Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
dodge / 2011-02-26 21:04 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć

Byłem dzisiaj na zakupach w Carrefourze i przy jednej półce poczułem się jak za PRL'u. Słuchajcie - kartka wisiała z informacją, że na jednego klienta przysługuje ino 10 kg. cukru. Inna sprawa, że póła była pusta - cukru nie było już w sprzedaży. Wykupiony.

Miłego weekendu

Pozdr.
pietroo / 2011-02-26 22:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

póła była pusta



cukier ma kosztować koło 5 zł, rośnie cena z dnia na dzień

pozdraawiam
ad... / 178.180.201.* / 2011-02-26 21:16
cena cukru rosnie z dnia na dzien, przynajmniej w centralnej polszy, najsmieszniejsze jest to ze 2 lata temu zlikwidowano cukrownie z powodu braku rentownosci... ehh ta krotkowzrocznosc zarzadu
Pooh nl. / 95.40.39.* / 2011-02-26 23:49
Patrząc na wykres, to może rosnąć i do nieba, ale bardziej prawdopodobny jest koniec bańki.
Pzdr.Q
amelian / 2011-02-26 17:15 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witajcie :)))

Na dworzu cieplutko

w mojej ocenie zimno cd...;)
Super mam przedmioty w tym semestrze :) ale poziom hard...na zajęciach portfel inwestycyjny wykładowca zdążył omówić wszystkie instrumenty finansowe z naciskiem na opcje i swapy, na zarządzaniu bankiem dowiedziała się że nie można mówić złotówka ( bo nie ma dolarówki i eurówki ;) tylko złoty polski a na zaawansowanej rachunkowości siedzę jak na tureckim kazaniu ;)
amelian / 2011-02-26 17:21 / portfel / Tysiączniczka na forum
http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/o_nbp/zarzad/malgorzata_zaleska.html

z tą Kobitką mam wykład, prowadzi świetnie ale ludzie mowią że często zastępstwa robi a szkoda
ad... / 178.180.201.* / 2011-02-26 17:58
nic tylko pogratulowac udanej wykladowczyni :)
amelian / 2011-02-26 18:22 / portfel / Tysiączniczka na forum
dziękuję :) opowiada nam tak: wstaję codziennie rano i mówię sama do siebie - Małgorzato ludzie myślą inaczej...;) i to pomaga mi żyć ;) albo to: wg najnowszych badań 6% ludzi rozumie o czym czyta i co się do nich mówi ;)))
ad... / 178.180.201.* / 2011-02-26 18:23
:))) i do tego z poczuciem humoru
amelian / 2011-02-26 18:24 / portfel / Tysiączniczka na forum
tak :) tylko najgorsze jest to, że często zastępstwa robi
ad... / 178.180.201.* / 2011-02-26 18:25
przywilej tych ktorzy maja duzo na glowie :) korzystaj z tych rzadkich wizyt p. Malgorzaty :)
pietroo / 2011-02-26 18:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
moim zdaniem bardzo korzystnie wygląda na tym zdjęciu, ciekawe jak w rzeczywistości
amelian / 2011-02-26 18:23 / portfel / Tysiączniczka na forum
ponoć wygladała nieprzeciętnie w długich włosach...
ciekawe jak w rzeczywistości

a jak myślisz? świetnie ;)
ad... / 178.180.201.* / 2011-02-26 18:22
ja tu o dorobku naukowym :)
amelian / 2011-02-26 18:25 / portfel / Tysiączniczka na forum
a Piter jak zwykle o jednym...hehe
pietroo / 2011-02-26 19:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dorobek naukowy bardzo imponujący, do tego w tak młodym wieku, podziwiam
Kambodza / 2011-02-26 12:10 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie:)
Justyna srebro ale i tak dobrze jest:)
Na dworzu cieplutko także spacer wskazany:)
Miłego dzionka
pietroo / 2011-02-26 11:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam serdecznie w sobotnie południe

zimno, ale fajna pogoda na spacer, polecam :))

główa mnie trochę boli po wczorajszym piwku :))

miłego dnia życzę
cierpliwyyy / 83.25.97.* / 2011-02-25 21:53
ciekawych rzeczy sie można tu od Was nauczyć..........fajnie sie czyta prawdziwe historie zwyczajnych ludzi o których nikt w prasie nie napisze i pomnika nie postawi.......
to dobrze że piszecie o takich sprawach.........
sądze że nie tylko ja z przyjemnością i zainteresowaniem czytam............
miłego weekendu państwu życzę i pozdrawiam serdecznie
dodge / 2011-02-25 21:42 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
3-2 dla Cracovii
dodge / 2011-02-25 21:28 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

jedź na Bielarus


Wcześniej upewnij się czy nie masz potomków z Białorusi, bo Cię już z Białorusi nie wypuszczą zanim nie dopełnisz formalności - tak z miesiąc to trwa, jak posmarujesz ...

To tylko wstęp do historii, którą opiszę - prawdziwej historii, która odbyła się pod koniec ubiegłego roku. Mieszkająca w Białymstoku Białorusinka mająca za męża Polaka postanowiła odwiedzić rodziców i pokazać im wnuczkę - kilkumiesieczną dziewczynkę. W drodze powrotnej do Polski zostali zatrzymani na granicy i cofnięci na najbliższy posterunek. Tam się okazało, że rodzice mogą sobie jechać dalej, dziecko zostaje - dano wybór albo przytułek albo dziadkowie. Kilkumiesięczna dziewczynka nie miała paszportu białoruskiego, co nie przeszkadzało wcześniej ją wpuścić na teren Białorusi. Paszport zanim się wyrobi na Białorusi podobnie jak w Polsce trzeba mieć meldunek. Wyrobienie takiego meldunku trwa w drodze ekspresowej (smarowanie) na Białorusi około 2 tygodni ponoć. Mając meldunek można wówczas ubiegać się o paszport ... Dziecko kilkumiesięczne ponad miesiąc mieszkało z dziadkami. Rodzice musieli wrócić do Polski, bo praca tu czekała. Nikt urlopów by im nie dał. Konsulat Polski i ambasada rozkładają ręce w takich sytuacjach. Są bezsilni, mimo, że matka dziecka ma już polskie obywatelstwo, a dziecko jej również jest polskim obywatelem. Takich historii jak ta jest więcej. Gorzej mają np.: szesnastolatkowie i starsi chłopcy i panowie, którzy mając korzenie białoruskie pojawiając się na ziemi swoich przodków mogą trafić do woja.
amelian / 2011-02-25 22:01 / portfel / Tysiączniczka na forum
wcale mnie takie historie nie dziwą...z racji tego że mieszam nieopodal Ukrainy też nasłuchałam się różnych rzeczy...inny świat...a ludzie stamtąd są wspaniali :)))
pietroo / 2011-02-25 21:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
idę na piwo :))

zyczę Wszystkim udanego wieczoru :))
dodge / 2011-02-25 21:08 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
"Adam Małysz kończy karierę - informuje radiozet.pl. Najlepszy polski skoczek informację o zakończeniu sportowej kariery ma podać 5 marca.(...) "

Dobry czas na przejście w chwale na emeryturę. No i dopiero 33 lata ... Całe życie przed nim.
pietroo / 2011-02-25 21:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
szkoda, że odchodzi :((( będzie nam go brakowało
pietroo / 2011-02-25 20:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cracovia - Legia do przerwy 1-1

zaskoczony jestem
pietroo / 2011-02-25 21:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
karny i juz jest 2-1 dla Cracovii
pietroo / 2011-02-25 21:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
2-2
dodge / 2011-02-25 21:02 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A ja powiem Tobie, że wcale nie jestem zaskoczony. Cracovia z Szatałowem po przerwie powinna zaskoczyć i widze, że to robi. Nie jedna drużyna - wg mnie - straci punkty z Cracovią. Ten trener świetnie prowadzi drużyny, a będąc już tyle lat w Polsce - zna dobrze przyzwyczajenia polskich piłkarzy i ich mentalność.
pietroo / 2011-02-25 21:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Oby tylko Filipiak miał do niego cierpliwość. Ja też uważam go za dobrego fachowca.

Wojciechowski znowu zakupił zawodnika - Aleksandar Todorovski, reprezentant Macedonii
pietroo / 2011-02-25 20:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jak sobie przypomne "wspaniałe" lata 80, to mi czasem tego brakuje :)) był czas się spotkać z kolegami, były komitety kolejkowe, stanie po nocach za mięsem, za Tv, za meblami... jak ktoś chodził w jeansach to był gościem i pół szkoły mu zazdrościło, malucha pod blokiem gośc rozebrał i złożył bez pomocy mechanika.... jak był western w Tv, to ulice pustoszały, tak samo na festiwal w Kołobrzegu i w Sopocie :))

w sumie nie było tak źle :))
tomtay / 2011-02-25 20:54 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
było fatalnie, jak brakuje jedź na Bielarus albo do Somalii :)
amelian / 2011-02-25 21:08 / portfel / Tysiączniczka na forum

jedź na Bielarus

byłam....masakra...
dodge / 2011-02-25 21:10 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
oj tam masakra od razu ... Mafii nie ma, nie ma przestępczości zorganizowanej jako takiej ... Wszystko kontroluję Łukaszenko :)
amelian / 2011-02-25 21:11 / portfel / Tysiączniczka na forum
bida aż piszczy a Polaków nie cierpią
dodge / 2011-02-25 21:32 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Milicja nie cierpi dopóki nie dasz w łape. Do Białego przyjeżdżają zwykli ludzie robić interesy to mordka się im uśmiecha od ucha do ucha. Czują tutaj że żyją. W krwi mają robienie "kapuchy".
dodge / 2011-02-25 19:24 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam

Z muza poważną witam Wszystkich. Flugo wspomniał - ja podaję dalej ... Uczcie się i pamiętajcie Młodzi. Wy nic nie pamiętacie, ja jak przez mgłę nieco późniejsze czasy, trochę lepiej wybory 4 czerwca - dzień wcześniej roznosiłem wówczas ulotki, z mocnym biciem serca kleiłem nalepki Solidarności w autobusach i na klatkach bloków, pod drzwi na wycieraczkach kładłem z kumplem ulotki na kogo głosować powinni ludzie ...

http://www.youtube.com/watch?v=FpChZtmlKL8&feature=fvw
tomtay / 2011-02-25 19:36 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
pamiętajcie Młodzi. Wy nic nie pamiętacie jak to nic nie pamiętamy, a w osiemdziesiątym drugim to kto w transzach po 5-7 kilo mięsa pierwszej i drugiej grupy w plecaku harcerskim typu "grucha" woził? no ja się pytam kto? no kto? :))
koledzy rówieśnicy po osiem lat samoloty Łoś kleili w skali 1:72, a mi bilet w zaciśniętą dłoń i w droge, Mały Powstaniec z '44 to chociaż ma swój pomnik na Starówce, a ja nie widziałem, żeby mnie ktoś do odzaczenia przedstawił, mało tego obcy chcą mi skórę złoić na akcjach i karmany wyczyścić :))
nie o taką Polskie walczyłem kochany! o nie! o nie o taką!
piciu / 2011-02-25 20:16 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

samoloty Łoś kleili w skali 1:72

ja tez :)
dodge / 2011-02-25 19:48 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

nie o taką Polskie walczyłem kochany! o nie! o nie o taką!


A sądzisz Kochaniutki, że ja za taką Polskę z dudniącym sercem obklejałem autobusy, że za taką Polskę podkradałem się pod drzwi mieszkania emowca, aby oblepić jego wejście do chaty naklejkami Solidarności?:)

Ech ... to były inne czasy ... Dzisiaj tamtej atmosfery nieco mogą nauczyć choćby gry planszowe wydawane przez Instytut Pamięci Narodowej pt. : "Kolejka" - 45 PLN.

http://www.rebel.pl/product.php/1,606/20405/Kolejka-IPN.html
tomtay / 2011-02-25 19:55 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ciekawy jestem co na to wszystko by moja matka powiedziała, zawsze mi mówiła pamiętaj głosuj zawsze na najsilniejszą partię prawicową, bo to osłabi komunistów,
ale jak tu teraz głosować jak Napieralska ma bardziej prawicowe pomysły niż pan o egzotycznym imieniu i wszyscy razem klaszczą w dłonie w kółeczku i powtarzają sobie "jesteśmy fajni" :)
Co mie robiś Maciuś, Kumplu, jak mie teraz żyć?
dodge / 2011-02-25 20:15 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Co mie robiś Maciuś, Kumplu, jak mie teraz żyć?


Ja zobojętniałem już na to, teraz to już tylko mnie martwi, że takim jak my medalu nie dadzą, o pomniku nie wspominając :)

A ty to nawet w niezłej kontrabandzie działałeś. W tamtych czasach ciągać wałówę w plecaku - toż to kryminał był pewny.
amelian nl / 85.222.2.* / 2011-02-25 19:54

a w osiemdziesiątym drugim

to mnie na świecie nie było jeszcze a rodzice się nie znali nawet...;)
amelian nl / 85.222.2.* / 2011-02-25 19:55
ale żeby nie było to pamiętam jak 88 z babcią a kolejce po cukier stałam i zabrakło dla nas
dociekliwy / 2011-02-25 20:52 / portfel / Tysiącznik na forum

pamiętam jak 88

'88 tez dobrze pamietam :-)
do maja JW 5794
potem JW 3214
dodge / 2011-02-25 21:36 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"


0
2011-02-25 20:52:26 dociekliwy

pamiętam jak 88
'88 tez dobrze pamietam :-)
do maja JW 5794
potem JW 3214


Jak dobrze pamiętam - służba nad morzem :)
dociekliwy / 2011-02-25 21:46 / portfel / Tysiącznik na forum

Jak dobrze pamiętam - służba nad morzem :)

nie
w Gdansku bylem od '94

a te numerki to Grudziadz i Leznica Wielka
Kambodza / 2011-02-25 19:57 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
ja nic nie pamietam. Wszystko co wiem to z opowieści, filmów i programów dokumentalnych. 81 rocznik:)
amelian nl / 85.222.2.* / 2011-02-25 20:05
ja 85, ze mnie się śmieją w pracy że wspomnień nie mam ;)
tomtay / 2011-02-25 20:07 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
częściej w Warszawie, a będziesz miała tyle wspomnień, że wnuczęta pamiętniki będą czytały z rumiencami na polikach porządkując stryszek po babce Joannie :)
Kambodza / 2011-02-25 20:25 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
he he, sama prawda:)
amelian / 2011-02-25 21:10 / portfel / Tysiączniczka na forum

częściej w Warszawie

Tomek, gdyby nie to, że w RZ będę mieć teraz lepsze stanowisko to nawet bym się nie zastanawiała 5 minut nad przeprowadzką ;) jak jestem w Wawie to czuję że żyję :)))
pietroo / 2011-02-25 21:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
może jednak jeszcze przeprowadzisz się do Wawy, różnie to w życiu bywa :))
amelian / 2011-02-25 21:27 / portfel / Tysiączniczka na forum
przeprowadzę się na pewno Piotrus jak studia mgr skończę :)
tomtay / 2011-02-25 16:37 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
"...Pewien 22-latek z Ostródy (woj. warmińsko-mazurskie) chciał nielegalnie nadrobić braki w swojej edukacji. Artur S. zamówił w internecie podrobione świadectwo ukończenia szkoły średniej. Podrobione świadectwo 22-latek miał odebrać od listonosza po zapłacie 3 tys. zł. "Absolwent" nie miał jednak zamiaru płacić żadnych pieniędzy. Po otrzymaniu listu niespodziewanie zamknął przed doręczycielem drzwi. Po chwili 22-latek ponownie je otworzył, oddając listonoszowi kopertę twierdząc, że ta była pusta. Artur S. tym samym odmówił zapłaty należności. Listonosz był zmuszony wezwać policję..."
----------------------------
Jaki los spotka Artura?
a) będzie garował i najwcześniej za dwa lata wyskoczy z puszki
b) sędzia uzna, że to czub i dostanie dozór plus pigułki dwie rano i dwie wieczorem
c) zostanie posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Kambodza / 2011-02-25 16:51 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
niestety kuźwa c
CIERPLIWY GRACZ / 2011-02-25 16:56 / portfel / Tysiącznik na forum
a to cwaniak..............nie dość że chciał wykiwać system to jeszcze osobe która to mu umożliwiła..........podwójny cwaniak...............:)

+ za kreatywność..............
CIERPLIWY GRACZ / 2011-02-25 17:05 / portfel / Tysiącznik na forum
a teraz to sie zdenerwowałem puściłem KGH dawno temu a to dalej rośnie i potrójna Hawajska koło nosa przeleciała...........:)
................ żeby kupić to dobrze trafiłem tylko ze sprzedażą kepsko.........
Kambodza / 2011-02-25 17:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
ja swoje zdanie podtrzymuje że miedziak jest jednym z najlepszych kwitów na dt
Noxik nielogo / 94.75.72.* / 2011-02-25 14:15
Ha! Wlasnie lyzwy bylem kupic! W weekend lece sobie posmigac nad jeziorkiem ktore mam z 500 m od domu ;]
pietroo / 2011-02-25 12:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Stateczne otwarcie w Europie

Weber wzmocnił euro

Wczorajsza wypowiedź członka Rady Prezesów EBC Axela Webera pozwoliła głównej parze walutowej na przekroczenie progu 1,38. Znany z jastrzębiego tonu wypowiedzi i niechęci do inflacji szef Niemieckiego Banku Federalnego stwierdził, że stopy mogą przybrać tylko jeden północny kierunek. Była to już kolejna wypowiedź w tej sprawie po komentarzu Yvesa Merscha, która dała inwestorom potwierdzenie wcześniejszych przypuszczeń, że stanowisko EBC w sprawie stóp procentowych może się zaostrzyć. Dziś na otwarciu sesji europejskiej eurodolar zachowuje się spokojnie. Kurs kształtuje się na poziomie 1,3820, jednak przy braku istotnych danych makro przed południem znaczny wpływ na niego mogą wywierać informacje rynkowe.

Spokojny początek na rynku złotego

Powolna wspinaczka na eurodolarze pozwoliła także na umocnienie polskiej walucie. Poranny kurs pary USD/PLN znajduję się poniżej poziomu z wczorajszego zamknięcia. Za amerykańską walutę trzeba zapłacić 2,8810. Podobnie kształtuję się druga para złotowa. Po wczorajszym odrobieniu większości strat dziś rano kurs oscyluje w okolicy 3,9785. Mogło by się zdawać, że inwestorzy powoli zaczynają oswajać się z napiętą sytuacją w Libii i innych krajach tego regionu. Widać to po dzisiejszych wzrostach na azjatyckich parkietach oraz wczorajszej przecenie złota i ropy. Z drugiej jednak strony może to być tylko chwilowe odreagowanie, bowiem rynki nadal bacznie będą obserwować sytuacje w Afryce Północnej, a jej ewentualne pogorszenie skutkować może odwrotem od bardziej ryzykownych walut w tym i złotego.

Ostatnie ważne dane w tym tygodniu

Dziś poznamy dwie istotne publikacje ze Stanów Zjednoczonych. Pierwsza o godzinie 14:30 będzie dotyczyć drugiego odczytu dynamiki PKB za IV kw. Spodziewana wartość to 3,3% r/r i ma być ona wyższa od poprzedniego odczytu o 0,1%. Druga i zarazem ostatnia istotna publikacja w tym tygodniu zostanie ogłoszona o godzinie 15:55. Będzie to końcowy odczyt indeksu Uniwersytetu Michigan. Analitycy spodziewają się, że osiągnie on wartość 75,1 pkt w stosunku do 74,2 pkt w poprzednim okresie.


Michał Mąkosa
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy