Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "kloszard"

Komentarze do portfela "kloszard"

Wyświetlaj:
tomtay / 2013-02-05 17:43 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wszedłem dziś na stronę firmy Srowidentka, Krowident, no jakoś tak to się ku..wa nazywało, no zapomniałem nazwy ;)
Ale pożyczając 5000 koła na rok trzeba oddać 10000! Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 87%!!!
kloszard / 2013-02-05 21:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
to sie nazywa porzadny model biznesowy-
zarabiac trzeba, a nie piescic sie :-)
smooth / 2013-02-05 18:02 / portfel / Tysiącznik na forum
To czego nie odda nieuczciwa połowa musi oddać ta uczciwa :)
kloszard / 2013-01-30 19:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
teraz juz wiem, skad takie wzrosty na jonesie..
jankesi maja GPD wzrost, ze czapki z glow :-)
kloszard / 2013-01-29 19:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
przywital...zdrowka wszystkim...
wykresyGieldowe / 2013-01-29 20:19 / Tysiącznik na forum
szczęścia i pomyślności :-)
amelian / 2013-01-26 13:45 / portfel / Tysiączniczka na forum
Hej :)

Trochę mnie wczoraj ubodła Twoja uwaga Tom, nie ukrywam. Cóż czasem używam skrótów myślowych i pewne rzczy są dla mnie oczywiste ale stawiając tezę powinnam ją chociaż spróbować obronić mea culpa ;)

Płynność fakty:
Przedstawię dwie ostatnie operacje USA i Eurolandu, wcześniejsze równie ważne ale nie chodzi mi o to by wypisywać oczywiste oczywistości ;)
Co zrobił FED? QE3, albo raczej QE Infinity (QE w nieskończoność) – Fed we wrześniu 2012 ogłasza, że co miesiąc będzie skupował za 40 mld USD obligacje zabezpieczone hipotekami, bez podania terminu zakończenia programu i jednocześnie pozostawia sobie otwarte drzwi, by skalę miesięcznych zakupów zwiększyć lub poszerzyć program o kolejne papiery. Razem z OT Fed obecnie skupuje co miesiąc długoterminowe papiery warte 85 mld USD. Koniec OT nie oznacza, że ta skala się zmniejszy. Fed poszerzy wtedy QE. Cel – pobudzić aktywność gospodarczą w USA.
Co zrobił EBC? OMT (Outright Monetary Transactions) – ostatnia odpowiedź EBC na kryzys, zapowiedziana przez Draghiego w lipcu, a wprowadzona przez EBC 6 września 2012. Niektórzy określają tę datę, jako datę końca kryzysu w eurolandzie. Jeśli dany kraj zgłosi się o pomoc do funduszu ratunkowego EMS, EBC może interweniować na nieograniczoną skalę na rynku długu tego kraju. To rozwiązuje problem ograniczonych środków, jakie politycy europejscy przeznaczyli na walkę z kryzysem w ramach funduszu ESM (500 mld). Nadpłynność w sektorze bankowym eurolandu wynosi ponad 800 mld EUR, do tej skali EBC może interweniować nie zwiększając podaży pieniądza w systemie (poprzez mechanizm sterylizacji).
Co zrobią Chiny?
Rząd wydaje się być zadowolony, jeśli tempo wzrostu PKB utrzymuje się w przedziale 7-8%. Nie widać, by to powodowało napięcia na rynku pracy, a jednocześnie gospodarka powoli się bilansuje, co jest konieczne do zapewnienie długoterminowego zrównoważonego wzrostu (mniej inwestycji, a więcej konsumenta), inflacja nie jest problemem, ceny domów stabilizują się.
Spadek dynamiki wzrostu poniżej 7% może spotkać się już z odpowiedzią rządu i silniejszą odpowiedzią banku centralnego.
Niektórzy uważają, że PBOC (chiński bank centralny) podda się światowej modzie na QE. Na razie nie ma do tego przesłanek, bo ma dostępne inne mechanizmy, których nie mają Fed, EBC, BOE czy BOJ – dalsze obniżki stóp procentowych, dalsza reforma systemu finansowego. Obecna stopa depozytowa wynosi: 3%, a pożyczkowa: 6%.
amelian / 2013-01-26 14:08 / portfel / Tysiączniczka na forum
OT = Operation Twist
amelian / 2013-01-26 13:56 / portfel / Tysiączniczka na forum
Kolejny argument to spadające rentowności obligacji skarbowych, obecnie jesteśmy na historycznych minimach.

I wreszczie wzrastające rok do roku zangażowanie OFE, które zdecydowanie pobudzi popyt na akcje.
adrianoo / 2013-01-26 23:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przestałem już OFE brac pod uwage, tak jak dzwigalo banana kilka lat temu uwazam ze nie ma teraz znaczania ale to tylko moja opinia.
adrianoo / 2013-01-24 18:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Polecam artykuł o naszym ulubionym Ludwiku, który zawsze wiedział lepiej:
http://www.forbes.pl/koniec-ludwika-sobolewskiego,artykuly,137497,1,1.html
tomtay / 2013-01-24 21:02 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jest takie powiedzenie: "Głowa siwieje – dupa szaleje" wszak prze pier do lić stanowisko prezesa GPW dla jakieś żizell z Wylkowyji spod Garwolina to wielka sztuka :)
amelian / 2013-01-24 22:04 / portfel / Tysiączniczka na forum
Cześć Chłopaki :)

Odkąd poznałam osobiście redaktora naczelnego Forbesa...to nie kupuję magazynu, obrzydził mi go z powodzeniem ;)

Jak portfele - zapakowane przed mega odjazdem? Będzie hossa jakiej świat nie widział, a później dwucyfrowa inflacja...

Pozdrawiam serdecznie
tomtay / 2013-01-25 10:39 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A witamy wędrowną starowinkę, lirnika kozackiego z XVIII wieku, która przepowiadała losy Rzeczypospolitej, Wernyhorzyna to Ty? ;)
amelian / 2013-01-25 13:09 / portfel / Tysiączniczka na forum
Tom, każdy może mieć swoje zapatrywanie na rynek, nie naganiam tylko piszę jak ja to widzę. Możesz się śmiać, proszę bardzo.

Swoich poglądów i punktu widzenia nigdy się nie wstydziałam i wstydzić nie będę :)

Ja się patrzę długoterminowo
adrianoo / 2013-01-25 22:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Amelian, co z tym redaktorem nie tak?
PS. Co Wam powiem to Wam powiem ale... rosnie :)
amelian / 2013-01-26 13:59 / portfel / Tysiączniczka na forum

co z tym redaktorem nie tak?

Adi, nie mogę publicznie tego napisać, wybacz. Z drugiej strony może nic nie tak a tylko moje odczucie...
tomtay / 2013-01-26 00:12 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No.. rośnie.. Ale instykt samozachowawczy zniwelował się również? ;)
SP500 moim zdaniem wyznaczy kierunek :)
Co tam widzisz Ad potrójny szczyt czy narazie to domkniemy lukę z początku stycznia?
adrianoo / 2013-01-26 23:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wg. mnie w długim okresie prowzrostowo, obecnie korekta w rozpoczętym cyklu.
amelian / 2013-01-24 22:07 / portfel / Tysiączniczka na forum
aha, jeśli macie jakieś ciekawe info o rynku tureckim to będę zobiwiązana :) bardzo mnie ten temat ostatnio intryguje
adrianoo / 2013-01-20 10:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Lekcja pokory dla wszystkich uczestnikow rynku na przykladzie slynnego juz petrola:
http://wyborcza.biz/Gieldy/1,114507,13258628,Petroinvest___zamiast_zyskow_wielkie_straty_na_akcjach.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Wyborcza_biz
adrianoo / 2013-01-15 00:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Hit tego roku i to juz na samym poczatku!!!
http://www.zus.pl/default.asp?p=1&id=1&idk=2047
smooth / 2013-01-15 10:34 / portfel / Tysiącznik na forum
hehe... tuski były na szkoleniu u putinowicza
tomtay / 2013-01-10 11:59 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mimo, iż 2013 się dopiero zaczął, to może to być wiadomość roku:

http://biznes.onet.pl/szalona-idea-moneta-warta-az-1-bilion-dolarow,18491,5389743,1,news-detal

:))
smooth / 2013-01-11 09:32 / portfel / Tysiącznik na forum
Niech se od razu na zapas parę stukną. Przyda się na bank :)
kloszard / 2013-01-09 15:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
wszystkim spoznione i szczere zyczenia-
zdrowia, optymizmu, pogody ducha i trafnych decyzji w 2013 roku :-)

p.s.- kolejna wizyta w azji utwierdzila mnie w przekonaniu, ze do azji nalezy nastepna dekada...
adrianoo / 2013-01-07 08:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Polecam lekturę:
http://www.wprost.pl/ar/382959/Gielda-love-story/#.UOp0DK1N_aM.facebook

:)
adrianoo / 2013-01-06 20:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
TA-25 1,216.39 0.48%
TA-100 1,079.98 0.53%
TA Composite 1,075.29 0.54%
amelian / 2013-01-04 22:24 / portfel / Tysiączniczka na forum
Kloszardzi,

Trzymajcie się cieplutko :) Aby rok 2013 był wyjątkowo pomyślny nie tylko inwestycyjnie ale także w każdej sferze życia :)))

Pozdrawiam serdecznie
Ciułacz / 2013-01-01 13:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kloszard, wszystkiego najlepszego dla Ciebie oraz twoich licznych vizytorów co nie mają portfela na ten zaczynający sie rok Nowy Rok.
Od Ciułacza
tomtay / 2012-12-29 17:39 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czerwona Torebka, czerwona niczym wino
Korale z polnej jarzębiny
I łzy chłopaków łzy, wielkie łzy :))
la lala

No to Maniek zatańczył na parkiecie pod ten nowy roczek :)
adrianoo / 2012-12-31 15:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rodzi sie nowy krol spekulacji
tomtay / 2012-12-24 10:47 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W tradycji polskiej Święta są mocno zakorzenione, niektórzy spotkają się tylko po to, żeby się nabąblować, inni by spędzić ten czas z rodziną w miłej atmosferze, a jeszcze inni, żeby owej rodzinie naubliżać... Niezależnie w jakim celu się spotykamy, ważne żeby było wesoło, zatem Wesołych Świąt :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy