Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
tomtay / 2011-04-17 00:37 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wracając do domu trochę się zdrzemnąłem w pobliskich krzakach, ale marny to był sen, bo to sobota i żizell obcasami stukają i stukają idąc w stronę warszawskich dyskotek, jednak otrzepałem się, poprawiłem słomiany kapelusz typu trilby i w rzeczy samej myślę skrobnę coś :)

rzeczywiście zgodnie z tym co powiedział Kambodza jeżeli rzeczywiscie, az tyle kobiet inwestuje/gra na gra na giełdzie, to znaczy, że należy całkowicie zmienic podejscie do rynku, bo nie gramy przeciwko opasłemu grubasowi tylko delikatnej kruchej i impulsywnej, aczkolwiek konsekwentej osobie :)

odniosłem wrażenie, że jedna z najbardziej opiniotwórczych stacji zakładając portfel RDO nie wie co z nim zrobić i nikt tego nie chce prowadzić i faktycznie ciężko odnieść spektakularny sukces lub porażkę, a w którąś stronę każdy inwestujący musi pójść, nie można być całe życie na zero :)

a Ludwiczek, pogadać się nie udało, ale może to i lepiej bo pierwsze pytanie jakie cisnęło mi się to jak pakowny jest New Connect i czy zamierza wprowdzić do dwóch tysięcy spółek czy powyżej dwóch :)

a na koniec jeżeli prowadzący tvncnbc biznes nie wiedzą gdzie był dołek na wig20 i zgadują, że chyba kiela 1350, to ręce opadają z szelestem i faktycznie jedyne jakie akcje mają to po splifie jak sobie zapalą czarny afgan odpowiednio zabibułowany w towarzystwie tytoniu :)
ad... / 62.21.32.* / 2011-04-17 12:43
masz lekkie pioro :)
amelian / 2011-04-17 12:55 / portfel / Tysiączniczka na forum
Tomek świetnie pisze :)))
TrentX / 2011-04-17 00:55 / portfel / Tysiącznik na forum
Tiaaa , widze ze zebralo sie nam obu na nocne przemyslenia wczkolwiek w kompletnie innych tematach ... ;]
tomtay / 2011-04-17 01:02 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Słavemente coś tam sie frasujesz? :)
TrentX / 2011-04-17 01:14 / portfel / Tysiącznik na forum
Zdziebko :) szczegolnie jak to sie czlek ocknie po drzemce ;]
TrentX / 2011-04-17 00:29 / portfel / Tysiącznik na forum
Czesc :)
Ja Was nie rozumiem z ta pilka, a szczegolnie z LM, podniecacie sie jakims Realem, Barcelona, czy Manchesterem, ktorzy za posrednictwem kolesiow z UEFA bogaca sie kosztem pozostalych slabszych klubow w Europie( dotyczy to wszystkich bogatych federacji nie tylko klubow wymienionych wczesniej) , bo tak jest skonstruwowany system rozgrywek, zeby bogate kluby mogly nachapac sie wiecej , a biedniejsze sa dawcami.
Mnie sie chce juz rzygac MUTD, RM , Barca , Chelsea, Interem i tym kogo doprowadzi Mourinho w LM do trofeum . Przeciez od wielu lat to sa te same kluby nic nowego nic niespodziewanego . Zwykly przeplyw duzej kasy wsrod "grubasow" odwolujac sie do naszego straganu....

Postaram sie to wytlumaczyc na przykladzie dodge`owej Jagiellonii.

Otoz nasza polska Jaga ze skladem ktory nie byl swego czasu zlozony za jakies super-hiper pieniadze zaczela dawac w kosc faworytom naszej ligi skompletowanym za duzo wieksze pieniadze, pokazujac ciekawy i skuteczny futbol .Dalej ciagnac hipotetyczny rozwoj sytuacji zakladam ze Jaga skonczy rozgrywki jako mistrz - co wydaje sie malo prawdopodobne niestety na rzecz Wisly ale niech tam .

Okazuje sie ze w tak nedznym kraju jak nasz, mistrz moze liczyc na eliminacje do Ligi Mistrzow w ktorejs tam rundzie , zalezne od pozycji federacji w "kopanej" pilce .
Za kazdym meczem granym w LM w fazie grupowej wygranym, przegranym , czy zremisowanym ida konkretne pieniadze , tyle ze takiej Jagielonii trzeba tam dotrzec ...

Tymczasem z lig zachodnich , hiszpanskiej, angielskiej, francuskiej, wloskiej, do strefy grupowej czesto lapia sie po 2- 3 druzyny bez eliminacjina pozycjach rozstawionych, a pozostalosc jest wyzej klasyfikowana do eliminacji niz nasz mistrz Jaga.

Oponenci powiedza ze trzeba miec silna lige to i druzyn bedzie wiecej w LM. Tyle ze taki system rozgrywek promuje wg mnie silne federacje. Efektem takich rozgrywek, rozstawiania druzyn jest to, ze bogate kluby z silnych federacji staja sie jeszcze bogatsze przez co stac je na bezprecedensowe transfery i drenowanie klubow w slabszych federacjach(ligach) z talentow .
Taki klub jak Jaga ( teoretyczny mistrz slabej federacji) zeby spiac budzet i zbilansowac musi zalozyc ze robi ekipe za duze pieniadze ( bogaty sponsor) lub tez ze musi dojsc do ktorejs rundy rozgrywek LM potykajac sie w eliminacjach z druzynami ktore w innych ligach zajmowaly miejsca czasem nawet w okolicy 4,5 a wtedy dostanie udzial za reklame w TV prawa do transmisji etc etc .

CO sie dzieje gdy tego nie ma, odpada sie w preeliminacjach , w rundzie wstepnej itp .
W sumie nic poza tym ze budzet klubu sie nie bilnsuje, wiec taki klub z niewielkim budzetem co robi ??? Ano wyprzedaje swoich zawodnikow . A kto ich kupuje ??? Ano kupuja ich te kluby z bogatszych federacji ktore zgarnely kase za reklame, prawa do transmisji , za mecze grupowe do ktorych nasz mistrz Jaga nawet nie zajrzal bo eliminowal sie z jakas 4 czy 5 druzyna z lig zachodnich. Tym sposobem bogate kluby bogaca sie jeszcze bardziej , a przy okazji drenuja slabsze kluby z talentow( w tym wypadku Jaga ) , ktore to talenty te slabsze kluby wyprzedaja aby sie zbilansowac na kolejny sezon ..a potem liczyc na pomyslne losowanie i uklad meczow .

Aaaa to se pomarudzilem ...

Na koniec czas na to co ja uwazam .

Uwazam zas ze Liga Mistrzow powinna byc tylko i wylacznie dla mistrzow krajow . Pewnie wielu zarzuci ze gdyby tak bylo to obnizylby sie jej poziom . Pewnie tak po czesci by bylo , ale w koncu doszloby do tego ze do wielu lig europejskich zaczelyby plynac pokazne pieniadze ktore w tej chwili plyna do kilku klubow w Europie w paru krajach . Wtedy w koncu nastapiloby to o czym UEFA zawsze mowila , zeby pieniadz z rozgrywek ladowal w biedniejszych federacjach , wspomagal rozwoj slabszych lig , a to w konsekwencji prowadziloby do wyrownywania sie poziomu pilki w calej Europie . W chwili obecnej to jest po prostu kopanie coraz wiekszych podzialow i robienia zabawy za nasze pieniadze dla kilku klubow w Europie.

PS . Swoja droga jestem ciekawy ktore kluby z tegorocznej grupowej edycji LM zagralyby w nastepnej odslonie jesliby przyjac zalozenia wiekszosci naszych lig ( siatkarskiej zuzlowej , koszykarskiej) , ze klub ktory jest zadluzony i ma do splacenia jakiekolwiek zobowiazania nie jest dopuszczany do rozgrywek w kolejnym sezonie w tej samej klasie rozgrywkowej .
Niestety a moze i stety zabrakloby Barcelony, Realu, itp o ktorych to klubach wiadomo ze jada na niebotycznych dlugach ... Gdyby moze ich zabraklo w koncu doszloby do zdroworozsadkowych transferow pomiedzy klubami etc etc .

To juz koniec :)
Pozdrawiam ;]
dodge / 2011-04-17 08:53 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Sławku

Bardzo podoba mi się to co napisałeś i wcale nie dlatego, że za przykład wziąłeś Jagę. Niestety masz rację. Tak to funkcjonuje. Daleki jestem od entuzjazmu jeśli chodzi o wczorajsze Gran Derbi. Lubię po prostu obejrzeć dobrą piłkę, a wczoraj była okazja ku temu. Co do LM - chyba nawet były przymiarki do zmiany formy rozgrywek, ale właśnie tuzy największe europejskiej piłki zagroziły stworzeniem własnej ligi. Niestety - teraz aby zaistnieć w wielkiej piłce kasa musi być porównywalna do tej jaką pompują rosyjscy magnaci w ichniejsze kluby. W Polsce takich krezusów nie ma, którzy byliby gotowi aż takie kwoty wrzucać do studni bez dna.
TrentX / 2011-04-17 11:20 / portfel / Tysiącznik na forum
Czesc :) , masz racje , tyle ze jesli zaistniejesz w jakiejs formie w takich rozgrywkach , to w nastepnym sezonie potrzebujesz wiekszej kasy aby podwyzszyc gaze zawodnikom bo przeciez prestiz rosnie zawodnik zaczyna doceniac swa wartosc. Jesli tego nie zrobisz to wybitnych zawodnikow, ktorzy blysneli w rozgrywkach wykupia Ci wlasnie ktorzy te kase z LM zgarniaja i maja jej tyle co nasza liga na transfery w calosci lub tez trzeba bedzie sprzedac kogos wartosciowego zeby domknac kase klubu i wystawic go do roxgrywek.
W nastepnym roku zespol zaczyna wiec grac i moze bedzie sie kisil w srodku tabeli ogolocony z najlepszych.
Gdyby w LM grali mistrzowie poziom pewnie bylby nizszy , ale jednak pozwolilyby pipeniadze z praw do transmisji czy reklamy podnosic poziom slabszych lig .
W tej chwili tego nie ma ...

Co do zmiany rozgrywek masz racje ze sie chceili zbuntowac i powolac wlasne rozgrywki .
ja tam bym zastosowal jako UEFA inny sposob , mianowicie ( o ile istnieje taka mozliwosc prawna ) zmieniamy rozgrywki tak i tak , bo inaczej zawieszamy federacje w prawach i reprezentacje danego kraju w rozgrywkach .
Tak czesto czynia jak sie rzady mieszaja do polityki zwiazkow pilkarskich , wiec i w tym wypadku mogliby postraszyc. Jesli sie by nie dogadali niech oglosza lokaut , tak jak NHL pare lat temu czy teraz groza w NBA .
Raz dwa Realowi czy innej Barcelonie bez milionow ze straconego sezonu otworzylyby sie oczy , ze istnieje jeszcze ktos poza nimi ...
:)
dodge / 2011-04-17 00:09 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeszcze tylko to i do wyra

http://blogi.ifin24.pl/trystero/2011/04/16/do-przeczytania-16-04-2011/#more-10133

Dobranoc jeszcze raz
pietroo / 2011-04-16 23:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
za www.gazeta.pl

Cristiano Ronaldo wystawia język i przygotowuje się do oddania strzału z rzutu wolnego. Wiatr: niewielki. Mur: odpowiednio daleko. Żel: jest. Rozkrok: w normie. A uderzenie: nad poprzeczką.
dodge / 2011-04-16 23:56 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
hahaha

No niestety - 1-1

Dobrej nocy życzę Wszystkim.

Spokoju na niedzielę.
pietroo / 2011-04-16 23:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
1-0 Messi z karnego :))
dodge / 2011-04-16 23:30 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
aj powinno być 2-0 - jak można tak podać bramkarzowi zamiast strzelić bramkę
pietroo / 2011-04-16 23:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
1-1 karny i żelek strzelił
dodge / 2011-04-16 23:01 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Klasa - 47 podań pomiędzy zawodnikami Barcy i 117 sekund bez kontaktu z piłką zawodników Realu. A wszystko zakończone piękną akcją Messiego.
pietroo / 2011-04-16 23:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
grają jak potrafią :))
dodge / 2011-04-16 22:42 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widać jakaś akcja ogólnopolska ...

http://www.2x45.com.pl/images/news/3459.gif

http://tnij.org/lfkt
dociekliwy / 2011-04-16 23:10 / portfel / Tysiącznik na forum
2009-03-28 20:58:21 Fitter [ Portfel ] [ Tysiącznik na forum ] .
ale na euro 2012 zagramy... jak stadiony i infrastrukturę wybudujemy

2009-03-28 21:14:39 dociekliwy .
stadiony moze tak infrastrukture raczej nie

2009-03-28 21:24:46 adrianoo [ Tysiącznik na forum ] .
jedziemy po minimalnej lini oporu, to co musi bedzie, za reszte sie przeprosi i
obieca poprawe
dodge / 2011-04-16 23:22 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dobry wieczór Dociekliwy

Pozdrawiam
pietroo / 2011-04-16 23:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
macie pamięć do postów :)))

pozdrawiam
dodge / 2011-04-16 22:22 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
"Lekkie, łatwe i przyjemne trzy punkty białostoczan. Byli piłkarsko lepsi, a od momentu, kiedy z boiska sędzia usunął Dąbrowskiego, trwało już tylko dobijanie rannego. Tadas Kijanskas absolutnie najlepszy na boisku, ale w drużynie gości właściwie wszyscy zaliczyli dobre zawody. Lubinian od totalnej kompromitacji uratował wybornie broniący Isailović. Statystyka strzałów w II połowie: 0:17 na niekorzyść lubinian. "
pietroo / 2011-04-16 22:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wielkie gratulacje :))
dodge / 2011-04-16 22:37 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

wielkie gratulacje :))


:))) nie moja zasługa, ale w imieniu chłopców dziękuję :))))))))
pietroo / 2011-04-16 22:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Za gazeta.pl

O, jednak nie ma Dudka na ławce. Marca nas oszukała. Ale wiadomo, Marca to kibice Realu, którzy zrobią wszystko, żeby Barcelonę przed meczem nastraszyć. Z pewnością Guardiola nie mógł spać wyobrażając sobie taki koszmar - piąta minuta, Casillas doznaje kontuzji i wchodzi Jerzy. Cały na biało. I zaczyna tańczyć.
pietroo / 2011-04-16 22:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
nastęony cytat:

Najbardziej mi się podoba upór, z jakim Dudek po każdej wygranej Realu powtarza "cieszę się, że wygraliśmy ten mecz / udało nam się wygrać" nawet, jeśli siedział w garniurze na trybunach
pietroo / 2011-04-16 21:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

głowa mnie trochę boli po dzisiejszym spotkaniu, było fajnie i miło :)

pozdrawiam
dodge / 2011-04-16 21:53 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
o i Piotrek przebudził się na Gran Derbi :)
pietroo / 2011-04-16 21:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
siemanko

oczywiście, że nie przepuszczę tego meczyku

gdzie można obejrzeć na żywca?
dodge / 2011-04-16 21:58 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://mlodziantv.hpu.pl/viewpage.php?page_id=2
dodge / 2011-04-16 22:00 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
albo tutaj, bo tam coś czasami tnie

http://drhtv.tnb.pl/viewpage.php?page_id=1
dodge / 2011-04-16 22:04 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"


0
2011-04-16 22:00:09 dodge [ [JAGA/1920-2010/] ]
albo tutaj, bo tam coś czasami tnie

http://drhtv.tnb.pl/viewpage.php?page_id=1


NA tej stronie to chyba nawet w trójwymiarze można oglądać - nie jestem pewien czy te Gran Derbi czy inne w tym miesiącu :)
pietroo / 2011-04-16 22:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dzięki wielkie :))
pacco / 2011-04-16 21:10 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witajcieeeeeeeeee
axima / 2011-04-16 20:49 / Bywalec forum
Witam gospodarza i gosci.
Piekny meczyk rozgrywa Jaga . Zagłębie w dziewiątkę gra.Dodge nasza Jaga chyba bedzie jednak miała puchary powoli bez grosika zaczyna sie zgrywac.Pozdrawiam
dodge / 2011-04-16 21:27 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć

Właśnie oglądałem - dopóki światło nie zgasło na stadionie i mecz przerwali. Teraz dogrywają już końcówkę. PRzeedłużono mecz o 23 minuty. Fajnie grali i słupek i poprzeczka do tego :)
dodge / 2011-04-16 21:38 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No i koniec - 0-2 dla Jagi. Mecz Seratlica - nareszcie - mam nadzieję, że to był dla niego mecz na przełamanie i w końcu pokaże na co go stać. Uciekamy Legii i całemu peletonowi patrząc na plecy Wisły
axima / 2011-04-16 21:43 / Bywalec forum
Wydaje mi sie ze wisła jest nie do przeskoczenia ale z taka gra jak dzis jaga ma duze szanse na utrzyma nie pozycji w srode wazny mecz z gornikiem jak wygraja to bedzie juz bardzo dobrze.A Seratic rozegral bardzo dobry mecz
dodge / 2011-04-16 21:48 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sądzę, że mistrzostwo już zgarnięte jest, ale to sport, więc różnie może jeszcze być. Dla Jagi i 5 miejsce będzie sukcesem, choć wolę miejsce na pudle.
axima / 2011-04-16 21:38 / Bywalec forum
no i super szesc pkt nad trze3cią lechią. Jaga wygrzebała sie z klopotów., teraz juz bedzie dobrze
dodge / 2011-04-16 21:51 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

no i super szesc pkt nad trze3cią lechią. Jaga wygrzebała sie z klopotów., teraz
juz bedzie dobrze


Myślę, że w końcu drużyna się przełamała. Dobre to, że większość meczy będziemy teraz grać u siebie. Ten mecz był jednym z czterech wyjazdowych do końca rundy, resztę gramy u siebie.
Ged / 2011-04-16 21:23 / Tysiącznik na forum
cześć,

ja dziś czekałem na dwa mecze - jeden w anglii w pucharze, a drugi zacznie się za pół godziny :)
axima / 2011-04-16 21:34 / Bywalec forum
real ma jeszcze szanse na mistrza?Bo nie wiem ile traci do barcelony
Ged / 2011-04-16 21:45 / Tysiącznik na forum
w tej chwili 8 pkt, więc raczej już pozamiatane
ale mecz i tak będzie pełen emocji

zresztą.. w ciągu 20 dni real będzie grał z barcą 4 razy :)
dodge / 2011-04-16 21:45 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
8 punktów różnicy - nierealne raczej
amelian / 2011-04-16 19:30 / portfel / Tysiączniczka na forum
http://biznes.onet.pl/gpw-odkrywa-tajemnice-w-dni-otwarte,18860,4244449,9120035,fotoreportaze-detal-galeria

gdzie się pochowali że na zdjęciach Ich nie ma? ;)
ad... / 62.21.32.* / 2011-04-16 20:08
wyslalismy najwiekszych tajniakow z forum to co sie dziwic ;)
amelian / 2011-04-16 19:08 / portfel / Tysiączniczka na forum
Tak sobie rozmkiniam jak jest w Rzeszowie z tym podziałem na płcie...facetow więcej jednak ;)
ad... / 62.21.32.* / 2011-04-16 19:08
tom'a cos nie widac, znaczy sie ze dobrze uczcil 20 lecie ;)
Kambodza / 2011-04-16 19:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
no było tak ni z gruszki ni z pietruszki całkiem grubo:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy