Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
Kamil B / 2011-07-08 08:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witam,
widzę że Amelka do nas wróciła :)
griffin / 2011-07-08 08:30 / portfel / Tysiącznik na forum
Czołem wszystkim :o)
widzę że Amelka do nas wróciła :)
Wyglada na to, że tak :o) Nikt nie pisze "sorbać to, lub tamto" to i Amelian zaglądać tutaj przyjemniej.
ps.
Amelka, jeżeli masz problem z logowaniem to zmiana hasła na maila lub kontakt przez formularz http://www.money.pl/inne/kontakt/#pytanie
Bardzo kompetentna i szybka obsługa muszę przyznać.
pacco / 2011-07-08 08:22 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dziekujemy Ci Asiu!!Przywitał.
amelian nl / 31.174.62.* / 2011-07-08 00:44
Witajcie :)))

Zrobiłam analize dla znajomego to i z Wami się podzielę :)
CALATRAVA CAPITAL

Jeszcze w 2009 nazywali się I&B System SA. W skład Grupy Kapitałowej wchodzi 11 spółek, w tym dwie w likwidacji („Emitent podjął działania, mające na celu uproszczenie struktury Grupy, polegające na ograniczeniu ilości Spółek Grupy Kapitałowej poprzez likwidację (sprzedaż, łączenie) spółek,
które prowadzą działalność w ograniczonym zakresie, o niskim poziomie rentowności i bez
wyraźnego wyodrębnienia formalnego i organizacyjnego podmiotów odpowiadających za
realizację założeń strategii Grupy.”

Rok 2010 jest rokiem przełomowym dla grupy gdyż wiąże się ze zmianą strategii i działalności operacyjnej. Zmiana strategii działalności istotnie wpłynęła na wyniki Grupy. Wynik netto w kwocie
10.042 tys. PLN w 70% jest efektem działalności inwestycyjnej Spółki dominującej w nowej
formule.
- Prawie dwukrotny wzrost majątku Grupy Kapitałowej do 163 mln PLN jest głównie efektem
działalności inwestycyjnej w tym przede wszystkim udanych akwizycji w IMAGIS S.A. i
KOLGARD-OIL Sp. z o.o.
Zgodnie z zakładaną strategią spółka rozpoczęła budowę holdingu spółek– instytucji
finansowej, świadczącej komplementarne usługi finansowe w następujących liniach
biznesowych: inwestycje, transakcje kapitałowe, doradztwo i zarządzanie aktywami. Jeszcze w 2009 Grupa swoją działalność opierała na sprzedaży produktów i usług a trudno sytuacja rynkowa wpływał na spadek marży.

Czyli Spółka się przepotrzwarza i już nic nie będzie takie jak wcześniej...Dodam że w 2010 mieli marżę wyższą o 31% niż przed rokiem co też istotnie wpływa na wynik i przy wzroście konkurencji, marżę zazwyczaj obniża się w związku z tym i suma przychodów może spaść. Na poziom 10 mln zł zysku netto wpłynęła w głownej mierze wartość zrealizowanego zysku ze sprzedaży akcji (wtedy była to jeszcze działalność inwestycyjna Grupy a jak większość zysków generują na inwestycyjnej to trzeba przyglądnąć się głębiej. Piszą na stronie jako pierwszy punkt i tym się chwalą że”działalność Grupy polega na wspieraniu projektów o ponad przeciętnej stopie zwrotu” i ok pewnie by tak chcieli ale zysk generują z mielenia akcjami!!! Jest to niespójne.

Przychody Grupy Kapitałowej w roku 2010 realizowane były głównie na rynkach krajowych.
Przychody związane z działalnością inwestycyjną w większości były realizowane na rynkach
zagranicznych.
IDEA siedzi w akcjonariacie, Prezes ma 14% głosów, w akcjonariacie funkcjonuje jeszcze tajemniczy Postino Holdings Limited z 54% głosów. Owy fund to nic innego jak spółka założona na Cyprze w celu optymalizacji podatkowej hehe jak się ładnie mówi ;) Tutaj o tym sposobie możesz sobie poczytać :
http://www.gazetafinansowa.pl/index.php/prawo-i-biznes/2951-midzynarodowa-optymalizacja-podatkowa-na-przykadzie-polskich-spoek-giedowych-.html
Średnioroczny stan zatrudnienia w Grupie Kapitałowej w 2010 roku wyniósł 151 osób. W 200 - 200 osób.
amelian nl / 31.174.62.* / 2011-07-08 00:45
Zobowiązania długoterminowe na szczęście mają w walucie polskiej  Ale zobowiąznia długoterinowe w 2010 wzrosły pona 100% w porównaniu do roku ubiegłego. Ale zob krótkoterinowe w analogicznym okresie wzrosły o 443% i to już nie jest takie wesołe gdyż widoczny jest wzrost zadłużenia...no i w strukturze niestety: kredyt, emisja obligacji (z drugiej strony firmy krzak nie emitują obligacji,a obligacje korporacyjne szczególnie krótkoterminowe wcale nie są złe i w ramch dywersyfikacji należy je w portfolio posiadać), i zakup akcji – jakich? Nie piszą...Hmm i jeszcze jedna rzecz – na każdej nieruchomości hipoteka, nie wiem czy to tak do końca dobrze bo tak to odbieram, że kapitał ciągną maksymalnie z każdego źródła i jeśli przyjdą chudsze lata albo jakieś „wu” to nie będzie skąd kasy brać...tzn będzie – banki a one wyśrubują odsetki to raz, dwa wezmą kolejne aktywa pod zastaw i żeby nie było sytuacji jak IGR z BRE...no w przychodach jeszcze zrobili sobie sobie aktualizację z wartości inwestycji (nieruchomości) na bagatela 16 baniek...sprytny zabieg I bardzo podobnie w 2009. Jest to samo co w roku ubiegłym ale więcej warte na papierze za tym idzie wyższy zysk netto. A mnie jako inwestora długoterminowego interesują nie zdolności do przekrętów danej Firmy tylko zdolności do generowania zysku z działalności operacyjnej 
Jeśli chodzi o wskaźniki to nie jest źle 
Płynność spada tylko w 2010 wcześniej jest książkowo co jest związane z wcześniej opisywanym przeze mnie wzrostem zobowiązań krótkoterminowych. Wskaźnik wysokiej płynności finansowej też w normie (w 2009 nadpłynność wręcz). No cash ratio książkowo Wniosek: Grupa nie miała problemów z terminowym regulowaniem zobowiązań i z wypłacalnością.
Ok teraz zadłużenie: wskaźnik ogólnego zadłużenia przedsiębiorstwa bardzo niski, zadłużenie kapitału własnego również i zadłużenie długoterminowe – bez najmniejszych obaw. Powodem tego stanu rzeczy są relatywnie wysokie kapitały własne w stosunku do zobowiązań. Wniosek: Grupa nie jest nadmiernie zadłużona, nie grożą jej kleszcze długu. Co mnie niepokoi to tylko ten 2010 i olbrzymia dynamika wzrostu zadłużenia krótkoterminowego. Z wielką uwagą zatem będę śledzić poczynania w 2011.
Także nie jest źle, można by skubnąć kilka kwitów dla rozpoznania terenu 
Ciekawostka: W dniu 9 lutego 2011 r. Spółka otrzymała dokumenty potwierdzające rejestrację spółki
CALATRAVA CAPITAL FUND (CY) LIMITED z siedzibą w Larnace na Cyprze, której jest jedynym właścicielem. Powołanie spółki wkomponowane jest w strategię CALATRAVA CAPITAL S.A. zmierzającą do stworzenia struktury korporacyjnej wykorzystującej międzynarodowe planowanie podatkowe dla uzyskania najefektywniejszej akumulacji kapitału na potrzeby kolejnych inwestycji.
Na Cyprze jest całkiem sympatycznie hehe ;)
amelian nl / 31.174.62.* / 2011-07-08 00:46
Za literówki przepraszam, ja posprzedaję nierentowne kwity typu BPH i kupię CTC ale w partiach :)

Pozdrawiam serdecznie
griffin / 2011-07-08 08:32 / portfel / Tysiącznik na forum
Moje życzenie na przyszły rok:
Amelian robi dogłębną analizę lodziarni :o)
dodge / 2011-07-07 22:30 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Ciekawy jestem komentarza Maćka


A co ja w takiej sytuacji mogę Piotrek Tobie napisać? Jak to miałbym skomentować? Jestem kibicem Jagiellonii. Jagę tworzą kibice - a piłkarze ... są i zaraz ich nie ma. Dzisiaj te pseudogwiazdy skompromitowały Jagę, czyli nas kibiców Jagi, skompromitowali mnie. Pozostaje mi dzisiaj spuścić głowę i nie patrzeć w oczy reszcie Polski. Wstyd i żenada - sam to ująłeś w swoim poście niżej.

Dobranoc
pietroo / 2011-07-07 23:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
przykro mi razem z Tobą

dobranoc
pietroo / 2011-07-07 21:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
tragicznie zagralismy w siatke z Włochami
paweł77 / 2011-07-07 22:33 / Bywalec forum
zgadza się, tragicznie w pełni. Mam bilet na finały w niedzielę i sądziłem, że w jednym z meczy zobaczę po raz pierwszy na żywo Polaków, ale chyba niestety nie tym razem. Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy.
pietroo / 2011-07-07 23:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
będzie grała pewnie Brazylia, a z kim to nie wiem jeszcze
pietroo / 2011-07-07 18:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kobiety są jednak o wiele praktyczniejsze

*******

Wieś. Facet jedzie do swojego gospodarstwa. Nagle psuje mu się samochód, więc musi go zostawić w warsztacie.
Musi iść do domu na piechotę. Zabiera ze sobą uprzednio kupiony kubełek i puszkę farby.
Po drodze spotyka znajomka, który oddaje mu gęś i dwie kury.
Facet nie bardzo wie, jak się z tym wszystkim zabrać.
Kiedy się organizuje, podchodzi kobitka i pyta go, czy nie wie, gdzie jest gospodarstwo Iksińskiego. Facet odpowiada, że wie i chętnie by ją odprowadził, bo właśnie w tamtą stronę idzie, ale nie wie, jak sobie poradzić z całym tym majdanem.
Kobitka mówi: - Bardzo łatwo. Włóż puszkę farby do kubełka, w drugą rękę gęś, a kury pod pachy. Facet podziękował za radę i, tak zrobił. Idą.
On: - wiesz, zamiast iść drogą, możemy pójść skrótem przez las. Jak myślisz?
Ona, patrząc podejrzliwie: - No, nie wiem, bo cię nie znam. Nie wiem, czy gdzieś nie będziesz chciał oprzeć mnie o drzewo i zgwałcić?
On: - Ależ gdzież! Nawet gdybym chciał, to jak miałbym cię przycisnąć pod drzewem, kiedy mam kubeł, puszkę farby, gęś i dwie kury.
Ona: - Bardzo łatwo. Postawisz gęś na ziemi, przykryjesz ją kubełkiem, na wierzchu postawisz puszkę farby, a kury to ja ci potrzymam.
pietroo / 2011-07-07 18:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Żenada:

Długo nie potrwała przygoda z Ligą Europejską Jagiellonii Białystok. Podopieczni Michała Probierza skompromitowali się w rewanżowym meczu z Irtyszem Pawłodar i już w europejskich pucharach nie zagrają.


Ciekawy jestem komentarza Maćka.
pietroo / 2011-07-07 17:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
sesja lepsza niż pozostałe, przynajmniej dla mnie :))
griffin / 2011-07-07 15:55 / portfel / Tysiącznik na forum
Gdyby kogoś kusił dzisiejszy debiutant na nc (Taxnet) to przypomnę tylko, że akcje były obejmowane po 0,5 zł ;oP
griffin / 2011-07-07 15:49 / portfel / Tysiącznik na forum
Uff, odzyskałem konto :o)
Ktoś wie jak zrobić, żeby przy nowym poście nie podawało mojego maila? Domyślnie mi teraz wkleja (obok autor)
Ged / 2011-07-07 13:47 / Tysiącznik na forum
EKO EXPORT SA uzupełnienie raportu bieżącego numer 38/2011

07.07. Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 40/2011

W uzupełnieniu do raportu bieżącego nr 38/2011 Zarząd EKO EXPORT informuje, że co do akcji
serii J objętych przez Inwestora, zostały zawarte umowy lock-up, zgodnie z którymi Inwestor
zobowiązuje się do niezbywania akcji do marca 2012r.
pietroo / 2011-07-07 17:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

długo nie będzie trzymać

pozdrawiam
pietroo / 2011-07-07 09:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
kupujecie po 10 gr?
pietroo / 2011-07-07 09:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam Wszystkich serdecznie

udanego dnia życzę
griffin / 2011-07-07 07:28 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam :o)
Coś się dzieje z money? Mam problemy z logowaniem. W robocie wiszę na starej sesji ale w chacie nie mogłem się zalogować..
paweł77 / 2011-07-07 08:19 / Bywalec forum
Witam. Ja wczoraj też miałem problemy z zalogowaniem. Dostałem maila odmoney, że ze względu na bezpieczeństwo muszę zalogować sie na nowe hasło. sprawdź maila, powinieneś mieć też taka info. Pozdrawiam.
griffin / 2011-07-07 08:57 / portfel / Tysiącznik na forum
Kurczę, paranoja jakaś. Jestem zalogowany na forum a na niebieskim pasku u góry mymoney wyświetla niezalogowany.
Nie mogę zmienić maila na aktualny. Ten z sprzed 3 lat, który podałem to już nie istnieje. Nie ma maila -> nie ma zmiany hasła :o(
pietroo / 2011-07-07 09:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a ja moge się zalogować, nie mam problemów
aqua vitae / 2011-07-07 07:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
kłaniam się nisko:)
pozdrawiam i zielonego życzę
pogoda w końcu taka jak w lato
należy się po tym deszczu.
pietroo / 2011-07-07 09:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

a u mnie z rana deszcz, teraz się przejaśnia
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy