Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
pietroo / 2010-12-29 18:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no i Peszko odszedł

http://www.pilka.pl/lech-potwierdza-peszko-odchodzi

mało ambitny gościu, poszedł za kasą, moim zdaniem gdyby pograł jeszcze w Lechu mógłby trafić do lepszego klubu, Kolonia broni się tylko przed spadkiem
dodge / 2010-12-29 18:55 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ponoć Bayer wszedł do gry.

Grosika chce 15 drużyna z ligi Tureckiej - też będzie się bronić przed spadkiem. Stać ich na to by wydać 1 mln Euro. Inne realia. Grosik zapewne kosztem walki o utrzymanie, a nie o mistrza zyska finansowo.
pietroo / 2010-12-29 19:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bayer to pewnie kaczka. Nawet oficjalnego zapytania nie było.

Grosik znowu się nie sprawdzi takie jest moje zdanie.
dodge / 2010-12-29 19:44 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Grosik znowu się nie sprawdzi takie jest moje zdanie.


Może tak być. Tutaj miał bicz nad sobą i był pod kontrolą klubu, tam będzie wodzony na pokuszenia i nikt go nie będzie niańczył a do tego będzie miał bariery językowe i kulturowe do pokonania.
pietroo / 2010-12-29 20:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Może tak być. Tutaj miał bicz nad sobą i był pod kontrolą klubu, tam będzie
wodzony na pokuszenia i nikt go nie będzie niańczył a do tego będzie miał
bariery językowe i kulturowe do pokonania.


oto chodzi, zresztą on ma swobodne podejście do zycia i do futbolu, wśród profesjonalistów zagubi się jak poprzednio
dodge / 2010-12-29 18:13 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeszcze w ramach relaksu podrzucam link jeden:

http://tnij.org/nwestowanie-walka-z-samym-soba
pietroo / 2010-12-29 18:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
lubię czytać takie teksty :)

Wawa też coraz bardziej zasypana, zima wraca i zimno bardzo było
dodge / 2010-12-29 18:08 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam popołudniową porą. Stolica Podlasia zasypana. Pada, pada, pada i ... pada. Śniegu jest baaaaaardzo dużo i będzie więcej, bo nie widać, aby miało przestać padać. Podróż po mieście to oczywiście piekło przy takiej pogodzie, no ale jakoś do domu wrócić trzeba było :)

Podrzucam do poczytania m.in. i taki oto temat" Czy inwestor jest niewolnikiem własnych emocji?

Link tutaj:

http://tnij.org/jo8w
amelian / 2010-12-29 18:29 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witaj Maćku:))) witajcie,

U mnie zimno jak fiks, wprawdzie lubię taką zimę ale marzę o upałach...jeszcze tylko trzy miesiące zlodowacenia i wiosna zagości a to dodaje otuchy ;)))

Miesięcznik mam cały w wersji papierowej :)

Pozdrawiam serdecznie i buziaczki posyłam
dodge / 2010-12-29 18:58 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Słońce

Zima, zima - nawet nie będziemy wiedzieli kiedy ten czas minie, a to Ty będziesz pokłony biła upałom, a ja będę marudził jak to duszno :)
amelian / 2010-12-29 19:21 / portfel / Tysiączniczka na forum
oj czasy to będą piękne, jak bezchmurne niebo w upalny dzień :)))))))))))))))))))))))))))
dodge / 2010-12-29 19:23 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
hehehe - aj tam ... piekło na ziemi a nie czasy piękne :)
pietroo / 2010-12-29 17:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
fajny filmik:

http://www.dailymotion.pl/video/xf9zt0_megane-r-s-n4_auto#from=embed
pietroo / 2010-12-29 17:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
na HSMG dzisiaj większy spokój niż dotąd, ale powoli ktoś się wymienia akcjami
dodge / 2010-12-29 18:09 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dokupiłeś Piotrze?
pietroo / 2010-12-29 18:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jeszcze nie, ale kusi mnie coraz bardziej, widzę, że dzisiaj już przestał spadać
dodge / 2010-12-29 18:26 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Acha - info z wczoraj - niejaki Kliszko nabył wspólnie ze Stanisławą Respondowskią pakiet akcji. Facet chyba uwielbia NC bo już przerakaczał 5% na Liberty.
dodge / 2010-12-29 18:27 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

przerakaczał


:) Przekraczał

P.S. Potem naturalnie zredukował do 0%
pietroo / 2010-12-29 18:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
zarobił to zredukował :))

kilka dni chyba odbierali te akcje
dodge / 2010-12-29 18:45 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

kilka dni chyba odbierali te akcje


24.12. zawarli ze sobą porozumienie

tutaj cały komunikat, który nieco wyjaśnia:

http://tnij.org/jo9t
pietroo / 2010-12-29 18:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
co myślisz o nim? jak Ci się podoba wykresik?
dodge / 2010-12-29 18:40 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z długiej perspektywy to długa płaska jak widzisz zapewne również. Dzisiaj jak już pisałeś był umiarkowany spokój i jak tak zerknąłem to w ciągu dnia skupywany był jednak. Ważne, że tu obrót jest nie taki jak na sporej części spółek na NC. Ja czekam.
pietroo / 2010-12-29 19:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ale masz coś prawda? czy czekasz z kupnem?
dodge / 2010-12-29 19:46 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tak Piotrek - mam ino dokupiłem po tej samej cenie co przy reko Ami.go.
pietroo / 2010-12-29 20:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no to farciarz z Ciebie
dodge / 2010-12-29 20:27 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jaki tam farciarz Piotrek skoro zamiast sprzedać z ładnym zyskiem ugrzęzłem i z wirtualnego 70% zysku zrobiło się zero :).
pietroo / 2010-12-29 20:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ale nie masz straty, poczekaj, myślę, że urośnie
dodge / 2010-12-29 20:41 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

myślę, że urośnie


Też tak sądzę. Widać, że papier jest grany i wcześniej czy później pójdzie znowu do góry.
pietroo / 2010-12-29 20:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
za duża zbieranka była, poza tym taka wymiana nieźle wróży, nikt raczej nie pcha się w takie ilości papiera, aby zamrozić cash
pietroo / 2010-12-29 17:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
sesja dla mnie niezła, większość spółek urosła, ale do moje ceny zakupu jeszcze duzo
pietroo / 2010-12-29 13:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kolejny rok hossy

Kończy się dekada wzrostów cen metali szlachetnych. Od 2001 roku złoto podrożało o 415 proc. a srebro o 550 proc. Specjaliści przewidują, że ceny będą dalej rosnąć.

Złoto może podrożeć do 1.630 dolarów amerykańskich za uncję w 2011 roku – twierdzi Tom Kendall, analityk Credit Suisse Group AG w Londynie, który najtrafniej przewidział zmiany cen złota w tym roku. Inwestorzy poszukują zabezpieczenia przed kryzysem finansowym w Europie i Stanach Zjednoczonych a ponadto wzrasta dynamicznie popyt w Chinach. W tym roku złoto podrożało o 27 proc. a 7. grudnia osiągnęło rekordową cenę 1.430,60 USD.
- Metal ten może zyskać na wartości 18 proc. w 2011 roku. Na rynkach finansowych jest wysoka niestabilność. Będą też utrzymywać się niskie lub ujemne stopy procentowe, a to sprzyja wzrostom cen złota – mówi Kendall.
Rosnący popyt na złoto w postaci fizycznej w Chinach wymusza wzrost importu. Jednym z istotnych czynników popytu jest rosnąca inflacja. Obawiam się, że ostatnie podwyżki stóp procentowych nie zahamują wzrostów cen w Państwie Środka.
Jak wynika z badań agencji informacyjnej Bloomberg, mediana prognoz analityków wskazuje na wzrost ceny złota w przyszłym roku o 23 proc. tj. do poziomu 1.700 dolarów.
Wierzę w złoto, ponieważ obawiam się, że nasza polityka fiskalna i monetarna nie ma żadnego sensu a to prowadzi do wzrostu ryzyka i destabilizacji na rynkach finansowych – mówi David Einhorn, prezes firmy Greenlight Capital Inc. w Nowym Jorku, zarządzającej aktywami wartości 6,8 mld dolarów.
Pomyślne prognozy rysują się również przed srebrem, które znajduje zastosowanie nie tylko w inwestycjach lecz również w wielu dziedzinach przemysłu. W 2011 roku cena tego metalu wzrośnie o 37 proc., wynika z ankiety Bloomberga przeprowadzonej wśród grupy ponad 100 analityków, brokerów i inwestorów. Z kolei wg specjalistów banku Goldman Sachs, cena szarego metalu skoczy w nadchodzącym roku do 40 dolarów za uncję. Natomiast cena palladu stosowanego przy produkcji katalizatorów samochodowych wzrośnie o 18 proc., do 900 dolarów – przewiduje Goldman Sachs.
Wzrosty notowań nie ominą również platyny, według BNP Paribas jej notowania sięgną 1.800 dolarów w 2011 roku. Obecnie metal ten kosztuje 1750 dolarów.
Zapowiada się więc kolejny rok hossy na rynku metali szlachetnych, zatem inwestycje w złoto i srebro będą w dalszym ciągu przynosić zyski.


Jan Mazurek
MK 72 / 2010-12-29 13:00 / (Marcyś)
Powitania Wszystkim

Udanego dzionka życzę

Piotrek kupiłem go po 1 zł rano i czekam sobie dalej - mało akcji jest i bedzie pewnie bujać
A i kupiłem dzisiaj IPO-PDA i urosła ;-)))
pietroo / 2010-12-29 13:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

wielkie gratki :) Jak patrzę na ten Depend, to rzeczywiście duża adrenalina.
MK 72 / 2010-12-29 14:36 / (Marcyś)
DEpend - dzisiaj pięknie zbierany- w obrocie 1 mln 117 tys

Adrenalina się zacznie na wyzszych poziomach teraz to spokojny marsz . Nic z tyłu nie zostaje wszystko wyczyszczone do spodu będzie

A pewnie póxniej odlot zrobią;-)))
pietroo / 2010-12-29 16:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
widzę właśnie, dużo łyknałeś? jeśli mogę zapytać
mk72 / 89.167.26.* / 2010-12-29 18:54
Mozesz za 15 kilo
pietroo / 2010-12-29 13:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
IPO-PDA pięknie urosło
pietroo / 2010-12-29 13:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
na GPF trochę większy dzisiaj obrót niz zwykle
MK 72 / 2010-12-29 13:59 / (Marcyś)
Tam ukryte zlecenie jest na 4 - niech jeszcze postoi klient to może i ja dokupię jak zrealizuję IPO;-))))
Kambodza / 2010-12-29 12:24 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Coś na Ekosławie Prezes wspomniał o możliwej emisji kierowanej dla strategicznego, zobaczymy co się z tego wykluje i kto to będzie:)
noxik nielogo / 94.75.72.* / 2010-12-29 12:37
i po ile :)
Kambodza / 2010-12-29 14:12 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
no:)
pietroo / 2010-12-29 11:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zacieśniania polityki monetarnej w Chinach ciąg dalszy

Przecena wspólnej waluty

Po sobotniej podwyżce podstawowej stopy procentowej w Chinach dziś rano Chiński Bank Ludowy podniósł stopę rezerw obowiązkowych. Zaostrzanie polityki monetarnej przez Chiny niestety negatywnie odbija się na ryzykownych walutach, ponieważ w ten sposób rośnie koszt pieniądza dla wielu inwestorów. Ponadto wczorajsze dane o zaufaniu konsumentów zdecydowanie rozczarowały rynek, ponieważ indeks zamiast zanotować wzrost do 56 pkt spadł do 52,5 pkt. W reakcji na te wydarzenia spadała wartość wspólnej waluty, przez co dziś rano kurs EUR/USD znalazł się na poziomie 1,3150 i to niedźwiedzie są obecnie w przewadze.

Deprecjacja złotego

Decyzje odnośnie stóp procentowych w Chinach oraz bardzo słabe dane z gospodarki USA negatywnie wpływały wczoraj na sentyment do polskiej waluty. Z samego rana jedynie para USD/PLN próbowała schodzić na nieco niższe poziomy, ale zbyt długo to nie trwało. Popołudnie z kolei przyniosło dość spore osłabienie złotego, przez co obie pary złotowe znalazły się wyraźnie wyżej. Na szczęście dziś rano obserwujemy lekkie odreagowanie, ale i tak dalsze losy złotego zależą od nastrojów globalnych, które nadal pozostają niepewne.

Puste kalendarium

Dziś, podobnie jak w poniedziałek, nie pojawią się żadne istotne publikacje danych makroekonomicznych. Zatem w większym stopniu będą się liczyć analiza techniczna oraz wszelkie niespodziewane informacje.

Dariusz Pilich
pietroo / 2010-12-29 10:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sierpień: do gry wraca Boryszew

Kamil Gemra, StockWatch.pl
Puls Biznesu, pb.pl,29.12.2010 10:15


Spółka Romana Karkosika od początku roku dała zarobić ponad 350 proc., choć trudno ustalić to, patrząc na kurs, od którego dwa razy odcinano wartość praw poboru w związku z nowymi emisjami akcji.

Celem spółki są akwizycje, które mają wydźwignąć Boryszew do roli globalnego gracza na rynku motoryzacyjnym. Pierwszym ruchem był zakup upadłej włoskiej grupy Maflow, posiadającej dwie fabryki w Polsce oraz szereg mniejszych spółek w różnych krajach, pracujących na rzecz producentów aut
. W międzyczasie podwyższono prognozy zysku, co sprawiło, że inwestorzy dostali prawdziwej gorączki. Przy okazji odcięć znakomita większość serwisów
podaje zaniżone wskaźniki fundamentalne. Na przykład realne C/WK, które można znaleźć w serwisie StockWatch.pl, wynosi około 2, natomiast wszyscy inni podają wartość około 0,80, wprowadzając w błąd potencjalnych inwestorów.

W sierpniu znów dał o sobie znać Leszek Czarnecki, o którym rynek przypomniał sobie przy okazji przejęcia MW Trade. Inwestor dokonał dwóch ruchów pozagiełdowych: sfinalizował transakcję
zakupu GMAC Banku, a później także Allianz Banku. Ogłosił też, na złość IDMSA, że otwiera innowacyjny bank dla małych przedsiębiorstw pod nazwą Idea Bank (Idea to nazwa TFI prowadzonego przez DM IDMSA).
pietroo / 2010-12-29 10:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nieźle dzisiaj buja na Ekosławie
pietroo / 2010-12-29 09:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ładnie się odśnieża w niu jorku

http://www.tvn24.pl/-1,1687660,0,1,odsniezanie-wymaga-ofiar,wiadomosc.html
pietroo / 2010-12-29 09:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Maciek ten Depend to na razie cięzki papier do wyczucia. Spadł ostro w doł, już dzisiaj zrobił +8%...
Uśredniłeś?
paweł77 / 2010-12-29 09:42 / Bywalec forum
Witam wszystkich. Jestem troszkę zły, że w portfelu moneyowskim nie uwzględniają notowania Ekosława na bieżąco. A tak w ogóle, czemu jest jeszcze na NC, chyba automatycznie powinien przeskoczyć na GPW! Pozdrawiam :)
pietroo / 2010-12-29 09:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

też to zauważyłem, widocznie potrzebuja kilku dni, aby to zmienić
smooth / 2010-12-29 10:47 / portfel / Tysiącznik na forum
hej...już jest dodany ale samo nie przeskoczy... trzeba ręcznie przenieść

pozdr.
pietroo / 2010-12-29 11:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
hej

tak też zrobiłem, dzięki za podpowiedź

pozdr
TrentX / 2010-12-29 14:16 / portfel / Tysiącznik na forum
Witajcie

EKO samo nie przeskoczy z NC na glowny , trzeba go dodac recznie do portfela glownego , a potem usunac z NC i bedzie wszystko w rachunkach sie zgadzac :D
dodge / 2010-12-29 09:36 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Maciek ten Depend to na razie cięzki papier do wyczucia. Spadł ostro w doł, już dzisiaj
zrobił +8%...
Uśredniłeś?


Ale ja nie kupowałem tego Piotrze.
pietroo / 2010-12-29 09:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sorry, miałem napisać Marcin :)) Pomyłeczka
pietroo / 2010-12-29 09:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
na IDMie ładny obrót od rana
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy