Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
pietroo / 2011-05-20 17:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sesja nijaka dla mnie. Miałem ustawiony koszyk po 11 gr na Nowiku, ale pusty.
Poczekamy dalej.
MK 72 / 2011-05-20 17:13 / (Marcyś)
No no Depa zamkną wygląda ładnie;-)

W poniedziałek trzeba by zgarnąć zysk ;-)
Kambodza / 2011-05-20 17:23 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
dzięki Chłpaki za podanie kursu tam niżej:)
No nie jest źle. Chyba utrzyma te 0,7.
Ale nie kupuję, zobaczę jak się kurs w następnym tygodniu zachowa:)
Czyli jednak mówisz że spadek i dopiero później ten ostateczny wzrost?:)
MK 72 / 2011-05-20 17:26 / (Marcyś)
tak wygląda- obecnie zdania nie zmieniam

W poniedziałek wysypię to co mam i poczekam na odkupienie
Kambodza / 2011-05-20 17:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
ja nie oglądam sesji i dlatego moje ruchy sa okrojone do minimum
MK 72 / 2011-05-20 17:35 / (Marcyś)
W poniedziałek powinni gwałtownie otworzyć w górę - przy takim zamknięciu dolecą wyżej niż 75 gr. na chwilę oczywiście

Na koniec dnia zamknięcie obstawiam na poziomie 72-72 i zaczną chłodzić wskaźniki tak do 65 gr

I tutaj będe już ładował oporowo i poczekam na swój zysk;-)
dodge / 2011-05-20 17:40 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wg mnie w granice 0,80 - opór tam widzę poważny. Powodzenia.
MK 72 / 2011-05-20 17:43 / (Marcyś)
dokładnie masz rację Maćku- dokadnie tak
Kambodza / 2011-05-20 17:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
może wezmę lapka do pracy jak tak, tylko pracy full ale wezmę:)
MK 72 / 2011-05-20 17:42 / (Marcyś)
Weź weź dobrze radzę- popatrz na rsi na 60, 30 i 15 i luknij na dzienny plus tutaj zerknij na macd. Taki ruch tutaj widzę- ale jak zwykle moge sie mylić
Kambodza / 2011-05-20 17:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
nie wiem co z tego mi wyjdzie ale wezmę:)
MK 72 / 2011-05-20 17:49 / (Marcyś)
jak będziesz szybki i czasowy to ładny % przytniesz w połączeniu dwoch spólek ale to w poniedzialek się zobaczy.

nie powiem ile bo mnie wyśmieją;-))) a ja wstydliwy jestem;-p)))
Kambodza / 2011-05-20 17:54 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
właśnie czasowy nie będe pewnie:)
Dwóch spółek?:) cos bliżej poproszę:)
MK 72 / 2011-05-20 18:01 / (Marcyś)
puść mi zajawkę na mojego priva to ci dokłądnie opiszę;-) tylko wieczorem to zrobię dopiero bo juz muszę uciekać

mk72@op.pl
Kambodza / 2011-05-20 18:08 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
poszło:)
pietroo / 2011-05-20 16:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
zapytam się na szybkiego, Novian był dzisiaj po 11 gr?
MK 72 / 2011-05-20 16:14 / (Marcyś)
nie;-)

poczekaj bedzie tam spoko;-)
pietroo / 2011-05-20 16:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
czekam dalej, uśrednię
pietroo / 2011-05-20 16:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wreszcie po szkoleniu... gorąco :))
amelian / 2011-05-20 16:44 / portfel / Tysiączniczka na forum

gorąco :))

na szkoleniu? ;)
Noxik / 2011-05-20 16:05 / portfel / Tysiącznik na forum
http://vimeo.com/12280336

Bardzo fajny kawaleczek
dodge / 2011-05-20 16:59 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Po ilości komentarzy podejrzewam, że Panowie jeszcze nie włączyli linke - polecam :)

Naprawdę fajny kawałeczek :)
kwiatek... / 2011-05-20 16:12 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Całkiem miły kawałek:)
Ged / 2011-05-20 15:41 / Tysiącznik na forum
my tu gadu gadu, a crm robi się w coraz ciekawszej cenie :)

podpowie ktoś jak to w at wygląda?
MK 72 / 2011-05-20 15:48 / (Marcyś)
osobiście poczekłabym jeszcze na ostateczny zakup na dłużej. Dzienny nie wygląda zbyt ładnie - tygodniowy tez zmierza w stronę odwrotu

Na szybki ruch w górę mozna powoli się przymierzać. Ale tylko na szybkie ruchy - to tak po mojemu - w sumie to zadne AT;-)))
tomtay / 2011-05-20 15:57 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
to tak po mojemu - w sumie to zadne AT Marceli Ty z panem o egzotycznym imieniu powinienes siedzieć w jednej ławce w Sejmie, wszystko nam wytłumaczysz i jeszcze posłuch masz :))
MK 72 / 2011-05-20 16:03 / (Marcyś)
;-)))))))

Kiedyś zasiądę nie wiem czy Pan wytrzyma;-)))
Kambodza / 2011-05-20 15:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
nie, co jest?
bo ja nie mam podglądu
MK 72 / 2011-05-20 15:32 / (Marcyś)
szybki wyskok do 68 i zobaczymy czy strzelą 70 czy odpuszczą;-)))
Kambodza / 2011-05-20 15:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
a to ładnie:)
Trochę uśredniłem po lekko ponad 0,6. Niech jada, jak zajadę na chatę to zobacze dokąd dojechali:)
kwiatek... / 2011-05-20 15:34 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak jakby chcieli się cofnąć jeszcze....
kwiatek... / 2011-05-20 15:36 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Marcyś przyznaj się to Twoja sprawka?
MK 72 / 2011-05-20 15:38 / (Marcyś)
;-))) no co ty ja leszczyk jestem
kwiatek... / 2011-05-20 15:57 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dobra,dobra:)Mnie nie oszukasz:)
Kambodza / 2011-05-20 15:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Zarząd Spółki Depend S.A. z siedzibą w Warszawie informuje, iż została zawarta umowa pomiędzy Emitentem a spółką Ustronianka Sp. z o.o. z siedzibą w Ustroniu. Umowa ma na celu świadczenie usług polegających na przygotowaniu i wykonaniu ogólnopolskiej kampanii promocyjnej jednego z produktów zleceniodawcy.
Emitent przekazuje niniejszą informację z uwagi na fakt, iż zawarcie powyższej umowy stanowi realizację założeń biznesowych zmierzających do zintensyfikowania rozwoju Emitenta i świadczonych przez niego usług
Realizacja kontraktu nastąpi w okresie 2011 roku.
Warunki opisanej powyżej Umowy nie odbiegają od warunków charakterystycznych dla tego rodzaju transakcji na rynku.
Umowa została uznana za znaczącą ze względu na przekroczenie wartości 10% kapitałów własnych Emitenta.


to pod to rosną:)
Kambodza / 2011-05-20 15:52 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
ile teraz MArcyś jest?
Noxik / 2011-05-20 16:13 / portfel / Tysiącznik na forum
I teraz nie wiem wywalac czy nie ze srednia 61 grosikow ;]
MK 72 / 2011-05-20 16:17 / (Marcyś)
ja osobiście poczekam do poniedziąłku na wywalenie tego co mam obecnie;-)
tomtay / 2011-05-20 16:00 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cofło się, ale obrót 35koła zaledwie
MK 72 / 2011-05-20 16:06 / (Marcyś)
utzrymają powyżej 65 zamknięcie tak wygląda

W poniedziąłek dobiją powyżej 70 i powinni przydusić popyt.

Jak to zrobią jak myslę - pakuję na maxa;-) wtedy juz będzie jazda- tak mi się widzi cała ta sprawa
TrentX / 2011-05-20 13:12 / portfel / Tysiącznik na forum
Czesc :)
u mnie ruszyly 3 - dniowe zawody karpiowe .Od wczoraj od 18.00 padl jak na razie jeden karpik 15 kg.

Kam moja "zoltodziobowa i zielona" opinia co do duzych stop zwrotow.
Kazda madra ksiazka pisana przez tych co na tym zeby zjedli twierdzi w zasadzie to samo , jesli rocznie przytulisz 30-40 % to jest to bardzo dobry wynik, a Tobie sie marzy 100 % i wiecej...Wg mnie utopia i rzecz niemozliwa.
Jesli zas nawet w jakims tam przypadku wpada 100 % i wiecej to nie jest to reguła :) a rachunek prawdopodobienstwa szybko zweryfikuje tak duza stope zwrotu w innych mniej trafionych inwestycjach... urealniajac ja i usredniajac do ogolu. Bajer jedynie polega na tym, ze jesli bedziesz dobrym inwestorem , bedziesz poswiecal odpowiednio duzo czasu na sledzenie wydarzen to masz szanse na stope zwrotu wieksza o pare punktow niz jakis przecietniak lub ktos kto sie do tego nie przyklada ....
Kambodza / 2011-05-20 17:26 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

bedziesz poswiecal odpowiednio duzo czasu na sledzenie
wydarzen to masz szanse na stope zwrotu wieksza o pare punktow niz jakis przecietniak lub ktos kto sie do tego nie
przyklada ....

nawet nie wiem jak odpowiedzieć żeby Cię nie uraźić
TrentX / 2011-05-20 17:52 / portfel / Tysiącznik na forum
NIe odnos tego do siebie bo nie pisze o Tobie , po prostu gdybam i tak mi wygodniej pisac ... Czemu wszystko traktujesz typowo personalnie do siebie ?
Kambodza / 2011-05-20 17:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

bedziesz

rozumiem to jako personalnie
TrentX / 2011-05-20 19:10 / portfel / Tysiącznik na forum
Okej postaram sie pisac bezosobowo , w kazdym razie szlo mi o domniemanego inwestora , ktory poswieca wiecej uwagi niz drugi gosc zainteresowany akcjami :)Teraz juz chyba watpliwosci rozwiane
Kambodza / 2011-05-20 13:23 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
To ja Ci Trent powiem, że na miedziaku miałem 300% i to przez niecały rok więc dla Ciebie może być utopia a dla mnie realna rzeczywistośc. I przypomnę Ci ten post na koniec 2012 w stosunku do EEX bo myślę, że 100 będzie.
Bo na EEX i tak gdybym nie uśredniał w górę to co roku miałem 100% bo pierwsze zakupy miałem po 2 z groszami więc możesz sobie mówić a ja wiem swoje.
TrentX / 2011-05-20 13:40 / portfel / Tysiącznik na forum
Kazdy ma prawo do wlasnego zdania i opinii :) i nie odnosze sie do inwestycji w jeden walor , bo owszem moze sie tak zdarzyc , jednak nie wszystkie nowe zakupy sa trafione na tak wysoki zwrot co za tym idzie srednia spada ...do takiej o ktorej pisalem czyli realnej dla calosci portfela :)
Kambodza / 2011-05-20 13:49 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
wszystko zależy od sposobu inwestowania, ja inwestuje prawie całością w jedną spółkę więc dla mnie średnia spółki=średnia portfela:) ja odnosze się do swojego sposobu i słowo utopia jest nie na miejscu bo to są realne cyfry:)
Piotrek np może potwierdzić bo sam zarobił ładnie na tym że sprzedałem Borka a on od nastepnego dnia w tydzień czy dwa urósł 100%. Także w zalezności od sposobu inwestowania i spółek jakie się wybiera 100% jest do osiągnięcia.
smooth / 2011-05-20 13:42 / portfel / Tysiącznik na forum

koniec 2012 w stosunku do EEX bo myślę, że 100 będzie.

100 zł czy 100%? :)
Kambodza / 2011-05-20 13:43 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
he he, 100% Smo, aż taki narwany nie jestem bo taka kwota to dopiero za 5 lat;)
smooth / 2011-05-20 14:59 / portfel / Tysiącznik na forum
eee.. to sprzedaje :-)
TrentX / 2011-05-20 13:53 / portfel / Tysiącznik na forum
NIe traktuj tez moich wypowiedzi jako pouczania czy innych kuksancow :) , Twoje pieniadze wiec "robta co chceta" ;].
Ja zasygnalizowalem tylko ze w rzeczywistosci ogolnie jako caloksztalt takich zwrotow sie nie osiaga ,na co jest wiele dowodow i slowa pisanego. Nie wspominajac juz o tym ze inwestujac w jeden papier bez dywersyfikacji niewspolmiernie wzrasta ryzyko a Ty wlasnie to tak robisz ...Ty oczywiscie mozesz trwac przy swoich przekonaniach i oby nie mialo to zlych nastepstw czego szczerze zycze :)
Zauwaz tylko Dependa. Sledze to co pisaliscie o nim , jak kupowaliscie , jak sprzedawaliscie , mial pojsc w gore tymczasem poszedl w dol , masz - 30 % i albo opychasz ze strata albo czekasz az podgonia kurs majac zamrozony kapital, zas czekajac jak podgonia moga go spuscic jeszcze nizej i bedzie - 50%. Zastanawiales sie sprzedac nie sprzedac jak bylo kilka % ponizej ,zwyciezylo nie sprzedawac liczac na odbicie. Czysta psychologia ktora neka kazdego z nas w takich momentach o ktorej pisze V.Tharp w "Poradniku spekulanta" . Jak tam zajrzysz to wyczytasz to z czym sie mierzyles inwestujac w Depend .. Tyle ze on tam radzi krotko ciac straty i wysiadac , chocbys byl najbardziej przywiazany do papiera. Rzekomo to jedna z najtrudniejszych rzeczy nacisnac wtedy bez emocji "ENTER" :)

A to se pomarudzilem :)
Kambodza / 2011-05-20 14:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Mrożenie kapitału, no ciekawa sprawa, a jak ktos kupuje papier na long i czy spada, czy boczniak to mrozi. A jak rośnie ale mniej niż inne to to tez mozna nazwac mrożeniem bo słabiej niż inne rośnie i na innej mógłby więcej zarobić. użyc to słowo mrożenie mozna do wszystkiego. Dla mnie to takie wiesz gadanie o niczym.
Ja miałem wywalić jak spadnie poniżej 0,8 i pisałem o tym ale podjąłem decyzje że nie wywalam i czekam. Ryzyko jest ale piszemy o stopie zwrotu rocznej i nie wiadomo czy nie urośnie 100%. Za pewne ja i tak nie będe w nim siedział rok a papier kupowałem pod zysk ale i adrenaline:)
A co do psychologii to się zgadza, ona jest na giełdzie jedna z wazniejszych:)
TrentX / 2011-05-20 14:33 / portfel / Tysiącznik na forum
Nie da sie porownac trzymajacych na longa z grajacymi krotkoterminowo Kam stad moim zdaniem zle porownanie. Przy longu z gory zakladasz kupno spolek defensywnych najlepiej placacych solidna dywidende , mulowatych ale przynoszacych zysk wiekszy nizli lokata do tego w dlugim przedziale czasowym , wiec czy to trend horyzontalny czy skoki gora dol to nic sobie long z tego nie robi bo papier trzyma, wazne zeby w zakladanym przedziale bylo sie w trendzie wzrostowym :)
A czy to gadanie o niczym ??? Hmmm , moze ktos jeszcze napisze pare slow co o tym sadzi ???
smooth / 2011-05-20 15:06 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja tylko napisze tylko jedno co kiedyś gdzieś wyczytałem i jest w tym dużo raci:
Szeroka dywersyfikacja jest konieczna wtedy, gdy inwestorzy nie wiedzą co czynią i dlatego jest tak popularna wśród wszelkiej maści książkowych mądrali i analityków.
MK 72 / 2011-05-20 15:18 / (Marcyś)
Z perspektywy kilku dni bycia na giełdzie zgadzam się z tobą Irek;-)

Pamiętam jak dzis jak zaczynałem przygodę z giełdą - w swoim porfelu miałem szeroki zakres walorów. Z czasem jednak w miarę upływu czasu ten szeroki strumien stał sie malutkim strumyczkiem.

Czy to oznacza że mniej wody z niego czerpię- wręcz przeciwnie dużo więcej.
Wszystko zalezy od umijetnego wyboru kubeczka którym sie to wode czerpie- niekiedy kubek $ jest dziurawy owszem ale czy to problem kubka czy osoby która go wybrała;-)))
Ta umiejętność nabywa się z czasem - nigdy nie ma 100% pewności nigdy. Jednak % błednych decyzji jest w ogólnym rozliczeniu nieistotny. Ale do tego dochodzi się z czasem i nie zawsze każdy tą umiejętność nabędzie.
amelian nl / 91.208.10.* / 2011-05-20 15:46
Pamiętam jak dzis jak zaczynałem przygodę z giełdą -dinozaury wtedy po ziemi biegały hehehe ;)

Marcyś nie obraź się to taki żart z wyrazem sympatii ;)))
MK 72 / 2011-05-20 15:51 / (Marcyś)
Amelko przecież wiesz jaki jestem;-))))
Obrazić się na Ciebie- nie ma takiej mozliwości
Kambodza / 2011-05-20 15:10 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
zgadza się. Ja wiem jakie się wiąże ryzyko z posiadaniem jednej spółki w portfelu ale też wybrałem taką w która ma nie tylko perspektywy, dobry Zarząd i się rozwija ładnie ale również wiem coś nie coś co się w niej dzieje:)
Pooh nl. / 78.62.153.* / 2011-05-20 14:58
Hej.
Tak naprawdę to strategię Kama zweryfikuje czas ;. Jeżeli taka strategia będzie przynosiła wyniki przez 20 lat - to OK.
/Czego szczerze życzę - byle bez insider trading ;)/
Natomiast 2 czy 3 dobre strzały to jeszcze nie reguła.
Pozdrówka. Q
Kambodza / 2011-05-20 15:13 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Cześc Q-buś:)

byle bez insider trading ;)/

nie mam takich niestety:)
2-3 to oczywiście że nie ale Trent napisał o utopii bo w książkach tak napisali i większośc faktycznie może tak mieć ale to nie znaczy że tak jest i że to utopia i rzecz niemożliwa
Pozdrówka:)
Pooh nl. / 78.62.153.* / 2011-05-20 15:30
W książkach piszą ogólnie. Natomiast inne są reguły przy rynku niedźwiedzia, inne przy rynku byka. Inaczej zachowujesz się kiedy możesz swój pakiecik upłynnić bez większych problemów, inaczej kiedy masz w spółce 10%.
Inaczej gdy masz czas śledzić wydarzenia, inaczej gdy traktujesz giełdę jako źródło dochodu dodatkowego/ możliwość atrakcyjniejszego ulokowania kapitału.
Innymi słowy - wszystko zależy od człowieka.
Ja mam dość szeroki portfel, ale wynikający raczej z nadmiernej "miłości do spółek" niż ze strachu ;)Spodoba mi się wykres, to kupię i potrzymam / czasem za długo ;)/.
Pzdr.Q
Kambodza / 2011-05-20 15:36 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
w sumie Q-bus masz rację:) Ja właściwie pisze o sobie:) Trent pisał wprost do mnie i o moich 100% więc ja odpowiadam patrząc na siebie:)
Pozdrówka
Kambodza / 2011-05-20 15:15 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
oczywiście nie chodzi mi o to żeby pokazac że ja taki as czy coś tylko że jest to możliwe nawet dla takiego leszcza jak ja więc c o mówić o doświadczonych inwestorach itp
Kambodza / 2011-05-20 14:37 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Przy longu z gory zakladasz kupno spolek defensywnych

pierwsze słyszę. A już na pewno nie ja. Może fund, czy ktoś dorobiony albo nie poświęcający czasu na giełdę.
no chyba że EEX to dla Ciebie spółka defensywana to oki. Mozna i tak.
TrentX / 2011-05-20 16:11 / portfel / Tysiącznik na forum
A od kiedy Ty jestes dlugoterminowym inwestorem ???NIe mam na mysli Ciebie jako dlugoterminowego inwestora.
Pisales ze lubisz potrzymac na chwile zrobic maksymalny zwrot i sprzedac :)
Albo albo :)

Co do utopii Kam to ze przeczytalem cos w ksiazce to nie znaczy ze slepo pisze wlasnie tak bo tam tak napisali :), wejrzyj w portfele chocby najpopularniejsze i popatrz na stopy zwrotu , daleko im do 100 %
Kazdy z Was wie ze nie da sie dzialac caly czas na takiej stopie zwrotu o jakiej piszesz Kam, nie rozumiem wiec dlaczego twierdzisz ze to mozliwe ??? :)
TrentX / 2011-05-20 16:13 / portfel / Tysiącznik na forum
Jakie spolki sie kupuje na longa nie odnosilem rowniez do CIebie , tylko ogolnioe jakie zwykle znajduja sie w portfelu dlugoterminowym :)
Kambodza / 2011-05-20 17:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Widać, że mało mnie znasz bo każdy wie że spółkę którą mam w portfelu tą czy inną za zdecydowanie największą kwotę to nie jestem w niej na krótko i w zależności od tego jak się sytuacja rozwija i jakie widze jeszcze w niej mozliwości wzrostu bo nie mam zamiaru czasu marnować na niej to sprzedaje lub trzymam. Na IDM-ie przestało mi się podobać to wywaliłem. W miedziaka nie wierzyłem że więcej podrośnie i także. Teraz EEX. Ja mam zawsze jakąś spółkę na long a reszta to przygrywki na szybko lub średnio szybko.
Ale ty napisałeś, że jest to nie możliwe bo książki poczytałeś i potrfele pooglądałeś. I to jest Twoja wyrocznia?
To ja Ci mogę podac przykłądy gdzie jest odwrotnie. A że większość portfeli jest zrobiona w ten sposób że mają porozsiewaną kasę na różne spółki a nie w najlepszą no to takie skutki i to widzisz.Ale czy to Cię uprawnia żeby pisac o utopii itp. Moim zdaniem dużo się zagalopowałeś. Jak spotkasz kiedyś kogoś kto ma inny styl inwestowania albo sam zmienisz swój to może się kiedyś sam przekonasz a tak opieraj się na portfelach , książkachi niech to będzie Twoja wyrocznia.
Ja nie piszę, że w każdym roku 100% i basta. W jdnym trochę mniej w drugim trochę więcej i się da. Nie mówię, że na pewno mi się uda bo tego nie wiem ale taki mam plan i póki co od 2-óch lat pewnie coś około tego mam. Ile moja passa portwa nie wiem ale nie można mówic o utopii bo popatrz sobie na XTB jaką tam maja stope zwrotu a ja przy nich jestem leszcz nad leszczami więc to nie jest żadna utopia tylko ci lepsi od nas to tak wymiatają że nam się w głowie nie miesci a portfele na money to żadna wyrocznia
TrentX / 2011-05-20 17:48 / portfel / Tysiącznik na forum
Ty dalej mi tu o ksiazkach. Chce Ci powiedziec ze oprocz tego ze cos przeczytam to nie mam klapek na oczach i potrafie wyciagac rowniez wnioski :).Nie odnos tez wszystkiego bezposrednio do siebie, bo nie pisze konkretnie w calosci o Tobie tylko o takim sposobie inwestowania ktory jest podobny do Twojego:
1. calosc kasy w jedna spolke,
2. wrzucanie tejze kasy w spolki duzego ryzyka jak np Dep ..

Jesli wszystko mialoby sie tak jak opisujesz, to mielibysmy na parkiecie samych milionerow ktorzy w przeciagu paru lat pomnozyli kapital kilkukrotnie... Tak jednak nie jest ... Skoro wiec taka metoda inwestycyjna sie sprawdza to czemu tych milionerow nie przybywa w waskim gremium nawet tu na forum moneyowym ?
Rozumiem ze bronisz swojego sposobu inwestowania i nic mi do tego jednak w mojej opinii mozna na nim tyle samo zarobic co stracic ... o tym sie staram napisac .
Kam jeszcze o tym co ja uwazam za dlugoterminowe inwestowanie .
Kupilem dajmy na to KGHM 4 lata temu i zapominam o tym ze go mam, nie sprzedaje nie odkupuje , nie obserwuje z niecierpliwoscia notowac, odbieram dywidende etc etc .
Gdybys tak z nim postepowal nie zastanawialbys sie kiedy sprzedac i czy urosnie po prostu mialbys go w portfelu i uczestniczylbys w calym trendzie wzrostowym tak samo jak i w calym okresie bessy ktora byla na kwitach ze 2 lata temu...
Sam wiem po sobie jak kupujac ATT myslalem ze czas sprzedawac bo juztyle urosly , potem sie okazalo ze nastapil kolejn odjazd , udalo mi sie jakos wsiasc do pociagu ale czesc zyskow poszla w plener.
Gdybym kupil i trzymal wyszedlbym na tym lepiej :P. Ot tak wyglada dlugoterminowosc wg mojej mysli :)
Kambodza / 2011-05-20 18:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
każdy ma taki sposób inwestowania jaki mu pasuje i jaki widzi że przynosi mu profity oraz jest powiązany z jego charakterem - tak uważam. Dep to dla mnie przygoda żeby na boku sobie zarobić. Wyjdę z niego i wejde może w Noviana. Ale to jest moje inwestowanie poboczne i do niego dużej wagi nie przywiązuje.
Jesli wszystko mialoby sie tak jak opisujesz, to mielibysmy na parkiecie samych milionerow
ktorzy w przeciagu paru lat pomnozyli kapital kilkukrotnie... Tak jednak nie jest ...

Sa różne charaktery is posoby inwestowania i tym to jest spowodowane. Tak samo jak wybór spółek., niektórzy kupuja bankruty
licząc że odbije a inni spółki defensywne. Każdy ma jakiś swój pomysł, myśl i dlatego nie ma wszystkich milionerów i zawsze tak będzie.
Ja kupno spółki i szostawienie sobie bez kontroli uważam za głupotę. A jak będzie emisja z pp, a jak będzie krach itp.
Trzymaniec papiera w bessie bo kupiłem na long też głupota. Long longiem ale trzeba ruchy robić bo szkoda czasu i kasy jak coś się złego dzieje w spółce czy na szerokim i wtedy trwać w longu jest dla mnie niezrozumiałe.
Ja kupuję z takim nastawieniem ale jesli uważam że nie będzie tak jak zakłądałem to idę gdzie indziej ale kupuje z nastawieniem na długi termin.
TrentX / 2011-05-20 19:07 / portfel / Tysiącznik na forum
No wiesz nie mowie tu o calkowitym braku kontroli i przyslowiowym "zakopaniu akcji w szafie " , wiadomo ze najwazniejsze rzeczy trzeba robic typu objecie PP i nie da sie tak calkiem zapomniec o tym co sie zakupilo :)
TrentX / 2011-05-20 16:15 / portfel / Tysiącznik na forum

MK 72/ 2011-05-20 15:09(Marcyś)

No coż ja się odezwę w tym temacie;-)
Albo i nie- lepiej nie;-)))


Marcys odezwij sie , kazda opinia w temacie jest cenna :)
Kambodza / 2011-05-20 14:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
dopisze jeszczę że ja chyba juz mam tylko jeden problem który mnie czasami gubi a mianowicie chciwość:)
MK 72 / 2011-05-20 15:09 / (Marcyś)
No coż ja się odezwę w tym temacie;-)
Albo i nie- lepiej nie;-)))
MK 72 / 2011-05-20 15:09 / (Marcyś)
No coż ja się odezwę w tym temacie;-)
Albo i nie- lepiej nie;-)))
dodge / 2011-05-20 09:20 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kwiatku - co to za jajcarze w Łodzi ludzi leczą?

http://tnij.org/lwkz
kwiatek... / 2011-05-20 09:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
No widzisz jakie życie w tej łodzi jest:)
dodge / 2011-05-20 09:15 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ja piernicze jaki wstyd i kompromitacja Laty

Według nieoficjalnych informacji Radia ZET mecz Polska - Francja na otwarcie stadionu PGE Arena stanął pod bardzo dużym znakiem zapytania. Francuzi mają wiele zastrzeżeń co do gdańskiego obiektu.

Spotkanie zaplanowane jest na 9 czerwca. Tymczasem na arenie Euro 2012 nie ma m. in. murawy i kompletu krzesełek. Francuzi domagają się odwołania bądź przeniesienia meczu. Z takim pismem zwrócili się do UEFA.


http://sport.wp.pl/kat,37154,title,Francuzi-zrezygnuja-z-meczu-z-Polska,wid,13426011,wiadomosc.html
tomtay / 2011-05-20 11:24 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
nie ma m. in. murawy i kompletu krzesełek a po co krzesełka, skoro kibice i tak nie przyjdą, bo bojkotują mecz, murawa też niepotrzebna, niech piłkarze wyjdą, wymienią się proporczykami i oddadzą mecz walkowerem 0:3, bo to i tak lepszy wynik niż mieli by skacowani balansować ciałami i przegrać 0:5, zatem ani murawa, ani krzesełka tu nie są do niczego potrzebne :))
dodge / 2011-05-20 11:32 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

niech piłkarze wyjdą, wymienią się proporczykami i oddadzą mecz walkowerem 0:3, bo to i tak lepszy wynik niż mieli by skacowani balansować ciałami i przegrać 0:5


Nie wierzysz w siłę naszej reprezentacji?
tomtay / 2011-05-20 11:40 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
...a potem niech jeszcze napiszą do FIFA (skoro francuzi też jakieś listy piszą i niech wiedzą, że Polacy nie gęsi i swój język mają i pisać też umieją), żeby im przeflancowali tego walkowera z 0:3, na 0:2 bo FIFA liczy inaczej niż UEFA i jedną brameczkę anulują, zatem drogi Dodge 0:2 z Francją to dobry wynik, po pięknej walce na proporczyki :))
amelian nl / 91.208.10.* / 2011-05-20 11:51
Tom jak zwykle masz plusinkę od mnie :)
dodge / 2011-05-20 11:46 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
:))))))
Kamil B / 2011-05-20 11:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
sama prawda i jeszcze na prądzie i policji do ochrony się oszczędzi bo kibole nie przyjdą :)
smooth / 2011-05-20 09:26 / portfel / Tysiącznik na forum
i tak powie, że to nie jego wina, odwróci się dupą i pójdzie do swojego BMW z kierwcą
kwiatek... / 2011-05-20 09:51 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Stary cwaniak ma wszystko gdzieś....
griffin / 2011-05-20 09:15 / portfel / Tysiącznik na forum
Czołem Panie i Panowie :o)
Widzę, że na temat nvn rozgorzała dyskusja ;o)
To ja też przedstawię mój punkt widzenia.
IIC już nie ma. NVN wszedł tylną furtką na nc omijając procedury.
Wykresy i dane IIC można sobie wsadzić w (każdy wie o co mi chodzi ;o)
Chłopaki z noviana budują coś dla siebie, żeby zarobić.
My (mali inwestorzy) mamy 2 możliwości na grajdołku.
Albo plankton do zjedzenia - jeżeli gramy przeciw dużym.
Albo taka śmieszna rybka z przyssawką na głowie - jeżeli podążamy w tym samym kierunku co rekiny. Można się pod nich podpiąć.
Co do noviana to się okaże (myślę, że dosyć szybko) czy akcjonariusze to plankton czy ta śmieszna rybka.
A o ryzyku na tej spółce pisałem często. Zresztą jest na każdej.
Teraz NVN imho to coś na kształt beefsana kiedyś.
Zieloności wszystkim życzę.
griffin / 2011-05-20 10:25 / portfel / Tysiącznik na forum
1/3 orco sprzedana. Do ewentualnych zakupów po 0,1 jestem przygotowany ;oP
rylon_nielogo / 193.193.181.* / 2011-05-20 10:30
Widać, ponad 2 mln akcji na K czeka po 0,1 ;)
griffin / 2011-05-20 10:35 / portfel / Tysiącznik na forum
He, he ;oP
Na tyle to już mnie nie stać ;oP
Ale trochę jeszcze dokupię.
Noxik / 2011-05-20 11:39 / portfel / Tysiącznik na forum
Mialem sen! Na Dependzie widzialem czerwonosc -90% naromiast na nvnie bylo +83%...hmmmmm ciekawe czy proroczy :)
Kambodza / 2011-05-20 12:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
-90%na Depie było przedwczoraj jak ktoś źle zlecenie wystawił:)
Spadł do 0,11 groszy, posadzili go na widły i wycofał zlecenie:)
Więc jeszcze Ci Novian do sprawdzenia został:)
griffin / 2011-05-20 12:06 / portfel / Tysiącznik na forum
Na takiej "bazie" to jeszcze nie inwestowałem ;oP
Można to nazwać "senna analiza porównawcza" ;o)
smooth / 2011-05-20 09:00 / portfel / Tysiącznik na forum

Smoo nie mam nie miałem i nie będę miał, ani teraz, ani nigdy :)
p.s. za to PuMeX poharcował, trzeba kukać bo może się odwinie wredota

Jeszcze trochę mu brakuje do lini trendu spadkowego ale jest lepiej niż było. Moim zdaniem papier jest taki, że sporo się na nim zarobi w spokoju. Na razie trwa nagonka, że budowlanka jest be. Jak już będzie cacy to już medialni naganiacze będą zładowani.
tomtay / 2011-05-20 09:13 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no nie powinien się obsunąć, bo jak to zrobi, to co, po dwa pięćdziesiąt będzie chodził? trochę dotkliwa to "kara" jak za wypad z w20
kwiatek... / 2011-05-20 08:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
amelian / 2011-05-20 08:29 / portfel / Tysiączniczka na forum
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia

a dane finansowe
pokazują przeszłośc interesu który nie wyszedł w tym przypadku.

to jeszcze gorzej świadczy o spółce...a raczej i zarządzie
Marcysiu...historia, historią a Ty negujesz zupełnie AF i przenosisz nas w
świat baśniowy ;)
Jeżeli Świat Baśniowy przynosi zyski to czemu nie inwestować w niego:)
pietroo / 2011-05-20 08:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

2011-05-20 07:58:31 kwiatek... [ Portfel ] [ Tysiącznik na forum ]
Również Witam Cię Piotrek:)Ps Kiedy na ryby się wybierasz?



cześć

jak czas pozwoli to mam zamiar pojechać w czerwcu :)) a potem jeszcze kilka razy w wakacje


a Ty jeździsz?
kwiatek... / 2011-05-20 08:32 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Na kujawy jeździłem na jezioro Karaśnia w miejscowości Błenna:)
pietroo / 2011-05-20 08:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
co tam można złapać?
kwiatek... / 2011-05-20 08:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Troszkę kłusowników dużo ale wszystkiego nie wyciągną:)Wisz co leszcz,Płoć,karp,lin....
kwiatek... / 2011-05-20 08:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Kojarzysz taka miejscowość jak Alksadrów łódzki?Ostatnio kolega wykupił karnet za 200pln ważny do października na stawie komercyjnym..Może zabrać 2 ryby szlachetne co dzień z połowu....a karasi do bólu...
pietroo / 2011-05-20 09:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kojarzę tą miejscowość. Dobra cena za takie łowienie i za zabrane ryby.
kwiatek... / 2011-05-20 09:13 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Nazwa łowiska Zgniłe Błota:)
Kamil B / 2011-05-20 08:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witam wszystkich, piękny dziś dzień, trochę za chłodno :)

zieloności życzę, choć nie wszystkim na tym zależy na obecną chwilę :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy