Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
TrentX / 2011-04-19 10:59 / portfel / Tysiącznik na forum
Czesc :)
No coz nastal czas strzelania SL , dzis wystartowal u mnie PKN , ale tez z niewielkim zyskiem wiec czekamy z zebrana kasiorka na inne okazje do zakupu ;]



2011-04-19 10:00:17 mari40
Dla mnie górnik to ten co zjeżdża
pod ziemię i jemu należy się porządna wypłata ,bo ryzykuje życie i cięzko pracuje a
Ci wszyscy urzędnicy powinni być inaczej opłacani.Tak samo w mundurówce część
zwykłych urzędników też należy do kadry mundurowej ,ale takie tematy to temat rzeka
w naszym kraju :)))


Mari z calym szacunkiem ale urzednikiem w sztabie oficer zostaje po kilkunastu latach pracy w polu i na poligonach jako dowodca plutonu potem dowodca kompanii pracujac z ludzmi i sprzetem . Dopiero potem jako doswiadczony dowodca trafia do sztabu do przeroznych sekcji planowac szkolenie , pracowac na mapach , zajmujac sie logistyka.
Czemu wiec ma zarabiac mniej niz w czasie kiedy zaczynal przygode z wojskiem i praktycznie dopiero sie uczyl swojego rzemiosla na poszczegolnych szczeblach kariery ???
Tak samo zreszta sytuacja wyglada w innych sluzbach mundurowych , nikt nie zostaje od razu generalem czy komisarzemw POlicji i nie siada za biurkiem.
Kto by zreszta chcial awansowac skoro zarabialby mniej niz na poczatku kariery, natomiast odpowiedzialnosc ponosilby o wiele wieksza , nie za kompanie , pluton , a np batalion pułk czy brygade ????
pietroo / 2011-04-19 11:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Masz rację, ale wojsko to coś innego niż górnicy.

Kiedyś rozmawiałem z gościem, który sam był długie lata górnikiem. Opowiadał mi ile to górnik pracuje w ciągu dni, że te 8 godzin to nie jest machanie kilofem, ale w to wchodzi też zjazd pod ziemię i powrót, przerwy na jedzenie i ze tak naprawdę górnik pracuje uczciwie 5 godzin.

Poza tym sam powiedział, że nie należą się górnikom to co otrzymują od państwa. Oni się po prostu wyborcami i każda partia przed wyborami musi się im przypodobać i ich rodzinom.

Gdzie masz takie luksusy jak 5 lat, że nie mogą Cię zwolnić? Albo darmowe akcje nawet dla tych, którym sie nie należą i do tego pokrywane z naszcyh podatków?

Górnicy mają swoje przyzwyczajenia jeszcze z czasów gierkowskich, bo on stamtąd pochodził i od nich miał poparcie.

Czas na zmiany!!!!!!!!! Czas na zrównanie ich z innymi równie niebezpiecznymi zawodami, tj. policja. tylko kto się na to odważy???????????
mari40 / 2011-04-19 14:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Pisząc o mundurówce miałam na myśli SW tam pani zajmująca się biblioteką i administracją też należy do mundurówki chociaż nigdy nie była na poligonie :))) Normalne że są nimi klawisze, wychowawcy,bo to średnia przyjemnośc spotykać się na codzień z więżniami ale inne osoby niekoniecznie powinny mieć te przywileje. Z tego co mi wiadomo ktos tam wysoko też już o tym pomyślał i trochę się zmieniło.
Zresztą najważniejsze dla Nas żeby akcje szły w górę :)
TrentX / 2011-04-19 11:25 / portfel / Tysiącznik na forum
Luksusy masz jeszcze w energetyce :) , wrecz wynegocjowane z kierownictwem zatrudnianie wlasnej rodziny , o zakazie zwolnienia nie wspominajac . Poza tym zeby Cie nie zwolnili wystarczy zalozyc cwaizek i byc w jego wladzach . Jestes nietykalny :). Stad tyle roznych zwiazkow w jednym zakladzie :|)
Kambodza / 2011-04-19 11:23 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
jeslii by wgrali wybory i mieli spokój na następnme lata to powinni to zrobić. Trzeba w końcu coś w tym kraju zrobic na plus a nie tylko patrzeć na wybory bo nic się nie zmieni.
TrentX / 2011-04-19 11:52 / portfel / Tysiącznik na forum
Mam nadzieje ze nie wygraja , jedna wladza u koryta dluzej niz kadencja to brak kontroli nad tym co robia, a przez 8 lat wiele mozna spieprzyc ...
Niech mi ktos wskaze choc jedna obietnice wyborcza ktora zrealizowali ....co uprawnialoby ich do tego zeby dalej ciagneli te schede oprocz jednej zalety , ze nie rzadzi PiS.
pietroo / 2011-04-19 10:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak prawidłowo przydzielić obowiązki nowym pracownikom?

1. W zamkniętym pokoju umieścić 400 cegieł.
2. Wpuścić nowo zatrudnionych do pokoju z cegłami, zamknąć drzwi.
3. Zostawić ich samych sobie, wrócić po 6 godzinach.
4. Ocenić sytuację:
a) Jeżeli liczą cegły, dać ich do księgowości.
b) Jak liczą po raz drugi, dać ich do audytu.
c) Jak porozrzucali cegły po całym pokoju, dać ich do działu technicznego.
d) Jak układają cegły w przedziwnym porządku, dać ich do planowania.
e) Jeśli rzucają w siebie cegłami, dać ich do działu obsługi klienta.
f) Jak śpią, dać ich do działu ochrony.
g) Jak pokruszyli cegły na gruz, zatrudnić ich u informatyków.
h) Jak siedzą bezczynnie, dać ich do kadr.
i) Jeżeli mówią, że przetestowali różne kombinacje i szukają dalszych, ale tak naprawdę nie ruszyli ani jednej cegły, dać ich do sprzedaży.
j) Jak już wyszli do domu, dać ich do marketingu.
k) Jeśli się gapią przez okno, dać ich do planowania strategicznego.
l) Jak gadają między sobą, a nie przełożyli ani jednej cegły - pogratulować im i dać do Zarządu.
pacco / 2011-04-19 10:06 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam pobralem pakiet PKOSA wczoraj podobno warto potrzymac...ma ktos??
amelian nl / 91.208.10.* / 2011-04-19 12:06
ja mam od niedawna i trzymam, zastanaiwam się żeby dokupić jeszcze ;)
dodge / 2011-04-19 09:57 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
"Ministerstwo Edukacji dało unijne pieniądze na gazetę edukacyjną dla dzieci, z której dowiadują się, że najlepszym sposobem na uniknięcie stania w kolejce w dusznej przychodni jest wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego w PZU - informuje "Dziennik Polski". (...)"

http://tnij.org/lgtf

----------------------
kwiatek... / 2011-04-19 09:23 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Piotrek Noviana zaczęli po 0,19pln sprzedawać:(
pietroo / 2011-04-19 09:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
juz sprzedają po 21 gr, czekam dalej cierpliwie
kwiatek... / 2011-04-19 10:16 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
po 0,20pln raczej...
kwiatek... / 2011-04-19 08:54 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
2011-04-19 06:00
Górnicy z JSW zarabiają 6,8 tys. zł miesięcznie. Chcą podwyżek
fot: PAP/Andrzej Grygiel
Górnicy z JSW zarabiają 6,8 tys. zł miesięcznie. Chcą podwyżek

Autor: Andrzej Zwoliński

1/2

Górnicy to wciąż potęga, zarówno pod względem zarobków jak i przywilejów. Mimo to związkowcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej uznali, że ich pensje powinny wzrosnąć o 10 procent. Teraz średnio zarabiają blisko 6,8 tys. złotych miesięcznie, czyli dwukrotność średniej krajowej. Poza darmowymi akcjami, domagają się też wieloletnich gwarancji zatrudnienia. By wymóc na zarządzie spółki realizację swoich warunków gotowi są zablokować prywatyzację spółki. Protestowi przewodzi Sławomir Kozłowski, przewodniczący Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego w JSW SA (na zdjęciu).

Średnia miesięczna pensja górnika w Polsce to blisko 5,8 tys. złotych brutto. Mogą się z nimi równać jedynie informatycy i pracownicy banków oraz towarzystw ubezpieczeniowych. Reszta pozostaje daleko w tyle.

Co myślicie o tym?
dodge / 2011-04-19 09:39 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Co myślicie o tym?


Uważam, że wprowadzajace w błąd jest podawanie przez prasę takich informacji:

Średnia miesięczna pensja górnika w Polsce to blisko 5,8 tys. złotych brutto

Jak się bliżej przyjrzeć to zapewne okaże się, że górnikiem jest kierownik na powierzchni, nad nim kolejny kierownik, cała masa zarządzających i dyrektor kopalni ..., a Ci co siedzą na dole dostają najmniej ..., no ale średnio wyjdzie 5,8 tys. PLN.

To ciężka praca i uważam, że w tym przypadu porównywanie pensji górnika do informatyka czy pracownika banków - nie urażając tu nikogo naturalnie - to wielki nietakt ze strony dziennikarza. Czemu to porównanie miało służyć? Mam kuzyna robiącego jako elektryk w kopalniach, drugi kuzyn jest po wypadkach w kopalni, w tym po jednym wypadku, gdzie ponad pół roku spędził zalany cały w masie gipsowej. Groził mu wózek inwalidzki. A że górnicy domagają się wieloletnich gwarancj zatrudnienia i darmowych akcji ..., mają do tego prawo. Obawiają się o swój byt zawodowy, a odnośnie darmowych akcji ... - tworzą wartość tej kopalni, więc sądzę, że im się należą.
Kambodza / 2011-04-19 11:24 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
ja jestem zdania, że kasy im nie żałuje tzn niech zarabiają ile tam zarabiają ale chodzi mi o wiek emerytalny żeby był wydłużony
mari40 / 2011-04-19 10:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

órnikiem jest kierownik na
powierzchni, nad nim kolejny kierownik, cała masa zarządzających i dyrektor kopalni

powiem tylko tyle,że szwagier mego męża jeżdzi samochodem w tzw. Nafcie wiercą te dziurki nic nie znależli odkąd go znam kręcą niezłe interesy na paliwie z samochodów i dostają porządne talony świąteczne do tego barbórkowe - czy takie osoby to górnicy ? to nie złośliwość z mojej strony ale skoro poruszyliśmy ten temat to nie rozumiem tego świętowania Barbary.Dla mnie górnik to ten co zjeżdża pod ziemię i jemu należy się porządna wypłata ,bo ryzykuje życie i cięzko pracuje a Ci wszyscy urzędnicy powinni być inaczej opłacani.Tak samo w mundurówce część zwykłych urzędników też należy do kadry mundurowej ,ale takie tematy to temat rzeka w naszym kraju :)))
kwiatek... / 2011-04-19 09:43 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Powiem szczerze że Ci co pracują pod ziemią ryzykują każdego dnia...Dlatego myślę podobnie:)
pietroo / 2011-04-19 09:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
niżej się wyraziłęm na ten temat :))
kwiatek... / 2011-04-19 09:12 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ojj faktycznie poruszyłeś dzisiaj ten wątek...
dodge / 2011-04-19 08:45 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam Państwa

Miłego dnia życzę.

Pozdr.
pietroo / 2011-04-19 09:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam i pozdrawiam
kwiatek... / 2011-04-19 08:54 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj dodge:)Wczoraj ci odpisałem na gg:)
dodge / 2011-04-19 09:10 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Kwiatku

Zorientowałem się znacznie później niż odpisałeś :)

Pozdr.
kwiatek... / 2011-04-19 09:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzisiaj chyba nudny dzionek będzie na straganie:(
mari40 / 2011-04-19 08:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witajcie :)
piękny dzionek mamy za oknem - jeszcze potrzebne dobre info o Ekosławie i będzie wspaniale
Aqua naskrob nawet ze trzy słowa czekam z niecierpliwością :)
Miłego dnia życzę
pietroo / 2011-04-19 09:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj :))
pietroo / 2011-04-19 08:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bardzo ciekawy artykuł o Białorusi:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,9458747,Krach_Bialorusi.html
aqua vitae / 2011-04-19 07:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
kłaniam się nisko
melduję wyjazd na walne Ekosława, jeśli jest ktoś spragniony wieści-proszę dać znać-naskrobię ze dwa słowa
Kam odezwę się najszybciej jak się da:)
pozdrawiam
ps. Amelko, testosteron uzasadnia wszelkiego rodzaju ciumkanie płci pięknej,
zwłaszcza niewinne w rękę ;))
Kambodza / 2011-04-19 08:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Przyjacielu:) Witam Wszystkich:)

Czekam na info z niecierpliwością:)
Udanego dzionka życze
pietroo / 2011-04-19 07:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Aqua, witam Wszystkich

znowu piekne słońce mnie obudziło :))

dzisiaj włączyłem TVN24 i posłuchałem o strajku górników z JSW, a potem przeczytałem to:

http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/gornicy;z;jsw;zarabiaja;6;8;tys;zl;miesiecznie;chca;podwyzek,18,0,814098.html

rozgoniłbym tą bandę nierobów jakimi w większości są górnicy, jak nie pasuje to niech się zwolni, tak jest w całej Polsce, tylko z nimi się tak cackają

pozdrawiam
kwiatek... / 2011-04-19 07:53 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witam również i pozdra:)W łodzi również piękne słoneczko.....Szkoda że tylko azja na czerwono:(
pietroo / 2011-04-19 07:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

to po wczorajszym info, oby nasze spółki rosły
amelian / 2011-04-18 22:26 / portfel / Tysiączniczka na forum
Powiem Wam,że faceci w moim wieku są normalnie niepoważni - przed chwilą mail od jednego z pracy - podaje mi swój nr i pisze żebym ja zadzwoniła do niego bo to on ma do mnie sprawę...dziś z kolei rano inny się na mnie obraził bo przychodzi i wszystkie laski w rękę całuje. Na to zapytałam to co za zwyczaje i że w biznesie niedopuszczalne takie ciumkanie...;)
pietroo / 2011-04-19 07:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Asiu to się po prostu cioty :)))))))))))))))))))))))))
pietroo / 2011-04-18 20:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"


0
2011-04-18 18:00:35 amelian [ Portfel ] [ Tysiączniczka na forum ]
tak właśnie kolejna dobiorę, czemu to tak spadło dziś?...



chcą obnizyć rating dla USA
amelian / 2011-04-18 20:33 / portfel / Tysiączniczka na forum
Czy ktoś z Was orientuje się jak robi (w jakim programie najlepiej) się wykresy na zasadzie układu kartezjańskiego xy na osi czasu? zeby to później do Worda wkleić i zeby ładnie i przejrzyście wygladało? :)
TrentX / 2011-04-18 22:36 / portfel / Tysiącznik na forum
Wydaje mi sie ze wykres to najlepiej w arkuszu Excela albo Open Office , sa tam rozne rozniste miedzy innymi X , Y
amelian / 2011-04-18 22:51 / portfel / Tysiączniczka na forum
właśnie, że ja chcialam dwie najprostsze linie...i tutaj robi się problem...
TrentX / 2011-04-18 22:52 / portfel / Tysiącznik na forum
AAa to ja przepraszam ... tak prostych programow to juz chyba nie ma :)
TrentX / 2011-04-18 22:55 / portfel / Tysiącznik na forum
Amelko a zerknij na to :

http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/matematyka/Advanced_Grapher.html

moze da sie cos tym zrobic choc to wersja trialowa
amelian / 2011-04-18 23:18 / portfel / Tysiączniczka na forum
Dziękuję Sławku ta mi się spodobała :) teraz tylko jeszcze muszę narysować na niej linię prostą i dwie do niej prostopadłe, tak zeby ja dzieliły i zaznaczyć symbolem na osi X nieskończoność i jakieś strzałki wyjasniające by się przydały żeby coś tam dopisać ;)
amelian / 2011-04-18 23:22 / portfel / Tysiączniczka na forum
chyba że wkleję samą oś i recznie dopiszę aczkolwiek moje pismo do najpiękniejszych nie należy delikatnie mówiąc...;)
TrentX / 2011-04-18 23:25 / portfel / Tysiącznik na forum
W tym drugim po zapisaniu taka bitmape (.bmp) mozna wyedytowac potem nawet w windowsowym Paint i dodac tam w okreslonych miejscach tekst ktory Ci potrzeba :)
amelian / 2011-04-18 23:29 / portfel / Tysiączniczka na forum
o widzisz, dziękuję :) konspekt robię i idzie mi jak krew z nosa, dziś go nie ukonczę na pewno...
TrentX / 2011-04-18 23:36 / portfel / Tysiącznik na forum
W wojsku tez sie robi plany - konspekty na zajecia , ktore sie prowadzi z zolnierzami , najwiekszy bezsens i marnowanie papieru ... na masowa skale .
amelian / 2011-04-18 23:39 / portfel / Tysiączniczka na forum
hehe trzeba ludziom rysować bo łapią lepiej ;)

Dobranoc
TrentX / 2011-04-18 23:37 / portfel / Tysiącznik na forum
No dobra skoro sie udalo cos pomoc to spadam spac , bo dzis jakis padniety jestem :)
Dobrej nocy :)
TrentX / 2011-04-18 23:03 / portfel / Tysiącznik na forum
Ewentualnie moze jeszcze to jesli sa to proste funkcje matematyczne :

http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/matematyka/Funkcje_matematyczne.html
TrentX / 2011-04-18 23:04 / portfel / Tysiącznik na forum
W tym drugim programie mozna zapisac w postaci bitmapy , ktora to powinna bez problemu dac sie wkleic do Worda :)
cierpliwyy / 46.112.170.* / 2011-04-18 20:04
czesc
pozdrawiam
zysków życze
amelian / 2011-04-18 19:11 / portfel / Tysiączniczka na forum
Kwiatku, znalazłam linkę z Agromą lecz piszą tam, ze lokalizacja zmieniona...więc jakbyś był tak miły i odszukał ją to bedę wdzięczna :)
kazumi / 2011-04-18 21:57 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Amelko o jakie raporty (okres) wspomnianej spółki konkretnie chodzi ?
Pozdrawiam.
amelian / 2011-04-18 22:04 / portfel / Tysiączniczka na forum
Hej Kaz :)))
Miło Cię widzieć :) a chodziło mi o ostatni raport ale nic w nim nie ma...i już tam nizej umówiłam się z Kwiatkiem że zrobię analize jak opublikują raport za ubiegły rok :)
kazumi / 2011-04-18 22:23 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
a chodziło mi o ostatni raport ale nic w nim nie ma..
błędnie zrozumiałem, że czegoś szukasz a dostałaś coś innego..stąd moje dociekanie :-)
Miło Cię widzieć :)
Amelciu mnie również, jak zawsze, miło Cię widzieć ;-) pozdrawiam serdecznie.
kwiatek... / 2011-04-18 19:32 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
poczekaj sekundę:)
kwiatek... / 2011-04-18 19:33 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
http://www.bankier.pl/wiadomosc/AGROMA-Raport-miesieczny-za-marzec-2011-roku-2323803.html
amelian / 2011-04-18 19:46 / portfel / Tysiączniczka na forum
nic ten raport nie wnosi bo raz - w raportach miesięcznych nie ma istotnych informacji, dwa piszą o przychodach ze sprzedazy, które to są częścią skladową wyniku finansowego a skoro nie ma nic o nim to podejrzewam, że jest ujemny...trzy na tym całe info się kończy, a z tymi dynamikami to róznie bywa, pisałm już kiedyś przykład: rok tamu miałam na koncie 1 PLN, dziś mam 1,5 PLN...moje oszczędności urosły o 50% łał!!! procenty zawsze wyglądają dobrze tylko spójrz na kwotę...

Moze umówmy sie tak: jak 9 maja wyjdzie raport roczny to w porównaniu z raportami za 2009 i 2008 zrobię konkretną analizę ok? :)
kwiatek... / 2011-04-18 21:17 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Biorąc pod uwagę 3miesiace można wyciągnąć wnioski....
amelian / 2011-04-18 21:40 / portfel / Tysiączniczka na forum
absolutnie nie - prawdziwa analiza finansowa powinna być oparta na minimum 3 latach nie mniej...po 3 miesiącach nie da się niczego wyciągnąć, w dodatku sezonowość zamazuje obraz, mogą to byc jekieś duże kontrakty jednorazowe, zagmatwa Ci przychody ze sprzedaży, wynik może poplatac np. rozwiązanie rezerw itp...przeszacowanie wartości finansowej akcji, rózne różności mogą być Kwiatku :) po trzech miesiącach znajomości to byś się nawet nie ożenił a Ty analizy chcesz robić? ;)))
kwiatek... / 2011-04-18 21:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Przypomnieć Ci Vedie..Pamiętasz jak pisałaś że spółka badziewna...a popatrz sobie ile dala od tamtego okresu zarobić...Myślę że zbyt ostrożnie podchodzisz do spółek...
amelian / 2011-04-18 21:53 / portfel / Tysiączniczka na forum

Myślę że zbyt
ostrożnie podchodzisz do spółek...

a ja myślę ze to duża zaleta ;)ostatnio Wykładowca na AT mówił nam - pamiętajcie, nie możecie zakochać się w spółce ;) zawsze trzeba węszyć ;)

natomiast każdy ma swój styl i rozum ;)))
kwiatek... / 2011-04-18 21:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Czasami po prostu trzeba mieć przysłowiowego nosa do papiera..
kwiatek... / 2011-04-18 21:59 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wykładowca nie wszystko Ci powie:)heh
amelian / 2011-04-18 22:01 / portfel / Tysiączniczka na forum

Czasami po prostu trzeba mieć przysłowiowego nosa do papiera..

jak najbardziej :)

Wykładowca nie wszystko Ci powie:)heh

ja też nie mówię wszystkiego na szkoleniach...;)
kwiatek... / 2011-04-18 22:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Amelciu powiem tak gram blisko 4latka na gpw...Początki były bardzo wiadomo żółtodziób..Ale powiem Ci szczerze po paru latkach stwierdziłem że nie wolno kierować się tylko at...Gdyż jest wiele innych czynników które również mają wpływ na spółke:)
amelian / 2011-04-18 22:09 / portfel / Tysiączniczka na forum
miedzy innymi moja kochana AF ;)
kwiatek... / 2011-04-18 22:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
ff i wiele innych:)
TrentX / 2011-04-18 22:51 / portfel / Tysiącznik na forum
Kwiatku a nie jest to tak ze dajmy na to wyszukujesz swoja spolke , ktora uwazasz za czarnego konia, itp , potem podsuwasz innym ich kwity do obejrzenia w celu zebrania opinii . Jesli ktos inny stwierdzi ze gra nie jest warta swieczki to szuka sie w sobie dorabiania ideologii do papiera i udowodnienia samemu sobie ze istotnie sie znalazlo perelke , bo przeciez nie moglem sie pomylic ???
Nie wiem ale czasem jak patrze po sobie gdy myszkuje w poszukiwaniu tego czegos i juz wiem ze to moze byc to , a za chwile czytam z innej opinii , jednej , drugiej ,trzeciej , ze to jednak nie jest perspektywiczny papier bo to i tamto , to tez sie we mnie cos kloci , ze to ja mam racje , a jednak tak niekoniecznie jest :)
Moim zdaniem w takich momentach wiecej ma do powiedzenia ludzka psychika anizeli wszelkie raporty, analizy itp, a czlek jest tak skonstruowany ze szuka potwierdzenia swoich nawet blednych decyzji czasem kompletnie blednymi wnioskami ktore podsuwa glowa :)
Jesli zas nauczysz sie minimalizowac wplyw wlasnych odczuc innymi narzedziami do oceny spolki np AT , AF czy czego tam jeszcze czlowiek nie wymysli , to wtedy prawdopodbiensto zakupu i umoczenia w badziewiu kasy bedzie sie minimalizowac . Ja przynajmniej bym chcial do takiego stanu swojej psyche doprowadzic aby wywierala jak najmniejszy wplyw na wybor i decyzje na korzysc innych metod oceny waloru :)
Inna sprawa ze gdybym zrobil to w armii i odrzucil wszystkie psychologiczne aspekty podejmowania decyzji to pewnie zostalbym Rbocopem :). Wg mnie ze straganem jest podobnie .

A to se pomarudzielm :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy