Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
pietroo / 2011-03-10 13:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Eurodolar poza ważnym wsparciem

Moody’s obniża rating Hiszpanii

Dzisiejsze notowania w sesji europejskiej eurodolar rozpoczyna silnymi spadkami. Bez większego problemu udało mu się przebić istotny poziom wsparcia na 1,3850 oraz szybko przetestować poziom 1,38. Obecnie kurs notuje wartość 1,3825. Początku takiego zachowania należy doszukiwać się w sesji azjatyckiej. Skurczenie się japońskiej gospodarki oraz ujemny wynik handlu zagranicznego w Chinach popsuły nastroje rynkowych graczy z tamtego rejonu. Powodem ujemnego wyniku w Chinach mogło być obchodzone na początku lutego święto Nowego Roku, jednak z drugiej strony znaczący spadek udziału importu świadczyć może o kurczeniu się popytu wewnętrznego. Jednak głównym powodem dzisiejszy spadków jest informacja o obniżeniu przez agencje Moody’s ratingu Hiszpanii i utrzymanie perspektywy negatywnej. Zaniepokoiło to dość mocno inwestorów szczególnie, że wczoraj sprzedano portugalskie obligacje z większym poziomem rentowności. To wszystko w połączeniu z pustym od początku tygodnia kalendarium, niestabilną sytuacją w Libii oraz naciskami ze strony Francji i Wielkiej Brytanii na interwencję w tym kraju wywiera negatywny wpływ na wspólną walutę, która coraz bardziej osłabia się względem amerykańskiej waluty.

Byki znów na parach zlotowych

Czwartkowy poranek na parach zlotowych jest kontynuacją wczorajszego trendu wzrostowego. O ile wczorajsze zmiany były niewielkie to dzisiejszy ranek charakteryzuje się o wiele większą dynamiką. Kurs USD/PLN wzrósł do poziomu 2,8850 testując po drodze okolice 2,90. Druga para zbliżyła się do istotnego oporu na 3,99, lecz po krótkim teście uplasowała się na poziomie 3,9875. Rodzima waluta nadal pozostaje pod wpływem sytuacji na rynku głównej pary walutowej. Niepewność i gorsze nastroje, które widać także na światowych rynkach akcji wywołują spadki eurodolara, co w sporej części przekłada się na deprecjacje złotego.

Pierwsze dane w tym tygodniu

Po dłuższej przerwie dziś poznamy pierwsze w tym tygodniu istotne publikacje makroekonomiczne. Obydwie zostaną opublikowane o godzinie 14:30 i będą dotyczyć gospodarki USA. Pierwszym będzie bilans handlu zagranicznego, dla którego eksperci przewidują spadek z -40,6 mld USD do poziomu -41,5 mld USD. Natomiast druga publikacja traktować będzie o liczbie nowych zasiłków dla bezrobotnych. Tutaj analitycy spodziewają się wzrostu o 12 tys. do poziomu 380 tys.

Michał Mąkosa
dodge / 2011-03-10 11:15 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czasami wystarczy odrobina bezczelności aby mieć świat u swych stóp :)

http://tnij.org/ktbn

_________________________

Witam i życzę miłego czwartku.

A Panom i sobie również dużo zdrowia :)
pietroo / 2011-03-10 14:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ale gościu ich wodził za nos :))
dodge / 2011-03-10 11:17 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

A Panom i sobie również dużo zdrowia :)


A wszystko dzięki nim:

Akacius, Aetius, Aleksander, Angias, Atanazy, Chudio, Cyryl, Cyrius, Domicjan, Domnus, (albo Juwenalis), Ecditius, Eunoikus, Eutyches, Eutychiusz, Filoktimon, Flawiusz, Gorgoniusz, Helianus, Helias, Herakliusz, Hezychius, Jan (albo Julian), Kajus, Kandidus, Klaudiusz, Ksanteas, Leoncjusz, Lyzimach, Meliton, Mikołaj, Priskus, Sacerdon, Sewerian, Sisinus, Smaragdus (lub Bazilides), Teodul, Teofil, Walens, Walerian i Wibian (E. Gorys).


- innymi słowy 40 męczenników.

Piwa trza się napić :)
pietroo / 2011-03-10 13:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

każdy powód jest dibry :)))
Noxik / 2011-03-10 11:33 / portfel / Tysiącznik na forum
dobry wariat :)
Ale chcialbym tez przypomniec ze za tydzien mamy wielkie swieto!!!!!!
dodge / 2011-03-10 11:44 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Ale chcialbym tez przypomniec ze za tydzien mamy wielkie swieto!!!!!!


Mnie to musisz Noxik wyedukować, a nie przypominać. Z góry prosze o wybaczenie braku wiedzy :)
Noxik / 2011-03-10 11:51 / portfel / Tysiącznik na forum
Podpowiedz to konczynka, zielonosc i duuuzo duuuuzo piwa a co za tym idzie jedno z najwazniejszych dni w roku?
dodge / 2011-03-10 12:14 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Podpowiedz to konczynka, zielonosc i duuuzo duuuuzo piwa a co za tym idzie
jedno z najwazniejszych dni w roku?


Załapałem, ale na wszelki wypadek zerknąłem w kalendarz i potwierdziły się moje przypuszczenia :). Faktycznie - święto nas czeka :), a każda okazja do wypicia piwka jest dobrą okazją hehehe
Noxik / 2011-03-10 13:27 / portfel / Tysiącznik na forum
dokladnie tak :)
Guinessa dawno nie pilem a bardzo lubie to piwko, bedzie okazja.
pacco / 2011-03-10 10:47 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Amelian poprawiajac Twoj ruch zakupilem IPX troche powiedz czego spodziewasz sie po tej spoleczce??
Noxik nielogo / 94.75.72.* / 2011-03-10 11:15
pacco amelka kilka razy juz wspominala ze ma problemy z okresleniem tej gornej granicy wzrostowej :) Zreszta moze ci podac odpowiedz np: da zarobic na 100tys sztuk wacikow.....i czlowiek glupieje :)
amelian nl / 91.208.10.* / 2011-03-10 13:48
hehe własnie tak jest jak pisze Adaś :) zasięg uczę się wyznaczać dopiero ;) a to co tam niżej wkleiłam o Gancie to z DI BRE analiza ;)
pacco / 2011-03-10 10:27 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dzieki za komenty do GANTA zastanawiam sie kiedy zlapac ten nóż!!!gleboko już zanurkował chyba..
Kambodza / 2011-03-10 09:53 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
EKO EXPORT SA podpisanie aneksu do kontraktu

10.03. Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 7/2011

Zarząd EKO EXPORT S.A. informuje, że w dniu 09.03.2011 został podpisany aneks do kontraktu na próbne dostawy mikrosfery szarej "suchej", o którym była mowa w raporcie bieżącym numer 6/2011.
Aneks do kontraktu opiewa na kwotę ca. 246 tys. EUR.
Z dostawcą tym został nawiązany kontakt w lutym b.r. w czasie ostatniego pobytu Prezesa Zarządu za granicą.
Informacja ta według Spółki może mieć znaczenie dla kursu akcji, gdyż Partner ten posiada stosunkowo duże możliwości produkcyjne, stały dostęp do lagun z mikrosferą w kraju swojego działania a tempo załatwiania formalności celnych i załadunków pierwszej części surowca ( objętych kontraktem ) powoduje, że istnieje duża możliwość nawiązania stałej długotrwałej współpracy.
Ged / 2011-03-10 09:53 / Tysiącznik na forum
2011-03-10

08:57:00

(PL)-ŚRODOWISKO-RECYKLING-GIEŁDA-SPÓŁKI-KOMUNIKAT-(PL)-0-EKO EXPORT SA-PLEKEP000019-EKOEXPORT

EKO EXPORT SA podpisanie aneksu do kontraktu

10.03. Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 7/2011

Zarząd EKO EXPORT S.A. informuje, że w dniu 09.03.2011 został podpisany aneks do kontraktu na
próbne dostawy mikrosfery szarej "suchej", o którym była mowa w raporcie bieżącym numer 6/2011.
Aneks do kontraktu opiewa na kwotę ca. 246 tys. EUR.
Z dostawcą tym został nawiązany kontakt w lutym b.r. w czasie ostatniego pobytu Prezesa
Zarządu za granicą.
Informacja ta według Spółki może mieć znaczenie dla kursu akcji, gdyż Partner ten posiada
stosunkowo duże możliwości produkcyjne, stały dostęp do lagun z mikrosferą w kraju swojego
działania a tempo załatwiania formalności celnych i załadunków pierwszej części surowca (
objętych kontraktem ) powoduje, że istnieje duża możliwość nawiązania stałej długotrwałej
współpracy.


dzień dobry wszystkim! :)
Kambodza / 2011-03-10 09:54 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Ged:) Witam Wszystkich:)

Ged wyprzedziłeś mnie o całe 18 sekund;)
Ged / 2011-03-10 10:20 / Tysiącznik na forum
no cóż, można się cieszyć z podobnego toku myślenia :)

udanego dnia!
Kambodza / 2011-03-10 10:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Będzie dobrze Ged:)
Przypomina mi się zeszły rok jak po dobrych infach zero reakcji lub nawet spadki a potem ni z gruszki ni z pietruszki wzrost ponad 100% w krótkim czasie:)
Spokojnie czekamy:)
pacco / 2011-03-10 09:40 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jak głęboko moze nurkowac GANT??zna ktos ten papier??
Kambodza / 2011-03-10 10:13 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
ja nie znam ale ostatnio czytałem że obniżyli prognoze zysku ale nawet nie pamiętam za który rok ale chyba za 2010
amelian / 2011-03-10 10:16 / portfel / Tysiączniczka na forum

GANT

spółka developerska generalnie...miałam uwzględnić ją w mojej pracy lic ale struktura zbyt skomplikowana i nie dałoby się jasnych analiz robić...
amelian / 2011-03-10 10:18 / portfel / Tysiączniczka na forum
a to z wykresu 3 marca

Spółka jest wyprzedana jak wiele innych z GPW jednakże to co tym razem zwraca na siebie uwagę to skala obrotów, jaka miała
miejsce na pierwszej sesji marca. Bliskość wsparcia (15.25) w stosunku do obecnego kursu także jest techniczną zaletą i mając na
uwadze duże ryzyko w postaci łapania spadających noży oraz niską płynność to jednak ponownie można przychylnie spojrzeć na
spółkę Gant. Stop to 15.2PLN
pietroo / 2011-03-10 08:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://www.tvn24.pl/-1,1695396,0,1,meksykanin-bogatszy-od-gatesa,wiadomosc.html
pietroo / 2011-03-10 08:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam Was serdecznie

pada zza oknem, kiepska pogoda, ale humor mi dopisuje :))

udanego dnia
anpiw / 2011-03-10 07:35
Witam wiosennie Gospodarza i wszystkich Kącikowiczów. Napiszcie mi proszę na jakiej płatnej stronie mogę obserwować notowania on-line wraz z wykresami oraz ważne! ze wskaźnikami! Mam konto w m-banku, widzę na bieżąco notowania,na stooq obserwuję wskaźniki (tu jednak są z kilkunastominutowym opóźnieniem). Brakuje mi wskaźników analizy technicznej ON-LINE bez opóźnień.. Będę wdzięczna za podpowiedzi. Pozdrawiam. Ania.
kwiatek... / 2011-03-10 07:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witam Cię Aniu:)Mam pytanko czy jesteś zadowolona z usługi w mbanku?
anpiw / 2011-03-10 07:56
W zasadzie tak, mam podgląd na jedną najlepszą transakcję na papierze ale po dokonaniu stosownej opłaty udostępniają cały arkusz. Próbowałam pobawić się na Alior Banku oni z kolei mają chyba najniższe prowizje ale z przyzwyczajenia wolę jednak M-bank. Brakuje mi jedynie tego o czym napisałam powyżej. Ich analiza techniczna aktualizowana jest dopiero po godz. 20. Czasem fantazja pociąga mnie do DT a do tego jednak bieżąca analiza bez opóźnień jest nieodzowna. Pozdrawiam.
kwiatek... / 2011-03-10 07:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Chyba w wbk coś takiego jest z tego co mi kolega kiedyś mówił...
kwiatek... / 2011-03-10 07:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witam Wszystkich:)Coś śmiesznego na początek...
http://www.demotywery.pl/8679/Uwazaj-Z-Kogo-Zartujesz
pietroo / 2011-03-10 08:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

świetne :))
amelian / 2011-03-10 07:07 / portfel / Tysiączniczka na forum
Hej Kwiatku,

A myślałam, że będę pierwsza ;)

Miłego dnia dla Wszystkich :)))
kwiatek... / 2011-03-10 07:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
No widzisz jednak dzisiaj wygrałem:)
amelian / 2011-03-10 07:13 / portfel / Tysiączniczka na forum
Tak :) zamyśliłam się na chwilę a tu Kwiatek się zjawił :) co u Ciebie, jak kwity? zdrowie już ok? ćwiczysz?
kwiatek... / 2011-03-10 07:16 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak pomalutku wracam na siłownię ale przyznam się szczerze że zakwasy straszne ostatnio miałem na klatce i bicepsie:(Co do kwitów to sama widzisz gdyż mam aktualny portfel:)
amelian / 2011-03-10 07:19 / portfel / Tysiączniczka na forum
Kurcze szkoda że nie kupiłeś Cognora, jak pisaliśmy wtedy...to już chyba ze 100% up ;) Ja nie ćwiczyłam tydzień i miałam zakwasy to się nie przejmuj ;)
kwiatek... / 2011-03-10 07:20 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Amelciu pamiętasz jak pisałem?

0
2011-01-02 15:27:45 kwiatek... [ Portfel ] [ Tysiącznik na forum ]
Re: Komentarze do portfela ,,kwiatek" [3]
Ja stawiam na spółke Cognor w 2011r...Myśle że ta spółka może dać pokaźną stope zwrotu:)
amelian / 2011-03-10 07:29 / portfel / Tysiączniczka na forum
Jasne że pamiętam :) a co w konkursie obstawiłeś? też Cognor? :)
kwiatek... / 2011-03-10 07:31 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Spóźniłem się kilka dni:(Także sama rozumiesz...
kwiatek... / 2011-03-10 07:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Amelko jest jeszcze kilka perełek na których się zarobi:)
dodge / 2011-03-09 21:46 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No to ja powoli będę zbierał się, ale zanim to uczynię podrzucę Wam materiał na przebój tegorocznego lata ...

http://www.youtube.com/watch?v=iG7THSZB0o4&feature=player_embedded#at=161
amelian / 2011-03-09 20:49 / portfel / Tysiączniczka na forum
Mówcie co chcecie a nic mnie tak nie cieszy jak myśl ze zaczyna się sezon rowerowy :)))))))))))))))))))))
giero13 / 2011-03-09 20:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ja też kupuję 2 rowery na sezon i ruszam w plener, mam tak z 2km do lasu i będę sonie śmigał...

Cześć Wszystkim i miłego wieczoru:-)
amelian / 2011-03-09 21:10 / portfel / Tysiączniczka na forum
Hej Giero :))) też mam las niedaleko, w zasadzie wszystko jest niedaleko bo Rzeszów malusi hehe ;)
tomtay / 2011-03-09 20:43 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
"..Minister obrony narodowej Bogdan Klich rozmawiał z prezydentem Bronisławem Komorowskim i premierem Donaldem Tuskiem o interwencji zbrojnej w Libii. Jak dowiedziało się Radio ZET politycy uznali, że taka interwencja byłaby błędem.." - błędem, ale mus to mus i trzeba wypełniać obowiązki wobec sojuszu północnoatlantyckiego -pięknie zaczynają tłumaczyć zawczasu swoje przyszłe decyzje o wysłaniu kolejnego kontyngentu. Polacy na wszystkich frontach świata!!! :))
ad... / 62.21.32.* / 2011-03-09 20:48
generalnie, zlikwidowac wojsko, powolac kontyngent dobrzze platny cos na wzor legii cudzoziemskiej i po sprawie
tomtay / 2011-03-09 20:54 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
prawda, przynajmniej nikt ich po powrocie do kraju nie będzie stawiał pod Sąd za to, że się bronili, strzelali, dostali rozkaz od bezpośredniego przełozonego :)

a w telelewizji p*********, że Polska nie jest potęgą, oprócz USA tylko Polacy i Brytyjczycy będą walczyli na kilku frontach równocześnie, Irak, Afganistan, Libia i co tam sobie kto chce :)
i co nie stać nas? a stać!
ad... / 62.21.32.* / 2011-03-09 20:58
nastepny etap: wlasny lotniskowiec stacjonujacy na poczatku na snierdwy i mamry ale jest opcja z wyplynieciem na zatoke pucka ;)
tomtay / 2011-03-09 21:03 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jakie śniardwy panie, w naszej stoczni będziemy budować łodzie podwodne na licencji francuskiej, zdziwiło mnie to info, ale jak się produkcja rozwinie to i lotniskowiec sobie dziubniemy :))
dodge / 2011-03-09 21:13 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Poważnie? To one będą polować na te ruskie statki wojenne, co je kupili Rosjanie od Francuzów. Panoszą się chyba już po Bałtyku.
tomtay / 2011-03-09 21:21 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Poważnie, był kontrakt na na wykonianie łodzi dla francuzów, zrobili kilka czy kilkanascie sztuk i z tej samej linii produkcyjnej będą dziubali dalej dla Klicha :)
ad... / 62.21.32.* / 2011-03-09 21:09
z tego co zostanie po lodziach podwodnych ;)
tomtay / 2011-03-09 21:24 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no kochany czymś trzeba będzie patrolować tę rurkę co sobie po dnie Bałtyku, Ribentropp z Mołotowem wysmażyli :)
amelian / 2011-03-09 21:30 / portfel / Tysiączniczka na forum

Ribentropp z Mołotowem wysmażyli

;) też mnie naszło kiedyś takie skojarzenie...
dodge / 2011-03-09 22:07 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

2011-03-09 21:30:15 amelian [ Portfel ] [ Tysiączniczka na forum ]

Ribentropp z Mołotowem wysmażyli

;) też mnie naszło kiedyś takie skojarzenie...


Cieszy mnie, że masz Amelcia takie skojarzenia, bo ostatnio jak oglądałem u Lisa program to Twoi rówieśnicy i może ciut młodsi koledzy mają problem ze zdefiniowaniem zbrodni katyńskiej i ulokowaniem jej czasowo.

Pozdr.
amelian / 2011-03-09 22:36 / portfel / Tysiączniczka na forum
Też oglądałam ten program bo Lisa cenię aczkolwiek uważam że stracił pazur...zdziwiło mnie bardzo jak panowie tendencyjnie do tematu podeszli, z mojego pokolenia rzeczywiście robiąc bande debili...moze o to im chodziło i nie wierzę że nie znaleźli się ludzie , którzy udzielili właściwej odpowiedzi...z resztą tak to jest, że każde pokolenie myśli o nastepnym ze tamto głupsze ;)
amelian / 2011-03-09 20:39 / portfel / Tysiączniczka na forum
Od zeszłotygodniowego denka papier zaczął ponownie się wspinać na północ i jeżeli można wierzyć kreskom, a do tej pory technika
była pomocna, to cel 80 PLN jest obecnie w zasięgu ręki. Lutowa mega akumulacja akcji w okolicy poziomu 71 PLN pozwala sądzić, że
strona popytowa będzie dalej ciągnąć na północ notowania akcji spółki BPH, a charakter ostatniej kilkutygodniowej korekty
potwierdzałby tą tezę. Stop z poprzedniego WD wciąż obowiązuje i w przypadku aprecjacji akcji będzie go można podnieść o kolejne
kilka złotych, ale jak na razie lepiej zaczekać na rozwój wydarzeń.

A już się zamartwiałam o "mój" bank ;)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy