Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "moniae"

Komentarze do portfela "moniae"

Wyświetlaj:
moniae / 2006-10-20 20:34 / portfel
czy jeszcze można i czy warto inwestować w BPH Akcji Dyn. Sp., Pionier małych i średnich sp., PKO/CS akcji małych i średnich sp. czy PZU akci małych i średnich sp., z tego co wie to DWS TOP 25 i ING |średnich i małych sp. sprzedaż jest wstrzymana. Niektóre z nich mogę nabyć bez prowizji, ale czy warto?
mick / 2006-10-21 12:32 / Uznany Gracz Giełdowy
w pko/cs i pzu jeszcze sprzedaja (ale sprawdz). jednak przy obecnie wysokim poziomie cen akcji, a zarazem i jednostek funduszy nie wchodzilbym teraz w akcyjne. Warto poczekac i po korekcie kupic taniej. Po za tym sadze ze male/srednie spolki przystopuja troche (ale dalej utrzyma sie tendencja wzrostowa). jezeli kupowac obecnie to dywersyfikacja - czesc kasy w akcyjne (i zwykle i malych/srednich firm) a (wieksza) czesc w np. rynku pienieznego i konwersja na agresywne po korekcie (albo trzymac kase na koncie i wejsc w akcyjne po spadkach).
moniae / 2006-10-22 09:37 / portfel
czy warto obecnie poprostu sprzedać f. akcyjne: Skarbiec, GTFI, Legg i DWS Zrównoważony, a po korekcie za tą samą kwotę kupić je na nowo, mam konto w mBanku to nie mam żadnych kosztów operacyjnych, ale będzie od tego podatek, czy może zrobić konwesje na: Skarbiec Kasa, GTFI (jeśli można) Premium SFIO, jak nie to na Rynku Pienięznego, Legg Pieniężny i DWS Płynna lokata Plus. w Arce myślałam f. Ochrony Kapitału tylko tam będę miała opłaty i się zastanawiam czy warto. Czy te operacje jeśli robić to teraz czy się jeszcze trochę wstrzymac, jak można się zorientować kiedy będzie korekta?
mick / 2006-10-23 08:09 / Uznany Gracz Giełdowy
jezeli inwestujesz dlugoterminowo to nic nie rob. Natomiast jezeli bedziesz potrzebowala kasy za 1-3 miesiace to warto wyjsc z akcyjnych na gorce. jezeli Twoj portfel na money.pl jest odzwierciedleniem rzeczywistego to nie rob nic. Zarobilas ledwo kilka %. Fundusze a zwlaszcza akcji=dluugi termin (kilka lat). Jak nie masz cierpliwosci to pomysl nad gielda; (mi tak doradzono).
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy