Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
amelian / 2010-12-22 08:49 / portfel / Tysiączniczka na forum
Due diligence spółki z branŜy automotive
Boryszew poinformował o dopuszczenie Spółki do badania due diligence Cablelettra –
przedsiębiorstwa produkującego zaawansowane systemy okablowania oraz akcesoria dla sektora
automotive (wiązki elektryczne silnika, układu hamulcowego, kierowniczego, systemów kontroli
trakcji). Produkty Cablelettra znajdują zastosowanie w samochodach osobowych, cięŜarowych,
autobusach, traktorach oraz motocyklach i pojazdach przemysłowych (klienci to międzynarodowe
koncerny motoryzacyjne). Spółka posiada 16 zakładów we Włoszech, Polsce (Mikołów), Chinach,
Brazylii i Tunezji. Ceblelettra jest w upadłości od połowy 2009 roku, kiedy w powaŜne kłopoty
wpadła część biznesu zajmująca się hotelarstwem. Według Gazety Giełdy Parkiet minimalna
wartość przejęcia aktywów wyznaczona przez syndyka wynosi 244 mln PLN, a Grupa generuje
przychody rzędu 600-800 mln PLN. Zyski są osiągane w Polskiej części Cablelettra,
współpracującej z Fiat Auto Poland, natomiast oddziały zagraniczne oscylują wokół zera.
pietroo / 2010-12-22 09:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

na razie nie wpłyneło to pozytywnie na kurs
dodge / 2010-12-22 08:21 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzień dobry Wszystkim

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Kambodza / 2010-12-22 07:43 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witam Wszystkich:)
Udanego dzionka życze
dodge / 2010-12-22 08:22 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Darku

Również życzę udanego dzionka i zdrowia, bo czytałem, że trochę niedomagasz :)

Pozdr.
mari40 / 2010-12-22 08:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
WITAM :)
Przyłączam się do życzeń zdrówka i dużo zieleni :)
Pozdrawiam
Kambodza / 2010-12-22 08:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie moi Mili:)
Dziękuje Wam bardzo i wzajemnie również:) Faktycznei w sobote się obudziłem w nocy i było strasznie gorąco więc otworzyłem okno i mówie a kilka minut się położe i zaraz zamkne i obudziłem się rano :) Zimno było jak cholera:) I mnie wzieło a do pracy musze chodzić bo zamknięcie roku. Jeszcze raz dzięki i wzajemnie:)
Pozdówka
amelian / 2010-12-22 08:47 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witajcie :)))
Mnie też coś gardło boli Kam, ledwo mówię...to wszystko przez tą odwilż. A na przeziębienie weź Tabcin, nie znam nic lepszego, pomaga niemal natychmiastowo ;)

Udanego dnia
Kambodza / 2010-12-22 08:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Kobietko:)
Ok to wezme zakupie i wypróbuje, tnx:)
Pozdrówka
pietroo / 2010-12-22 09:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam Was serdecznie

odwilż w Wawie, zimno w nogi :)) ale Święta za pasem :)) szkoda, że tak szybko....

udanego dnia życzę
amelian / 2010-12-22 10:12 / portfel / Tysiączniczka na forum
że szybko się skończą czy szybko zaczną? ;)))
pietroo / 2010-12-22 10:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
że szybko się skończą :((
Hajduczek / 2010-12-21 23:55 / portfel / Tysiącznik na forum
Mili Sąsiedzi ;-) Wesołych , spokojnych Świąt Bożego Narodzenia ;) i szczęśliwego Nowego Roku ;))
pietroo / 2010-12-22 13:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wesołych świąt Bożego Narodzenia zdrowia, szczęścia i miłości w gronie rodziny i przyjaciół.

Pozdrawiam
noxik nielogo / 94.75.72.* / 2010-12-22 00:07
Dziekujemy i wzajemnie :)
Kambodza / 2010-12-22 07:45 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Basiu dziękujemy bardzo i odwzajemniamy najszczersze życzenia zdrowych i spokojnych Świąt oraz Nowego Roku:)
amelian / 2010-12-21 23:30 / portfel / Tysiączniczka na forum
Słuchajcie, z tym Petrolem rzeczywiście namieszałam trochę...To od początku. Uważam, że mam dobrze skonstruowany portfel tzn. zgodny z moim charakterem - wybrałam spółki, które znam i mam obczajone fundamentalnie. Za każdą z nich przemawia racjonalny argument i wszystkie szczerze polecam bo mam przekonanie. Jest to jak najbardziej long i to na pewno nie przymusowy tylko z wyboru na zasadzie kup i trzymaj, która to bardzo mi odpowiada.

Natomiast o Petrolu wspomniałam bo mam pewną, niewielką część kapitału, którą mogę zaryzykować spekulacyjnie i nie widzę w tym nic złego. Tak to sobie podzieliłam...myślę, że sensownie. W przypadku spekuły zawsze znaczenie będzie dla mnie miała płynność dlatego wybór padł na OILa. Irku, tak, jest w trendzie spadkowym co nie oznacza, że jeśli zrobi podwójne dno (a jest już blisko) to wybicia nie bedzie i tego się spodziewam właśnie. Co jest również częścią już mojej taktyki inwestycyjnej - jeśli kupię ustawię stop i nie przesunę go w dół tylko w górę jeśli już. A że ropy nie znajdą to bardziej niż pewne i na tym papierze dla mnie ma znaczenie tylko i wyłącznie psychologia.

Nawet jeśli znaleźliby ropę (czy KOV) to nikt im nie pozwoli jej wydobywać i tak myślę że takie info by nie wyszło na zewnątrz ale jest to moje zdanie, oczywiście co inwestor to wizja inna.

Z czego jestem bardzo zadowolona to że nie poruszam się już jak dziecko we mgle mam swoją wizję i dążę do wyznaczenia celu na 2011 i tego będę się trzymać. W przyszłym tygodniu umówiłam się z moim najlepszym Klientem - Milionerem, opowiadałam Wam o nim w Wawie to na pewno całą masę nowych i ciekawych rzeczy mi opowie a warto słuchać bo jest to jeden z najlepszych jak nie najlepszy rzeszowski gracz :) dlaczego? bo od początku płaci rok w rok podatek...:)))

Dobrej nocy
smooth / 2010-12-21 23:46 / portfel / Tysiącznik na forum
Strategia rzecz najważniejsza ale zauważyłem pewną niekonsekwencję, stąd też sie trochę tego czepiłem. Teraz już wsio jasne..... aczkolwiek Petrola bedę zawsze i każdemu odradzał.
On był i nadal jest jak kontrakty... wszyscy do nich lgną ale tylko nieliczni coś tam zarobią a potem i tak to oddadzą Każda cena od tych 700zł w dół była podobno niezłą okazją.....
Jeśli chcesz sie pobawić spekulacyjnie to dlaczego akurat na tak niewdzięcznym walorze? Dla samej płynności? Chyba nie warto.
pietroo / 2010-12-21 22:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dobranoc :)

do rana :)
dodge / 2010-12-21 21:57 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://tnij.org/pulawy-przejmuja-fosfory
pietroo / 2010-12-21 22:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
kupiłeś ostatnio jakieś akcje? o IDM myślisz?
dodge / 2010-12-21 23:08 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

o IDM myślisz?


Myślę, że kupię go teraz. Pisałem po ostatnim wywaleniu, że będę zerkał na niego i szczerze mówiąc liczyłem na te okolice 2,70 o których wspominałem wczoraj, ale widać, że tu dwusetka trzyma kurs na buźkę i nie chce dalej puścić. Wczoraj wybroniła spadki , dzisiaj zrobiła wzrost. Podejrzewam, że to już koniec głębszej korekty, więc jutro skubnę ponownie za część puli przeznaczonej na IDM.

Pozdr.

Z ostatnich zakupów mam również HSMG i Lubawę.


dobranoc :)

do rana :)


Dobranoc Piotrze.
dodge / 2010-12-21 21:56 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
"Firma Mondi opracowała ulegające biodegradacji i zamianie na kompost opakowanie o nazwie Terra Bag.

Firma zachwala swoje opakowanie jako pierwszy na świecie worek przemysłowy z zabezpieczeniem przed wilgocią z potwierdzoną zdolnością pełnej biodegradacji. Opakowanie składa się z papierowej części (jednej lub więcej warstw) oraz folii z biotworzywa ulegającej recyklingowi. Folia ma stanowić też doskonałe zabezpieczenie przed wilgocią. (...)"

http://tnij.org/jkqr
dodge / 2010-12-21 21:54 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
"Firma Plast-Box podsumowuje 2010 roku na rynku tworzyw sztucznych oraz przedstawia prognozy na kolejny rok (...)"

http://tnij.org/jkqq
pietroo / 2010-12-21 18:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

2010-12-21 18:13:35 | amelian [ Portfel ] [ Tysiączniczka na forum ]
Piotruś ale masz piękną średnią na Borku :))) gratki wielkie
:)))))))))))))))))))))))



Dziękuję Ci pięknie Asiu :)) mimo wszystko Borek to dobry papierek
dodge / 2010-12-21 19:24 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A z ciekawości zerknąłem. Borek jest rozdmuchany, ale przy takiej średniej ryzyko, że nagle stracisz zainwestowaną kasę są niewielkie :)

Gratki Piotrek :)

Pozdr.
Kambodza / 2010-12-21 18:56 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Przyłączam się do gratek dla Ciebie Piter:)
pietroo / 2010-12-21 18:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dzięki Darek :))

średnia jest dobra, bo były tanie pp :))

ciekawy jestem czy będzie coś takiego podobnego na EEX
TrentX / 2010-12-21 21:23 / portfel / Tysiącznik na forum
hmmm moja srednia niestety nie jest tak wyczesana :/ i zdaje sie ze nic nie zapowiada jej usrednienia w dol : >
pietroo / 2010-12-21 21:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
za rok pewnie znowu będą pp i będziesz miał sznasę na jej obniżenie
Kambodza / 2010-12-21 19:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Co do Ekusia to moje zdanie znasz i wiesz na co ja czekam:)
pietroo / 2010-12-21 18:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ale sypie śnieg w Wawie, zima wróciła
Kambodza / 2010-12-21 18:45 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
naprawde sypie konkretnie, przez pare godzin nasypało już dużo
pietroo / 2010-12-21 18:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a ja mam wracać z Bemowa na Mokotów.... pewnie ponad godzinę będę wracał
Kambodza / 2010-12-21 18:57 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
to się niestety troche Ci zejdzie
pietroo / 2010-12-21 19:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a Ty już w domu? wracałeś metrem?
Kambodza / 2010-12-21 19:02 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
tak ja już dzisiaj w domu bo troche przeziębiony jestem i wcześniej wyszedłem mimo roboty jaka została.
Ja metrem śmigam i nie narzekam póki co:)
Kambodza / 2010-12-21 18:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Piotrek a to HSMG ma fundamenty czy to spekuła? bo widze, że leci w dół więc jeśli coś ta spółka sobą prezentuje to może bym coś skubnął
pietroo / 2010-12-21 18:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
spekuła taka sama jak Petrol :))
ale wziąść możesz ze 20 tys akcyjeke, żadna kasa, a powinno urosnąć
Kambodza / 2010-12-21 18:43 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
dobrze nie doczytałem i zrozumiałem że za 20k zł, mówie oszalał;) Ale już doczytałem:)
pietroo / 2010-12-21 18:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
kilka groszy urośnie, A.migo polecał, a On ma nosa
Kambodza / 2010-12-21 18:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
oby, przeważnie NC King jak powiedział, że będzie rosło to urosło na dniach a tutaj póki co spadek ale może urośnie
amelian / 2010-12-21 18:27 / portfel / Tysiączniczka na forum

fundamenty

Kam to pytanie retoryczne? ;)
pietroo / 2010-12-21 18:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
powiedz mi Asiu czy Petrol ma fundamenty?
Kambodza / 2010-12-21 18:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Petrol ma marzenia:)
amelian / 2010-12-21 18:49 / portfel / Tysiączniczka na forum
nie ma...tylko Petrol to inna bajka to olbrzymia płynność, notowanie póki co nie groszowe i już wiemy wszyscy co to jest itd...natomiast powiedz Piotruś dlaczego twierdzisz że HSMG powinno urosnąć? hmm............ ;)))
smooth / 2010-12-21 22:38 / portfel / Tysiącznik na forum
Przypomnę Ci Amelciu Twój argument, choć moim zdaniem był niesłuszny to tu jak najbardziej byłby trafny. Zobaczy jaki tu na petrolu mamy trend i to w każdym przedziale czasowym....
Nie chciałas kupić IDM gdzie są fundamenty i słuszny trend wzrostowy a chcesz wejsc w petrola gdzie nie ma zadnych fundamentów a trend jest od lat spadkowy.... coś mi tu nie pasuje.
pozdr
dodge / 2010-12-21 19:20 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Amelcia to kwestia podejścia. Dla mnie na ten przykład nie jest atrakcyjnym to, że spółka swoje zobowiązania spłaca produkcją akcji. Na domiar tego, działania te są znane inwestorom przy innych spółkach, w których siedział Rysio. Finał jego spółek jest taki sam.

Z drugiej strony mam spółkę, która jako świezynka na rynku szuka sobie miejsca w sieci poprzez portale społecznościowe i wirtualne pasaże handlowe. Sprzedaż w necie będzie rosła, więc szansa na to, że HSMG trafi w dziesiątkę w swoich poszukiwaniach może wydawać się większa niż to, że Petrol zacznie wydobywać ropę.

Ryzyko zakupu akcji obu spółek jest spore, ale podejmując ryzyko bardziej przemawia za mną spółka z NC.
pietroo / 2010-12-21 19:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
bo liczę na efekt trampoliny, podrósł od 15-16 gr do 28 gr, teraz spadł, ale pod drodze był nieźle zbierany, tam nie ma obrotu rzędu 5 tys akcji, tylko po kilkadziesiąt - kilkaset dziennie zmienia właściciela, trzeba ciutkę poczekać, patrz SZAR :))

a Pertol powiedz mi dlaczego ma urosnąć? bo znajdą do końca roku albo w styczniu ropę?
pietroo / 2010-12-21 18:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ale to są marzenia ściętej głowy :)
Kambodza / 2010-12-21 18:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
ok, rozumiem, nie tykam:)
Chyba, że spadnie na groszówki to może dla zabawy się skusze:)
dodge / 2010-12-21 18:18 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://tnij.org/jklb
dodge / 2010-12-21 18:14 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://tnij.org/jkk4
TrentX / 2010-12-21 17:50 / portfel / Tysiącznik na forum
Witajcie a ja sie tak kisze troche w gore troche w dol :) , poki co funduszy nie ma inwestycji nie bedzie :P ,chyba ze mnie w koncu cos zdenerwuje i wywale ze strata :)

Szkoda ze Azotki odpalily jak juz nie mialem w portfelu :)
TrentX / 2010-12-21 17:52 / portfel / Tysiącznik na forum
A jeszcze mam pytanie jutro zaczynaja byc notowane PDA na Borku , co potem ??? kiedy asymilacja akcji ??? i jak to sie objawia najczesciej w kursie do akcji wczesniej notowanych ?
pietroo / 2010-12-21 18:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
potem jest asymilacja, jeśli kupiłeś na dłużej to nic nie rób i czekać, PDA same zamienią Ci się w akcje
TrentX / 2010-12-21 21:30 / portfel / Tysiącznik na forum
PDA nie kupowalem , pytam raczej w kontekscie tych akcji ktore mam :) i ich kursu ktory spada.
W jakiej cenie beda notowane PDA od jutra na rozpoczeciu ??? I jak powinien ksztaltowac sie ich kurs ?
TrentX / 2010-12-21 22:01 / portfel / Tysiącznik na forum
A i jeszcze jedno naiwne pytanie : ile czasu uplywa od notowania PDA do asymilacji ? Czy jest to jakis sztywny termin , a jesli nie to od czego zalezy ?
amelian / 2010-12-21 18:13 / portfel / Tysiączniczka na forum
Piotruś ale masz piękną średnią na Borku :))) gratki wielkie :)))))))))))))))))))))))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy