Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
Kambodza / 2011-09-13 20:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Maćku to co oglądamy dzisiaj? Dortmund czy Barcę?:) Chyba Barcę co?
dodge / 2011-09-13 20:44 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Właczyłem enkę i chyba zobaczę jak Lewy stara sie wbić Szczęsnemu bramę. Przed meczem Błaszczykowski ze Szczęsnym sobie w wywiadach dogryzali hehehe. Szczęsny żartował, że wygra Arsenal, bo w wyjsciowym składzie zagra Błaszczykowski hehehe. Błaszczykowski się odgryzł, że przed meczem z MU też tak Wojtek mówił hehehe i pytał się, którą ręką puścił 8 bramek - w zamian poleciała spoza kadru chyba bluza w kierunku Kuby hehehe. Jajcarze.
Kambodza / 2011-09-13 20:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
oglądałem to:) Kuba się podśmiewał z niego czy lewa puściła tyla a może prawa a na końcu powiedział że obie:)
Dobre asy;)
Póki co na active cos im sie Barca nie chce pokazać, pisza o jakiś problemach więc i ja włączę Dortmund ale później przełącze jednak
Kambodza / 2011-09-13 20:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Milan już wygrywa, ale jaja.
dodge / 2011-09-13 20:09 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
TrentX

To że się ze mną nie zgadzasz nie jest zaskoczeniem. Proszę Cię jednak nie opowiadaj mi, że rolnik pali się aby prowadzić normalną działalność gospodarczą aby móc rozliczać się z fiskusem ... Gdyby tak było to PSL nie broniłby przywileju niepłacenia podatku przez rolników jak niepodległości. Zwykli ludzie mój drogi po odliczeniu ulg nadal wykażą podatek do zapłaty, również płacą VAT w cenie towaru, akcyzę za paliwo i inne p******* nie wiedząc nawet, że te towary objęte są akcyzą. Kolega chce przejść na pkpir - prosze bardzo, niech rejestruje działalność w zakresie produkcji rolnej i jako przedsiębiorca wrzuca sobie paliwo w koszty skoro tak ubolewa nad brakiem takiego przywileju. To jak producent rolny jest pokrzywdzony z racji braku wypełnienia PIT'a niech świadczy właśnie przykład podanych przez Ciebie działów specjalnych i całą historię sporów ze skarbówką, które w końcu rozstrzygnął skład siedmiu sędziów NSA - chyba w tym roku. Sprawa dotyczyła obowiązkowego przechodzenia po przekroczeniu wyznaczonego limitu na pełną księgowość. Rękoma i nogami zapierali sie producenci aby podatek wyznaczany był wg przeliczników przez urząd i aby decyzją urzędu podatek był ustalany.

Nie przekonasz mnie, że rolnik jest pokrzywdzony z racji nie rozliczania PIT'u. To różni go od innych grup, że go nie płaci - w skali fiskalnej właśnie to go różni od innych. Prosze Cię też, abyś wskazał mi przepis wyłączający rolnika z możliowości korzystania z przepisów ustawy o spadkach i darowiznach - piszesz bowiem, że rolnik nie może korzystać z ulg w zakresie darowizn.

Nie zerkając z PIT wiem ile mogę odliczyć i ile po odliczeniu musiałem oddać państwu, nie wilczając w to Vat'u, akcyz i innych parapodatków. KRUS to jeszcze inna bajka.
TrentX / 2011-09-13 17:51 / portfel / Tysiącznik na forum

dodge 2011-09-13 15:01
/ Nie wiem Darku jak tam przydzielają tę kasę choćby rolnikom. Wiem jedynie, że to
fiskalnie najbardziej uprzywilejowana grupa w Polsce. Nawet duchowni płacą jakie
płacą, ale jednak płacą podatki.

Nie zgadzam sie z Toba :

Rolnik fiskalnie jest uprzywilejowany jedynie co do podatku PIT, bo go nie placi.
Pozostale podatki jak najbardziej go dotycza ...
Nieplacenie podatku PIT skutkuje rowniez tym ze nie moze sobie odliczac wszelkiego rodzaju ulg ktore do tej pory byly udzialem PIT-owcow , zaczynajac od remontowych budowlanych , darowizn na ulgach na dzieci konczac..
Jesli wiec juz liczycie rolnikom doplaty ktore dostaje do hektara , zajrzyjcie do swoich rozliczen podatkowych i popatrzcie ile sobie odliczyliscie kasy ktora zostala w Waszych kieszeniach przez wszystkie lata obowiazywania PIT-u...

Pamietajcie tez o tym ze doplaty pozwalaja sie unowoczesniac polskiej wsi inwestowac w nowe maszyny urzadzenia itp a te nie sa tanie , co juz procentuje i bedzie procentowac w wydajnosci produkcji czy lepszej jakosci np mleka ,owocow itp .

Rozmawialem juz jakis czas temu z mom kolega rolnikiem ,ktory bardzo chetnie rozliczalby sie jak przedsiebiorca oplacalby rozgarnieta ksiegowa ktora bawilaby sie fakturkami, ale panstwo nigdy na to nie pozwoli...
Mowil ze ludzie z miasta nie rozumieja jednej rzeczy. Chcieliby aby rolnik liczyl sie z panstwem jak oni, nie rozumieja jednak ze dlatego rolnika nie wrzucono w PIT czy inne podatki charakterystyczne dla przedsiebiorcow, bo zywnosc powedrowalaby na niespotykane poziomy cenowe..
On chetnie wrzucalby sobie paliwo srodki ochrony roslin, maszyny w koszty , dostawalby zwrot Vatu jak przedsiebiorca wykazywalby strate na niedochodowych mniej lub wiecej w roznych latach uprawach , ale rowniez dyktowalby cene mleka czy ziarna taka aby byla oplacalna dla niego w celu osiagniecia zysku .
Tylko czy czlowiek zyjacy na etacie zrozumialby dlaczego za litr melka musialby placic np 5 PLN a za bochenek chleba 6 zlotych ??

Wszedzie dobrze gdzie nas nie ma Panowie ...

PS . Doplata sklada sie z jednolitej platnosci obszarowej oraz dodatkow ze wzgledu na rodzaj uprawy lub produkcji a takze ze wzgledu na rejonizacje arealu (gorskie itp)
TrentX / 2011-09-13 17:57 / portfel / Tysiącznik na forum
Nie wyrazilem sie dosc jasno , PIT nie placa rolnicy ktorzy nie prowadza dzialow specjalnych prdoukcji rolnej, pozostali jak najbardziej.
ad... / 62.21.62.* / 2011-09-13 18:06
Tematu KRUSu nie podejme, mysle ze to znaczace odciazenie w budzecie, ktore rekompensuje owe PITowe trudnosci z odliczeniami.
TrentX / 2011-09-13 18:26 / portfel / Tysiącznik na forum
Temat KRUS wydaje sie byc tematem zastepczym , poniewaz w pierwszej kolejnosci nalezaloby z tego KRUSU wyrzucic wszsytkich tych ktorzy nie sa rolnikami a ktorym panstwo ustanawiajac jakies prawo dalo szanse tak sie zapisac do KRUS z 1 ha ziemii , a jest ich wielu od taksowkarzy zaczynajac ...
Jak juz mowilem wielu rolnikow szczegolnie na duzych arealach woleliby rozliczac sie jak przedsiebiorcy...
Z drugiej strony do KRUSU placa niewielkie skladki , ale tez niewiele dostaja, za to sa grupa zawodowa ktora pracuje najdluzej na swoja emeryture... (np moj ojciec po 50 latach pracy na roli mial wyliczona emeryture 798 PLN dwa lata temu.
Bron Boze sie nie uzalam , ale wskazuje ze za niski KRUS jest niska emerytura stad zazdroscic KRUS tez nie ma po co ...

Wiekszosc zas tych ktorzy nie maja z rolnictwem nic wspolnego widzi je tylko przez pryzmat niedzielnej wycieczki za miasto sielankowego krajobrazu ,rzekomo wysokich doplat , niskiej skladki na KRUS , wysokiej emerytury no i poza tym w polu samo rosnie a chlop odcina tylko kupony od zysku i lezy w cieniu gruszki ;] od czasu do czasu oganiajac sie gazeta od uprzykrzonej muchy ..
ad... / 62.21.62.* / 2011-09-13 18:35
Wedlug mnie nie ma problemu w przeksztalceniu gospodarstwa na produkcje rolna i moga rozliczac sie jak przedsiebiorcy (popraw mnie jesli sie myle).
A KRUS to realna mozliwosc oplacania skladek w ilosci nieporownywalnej do ZUS-u.
TrentX / 2011-09-13 18:52 / portfel / Tysiącznik na forum
Wg mnie tez nie ma , malo tego dzialy specjalne produkcji rolnej rozliczaja sie z podatku dochodowego.
Za to problemem jest sposob wyliczania dochodu w produkcji rolnej(normy szacunkowe z ha),ktory mialby byc opodatkowany, od ktorego trzeba by taki podatek zaplacic..Wiadomo ze wiele czynnikow ma wplyw na uprawe od pogodowych zaczynajac na kosztach konczac; albo jak wyliczyc dochod rolnikowi ktory zbierze zyto z 100 ha nie sprzedaje go ( nie ma wiec faktury) a skarmi to zboze inwentarzem zywym ???Zebrane zytio to jego dochod. Ujac mu to w cenie sprzedanej swini ??? czy sprzedanego mleka ??? A jesli skarmi je inwentrzem to czy wartosc zyta jest kosztem produkcji ktory moglby sobie rolnik odliczyc ???Zapewne wiele innych dylematow ktore dla Urzedu Skarbowego nie moga byc tak plynne jak to jest w rolnictwie , bo na wszystko trzeba miec kwit.

Ja mysle ze to panstwo taki system blokuje wg mnie niezalezeni od tego co mowia rzady w TV z racji tego ze utraciloby kontrole nad cenami zywnosci ktore nie sa rynkowe a raczej wg mnie regulowane subwencjami i interwencjami skupowymi ( podobnie dzieje sie na zachodzie)a przez co jeszcze na akceptowalnym poziomie dla spoleczenstwa.
Poza tym kiedys juz slyszalem jakiegos eksperta ze przejscie calego rolnictwa np na rozliczanie jak przedsiebiorca powodowaloby dla panstwa wyzszy odplyw pieniadza do tego sektora nizli doplata do KRUS.
Chocby zwroty VAT-u od srodkow i materialow ktore rolnik zuzywa do produkcji czy uprawy, a zyski z docvhodowego by nie wplywaly z racji niskiej oplacalnosci a czasami wrecz nieoplacalnosci upraw czy hodowli..
Cos w tym musi byc skoro nikt nic lepszego nie wymyslil.
TrentX / 2011-09-13 17:17 / portfel / Tysiącznik na forum
Sluchalem dzis przez chwile Czarneckiego Leszka , generalnie twierdzi ze przyczyna wszystkiego zlego na rynkach i w finansach jest Forex i spekulacje na tym rynku.
Przytoczyl tu na dowod ze srednia dlugosc zycia rachunku FX to okolo 8-10 tygodni.Gdyby wiec mozna bylo tam zarobic to rachunki zylyby zdecydowanie dluzej...Mowil o tym ze z racji lewarowania zginely ograniczenia dla indywidualnych malych graczy w udziale w tym rynku natomiast
duze fundy zaradzajace wielkimi pieniedzmi sa w stanie wytworzyc na tym rynku trend ktory jest im wygodny i bezlitosnie odcinaja indywidualnych od finansowania jak tylko straca zdolnosc zabezpieczania transakcji i lewarowania swoim depozytem ( mam nadzieje ze czegos nie pochrzanilem). Twierdzil tez ze generalnie ciezko tam cos przewidziec i graja w zasadzie automatyczne programy transkacyjne z obwarowaniami SL itp. a przeciwko takim systemom zwykly inwestor nie wiele moze zrobic ....
Kambodza / 2011-09-13 17:55 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
czyli jednak to prawda że FX jest jeszcze gorszy niż korki.
Wystarczy było mieć L na franku bez sl-a jak Centralny Bank Szwajcarski zapowiedział interwencje i frank poleciał na pysk.
Konto w takim wypadku wyczyszczone do 0 pewnie było
Aharon Eszel / 2011-09-13 20:23
Jest wielu takich którzy piszą, że w bessie zarabiać się nie da, że DT to hazard i zarabiać się nie da, a chłopaki tutaj udowadniają że się da, tylko trzeba wiedzieć jak, potrafić oszacować ryzyko i potrafić ciąć straty (bez tej umiejętności, kilkadziesiąt % daytraderów zmienia się w longtermowców...tych przetrzymujących straty, nie zyski)
Wszystko to psychika, plan/strategia/system/zasady, żelazna dyscyplina(w ogromnym uproszczeniu). Bez tego spekulant spisany jest na straty, czy to na akcjach w dt czy pochodnych czy fx. Oczywiście na akcjach można zawsze zostać longtermem i przetrzymywać "papierowe" straty, grając z lewarem nie ma tego "luksusu". Dzwignia w niepowołanych rękach to jak zapałki w rękach dziecka.
Ciekawa sprawa z tą średnią długością życia rachunku fx, całkiem prawdopodobne, ale jestem przekonany że na 90% z nich, nie było więcej niż 1k$, który przy otwieraniu pozycji na 100k może szybciutko zniknąć. Znam takich co mieli na rachunku 30k pln a pogrywali ostro kwotą pół miliona dolarów! :)
Kambodza / 2011-09-13 20:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie chciałem Aharonie Cię urazić jeśli tak to odebrałeś. Nie mam żadnego doświadczenia na tym rynku stąd i moje komentarze są jak na laika w tym temacie przystało. Że zarobić się da to się zgadza - nawet na priv mogę Ci podać namiary na miejsce głównie forexowe:) Podają jaki zakres przewidują itd itp - może Ci się przyda bo dla mnie nieraz to co oni piszą to jakiś niezrozumiały kosmos:)

Ogólnie wszystko co wymieniłeś jakie cechy trzeba posiadać bądź czym się kierować to się podpisuje obiema ręcami.
dodam jeszcze do tego naprawdę szybką ocenę sytuacji - głównie przy kupnie i szczęście też się przydaje:)
kwiatek... / 2011-09-13 16:33 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Polimex znowu w portfelu:)Kam jak tam investycje?
Kambodza / 2011-09-13 17:52 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wpadł mi Kwaiatku tuz przed wyjściem do ortodonty IDM i ustawiłem go po 1,52 na s i widze że poszedł:)
Dopiero wróciłem więc siłą rzeczy nic nie kupowałem przez ostatnie 2 godziny więc czekam na jutro.

Na konto dzisiejszego farta puściłem dzisiaj 3 zakłady totka bo jest 8 baniek do wyjęcia:)
Kambodza / 2011-09-13 17:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale CRM wyskoczył widze. jak wychodziłem na k było ustawione na 14,10
dodge / 2011-09-13 15:38 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nawiązując do tego co zapodał Irek dzisiaj:

"- Nie boimy się referendum, ale chcemy podkreślić, że nie jest ono konieczne z punktu widzenia polskiego prawa - mówił Bronisław Komorowski pytany, czy Polacy nie sprzeciwią się w referendum przystąpieniu do strefy euro."

gazeta.pl
ktoś tam nieistotny / 62.152.141.* / 2011-09-13 15:28
na parze EUR/CHF kurs znajduje się 30-pare pipsów od granicy 1,2 i konsoliduje się około tych rejonów. Prawdopodobnie spekulanci będą chcieli spróbować sprawdzić SNB i ich zapowiedzi o twardym trzymaniu kursu :) może być ciekawie, ale potrzebny jest chyba jakiś paniczny impuls :)
dodge / 2011-09-13 15:30 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Brak drugiej transzy pomocowej dla Grecji może być? Na dniach chyba maja sie ponownie spotkać w tej sprawie.
Kambodza / 2011-09-13 15:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Pwiem Wam, że to wszystko co się dzieje i jeszcze po tym co zapodał Smo to widzę, że to wszystko to jest taki jeden wielki syf z przekrętem w tle albo wręcz na pierwszym planie
dodge / 2011-09-13 14:31 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widać Włochy opchnęły część swoich obligacji i euforia na rynku hehehe. Drugi bankrut nam rośnie.
Kambodza / 2011-09-13 14:36 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
a no rośnie kolejne pretendent to dużej pomocy. Ale na jakich odsetkach opchneli:) najwyższe w ich historii w EU
dodge / 2011-09-13 14:24 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Euro w górę - 4,36 zł. Złoty najsłabszy od 26 miesięcy

"(...) Drogie euro jest bardzo złą wiadomością dla polskiego budżetu. Na koniec roku będziemy przeliczać nasz dług po danym kursie euro. Jeśli będzie on wyższe od pewnego poziomu (analitycy określają bezpieczny kurs na poziomie 4 zł - 4,05 zł) to może to oznaczać, że przekroczymy określony w konstytucji próg zadłużenia.(...)"

gazeta.pl

Kilka dni temu CDS polskie były wysoko - gdzieś ta informacja mi przemknęła. Chyba Kuczyński o tym wspominał przy okazji franka. Coś się święciło.
Kambodza / 2011-09-13 14:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
z drugiej strony Macku będzie dotacje z UE w euro sprzedawać na złotówkę czyli np jeśli dobrze myślę np rolnicy dostaną więcej kasy. Dobrze myślę?
dodge / 2011-09-13 15:01 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie wiem Darku jak tam przydzielają tę kasę choćby rolnikom. Wiem jedynie, że to fiskalnie najbardziej uprzywilejowana grupa w Polsce. Nawet duchowni płacą jakie płacą, ale jednak płacą podatki.
dociekliwy / 2011-09-13 16:14 / portfel / Tysiącznik na forum
maja lepiej dzialajacy system ubezpieczen spolecznych to mniej musza doplacac w podatkach ;)
tomtay / 2011-09-13 14:41 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
rolniczyna dostanie stałą kwotę ok.550zł. do hektara niezależnie od kursu euro plus pare groszy JPO za gospodarowanie w trudnych warunkach, czyli obszar górski lub ziemia marnej jakości :)
Kresowiak / 2011-09-13 23:46 / portfel / Bywalec forum

rolniczyna dostanie

w bieżącym roku ok.200euro płatności podstawowej(JPO) i uzupełniającej (UPO)+ 38 euro ONW

czyli obszar górski lub
ziemia marnej jakości

przeliczane w/g kursu na dz.30 września:)
Kambodza / 2011-09-13 14:49 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
myślałem że jest ionaczej ale skoro tak mówisz to pewnie tak jest:)
dodge / 2011-09-13 14:13 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Prawdopodobieństwo bankructwa Grecji wynosi już 98 proc.

http://tnij.org/nej9

===========

Darek gratulacje :) Cieszy mnie Twój zysk. Brawo! Ostrzeżenie ode mnie - dzisiaj może daj sobie spokój już. Nie podpalaj się.
Kambodza / 2011-09-13 14:23 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzięki Maćku:)
Dobry głos od Ciebie bo jak dobrze idzie to można sie podpalić i myslec że na fali pójdzie nozwu także dziękuje ci za przypomnienie i przestrogę. ) 16 wychodzę do ortodonty 9własnie mi sms-a z przypomnieniem wysłali) więc pewnie dam sobie spokoj bądź ustawie sl-a jak coś kupię ale na spokojnie tak jak piszesz
Kambodza / 2011-09-13 13:45 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
sprzedałem CRM:) oj dobry dzionek dzisiaj:)
mari40 / 2011-09-13 13:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Gratki Darku -widzę,że 13 to Twój dobry dzień :)))
Kambodza / 2011-09-13 13:59 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
dzięki MAri:) jakoś się farci ostatnio na takie strzały:) pod warunkiem że Oila nie tykam bo tam były same wtopy:)
mari40 / 2011-09-13 14:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ja tak mam z Depem jak kupiłam to zawsze był dołek póżniej długo nie ruszałam i w końcu się skusiłam to wpadł do kanionu :)czekam cierpliwie kiedyś musi się ustabilizować
Kambodza / 2011-09-13 14:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj Dep to Mari nie wiem czy nas nie zastananie aż do przysżłego roku:) póki co nie pokładam w nim żadnych pomyslności, chyba że mnie miło zaskoczy:)
mari40 / 2011-09-13 14:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dzięki giełdzie przekonałam się jakie we mnie drzemią pokłady cierpliwości :)
gdybym miała jej tyle w stosunku do dzieci to nie musiałabym posyłać córki na korki z matmy :)))
Kambodza / 2011-09-13 14:13 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
to fakt, giełda uczy cierpliwości:) mnie tez min. jej nauczyła:)
kwiatek... / 2011-09-13 13:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
ile zarobiłeś przyjacielu?
Kambodza / 2011-09-13 13:52 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
167 złociszy dokładnie:) czyli dzisiaj prawie 4 stówki już i nie wiem czy to koniec:)
Kambodza / 2011-09-13 13:53 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
i już prawie 30 groszy niżej jest k niż sprzedałem:) zaraz znowu będzie mozna brać:)
kwiatek... / 2011-09-13 13:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
polimex już 1,45pln:(
Kambodza / 2011-09-13 13:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Kwiatku zysk to zysk
Kambodza / 2011-09-13 13:34 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
ale miedziak to lata:) ja się go jednak boję w tych czasach:)
kwiatek... / 2011-09-13 13:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
zakupy zrobione teraz trzeba czekać:)
kwiatek... / 2011-09-13 13:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Kam na idm po 1,50pln stoisz?
Kambodza / 2011-09-13 13:12 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
na forum nie napisze;)
kwiatek... / 2011-09-13 13:16 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
podaj gg:)
Kambodza / 2011-09-13 13:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
nie posiadam:) naprawde nie mam gadulca. Kiedys miałem ale długo nie używałem i mi numer zabrali:)
kwiatek... / 2011-09-13 13:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Sprzedałem pxm..jakieś 130pln do przodu:)
Kambodza / 2011-09-13 13:22 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
i git:) teraz tak trzeba grać:) gratki:)
kwiatek... / 2011-09-13 13:24 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzięki Kam:)Dokładnie tylko dt:)Idm brany po 1,52pln..
Kambodza / 2011-09-13 13:27 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
dokłądnie, krótki skup i szybka sprzedaż:) ja ciągle czekam na IDM:) obserwuje CRm ale jeszcze nie sprzedaje bo ma gdzie podskoczyć:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy