Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
Kambodza / 2011-09-12 12:36 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Optyk juz poniżej 4 ziko
kwiatek... / 2011-09-12 12:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
optyka nie tykam:(
Kambodza / 2011-09-12 12:34 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Podobno w czwartek może być obniżenie ratingów banków we Francji
kwiatek... / 2011-09-12 12:37 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Z francją już kiedyś ostro straszyli i obeszło się po kościach...
Kambodza / 2011-09-12 12:39 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
może i tak ale ostrożnym trza być. Ja w czwartek to się wiele nie będe udzielał chyba że sl-a ustawie bo jak to się okaże prawdą to będzie ostra jazda
kwiatek... / 2011-09-12 11:56 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Kam po ile idm kupiłeś?
Kambodza / 2011-09-12 12:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
1.51
kwiatek... / 2011-09-12 12:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
chyba również dokupię:)
Kambodza / 2011-09-12 12:08 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
jak chcesz, ryzyko jest spore ale odbicie też możliwe:)
Kambodza / 2011-09-12 12:08 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
jalepiej lata CRM i ja na nim głównie się skupiam teraz
kwiatek... / 2011-09-12 12:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
dokupiłem idm po 1,50pln...
Ged / 2011-09-12 12:16 / Tysiącznik na forum
a to komentarz południowy Kamila Jarosa z Parkietu, do sytuacji w południe:

Południe mija nam na spokojnym ruchu w bok. Poza porannym spadkiem od dłuższego czasu na rynku niewiele się dzieje. Jeśli ten trendzik boczny być korektą dotychczasowej przeceny, to nie mam dobrych wieści dla łapiących dołki. Wygląda bowiem na to, że minimum sesji jest jeszcze przed nami.
kwiatek... / 2011-09-12 12:24 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ged musisz brać poprawkę na anali:)
dodge / 2011-09-12 12:36 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Akurat w tym przypadku, który wkleił Ged to książkowa wręcz wersja możliwa do spełnienia Kwiatku. W trendzie spadkowym boczniak jest przerwą w dalszym osuwaniu. Jednoznacznie przecież nie napisze co się wydarzy, bo przyszłość zna tak samo jak my.
Kambodza / 2011-09-12 12:20 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Gedziu Usa zdecyduje co dalej z nami:) on to wiesz, może sobie pogadać jeśli to to tak a jesli tamto to tak:) tak to i ja potrafię;)Chyba że nagle wyskoczy znowu coś np o Grecji a CDS-y szaleją:)
dodge / 2011-09-12 11:55 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rekordowe notowania CDS-ów Włoch, Portugalii, Grecji donosi TVN CNBC
Kambodza / 2011-09-12 12:13 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
ciekawie się robi coraz bardziej
Kambodza / 2011-09-12 11:52 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Izraelska armia zakłada w perspektywie 2012 roku możliwość wybuchu regionalnej wojny, która obejmie takie kraje jak Egipt i Turcja. Według źródeł wojskowych przytaczanych przez World Tribune, w Sztabie Generalnym opracowano prognozy wzrostu napięcia militarnego pomiędzy Izraelem a Egiptem i Turcją, ale także Iranem i Jordanią. Choć różnego rodzaju oceny pojawiają się dość często, po raz pierwszy źródło jest tak poważne (nie żaden ośrodek naukowy, ale sztab) i po raz pierwszy jako potencjalne strony wojny wymieniono Egipt i Turcję.

Jako główny impuls zmieniający sytuację wymioniona została "arabska wiosna" i zmiana dotychczasowych dyktatorów przez populistycznych liderów, którzy pod wpływem nastrojów ulicy przyjmować będą coraz bardziej wrogą wobec Tel Avivu postawę. Według gen. Eyala Eisenberga, szefa obrony terytorialnej (Home Front Command), ten długofalowy proces oznacza znaczny wzrost prawdopodobieństwa wybuchu wojny totalnej w regionie.

Powyższe tezy wygłoszone zostały 5 września w Instytucie Studiów nad Bezpieczeństwem Narodowym i określone zostały jako najważniejsze prognozy ogłoszone przez armię w ciągu ostatnich 20 lat. Generał, którego wystąpienie zostało zaaprobowane przez Sztab Generalny zarzucił także Stanom Zjednoczonym wspieranie pod płaszczykiem demokracji lokalnych potęg militarnych. Egipt otrzymuje rocznie 1,3 mld dolarów amerykańskiej pomocy wojskowej a Turcja jest kluczowym sojusznikiem USA w ramach NATO. Wkrótce potencjał militarny może znaleźć się pod kontrolą radykalnych sił islamistycznych.

Znajduje to potwierdzenie w ostatnich wydarzeniach. Armia tymczasowo zarządzająca Egiptem straciła kontrolę nie tylko nad Synajem, ale także nad ulicą, czego efektem są coraz bardziej masowe i coraz radykalniejsze wystąpienia antyizraelskie. Podobnie ewoluuje polityka Turcji, która po krótkotrwałej odwilży powróciła do eskalacji napięcia i zapowiada zbrojne konwojowanie okrętów z pomocą humanitarna dla Gazy i to pomimo raportu ONZ stwierdzającego, ku zaskoczeniu wielu obserwatorów, legalność blokady Strefy Gazy. W tle tego konfliktu próżno jednak szukać Palestyńczyków, raczej chodzi tu o złoża ropy i gazu na morzu Śródziemnym, których eksploatację zamierza rozpocząć Izrael a do których pretensje zgłasza także kontrolowany przez Hezbollah Liban. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że wytyczenie granicy morskiej Izraela (obejmującej złoża "Lewiatan") oparte zostało na porozumieniu z Cyprem, co automatycznie włącza Turcję do gry.

Wracając do wystąpienia Eisenberga, nie ominął on także zagrożenie ze strony Hamasu, który zwiększył w ciągu ostatniego roku swe możliwości w zakresie broni rakietowej. IDF miał ustalić, że w ostatnich ostrzałach, Hamas użył niezidentyfikowanego pocisku z większą głowicą konwencjonalną. O skali zagrożenia może świadczyć fakt, że zaledwie dzień po wystąpieniu Eisenberga, 6 września z inicjatywy Obrony Terytorialnej i Komisji Energii Atomowej Izraela przeprowadzono ćwiczenia pod kryptonimem "Fernando", czyli symulację ataku rakietowego na reaktor jądrowy Dimona.
To pierwsze takie ćwiczenia od 2004 a bezprecedensowe jest oświadczenie, jakie po tych próbach wydała Komisja Energii Atomowej uspokajając Izraelczyków, że rdzeń reaktora wytrzyma uderzenie rakiet wystrzelonych przez Hamas, Iran lub Syrię. "Prawdopodobieństwo wycieku materiałów radioaktywnych w wyniku takiego ataku jest niezwykle małe i nie stanowi zagrożenia dla społeczeństwa" - oświadczył rzecznik Komisji.

Rangę wypowiedzi gen.Eisenberga podkreśliło też odniesienie się do niej ministra obrony, Ehuda Baraka, który choć starał się umniejszyć wydźwięk słów szefa Home Frontu, zawarł także w swej wypoowiedzi niedwuznacznie brzmiące ostrzeżenia. "Jesteśmy przekonani, że nasi wrogowie nie ośmieliliby się użyć broni chemicznej przeciwko Izraelowi, ani teraz, ani w przyszłości. Oni doskonale woedzą dlaczego nie powinni nawet mysleć o użyciu broni chemicznej wobec Izraela". Przy okazji Barak wyraził zaniepokojenie z powodu pogorszenia stosunków z Turcją, co może oznaczać, że Ankara powinna czuć się także adresatem ostrzeżeń.
amelian nl / 91.208.10.* / 2011-09-12 11:04
Witajcie :)))

poniedziałek krwawo się nam zaczął, no a jest taki powiedzenie, że jaki poniedziałek taki caly tydzień ;)

Ja nic nie kupuję, czekam na niższe poziomy, które zobaczym na pewno, to tylko kwestia czasu...ucząc się znalazłam bardzo ciekaswy tekst o psychologii inwestowania i wieczorkiem przepiszą go dla Was i wkleję :)

Mimo wszystko udanego dnia zyczę, ja jestem szczęśliwa bo pogoda wspaniała :)))
dodge / 2011-09-12 10:47 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Klientów ma się głęboko w ...

http://tnij.org/nd0x
Noxik nielogo / 31.11.134.* / 2011-09-12 10:16
Ja to przychylnym wzrokiem kukam w strone naszego ekoslawa. Jest na poziomie o ktorym wspominalem ze bede robil zakupy :)
Kambodza / 2011-09-12 12:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
spokojnie Adaś, spokojnie:)
griffin / 2011-09-12 10:08 / portfel / Tysiącznik na forum
Czołem wszystkim :o)
Rzeźni ciąg dalszy widzę czyli hasło z biedronki "codziennie niskie ceny" nadal aktualne.
Poustawiałem się na widłach na kilku papierach i sobie obserwuję ;oP
Na stooq'u "najmocniej rosnące" przez jakiś czas były całe na czerwono i to chyba najlepiej określa rynek teraz.
TrentX / 2011-09-12 09:53 / portfel / Tysiącznik na forum
Dla zainteresowanych SNS , ma on dzis test poziomow z polowy marca tego roku , to wg mnie dosc mocny opor :) ale sie zobaczy :)
TrentX / 2011-09-12 09:54 / portfel / Tysiącznik na forum
zla wypowiedz zamiast oporu wstawic "wsparcie" - przebicie go w dol i potwierdzenie jutro to dalsze spadki :P
Kambodza / 2011-09-12 09:36 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
bierze ktoś coś?:)
Aharon Eszel / 2011-09-12 09:51
Cześć, witajcie.

Ja wziąłem... Ibuprom, bo mnie głowa boli :)

Tak na poważnie to zaczynam się rozglądać po spółeczkach, dodam że ostatnie akcje miałem w 2009r
Pozdro.
dodge / 2011-09-12 09:53 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
O widzę, że kolega z grupy tej co reaguje na zmiane pogody chyba.

Pozdr.
Kambodza / 2011-09-12 10:15 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Aharon:)

A można wiedzieć na czym się bawiłeś ostatnio skor nie akcje? Chyba że odpoczywałeś:)

Pozdrówka
Aharon Eszel / 2011-09-12 10:24
Cały czas FW i od około roku FX.

dodge, bliżej mi do alkoholika niż do meteopaty, stąd ten ból głowy ;)
dodge / 2011-09-12 10:26 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

dodge, bliżej mi do alkoholika niż do meteopaty, stąd ten ból głow


:)
dodge / 2011-09-12 09:43 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na szerokim tygodniowym zaczęliśmy dzisiaj siedzieć na wsparciu z lutego 2010 już na samym otwarciu. Drugi test w ciągu miesiąca. Kolejny przystanek widzę w okolicy lata 2009. Albo rybka albo ... tam. :) Ja wole popatrzeć.
Kambodza / 2011-09-12 09:51 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
ryzyko jest:) ja biorę małe ilości:)
Kambodza / 2011-09-12 09:39 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
ja wziałem deko IDM-u:)
Kambodza / 2011-09-12 09:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
I Borka jak tną
Kambodza / 2011-09-12 09:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
i się nie zatrzymują.
Kamil B / 2011-09-12 09:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
i dobrze wkrótce dojdzie do cen przy których można rozważać zakup
Kambodza / 2011-09-12 09:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
dokładnie:)
Kamil B / 2011-09-12 09:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
na warszawskiej giełdzie nastąpił krach :),

witam
Kambodza / 2011-09-12 09:26 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj:)

taki krach że aż strach:)
dodge / 2011-09-12 09:19 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No nic ..., dzisiaj też nie ma co sobie dupy zawracać giełdą :).
Kambodza / 2011-09-12 09:25 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
he he:)
ja może na dt cosik spróbuję:)
Kambodza / 2011-09-12 09:13 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
I Oil złamał 5 ziko
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy