Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
pietroo / 2011-01-18 10:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no i Skotan na zielono... szok!!
pietroo / 2011-01-18 09:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Maksyma tygodnia: Tnij straty, a zyskom pozwól rosnąć

MWIE
Puls Biznesu, pb.pl,18.01.2011 07:11

Prawdy objawione, zwykłe truizmy, a może ciekawy materiał do badań psychologii inwestowania? Przysłowia Wall Street. Od dziś co tydzień będziemy się przyglądać najpowszechniejszym maksymom, jakie powstały przez ponad dwieście lat historii nowojorskiego rynku.



Jednym z najlepiej znanym inwestorom powiedzeń jest „Tnij straty, a zyskom pozwól rosnąć”. Dlaczego do takiego wniosku doszły pokolenia inwestorów? Nikt nie jest nieomylny, nawet najlepsi traderzy mają rację zaledwie w niewiele ponad połowie przypadków. Choć może wydać się to zaskakujące, o sukcesie decyduje coś innego, niż liczba trafnych ocen. Tym czymś jest to, jak dobrze wykorzystamy te przypadki, kiedy mamy rację oraz jak szybko przyznamy się do błędu wtedy, kiedy racji nie mamy.

To trudna sztuka, bo natura ludzka podpowiada inaczej. Możliwość realizacji zysku jest nieraz bardzo kusząca. Z kolei sprzedaż akcji ze stratą wielu inwestorów traktować może jako przyznanie się do osobistej porażki. Póki pozycja nie jest zamknięta, póty strata jest wirtualna, los przecież „musi się odwrócić”. Ta strategia ma jednak jeden minus. Działający w ten sposób inwestor zostanie z portfelem, w którym znajdują się same nietrafione inwestycje i sporo gotówki pochodzącej ze sprzedaży tych trafionych.

Dodatkową korzyścią, jaką daje postępowanie zgodnie z maksymą jest to, że opóźnia to moment, kiedy od zysków zapłacimy podatek. Wcześniej biorąc straty i czekając z zamknięciem transakcji, na których jesteśmy na plusie, zmniejszamy księgowy zysk, jaki osiągnęliśmy w danym roku, odwlekając przykrą konieczność podzielenia się z fiskusem na następne lata.

To coś więcej niż intuicja, co każe ciąć straty, a nie zyski. Jak podpowiada doświadczenie, tym ostatnim lepiej dać spokój i pozwolić rosnąć.

--------------------------------

Dobrą ilustracją wykorzystania reguły jest epizod portfela Pulsu Biznesu z ABM Solid. Nabyliśmy tą spółkę po 9,27 zł i trzymaliśmy aż przez ponad 10 miesięcy, pozwalając naszym zyskom rosnąć (w sumie zarobiliśmy ponad 100 proc.). Jednak każdy kij ma dwa końce. Początkowo kurs zniżkował, a pozycja przejściowo przynosiła nawet 15 proc. strat. W tej sytuacji zastosowanie pierwszej części reguły (tnij straty) mogło pozbawić nas późniejszych zysków.


Każdy inwestor może jako regułę przyjąć rozmiar strat, jaki jest skłonny zaakceptować na pojedynczej pozycji. Dla jednych będzie to 10 proc., dla innych 15 proc., a niektórzy mogą sobie pozwolić na utratę 25 proc. kapitału. Ustawiając poprzeczkę nisko ryzykujemy, że stratą zamkniemy znaczną część pozycji, przy wysoko położonej poprzeczce zainkasujemy mniej strat, ale każda z nich będzie z osobna dużo bardziej bolesna.
pietroo / 2011-01-18 09:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://www.pb.pl/2/a/2011/01/18/3spolki_ktore_moga_dzis_drozec
Ged / 2011-01-18 09:43 / Tysiącznik na forum
na borku karnet się dziś bardzo wypełnił po obu stronach, może się na coś zanosi..
pietroo / 2011-01-18 09:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
lepiej wygląda jak ma 2 z przodu
pietroo / 2011-01-18 09:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Syntek dalej pnie się do góry, ciekawe czy wytrzyma tak cały dzień?
amelian / 2011-01-18 09:19 / portfel / Tysiączniczka na forum
o co chodzi z IGR???....................
pietroo / 2011-01-18 10:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a co tam widzisz? jak na razie chyba się jeszcze nie otworzył
TrentX / 2011-01-18 10:59 / portfel / Tysiącznik na forum
A on nie jest w upadlosci ?
amelian / 2011-01-18 08:49 / portfel / Tysiączniczka na forum
po arkuszu wygląda jakby Lug miał dziś grany...no ale zobaczymy ;)
dodge / 2011-01-18 08:35 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam kącik atletów

Udanego dnia życzę wszystkim.

O chemicznej hossie:

http://tnij.org/jzoe

Pozdr.
amelian / 2011-01-18 08:46 / portfel / Tysiączniczka na forum
"Hossa surowcowa, oprócz tego, że w krótkim okresie daje duże powody do satysfakcji tym wszystkim, którzy ją trafnie przewidzieli, rodzi niebezpieczeństwo dla stabilności globalnej gospodarki. Głównym powodem do zmartwień jest jej wpływ na wzrost oczekiwań inflacyjnych. Dalszy niekontrolowany wzrost cen surowców grozi wybuchem inflacji i koniecznością znaczącego zaostrzenia polityki pieniężnej przez banki centralne, co nie pozostałoby bez wpływu na dynamikę wzrostu gospodarczego na świecie. Najbardziej zastanawiające w tym wszystkim jest to, że rządy i regulatorzy biernie przyglądają się rozwojowi wydarzeń, który w skrajnie negatywnym scenariuszu może nas doprowadzić do kolejnego kryzysu."

większość tak jak spodziewała się W to teraz spodziewa się rychłego kryzysu...to ja mówię że kryzysu niebawem nie będzie i nie ma co pazurów obgryzać.....
pietroo / 2011-01-18 08:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
chyba masz rację, próbują odebrać nerwowym
Kambodza / 2011-01-18 08:54 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
tak to wygląda. Jak tak poisza to trzeb aczytać odwrotnie:)
amelian / 2011-01-18 09:05 / portfel / Tysiączniczka na forum
oczywiście że tak za dużo się o tym trąbi....trzeba robić swoje i zarabiać a nie sugerować się jakimiś wypocinami...za proste jest to co napisał zeby było mozliwe ;)))
aqua vitae / 2011-01-18 06:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kłaniam :)
zazdroszczę ćwiczeń, widzę, że wzięlisciwe się ostro do pracy, plaża 2011 tak?:)
Ja nie mogę się niczym pochwalić, nic tylko kawa i pączki, kawa pączki, co najwyżej zrezygnuję z jednego :)
życzę samej zieleni na parkiecie
Kam przyjacielu, zdaje się że zajmujemy zaszczytne miejsce w tosterowym;)
Kambodza / 2011-01-18 08:15 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Przyjacielu:)
Zgadza się ale pamiętaj, że ostatni będą pierwszymi:) Nie ma się co przejmować, zobaczymy jak będzie na koniec roku:)
Pozdrówka
amelian / 2011-01-18 08:25 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witajcie :)))

nic tylko kawa i pączki, kawa pączki, co najwyżej
zrezygnuję z jednego :)

nie ma co tak rezygnować ze wszystkiego Aqua....ja mam niby dietę trzymać ale kawy się nie wyrzeknę i już ;)

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego dnia
pietroo / 2011-01-18 08:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam Was serdecznie

kawa i pączki też muszą być, nia ma to tamto :))) właśnie parzę sobie kawę, rano zjadłem sernik jak również zrobiłem 20 pompek :))
nie odpuszczam ćwiczeniom :))

w kupie raźniej :))

miłego dnia
TrentX / 2011-01-18 01:16 / portfel / Tysiącznik na forum
http://www.youtube.com/watch?v=l50Fp4l1fCk&feature=related

Na rano cokolwiek chcecie :)
amelian / 2011-01-17 23:07 / portfel / Tysiączniczka na forum
Z rano proszę posłuchać motywacyjnej piosenki i nie przejmować się zgryźliwymi uwagami zazdrosnych Kolegów....jeszcze wyjdziecie na ludzi Chłopcy ;)))

http://www.youtube.com/watch?v=04854XqcfCY&ob=av2em

Dobrej nocki :)))
TrentX / 2011-01-18 01:20 / portfel / Tysiącznik na forum
A propo Quenn to jak ktos ma N-ke to polecam z VOD koncert w Royal Albert Hall jakis dobroczynny.
Graja tam z mlodym lepkiem jako wokalista .. Mowie Wam niesamowity gosc , prawie ze oryginal w wokalu.
Brian Mai go przedstawial :)
TrentX / 2011-01-18 01:27 / portfel / Tysiącznik na forum
O nawet to znalazlem w necie , oczywiscie graja tam same tuzy
gosciu sie nazywa Tom Chaplin z zespolu Keane jesli ktos kojarzy , bo ja nie :)))

Naprawde duza klasa ....jak dla mnie.

http://www.youtube.com/watch?v=rMnMBSUJ0xU&feature=related
TrentX / 2011-01-18 01:33 / portfel / Tysiącznik na forum
hehe czego to ludzie nie wymysla znalazlem jeszcze cos ciekawego :)
porownanie obu panow w jednej piesni :)

http://www.youtube.com/watch?v=Rb-1bGxNigE&feature=related
pietroo / 2011-01-17 22:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dobranoc Wszystkim :)

do rana
dodge / 2011-01-17 22:31 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pamiętajcie przed snem kropnąć jeszcze serie przysiadów :)

Dobranoc Wszystkim. Miłego wtorku.

Muzykę przed snem podsyłam z aniołem w roli głównej

http://tnij.org/jzjg
pietroo / 2011-01-17 22:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dobranoc Kolego :))
amelian / 2011-01-17 22:13 / portfel / Tysiączniczka na forum

jak tak dalej pójdzie, to wyjdzie na to, że rozpoczęliśmy operację "plaża
2011" :)

nazwa świetna :))) jestem za :)))
tomtay / 2011-01-17 22:56 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
z tą "plażą 2011" to troche za wcześnie i chyba Was poniosło, na ten moment proponuję nazwę "balonometria 2011" tudzież inne "balansowanie bebzunem 2011" :))
Ged / 2011-01-17 22:25 / Tysiącznik na forum
tylko Ty masz chyba bliżej nad balaton niż nad bałtyk :)
kolega z rzeszowa jak miał jeździć na spotkania do szczecina, zawsze to powtarzał :)
amelian / 2011-01-17 22:35 / portfel / Tysiączniczka na forum
ano ;) a nie byłam tam...
pietroo / 2011-01-17 22:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
myslę, że nazwa "słoneczny patrol" bardziej pasuje :))
dodge / 2011-01-17 22:19 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

jak tak dalej pójdzie, to wyjdzie na to, że rozpoczęliśmy operację "plaża
2011" :)


Tak ..., a potem na plaży klaty wypięte, kaloryfer przy pępku i jedno pytanie na ustach ...

http://tnij.org/jzjb
pietroo / 2011-01-17 22:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
muza przednia :)) dwóch palantów z gołymi klatami i w dresach
dodge / 2011-01-17 22:11 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kurna, to już nie jest kącik emeryta, a fitness club się zrobił. Uzgodniliście te ćwiczenia ze swoim trenerem - instruktorem?

http://tnij.org/jzi3
pietroo / 2011-01-17 22:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
trenerem jest Amelka :)))

takie ćwiczenia to mozna bez trenera robić, one nie są tak wielkim obciązeniem, aby coś mogło się stać złego
Kambodza / 2011-01-17 22:14 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Kącik nie znosi próżni i ciągle się zmienia:)
amelian / 2011-01-17 22:34 / portfel / Tysiączniczka na forum

Kurna, to już nie jest kącik emeryta, a fitness club się zrobił

spoko...jak tylko upały wrócą to i emeryckie nawyki dadzą o sobie znać a to jeden będzie się pocił, drugi słabł, trzeci pił piwo na okrągło....i chodził wiecznie na bani...normalka ;)
dodge / 2011-01-17 22:39 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

spoko...jak tylko upały wrócą to i emeryckie nawyki dadzą o sobie znać a to jeden
będzie się pocił, drugi słabł, trzeci pił piwo na okrągło....i chodził wiecznie na
bani...normalka ;)


hehehe

Słodkich snów Amelcia - ot realistka prawdziwa. Pokłony wielkie. Pa.
amelian / 2011-01-17 22:44 / portfel / Tysiączniczka na forum

realistka prawdziwa

raczej optymistka wielka ale mocno stąpam po ziemi i wiem, że jadna jaskółka....dobra zobaczymy co dalej i kto się wykruszy pierwszy ;) jak ja co poniedziałek mam wielkie postanowienie wczesniej chodzić spać a później po nocach siedzę...

Słodkich snów Amelcia

wzajemnie Maciuś :)))
pietroo / 2011-01-17 21:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
już jestem po ćwiczeniach i powiem, że wcale nie są łatwe na jakie wyglądają
Kambodza / 2011-01-17 21:52 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
nie są, nie są a sobie pomyśl co będzie przy wielu powtórzeniach i seriach:)
Ja powiem szczerze, że dzisiaj nie robiłem wcale żadnej przerwy między seriami ale jutro już będzie trzeba:)
pietroo / 2011-01-17 21:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ja też robiłem bez przerw i na koniec walnąłem 30 pompek, rano też zrobiłem 20 pompek
Kambodza / 2011-01-17 22:01 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
u to Piotruś się konkretnie wziąłeś:) brawo
pietroo / 2011-01-17 22:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
to nic dla mnie :)) jeszcze nie jestem takim dziadkiem :))
Ged / 2011-01-17 21:54 / Tysiącznik na forum
właśnie, jak to jest z tymi przerwami? w poradnikach jest napisane, że mogą być dowolnie długie, jeśli się nie mylę.
czy to oznacza, że np. połowę można zrobić rano, a drugą wieczorem? jak myślisz?
Kambodza / 2011-01-17 22:00 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja Ged absolutnie nie rozkładam na pory dnia. Biore się i naginam wszystko za jednym razem bo wtedy mięsień jest coraz bardziej zmęczony i wystawiony na konkretną jazde:)
A tam wyżej to chodziło mi o to, że robie serie i w ogóle nie odpoczywam tylko robie serie następnego ćwiczenia i tak całe sześć.
Aczkolwiek jutro jak już będa po dwie serie każdego to między nimi pewnie w drugiej kolejce serii będe robił myśle z minute przerwy bo inaczej moge nie dać rady ale jutro zweryfikje. Najważniejsze jest ciągłe napięcie mięśnia i krótkie przerwy żeby mięsień nie zdążął za bardzo odpocząć i ostygnąć:)
Ged / 2011-01-17 22:06 / Tysiącznik na forum
jasne, ćwiczenia 1-6 machamy bez przerw, miałem na myśli przerwy pomiędzy kolejkami, czy też cyklami jak się to zwie

a propos pompek, to trening jest rozpisany na stronie 100pompek.pl - w sam raz do chałupniczych ćwiczeń

jak tak dalej pójdzie, to wyjdzie na to, że rozpoczęliśmy operację "plaża 2011" :)
Kambodza / 2011-01-17 22:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
to myśle Ged że poprostu zwyczajnie nie damy rady może już i od jutra zrobić np drugą kolejke bez przerw:)
A już te następne to zupełnie:) także przerwy nas nie ominął ale jak najkrótsze trzeba robić żeby efekt był konkretny:)
Plaża 2011 brzmi dobrze;)
I jeszcze jedno: nie wiem jak Wy robicie ale u mnie noga ta która jest na dole jak dryga jest np pod kątem 90 stopni ani na chwile nie dotyka podłoża:)
Ged / 2011-01-17 22:27 / Tysiącznik na forum
generalnie to zwiększa obciążenie na dolną partię brzucha, ale nie jest wymagane w opisie ćwiczeń.
czyli to wersja dla starych wyjadaczy :)
Kambodza / 2011-01-17 22:13 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

dryga = druga

Sprostowanie bo zaraz mnie Amelcia ścignie:)
amelian / 2011-01-17 22:16 / portfel / Tysiączniczka na forum
no nie...za kogo Wy mnie macie....:( zołzę jakąś
Kambodza / 2011-01-17 22:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
i tak sobie rozkminiłem że będzie lepiej zrobić całe sześć i następną serie również całe sześć niż dwie serie tego samego i zaraz dwie serie tego samego itd
pietroo / 2011-01-17 21:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
myślę, że wszystko na raz
amelian / 2011-01-17 22:04 / portfel / Tysiączniczka na forum

myślę, że wszystko na raz

tak, zadne pory dnia...ale przerwy żeby se odsapnąć to można chyba jakieś robić....? ;)
Kambodza / 2011-01-17 22:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
można ale proponuje maksymalnie krótkie:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy