecko hossy
i ja też
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-02-27 07:51:52 | *.*.*.* | eprach [ Portfel ] [ Onedaytrader ]
przekażę... pewnie się ucieszy :-)
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-02-27 07:53:33 | *.*.*.* | yayurek [ Kompulsywny looser na forum ]
jakaś imprezka?
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-02-27 08:01:28 | *.*.*.* | eprach [ Portfel ] [ Onedaytrader ]
no nie wiem czy mnie zaprosi :-)
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-02-27 08:05:13 | 212.122.206.* | flugo dziecko hossy
lekarz może się przydać:))
ppprzemo / 2008-02-27 09:32 / Uznany Gracz Giełdowy
2008-02-27 08:19:52 | *.*.*.* | brydzia [ Uznany Gracz Giełdowy (17600 postów) ]
Re: Quo vadis GPW? [2]
uciekam bo same zboki na forum , kupcie se akcje bo wam hormony w głowach buzują ,

wy chyba same stare kawalery

2008-02-27 08:22:54 | *.*.*.* | marlowe [ Portfel ] [ Antywskaźnik ]
Stare kawalery to myślą o seksie z przyzwyczajenia a nie przez hormony. Patrzysz na kwiatek i myślisz cycki, patrzysz na drzewo i myślisz cycki, patrzysz na biurko i myślisz ładna sekretarka :)

Ciężkie jest... lekkie życie.
Jaronero / 2008-02-27 10:10 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
:))) pilnujesz widzę ;) ja mam ochotę powklejać Kena, bo ostatnio szaleje...
Jaronero / 2008-02-20 10:37 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
2008-02-20 08:34:22 | *.*.*.* | freshcom [ Bywalec forum ]
witam wszystkich.trochę poezji na dzień dobry.

Jaka siła jest w tym rynku, że odbiera chęć spoczynku?
Szósta rano, pierwsza w nocy, w monitorze smutne oczy.
Najpierw Niki, potem Chiny o dziewiątej my wschodzimy,
w rytmie Daxa i Londynu biją serca giełdy synów.
Hen w oddali żona, dzieci, nikt nie patrzy sesja leci...
Tną gdzieś stopy, leci ropa, przy ekranach tysiąc chłopa.
Każdy mądry, oczytany jedzie z trendem, potem ..... Stany.
DJ wykres lub Nasdaqa mówi jasno ... będzie sraka.
Luka z rana ..... nic nie znaczy, będzie dobrze się zobaczy.
Oddasz akcje będziesz wałem, zaniżają przed odpałem !
Roczek w dupę, potem drugi, wezmę kredyt spłacę długi ...

..... już bez żony i mieszkania ale z nosem w notowaniach,
patrzę w forumowe posty, sznur z pętelką wniosek prosty ....
Jaronero / 2008-02-20 10:37 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
2008-02-20 08:31:26 | *.*.*.* | brydzia [ Uznany Gracz Giełdowy (18600 postów) ]
Re: GPW: Czy to jeszcze korekta? [8]
teraz już wiadomo dlaczego zarządy sprzedawały BZ WBK i Agore ,

Arka to chyba lubi słabe spółki , ostatnio kupowała agore o swarzędzu i 26% nie
wspomnę a potem się dziwić że bank ma słabe wyniki
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-02-20 08:35:03 | *.*.*.* | yayurek [ Kompulsywny looser na forum ]
jak już miliony ludzi tracą, to niech sobie kilka osób z zarządów zarobi, a
przynajmniej wyjdzie na czas z nietrafionych spekulacji.... Panie Sobolewski, Brydzia
też Panu koło tyłka robi
życzliwy
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-02-20 08:36:46 | *.*.*.* | brydzia [ Uznany Gracz Giełdowy (18600 postów) ]
dostaniesz w ryło
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-02-20 08:54:59 | *.*.*.* | eprach [ Portfel ] [ Onedaytrader ]
:-) Yayurek jak zwykle szczery i dosadny :-)
Jaronero / 2008-01-31 17:20 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
2008-01-31 16:58:26 | *.*.*.* | flugo [ Dziecko hossy ]
Re: GPW: Niby dobrze, ale źle [11]

2008-01-31 16:53:11 | *.*.*.* | Kenobi [ "Uznany malkontent giełdowy" ]
TYLKO KRYCHA!!!!!!!!!!!
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-01-31 17:03:41 | *.*.*.* | Navigare----- [ Tysiącznik na forum ]
to "fotomontaż" Ty manipulancie! :))))
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-01-31 17:07:46 | *.*.*.* | flugo [ Dziecko hossy ]
dzisiaj mnie tak Amigo załatwił z Bytkiem:))))))
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-01-31 17:00:53 | *.*.*.* | Kenobi [ "Uznany malkontent giełdowy" ]
Nie znam żadnej Krychy!
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-01-31 16:58:54 | *.*.*.* | flugo [ Dziecko hossy ]
Ken...
no nie spodziewałem się tego po Tobie...
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-01-31 17:04:38 | *.*.*.* | Jaronero [ Portfel ] [ "ATe-ista ale nie fanatyk" ]
o fuck..... ależ sie uśmiałem :))))))) a właśnie miałem napisać że sie Araby w
Krynickiego nie obkupią na debiucie :))))
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-01-31 17:07:13 | *.*.*.* | flugo [ Dziecko hossy ]
:))))))))))))))
teraz ja padłem:))))))))
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-01-31 17:03:23 | *.*.*.* | Kenobi [ "Uznany malkontent giełdowy" ]
Ty sobie nie rób jajec i sie mną nie podpieraj...Nic takiego nie pisałem...
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-01-31 17:02:26 | *.*.*.* | lukaszwych [ "Demon rynków" ]
jak wszystko przegral na kontraktach to teraz kazdej roboty sie trzeba imac zeby
na internet zarobic

ken mialo nie byc na money !
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-01-31 17:06:27 | *.*.*.* | flugo [ Dziecko hossy ]
TYLKO KRYCHA !!!!!!!!
Autor | ~Kenobi [83.3.53.*] 2008-01-31 17:04 TYLKO KRYCHA !!!!!!!!!!!


na bankierze też jest:))))))))))
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-01-31 17:08:57 | *.*.*.* | modliszka [ "Tysiącznik na forum" ]
:-))))))))))))))))))))))))))))))) nie mogę z Was, popłakałam się ze śmiechu
:-))))))))
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-01-31 17:08:41 | *.*.*.* | lukaszwych [ "Demon rynków" ]
)))
znalazlem
Jaronero / 2008-01-25 16:44 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
2008-01-25 16:00:57 | 91.150.161.* | Zbyś
przeczytałe m pobieżnie posty i widzę że wszyscy kupują ktoś to pisał trzy dni temu że
będziecie kupować 10% drożej ale żeby kupować 20-30% no proszę szkoda że odwagi Wam
brakowało 3 dni temu
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-01-25 16:20:21 | *.*.*.* | grześ [ Bywalec forum ]
ale co to ma do magny i mojego pytania
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-01-25 16:27:51 | 91.150.161.* | Zbyś
ano nic miało być jeden post nizej sorry
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-01-25 16:08:51 | 91.150.161.* | Zbyś
ale wasze pieniądze Wasz problem myślę że teraz to lepiej stracić okazję niż własne
pieniądzę
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-01-25 16:04:01 | *.*.*.* | flugo [ Dziecko hossy ]
formacja zdziwionego leszcza
formacja goniącego leszcza
formacja wypatroszonego leszcza

cykle zbys, cykle!
Jaronero / 2008-01-23 20:50 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
2008-01-23 20:00:27 | *.*.*.* | AT-Techno MATADOR [ Short term ]
Cześć Brydzia..
Możesz napisać dla mnie parę słów o płynności na rynku kontraktów terminowych i jak Ty
to widzisz?
Zastanawiam się na podpisanie umowy z maklerem na instrumenty pochodne..
pzdr!
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-01-23 20:01:49 | *.*.*.* | 2008
Ach,witaj dawco,
z dawna czekany...
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-01-23 20:06:56 | *.*.*.* | AT-Techno MATADOR [ Short term ]
Co chcesz, żebym ci oddał?
Nerkę? ;)
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-01-23 20:09:44 | *.*.*.* | 2008
nerka to dla kota
ja biore kase :)))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy