Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
amelian / 2011-05-03 08:37 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witajcie :)))
Pijacki weekend zmierza ku końcowi i dobrze bo mi głowę urywa...także później poczytam co tam pisaliście wczoraj póki co dalej idę spać ;)

PS nie można pić guinessów pod rząd i to na koniec jeszcze...hehe
mari40 / 2011-05-03 10:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witajcie :)
Amelko pierwszy raz słyszę,że tak ostro zabalowałaś :)ból głowy na drugi dzień jest okropny wiem,bo też miewam ale sen czyni cuda:)
Miłego świętowania Wszystkim życzę
amelian / 2011-05-03 14:23 / portfel / Tysiączniczka na forum
Hej Mari :)

Amelko pierwszy raz słyszę,że tak ostro zabalowałaś :)

no...tak to dawno ni było...i też nie będzie długo bo teraz w każdej chwili wolnej będę się uczyć ;)
Kambodza / 2011-05-03 14:33 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie:)
To ładnie popiłaś:)
kwiatek... / 2011-05-02 23:17 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wszyscy już pewnie padnięci?W łodzi strasznie zimno się zrobiło także o grillu można zapomnieć...
pacco / 2011-05-02 22:16 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Witajcie:)
A tego Depa to ltoś ma i się przygląda? Bo jakoś mnie przy 80 groniach kusi mimo iż to
Krawce

Ja bralem 3 dni temu jakos po 0.78 Darek i czekam co bedzie sie dzialo...Pozdrawiam!!
Kambodza / 2011-05-03 06:33 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Arkusz na k wygląda sporo lepiej niż na s w przedziale 20 groszy więc cosik może z tego będzie Pacco. Ja spekulacyjnie sobie będe zbierał póki co:) Pozdrówka
Ged / 2011-05-02 21:05 / Tysiącznik na forum
Amelko, blog PS się z powrotem otworzył, póki co bez komentarzy jeszcze :)
TrentX / 2011-05-02 20:17 / portfel / Tysiącznik na forum
Co do Osamy i watpliwosci Joanny :)

Byl taki czlek , zostal wyszkolony za pieniadze Ameryki, (bazowal w Jemenie Sudanie itp ostatnio w Pakistanie) ktora widziala w nim sojusznika w momencie dzialania wojsk sowieckich w Afganistanie. Po wycofaniu sie Rosjan dalej
w czasach wojny irackiej pozniej o Kuwejt Ibn Laden zaproponowal Saudom wspolna walke przeciwko Irakowi. Oni jednak wybrali sojusz z Ameryka a jego propozycje odrzucili wydalajac go z kraju. Od tego czasu glownym wrogiem Osamy zostala Ameryka i Arabia Saudyjska.
Ciekawe jest to ze tak demokratyczny kraj jak Ameryka dopuszcza dyktatury tam gdzie jest mu wygodnie i scisle z nimi wspolpracuje np Jemen,Sudan,Egipt,Libia swego czasu( nie wiem czy wiecie ale Kadaffi jest zdecydowanym przeciwnikiem fundamentalistow religijnych) a z drugiej strony tlumaczy ze trzeba najechac innego dyktatora lub z nimi nie wspolpracowac i wprowadzac sankcje( Saddam w Iraku, czy wladza w Iranie)w imie demokracji i wolnosci jedynie slusznej i bedacej rzekomo wizytowka tychze Stanow przesiaknietych na wskros " wolnosciami i prawami czlowieka".
Ja to nazywam krotko - HIPOKRYZJA, w obronie wlasnych interesow USA sa w stanie ulozyc sie z kazdym, a gdy interesu braknie wysla tam swoje samoloty .... :)
Kambodza / 2011-05-02 20:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgadza się Trent.
Prawda jest taka, że Ameryka w zależności czy widzi interes swój w jakimś kraju i jaki to interes tak zrobi żeby było im dobrze i nie patrzą wtedy na głoszone przez siebie podejście do tematu a robi jak im wygodnie. A jak widzą rope to znajdą pretekst i to szybko żeby tak jak napisałeś wysłać tam swoje samoloty:)
Ged / 2011-05-02 20:42 / Tysiącznik na forum
cześć Kam ;)

co tam u eexów słychać? :)
mam 1500 po 6.88, zastanawiam się czy nie skubnąć trochu - tylko po ile?
Kambodza / 2011-05-02 20:51 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witka Ged:)
Nudą wieje na Ekosławie więc sobie kupiłem Dependa dzisiaj partyjke żeby coś się działo:)
12 maja wyniki za Iq - pewnie nie będą rewelacyjne jak to bywa w I połowie roku na EEX, infa o cenie emisji nie ma więc marazm i boczny wicherek mamy w przedziale 7,8-8,4 a ile potrwa to zależy od inf i ich jakości:) Po ile Ci nie powiem bo przedłużający się marazm bez inf w połączeniu ze śrdenim wynikiem kwartalnym może spowodować obsuwkę. Póki co odbierają wszystko co jest poniżej 8 więc jest ok a i grubasów ani widu ani słychu lub powoli żeby ich nie było widać zbierają z rynku:) Ogólnie wszyscy czekają ale jak odpali to 100% znowu zrobi w 2-3 tygodnie tylko nie wiadomo w którym kwartale to się stanie:) Ale ogólnie w spółce lepiej niż dobrze:)
Ged / 2011-05-02 20:59 / Tysiącznik na forum
dzieki za wieści :)
jak się zsunie do 7,40 to bym 1kilo znów wziął, a tak tylko się przyglądam..

na borku ostatnio było 15% do wzięcia w 3 dni, choć wiem że nie przepadasz za nim :)
znajomka nagoniłem, jak sam stwierdził - zadowolony :)

super płynny teraz borek jest, więc można się bawić, nawet dużymi kwotami
Kambodza / 2011-05-02 21:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
nie ma za co Ged:)
Ja z borkiem mam na pieńku od lat więc go nie tykam:)
Chyba że bym był na urlopie i akurat bym trafił na większe ruchy tak żeby pare procent zgarnąć i jeszcze tego samego dnia sprzedać:) Na Borku też 12 wyniki więc może pod to jedzie w góre a po wynikach może być realizacja i spadek ale jak będzie to się okaże bo to dziwna spółka jest:)
Ged / 2011-05-02 21:10 / Tysiącznik na forum
ja w sumie staram się słuchać Bigowych wskazówek i po zapakowaniu sie w coś nie ruszać.. póki papiery rosną to dobra taktyka :)
najwiekszy + mam na syntku, a żal d.. ściska, że w styczniu nie miałem kasy na crm. później odjechał i tak 200% w 2 miesiące zrobił :/
Kambodza / 2011-05-02 21:13 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
O CRM nawet nie myśle bo jeszcze zawału dostanę:) i pomyśleć że jakieś kilka m-cy temu kosztował tyle co EEX:)
Cierpliwość to b. ważna sprawa i jak się ma dobrą spółkę to i opłacalna raczej więc tego trzeba się trzymać:)
A jak latać to jakąś częścią portfela wg mnie żeby spróbować pozarabiać na lataniu a przynajmniej zobaczyć jak to wychodzi:)
pietroo / 2011-05-02 18:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam po południu.

Widzę, że sesja senna. Borek nieźle dzisiaj harcował. Obrocik największy ze wszystkich spółeczek.

Pozdrawiam
Ged / 2011-05-02 19:21 / Tysiącznik na forum
cześć,

może być, że roadshow po funduszach, z którego materiały pojawiły się ok. 3 tygodni temu zakończył się sukcesem.
w każdym razie czekamy co dalej :)

pozdrowienia :)
Kamil B / 2011-05-02 17:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witam popołudniem,
mam pytanko czytał ktoś może książkę Zasada nr 1 Towna, skończyłem to lektorkę nawet przeanalizowałem kilak spółek wg zasady, ale jest tam rozdział 12 dotyczący wchodzenia i wychodzenia z inwestycji wg wskaźników i o ile wejście na początku to w miarę jest ok, tak zastanawia mię późniejsze takie skakanie wchodzenie i wychodzenie z waloru, mam takie wrażenie że jest to takie łapanie górek i dołków a jak wiadomo to się nigdy nie udaje i raczej nie prowadzi do maksymalizacji stopy zwrotu. Ktoś z osób bardziej doświadczonych może coś napisać na ten temat ?
ad... / 62.21.32.* / 2011-05-02 17:55
Nie czytalem ale z opisu wnioskuje ze chodzi ci o tzw. swing tading, praktykowany jednak na fw i fx, mozna probować na akcjach ale im mniejsza plynnosc tym trudniej, nie ma tez mozliwosci zajecia pozycji spadkowej, generalnie metoda polega na wychwytywaniu trendów krótko i średnioerminowych i korzystniu z takowych. Wedlug mnie najtrudniejsza metoda (porownujac do DT i dlugoterminowej inwestycji) wymaga rewelacyjnej wiedzy i doswiadczenia.
Kambodza / 2011-05-02 17:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie:)
A tego Depa to ltoś ma i się przygląda? Bo jakoś mnie przy 80 groniach kusi mimo iż to Krawce:)
MK 72 / 2011-05-02 17:12 / (Marcyś)
Cześć Wszystkim

Znawu na chwilkę wpadam

Ja mam Kam depa po 82 i 84 a w śrdę pomyslę nad ostatecznym dokupieniem

Coś wygląda na wystrzał ale trzeba być czujnym
Kambodza / 2011-05-02 17:15 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witka Marcyś:)

Tak mnie kusi troche i chyba na początek z 5k sobie wezmę a później zobaczymy jak się sytuacja będzie rozwijać:) ok biorę:)
amelian / 2011-05-02 17:19 / portfel / Tysiączniczka na forum
Kam, tak przed fiksem na koniec dnia? nie wolałeś w srodę rano np?
Kambodza / 2011-05-02 17:20 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
nie tam, z 5k to się nie będe woził bo nie mam czasu na to:)
Kambodza / 2011-05-02 17:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
3k już dali:)
amelian / 2011-05-02 14:21 / portfel / Tysiączniczka na forum
Jest taka strona z różnymi filmami itp...moi znajomi bardzo się tym zachwycają jak jakoś sceptycznie to tematu podchodzę, takie robienie jak mi się wydaje wody z mózgu...

Z resztą zobaczcie sami:

http://prawda2.info/viewtopic.php?t=12589
ad... / 62.21.32.* / 2011-05-02 16:54
globalizacja i internet sprzyjaja rozprzestrzenieniu sie takich informacji, kazdy ma swoj rozum i radze na nim opirac swoje opinie niz na informacjach z mediow;)
haslo: kto ma media ten rzadzi jest nadal aktualne:)
amelian / 2011-05-02 17:18 / portfel / Tysiączniczka na forum
a żeby ten rozum jeszcze zadziałał prawidłowo to je radzę czytać ksiązki ;)

kto ma media ten rzadzi jest nadal aktualne:)

to nie przeterminuje się nigdy ;)
amelian / 2011-05-02 12:48 / portfel / Tysiączniczka na forum
Warimpex uplasował obligacje zamienne o wartości 39,5 mln zł
Termin zapadalności obligacji zamiennych wynosi 3 lata. Obligacje są oprocentowane w wysokości 8,5 proc. w stosunku
rocznym.

Ciekawe czy takie obligacje moze kupić inwestor indywidualny...i za ile bo jeśli tak to mozna by się było pokusić o zainwestowanie części gotówki w tych niepewnych czasach ;)
smooth / 2011-05-02 13:56 / portfel / Tysiącznik na forum
Jest na GPW rynek Catalyst czy jakos tak. Tam se obligów różnych możesz nakupić do woli.
ad... / 62.21.32.* / 2011-05-02 13:18
Mozna kupic tak jak i innych firm, trzeba jednak sie zorientowac dla kogo zostały one wyemitowane.
To dobra alternatywa dla lokat, ale uwaga: jest risk.
amelian / 2011-05-02 13:39 / portfel / Tysiączniczka na forum

To dobra alternatywa dla lokat

pod warunkiem, że inwestor rozumie jak działają obligacje (zauważyłam że na ich temat panuje wiele dziwnych mitów ;)

ale uwaga: jest risk

i to nie jedno - ryzyko: kredytowe, stopy procentowej, ceny czy choćby reinwestowania...
ad... / 62.21.32.* / 2011-05-02 13:42
zauważyłam że na ich temat panuje wiele dziwnych mitów
tzn.? nic nie słyszałem o nich ciekawego, tyle, że wiekszosc kojarzy je tylko z obligacjami panstwa i tu jakby nie patrzec tez jest risk;)
mowiac o risku bardziej myslalem o tym czy firma odkupi owe papiery;)
warto tez sie zapoznac z opcja call takich obligacji
amelian / 2011-05-02 14:15 / portfel / Tysiączniczka na forum
no to masz na myśli ryzyko kredytowe a precyzując ryzyko niedotrzymania warunków stąd też obligacje komercyjne są wyżej oprocentowane bo bardziej ryzykowne niż państwowe - mówiąc w wielkim uproszczeniu :)
ad... / 62.21.32.* / 2011-05-02 14:25
o! własnie o to chodzi :)
amelian / 2011-05-02 12:21 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witajcie :)))
Osama nie żyje - mnie zastanawia co innego, mianowicie czy kiedykolwiek istniał, a może był wymysłem USA? Ot taka spekulancka historyjka ;)

Udanego dnia
smooth / 2011-05-02 13:55 / portfel / Tysiącznik na forum
Przecież to oni go stworzyli i kiedyś sponsorowali tak samo jak Husajna.
Cała ta historia z WTC jest grubymi nićmi szyta.
amelian / 2011-05-02 14:17 / portfel / Tysiączniczka na forum
no i walczyli razem przeciw ZSRR niby
pietroo / 2011-05-02 11:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Imponują mi dzisiejsze obroty na BRS. 40 mln robi wrażenie. Jestem tylko ciekawy skąd takie obroty, wiadomo codziennie kilkanaści mln obrotów jest codziennie, ale raczej nie taka wielkość.
pietroo / 2011-05-02 09:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Borek oby tak do końca dnia :)
kwiatek... / 2011-05-02 10:02 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Agromke mogliby ruszyć:)
pietroo / 2011-05-02 10:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
mogliby, mogliby, ale co zrobisz, nawet się nie otworzyła
TrentX / 2011-05-02 10:22 / portfel / Tysiącznik na forum
I na gumie i na Borku juz sie wypstrykali , chyba ze przerwa na sniadanie i pozniej znow ktos cus pociagnie .. :)
pietroo nl / 46.134.162.* / 2011-05-02 09:13

Komentarze do portfela "pietroo"kwiatek... / 2011-04-30 19:14 / portfel / Tysiącznik na forum

Piotrek jak obstawiasz rewanż w Barcelonie?



2-0 dla Barcy :))
kwiatek... / 2011-05-02 09:52 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Czyli jesteś pewny swego:)Ja myślę że Barca wygra 2-1...
pietroo nl / 46.134.162.* / 2011-05-02 09:10
witam Was serdecznie

nawet nie wiedziałem, że dzisiaj jest sesja :)
poza tym poranek przywitał nas wiadomością o Bin Ladenie

udanego dnia zyczę

p.s. szukam gdzie tu się można zalogować jak wcześniej
Kamil B / 2011-05-02 09:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witam o poranku, nie wiem czy znalazł ale w prawym górnym rogu masz mymoney i tam można się logować :)
pietroo / 2011-05-02 09:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

dzięki wielkie, juz się zalogowałem :))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy