Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
kwiatek... / 2011-09-12 22:08 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Kam ciekawe jak jutro idm się otworzy?
Kambodza / 2011-09-12 22:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
czekamy na futki jutro i jeśli będzie ok to się otwirzyc powinien 2-3 gronie wyżej:)
kwiatek... / 2011-09-12 22:15 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie mam podobne zdanie:)
kwiatek... / 2011-09-12 21:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Jankesi na zielono:)))
dodge / 2011-09-12 22:07 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sztucznie wyciagnięte to za uszy czy jak. Pionowa ściana w ostatnich minutach notowań. Te tajemnicze siły rządowe uruchomiły swoją maszynkę do kupowania?
tomtay / 2011-09-12 22:23 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
drzewiej tez tak było :)
w latach 2007-2009 taki wyciąganki i cudofixy to był standard 1 puknt procentowy in plus/minus w ostatnich 15-tu minutach sesji :))
dodge / 2011-09-12 22:30 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No właśnie jakoś tak mi się te historyczne wydarzenia przypomniały
Kambodza / 2011-09-12 22:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
a na następny dzień jak było?:) bo mnie to ciekawi:)
dodge / 2011-09-12 22:33 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
na następny dzień? Różnawo. Bywało, że rosło by potem na koniec sesji fucka pokazac tym co dali sie nabrać.
Kambodza / 2011-09-12 22:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
oki dzięki za info:) ja do końca sesji raczej nie wytrzymam bo mołżiwe że z samego rańca pchnę wszystko ale zobaczymy jak to wszystko wyjdzie jutro
dodge / 2011-09-12 22:03 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
U tych zawsze jest OK i uśmiech od ucha do ucha - nawet jak mają wydać 500 mld $ :)
Kambodza / 2011-09-12 22:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Maćku bierzemy co dają:)
dodge / 2011-09-12 22:12 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wiesz Darku - pamiętam czasy z 2007 i 2008 r. - też każdy plusik był jak brzytwa na morzu :) Nie ma się co łudzić. Te wyciagnięcie w końcówce nie uratuje Grecji, Włoch, Portugalii czy Hiszpanii, nie daje szansy przetrwania Euro i nie uratuje banków europejskich. CDS dzisiaj łapały dzisiaj wysokość, a tu w USA zielono ... W sumie nie dziwię sie tej zieleni, radują się że nie sami ida na dno :))))))))
Kambodza / 2011-09-12 22:17 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
a ja nawet wcale Maćku nie chcę żeby ich ratowali a wręcz przeciwnie bo darmozjady niech bankrutują.
Chodzi mi bardziej o to że dzisiaj nie sprzedałem i wygląda że może być ok i chodzi mi o to, że biorę co dają na krótko i parę stówek może wpadnie na szybko tzn fajnie by było i z tego się cieszę jak się uda:)
amelian / 2011-09-12 22:22 / portfel / Tysiączniczka na forum
Kam to nie takie proste zostawić darmozjadów żeby zbankrutowali...ich niewypłacalność niesie drastyczne skutki dla Francji i Niemiec między innymi...a dalej efekt domina...muszą ratować
Kambodza / 2011-09-12 22:25 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
a ja wiem że niesie ale ja się tym przejmowac nie będe. Jedni dopuścili, drudzy chcą ich ratowac ich sprawa.
Mnie oni nie interesują i dla mnie moga ich nie ratować pomijając ekonomie itd itp. Mówię o swoim podejściu do darmozjadów i nierobów. A że ich bankructwa pociągną inne sprawa to oczywiste ze to wiem
amelian / 2011-09-12 22:29 / portfel / Tysiączniczka na forum
Kam uogólniasz strasznie...takie podejście jak że każdy Polak to złodziej...abstrahując już od wszystkiego - a ludzi, normalnych takich ja my - to Ci nie szkoda???
Kambodza / 2011-09-12 22:31 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
co ja tu uogólniam to nie wiem.
Ludzi mi szkoda ale jak ja im pomogę?
Kambodza / 2011-09-12 22:32 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
a już wiem o co Ci chodzi z tym uogólnieniem:)
Kambodza / 2011-09-12 22:01 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
:)
jeszcze jutro futki na małej czerwieni już nie mówiąc o zieleni i sie łądnie zarobi;)
fakt że nie na dt bo na two days trading:)
Kambodza / 2011-09-12 22:02 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
ponad 1% wyżej zakończyli niż wtedy byli kiedy my kończyliśmy:)
dodge / 2011-09-12 21:48 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hehehe sie kurna zaczyna oburzenie

http://tnij.org/necj
Kambodza / 2011-09-12 21:57 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
spotkac się z rosją to nie pikus ale płakac to też nie przystoi:)
amelian / 2011-09-12 21:47 / portfel / Tysiączniczka na forum
Tak jak dziś pisałam przedstawię kilka słów na temat najczęściej popełnianych błędów przez inwestorów...

1) Nadmierna pewność siebie i przesadne zaufanie do własnych umiejętności to jedno z głównych źródło porażek inwestorów. Ulega mu wielu inwestorów, przy czym w zdecydowanej większości to mężczyźni. Inwestorzy ulegający tej iluzji, zwłaszcza po osiągnięciu łatwego sukcesu w inwestycji, uważają siebie za inwestora lepszego niż przeciętny, a cały sukces przypisują własnym umiejętnościom, choć duża część tego sukcesu ma zazwyczaj źródło w sprzyjającej sytuacji rynkowej. Jest kilka negatywnych konsekwencji tego zjawiska. Zaliczamy do nich: a) niedostateczne przygotowanie podejmowanych decyzji, poprzez brak dostatecznej analizy różnego rodzaju informacji, które mogłyby być wykorzystywane w procesie podejmowania decyzji, b) zbyt częste przeprowadzanie transakcji, wynikające z przekonania o dużych umiejętnościach, co prowadzi do nadmiernych kosztów transakcji, c) podejmowanie zbyt wysokiego ryzyka, d) ignorowanie popełnionych pomyłek.
2) Nierealistyczny optymizm jest to błąd polegający na tym, że jednocześnie a) inwestor przywiązuje dużą wagę do optymistycznych informacji, zwłaszcza tych, które uzasadniają podejmowaną przez niego decyzję, b) inwestor nie przywiązuje wagi do pesymistycznych informacji, zwłaszcza tych, które zaprzeczają zasadności podejmowanych przez niego decyzji. Konsekwencje tego błędu są następujące: podejmowanie zbyt wysokiego ryzyka wynikającego z ignorowania pewnego rodzaju informacji i niedocenianie możliwości poniesienia porażki, co osłabia ostrożność inwestora.
3) Błąd myślenia potwierdzającego polega na tym, że inwestorzy mają skłonność do wykorzystywania tych informacji, które potwierdzają pewną znaną regułę, a raczej nie sięgają po informacje zaprzeczające tej regule. Zwykle inwestor czyni tak po wstępnej analizie i wstępnej decyzji a potem jedynie poszukuje uzasadnień tej ewentualnej decyzji.
4) Nadmierny konserwatyzm ocen polega na zbytnim przywiązaniu inwestora do dotychczas stosowanych zasad, które na zmieniającym się rynku mogą być już nieaktualne. Prowadzi to do nieracjonalnych decyzji wtedy, gdy trzeba stosować niekonwencjonalne metody podejmowania decyzji.
dodge / 2011-09-12 21:50 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No nareszcie ..., tzn. nie cieszy mnie ta prelekcja, tylko to, żeś się zalogowała :)))

W skrócie możesz streścić dziadkowi - wzrok już nie ten, a dużo tego :)
amelian / 2011-09-12 21:48 / portfel / Tysiączniczka na forum
5) Ignorowanie zasady powrotu do średniej oznacza, że inwestor nie wierzy, iż kursy akcji po okresie nadmiernego wzrostu lub nadmiernego spadku wracają do pewnego poziomu wynikającego z przesłanek fundamentalnych. Prowadzi to do błędnego oszacowania kierunku zmian kursów akcji, a w konsekwencji do błędnych decyzji inwestycyjnych.
6) Stawianie na trend jest to częsty błąd inwestora, który polega na przekonaniu, że aktualny trend kursów akcji, niezależnie od tego, czy jest to trend wzrostowy, czy spadkowy, będzie trwał. Jest to obserwowane zwłaszcza w przypadku zachowań stadnych, które stwarzają wrażenie potwierdzenia tego sądu. Inwestor ulega tym poglądom, nie zastanawiając się nad tym, że często nie ma podstaw ekonomicznych do takich zachowań. Widać to wyraźnie w okresie euforii rynkowej. Wtedy akcje są przewartościowane mimo to inwestorzy dalej dokonują zakupów, myśląc, że trend będzie kontynuowany. W takiej euforii inwestorzy nie chcę słuchać rozsądnych ostrzeżeń doradców czy analityków.
7) Negatywne emocje związane z uzyskaniem gorszego wyniku pojawiają się u inwestorów, którzy boją się „przegapienia okazji” i uczucia żalu z tym związanego. Najprostszym przykładem jest wyczekiwanie ze sprzedażą akcji, której kurs już bardzo wzrósł. Lepiej jest wtedy jednak sprzedać akcję i zrealizować nieco mniejszy dochód, niż czekać za długo i ponieść stratę, gdy akcja zostanie sprzedana za późno. Źródło „Inwestycje” Krzysztof Jajuga, Teresa Jajuga. PWN wyd.2006
amelian / 2011-09-12 21:49 / portfel / Tysiączniczka na forum
to przepisałam z książki specjalnie dla Was :)))
dodge / 2011-09-12 21:50 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dziękujemy.
dodge / 2011-09-12 21:51 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeszcze podaj tytuł i autora co by plagiatu nikt nie zarzucił Tobie w pozwie o naruszenie praw autorskich
amelian / 2011-09-12 21:54 / portfel / Tysiączniczka na forum
podałam na końcu posta przecież ;)
Źródło
„Inwestycje” Krzysztof Jajuga, Teresa Jajuga. PWN wyd.2006
dodge / 2011-09-12 21:55 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

podałam na końcu posta przecież ;)


Pisałem, że długi i nie dam rady przeczytać całości :)
amelian / 2011-09-12 21:57 / portfel / Tysiączniczka na forum
oj nie mój Drogi, nie ma drogi na skróty, jak ja dałam radę napisać to Ty przeczytaj choć ;)
dodge / 2011-09-12 22:00 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

oj nie mój Drogi, nie ma drogi na skróty, jak ja dałam radę napisać to Ty przeczytaj choć ;)


Czy Ty wiesz ile ja dzisiaj już czytałem? Kopciuszek z CZerwonym Kapturkiem i siedmioma krasnoludkami mi się myli
amelian / 2011-09-12 21:46 / portfel / Tysiączniczka na forum

Cześć Amelcia

Zaloguj się w końcu. Co tak z doskoku skrobiesz porftel Piotrka? :)

Hej Maciuś :)))
ok jeśli to takie istotne to żem się zalogowała...;)))
dodge / 2011-09-12 21:53 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
:) Co słychać? Rzadko zaglądasz - tak wnioskuję z obserwacji.
amelian / 2011-09-12 21:55 / portfel / Tysiączniczka na forum
dziękuję :) u mnie po staremu, często zaglądam choć rzadko piszę ;)
dodge / 2011-09-12 22:04 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

2011-09-12 21:55:50 amelian [ Portfel ] [ Tysiączniczka na forum ]
dziękuję :) u mnie po staremu, często zaglądam choć rzadko piszę ;)


U mnie też tak bywa. Bywało, że w locie czytałem nie kreśląc słów.
amelian / 2011-09-12 22:06 / portfel / Tysiączniczka na forum
co u Ciebie? jak inwestycje?
dodge / 2011-09-12 22:16 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jakoś żyję. Nie inwestuję. Wszystko samo się sprzedało w sierpniu. Od tamtej pory siedzę i patrzę. Bessa poprzednia nauczyła mnie nie tykać spadajacych noży. Raz uda się zarobić, drugi raz stracisz w najlepszym wypadku to co sie zarobiło, jeśli sie wcześniej wogóle zarobiło. Ale to każdy musi sam przerobić by móc stwierdzić w jaki sposób najlepiej przyjdzie mu inwestować swoje pieniadze.
Kambodza / 2011-09-12 21:23 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Na TV 4 leci dokument o 11/09. Ale tragedia dla tych ludzi i tych co to widzieli na własne oczy
dodge / 2011-09-12 19:41 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na jednych z ostatnich zawodów tak dymano nas, więc chłopaki widać pomni tego co ich spotkało wcześniej dzisiaj sobie dali na luz :)

http://tnij.org/nd8w
kwiatek... / 2011-09-12 20:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj dodge:)Co myślisz tak naprawdę o nc?
dodge / 2011-09-12 21:33 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Kwiatku

Co myślę o NC naprawdę? Niżej napisałem:


Na głównym wszystko tanieje. Kapitał tam popłynie, na NC trzeba będzie poczekać - tak
sądze. Naturalnie od bidy jak ktoś leży na gotówce i mu nie szkoda zamrożenia kasy w
NC, może nabyć pakiety startowe, co by później ewentualnie jeszcze uśredniać w górę
jak przyjdzie czas na NC, ale to melodia przyszłości - tak mi się zdaje


Uważam w związku z tym, że NC nie ma co ruszać. Być może są jakieś tam spółki dobre, ale ja nie widzę sensu abym miał grzebać w tych śmieciach w poszukiwaniu nie wiadomo jakiego cudu skoro obecnie na szerokim jest przecena i z tego będzie co wybierać. Wg mnie kapitał wypłynął z NCi trafi na szeroki rynek. NC będzie rosło na końcu. W pierwszej kolejności ruszy WIG - kiedy przyjdzie na to czas. Myślę, że z NC będzie podobnie jak ostatnio po 2008 r. Ja NC nie ruszam. Może jak pzyjdą lepsze czasy zerknę przychylnym wzrokiem ..., ale to "może" jest daleko jeszcze przede mną i nie oznacza, że napewno tam zajrzę.
amelian nl / 95.40.23.* / 2011-09-12 21:04
wprawdzie ja to nie DOGE ale pozwolicie, że wtrącę swoje (nudne już słowo hehe) i powiem - NC jest obecnie nie do ruszenia, z resztą tak jak i stragan główny...jeśli ktoś lubi ryzyko to obligacje greckie idealnie się do tego nadają ;)))
dodge / 2011-09-12 21:40 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Amelcia

Zaloguj się w końcu. Co tak z doskoku skrobiesz porftel Piotrka? :)

Pozdr.
Kambodza / 2011-09-12 21:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
ja zwykle się nie zgadzam z amelką ale tym razem nmusze przyznać rację:) chociaż niechętnie;)
NC teraz to jest masakra
Kambodza / 2011-09-12 21:48 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Amelką oczywiście -sorki
dodge / 2011-09-12 19:30 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
"(...) Bank BPH poinformował dzisiaj, że wycofuje ze swojej oferty kredyty walutowe z dniem 14 września. Decyzja jest podyktowana m.in. "dążeniem banku do oferowania klientom bezpiecznych produktów, w pełni dostosowanych do zmieniających się regulacji i sytuacji bankowej", czytamy w komunikacie."

http://tnij.org/nd8q
dodge / 2011-09-12 19:28 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
To może być to o czym wspominałem w ciagu dnia

http://tnij.org/nd8j
wielki teor / 89.77.118.* / 2011-09-12 18:54
Witam
W tych niepewnych czasach to novianek twardy papier :)
dodge / 2011-09-12 19:34 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć

Na głównym wszystko tanieje. Kapitał tam popłynie, na NC trzeba będzie poczekać - tak sądze. Naturalnie od bidy jak ktoś leży na gotówce i mu nie szkoda zamrożenia kasy w NC, może nabyć pakiety startowe, co by później ewentualnie jeszcze uśredniać w górę jak przyjdzie czas na NC, ale to melodia przyszłości - tak mi się zdaje.

Pozdr.
dodge / 2011-09-12 18:46 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie pakujcie tak wiele ... :)))

http://tnij.org/nd7h
kwiatek... / 2011-09-12 17:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Kam wywaliłem po 1,52pln...Chyba będzie nizej...
Kambodza / 2011-09-12 17:24 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
a ja chyba nie wywalam.
kwiatek... / 2011-09-12 17:32 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Mam jeszcze kupionego po 1,59pln także wystarczy...
Kambodza / 2011-09-12 15:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Usa już Nasdaq na plusach:)
Kambodza / 2011-09-12 15:56 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
miedziak odrabia z prędkością światła:)
Noxik nielogo / 31.11.134.* / 2011-09-12 16:05
Nom lyknalem troszk :)
Noxik nielogo / 31.11.134.* / 2011-09-12 16:06
dzisiejsze moej zakupy to sns kghm i getin, licze na odbicie :P
Kambodza / 2011-09-12 16:10 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
jak dla mnie to miedziak jest aż nadpłynny:) ma przerwy nawet po 50 groszy między s a k i to jest za szybkie dla mnie:)
Kambodza / 2011-09-12 16:10 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale SNS też pięknie odrabia:)
kwiatek... / 2011-09-12 16:17 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Idm słabiutki:(
Kambodza / 2011-09-12 16:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
słabiutki
Pooh nl. / 178.181.201.* / 2011-09-12 17:31
Skup akcji wlasnych w bardzo brutalnej formie- jak to idm ;)
Tyle w temacie.
Pzdr. Q
Noxik nielogo / 31.11.134.* / 2011-09-12 16:49
No i poszlo wszystko strata z prowizja to 28 pln :(
Kambodza / 2011-09-12 15:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
29 sierpnia 2011, 13:29

Trwająca od kilku miesięcy korekta na amerykańskiej giełdzie nie rozkłada się równo na poszczególne dni tygodnia. Indeks S&P 500 średnio najwięcej traci w poniedziałki, ale we wtorki zyskuje – zauważył znany w USA bloger Eddy Elfenbein.

Inwestorzy, którzy kupowaliby na Wall Street akcje z S&P 500 po poniedziałkowej sesji i trzymali je do zamknięcia wtorkowej, w ciągu ostatnich 23 tygodni zarobiliby 12 proc. Inwestując w inne dni tygodnia, ponieśliby straty.

Ten „regularny” charakter korekty jest także widoczny w Warszawie, choć mniej wyraźnie. Od końca kwietnia w WIG20 we wtorki zyskiwał średnio 0,05 proc., a w pozostałe dni tygodnia tracił, najbardziej zaś w poniedziałki. Na pierwszej sesji tygodnia zniżkował średnio o 0,51 proc.

Zdaniem Elfenbeina ta prawidłowość wynika z tego, że zawirowania rynkowe z ostatnich miesięcy mają polityczne źródła. A spotkania polityków poświęcone kryzysowi w strefie euro, czy – przez jakiś czas – limitowi zadłużenia USA, odbywają się często w weekendy. W poniedziałek rynki mają okazję zareagować na nowe informacje, we wtorek zaś dochodzi do odreagowania.

Eddy Elfenbein, giełda, S&P 500, WIG20

:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy