Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
pietroo / 2011-03-08 19:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ptaszysko jak pięknie dzisiaj poszybowało na koniec dnia.
pietroo / 2011-03-08 19:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
słaba sesja dla mnie, wszystko na czerwono
TrentX / 2011-03-08 19:05 / portfel / Tysiącznik na forum
No to po rewelacjach Tuska w sprawie OFE jutro mamy czerwien na gieldzie - tak obstawiam jak mawia Big :P , zobaczymy czy slusznie prawię jutro po poludniu ;p
amelian / 2011-03-08 17:59 / portfel / Tysiączniczka na forum
Co wyczytałam to to, że klin jest zazwyczaj formacją kończącą dany układ...tylko że ja tego klina to za fiksa rozpoznać nie potrafię....;)
amelian / 2011-03-08 18:36 / portfel / Tysiączniczka na forum
takie mam zdanie pod wykresem:
"Okres listopad ’10 – luty ’11 to
czas, w którym doszło do wyrysowania się
formacji klina, a ten zazwyczaj jest strukturą
kończącą dany układ – w tym przypadku
spadkowy."
Dla mnie klin i trójkąt to jedno i to samo...
smooth / 2011-03-08 19:39 / portfel / Tysiącznik na forum
Na czym w sensie na jakim indeksie czy papierze?
Na w20 tez nic takiego nie widzę.
Klin to zawężający się kanał skierowany wyraźnie do góry w trendzie wzrostowym ( odwrotnie w spadkowym). W przypadku takiego klina bardziej prawdopodobne jest wybicie dołem co daje silny sygnał S.
Trójkąt jest formacją konsolidacji w bok a w wybicie powinno teoretycznie nastąpić w 2/3 jego długości. Jest to formacja kontynuacji trendu, oczywiscie teoretycznie.
pietroo / 2011-03-08 19:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cechy klina zwyżkującego:

Choć w ramach formacji następuje generalnie wzrost to świadczy stopniowo o sprytnej dystrybucji akcji przez większych graczy, którzy nie sprzedadzą akcji w trakcie jednej sesji, rozkładają to w czasie i wykorzystują do tego lokalne maksima cenowe. Klin zwyżkujący zapowiada więc spadki. Okres i moment kształtowania: od kilku tygodni do kilku miesięcy.


Klin zniżkujący

W przeciwieństwie do klina zwyżkującego, ten rodzaj klina zapowiada wzrosty. Choć w ramach tej formacji następuje generalnie spadek to świadczy on o stopniowej, sprytnej akumulacji akcji przez większych graczy, którzy nie dokonają zakupu akcji w trakcie pojedynczej sesji (więc rozkładają to w czasie i wykorzystują do tego lokalne minima cenowe).
amelian / 2011-03-08 19:47 / portfel / Tysiączniczka na forum
źródło? :)
pietroo / 2011-03-08 19:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
książki i moja głowa :))
amelian nl / 77.115.242.* / 2011-03-08 17:56
Zaglądam codziennie na blog Pawła Szczepanika a tam nic...ostatni wpis z 14 lutego, bida...i jak tu żyć? ;)
Kambodza / 2011-03-08 18:02 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
he he, ugadaj się żeby na priv coś Ci podsyłał:)
amelian / 2011-03-08 18:07 / portfel / Tysiączniczka na forum
hehe...a co Ty, nie znam go na tyle ;)
Kambodza / 2011-03-08 18:14 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
napisz mu to co nam pisałaś:) że go kochasz i w ogóle i podłącz djęcie to zobaczy żeś ładna i Ci prześle:)
amelian / 2011-03-08 18:25 / portfel / Tysiączniczka na forum
jezu, nigdy nie pisałam że go kocham, zwariowałeś Kam? ;) a wygląd to rzecz gustu...
Kambodza / 2011-03-08 18:27 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
więc znowu mi się miesza wszystko;)
pietroo / 2011-03-08 19:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
napisała, że mogłaby za niego wyjść :))
Kambodza / 2011-03-08 19:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
no tak, było coś takiego:)
amelian / 2011-03-08 19:46 / portfel / Tysiączniczka na forum
hehe to mnie ożenili ze Szczepanikiem, nieźle;) pisałam to raczej w przenośni bo gośc jest mega mądry i oczytany a nie ma nic lepszego w zyciu niż trafić na takiego człowieka, inaczej niż gorszego niż trafić na głupka...ale zamążpójścia nie planuję póki co więc te tematy odległe o lata świetlne ;)
pietroo / 2011-03-08 20:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wiadomo, młoda jeszcze jesteś

ale przyjdzie na to czas
amelian / 2011-03-08 18:38 / portfel / Tysiączniczka na forum
z przepracowania tak chyba jest ;) ja ostatnio wzięłam przykład z Ciebie i o 22 już do snu się szykuję ;)
amelian nl / 91.208.10.* / 2011-03-08 14:06
Witajcie :)))

Dziękuję Wszystkim za życzenia, swięto kobiet obchodziłam zawsze ;)

Pozdrawiam serdecznie
pietroo / 2011-03-08 15:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Kobietko

powiedz co powiesz na Optyka, rośnie jak na drożdzach
Kambodza / 2011-03-08 15:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
A Ty go masz czy wywaliłeś?
Bo cos mi się kojarzy że mówiłeś że poszedł a w portfolio masz:)
Może mi już się miesza wszystko;)
pietroo / 2011-03-08 15:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wywaliłem, ale nie z portfela
amelian nl / 91.208.10.* / 2011-03-08 15:33

Może mi już się miesza wszystko;)

Kam nie martw się mi też się miesza...;) Piotrek tak to już jest że raz wykres danego papiera wygląda dobrze a raz źle i nie zawsze utrafisz...parę dni temu nie było oznak ku temu aby go kupowac, z kolei za parę dni zobaczymy jaka formacja się z tego wyklaruje, stawiam albo na RGR albo na podwójny szczyt...
pietroo / 2011-03-08 16:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
może masz i rację, gdybym był bardziej cierpliwy to może wyszedłbym na swoje, kiedyś już tak miałem z GOA, wszyscy posprzedawali ze stratą, a ja czekałem, czekałem i wyszedłem na swoje, nie zawsze trzeba iśc z prądem

kilka stówek poszło w plecy
TrentX / 2011-03-08 13:58 / portfel / Tysiącznik na forum
Powitac ;]

zyczenia serdeczne :) dla kobietek odwiedzajacych kabze Piotrka ;]
kwiatek... / 2011-03-08 13:45 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Na ici względny spokój.....
pietroo / 2011-03-08 15:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
spodziewałeś się szału?
kwiatek... / 2011-03-08 15:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Troszkę większego obrotu ale jak narazie nie jest źle....
bez nicka / 188.33.122.* / 2011-03-08 12:16
Witam Panów i Panie niech i w tym portfelu wierszyk dla pań w tak miłym dniu zostanie.Bądżcie bardzo mądre bądzcie bardzo miłe.bądzcie zawsze szczere.miejcie wszystkie zalety niech z Was wyrosną idealne kobiety
kazumi / 2011-03-08 12:14 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
A Paniom składam najlepsze życzenia w Dniu Ich Święta:)
przyłączam się do tych życzeń od Panów :-)
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet dla Pań odwiedzających kącik !!!!!!!!
pietroo / 2011-03-08 12:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

widzę, że ładnie się zapakowałeś w Synthos i Borka, kupiłeś na long?
kazumi / 2011-03-08 12:44 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć
kupiłeś na long?

tak jakby...tzn. trzymam bez jakiś impulsywnych ruchów spowodowanych zachowaniem kursu, a horyzont i poszczególne zaangażowanie uzależniam od tego co się będzie działo w samych spółkach...obie spółki są po niemałych wzrostach od dna bessy toteż trzeba uważać...
pozdr
pietroo / 2011-03-08 13:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
widzę, że u Biga coraz więcej osób robi zakusy na Sygnity, nie interesuje Cię ta spóła?
kazumi / 2011-03-08 14:13 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
widzę, że u Biga coraz więcej osób robi zakusy na Sygnity
nie czytałem o tym...
Sygnity, nie interesuje Cię ta spóła?
nie znam tego waloru...ale jak sporo osób się u Biga tymi akcjami interesuje to pewnie coś jest na rzeczy..
pietroo / 2011-03-08 11:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Opowieść pewnej imprezowiczki:


> > > Wczoraj wybrałam się na imprezę z moimi koleżankami.
> > > Powiedziałam mojemu mężowi,że wrócę o północy.
> > > Obiecuje ci kochanie,nie wrócę ani minuty później-powiedziałam i
> > > wybyłam.Ale impreza była cudowna!!!Drinki,balety,znów drinki,znów
> > > balety, i jeszcze więcej drinków,było tak fajnie,że zapomniałam o
> > > godzinie!!!!Kiedy wróciłam do domu była 3 nad ranem.Wchodzę do
> > > domu,pocichutku otwieram drzwi,a tu słyszę tą wściekłą kukułkę w zegarze
> > > jak zakukała 3 razy.Kiedy się zorientowałam,że mój mąż się obudzi przy
> > > tym kukaniu,dokończyłam kukać sama jeszcze 9 razy...
> > > Byłam z siebie bardzo dumna i zadowolona,że chociaż pijana w cztery
> > > dupy,nagle taki dobry pomysł przyszedł mi do głowy-po prostu uniknełam
> > > awantury z mężem...!!!!!!Szybciutko położyłam się do łóżka,myśląc jaka
> > > to ja jestem inteligentna!Ha!!!!!!
> > > Rano,podczas śniadania,mąż zapytał o której wróciłam zimprezy,więc mu
> > > powiedziałam,że o samiutkiej północy,tak jak mu obiecałam.On od razu nic
> > > nie powiedział,nawet nie wyglądał na podejrzliwego.Oh jak dobrze jestem
> > > uratowana....-pomyślałam i prawie otarłam pot z czoła.
> > > Mój mąż,po chwili,spojrzał na mnie serio,mówiąc:Wiesz musiamy zmienić
> > > ten nasz zegar z kukułką.Zbladłam ze strachu,ale pytam pokornym
> > > głosem:Taaak????A dlaczego,kochanie?
> > > A on na to:Widzisz dziś w nocy,kukułka zakukała 3 razy,potem-nie wiem
> > > jak to zrobiła-krzyknała O k****!!! znów zakukała 4 razy,zwymiotowała w
> > > korytarzu,zakukała jeszcze 3 razy i padła na podłogę , kuknęła
> > > jeszcze raz,nastąpneła na kota i rozwaliła stolik w salonie.A
> > > potem,powaliła się koło mnie i kukając ostatni raz-puściła se głośnego
> > > bąka i szybko zaczeła chrapać...
pietroo / 2011-03-08 09:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Eurodolar coraz dalej od szczytu

Słabszy początek na eurodolarze

Dzisiejszy dzień eurodolar rozpoczyna od minimalnej zmienności. Kurs po wczorajszym osunięciu się sponad poziomu 1,40 obecnie znajduje się w okolicy 1,3950. Takie zachowanie głównej pary może wskazywać na to, że inwestorzy zignorowali poranną wypowiedź członka Zarządu EBC Lorenzo Bini Smaghia. Stwierdził on bowiem, że bank centralny nie powinien wahać się w działaniach, które miałby zapewnić stabilność cen w Strefie Euro. Dodał także, że rosnące ceny surowców energetycznych i żywności są stałym zjawiskiem, co w połączeniu z brakiem zmian w poziomie stóp od dwóch lat może skutkować w przyszłości zacieśnianiem polityki monetarnej. Natomiast za osłabieniem wspólnej może stać powrót obaw inwestorów związanych z sytuacją w Libii. Coraz częściej bowiem pojawiają się głosy o wprowadzeniu zakazów lotów nad tym krajem, co będzie się to wiązać z interwencją zewnętrzną.

Złoty traci od rana

Poniedziałkowe umocnienie się rodzimej waluty kontynuowane przez chwilę na początku wtorkowej sesji w Europie, zostało szybko wyhamowane. Kurs USD/PLN po dotarciu do poziomu 2,8335 zawrócił i kształtuje się na poziomie 2,8430. W podobny sposób zachowała się druga para EUR/PLN, która po teście poziomu 3,96 powróciła do poziomu 3,9660. Czynnikiem wpływającym na osłabienie złotego jest poranna wypowiedź członka Rady Polityki Pieniężnej Andrzeja Kaźmierczaka. Stwierdził on bowiem, że podwyżka stóp procentowych może zaowocować zahamowaniem tempa wzrostu gospodarczego w Polsce, a nie ograniczeniem poziomu inflacji.

Pustki we wtorkowym kalendarium

Dzisiejszy dzień nie przyniesie nam żadnych istotnych publikacji makroekonomicznych, dlatego też rynki w dużej mierze mogą być uzależnione od bieżących informacji napływających ze świata.

Michał Mąkosa
pietroo / 2011-03-08 09:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Komentarz do rynku złotego - kolejne gołębie sygnały z RPP


Kolejny gołębi sygnał napłynął z Rady Polityki Pieniężnej. Po tym jak wczoraj w takim tonie wypowiedziała się Elżbieta Chojna-Duch i Anna Zielińska-Głębocka, dziś wsparł je Andrzej Kaźmierczak.

Kaźmierczak uważa, że zaostrzenie polityki monetarnej mogłoby nie tylko nie zahamować inflacji, ale też mogłoby przyczynić się do ograniczenia tempa wzrostu polskiej gospodarki. Przede wszystkim dlatego, że inflacja została wywołana szokami zewnętrznymi, a nie czynnikami popytowymi na które Rada ma wpływ.

Kaźmierach swoim głosem wspiera gołębie sygnały jakie od pewnego czasu wysyłają inni członkowie Rady Polityki Pieniężnej. Wprawdzie jego głos brzmi donośniej, ale nie ma decydującego znaczenia w kwestii kształtowania się stóp procentowych. Dlatego wciąż można zakładać, że Rada w umiarkowanym tempie będzie zaostrzała politykę monetarną.

Słowa Kaźmierczaka nie mają istotnego wpływu na notowania złotego, który dziś rano lekko traci do głównych walut, po tym jak wczoraj równie w niewielkim stopniu zyskał na wartości. O godzinie 09:16 kurs USD/PLN testował poziom 2,8454 zł, a EUR/PLN 3,9691 zł. W kolejnych godzinach notowania obu par powinny być w głównej mierze uzależnione od sytuacji na rynkach globalnych. Im będzie ona lepsza, tym większe prawdopodobieństwo umocnienia polskiej waluty. I odwrotnie.

Sytuacja techniczna na wykresach USD/PLN i EUR/PLN od pewnego czasu istotnie się nie zmienia. Trend boczny w przedziale wahań z ostatnich tygodni niezmiennie jest scenariuszem bazowym dla dolara. Nieco zmniejszyło się natomiast w ostatnich dniach prawdopodobieństwo wybicia euro powyżej 4 zł, ale wciąż ten scenariusz jest aktualny. Dopiero spadek poniżej 3,95 zł prowadziłby do utworzenia na wykresie podażowej formacji podwójnego szczytu, zapowiadając spadek kursu EUR/PLN przynajmniej w okolice 3,90 zł.


Marcin R. Kiepas
pietroo / 2011-03-08 09:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no i lekka korekta na Petrolu
kwiatek... / 2011-03-08 09:14 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ucieczka z Oila na całego.....
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy