Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
amelian / 2011-02-24 15:10 / portfel / Tysiączniczka na forum

Amelcia, Citek frunie na północ :)))

hmmm wcześnie dopatrywałam się tam choragiewki, teraz zastanawiam się nad trójkątem, tak czy inaczej przewiduję że nastapi wybicie tylko zasięgu nie potrafię określić ;)
ad... / 62.21.32.* / 2011-02-24 15:23
w przypadku choragiewki zesieg jest to prawie dokladnie polowa wielkosci calej formacji
amelian / 2011-02-24 15:34 / portfel / Tysiączniczka na forum
to nie za wiele ;) a trójkąta?
ad... / 62.21.32.* / 2011-02-24 15:37
zasieg trojkata to zwykle jego wysokość
amelian / 2011-02-24 15:42 / portfel / Tysiączniczka na forum
to ja tego trójkata wolę ;) a jak kreski stawiac po cieniach, po świeczkach tylko czy np. w połowie cienia?
ad... / 62.21.32.* / 2011-02-24 15:45
co kraj to obyczaj, ja lubie po cianiach
amelian / 2011-02-24 15:51 / portfel / Tysiączniczka na forum
dzięki Adi :) na Ciebie zawsze można liczyć :))) ja też wolę po cieniach
smooth / 2011-02-24 17:37 / portfel / Tysiącznik na forum
Według AT chorągiewki czy flagi (dla mnie to to samo ale są tacy co widzą różnice) nie powinny być takie długie, kilka tygodni max. Ja bym tu raczej widział klin zwyżkujący który jest bardziej pro spadkową formacją, oczywiście w przypadku wybicia dołem.
amelian / 2011-02-24 17:47 / portfel / Tysiączniczka na forum
ja się dopiero wgryzam w AT Irku, więc pewni masz rację :))) jednak dalej obstawiam na wybicie górą ;)
smooth / 2011-02-24 17:59 / portfel / Tysiącznik na forum
jasne, że górą .....a obiektywny jest tylko ten co nie ma akcji i nie ma ani jednej złotówki żeby kiedyś je kupić :-)
pozdro
kazumi / 2011-02-24 14:08 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Zapodaję linka w którym są zawarte obowiązki informacyjne wymagane prawem i tam jest opisana kwestia obowiązków informowania:

http://www.wseinternational.eu/index.php?page=1420

W obowiązkach dominujących inwestorów i władz spółek nie ma podziału na GPW i NC to wydaje mi się, że nie będzie błędne założenie, iż dotyczą one obu parkietów w takim samym stopniu....
ad... / 62.21.32.* / 2011-02-24 14:21
ja w tym temacie wiem tylko 5te przez 10te wiec dla Kaz'a slowa uznania za wiedze, coz... przekrocze 5% to sie doucze :)
kazumi / 2011-02-24 14:38 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Ad moja wiedza ogranicza się w zasadzie wyłącznie do tego co zapodanym linku, także zajrzyj tam :-)
pozdrawiam
kazumi / 2011-02-24 14:15 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Nie ma sprawy...przy okazji utrwaliłem sobie wiedzę na ten temat ;-)
MK 72 / 2011-02-24 13:34 / (Marcyś)
Powitania Wszystkim

Ja tylko na chwilkę i z zapytaniem;-)))

Jeżeli udziałowiec ma 12% akcji spółki x to po przekroczeniu jakiego progu powinien podać komunikat że zwiększył zaangażowanie. Chodzi mi o nc

Z góry dziekuję za info
ad... / 62.21.32.* / 2011-02-24 13:43
ale powyżej 5% musi zawsze podawac, nawet jak zakupi 1 akcje, powyzej 33% wlaczaja sie inne regulatory
kazumi / 2011-02-24 13:46 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
ale powyżej 5% musi zawsze podawac, nawet jak zakupi 1 akcje,
to nie tak...
obowiązek informacyjny występuje w przypadku przekroczenia 5 % na WZA, następnie 10 %
tylko te progi nakładają taki obowiązek...
MK 72 / 2011-02-24 13:51 / (Marcyś)
czyli wygląda na to że jak przekroczy 10% w spółce to może dokupować akcje do 33% bez ujawniania o zwiększeniu zaangażowania?
kazumi / 2011-02-24 13:55 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
czyli wygląda na to że jak przekroczy 10% w spółce to może dokupować akcje
do 33% bez ujawniania o zwiększeniu zaangażowania?

nie...po prostu nie dokończyłem posta ;-)
spójrz niżej
kazumi / 2011-02-24 13:49 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
tylko te progi nakładają taki obowiązek...
k**** nie dokończyłem :-)
Jeżeli udziałowiec ma 12% akcji spółki x to po przekroczeniu jakiego progu powinien podać komunikat że zwiększył zaangażowanie.
MK po przekroczeniu 10% głosów na WZA, inwestor musi informować o każdej zmianie zaangażowania o więcej niż 2% głosów na WZA...
pozdr
Kambodza / 2011-02-24 13:55 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Potwierdzam to co pisze Kazumi.
Nie wiem czy zasada obowiązuje taka sama na nc ale na gpw na pewno tak jest. Kiedys u Ciułacza zapodawałem link w tym temacie i tambyło wszystko super i przystępnie opisane
MK 72 / 2011-02-24 13:58 / (Marcyś)
mnie NC interesuje tylko
;-))))
MK 72 / 2011-02-24 13:54 / (Marcyś)
ok dzięki śliczne za informację
amelian / 2011-02-24 13:55 / portfel / Tysiączniczka na forum
Marcyś przyznaj się co knujesz...;)
paweł77 / 2011-02-24 14:51 / Bywalec forum
Amelcia, Citek frunie na północ :)))
MK 72 / 2011-02-24 13:57 / (Marcyś)
muszę depa ratować;-))))) zwiększam zaangażowanie;-)))))

a później na wysypisko z nim ;-))) recykling znaczy się;-)
amelian / 2011-02-24 13:58 / portfel / Tysiączniczka na forum

zwiększam zaangażowanie;-)))))

znaczy się uśredniasz w dół zawzięcie?
MK 72 / 2011-02-24 14:02 / (Marcyś)
nie już nie uśredniam- pisałem że zaliczyłem wtopę

A teraz będę kupował może inni się podłączą ( wiesz takie spekulacyjne kombinacje;-))))))

A tak powaznie to chcodzi mi o wyspę

Jedn udziałowiec 30 stycznia miał 13% udziału w całym kapitale
ten sam udziałowiec 16 lutego miał już 19% udziału w całym kapitale

Zastanawia mnie czy nie powinien podać info że zwiększył zaangażowanie - dlatego zapytałem
tomtay / 2011-02-24 11:57 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jakoś tak ciekawie ostatnio się zrobiło, co nie kuknę telewizora to jakieś hiciory same: a to 15mln. wyparowało z budowy stadionu poznańskiego i faktur brak, a to Muchomor Kadafi wygląda na to, że będzie machał własnymi galotami z bunkra, że się poddaje o ile oczywiście jeszcze będą białe, a to Martynika Wojcieszkowska zapadła na dziwną chorobę widać mieli się ku sobie z Królem Wioski na krańcu świata i teraz zwalają na małpki z sierocińca... no co za czasy, nawet na Ludwiczkowe kwity chętnych brak :))
Noxik nielogo / 94.75.72.* / 2011-02-24 11:15
Widac ze przemowa pana prezesa na ekusiu miala nieco odwrotny skutek :P
paweł77 / 2011-02-24 11:27 / Bywalec forum
dzień dobry wszystkim, masakra na Ekosławie :((((((
pietroo / 2011-02-24 11:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
żadnej masakry nie widzę, zbyt mały obrót
Noxik nielogo / 94.75.72.* / 2011-02-24 11:59
jak na ten papier to obroty sa calkiem spore.
Kambodza / 2011-02-24 12:53 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witka:)
Tak jak mówiłem będzie bujać bez sząłu aż do pierwszych wyników i wtedy one nam powiedzą jak tam sytuacja liczbowo i zyskowo wygląda a obrót Adaś ma racje jak na Ekosława nawet nawet. Ale to sypią zawiedzeni że wywiad i info nic nie dało i dalej się boczymy
Noxik nielogo / 94.75.72.* / 2011-02-24 13:03
od 2 dni byly robione zakupy dosc grube. kwotowo jakis misio nabyl kwitow za ok 200tysi. Prawdopodobnie pod wywiad. Nic sie nei stalo kwity stoja w miejscu to sprzedaje. Trzeba zauwazyc ze ow misiak wyszedl na tym na 0 zbieral od poziomu 6.45 do 7.20. Nic nei stracil wiec....
pietroo / 2011-02-24 11:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a ja myślę, że będzie dłuższy boczniak na EEX
Noxik nielogo / 94.75.72.* / 2011-02-24 11:31
Cos za duze te obroty na boczniaka
pietroo / 2011-02-24 10:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Poranny spadek ze szczytu


Efekt libijski spycha euro

Wczorajsze dane z amerykańskiego rynku nieruchomości wsparły kupujących wspólną walutę i pozwoliły jej na osiągnięcie poziomu 1,3788, zbliżając tym samy kurs do poziomu z początku lutego. Na zatrzymanie umocnienia euro za dużego wpływu nie miała wczorajsza wypowiedź szefa Rezerwy Federalnej z Filadelfii, który stwierdził, że w warunkach polepszającej się koniunktury może zagłosować za wcześniejszym zakończeniem wykupu obligacji. Jednak pobyt eurodolara na nowym lokalnym szczycie nie trwał zbyt długo. Na początku sesji europejskiej spadł on do poziomu 1,3726. Powodem takiego zachowania może być wzrost obaw, że konflikt w Libii potrwa znacznie dłużej niż wcześniej sądzono oraz, że może się on rozprzestrzenić na sąsiadującą Algierię, kolejnego istotnego producenta ropy naftowej. Bo to właśnie cena tego surowca generuje ogromny rachunek ekonomiczny, który zapłacić będzie musiał cały świat. Strach przed tym i przed nowym kryzysem paliwowym zwiększa awersje do ryzyka i umacnia amerykańska walutę.

Pary złotowe na wyższych poziomach

Poranne osłabienie na eurodolarze odbiło się także na notowaniach par złotowych. Kurs USD/PLN wzrósł do poziomu 2,9035, a EUR/PLN 3,9870. Takie zachowanie jest potwierdzeniem wzrostu obaw inwestorów w stosunku do ryzykownych inwestycji. W czasie silnej niestabilności politycznej w Afryce Północnej rynkowi gracze wolą lokować swoje środki w bezpieczniejsze aktywa. Na osłabienie złotego miały wpływ także doniesienia o zamknięciu rurociągu dostarczającego ropę z Libii do Europy. Wzbudziło to bowiem obawy o możliwość nie tylko wzrostu cen paliw na stacjach, lecz także pośredniego oddziaływania na wzrost i tak już wysokich cen żywności i inflacji. Problemem dla krajów europejskich w najbliższym czasie mogą być także uchodźcy uciekający z ogarniętych zamieszkami krajów.

Dziś kolejna ważne danych

Na dziś przygotowano cztery publikacje makroekonomiczne. Już o godzinie 8:00 poznamy końcowy odczyt dynamiki niemieckiego PKB za IV kw. Spodziewany odczyt to 4% r/r, czyli tyle samo, co w poprzednim okresie. Kolejne dane napłynął o godzinie 14:30 i będą dotyczyć nowych zasiłków dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych. Analitycy oczekują poziomu 400 tys., czyli spadku o 10 tys. w stosunku poprzedniego okresu. O tej samej porze poznamy także dane na temat zamówień na dobra trwałego użytku w USA. Spodziewana poziom to 2,7% m/m i ma być on wyższy od poprzedniego, który wyniósł -2,3% m/m. Ostatnie dane także napłynął zza oceanu. O godzinie 16:00 poznamy liczbę sprzedanych nowych domów, która szacowana jest na poziomie 310 tys., czyli o 19 tys. mniej niż w ostatnim okresie.

Michał Mąkosa
pietroo / 2011-02-24 10:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Optyk znowu niezłe obroty.
kazumi / 2011-02-24 11:15 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Pietroo.
Optyk znowu niezłe obroty.

a czym te wcześniejsze wzrosty były wywołane ? pod co ? skąd takie wielkie zainteresowanie spółką ?
spytam się Ciebie jako akcjonariusza, bo się nie interesowałem tym walorem
pozdrawiam
pietroo / 2011-02-24 11:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj,

sam wiesz, że Optyk to jest spółką trochę spekulacyjną, od zawsze tak było, ale nie tak jak Depend czy inne Nicogamesy,

jest spółką z większym obrotami , także łatwiej z niej wyjść, jak i wejść w nią,

taki wzrost napędziło też napewno info o wejściu w posiadanie ponad 6% akcji Optimusa przez ABC Data, i rozmowach o wspólnej wspólpracy,

takie jest moje zdanie
kazumi / 2011-02-24 12:05 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
OK, dzięki.
info o wejściu w posiadanie ponad 6% akcji Optimusa przez ABC Data

tak na szybkiego zerknąłem na spółkę i znalazłem coś o tym:
„To dla nas inwestycja finansowa i planujemy wyjść z niej w najlepszym dla nas momencie. Może to jednak nie nastąpić ani jutro, za miesiąc, czy za rok. Jesteśmy zadowoleni z tego, jak zachowuje się kurs Optimusa i nie chcemy zaszkodzić jego kapitalizacji" – powiedział Sadowski. (ABC Data)

Pod koniec stycznia ABC Data zrealizowała warranty subskrypcyjne i objęła 5 mln akcji serii K Optimusa. Cena emisyjna wynosiła 1,80 zł za akcję. W środę kurs kształtował się na poziomie 5,30 zł za jedną akcję Optimusa.
____________
przebitkę mają już teraz dobrą to pewnie każda korekta będzie tłumaczona, że ABC Data zaczyna sypać :-)
Optyk to jest spółką trochę spekulacyjną
speka się ewidentnie dosiadła, i to ta grubsza...
ale jest pewnie coś jeszcze jeśli chodzi o działalność operacyjną...
amelian / 2011-02-24 09:30 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witajcie :)))
Ależ mi zimno...a tu końca nie widać...

Udanego dnia zyczę i zyskownych transakcji ;)
dodge / 2011-02-24 09:34 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Taka zima jest w porządku :) Człowiek w takich warunkach się hartuje. Małą rysą dotychczasowej zimy jest ino to, że przedwczoraj musiałem z kabla żonie samochód odpalić. Dziad się zbuntował po mroźnej nocy.

---------

Witaj Amelka

Miłego dnia
amelian / 2011-02-24 09:51 / portfel / Tysiączniczka na forum
Hej Maciek :)))

Człowiek w takich warunkach się hartuje.

ja się w cieple hartuje akurat ;) i pocieszam się że jeszcze miesiąc najwyżej ;)
dodge / 2011-02-24 09:01 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Marchewka wyborcza:

"PO planuje rok wolnego dla każdego pracownika. Dla 30-letnich wypalonych pracą i 50-latków, żeby się przeszkolili. W zamian mielibyśmy później przechodzić na emeryturę, informuje "Gazeta Wyborcza".

W ciągu najbliższych kilku tygodni rząd ma ustalić, kiedy takie urlopy mogłyby wejść w życie. Przysługiwałyby raz w trakcie kariery zawodowej.

Zdaniem psychologów wypalenie zawodowe czeka nawet 40% Polaków. Badania pokazują, że wiek emerytalny może być wydłużany właśnie pod warunkiem przerw w pracy."

--------------

Gdzie na wakacje jedziemy? :)
pietroo / 2011-02-24 09:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
proponuję Zanzibar :))
smooth / 2011-02-24 09:14 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja wiem czy marchewka? W sumie to jest info że będziemy przechodzić później na emeryturę ale oczywiscie wszyscy będą zajmować się tym jednym dniem na na szkolenie na którym oczywiscie najwięcej zyskają firmy szkoleniowe.
dodge / 2011-02-24 09:26 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Szwecji - kiedyś czytałem o tym - istnieje takie rozwiązanie. Ludzie mają zapewniony rok urlopu z powodu wypalenia zawodowego. Tylko chyba tam, państwo mocno dokłada do takich urlopów - w Polsce nie wiem jakie przyjmą rozwiązanie.

A Zanzibar mi się podoba. Flugo może zna tam jakieś hacjendy, do których możnaby się podczepić :)
smooth / 2011-02-24 09:33 / portfel / Tysiącznik na forum
Tak, socjal w niektórych krajach aż powala...w Irlandii np moza być całe życie na zasiłku dla bezrobotnych. Jest to około 150-200 euro tygodniowo do tego państwo płaci ci za mieszkanie które sobie wynajmujesz. albo dopłaca do wynajmu domku. I dziwić się ze takie systemy padają...
dodge / 2011-02-24 09:37 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://tnij.org/kkvv
pietroo / 2011-02-24 08:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam Was serdecznie :))

dzisiaj miałem zza oknem -25C o szóstej rano
czekam na odbicie na Optyku :))
humor mi dopisuje :))

pozdrawiam
smooth / 2011-02-24 09:17 / portfel / Tysiącznik na forum
hej.. połowa czarnej gromnicy masz opór....
pietroo / 2011-02-24 09:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
czy dobrze widzę opór na 6.80?
smooth / 2011-02-24 09:36 / portfel / Tysiącznik na forum
no jakoś tak.... jak nie zamkną powyżej to można zapomnieć na razie o wzrostach...
Mówiłem 5 zł a było 5.20... wydawało sie niemożliwe a jednak niewiele sie pomyliłem
CIERPLIWY GRACZ / 2011-02-24 08:42 / portfel / Tysiącznik na forum
siema!

kgh mnie wzywa juz tak ładnie spadł .ze sie chyba skusze.........ale jeszcze nie zdecydowałem zalezy jak sie sesja ułoży..............
CIERPLIWY GRACZ / 2011-02-24 09:33 / portfel / Tysiącznik na forum
gorąco jest ryzyko przełamania 160.............wziałem ale malutko.........bo strach.......
amelian / 2011-02-24 09:37 / portfel / Tysiączniczka na forum
uważaj bo może spaść do 145 - 150
CIERPLIWY GRACZ / 2011-02-24 10:13 / portfel / Tysiącznik na forum
dzieki laska
bede miał na uwadze.......
dodge / 2011-02-24 08:36 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam Wszystkich

"Złotówka - tyle domagać się będzie w sądzie mieszkaniec Szczecina od Platformy Obywatelskiej za "straty moralne". Jak twierdzi, partia, na którą głosował w wyborach, wprowadziła go w błąd, bo obiecała, że wprowadzi okręgi jednomandatowe do Sejmu, czego do tej pory nie zrobiła.
Dominik Jafra, mieszkaniec Szczecina, który procesuje się z PO, podpisał podczas akcji zorganizowanej przez partię listę poparcia dla okręgów jednomandatowych, które miała wprowadzić po zdobyciu władzy. Według niego to między innymi dzięki tej propozycji Platforma zdobyła władzę, po czym zrezygnowała z wprowadzenia w życie pomysłu. Partia zawdzięcza zwycięstwo także jemu samemu, bo swój głos oddał właśnie na PO.

- Pozwana (PO) nie dotrzymała tak ważnej dla mnie obietnicy przedwyborczej, przez co straciłem zaufanie do partii politycznych. Straciwszy zaufanie, nie mogę brać udziału w wyborach. Doznałem straty moralnej - tłumaczy powody skierowania sprawy do sądu Jafra.(...)"

tvn24.pl

-----------

Pozdrawiam
pietroo / 2011-02-24 09:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

no i bardzo dobrze, ludzie zaczynąją przeglądać na oczy

pozdrawiam
kwiatek... / 2011-02-24 07:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witam Wszystkich:)W łodzi znowu -17 C .....
mari40 / 2011-02-24 08:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Kwiatku -:) Witam Wszystkich - ranek mrożny ale słoneczny, zapowiada się fajny dzień
Dużo uśmiechu i zysku życzę :)))
kwiatek... / 2011-02-24 08:08 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Mari:)Trzymasz jeszcze depend?
mari40 / 2011-02-24 08:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie Kwiatku puściłam go ze stratą po 0,64gr :( ale to nic mam nauczkę :)))
amelian / 2011-02-23 23:18 / portfel / Tysiączniczka na forum

karimate mam to jedno juz mi odpada ;)

Tobie Adi? ;)

amelka na starosc reumatyzm sie ma wiec nici ze spania na golej ziemi :)

Adasiu a kto powiedział że an gołej ziemi bedę spać? ;)
ad... / 62.21.32.* / 2011-02-23 23:23

Tobie Adi? ;)

moge sie polowa podzielic;) ale zeby znow mi Tom nie wypominal:)
amelian / 2011-02-23 23:26 / portfel / Tysiączniczka na forum
no to rzeczywiście na tej emeryturze będziemy dziadować na jednej karimacie hehe ;)
pietroo / 2011-02-23 23:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

0
2011-02-23 19:41:51 Kambodza [ Portfel ] [ Tysiącznik na forum ]
Re: Komentarze do portfela "pietroo" [0]
Piter dzisiaj mecz



wiem, wiem Darku :))
ja nie przepuszczam :))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy