Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
pietroo / 2011-09-18 09:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Wam

ja miałem tylko jedynkę i dwójkę :( także lipa, 6 zł w plecy

udanej niedzieli zyczę
Kambodza / 2011-09-18 06:55 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie:)

To Barca gromi:)

Trójkę mam dzisiaj w totka:) szóstki nie było więc gramy dalej:)

Miłej niedzieli

Ps. weekend leci tak szybko że szok:)
Kambodza / 2011-09-18 08:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Powiem Wam że było tu pisane że kierunek który się obstawia czy za który sie trzyma kciuki zależy od tego czy ma sie akcje czy nie i zgadzam się z tym całkowicie. Od momentu kiedy sprzedałem przed piątkiem wszystko (oprócz EEx i DEP oczywiscie) nie mam kompletnie nic przeciwko spadkom a nawet chyba bym się ucieszył.
pietroo / 2011-09-17 21:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Barcelona prowadzi 5-0 do przerwy z Osasuną :))

gdyby nie ten słupek i poprzeczka byłoby jeszcze więcej....
pietroo / 2011-09-17 21:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Posiadanie piłki do przerwy to 85% do 15% - to jest po prostu nokaut.
pietroo / 2011-09-17 21:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
8-0 i koniec meczu :) bardzo ładnie
pietroo / 2011-09-17 22:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Osiem do zera, do przerwy przewaga w posiadaniu piłki 85% do 15%, do tego dwa słupki i dwie poprzeczki. Osasuna poniosła na Camp Nou największą porażkę od ponad pięćdziesięciu lat - w sezonie 1958/59 0:9 przegrała w Marycie z Realem.
pietroo / 2011-09-16 23:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dobranoc :))
TrentX / 2011-09-17 12:31 / portfel / Tysiącznik na forum
Musisz sie nadal bic z myslami :)
pietroo / 2011-09-16 23:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://www.czasnazysk.pl/wykres/eex
pietroo / 2011-09-16 23:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co ten Karkosik kombinuje?

http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/nwz;boryszewa;ma;13;x;upowaznic;zarzad;do;skupu;akcji;wlasnych,137,0,912265.html
pietroo / 2011-09-16 22:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Lech ładnie rozprawił się z Jagą. Rudnews znowu bohaterem.
TrentX / 2011-09-16 17:44 / portfel / Tysiącznik na forum
Konkretna pajda za prawie 4 mln wywindowala na fixie SNS na 4.35 z 4.07
Kambodza / 2011-09-16 17:49 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
o kurde, faktycznie jak ktoś miał to szybka i piękna przebitka
CIERPLIWY GRACZ / 2011-09-16 17:30 / portfel / Tysiącznik na forum
dobry państwu
pytanko z czystej ciekawości po ile gospodarz puścił Borka?
TrentX / 2011-09-16 17:37 / portfel / Tysiącznik na forum
Podawal Piotrek wczoraj ,zerknij gdzies nizej
TrentX / 2011-09-16 17:41 / portfel / Tysiącznik na forum
68 gr i 42 gr :)
CIERPLIWY GRACZ / 2011-09-16 17:59 / portfel / Tysiącznik na forum
duży rozrzut.........dlaczemu tak..........hmm............to tylko gospodarz wi.......pozdro dla kącikowiczów
zysków życze
TrentX / 2011-09-16 18:42 / portfel / Tysiącznik na forum
Zdaje sie ze sprzedawal na raty :)
kazumi / 2011-09-16 17:06 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"

Ktos moze mi naswietlic czym skutkuje skup akcji wlasnych

na pewno ubytkiem kapitału z kasy spółki wydanym na b.uy back
jaki jest wplyw takiego posuniecia na cene akcji

różny..zależy od wysokośći kapitału zarezerwowanym na skup akcji, planownego czasu b.uy backu, ilości akcji rzeczywiście skupowanych itd..jednej reguły nie ma raczej
generalnie z czym to sie je ????

nie ważne z czym się je, ważne z kim i czym popija :-)
Wyzbyłem się akcji Boryszewa i może jestem nieobiektywny, ale to raczej taka marchewka dla rynku jest..być może marchewka która ma pokazać rynkowi że przesadził z tempem ostatniego zjazdu - przynajmniej w przekonaniu zarządzających Grupą..zresztą ten zjazd był ewidentnie przasadzony jak na obecny stan indeksów toteż kursowi należało się odbicie jak psu kość :-) a komunikat o planowanym skupie akcji dodał jeszcze mocy bykom i na tą chwilę chyba można powiedzieć, że krótkoterminowo pomógł..ale w średnim czy długim terminie to raczej nie przeceniałbym b.uy backu jeśli zostanie zatwierdzony na NWZA..w szczególności że Grupa może a nie musi skupować do 20 % kapitału zakładowego w okresie 5 lat..no i w projektach uchwały narazie wykropkowali wyskokość kwoty jaka by miała być przenaczona na kapitał rezerwowy z którego byłby finansowany skup akcji własnych - toteż trzeba poczekać do Walnego zapewne żeby poznać ten parametr - rynek może się tylko domyślać w tej kwestii, ale prawde da dopiero Walne..
Najpierw wywalaja worek papiera zbierając kase z rynku, a potem maja to skupywać?

miałem kiedyś doświadczenie ze spółką z NC która też tak pogrywała..najpierw dosłownie jedna emisja za drugą a za ,,moment" podejęli uchwałę o skupie akcji własnych..ja to potraktowałem jak zagrywkę giełdową mającą na celu dym.anie akcjonariuszy poprzez strategię - wszystkie chwyty dozowolone..z tymże tamta spółka to była totalna wydmuszka, dosłownie zero działalności operacyjnej toteż inaczej potraktowć tego nie mogłem..
jak tu jest na BRS - przykładowo Bg z portfela obok twierdzi, że główny włściciel włączył na spółce patroszenie kurczaków, bo nalazło się świeżych inwestorów z gorącymi głowami..z kolei zarządzający Grupą, namaszczeni zapewne przez RK, narzekają wszędzie że rynek ich niedocenia w związku z tym chcą zrobić b.uy back..sprzeczne to jest ze sobą ? na pierwszy rzut oka tak, ale torię spokojnie można dorobić i znaleźć sens jeśli się ,,zagłębi" ;-) ale takich teorii można zrobić wiele i każdy może sobie wytłumaczyć ją jak chce..i tak najistotniejsze jest to co pokazuje rynek - czym kierowany by nie był..
Kambodza / 2011-09-16 17:20 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
ja pierwszy dzień po urlopie w pracy i mam zamęczoną głowę więc dodam tylko od siebie że wg mnie Romano sam uwalił kurs żeby uruchomic skup i nie bez kozery podał kwotę od 40 groni:) takie jest moje zdanie
Kambodza / 2011-09-16 17:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
a jak będzie poniżej to kupią słupy i mu odsprzedają po 40 groni i wszyscy będą zadowoleni:)
kazumi / 2011-09-16 16:54 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Napisałem post na temat BRS odnosząc się do tego co pisał Trent i Dodinio, ale nie chce wejść..nie mam pojęcia o co chodzi..skopiowłem sobie go - tak zawsze robie jak piszę dość długi wpis ze względów doświadczeniowych, ale próbowałem kilka razy i nic..mam tylko nadzieję że się nie pojawią za jakiś czas bo będziecie mieli 1 stronę komnentarzy z głowy :-)
Pozdrawiam
kazumi / 2011-09-16 17:12 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
ale nie chce
wejść..nie mam pojęcia o co chodzi..

już znalazłem..nie wchodzi słowo ,,b.u.y"..dodałem kropki i weszło..weź tu człowieku bądź mądry..ah Polsko, Polsko kapitalistyczna..dobrze że przed dodaniem zaznaczyłem i dałem kontrol C, bo by nie bylo czego poprawiać..
miłego wieczoru życzę
TrentX / 2011-09-16 15:15 / portfel / Tysiącznik na forum
Mam jeszcze jedna kwestie techniczno-fionansowa :
Sytuacja hipotetyczna :
Kupuje 1000 akcji spolki X po 20 PLN wyplaca ona dywidende np 5 PLN na akcje - podatek.
Kurs zamkniecia byl np w dniu odciecia 15 PLN, nastepnego dnia kurs odniesienia 10 PLN . Jesli sprzedam po tym kursie walory to jak biuro liczy mi zysk/strate ??
Czy wychodzi do historii podatkowej ze mam 50 % straty na kwicie???
dociekliwy / 2011-09-16 16:17 / portfel / Tysiącznik na forum
a co do podatku to jesli dywidenda nie przekroczy 2.49 to oczywiscie podatku nie bedzie
Kamil B / 2011-09-16 14:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dolar się umacnia już prawie 0,8
Kamil B / 2011-09-16 15:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a teraz już na minusie, chore to
TrentX / 2011-09-16 11:23 / portfel / Tysiącznik na forum
PGE dzis slabo , ale bylo odciecie dywidendy wiec pewnie lekka wyprzedaz :)

a propos jesli ostatni dzien notowan z prawem do dywdedny byl 12.09. to odciecie nastepuje 15.09, czyli od wczorajszej ceny zamkniecia po sesji. Jaka wiec cena pokazuje to odciecie dzis ??? TKO przed rozpoczeciem notowan ???
dociekliwy / 2011-09-16 11:37 / portfel / Tysiącznik na forum
odciecie nastepuje 15.09
nie 13.09
15.06 byla rozlicona sesja w KDPW i kto mial akcje na koniec dnia 12.09 dostanie dywidende
dociekliwy / 2011-09-16 11:39 / portfel / Tysiącznik na forum

TKO przed rozpoczeciem notowan ???

TKO nic do tego nie ma to juz wartosc rynkowa
o dywidende obcina sie kurs odniesienia
dociekliwy / 2011-09-16 11:42 / portfel / Tysiącznik na forum
a gielda oglasza komunikat np taki

Przypominamy, ze w dniu 13.09.2011r. akcje spolek PGE, PXM, STP beda notowane pierwszy dzien bez dywidendy. W zwiazku z tym kursy odniesienia dla akcji powyzszych spolek na sesje w tym dniu wyniosa: PGE - 18,12; PXM - 1,50; STP - 252,20.Dzial Notowan.
TrentX / 2011-09-16 12:25 / portfel / Tysiącznik na forum
Rozumiem ze te komunikaty sa generowane na stronce GPW w dziale komunikatow operacyjnych ?
TrentX / 2011-09-16 12:43 / portfel / Tysiącznik na forum
ale generalnie ten kurs z komunikatu wynika z pomniejszenia ceny zamkniecia w dniu 12.09 o 0.65 groszy naleznej dywidendy ?
TrentX / 2011-09-16 13:20 / portfel / Tysiącznik na forum
Podziekowal slicznie , przynajmniej wiem juz czego i gdzie szukac , bo zawsze mialem problem z ta cena po odcieciu a nie mialem pojecia ze jest to podawane w formie komunikatu :]
dodge / 2011-09-16 10:23 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
"W dniu 14 września 2011 roku Sąd Rejonowy w Białymstoku uniewinnił trzech kibiców Jagiellonii m.in. ze Stowarzyszenia Kibiców Jagiellonii Białystok „Dzieci Białegostoku”, zatrzymanych przez policję z zarzutami łamania prawa polegającego zdaniem Policji, w tym jej zwierzchników, na rozwinięciu przed Urzędem Wojewódzkim w Białymstoku transparentów z napisami „Możecie nam zamknąć stadiony, lecz nigdy nie zamkniecie nam ust”, „Zamknijcie jeszcze dyskoteki, galerie i szkoły. Niech nie będzie niczego” oraz skandowaniu różnych haseł, w tym „Donald matole, twój rząd obala kibole”.

Sąd Rejonowy w Białymstoku uznał, że do zatrzymań kibiców doszło z rażącym naruszeniem prawa, podkreślam z rażącym naruszeniem prawa, co jest istotne przy rozważaniu pod katem ewent. przestępstwa lub przewinienia służbowego policjantów, ponieważ policjanci m.in. nie pouczali zatrzymanych kibiców o ich należnych prawach, nie pokazywali protokołów itd.. Czy dla starszych czytających takie działania organów państwowych przypadkiem nie przypominają działania władz, milicji, SB sprzed lat 90 ubiegłego wieku…. (...)"

Całosć tutaj:

http://marek-czeszkiewicz.blog.onet.pl/
TrentX / 2011-09-16 10:37 / portfel / Tysiącznik na forum
Masz gdzies linke do postanowienia sadu ???
Jako Twoj adwersarz w sprawach kiboli chcialem zaczytac po prostu czy uniewinnienie nastepuje z powodu braku popelnienia wykroczenia przez kobicow czy poprzez nieprawne dzialania Policji.Jesli przez to drugie to nie wyklucza to absolutnie tego pierwszego, ze kibice łamali prawo, tyle ze trzeba bylo odstapic od karania z racji nieprawnych dzialan Policji.( tak samo jak nie uznaje sie dowodów rzeczowych nielegalnie zdobytych w sprawach karnych).
dodge / 2011-09-16 11:01 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie każde gówno potrafię wygrzebać z internetu Sławku. Odpowiadając więc na Twoje pytanie nie mam hehehe - a śmieję się, bo czytając Twój wywód przez chwilę poczułem się jakbym ponownie znalazł się na zajęciach wydziału prawa.

hehehe

Pozdr.
TrentX / 2011-09-16 11:18 / portfel / Tysiącznik na forum
Ano ino sie zastanawiam , chcialem zaczytac ale nic nie ma na wokandzie Twego sadu.
Pewnie jest tak jak przytacza Sad , srodki niewspolmierne do zagrozenia , niedopelnienie procedur etc etc.
Ja tam jednak uwazam ze jak ktos narusza prawo, prowokuje zadymy, niszczy mienie to nei ma litosci , Policja , prewencja , pala , prysznic i prycza , a jak sie awanturuje to pasy przy pryczy :] niezaleznie od tego o kogo chodzi zaczynajac od gronika a konczac na obroncach krzyza spod Palacu :]
dodge / 2011-09-16 11:40 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sławek - usilnie starasz się mnie wyprowadzic chyba z równowagi :) Przeca Ci ciagle piszę o spokojnej manifestacji, a Ty nadal wciskasz mi opowieści o prowokowaniu zadym i niszczeniu mienia. Helloł ! Piszemy o konkretnym wydarzeniu, a nie ogólnie panujących opowieściach o kibicach. Zaczynam podejrzewać czytając Ciebie, że za sam fakt bycia kibicem w******* się należy pałą - tak profilaktycznie, bo to kibic jest ... bo każdy kibic to chuligan i wcielone zło ... :)

http://www.youtube.com/watch?v=y3HrdbLPImw
TrentX / 2011-09-16 12:49 / portfel / Tysiącznik na forum
Macku czytaj uwaznie odnosilem sie ogolnie do lamania prawa nie tylko kibicow :)w drugiej czesci posta :) . W pierwszej zgodzilem sie z wyrokiem sadu ;]. Nie odbieraj kazdej wypowiedzi w kontekscie kibicow.

A propos odwiedzilem stronke fan klubu "Dzieci Bialegostoku", i musze przyznac ze duzo na niej o dzialalnosci o charakterze charytatywnym co oczywiscie jest b.pozytywne na postrzeganie fanklubu a nie na wszystkich stronach fanowskich mozna sie spotkac z rzeczowoscia przekazu i czyms wiecej niz tylko "zbieramy sie na wyjazd" oraz forach pelnych obrazliwych epitetow. Rozumiem w odniesieniu do tego co tam poczytalem Twoje pozytywne nastawienie :). Szkoda tylko ze przypadki takie jak na tej stronie fanowskiej sa bardzo odosobnione :)
tomtay / 2011-09-16 11:01 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Słavemente, Ty tu się nie baw w adwersarkę ino art.32 Konstytucji RP wyraźnie mówi: "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny." - i nie ważne czy kibic, sprzątaczka, pielęgniarka czy górnik, każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii.
A to, że w tym kraju Ci którzy powinni stać na straży Konstytucji jej nie przestrzegają i łamią prawa obywateli, to nie jest nawet wstyd, to jest obciach!!! I niech robią tak dalej, tylko niech się potem nie dziwują, że kraje zachodnio-europejskie, traktują polaków jak dzikusów, niezdolnych do przestrzegania prawa, które sami ustanawiają!!!
ot co, panie:))
TrentX / 2011-09-16 11:13 / portfel / Tysiącznik na forum
Ma prawo wyrazac :) ale :
nie w sposob obrazliwy , nie rzucajac kamieniami jak gornicy i petardami ...rozwalaja pol Warszawy itd itp.
Smiac mi sie chce jak na forum kibicow pisza ze znaleziony przy gosciu noz sluzyl do porcjowania zywnosci, ktora zapewne przyniosl ze soba pod ratusz :)

Co by bylo gdyby w mysl tego artykulu np wojsko ktore jest dyskryminowane wobec przytoczonego przez Ciebie artykulu z racji wiadomej,w ktorym sluze podjechalo pod MON i rozstrzelalo polowe zarzadu cywilnego za glupote podejmowanych decyzji ???bo takie ma srodki perswazji ?:)
tomtay / 2011-09-16 11:45 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wtedy panie nie byłoby odwrotu od podjętej decyzji, byśmy mieli pucz i władzę przejeła by junta wojskowa powołując ponownie Wojskową Radę Ocalenia Narodowego :)
Zauważyłeś też drobną różnicę, górnicy zrobili rewolucję uliczną, a kibice protestowali pokojowo i to jest ta różnica, gdzie w pierwszym przypadku zaniechano wyciągnięcia konsekwencji, natomiast w drugim reakcja była niewspółmierna do czynu :)
A dlaczego? Otóż dlatego, że aresztować 45kibiców pokojowo nastawionych jest szalenie łatwo, a 5000 zamroczonych alkoholem górników nie, zatem czy nie jest to nadużywanie siły? :)
dodge / 2011-09-16 11:33 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Myślę Sławku, że przesadzasz w swoich porównaniach chcąc bronić swoich tez. Kibice, którzy stali pod urzędem wojewódzkim nie niszczyli mienia, stali spokojnie z transparentem i wykrzywikali hasła. Nie rzucali kamieniami, petardami, nie podnieśli ręki na zgromadzonych wokół nich funkcjonariuszy publicznych w czarnych mundurkach. Nie strzelali, nikogo nie zabili. Scyzoryk był w posiadaniu, a nie w użyciu. Został zatrzymany podczas przeszukania - jak się okazuje bezpodstawnego. Piszesz o obrażaniu? Posłuchaj dialogu publicznego polityków i nie moralizuj, że kibic jest złem tego narodu. Otwórz oczy i wsłuchaj sie w doniesienia z Niemiec czy Anglii - kraje stawiane za wzór walki z chuligaństwem stadionowym. Ono żyje swoim życiem i swoimi zasadmi, których nie udało się wyplemić. Stosowanie w naszym kraju odpowiedzialności zbiorowej wobec wszystkich tylko wzbudza niepotrzebną dodatkową agresję i dezaprobatę całej reszty ludzi związnych w taki czy inny sposób z trybunami stadionów.

Kwestią interpretacyjną przepisów jest, czy lżono organ czy nie, czy spontaniczne zgromadzenie jest naruszeniem przepisów o zgormadzeniach czy nie, ale bezdysusyjne i nie wymagające interpretacji przepisów jest kwestia stosowania sie do procedur nałożonych na policjantów w ich codziennej pracy.
TrentX / 2011-09-16 13:06 / portfel / Tysiącznik na forum
@tomtay
Mysle ze porownujac gornikow a kibicow, odegrala role tylko i wylacznie liczebnosc jednych do drugich oraz nidoszacowanie tego do czego zdolni sa nasi przodkowi po flaszce. Stad "gora" Policji poszla po rozum do glowy i z racji nie dosc duzych sil i mozliwosci jeszcze wiekszej jatki , odpuscili stanowcze interwencje.
Co w moim przekonaniu nie przeszkadza wcale uzywac wszelkich srodkow typu monitoring , nagrywanie itp w celu wyodrebnienia chuliganow i zadymiarzy , osadzenia i wlepienia grzywien lub tez posadzenia na dolku w sprawach powaznych.

@dodge
W sprawach kibicow rozumiem ze stali sobie i pokojowo manifestowali,rozumiem ze fanklub bedzie bagatelizowal konkretne zarzuty ktore postawila prokuratura kibicom a uwypuklal to co robila Policja zle. Taka to juz prawidlowsc.
Dla fanow scyzoryk sluzy do krajania ogorka , dla policjanta to niebezpieczne narzedzie - kwestia interpretacji
Nie zgodze sie tez na argument ze skoro dialog polityczny jest prowadzony ponizej pasa to wszyscy maja sie do tego dostosowac i takze sie obrazac :).
Zakoncze tak jak i Ty zakonczyles . Wszystko co dotyczy tego zgromadzenia jest kwestia interpretacji. Bezdyskusyjne sa procedury dotyczace dzialania policji i obowiazki na nia nalozone to fakt, ale wg mnie tak samo bezdyskusyjne sa obowiazki i przepisy wynikajace ze zgromadzen itp, a interpretacja tychze przez kogos kto wezwal sily porzadkowe doprowadzila do pojawienia sie tychze w tamtym miejscu.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy