Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "kloszard"

Komentarze do portfela "kloszard"

Wyświetlaj:
adrianoo / 2013-03-28 19:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze dobrze dywanu nie odkurzyli z kurzu jaki pozostał po wywaleniu Ludwiczka a juz sesje skracają :) Idzie nowe!
kloszard / 2013-03-28 21:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
w sensie wraca stare....
tomtay / 2013-03-25 19:20 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czy ja dobrze rozumiem? Bo w telewizji oraz innych środkach masowego przekazu trąbią, że cud i Cypr uratowany, ale jaki to ratunek i dla kogo, skoro zwijają Laiki Popular Bank, a wszystkim mającym tam ulokowane powyżej 100 tyś. euro oraz właścicielom zabierają całą gotówkę?!
W sytuacji kiedy rozważali zrobić ściepę narodową po ~5% biedniejsi, po ~10% bogatsi no to jeszcze mogę próbować zrozumieć, ale tak to jest zwykła kradzież! :)
Że co?! Że zwiną sobie bank i zabiorą z rachunków wszystko co powyżej gwarantowane 100k. euro? :)
wykresyGieldowe / 2013-03-25 20:37 / Tysiącznik na forum
Jest to przynajmniej zgodne ze świadomie podpisaną umową. Człowiek, który ma powyżej 100 tyś euro ponosi ryzyko niewypłacalności banku.

Prezes tego banku twierdzi, że poza tym, że wtopili mega-kasę w Grecji, to są świetnie prosperującym bankiem :-)
tomtay / 2013-03-25 21:03 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tak, ale ten bank nie ogłosił bankructwa. W przypadku gdyby to zrobił zgadzam się, depozyty nieubezpieczone powyżej 100 tyś euro nie podlegają roszczeniom.
Jednak ten bank zostanie zlikwidowany w celu rabunkowym!
wykresyGieldowe / 2013-03-26 17:08 / Tysiącznik na forum
ten bank jest na kroplówce ECB na 9 mld euro.
kloszard / 2013-03-25 20:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
to taki cud inaczej- cos bylo, ale za chwile zniknie...a media jak to media...bez zrozumienia..
poza tym jak ktos mial powyzej 100 tys. euro to Rusek i zlodziej, wiec w zasadzie to sprawiedliwie :-)
tomtay / 2013-03-25 21:08 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Precedens jest, zobaczymy kto następny zdecyduje się na takie szaleństwo. Bank zliwkidować, a posiadającym tam w świetle prawa aktywa odebrać :)
smooth / 2013-03-26 12:33 / portfel / Tysiącznik na forum
Zrobi się podwyżkę cen gazu dla co niektórych i bilans wyjdzie odpowiedni.
wykresyGieldowe / 2013-03-24 15:47 / Tysiącznik na forum
Witam,
Czytam analizy w gazetach, prasie-radiu-i-telewizji i nie widzę, by ktoś podjął temat, dlaczego w Polsce spada, skoro w USA rośnie. Oczywiśice powodem wszystkiego jest kryzys-trefy-euro tylko, że DAX też coraz wyżej.
kloszard / 2013-03-24 22:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
jak dla mnie nie ma na gpw branzy, ktora moglaby pociagnac indeks- branza finansowa kiepsko i perspektywy slabe, ...produkcyjniaki ogolnie przecietnie...o reszcie nie ma nawet co pisac...sa rodzynki, a sam kghm czy pgnig to za malo..a DAX akurat w Niemczech, ktore maja sie dobrze...
wykresyGieldowe / 2013-03-25 18:33 / Tysiącznik na forum
mam wrażenie, że głównym problem jest to, że dominuje sektor dystrubucyjno-handlowy (do którego wliczam bankowość detaliczną i ubezpieczenia). Z produkcji (w sensie wytwarzania eksportowalnych towarów) jest w dużym wigu praktycznie tylko surowcówka.

Brakuje BMW, BASF i Apple :-))
kloszard / 2013-03-25 19:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
apple juz sie skonczyl :-)
a serio to mniej wiecej o to cho- mamy przestarzala strukture na gpw...i w gospodarce tyz...
adrianoo / 2013-03-26 00:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
oj, nie przestarzala tylko charakterystyczna dla naszego kraju
kloszard / 2013-03-26 09:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
jedno nie wyklucza drugiego, w zasadzie jest integralne niestety :-)
adrianoo / 2013-03-26 22:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
:)
wykresyGieldowe / 2013-03-25 20:42 / Tysiącznik na forum
kupiłem ostatnio Google Nexus'a w miejsce wysłużonego IPhona 3G. Hardware superowy ale system operacyjny i otocznie (np. podcasty) słabsze, a na pewno wymagające więcej zacięcia, by samemu wszystko poustawiać.

Przy okazji mamy nowy poziom totalitaryzmu: zintegrowanie telefonu i przeglądarki internetowej. (na telefonie pojawiają mi się informacjie na temat resteuracji, których szukałem na zupełnie innym komputerze).
kloszard / 2013-03-25 22:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger

Przy okazji mamy nowy poziom totalitaryzmu: zintegrowanie telefonu i przeglądarki internetowej. (na telefonie pojawiają mi się informacjie na temat resteuracji, których szukałem na zupełnie innym komputerze).


to sie nazywa 'wygoda'..komfort'..i ludzie myla to z rozwojem niestety..
adrianoo / 2013-03-25 19:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przypominam, że niegdy nie bylismy i nie będziemy centrum innowacyjności i tyglem nowych technologii. Takie segmanty powstaja w kraach, gdzie praca jest droga i droga do sukcesu jest poszukiwanie nowych trechnologii.
kloszard / 2013-03-25 20:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
to ze nie bylismy, nie znaczy, ze nie mozemy byc...bo tak naprawde to nie mamy specjalnie wyjscia, jesli chcemy sie rozwijac- cokolwiek to znaczy( bo wysp nie mamy do sprzedania, ropy tez nie)...chyba, ze jablka i ziemniaki mocno podrozeja...
adrianoo / 2013-03-26 00:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
ni ma perspektyw dla kraju miedzy dwiema rzekami, mamy tylko tanie koszty pracy, tak wiec czeka nas praca dla calej Uropy za grosze

a ze bedziemy, tak moze tak, moze nie... herbaty dzis nie pilem to i fusów brak;)
tomtay / 2013-03-23 13:41 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Koljega mnie namawiał, żeby iść na POL-UKR, a ja mu mówię: zwariowałeś?! 150zł. mam zapłacić, żeby siedzieć ze spuszczoną głową i się wstydzić?! Kupiliśmy bilety na San Marino, wszak jak będzie remis 0-0 to 65zł. za kabaret chyba nie przepłaciłem :)
tomtay / 2013-03-23 16:05 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
"...Reprezentacja Polski niespodziewanie przegrała z Ukrainą 1:3..." - ale komentarz, jak te podstawowe gamonie osobowe przeblą z San Marino to pijecie na mój koszt u Sfinksjego opór, no powiedzmy limit ustalam na 2 koła, myślę, że aż tyle Jack Danielsa nie zbąblujecie :) Ale limit musi być, żebyście mi Dom Pérignon nie zamawiali zbyt ochoczo, a jak będzie taki wynik jak z Ukrainą to dorzucam taksówki za drugie dwa koła, a co! Próchnik płaci :)
kloszard / 2013-03-23 18:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
mialo byc' niespodziewanie przegrala tylko 1:3'...
tomtay / 2013-03-24 12:45 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://www.youtube.com/watch?v=I7RGrdHP3nw
kloszard / 2013-03-20 15:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
wielkie poszukiwanie gotowki trwa- teraz
maja go wylozyc chlopaki z rosyjskiej mafii...
maja duze rezerwy, ale nie starczy chyba juz dla Hiszpanow...to moze to chlopcy z Sycylli by pomogli...
swiat powinien coraz troskliwiej dbac o swiat przestepczy- tylko tam finanse musza sie zgadzac..
tomtay / 2013-03-22 20:01 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Oj trwa w rzeczy samej, teraz będą nacjonalizować fundusze, ciekawym tylko posełkowie cypryjscy sami tak z siebie poczuli jedność z narodem, czy też nadeszła depesza z Kremla "od dźiengów wara" :)
tomtay / 2013-03-22 20:14 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
...dodam drobnym druczkiem, że aż Angela Merkel z domu Kasner/Kaźmierczak jest zdumiona i osowiała, widząc decyzje Nikozji :)
Ciekawy poker i piękne rozdanie, czy UE rąbnie Ruskich na geld, czy też Ruskie rozmontują UE za pomocą śmiesznego Cypru :)
adrianoo / 2013-03-22 20:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
martwi mnie trochę ostatnio cisza Rostowskiego, żeby tylko pomysłu nie podłapał...
kloszard / 2013-03-23 18:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Pan zaplaci, Pani zaplaci...caly narod..sam pomysl niewazny..
tomtay / 2013-03-23 13:43 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Noo, biorąc pod uwagę, że "polski minister finansów" trzyma pieniądze w Brytyjskich i zagranicznych funduszach inwestycyjnych to spodziewać się można wszystkiego :)
dodge / 2013-03-19 18:07 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
"(...)niejaki Joerg Kraemer, główny ekonomista niemieckiego Commerzbanku, wspomniał w rozmowie z gazetą „Handelsblatt” ni mniej, ni więcej, że „podatek w wysokości 15 proc. od aktywów finansowych” rozwiązałby problem włoskiego zadłużenia" ...

hehehe ... patrzeć, jak w trakcie nocnych "pertraktacji" i Włochom zwiną nagle kasę z kont :)

źródło: u***.se/ErjvtXa
kloszard / 2013-03-19 19:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
15% we wloszech, hiszpanii i grecji i po kryzysie
dodge / 2013-03-19 18:14 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

u***.se/ErjvtXa


cholerka ... zamiast wykropkowania wpiszcie u.j.e.b. tylko bez kropek i dalej pozostaje tak jak leci skrót. Cóż ja poradzę, że taka nazwa strony skracającej linki :)
wawa 2013 / 2013-03-18 22:59 / portfel
Projekt biznesowy

szuka finasowania

nowa siec punktów uslugowych na terenie warszawy
andrzej-broni@wp.pl
tomtay / 2013-03-18 20:19 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dostałem właśnie info z Banku:
z dniem 20.03.2013 r. ulega zmianie oprocentowanie lokaty otwartej w dniu.....
środki zaksięgowane na rachunku lokaty w skali roku:
• do dnia 19.03.2013 r. są oprocentowane 6.45%,
• od dnia 20.03.2013 r. będą oprocentowane według stawki 6.45% .
Działanie banku podyktowane jest decyzją Rady Polityki Pieniężnej podjętą
w dniu 7.03.2013 r. w sprawie zmiany wysokości stóp procentowych.
Mamy nadzieję, że przedmiotowe działanie,
nie wpłynie na Pani/Pana dalszą współpracę
z naszym bankiem :))

Tak myślę, że chyba nie wpłynie skoro bank zmienił mi oprocentowanie lokaty z 6.45 na 6.45, wszak nie wiem czy o takie drobiazgi warto się dąsać :))
kloszard / 2013-03-18 22:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
nie wiedzom co czynio...
nie wiedzom co piszo...
nie wiedzom co robio...
kloszard / 2013-03-18 20:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
powital..
kolejny strzal w kolano...
jak za starych dobrych czasow...socjalizmu...
z drugiej strony opodatkowanie Rosjan w imie ratowania UE ..piekne czasy mamy...
tomtay / 2013-03-18 19:27 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak tam Panie i Panowie, podoba się nowy podatek cypryjski? Trochę to preceneds w skali europejskiej sciągnąć wszystkim gotowiznę z konta z adnotacją "i co nam zrobicie?" :)
Suma sumarum trochę przetrzebili ten raj podatkowy i ulokowane tam rekinarium finansowe ..
wykresyGieldowe / 2013-03-18 19:34 / Tysiącznik na forum
MFW wpycha się w wenętrzne sprawy Rosji :-))
tomtay / 2013-03-06 07:56 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
REFORMA EDUKACJI W POLSCE na przykładzie zadania z matematyki:
1950 r.
Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty. Ile zarobił drwal?

1980 r.
Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty - czyli 80 zł. Ile zarobił drwal?

2000 r.
Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty, czyli 80 zł. Drwal zarobił 20 zł. Zakreśl liczbę 20.

2010 r. (tylko dla zainteresowanych)
Drwal sprzedał drewno za 100 zł. W tym celu musiał wyciąć kilka starych drzew. Podzielcie się na grupy i odegrajcie krótkie przedstawienie, w którym postarajcie się przedstawić, jak w tej sytuacji czuły się biedne zwierzątka leśne i rośliny. Przekonajcie widza, jak bardzo niekorzystne dla środowiska jest wycinanie starych drzew.

2013 r.
Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Pokoloruj drwala ;))
mik0110 / 2013-03-08 20:07 / portfel / Tysiącznik na forum
super!!!
plusik od starszego pana... :)
tomtay / 2013-02-28 19:59 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Żądam powszechnego dostępu do klopsików z Ikei!!!
Skoro były z koniną, to znaczy, że takie właśnie mi najbardziej smakowały. Chcę klopsiki z Ikei z żurawiną i sosem tym ichniejszym :)
kloszard / 2013-03-03 10:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
:)
chetnie bym sprobowal wolowiny z dodatkiem koniny-produkt tak wypromoowany a nigdzie go nie mozna dostac...
kloszard / 2013-02-25 23:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
no to zaczynamy kolejne bunga bunga...
adrianoo / 2013-02-28 08:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
to ostatnie juz się skończyło... ?
kloszard / 2013-03-03 10:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
podobno..ale pewnie VIPy zostaly jeszcze :)
adrianoo / 2013-02-12 19:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mamę oszukasz, tate oszukasz, a życia nie oszukasz... czyli koniec biznesu bez przyszłości by TP S.A.
kloszard / 2013-02-14 23:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
taa...dziadowska spolka, wiec do pieca- nalezy jej sie- klienta z buta traktowali, amatorka..
ignorancja w zarzadzaniu porazajaca...
a'zlote czasy' a ktorych pisze Amelian to wlasnie szczyt tej arogancji...
pozdrowka wszystkim...
tomtay / 2013-02-12 20:56 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kwituś szuka swojej realnej wyceny i ma do tego pełne prawo :)
A Netia też coś nabruździwszy, czy tylko tak rykoszetem w ryja dostała?
amelian / 2013-02-12 21:33 / portfel / Tysiączniczka na forum

czy tylko tak rykoszetem w ryja dostała?

tak, znasz "cykl życia produktu"? wszystko się kończy kiedyś...

Moja pierwsza praca to była w TP SA - złote czasy :D
tomtay / 2013-02-06 13:51 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Stoi Dreamliner i myśli: "Niezły mają ze mnie tu polew" :)
tomtay / 2013-02-06 18:58 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ktoś wie, kto oprócz Mikosza kandydował na stanowisko prezesa LOT-u?
adrianoo / 2013-02-06 20:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
z tego co słyszałem mieli 40-tu chętnych więc należy zadać pytanie kto nie kandydował ;)
tomtay / 2013-02-07 09:08 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
To nie casting na 40-tu rozbójników! ;)
Było pięciu kandydatów, wybrany został szósty i ciekawy jestem tej pierwszej piątki, kto zacz? :)
piciu / 2013-02-07 22:06 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
troche w temacie http://seaman.salon24.pl/485148,wszechogarniajacy-lad-korporacyjny
kloszard / 2013-02-07 22:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
w zasadzie dzien jak co dzien...
choc tytul pracy doktorskiej...
szacun..za sam tytul nalezy sie stanowisko
ministra skarbu...
tomtay / 2013-02-09 15:56 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
"Nisze kultowe na górnym tarasie świątyni Hatszepsut w Deir el-Bahari. Aspekty kultu królewskiego w Świątyni Milionów Lat Dsr-dsrw w okresie panowania królowej Hatszepsut"
to warto zacytować, oj warto :)
A może i warto przeczytać owe dzieło, czy tam dzielo ;)
i tu pytanie, wie ktoś gdzie w zasobach UJ można to odszukać? W bibliotece nie widzę.. A powinno być zarchiwizowane..
Kresowiak / 2013-02-09 17:06 / portfel / Bywalec forum
"Nisze kultowe na górnym tarasie świątyni Hatszepsut w Deir el-Bahari. Aspekty kultu królewskiego w Świątyni Milionów Lat Dsr-dsrw w okresie panowania królowej Hatszepsut"

Rzekłby kto "Champollion Lechistanu" Panie...:}
adrianoo / 2013-02-08 08:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
kiedys pojawily sie takie pojecia klucze jak: rzad specjalistów, specjaliści w spolkach SP itd... no ta są Ci specjalisci
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy