Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
giero13 / 2011-03-04 21:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam już weekandowo-ostatkowo;-)

Dziś trochę się alkoholizuję...

Mam kurcze problem nie lada i tu Amelce pytanie zadam,
Chciałbym kobitkę zaskoczyć w dniu kobiet,
Może będzie miła i coś fajnego podpowie;-)

Kolacje poczty kwiatowe już wypróbowałem, a jakoś ostatnio nie mam weny na romantyzm...

Pozdrawiam:-)
amelkaaa / 83.25.83.* / 2011-03-04 21:11
najwieksze zaskoczenie bedzie jak nic nie zrobisz.......
tomtay / 2011-03-04 21:16 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
albo będziesz dziś trzeźwy ;)
giero13 / 2011-03-04 21:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
To już raczej dziś się nie uda...
Ged / 2011-03-04 22:10 / Tysiącznik na forum
posprzątaj w mieszkaniu :)

dobry wieczór :D
tomtay / 2011-03-04 22:13 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
obiecaj, że będziesz więcej pomagał w domu przy sprzątaniu, czyli bedziesz wiecej poza domem i tak pomożesz, że nie będziesz przeszkadzał :)
pietroo / 2011-03-04 19:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tydzień ze stopami procentowymi w tle

Oczekiwania na decyzję EBC ws. stóp

Początek tego tygodnia eurodolar rozpoczął od silnego wzrostu, zbliżając się do poziomu z początku lutego. Czynnikiem wspomagającym popyt było oczekiwanie uczestników rynku na podwyżkę stóp procentowych w Strefie Euro. Skala przypuszczeń była na tyle duża, że lekko niższy od szacunków odczyt inflacji w Eurolandzie, który obniżył się o 0,1% do poziomu 2,3% nie spowodował zahamowania wzrostów. Dopiero mieszane dane zza oceanu w postaci lepszego od prognoz odczytu indeksu Chicago PMI połączonego z gorszym indeksem podpisanych umów kupna domów, który spadł do -2,8% popsuły nieznacznie nastroje i powstrzymały eurodolara przed ustanowieniem nowego tegorocznego szczytu. We wtorek sesja europejska nie przyniósła większych zmian. Główna para nadal testowała poziom 1,3850, a rynek niezbyt reagował na publikowane tego dnia dane makroekonomiczne. Większość z nich bowiem uzyskała wynik zgodny z prognozami, tylko stopa bezrobocia w Strefie Euro obniżyła się nieznacznie z poziomu 10% do 9,9%. Tego dnia większe ruch nastąpiły w sesji amerykańskiej. W czasie wystąpienia Bena Bernanke, kurs zaczął spadać, co było reakcją na stwierdzenie szefa FED, że wysokie ceny ropy mogą mieć tylko czasowy wpływ na inflację, lecz wydłużenie ich oddziaływania może przyhamować rozwój gospodarczy w Ameryce.

Jastrzębi ton poderwał eurodolara

Wieczorny wtorkowy spadek szybko został odrobiony w środę, kiedy kurs powrócił w okolice poziomu 1,3850 i chwilowo go przekroczył. Przyczynił się do tego wysoki odczyt inflacji PPI, która wyniosła 6,1% r/r, czyli o 0,8% więcej od prognozy, a także spadek obaw w związku zapewnieniem ze strony Arabii Saudyjskiej o możliwości zwiększenia wydobycia ropy naftowej w celu pokrycia niedoborów wywołanych zamieszkami w Libii. Prowzrostowe okazały się również pierwsze dane z amerykańskiego rynku pracy. Raport ADP wzrósł do 217 tys., w stosunku do zapowiadanego spadku. Po tym szybkim powrocie kurs ustabilizował się i nie wykazywał większych zmian w oczekiwaniu na czwartkowa posiedzenie Rady Prezesów EBC. Skupienie uwagi na tym wydarzeniu spowodowało, że publikowane tego dnia dane na temat PKB i indeksu PMI dla usług w Strefie Euro przeszły bez echa. Również decyzja o pozostawieniu stóp na niezmienionym poziomie w otoczeniu dużych oczekiwań podwyżki nie wywołała dużych zmian. Kurs wzrósł znacznie dopiero w czasie konferencji, na której J. C. Trichet wypowiedział się w jastrzębim tonie. Dał on do zrozumienia, że podwyżka w kwietniu jest możliwa, a bank nadal zachowuje „wysoką czułość”. Silny wzrost pary EUR/USD zatrzymał się w okolicy 1,3970 i pozostawał w tych okolicach, aż do końca tygodnia. Nawet kolejne pozytywne publikacje z amerykańskiego rynku pracy w postaci mniejsze liczby wniosków dla bezrobotnych, spadku stopy bezrobocia i znacznego wzrostu liczby zatrudnionych w sektorze poza rolniczym nie wpłynęły na umocnienie dolara.

EUR/USD blisko 1,40

W tym tygodniu eurodolar przebył długa drogę. Słabości amerykańskiej waluty połączona z dużymi oczekiwaniami ws. podwyżki stóp umożliwiły wspólnej walucie na umocnienie się z wartości 1,3715 prawie do poziomu 1,40. Przekroczenie tej wartości może być trudne, a inwestorzy podparci danymi z rynku pracy będą teraz coraz baczniej spoglądać na Federalną Komisję Otwartego Rynku i jej decyzję ws. stóp.

Złoty zmienny, decyzja Rady bez znaczenia

Poniedziałek dla złotego upłynął pod znakiem aprecjacji, a obie pary walutowe znalazły się w okolicy istotnych dla siebie poziomów wsparcia. W dużej mierze powodem takiego zachowania rodzimej waluty był wzrost na eurodolarze. Również uda aukcja polskich bonów skarbowych i nowe umowy kredytowe z EBI poprawiły nastawienie inwestorów do rodzimej gospodarki. Dobry nastrój nie trwał jednak zbyt długo i następnego dnia złoty stracił całe umocnienie wypracowane poprzedniego dnia. Na taki obrót sytuacji złożył się przede wszystkim gorszy odczyt indeksu PMI dla przemysłu, który spadł o 1,8 pkt do poziomu 53,8 pkt, a także malejące oczekiwania w stosunku do podwyżki stóp procentowych przez RPP. Sytuacja ponownie odwróciła się w środę rano. Wzrosty na głównej parze pozwoliły złotem znów się umocnić. W większej mierze udało mu się to wobec amerykańskiej waluty, która znów powróciła w okolice wsparcia na 2,86. Na odwrócenie kierunku wpłynęła chwilowo decyzja RPP o pozostawieniu głównej stopy na poziomie 3,75%. Jednak słowa Marka Belki sugerujące, że styczniowa podwyżka nie była jednorazowym działaniem, a Rada bogatsza w marcowe prognozy inflacji może zmienić swoje stanowisko wywołało umocnienie złotego.

Decyzja EBC poróżniła pary złotowe

Czwartkowa decyzja EBC o pozostawieniu stóp w połączeniu z jastrzębim tonem komentarza szefa EBC wywołała rozbieżności w notowaniach par złotowych. Kurs USD/PLN spadł jeszcze bardziej i pod koniec tygodnia dotarł w okolice kolejnego istotnego poziomu 2,84. Na drugiej parze nastąpił natomiast wzrost,
pietroo / 2011-03-04 19:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cd....


który znów zbliżył kurs EUR/PLN do oporu na 4,00. Jednak poziom ten, który już raz zdołał się obronić i tym razem może nie być łatwy do pokonania.

Michał Mąkosa
amelian / 2011-03-04 19:24 / portfel / Tysiączniczka na forum
http://www.youtube.com/watch?v=aBKcKQHZXks
amelian / 2011-03-04 19:07 / portfel / Tysiączniczka na forum
Ale mi zimno okropnie...aż się nie chce z domu wychodzić...w Rzeszowie dziś jedyna co to było w miarę w dzień a tek to straszne zimno i snieg jeszcze leży
pietroo / 2011-03-04 19:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wieczorem to wszędzie mróz wraca, ale w ciągu dnia było super :)))

Spacer w taki dzień to wspaniała sprawa.
pietroo / 2011-03-04 16:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Darek widziałeś miedziaka? Nieźle lata.
tomtay / 2011-03-04 12:06 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
można się zalogować na stronę uefa, ale tylko angielską, polska dochodzi prawie do końca i "pasek wraca". nie wybierać języka polskiego, bo wyrzuca ze strony (jak wyrzuci można cofnąć stronę, nie zrywa połączenia), można zmienić walutę na złotówkę i ognia! uwaga tylko na kratkę, że zgadzasz się na bilety w innym przedziale cenowym, należy świadomie zaznaczyć lub nie! na koniec przyślą maila, że successfully :))
pietroo / 2011-03-04 14:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dzięki Tomas :))

pójdę Twoim "szlakiem"
amelian / 2011-03-04 18:07 / portfel / Tysiączniczka na forum
kurcze, to może rzeczywiście english wybrać ;)
pietroo / 2011-03-04 18:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wtedy posadzą Cię z angielskimi kibicami :))
amelian / 2011-03-04 19:01 / portfel / Tysiączniczka na forum
fajnie, poćwiczę angielski przy okazji ;)
tomtay / 2011-03-04 19:21 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ciekawe gdzie Francuzi będą grali :)
pietroo / 2011-03-04 19:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a co chcesz się we francuskim podciągnąć?
tomtay / 2011-03-04 19:39 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
fajnie by było na sektorach obcojęzycznych, zwłaszcza jakby browar sprzedawali, a cóś Lato brzęczał, że browarozol ma być, tylko nie wiem czy w "strefach kibica" przed stadionem czy na samym stadionie też :)
pietroo / 2011-03-04 19:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
będzie pewnie wszędzie, już dzisiaj podają piwo na stadionach w Europie

tylko pijany nie kupi następnego kubka piwka
tomtay / 2011-03-04 20:00 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
kupi mi ten ziomal, który akurat stoi najbliżej dystrybutora ;)
needle / 2011-03-04 12:05 / Bez rangi
1/ dopisałem jeszcze coś pod zadaną przez Ciebie kwestią, ale chyba już nie miałes czasu poszukać:-(
2/oceniam Twój portfel jak najbardziej ryzykowny ze wszystkich (akcyjnych) jakie widziałem dotąd
wnioski wyciągniesz sam..., albo i nie

powo dalej
I.
pietroo / 2011-03-04 14:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj,

szukałem i znalazłem, dziękuję za odpowiedź, odpisywałem Ci

wyciągam wnioski

pozdrawiam serdecznie
Kambodza / 2011-03-04 12:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Hej Igła:)
Bardzie niż mój nawet?;) Chodzi mi o moją dywersyfication;)
Pozdro

Ps. Byłes wtedy w tym kinie?:)
pacco / 2011-03-04 10:53 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Pieeeetrooooillll!
pietroo / 2011-03-04 09:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Synthos zaraz do 5 zł dobije :))
pietroo / 2011-03-04 07:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam serdecznie

udanego dnia życzę
mk72 / 95.40.4.* / 2011-03-04 07:49
Cześć Wszyskim Witaj Piotrek

zapewne juz na dniach ruch gpf się zacznie. Daj zyskom rosnąć i przypomnij sobie naszą rozmowę na priv ;-)))

Petrola warto mieć spekulacyjnie- dzisiaj będzie szarpanie po mojemu jak zjadą to max 7,10-,7,20. Chociaz nie do konca jaestem pewny czy zjadą

Do depa powoli wracaj takie mam przemyslenie w tym temacie- wiem że ocenisz je abstrakcyjnie ale wracaj;-)
pietroo / 2011-03-04 08:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Marcin

widzisz, że daję zyskom rosnąć, tyle juz czekamy na GPF, to nie po to aby sprzedać po 5 gr

Petrol obserwuję

a depa nie sprzedałeś? myślałem, że już go nie masz

pozdrawiam
mk72 / 95.40.4.* / 2011-03-04 08:56
pusciłem ze stratą i odkupiłem ponizej 60 groszy- gram na nim obecnie

Amelka - owszem to spółka śmieciowa jest i bez fundamentów. Ale jak każdy smieć odbija

ten czas nadchodzi i głupio jest stać i patrzeć z boku jak strata którą miałem by się zmniejszyła do tej którą zrealizowałem. Takie jest podłoże mojego wpisu do Piotrka

Na koniec powiem tak- kiedys o ile sięnie myle kupiłaś gpf po 3 później odsprzedałaś w cenie bo to śmieć. Po kilku miesiącach możesz go puścić po 5 na wczoraj a jak będzie dzisiaj i za tydzień tego nikt nie wie.

Podaj mi spółkę na której w pół roku zarobiłaś 70 % .

Oczywiście rozumiem że kazdy ma swoją strategie i nikt jej nie może podważać.
Ale podkreślam KAŻDY MA SWOJĄ STRATEGIE I NIKT JEJ NIE MOZE PODWAŻAĆ.

Jak się ktoś decyduje na handel smieciami to musi i cierpiec i się cieszyć.
A poddawać sie w życiu nie ma potrzeby.

Tyle moich przemysleń w tym temacie

P.S. Witaj Słońce;-)
amelian nl / 91.208.10.* / 2011-03-04 10:00

Podaj mi spółkę na której w pół roku zarobiłaś 70 % .

Sybthos :))) i jeszcze zarobię na nim kupę kasy bo jest nadal w trendzie wzrostowym i nie ma przesłanek ku jego złamaniu....
MK 72 / 2011-03-04 10:08 / (Marcyś)
no widzisz i jest takowa. GPF również do takich złotych strzałów się zalicza.-)

Za 2 tygodnie zapytam się o inny poziom wzrostu- zobaczymy czy znajdziemy równie coś wyjatkowego
pietroo / 2011-03-04 09:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
lubicie się przekomarzać :))
mk72 / 95.40.4.* / 2011-03-04 09:08
wymieniamy poglady które pokazują jaki mamy stosunek i dystans do życia;-)))
pietroo / 2011-03-04 09:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jak dzisiaj prognozujesz GPF? ruszą 6 gr?
MK 72 / 2011-03-04 09:18 / (Marcyś)
ruszą to już raczej przesądzone- w okresie 6 m-cy to 3 podejście i zakończy się sukcesem
pietroo / 2011-03-04 09:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
na 5 gr coraz więcej dosypują, a to dla mnie ważne, oby juz 4 gr nie było po lewej stronie
MK 72 / 2011-03-04 09:30 / (Marcyś)
Piter to już historia po mojemu;-) tak jak i wczorajszy dzień;-)
amelian / 2011-03-04 08:28 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witajcie :)))

Do depa powoli wracaj takie mam przemyslenie w tym temacie- wiem że ocenisz je
abstrakcyjnie ale wracaj;-)

za Chiny Ludowe nie wrócił bym do Depa na miejscu Piotrka, Piotrek nie daj się....;) No nie wierzę tyle społek na parkiecie to dlaczego Dep akurat?
mari40 / 2011-03-04 08:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witajcie
Dep nigdy więcej - za dużo mnie kosztowała :(
Miłego dzionka życzę :)
pietroo / 2011-03-03 21:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
szkoda, że Adaś odchodzi

juz skoki nie będą takie same i stracą na popularności w Polsce
pietroo / 2011-03-03 21:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

2011-03-03 18:01:00 Kambodza [ Portfel ] [ Tysiącznik na forum ]
Re: Komentarze do portfela "pietroo" [0]
na chwile obecną Petro dla mnie za drogie.
Jak gadałem z Tobą Piter wczoraj to było po 7.3 a zajechałem na chate i już był ponad
7.7. Póki co odpuszczam



wierzę, dzisiaj spadło i mimo iz Marcin uważa, że nie będzie na nim 6 z przodu, to ja myślę, że jednak spadnie
pietroo / 2011-03-03 21:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Słowacka policja aresztowała przedsiębiorcę, który poprzez oszustwa podatkowe naraził skarb państwa na straty sięgające 29 mln euro.

Nieuczciwy biznesmen ze wschodniej Słowacji, kierujący kilkudziesięcioma firmami, w latach 2007-2010 kazał sobie wypłacać zwrot podatku VAT od transakcji istniejących jedynie na papierze.

"W tych firmach sprzedawał towary sam sobie, kupował dla siebie, umowy zawierał ze sobą ustnie, a płatności za towar dokonywał gotówką i zawsze samemu sobie" - wyjaśniał w środę na konferencji prasowej w Bratysławie szef resortu finansów Ivan Miklosz. Dodał, że mężczyzna był właścicielem 77 firm i zajmował się m.in. handlem świńskim nawozem czy drewnianymi kołkami.

Według słowackich mediów przedsiębiorca Mikulasz V. ma także restauracje, setki hektarów winnic i piwnic z winem tokajskim. Sam podkreślał, że majątek zdobył w sposób zgodny z prawem, choć słowacka policja już niejednokrotnie z różnych przyczyn prowadziła przeciw niemu dochodzenie.

Lewicowy dziennik "Pravda" pisał także o bliskich związkach biznesmena ze słowackimi politykami i jego udziale w wielu oficjalnych wydarzeniach, w tym inauguracji prezydenta Ivana Gaszparovicza.

Policja obecnie zabezpiecza dowody. Przedsiębiorcy, jeśli zostanie skazany, grozi od siedmiu do 12 lat więzienia.
CIERPLIWY GRACZ / 2011-03-03 18:17 / portfel / Tysiącznik na forum
a jak wasza at widzi PKO jutro?
i czy wig20 pojdzie na nowe szczyty bo Ci co czekali na 2500 na w20 sie rzucą do tego uciekającego pociągu?
amelian / 2011-03-03 18:29 / portfel / Tysiączniczka na forum

PKO

reko fundamentalne ma powyżej 50 PLN i prędzej czy później tam się znajdzie ;)
CIERPLIWY GRACZ / 2011-03-03 18:33 / portfel / Tysiącznik na forum
o widzisz
i Cie trzymam za słowo...:)

a widziałem ze pewna spółka na litere ssssss dzisiaj sobie dobrze poczynała.......
pozazdroscic tylko .......pozazdroscic

P.s i to jest jak najbardziej szczera zazdrość....:)
amelian / 2011-03-03 18:36 / portfel / Tysiączniczka na forum

ze pewna spółka na litere ssssss

a nie na literę P...;) ? P jak Perła ;) ohh żeby szczęście opierało się tylko na GPW............
CIERPLIWY GRACZ / 2011-03-03 18:38 / portfel / Tysiącznik na forum
nie rozumiem............czyżbyś nie miała szcześcia poza GPW?
amelian / 2011-03-03 18:45 / portfel / Tysiączniczka na forum
hehe...mam i to za dużo aż czasem, przejściowe problemy z uczelnią...tam gdzie najmniej się spodziewałam
CIERPLIWY GRACZ / 2011-03-03 18:50 / portfel / Tysiącznik na forum
dasz sobie rade
sie nie przejmuj, a jak sa gupi to niech spadają, poradzisz sobie
a dużo pączków dziś zjadłaś?
amelian / 2011-03-03 18:56 / portfel / Tysiączniczka na forum

sa gupi

nie są...;)))
trzy zjadałam i mam jeszcze dwa w planie :))) pączkwó to trzeba dużo jeść dziś im więcej tym lepiej hehe ;)
CIERPLIWY GRACZ / 2011-03-03 19:02 / portfel / Tysiącznik na forum
jestem za ja 4
tylko że mi poziom cukru chyba skoczył od tego obżarstwa
a jakie masz kłopoty na uczelni?
CIERPLIWY GRACZ / 2011-03-03 19:03 / portfel / Tysiącznik na forum
a może nie powinienem pytać na szerokim forum
troche tak dziwnie...........jak nie chcesz nie mów.......
chyba że .............
amelian / 2011-03-03 19:14 / portfel / Tysiączniczka na forum

jak nie chcesz nie mów.......

pozwól, że skorzystam z tego przywileju ;)
CIERPLIWY GRACZ / 2011-03-03 19:17 / portfel / Tysiącznik na forum
chyba że.........
jest jeszcze taka opcja
nie zapytasz co oznacza?
amelian / 2011-03-03 19:32 / portfel / Tysiączniczka na forum
o właśnie, a co to oznacza? ;)
CIERPLIWY GRACZ / 2011-03-03 19:38 / portfel / Tysiącznik na forum
droczysz sie ze mną?
amelian / 2011-03-03 19:45 / portfel / Tysiączniczka na forum
ja? skąd...? spadam na siłkę, wrócę nieprędko ;)
CIERPLIWY GRACZ / 2011-03-03 19:47 / portfel / Tysiącznik na forum
szykujesz sie do walki z Pudzianem?
leć
dobranoc
amelian / 2011-03-03 18:10 / portfel / Tysiączniczka na forum

6 jest bardzo mocne wsparcie

no i czego się doczekaliśmy...? ;) Kam używa terminologii AT ;) łał ;)
Kambodza / 2011-03-03 18:13 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
he he, już żałuje że to napisałem;)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy