Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
dodge / 2012-11-09 17:34 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
"Już niebawem Zakłady Azotowe w Puławach staną się częścią Zakładów Azotowych w Tarnowie. Nieprzemyślany i tworzony naprędce projekt ma być ostatecznie sfinalizowany na początku przyszłego roku. Wiele wskazuje na to, że konsolidacja polskiego rynku chemicznego w ramach Grupy Azoty zakończy okres prosperity ZA Puławy.(...)"

CAŁOŚĆ TUTAJ: http://tnij.org/nadchodzi-koniec-zakladow-azotowych
pietroo / 2012-11-09 17:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie wiem czy to taki dobry ruch. Ale może chcą się połączyć, aby móc walczyć z konkurencją, w końcu duży może więcej.
pietroo / 2012-11-09 17:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://wyborcza.biz/Gieldy/1,114507,12825675,2000_proc__zysku_na_NewConnect__KNF_zawiesila_obroty_.html

Czy kiedyś dobiorą się do tyłka takiemu panu jak P.? Przeciez to przestępstwo i wielka szkoda dla wielku inwestorów. Ja bym tak nie mogł.
Ciułacz / 2012-11-09 13:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piotrek witaj !
Podoba mi się co robisz :

Pogoda mnie interesuje, bo dom buduję

Wybudować własny dom, ale nie ponad stan , to bardzo dobra inwestycja.
Pozdrawiam budowlańców.
pietroo / 2012-11-09 17:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj :))

Wybudować własny dom, ale nie ponad stan , to bardzo dobra inwestycja.

200 m2, nie wiem czy to dużo, dla mnie wystarczy w zupełności
nie będę szaleć z wykończeniem, ma byc ładny i normalny

a Ty w jakim mieszkasz domu? dużym?

pozdrawiam Inwestorów
dodge / 2012-11-08 21:56 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Zapowiedź podniesienia podatków od zysków z giełdy od przyszłego roku...czyli trzeba jak najwięcej zarobić w tym, po co za rok więcej oddawać.


Giero - gdzie znalazłeś informację, że ma to nastąpić od przyszłego roku? Czy nie masz przypadkiem na myśli tego, że w przyszłym roku podniesie podatek.

Spekulacje są, że podniesie, ale nie sądzę, aby uczynił to już tak szybko, aby zyski z 2013 były opodatkowane wg nowych stawek. Sądzę, że tam za oceanem też panują pewne zasady, które wykluczają z dnia na dzień zmiany stawek podatkowych. Pewności nie mam, są to tylko moje przypuszczenia.
Ciułacz / 2012-11-09 13:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Może wtrącę dwa słowa aby było trochę jaśniej odnośnie
Sądzę, że tam za oceanem też panują pewne zasady, które wykluczają z dnia na dzień zmiany stawek podatkowych.

Tu chodzi o kilka ulg podatkowych co były wprowadzone tymczasowo w 2000 roku i co rok były przedłużane, a że obecnie Kongres w raz z Prezydentem maja trudności aby co kolwiek uchwalić to te ulgi prawdopodobnie nie zostaną przedłużone.
szczerze powiem że nie znam tych wszystkich ulg, ale jak można sie domyśleć dotyczyć powinny kasiastych ;-))
Pozdrawiam
dodge / 2012-11-09 17:31 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dziękuję Ciułaczu za informacje. To były bardzo pożyteczne dwa słowa
pietroo / 2012-11-09 17:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

że nie znam tych wszystkich ulg, ale jak można sie domyśleć dotyczyć powinny kasiastych ;-))


wszędzie dobierają się do kasiastych, ale o dziwo z roku na rok jest ich więcej i coraz to większe mają majątki
giero13 / 2012-11-09 08:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Masz rację Dodge nie ma informacji, że już od przyszłego roku, jednak inwestorzy za oceanem zachowują się tak jakby miało to już nastapić od przyszłego poniedziałku;-)

Ja i tak teraz bez gotowki, ale w przyszłu tygodniu obstawiam już silne wzrosty.
dodge / 2012-11-09 17:28 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

inwestorzy za oceanem zachowują się tak jakby miało to już nastapić od przyszłego poniedziałku


w gorącej wodzie kąpani :)
pietroo / 2012-11-08 22:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

tam za oceanem też panują pewne zasady, które wykluczają z dnia na dzień zmiany stawek podatkowych. Pewności nie mam, są to tylko moje przypuszczenia.


jak wszędzie, a nie było zapowiedzi o tych podwyżkach?
dodge / 2012-11-08 22:12 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z tego co przemknęło mi w informacjach to teraz zaczęto mówić o dywidendach i giełdzie w kontekście podwyższenia podatków. Wcześniej mówiło się jedynie chyba o podwyższeniu podatków, ale wyłącznie w związku z wygaśnięciem ulg podatkowych.
pietroo / 2012-11-08 22:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Szkoda, że nie mają Rostowskiego, ten by im wynalazł zaraz nowe fajne podatki :)))

Jak czytam o nowych pomysłach M Finansów, to skóra ciepnie. Szlag mnie trafia jak płacę ZUS i podatek. Tyle wyrzuconej w błoto kasy :((
dodge / 2012-11-08 22:31 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Jak czytam o nowych pomysłach M Finansów, to skóra ciepnie


Nie jestem w temacie. Przestałem oglądać wiadomości, fakty itp. O pełnych godzinach wyłączam radio, jeśli gra. TV ograniczam do oglądania z dziećmi Ninjago i Pingwinów z Madagaskaru :) Mam dosyć trotylu, zamachów i innych katastrof w tym kraju. W najbliższą niedzielę to w ogóle ogłoszę w domu dekret o nie włączaniu telewizora i radia :), aby nie oglądać relacji z kolejnej wojny polsko-polskiej na ulicach Warszawy.
pietroo / 2012-11-08 22:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Przestałem oglądać wiadomości


Rano oglądam TVN24. Pogoda mnie interesuje, bo dom buduję oraz korki w Wawie.
Weekend spędzam poza Wawą. Wyłączam się prawie zupełnie z zycia :))

W Tv oglądam Animal Planet, Nationl Geografic, Kino Polska i mecze.
pietroo / 2012-11-08 22:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czytam właśnie książkę: "Byłem kamerdynerem Hitlera" Heinza Lingego. Dobrze się czyta, taka biograficzna i wiele ciekawych informacji zawiera. Polecam jeśli ktoś lubi.
dodge / 2012-11-07 19:04 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No masz ...

Trochę gadki po wyborach o podwyższeniu podatków z giełdy i dywidend w stanach i od razu lawina się zaczęła.
pietroo / 2012-11-08 08:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No masz. Ale miejmy nadzieję, że to jednodniowa lawina. Przecież fudusze i inne instytucje muszą zrobić wynik na koniec roku. Inaczej premii nie będzie. Sam wiesz o tym.
giero13 / 2012-11-07 16:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak za oceanem skończą -2,5 lub minus 3% będę bardzo zadowolony...

Poźniej będą wzrosty. Oby obroty też były konkretne to będzie ok.

Pozdrawiam.
pietroo / 2012-11-07 18:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Jak za oceanem skończą -2,5 lub minus 3% będę bardzo zadowolony...


dlaczego będziesz zadowolony?
czyżby te spadki sa na wieść o wyborze prezydenta?
giero13 / 2012-11-07 20:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeszcze jak solidnie na koniec wyciągną to będzie to.

Zapowiedź podniesienia podatków od zysków z giełdy od przyszłego roku...czyli trzeba jak najwięcej zarobić w tym, po co za rok więcej oddawać.

Zajmują więc pozycje niżej żeby ludzi postraszyć drobnych, komunikaty o spadkach na panikę.

Myślę, że do końca roku za oceanem silne wzrosty a siłą rzeczy i u nas.

Jednak to tylko moja opinia;-)
Pozdrawiam.
pietroo / 2012-11-07 20:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Zapowiedź podniesienia podatków od zysków z giełdy od przyszłego roku...czyli trzeba jak najwięcej zarobić w tym, po co za rok więcej oddawać.


Może tak i być, ale na koniec przecież zechcą sprzedać towar, więc i mogę zwalić cenę. Jednak ja też jestem optymistą i liczę, że informacja da wzrosnąc rynkom. Tylko jak długo będą obniżać poziomy?

W Polsce wierzę, że KGHM urośnie do końca roku do 180 zł. Ma moc skubaniec.
giero13 / 2012-11-07 20:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Odwrotna sytuacja też jest możliwa jak kontraktowcy tak zdecydują, ale wtedy od następnego roku wzrosty.

Pożyjemy zobaczymy i się czegoś nauczymy:-)
pietroo / 2012-11-08 08:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chyba dzisiaj się wszystko okaże. Czy to była jednodniowa lawina czy nie. Zarządzający funduszami raczej są ostrożni w prognozach.
wielki teor / 89.69.2.* / 2012-11-05 22:19
Witam
Ostatnio ursus jest na małej fali, jestem ciekaw waszej opinii na temat obecnej emisji i co ona niesie dla kursu. Na moje powinien byc lekki dołek i jazda go góry
wielki teor / 89.69.2.* / 2012-11-06 14:32
WItam
Kupiłem traktorka puki co taki skromny pakiecik po 3,90 zobaczymy jak się na nim będzie grało
pietroo / 2012-11-06 18:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ładnie trafiłeś z tym Ursusem. Dzisiaj zrobił kilka niezłych %. Ja na razie cierpię na brak kasy, ale mam na niego dalej chęć.

Gratki.
wielki teor / 89.69.2.* / 2012-11-06 21:11
Dzięki :)
Teraz tylko dobrze pogrywać na nim i go wyczuć to się łądną kase ugra.
Pozdrawiam
pietroo / 2012-11-06 21:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jego cięzko wyczuć. chyba nikt sie nie spodziewał, że urośnie tak bardzo. Ja bym go trzymał cierpliwie dalej.
pietroo / 2012-11-05 22:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj,

Jeśli chcesz kupić Ursusa na long, to możesz w ciemno brać. Napewno będzie dużo wyżej niż jest teraz. Słyszałem nawet opinie, że to może być drugi EEX. Spółka ma jeszcze duże mozliwości wzrostu, jest dobrze zarządzana i ma niezłe wyniki.
Jesli na krótko, to musisz brać w dołkach i sprzedawać po wybiciu.
dodge / 2012-11-05 20:48 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przefiltrowałem dzisiaj jeszcze raz swoje owoce pracy ze zbiorów tegoroczynych, podkręcając nieco moc. Z "nieco" wyszło "ostro". Dajcie mi zapałki a będę Smokiem Wawelskim :)
dodge / 2012-11-05 17:48 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piotrek

Zauważyłem teraz, że w konkursie obstawiłeś chyba dwie spółki, które już wcześniej zostały obstawione przez innych użytkowników. W razie wzrostów na tych spółkach - będzie się liczył czas ich podania w konkursie. W takiej sytuacji na starcie stoisz na przegranej pozycji. Proponuję zweryfikować swoja listę.

Pozdr.
pietroo / 2012-11-05 19:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Getin i Ursus już zajęte, więc poprawiam:

PXM,
EEX,
Krezus.

Dziękuję za podpowiedź.
Powiedz mi, czy dalej masz PXM?
dodge / 2012-11-05 19:23 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Powiedz mi, czy dalej masz PXM?


Nie mam Piotrku. To fragment mojego wpisu z 25.10.2012 r. w portfelu Kazumiego:


(...) A ja dzisiaj z bólem serca, ale jednak pozbyłem się PXM. Od kilku dni kurs jedzie tyłkiem w okolicy wsparcia na poziomie 0,61-0,62. Dzisiaj dla takiego jak ja zawodnika pojawiła się idealna szansa (wybicie do poziomu 0,66) na wyplucie z portfela tej spółki. Niewielka strata skonsumowała częściowo wcześniejszy zysk ze Skotana. Jutro nie będę miał możliwości obserwowania na bieżąco kursu, więc odpuściłem sobie już dzisiaj, tym bardziej, że nie planuję obejmowania PP tej spółki :). Dzisiaj wsparcie na 0,61-0,62 zostało ponownie wybronione i w wąskim kanale kurs podszedł pod opór 0,67. (...)
pietroo / 2012-11-05 19:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Powiedz mi jak myslisz, jak się teraz moze zachować? Pod te PP może być wyskok?
dodge / 2012-11-05 20:04 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piotrek - dzień do objęcia PP był chyba ustalony na 29.10. Dzisiaj już z całą pewnością tego nie mogę napisać. Szybko wymazuję z pamięci takie niusy - skoro mnie nie dotyczą już. Ja sądziłem - błędnie - jak się okazało - że będzie ten papier grany wcześniej, tzn. przed 29.10. Moja wina i głupota. Nauka też na następne miesiące i lata.


(...) jak się teraz może zachować? Pod te PP może być wyskok?


Nie potrafię Tobie odpowiedzieć na to pytanie. Dzisiaj podszedł pod opór na 0,61. Dużo tego papieru jest i nie wiem czy łatwo przy tej ilości będzie wrzucić go na wyższy poziom ponownie. Gdybym miał dzisiaj zastanawiać się czy wejść w tę spółkę - powiedziałbym sobie nie. Ryzyko wydaje się być duże. Dzisiejszy wyskok bardziej traktowałby jako element gry pod obronę wsparcia przy poziomie 0,56-0,57. Nie dałbym rękę sobie obciąć, że jutro za pierwszą próbą uda się ponownie znaleźć powyżej 0,62 PLN. Pamiętaj Piotrku, że piszę to jako obecnie inwestor krótko/średnio sesyjny. Granie pod PP obecnie nie wydaje mi się, aby miało sens, skoro już po ptakach i karty już rozdane. Kto miał mieć PP ten już je de facto ma.
pietroo / 2012-11-05 20:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ostatnio jestem trochę poza kompem i daty z tymi PP mi się pomyliły.
dodge / 2012-11-05 20:28 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Ostatnio jestem trochę poza kompem i daty z tymi PP mi się pomyliły.


Sprawdziłem. To było 29. października.
pietroo / 2012-11-05 22:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
To ciekawe kiedy pokaze mi się to na koncie. Na razie brak.
He he he / 95.49.93.* / 2012-11-05 17:41
wig20 prawie na zero a miałbyć krach :)

Ken cos słabo naganiasz :)
pietroo / 2012-11-05 17:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PXM się ładnie ruszył :)) Spekulacja?
giero13 / 2012-11-05 17:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przecież to na dłuższą metę pietroo to musi urosnąć, nie dali teraz upaść to może być tylko lepiej.

Pozdrawiam.

Ja bym trzymał ten papier.
pietroo / 2012-11-05 17:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A nie widać tego w Twoim portfelu.
Też tak uważam, że będzie lepiej, ale ładniej wygląda jak jest zielono :))

Pozdrawiam
pietroo / 2012-11-05 17:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
trzymam dalej, nie sprzedaję ze stratą
giero13 / 2012-11-05 17:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mam pieniądze wolne, ale w ciągu 2 miesięcy mogę potrzebować znacznej sumy i nie kupuje obecnie nic nowego.

Myślę, że na dniach Ekoexport ruszy i Synthos.
wielki teor / 89.69.2.* / 2012-11-01 22:45
Witam
Jestem trochę nie na czasie ale co się stało z TpSA? ze tak spadła
pietroo / 2012-11-02 10:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
CZEŚĆ,

Słabe prognozy wyników. Jednego dnia spadło -13%.
Jak Twoje inwestycje? Kupiłeś coś czy jesteś poza giełdą?

Pozdro
wielki teor / 89.69.2.* / 2012-11-02 10:27
czekam na ursuska jak spadnie do 3,60-3,65. Poza tym mam pare tysi w Getinie ale czekam na większy zarobek :)
A tak to podglądam głownie i czekam na jakąś okazje
pietroo / 2012-11-02 12:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

2012-11-02 10:27:24 89.69.2.* | wielki teor
czekam na ursuska jak spadnie do 3,60-3,65.


Był we wtorek.
pietroo / 2012-11-02 12:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co do getinu to myslę, że może t być czarny koń końca roku. Ma jeszcze dużo do odrobienia.
pietroo / 2012-10-30 07:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://www.youtube.com/watch?v=Hx34X8QMPeU&feature=related

twarde negocjacje
pietroo / 2012-10-29 20:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wszystko rozłożą:

http://wyborcza.biz/Gieldy/1,114507,12758326,Prezes_PBG_zlozyl_dymisje__Co_dalej_z_budowlana_firma_.html

Jak ktoś chce walczyć o przetrwanie, to rzucają kłody pod nogi.
giero13 / 2012-10-29 17:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Siemanko:-)

W nocy ruszam rozliczyć się ze starą firmą, a od listopada nowa praca, nowe wyzwania. Tutaj rozstaję się w kiepskiej atmosferze nie z mojej winy. Cieszę się, że odchodzę bo teraz to tylko nerwówa i zero perspektyw. Tu gdzie przechodzę jest zupełnie inny komfort pracy. Pieniążki wynegocjowałem godne, socjal rozbudowany i fajni ludzie.

Oby to nie za dobrze wyglądało.

Pozdrawiam.
pietroo / 2012-10-29 20:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć


W nocy ruszam rozliczyć się ze starą firmą, a od listopada nowa praca, nowe wyzwania.


nic nie mówiłeś, że zmieniasz, nie wiedziałem, że się zdecydowałeś

trzymam kciuki za nową robotę :))

powiedz jak Twoje inwestycje na giełdzie? kupiłeś coś?
giero13 / 2012-11-03 11:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hej

Odpoczywam od giełdy ostatnio. Wspominałem, że się mną interesują i stara firma schodzi na psy.

W poniedziałek robię badania i już się nie mogę doczekać początku.

Idę do największego gracza w branży i sami mnie przekonali do tego czyli takie coś buduje.

Pozdrawiam i udanych inwestycji życzę.

P.S W tym roku pierwszy raz mam na cmentarzu Tatę i ciężko to przetrawić, ale jak widać czuwa na de mną z góry...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy