Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "kloszard"

Komentarze do portfela "kloszard"

Wyświetlaj:
kloszard / 2008-04-25 09:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Witam wszystkich serdecznie ...wiosny ciag dalszy..moze na gpw tez zawita..hm...nadzieje, nadzieje....ale weekend juz tuz to na pewno :-)
al_capponi / 89.228.42.* / 2008-04-25 10:37
Dzien dobry,cieplutko na zewnatrz:-)....Lcc zostawiam na longa juz postanowilem
obecnie 30% mojego portfela,o2o zrobil sie tani...
kloszard / 2008-04-25 10:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
witaj Al....tak, cieplutko...skyeurope szybuje......
al_capponi / 89.228.42.* / 2008-04-25 11:22
gratki:))
al_capponi / 89.228.42.* / 2008-04-25 11:28
Syntek-zero zainteresowania...
smooth / 2008-04-25 12:03 / portfel / Tysiącznik na forum
Czesc,

Ja sie interesuje i to bardzo :) Mam nadzeje ze osiagnął juz swoje dno.

Co do o2o to moim zdaniem techniczie leci na okolice 4-4,2 zł.
al_capponi / 89.228.42.* / 2008-04-25 12:25
Witaj Smooth,oczywiscie rowniez obserwuje syntka ,jak wiele innych osob,mialem na mysli
grubszy kapital dajacy sygnal ....
al_capponi / 89.228.42.* / 2008-04-25 13:11
ups,nie pomyslalem ...przeciez mozesz byc jednym z "panow od cygar":-))zagladasz na forum
money sprawdzic klimat pomiedzy plotkami:-)
smooth / 2008-04-25 13:09 / portfel / Tysiącznik na forum
Wiem, wiem :)
kloszard / 2008-04-25 13:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
teraz bedziemy pisac szyfrem zeby Smooth nie mogl sie zorientowac :-)
smooth / 2008-04-25 13:33 / portfel / Tysiącznik na forum
ehh.... jestem szczupły, pale tylko ukrainskie marlboro, zapijam żywcem z promocji, mam jakąs szara karte bankomatową i mam tylko jednego szwagra, brata mojej żonki.
Także kloszardzie nie odwaracaj kota ogonem :) Kto tu pisze cały czas o spadkach a sam sie obkupuje w akcje? Przejzałem Cie na wylot grubasku :-)
kloszard / 2008-04-25 15:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
ok przyznaje sie :-)....choc wcale nie pisze caly czas o spadkach
...powiedzialbym ze tak pol na pol :)
poza tym jednak licze na wzrosty w 2 pol, wiec kiedy mam kupowac jak nie na spadkach....
:)
smooth / 2008-04-25 20:05 / portfel / Tysiącznik na forum
no tak, nie cały czas. Trzeba dać nam jakąs nadzieje czasmi.

Pozdrawiam i życze Wam pogodnego weekendu!
kloszard / 2008-04-25 12:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
obroty ogolnie nie powalaja....
zreszta w piatek u nas zawsze niesmialosc do kupowania :-)
kloszard / 2008-04-24 17:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
mala historia z rynku finansowego, osobista- otoz jakis rok temu dostalem pismo z getin banku, gdzie mam kredyt hipoteczny, w ktorym bank zachecal mnie do zmiany waluty kredytu z franka na zlotowke - argumentowal to niebezpieczenstwem kredytu w innej walucie niz miejscowa + cos tam jeszcze.....od tego czasu frank spadl jakies 5%, kredyt w zlotowce podniosl sie z 6 na 8%.....zrobili to przed serią podwyzek kredytow w zlotowce....i znowu teoria spiskowa sie sprawdzila....
al_capponi / 89.228.42.* / 2008-04-24 22:28
Witam wieczorowa pora,jankesi szaleja,moze w koncu qpw podarzy na polnoc....ustawiam sie na kupno bzwbk(jest na minimach),czekam na haslo:do boju rodacy:-)....caly dzien nie zajrzalem w notowania ,jak na nalog (bo jak inaczej to nazwac?)poszlo calkiem spokojnie...
Lcc podalo o przekroczeniu 5% przez kolejny fundusz....ferrum, pliss nie karz mi Cie sprzedawac,rusz sie wreszcie....:)))
kloszard / 2008-04-25 09:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
z ferrum to faktycznie test cierpliwosci ...ale pomysl Al jak juz sie wybije z takiej konsolidacji to kosmos :-)
z tym nalogiem to racja...ja planuje caly przyszly tydzien byc off...lcc kto wie,moze ...
al_capponi / 89.228.42.* / 2008-04-25 11:17
zdaje sobie dobrze z tego sprawe,tylko kiedy to bedzie.....gdyby obroty poszly w gore
wsiadam po 10 zeta....po obecnej cenie nie oddam ,na pewno...
kloszard / 2008-04-24 16:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
wlasnie wrocilem z dluzszego na zewnatrz....pieknie cieplo i pachnie....na gieldzie lekkie ocieplenie, ale jak widac ponizej koncepcje na przyszlosc sa rozne :-))
poniewaz do tej pory gielda zaskakiwala mnie in minus, wiec nastawiam sie jeszcze na zjazd.....jesli bedzie inaczej z przyjemnoscia odszczekam :-)
kloszard / 2008-04-24 09:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
dzien dobry...cieply i sloneczny...na gieldzie nie przewiduje sie wiekszych zmian, pewnie lekki ruch w gore...
zońka19 / 2008-04-24 09:57 / Tysiącznik na forum
Witam
wczoraj słuchałam wypowiedzi ze fundy to tylko 33% rynku
zeby były wzrosty musi wejść zagranica
tak myslę
kloszard / 2008-04-24 10:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Witaj Zońka,
szczerze to scenariusze widze 2- albo zanizanie przed odpalem, albo zjazd na 2300.....zagranica mysle powoli kupuje, ale robi to spokojnie i powoli....
zońka19 / 2008-04-24 10:12 / Tysiącznik na forum
nie strasz mnie
ja zakładam najgorszy scenariusz między 2800-2700
kloszard / 2008-04-24 10:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
jesli juz to strasze siebie, bo mam sporo akcji :-)
jak widze takie sesje, to mam przed oczami wielką zwałe oczyszczającą....duzi caly czas czekaja....
Renumious / 2008-04-24 14:28 / portfel / "GPW Kmiot"
Witam Panów, Witam Panie,

ja obstawiam mocniejszy zjazd na jakieś 2500, ale z drugiej strony
może być doklepywane dno i odbicie, czyli wiem że nic nie wiem...:)
Pogoda, ach ta pogoda
smooth / 2008-04-24 15:20 / portfel / Tysiącznik na forum
To ja tez powiem ze bedziemy sie powoli odbijali albo schodzili niżej :). Jednak taki analityk to ma fajną robote :).

pozdrawiam panie i panów!
kloszard / 2008-04-23 14:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
mamy obecnie sytuacje, w ktorej gielda zachowuje sie, jakby polska gospodarka byla w niezlej recesji za chwile...a nie wyglada, zeby tak bylo......
nawet jesli mamy spowolnienie to dalej w ciagu najblizszych 3-4 lat powinnismy rosnac powyzej 4% rocznie.....
pytanie brzmi, jesli w gosodarce jest i ma byc dobrze, to dlaczego na gieldzie jest tak zle...spadamy od roku i nawet jesli czesci papierom nalezala sie korekta, nie mowiac juz o balonach w stylu midasa czy innego krezusa to obecny brak zainteresowania nie moze byc tlumaczony sytuacją w usa....albo fundy nie wierza w rychla poprawe w usa albo nie maja pieniedzy....albo jedno i drugie...na razie sprawdzaja sie najgorsze scenariusze....
smooth / 2008-04-23 14:44 / portfel / Tysiącznik na forum
Tak własnie zastanawiam sie kto sprzedaje walory po tych cenach. Jestesmy na poziomach cenowych z konca 2006 roku. Nawet Ci co kupili w styczniowych dołkach własnie teraz tna trraty na niektórych. Ci co kupili wczesniej lub pózniej albo juz dawno oddali, trzymaja albo sprzedaja na wielkiej stracie. Wiec czy nie oto tym niby odbierającym od słabych chodziło? Ilu jeszcze takich sie znajdzie. Tak patrze na PPWK po 2,20. Nie wiem, na prawde nie wiem kto decyduje sie sprzedawac po takiej cenie?

Sytuacja na ferrum sie robi nieciekawa. Zejdzie wyraźnie poniżej 8,50 i bedzie tragedia.
kloszard / 2008-04-23 14:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
mysle, ze duza czesc czeka na zejscie w rejony 2500...i dopoki jankesi nie pokonaja istotnych oporow na dj i s&p oddaja z nadzieja na odebranie taniej...co sie na razie sprawdza....
gra jest ewidentnie na znizke.....fundamenty sobie mozna wsadzic....
kloszard / 2008-04-23 09:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
swiat spada, my spadamy....swiat rosnie, my tez spadamy- to jest chyba podwojna bessa :-)
al_capponi / 89.228.42.* / 2008-04-23 11:39
Witaj Klo,wlasnie wyprawilem familie do tesciowej,cala chata moja:-)chcialbym zapytac
o opinie odnosnie swarzedza...obserwujac walor widac checi odbicia ,najmniejszy pozytywnyimpuls i zaczynaja podpijac kurs,tam siedzi mocno arka ktorej bedzie zalezalo na up w przeciwienstwie do innych spolek typu ppwk czy ponar gdzie grubasy chca sie obkupic...nastepna spolka jest ampli...kiedys dawno temu mialem ,dolek 3.30 ,wlasnie do niego wrocil z wojarzy powyzej 5 zeta...
kloszard / 2008-04-23 14:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Al witaj...szczerze powiem nie chce sie wypowiadac obecnie....gpw zachowuje sie najgorzej jak moze....ewentualnie kupowalbym na minimach....dotyczy tez tup.....jesli chca calkiem ludzi zniechecic do gieldy robia to wysmienicie....
al_capponi / 89.228.42.* / 2008-04-23 12:08
kolejna spolka w ktorej zdecydowana wiekszosc akcjonariuszy chcialaby wzrostu ceny
waloru to tup,sa spadki ludzie nerwowi sprzedaja (jak na innych spolkach)ale trzon akcji
jest w stalych rekach ,tam nie widac wewnetrznych walk o dominacje w spolce....
podczas karzdego jednego wybicia na misiach idzie w pierwszym szeregu min do 16 zeta
czyl 25% od ceny obecnej....wyniki bardzo dobre...niedawno inwestorzy kupowali akcje po 20 zeta aby byla kasa na rozwoj spolki(kurs wtedy byl cos kolo 19-23 zeta...chyba poczynie zmiany w portfelu...a ferrum jak widac,ustawil bariere na S ponizej 9 zeta...z tego chleba nie bedzie dlurzszy jeszcze czas,czytalem co pisales u Renu w portfelu,ja zamierzam
oddac po 9 zeta jak bedzie okazja ,zmienilem zdanie....
al_capponi / 89.228.42.* / 2008-04-23 12:43
to jest jakis schiz ,europa na +,qpw-1.60
al_capponi / 89.228.42.* / 2008-04-23 13:02
robia na ferrum to czego sie spodziewalem:-(
smooth / 2008-04-23 13:03 / portfel / Tysiącznik na forum
Cześc,

Tak, nadrabia wczorajszy dzień :(
al_capponi / 89.228.42.* / 2008-04-23 13:44
a ja wlasnie sprawzam polimex,pol roku temu kosztowal 11 zeta....ostatni dolek byl
2 miechy temu 6 zeta nastepnie odbil na okolice 8 i utrzymywal sie okolo tego
przez 2 miechy,wlasnie zalicza ponowny dolek,w tamtym tygodniu mial 7.50...jest to spolka ktorej nie mosze zachwalac ,portfel zamowienpelny,zerknijcie na te przychody...http://gielda.onet.pl/s,1722644,wiadomosci.html
spolka z typu duzy mis ,wig 20 pierwszy pojdzie w gore ....chetnie przeczytam opinie
innych...prosze sie spieszyc:-)
smooth / 2008-04-23 13:30 / portfel / Tysiącznik na forum
Hmm..... synthos całkiem dobrze daje dzis sobie rade? jakies info poszło, czy to ja już mam omamy?
al_capponi / 89.228.42.* / 2008-04-23 13:45
Witaj,zerkam ale szybko nie odkupie.pozdr.
kloszard / 2008-04-23 09:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
dzien dobry, pieknie swieci i kwitnie za oknem...na gpw wiosna nie zawitala...co to znaczy trend pokazuja ceny ropy, ktore dodatkowo szkodza gieldom....nastroje mocno pesymistyczne...czy wystarczajaco, zeby choc krotkoterminowo odwrocic trend spadkowy to jest pytanie....
kloszard / 2008-04-22 17:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
najsłabsza gielda w regionie...jutro pewnie spadamy dalej....podaż nie wypuści takiej okazji z rąk...wiadomo, ze DJ nam nie pomoże, wiec pytanie, co....i nie ma znaczenia, dlaczego spadamy- bessa ma sie jak najlepiej i nikt teraz nie bedzie chcial kupowac drozszych akcji, skoro moze poczekac na tańsze...gra sie z trendem...
a lokaty na 8% i święty spokoj też kuszą...
Renumious / 2008-04-22 20:57 / portfel / "GPW Kmiot"
owszem, to co początkowo widziałem w fundzie lokacyjnym czyli bezpieczną ale niezyskowną przystań nawet ładnie zaczyna wyglądać, dzisiaj 0,10% w górę
tak codziennie i 2% miesięcznie by było ;)
co się będzie działo jak gawiedź siedząca w akcyjnych zacznie trząść gatkami...a jest takich sporo pewniaczków którzy "przeżyli nie takie spadki"...
kloszard / 2008-04-22 22:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
wiesz, mysle, ze tej gawiedzi juz nie ma duzo, co nie zmienia faktu, ze wyglada to wszystko nedznie.....bess-nadziejnie :-).......
Renumious / 2008-04-23 08:55 / portfel / "GPW Kmiot"
hmmm...okej, w moim otoczeniu wszyscy znajomi, ludzie z któymi spotykam się w kwestiach zawodowych siedzą po uszy w akcyjnych...sam jestem tym zaskoczony...ale być może nie jest to grupa miarodajna :)
kloszard / 2008-04-23 09:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Witaj Renu...rozumiem, ze mowisz o fundach i to by mnie nie dziwiło, bo w koncu kto ma siedziec w ryzykownych papierach, jak nie pikeni, mlodzi i ryzykowni :-)
kloszard / 2008-04-22 14:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
pytanie, ktore sie pojawia, to- jesli caly swiat rosnie, a my spadamy, to jaki impuls moze spowodowac u nas wzrosty.....po co miec akcje w takiej chwili, oto jest pytanie....wig20 pewnie zostanie wyciagniety, a wiekszosc akcji dalej bedzie szukala dna....
kloszard / 2008-04-22 13:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
czas nastawić się na dłuższe pogorszenie koniunktury.....to już nie kwestia zachowania giełdy w usa....gpw straciła kapitał i zainteresowanie....% lokat rośnie...zachowujemy się znacząco gorzej od reszty świata..oczywiście dzięki tanim akcjom i dynamicznej gospodarce oraz dużemy wzrostowi gospodarczemu :-)
barabaszek / 2008-04-22 13:32 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Kloszardzie i forumowicze.Co tu dużo mówić...takiego scenariusza się na prawdę nie spodziewałem....jeszcze kilka dni takich jak dzisiaj na MiSiach i podnosić się będziemy miesiącami...choć z drugiej strony jeżeli wiarę zaczynają tracić najwięksi optymiści to może coś się zmieni?.Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
kloszard / 2008-04-22 13:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Witaj Barabaszku....tak to jest w bessie..łudzimy sie i mamy nadzieje...a rynek to weryfikuje....to juz nie jest kwestia wiary- jesli misie po 70-80% przecenie spadaja dalej, to inwestowanie nie ma sensu....widac celowe spychanie indeksow....AT mozna sobie wsadzic....pozdrowienia
al_capponi / 89.228.42.* / 2008-04-22 14:11
Moj optymizm ktory mialem jeszcze 2 tyg.temu prysl....us robi swoje ,skad mozna bylo
przewidziec tak slaba postawe qpw.....przy tych cenach nic nie kupuje
,pojdzie w gore to sprzedam za ...x,czasu....mocniej spadnie dopiero cokolwiek dokupie..
smooth / 2008-04-22 14:02 / portfel / Tysiącznik na forum
Chciałem zapytac co myslicie o Armaturze na tym poziomie ale po powyższym komentarzu sam nie wiem czy powinienem je zadac.
kloszard / 2008-04-22 14:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
nad armatą wisi nowa emisja....
Renumious / 2008-04-22 17:01 / portfel / "GPW Kmiot"
i dach bessy :)
Witam przy okazji Panów
kloszard / 2008-04-22 17:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Witaj Renu...jednak moj ostrozny optymizm byl przedwczesny....coz.....lecim Panie :-)
Renumious / 2008-04-22 20:53 / portfel / "GPW Kmiot"
ja też liczyłem na krótki acz treściwy wzrost, zagrałem nawet fundem, ale cóż...trend is your friend...
czekamy sobie na lepsze czasy, poskracam co się da i osiądę na mieliźnie DT niewielkim udziałem...
kloszard / 2008-04-22 09:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
słonecznie witam...inwestorów długoterminowych :-)
smooth / 2008-04-22 11:42 / portfel / Tysiącznik na forum
a witam, witam :)
smooth / 2008-04-22 11:50 / portfel / Tysiącznik na forum
Choc wcale nie pwinnno mi byc dos miechu. Właśnie włączyłem komputer. Pierwsz słowa jakie sobie w myslach powiedziałem brzmiałi w delikatnieszej wersji: o kutwa!

Przyznam ze jestem coraz bardziej zaskoczony poczynaniami GPW. Jak kazdy zjazd w USA byl do niedawna kopiowany ze zdwojona siła na GPW tak teraz ich siły nie chcemy juz uznac. Albo rzeczywiscie jestesmy tak przestraszeni ( za ich sprawa z reszta ) albo na prawde rozsądniejsi od amerkańskih kolegów, których wieczny optymizm prowadzi teraz po krawedzi przepaści i wytsarczyczy jedno zachwianie równowagi by w nią sie zwalic.
kloszard / 2008-04-22 12:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Witaj Smooth....tez myslalem, ze bedzie lepiej....ta sytuacja dla mnie jest powtorką z 2003-2004, wtedy tez maluchy zostaly zmasakrowane....jedynie niewielkie obroty sa pociechą, ale nie widzę przy takim rynku szansy na wzrosty...fundy pilnuja wig20 i to wystarczy...a reszta jest raczej skazana na kiszonke przez wiele miesiecy...chcialbym sie mylic, ale na razie sprawdzaja sie najbardziej kiepskie scenariusze....
smooth / 2008-04-22 12:34 / portfel / Tysiącznik na forum
W obrotach rzecz. Niewielkim kosztem można zwalic kurs. Może rzeczywiscie ci co czekali na ponowne testy styczniowych dołków sa konsekwentni. Na swig juz je prawie mamy na niektórych spółkach.
al_capponi / 89.228.42.* / 2008-04-22 12:22
Witam Panow...zawsze marzylem aby zostac inwestorem dlugoterminowym...modly
zostaly wysluchane...:-)))....coz innego mozna napisac...
kloszard / 2008-04-22 12:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
chyba nic wiecej...za oknem tez jakos nieprzyjemnie...pozdrowienia Al
kloszard / 2008-04-21 17:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
kolejna sesja wyciskania ...
z innej beczki- czy ktos wie, czy opłatę likwidacyjną, którą pobiera fundusz przy likwidacji instrumentu pod nazwą ubezpieczenie na życie można odliczyć od podatku tak jak stratę giełdową.....oczywiście wdzięczny będę dozgonnie :-)
smooth / 2008-04-21 20:25 / portfel / Tysiącznik na forum
Nie spodziewałbym sie po naszym systemie podatkowym az takiej nonszalancji. :)

Tak samo jak nie mozna odliczyc straty z funduszy inwestycyjnych, czy tudziez prowizji, także wątpie. Aczkolwiek pewien nie jestem.
kloszard / 2008-04-22 09:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
dzieki Smooth..troche poczytalem na ten temat..opinie prawnikow, jak to najczesciej bywa w naszym prawie roznia sie....
kloszard / 2008-04-21 15:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
co by nie pisac i nie wrozyc jedno jest pewne- sa czasy, kiedy najlepszą strategią jest bycie poza rynkiem..tak jak od prawie roku...niezaleznie od wizji tych wieszczacych wzrosty fakty widac w porfelach i na wykresach....z trendem sie nie walczy....
kloszard / 2008-04-21 14:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
nie widac specjalnie przyczyn i powodow, dla ktorych nasz rynek mialby choc krotkoterminowo rosnac.....jego az tak duza slabosc relatywnie do innych rynkow czy to rozwinietych czy rozwojowych niewatpliwie daje do myslenia, ze czekajacy z pieniedzmi oczekuja jeszcze na jazde w strone minimow....
kloszard / 2008-04-21 11:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
piekna rzecz sie stala...jak to Smooth ujal jankesom udalo sie wyeksportowac swoj kryzys, dzieki czemu na gieldzie nowojorskiej mamy tylko korekte, za to u nas bessa pełną gębą.....naprawde mistrzowskie zagranie.....polskiej giełdzie dodatkowo szkodza wysokie stopy procentowe.....obys zyl w ciekawych czasach.....
smooth / 2008-04-21 11:49 / portfel / Tysiącznik na forum
Witajcie,

Dodam jeszcze, ze gol strzelony na wyjeżdzie liczy sie podwójnie :)
Renumious / 2008-04-21 12:01 / portfel / "GPW Kmiot"
...a straty u siebie trudniej odrobić w rewanżu ;)

pozostaje czekać na lepsze czasy...w końcu nadejdą...
przynajmniej za oknem coraz ładniej...
kloszard / 2008-04-21 12:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
a zawodnicy przenosza sie na rynki, gdzie lepiej placa- brazylia, chile......cieszmy sie zielenią za oknem....
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy