Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "lukaszwych"

Komentarze do portfela "lukaszwych"

Wyświetlaj:
needle / 2008-12-16 01:05 / Bez rangi
widzisz co z nami robią...?
ale to nie powód, aby nie zajrzeć czasami
wpadnij do mnie do portfela; podobnie jak wpis pode mną uważam, że ciekawie prawisz
Demon rynkow / 2009-01-07 12:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wpadam wpadam igła i na do Ciebie do porfela i na forum coraz częściej.
Mysle ze juz czas aby znow sie giełda zacząc mocniej interesowac. Nie wiem czy to juz koniec bessy tak jak sobie obstawiałem czy chwilowa korekta ale mysle ze ceny sa juz na tyle atrakcyjne ze warto dobierac.
needle / 2009-02-07 07:43 / Bez rangi
ceny są dobre, ale kryzys mocno sie trzyma na świecie
przyjdzie i do nas w tym roku, ale paradoksalnie niekoniecznie odczujemy to na giełdzie; mogą nawet zacząć sie wzrosty
lukaszwych niel / 89.171.79.* / 2009-02-15 16:44
tez mi sie wydaje ze rynki moga zaskokczyc, duzo rzeczy sie zgadza
wszechobecny pesymizm, dosc dlugi okres spadkow, to ze bessa wyprzedzila polska gospodarke o ponad rok bo stany rozpoczely u nas besse a gospodarka nasza dopiero niedawno dala o sobie znac.
ostatnio gdzies wyczytalem ze to blad szukanie w gospodarce oznaak odwrocenia trednu a wrecz przeciwnie to inedx jest wskaznikiem wyprzedzajacym. i im bardziej o tym mysle tym bardziej uwazam ze to sluszne twierdzenie jest . tak samo jak glupota bylo szukanie poczatkow bessy w polskiej gospodarce tak samo dzialanie w 2 strone jest bez sensu. dlatego smiesza mnie na glownym forum wnioskowanie z danych czy to koniec bessy czy nie.
bessa sie skonczy jak juz wszyscy co mieli sprzedac sprzedadza
su_up / 2009-02-11 06:53 / _
jak weżmiesz jakąkolwiek gazetę ekonomiczną to komentarze anali są sprzeczne i widać, że sami nie wiedzą tak jak i przed kryzysem
weź choćby to

Komentarze
2009-02-11 06:09:48
Plan Obamy pogrążył indeksy. To dla Polski zła wróżba

a po dwoch dnaich wzrostow jeśli opczywiście będą wzrosty i będzie coś optymistecznego w stylu
takie: nie przejmujemy sie złymy wiadomiościami to oznaka poczatku hossy
takie: wzrosty utrwalone na rosnących obrotach
abo takie: przebiliśmy łatwo kolejny poziom oporów, następny jest tylko kwestią czasu
i tak wkółko
franek_kimono / 2008-09-19 11:31
Cześć. Czytam Twoje archiwalne wpisy i widzę że ładnie czujesz rynek. Pisałeś że spodziewasz się dołka bessy w IV kwartale tego roku. Do ilu myślisz może spaść wig? Poczyniłeś ostatnio jakieś małe zakupy?
lukaszwych / 2008-09-30 16:16 / portfel / "Demon rynków"
wiesz co mam zamiar w tym tygodniu zaczac robic ale niespieszne, bo dolka bessy samej nie wyczuje pewnie, zreszta pewnie malo kto wyczuje. mysle ze optymalnie to najpierw listopad wieksze zakupy, pozniej przeczekac grudzien i zobaczyc co sie dzieje bo, mysle ze grudzien statystycznie bardzo czesto jest wzrotowy wiec moze to byc miesiac przlamania bessy. jezeli dolki beda polozone coraz wyzej to ja bede smialo kupowal.
z oponeo i trakcja chyba sie w miare wstrzelilem bo jedna mam mniej wiecje po kosztach na drugiej troche zyskalem rainbow porazka, wiec jakiego super wyczucia nie mam.
NOOVAA / 2008-08-27 17:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam gospodarza. Kiedyś wspominałeś, że kupiło Ci się Elektrotim. Masz jeszcze te papiery?. Ja posiadam i straciłam w nie wiarę po info. o obniżeniu prognoz zysku. Kurs akcji jest rozpaczliwy, mimo że wyniki nie są przecież tragiczne. Dziś coś tam drgnęło z bliżej niewiadomych powodów. Ale nadal jest dół.
lukaszwych-nielogo / 83.31.211.* / 2008-09-17 12:43
Witaj, w sumie był czas na sprzedaż dobry jak ogłosili kiepskie wyniki, ja sprzedałem tylko troszke, nie podobała mi się wypłata dywidendy bo spółka bardzo ładnie przejmowała mniejsze podmoty - po bardzo atrakcyjnych cenach a tereaz mogli by jeszcze lepsze zakupy robic zamiast wypłacac pieniadze,
ja czesc sprzedalem a czesc trzymam, trzeba pamietac co się dzialo z timem a to sa te same osoby co nim zarzadzały dlatego dałem im kredyt zaufania i trzymam sporą czesc
niedlugo dojdzie albo juz doszedł skup akcji własnych wiec myśle że bedzie dobrze się działo w tej spółce. A obecne wyceny wiekszości spólek smieszne wiec ja obecnie tylko kupuje. Mysle ze moze dzis jest dobry dzień nazakupy nawet.
needle / 2008-08-22 17:19 / Bez rangi
czy nie sądzisz, że przyszedł czas na zakupy...?
...widzę, że masz połowę w gotówce
lukaszwych / 2008-08-27 16:26 / portfel / "Demon rynków"
Witaj needlu, tak naprawde mam duzo wiecej w gotowce i czas na zakupy mysle ze juz jest, natomiast jakiekolwiek wolne srodki bede mial dopiero w IV kwartale bo tak wczesniej postanowilem zeby nie zrobic przedwczesnych zakupów.
needle / 2008-09-19 23:22 / Bez rangi
iV kwartał tuż tuż...
...a za tydzień portfelowa inpreza w portfelu...nie zapomnij
lukaszwych / 2008-10-07 13:51 / portfel / "Demon rynków"
ja mysle ze na wodke sie jakos niedlugo umowimy, niekoniecznie wirtualna,
needle / 2009-01-12 03:49 / Bez rangi
jak gardziołko ozrowieje...
lukaszwych / 2008-07-11 12:28 / portfel / "Demon rynków"
w tej chwili oponeo warto obserwowac, jezeli przebije 17 zyta to nawet warto kupic, tylko nie ponizej bo jak sie odbije od 17 zyta to nie wiadomo gdzie spadnie, chyba ze wogule nie dojdzie
krzysiek29 / 2008-07-04 16:29 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj co z ta Trakcja juz sam nie wiem ulica nie sypie a w koncowce potezne pakiety moze komus stopy puscily.???
Demon rynkow / 2008-07-09 14:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
obroty były spore, moze cos wiedza ale tez mi sie wydaje ze paru wiekszych spańkowało, inna sprawa ze jak cały rynek sie zwala a trakcja stoi w miesjcu to coraz drozsza sie robi na tle rynku.
needle / 2008-07-09 18:17 / Bez rangi
na Trakcję to ja bym poczekał, jak stanieje...
...ale jak nie stanieje to wzrośnie też z tego poziomu co jest
Demon rynkow / 2008-07-10 13:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ja powoli chce dobierac tej spolki ale narazie poczekam az sie wyjasni sytuacja, to czy dokupie troche drozej czy taniej to nie ma specjalnego znaczenia szczególnie ze chce "pomiec" ja na dłużej.
lukaszwych / 2008-07-04 12:36 / portfel / "Demon rynków"
Radpol za 5,2 mln zł kupił 80,34 proc. akcji Elektroporcelany Ciechów


4.7.Warszawa (PAP) - Radpol podpisał z Warsaw Equity Holding i
Nemico Limited ostateczną umowę zakupu 80,34 proc. akcji
Elektroporcelany Ciechów za 5,2 mln zł - poinformował Radpol w
komunikacie.
Radpol planuje także dokapitalizowanie Elektroporcelany Ciechów.
Inwestycje w rozwój wyniosą między 1 mln a 1,5 mln zł. Koszt
modernizacji działu produkcji wyniesie ok. 5 mln zł rocznie.
"Inwestycja w zakup akcji spółki Elektroporcelana Ciechów SA
wiąże się z umocnieniem strategicznej pozycji na naszych głównych
rynkach zbytu" - powiedział cytowany w komunikacie Andrzej
Sielski, prezes zarządu Radpol SA.
"Dzięki akwizycji oferta Radpol zostanie uzupełniona i
rozszerzona o wyroby skierowane do sektora energetyki zawodowej" -
dodał.
Według Sielskiego fuzja przyczyni się do skuteczniejszego
pozyskania nowych klientów, również na rynkach wschodnich.
Elektroporcelana Ciechów jest producentem elektroenergetycznych
izolatorów porcelanowych oraz osprzętu elektroinstalacyjnego i
oświetleniowego. Średnio 40 proc. jest eksportowana, głównie do
państw Unii Europejskiej i Szwajcarii.(PAP)
jhm/ gor/
krzysiek29 / 2008-07-03 16:48 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj cos dzis na Trakcji bylo duze sypanko. Coraz gorzej to wyglada. pozdr
lukaszwych / 2008-07-04 12:16 / portfel / "Demon rynków"
nom 4.88 bylo mocne wsparcie z luki po jego przlamaniu winno sie sprzedac, ale zabraklo mi dyscypliny i chyba nie chce sie zegnac z ta spolka, reko bylo na 6.4 i jakos pozytywnie mnie nastawilo moze dlatego liczylem na wzrost.
Pooh / 2008-07-03 17:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Cześć.
Pakietówki po 4,5. Zobaczymy co dalej.
Chcę dokupić, ale jakiś sygnał zakupu by się przydał, żeby znowu nie ciąć strat.
Pzdr. Q
lukaszwych / 2008-07-04 12:17 / portfel / "Demon rynków"
wsparcie na 4.5 z poczatku duzej blalej swiecy, mozna tu kupic i ciasna stop strate ustawic
krzysiek29 / 2008-07-03 17:25 / Uznany Gracz Giełdowy
Wlasnie super sie trzymala az tu nagle taka niespodzianka. Widzialem te pakietowki po 20000. Troche sie zawiodlem dokupie jak zleci jeszcze nizej.pozdr
jacekk_85 / 2008-07-02 16:28 / Bywalec forum
Lukaszwych jakiś czas temu pisałeś pozytywnie o ing. Trafiłem przypadkiem na info, że dużo ma fundusz templeton eastern europe. Tu jest link do danych funduszu:
http://www.franklintempleton.pl/pdf/funds/833_pl_pl.pdf
Dodatkowo zarządzający funduszu Mobius mówił, że zacznie dokupować polskie banki jak c/z będzie na poziomie 10. Taka ciekawostka.

pozdro
lukaszwych / 2008-07-02 19:08 / portfel / "Demon rynków"
cze, dzieki, orlen tez maja,
tak mi sie wydaje, bo cena naprawde wydaje sie atrakcyjna, wyplacaja stabilna dywidende na poziomie 30 zlotych (w tym roku wyjatkowo kolo 12 choc ostatnio czytalem ze z dywidendami ma byc roznie to mysle ze wroca do wyplaty stabilnych dywidend)
Wskaźnik cena / wartość księgowa* 1.35
Wskaźnik cena / zysk* 8.50
Stopa dywidendy (%) 2.80
gwarancji nie ma ze sie nie zwali do 300 ale mysle ze i wczasie hossy dojdzie do 1200 plus pare dywidend sie wezmie wiec w dlugim terminie sie zarobi. niedawno rekomendacje na ponad 1000 a teraz 415. jakims goracym zwolennikiem tego banku nie jestem ale moim zdaniem za mocno ucierpial. i bardzo tanii sie zrobil.Dlatego ja po troszku dobieram poniej 500, mysle ze dzieki niskiej wycenie maja spory potencjal do wzrsotu, ale ja powolutku dobieram, bo mysle ze do konca roku to moze byc roznie z gielda,
ale tez po tych kilku dniach zobacz jaki getting tani sie zrobil a mieli imponujaca dynamike zyskow a tez c/z kolo 9, wyniki pewnie dobre pokaza, troche wyzsza wartgosc ksiegowa ale dynamika zyskow za pierwszy kwartal pamietam ze swietna byla chyba kolo 50%, a takie zle infa ktore nie maja wplywu na dzialalnosc spolki to moim zdaniem okazje, mysle ze szczegolnie po wczorajszej cenie to dlugoteminowa okazja i nawet lepsza od ing bo ing jest genealnie z kilku powodow wyceniany nizej niz srednia bankow a getin ze swoja dynamikow zyskow raczej wysoko byl notowany.
Ja bessy nie znam dlatego optymista jestem, wez na to poprawke jak czytasz moje posty. :) tym bardziej ze spolkami niedowratosciowanymi to brydzia sie raczej interesuje, ja staram sie szukac spolek ktorych zyski szybko rosna i kupuje je bez wzgledu na cene tylko na wykres patrze czy jest w prawym gornym rogu a nie przypadkiem dolnym :)
krzysiek29 / 2008-07-01 12:02 / Uznany Gracz Giełdowy
Jednak prognoza z 40000 sie sprawdzila.pozdr
lukaszwych / 2008-07-01 14:55 / portfel / "Demon rynków"
witaj
az strach sie bac ale tak, a sam qurcze nie wierzylem, jak sie od tego poziomu odbije to trzeba bedzie w at mocniej uwierzyc,
ciekawy jestem czy oponeo 15.5 peknie i zastanawiam sie czy nie zapolowac na radpola, kupiles to ssi ?
z tym NC to jest problem bo nie ma gdzie wynikow sprawdzic np, za I kwartal chcialem zobaczyc jaki wzrosty zyskow byl wzgledem I kwartalu zeszlego roku i nie wiem gdzie.
krzysiek29 / 2008-07-01 15:21 / Uznany Gracz Giełdowy
troche kupilem
lukaszwych / 2008-07-01 16:09 / portfel / "Demon rynków"
wydaje sie ze slusznie bo spore spadki na gieldzie a kurs sie trzyma, wydaje sie ze idex powwinien w nastepnych dniach odreagowac troche wiec i kurs powinien wzrosnac, ja moze jutro tez troche kupie, ale nie duzo
krzysiek29 / 2008-06-28 10:21 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam kolejna spolka o bardzo dobrej dywidendzie Grajewo. Caly czas zastanawiam sie nad SSI i chyba na nia sie skusze.pozdr
lukaszwych / 2008-06-30 15:09 / portfel / "Demon rynków"
witaj
ssi tez obserwuje ale sie boje po ile ta firma co przejmuje wezmie akcjie, bo miala byc dla niej emisja, a jak po cenie emisyjnej? troche sie tego boje, no i cholera spolki w wyraznym trendzie spadkowym.
choc dywdienda dla Grajewa kuszaca ponad 2 zlote na reke, aaaa wlasnie spojrzalem na dzisiejszy kurs,chyba juz to zauwazyli bo faktycznie przy 17 zlotych za akcje 2.86 dywidendy to niezla okazaja, , mozna bylo rozkminic, bo dzis juz drozszaa o ta dywidende, moze jak by sie jutro skorekcila to warto bedzie wejsc, tylko cos czuje ze bedzie dalej rosla.
ja mysle ze warto sobie kupic oponeo przed wynikiami, ale to jeszce troche czasu bo wyniki podaja 23 lipca to dobrze z tydzien wczesniej zaopatrzyc sie w dodatkowe akcje bo wyniki prawdopodobnie beda bardzo dobre i moze byc spore wybicie.
krzysiek29 / 2008-06-30 15:23 / Uznany Gracz Giełdowy
A tu dokladnie co i jak

Bielany Wrocławskie, 3 czerwca 2008 – Security System Integration S.A. – notowany na rynku NewConnect producent systemów z zakresu bezpieczeństwa budynków – zakończył subskrypcję prywatną akcji serii C. Pakiet 10 mln akcji został objęty po cenie 0,40 zł za akcję przez inwestora branżowego WASKO S.A. z siedzibą w Gliwicach. Inwestor jest jedną z największych polskich firm teleinformatycznych, która zajmuje się projektowaniem i produkcją oprogramowania, świadczy kompleksowe usługi związane z wdrażaniem, utrzymaniem i eksploatacją systemów informatycznych, przeprowadzaniem audytów teleinformatycznych, prowadzeniem szkoleń oraz instalacją i oprogramowania i integracją systemów informatycznych. Jako autoryzowany partner największych producentów sprzętu komputerowegoi telekomunikacyjnego realizuje również dostawy i instalacje urządzeń oraz świadczy usługi serwisowe.

- Zgodnie z uchwałą nr 15 podjętą na ZWZA 18.04.2008 roku o podwyższeniu kapitału zakładowego 29 maja 2008r. rozpoczął się proces zapisu na akcje serii C, który zakończył się dzień później. Pozyskanie inwestora branżowego jakim jest WASKO S.A. to dla nas wielka szansa. Ułatwi nam to minimalizować koszty rozwoju produktu i usług, stabilizować dochody oraz minimalizować ryzyko – mówi Krzysztof Koziej, Prezes Zarządu SSI S.A.

Środki finansowe pozyskane wskutek emisji akcji serii C zostaną przeznaczone na rozwój firmy oraz budowę Grupy kapitałowej.

- Zakup pakietu akcji SSI S.A. jest zgodny ze strategią rozwoju biznesu WASKO S.A., która zakłada m.in. inwestycje kapitałowe w stosunkowo krótko istniejące firmy na rynku, które posiadają duży potencjał rozwoju,a z którymi możemy podzielić się doświadczeniem biznesowym i wiedzą.
W najbliższym czasie zostanie podpisana długoletnia umowa określająca szczegółową współpracę w zakresie związanym z aktualną ofertą SSI S.A. – dodaje Tomasz Kosobucki – Członek Zarządu WASKO S.A.

Plany finansowe SSI S.A. na ten rok zakładają wzrost przychodów do 14 mln i wzrost zysku netto do 2,1 mln zł bez uwzględnienia inwestora branżowego. Zarząd SSI jest przekonany, że synergia współpracy z WASKO S.A. wpłynie pozytywnie na osiągane przez Spółke wyniki finansowe już w I półroczu 2009 r.
krzysiek29 / 2008-06-30 19:34 / Uznany Gracz Giełdowy
planujemy przenieść z alternatywnego rynku New Connect na rynek regulowany GPW- bez emisji akcji - w czwartym kwartale – mówi Krzysztof Koziej – Prezes SSI S.A.
lukaszwych / 2008-06-30 22:24 / portfel / "Demon rynków"
zobacz to sporo zmienia, nie sledzilem ostatnio spolki ale faktycznie mozna mocno rozwazyc
krzysiek29 / 2008-06-30 15:20 / Uznany Gracz Giełdowy
Wasko juz obielo emisje po 0,4gr. A teraz 0,3gr i zamierzaja przejsc na GPW juz bez nastepnej emisji.
krzysiek29 / 2008-06-24 14:28 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam masz ciekawe spolki Oponeo mi ucieklo a Trakcje mam od debiutu. Rainbow tez ciekawy walor .Moglbys zcharakteryzowac Trakcje bo Przemmo ostatnio ja zjechal.pozdr
lukaszwych / 2008-06-26 15:01 / portfel / "Demon rynków"
Za trakcja 3 proste rzeczy
1) wykres rosnacy
2) wyniki bardzo szybko rosna, w tej chwili nie podam Ci dokladnie ale w prospekcie jest, warto przejrzec zyski z 3 ostatnich lat i w tym roku niedlugo spolka moze przestac startowac z nowymi ofertami bo juz ma pelen porfel, wiec prognoza zyskow tez pewnie na ten rok bedzie spelniona
3) perspektywy spolki - kolej ma tyle do zrobienia, szczegolnie przed euro 2012, ze mysle ze nawet spowolnienie gospodarcze nie zagrozi tej spolce, pozatym przy drozejacych surowcach kolej staje sie coraz bardziej atrakcyjna, wiec mysle ze pieniadze na kolej beda sie musialy znalesc, szczegolnie ze czesc pieniedzy dofiansuje UE.
krzysiek29 / 2008-06-26 15:12 / Uznany Gracz Giełdowy
tez tak mysle czekam na bogdanke-:)
krzysiek29 / 2008-06-24 17:24 / Uznany Gracz Giełdowy
Co do Radpola widze ze jest mocno zbierany i jakos nie chce spadac. Mozesz troche scharakteryzowac Jednak musialem puscic Cpe duzo wczesniej posypala sie. Trakcja zostaje na lepsze czasy moze skusze sie na Rainbow. Co masz jeszcze na oku???
lukaszwych / 2008-06-26 15:12 / portfel / "Demon rynków"
w radpolu ma byc skup akcji wlasnych ponizej 6 zlotych, wiec duzo osob traktuje to jako bufor bezpieczenstwa i ciezko bedzie tej spolce utrzymac sie poniezj tej ceny, dlatego ponizej 6 dokupie ta spolke jezeli bedzie w takiej cenie.
z Rainbow mozna sie chwilowo wstrzymac bo podala kiepski jak na ta spolke wzrost przychodow za maj (30%) srednia dla tej spolki jest powyzej 100% dlatego moim zdaniem najlepiej poczekac az podadza wyniki za czerwiec i jezeli okaze sie ze maj byl wypadkiem przy pracy to wtedy warto kupic. a jest spora szansa na to bo w maju bylo sporo dni wolnych.
a na oku mam unibep narazie symbolicznie kupilem troszke, elektrotim wyglada ciekawie szczegolnie w okolicach 16 bo podal slabe wyniki ale podobno powodem jest to ze spolka rok temu miala duzy kontrakt i dlatego I kwartal byl tak kiepski w porownaniu do zeszlego roku, (ale lepiej poczekac do wynikow bo wszystkie spolki ktore podaly keipskie wyniki pisza ze to wypadek przy pracy wiec lepiej sie upewnic) no i spolka wyplaca bardzo duza dywidende bo 1 zlotych to przy cenie ok 17 zlotych to calkiem sporo, reko niedawno bylo na 30 zlotych wiec mysle ze troche za bardzo spadla, ale tak czy inaczej najlepiej poczekac na wyniki bo jak beda dobre to 5% urosnie a jak kiepskie to spadnie pewnie z 20% nastepne.
flavio25 / 2008-05-27 00:19 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam
W stooqu rowniez jest mozliwos pokazania srednich o ktorych wspominales
obrazek
http://img363.imageshack.us/my.php?image=50sesji150sesjiij9.jpg
na ispag bossa tez zrobisz
flavio25 / 2008-05-27 00:22 / portfel / Tysiącznik na forum
http://img363.imageshack.us/img363/8120/50sesji150sesjiij9.jpg

tak lepiej obrazek wyglada
o to Ci chodzilo??
flavio25 / 2008-05-27 01:10 / portfel / Tysiącznik na forum
lukaszwych [ "Demon rynków" ]

wczesniej mie nie wychodzily dluze wykresy bo tam
gdzie jest sma mozna do 99 wziasc a nie przyslo mi do
glowy ze mozne w ema wpisac i ze tam jest ok.
tak na oko to calkiem fajnie to wyglada, szczegolnie
jak spolka w trendzie jest z 60-80 % ruchu sie mozna
zalapac, zreszta do spolek bez trendu to zadne srednie
sie nie sprawdzaja,
------------------------------------------
lukasz ale ja nie wkladalem na ema
liczby wpisywlaem w sma
nie wpisuj w ema bo zupelnie inaczej wyjdzie

jeszcze jeden rysunek
z poprawka w paintcie
http://img363.imageshack.us/img363/2154/50sesji150sesjiro1.jpg
flavio25 / 2008-05-27 01:12 / portfel / Tysiącznik na forum
ide spac
jak cos to jutro pomyslimy
lukaszwych / 2008-05-28 00:14 / portfel / "Demon rynków"
aha na stooqu mozna wpisywac wieksze liczby niz 99 bo na ispaq 9.5 nie dziala, ale powiem Ci ze jest spoko.
dzieki za pomoc
flavio25 / 2008-05-30 08:51 / portfel / Tysiącznik na forum
nie ma sprawy
jak cos to sie polecam(jesli bede w stanie :) )
lukaszwych / 2008-05-24 14:04 / portfel / "Demon rynków"
zacytuje fragment trader vica bo wydaje mi sie ze ze niedlugo moze sie przydac i warto zeby byl pod reka.
str. 68

cechy charakterysyczne rynku bessy
1) Mediana zakresu rynku bessy jest spadkiem o 29.4 % w stosunku do poprzedniego szczytu hossy; dla 75% wszystkich rynkow bessy spadek wynosil między 20.4% a 47,1%

2)Mediana długosci trwania bessy wynosi 1,1 roku; dla 75% wszystkich rynkow bessy zawierala się pomiędzy 0.8 a 2.8 roku

3) Początek bessy następuje zazwyczaj po "teście" poprzedniego szczytu przy niewielkich obrotach, po czym następuje ostry spadek przy wysokich obrotach. "Test" ma mjejsce wtedy, gdy poziom cen zbliza sie do poprzedniego szczytu dla obu średnich jednoczesnie, ale go nie osiąga. Niskie obrotyw czasie testu są ważnym wskażnikiem spadku zaufania, które łatwo może się przerodzic w "porzucenie nadziei", na podstawie których były kupowane przewartościowane akcje"

4)Po znacznym zwrocie w kierunku bessy wtórne reakcje zazwyczaj zaznaczaja się gwałtownym wzrostem, po czym następuje zmniejszona aktywność i utworzenie "linii", która w końcu prowadzi do wolniejszego spadku cen i nowych dołków

5) Nadejście bessy potwierdza spadek obydwu średnich poniżej punktu korekty ostatniej hosssy i ich dalszy ruch w dół. Zarza się czasem, że jedna średnia jest opóżniona w czsie w stosunku do drugiej

6) Przejsciowe wzrosty podczas bessy zazwyczaj maja kształt odwróconego V gdzie dołki powstaja przy dużych obrotach, zaś szczyty przy malych

W okresie końcowym bessy rynek wydaje się być odporny na dalsze niepomyślne informacje i pesymizm. Wydaje się tracić zdolnośc do cofania sie po poważnych obniżkach i sprawia wrażenie, iż osiągnął stan równowagi, w czasie której wygasa aktywnosc spekulacyjna, oferty w niewielkim stopniu obniżają notowania, ale nie pojawia się popytna tyle silny, by podniesc notowania. Szerzy się pesymizm, dywidendy są pomijane, niektóre ważne spółki maja zazwyczaj kłopoty finansowe. Z powodu tego wszystkiego akcje tworzą "lnię". Kiedy "linia" ostatecznie odchyla sie w góre, dzienne fluktuacje średnich wykazują tendencję do wznoszenia się przy każdym wzroście na nieco wyższy poziom, zaś następujące po nich spadki nie przekrajaja poprzednich dołków. Wtedy to wskazania jest wyraźnie długa pozycja spekulacyjna.
needle / 2008-05-21 13:31 / Bez rangi
asior z Ciebie patrząc po portfelu, nie ma co;-)
lukaszwych / 2008-05-24 13:08 / portfel / "Demon rynków"
;) wystarczy wywalic spolki o czerwonym zabarwieniu, zresza wyrzucilem je nie z racji koloru tylko podaly gorsze wyniki, i mysle ze te spolki co zostaly maja najwieksze szanse urosnac dalej mimo bessy . te co zostaly nie zawiodly co zwieksza szanse ze nie beda dalej zawodzic i warto je kupic po obecnych cenach. (trakcja 5.4, raibow 8,3, oponeo `14.4., unibep 10.4) pisze bo porfel moze sie zmienic a post zostanie.
needle / 2008-05-27 00:04 / Bez rangi
dużo w tym racji...
...ale jak widać, jak się zieleni chciałoby się zawołać...
...czemu jest gotówka

PS Dobrze, że wkleiłeś u mnie tamten tekst z trzech powodów
poczytam,wyciągnę wnioski i dyskusja
pozdrawiam
IGła
lukaszwych / 2008-05-28 15:59 / portfel / "Demon rynków"
dokladnie, u mnie niby jest a ze malo postow to zawsze latwo znalesc ale u Ciebie dla odmiany duzo osob to zawsze ktos sie odniesie i moze cos madrego sie wykluje.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy