Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
dodge / 2010-12-21 17:28 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

myślę, że Grosik odejdzie zimą


No już w końcu mógłby odejść. Telenowela trwa, a Grosik ciągle w Jadze. Piekarski grzeje się w blokach startowych i symulacje pewnie robi swojego konta w banku licząc procenty od kontraktu :). A poważnie ... , sądzę, że to już czas aby odszedł. Do piłkarskiej emerytury grać nie będzie w Białymstoku, a prawda jest taka, że każdy czas jego odejścia to zawsze będzie to zły czas na pożegnania. Jaga wyciągnęła do niego pomocną rękę, spłacił dług wobec prezesów i klubu z nawiązką. Pomógł utrzymać zespół w Ekstraklasie, zdobył PP i Super PP, przyczynił się do mistrza jesieni. Sądzę, że na siłę trzymać nie ma co takiego piłkarza. Chce się ponownie sprawdzić na zachodzie, nie można blokować tego. Chłopak ze Szczecina niech jedzie dalej w świat i robi furorę na innych boiskach. Oby mu się udało.
pietroo / 2010-12-21 17:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
też tak uważam, myślę, że 700 tys euro to i tak za dużo za niego, ma gaz chłopak, ale musi mieć również kogoś kto mu pomoże w ataku, sam sobie sytuacji raczej nie stworzy
dodge / 2010-12-21 17:58 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

myślę, że 700 tys euro to i tak za dużo za niego


Myślę, że 700 tys. Euro to dobra cena.


ma gaz chłopak, ale musi mieć również kogoś kto mu pomoże w ataku, sam sobie sytuacji raczej nie stworzy


O to to - właśnie.
pietroo / 2010-12-21 17:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
tak się bawią szejkowie:


http://wiadomosci.wp.pl/gid,12969245,title,Wydali-11-mln-dolarow-na-ozdoby-choinkowe-zdjecia,galeria.html
dodge / 2010-12-21 17:09 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie popołudniowa porą.

Na Wig20 "dwudziestka" podziałała.

Miłego odpoczynku.

Pozdr.
pietroo / 2010-12-21 17:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
widziałeś co wkleiłem wcześniej o Grosiku?
dodge / 2010-12-21 17:29 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

widziałeś co wkleiłem wcześniej o Grosiku?


Widziałem Piotrze. Wyżej wrzuciłem kilka słów od siebie na ten temat :)
pietroo / 2010-12-21 17:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
sesja nijaka dla mnie, szkoda, że Borek spada
Kambodza / 2010-12-21 17:49 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Faktycznie Borek poleciał już pare groszy poniże 2 zł
Kambodza / 2010-12-21 17:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
dla mnie seja w miare ale spokojnie czekamy na prawdziwe wzrosty
pietroo / 2010-12-21 17:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
nawet nie wiedzieliśmy, że nasz Kolega ma swoją spólkę na giełdzie:

Kurs spółki Aqua spadł w debiucie na NC o 1,69 procent


Kurs akcji spółki Aqua spadł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 1,69 proc. do 29 zł. Na rynku zadebiutowało 12.347.891 akcji. Papiery spółki zostały przeniesione z rynku BondSpot.

Aqua zajmuje się eksploatacją obiektów i urządzeń wodno-kanalizacyjnych, poborem i dostawą wody pitnej oraz oczyszczaniem ścieków na terenie Podbeskidzia i sąsiednich gmin. Spółka posiada stacje uzdatniania wody, oczyszczalnie ścieków i kilka ujęć wody.
pietroo / 2010-12-21 16:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
w20 dzisiaj naprawdę ładnie, widać w tym roku spółki z głownego są dużo mocniejsze we wzrostach niż MiŚ
amelian nl / 91.208.10.* / 2010-12-21 16:00
Spójrzcie na Miedziaka i powiedzcie mi czy rzeczywiście tak jest, że "jest już tak wysoko że więcej nie urośnie".............................
pietroo / 2010-12-21 16:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Miedziak pociągnął cały w20. Wzięłaś wczoraj?
amelian nl / 91.208.10.* / 2010-12-21 17:01
nie :(
CIERPLIWY GRACZ / 2010-12-21 16:29 / portfel / Tysiącznik na forum
spojrzcie na petrola i powiedzcie czy rzeczywiscie tak jest ze jest już na minimach i już wiecej nie spadnie?................:)
amelian nl / 91.208.10.* / 2010-12-21 16:49
OIL jeszcze spadnie
dodge / 2010-12-21 17:03 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeszcze kilka dodruków papierka i będzie śmigał jak Bioton :)
pietroo / 2010-12-21 17:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wszystkie konie Krauzego :)
Kambodza / 2010-12-21 17:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
To specjalista w dodruku i dlatego nawet w Polnorda nie wejde bo z jego stajni oprócz spekulacji nic nie tykam
amelian / 2010-12-21 18:10 / portfel / Tysiączniczka na forum
pamiętam, pisaliśmy kiedyś o PND (mam go prześwietlonego doszczętnie, jeśli chcecie to wyślę Wam swoją pracę lic) ale ja odpuszczam temat bo tak myślę że deweloperka w tej hossie nie będzie już tak grana, nic z deweloperki nie chcę
Kambodza / 2010-12-21 18:17 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
póki co dewelopy słabiutko to fakt ale PND ma taką niską cene w porównaniu do świetności, że nawet jak wszystko będzie rosło to niech wzrośnie 100-200% to bedzie można łądnie zarobić:) Ale Krauze odstrasza bardzo
pietroo / 2010-12-21 16:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PS tak przepowiedział :))
amelian nl / 91.208.10.* / 2010-12-21 17:02
jasne ;))) pisałam o tym przecież.......;))))))))))))))))))
CIERPLIWY GRACZ / 2010-12-21 16:34 / portfel / Tysiącznik na forum
słabszy dzien mam dzisiaj
ignorujcie
jakas głupawka czy cos...
Kambodza / 2010-12-21 16:25 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Amelciu miedziaka pompują ci co mają full kasy i wszelkie spekulacje czy urośnie więcej czy nie można sobie wiesz:) Moim zdaniem do końca roku nie spadnie bo tu jest walka o ogromnwe premie:)
pietroo / 2010-12-21 12:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Frank przyciąga coraz większą uwagę

Do blisko 3,17 zł rośnie dziś kurs franka szwajcarskiego. Jeszcze w początkach listopada płacono za niego 2,86 zł. Dzisiejszy poziom jest najwyższy od marca 2009 r. (licząc po cenach osiąganych w ciągu dnia podobne poziomy mieliśmy jeszcze u progu ostatnich wakacji). Główną przyczyną spadku złotego do franka jest kondycja euro. Traci nie tylko względem dolara, ale przede wszystkim wobec szwajcarskiej waluty. Ogólna kondycja euro przekłada się na ogólne postrzeganie złotego, a relacja euro wobec franka szwajcarskiego przekłada się na bezpośrednie relacje złotego względem tych walut. Od początków listopada frank poszedł w górę o przeszło 10%, a wspólny pieniądz jedynie o mniej niż 2%. Dziś euro schodzi do 1,262 franka. Końca niekorzystnej dla euro tendencji na razie nie widać. Analiza techniczna podpowiada, że zatrzymanie może nastąpić w okolicach 1,1., a może nawet niżej. To oznaczałoby testowanie przez franka szczytów z lutego 2009 r., ukształtowanych powyżej 3,3 zł. Rosnący kurs franka stanowi kłopot dla spłacających kredyty hipoteczne zaciągnięte w tej walucie, gdyż podnosi wysokość raty. Jednocześnie sytuację łagodzą wciąż niskie stopy procentowe w Szwajcarii i brak perspektywy ich podniesienia.
Nastroje niemieckich konsumentów niewiele się pogorszyły. Indeks Gfk na styczeń obniżył się do 5,4 pkt z 5,5 pkt miesiąc wcześniej. Oczekiwania były jednak bardziej optymistyczne. Takie rozczarowujące odczyty na krótką metę zwiększają presję na kurs euro, ale nie szkodzi to akcjom.

HOME BROKER ZWRACA UWAGĘ:

•Osłabienie euro na świecie to główna przyczyna zwyżki franka szwajcarskiego do złotego w ostatnich tygodniach
•Trwa silny regres w irlandzkim budownictwie, co utrudnia wyjście na prostą tamtejszej gospodarce
Rynki nieruchomości

Obecny tydzień będzie stał na rynkach nieruchomości pod znakiem przede wszystkim publikacji danych o listopadowej sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA. Zaplanowana jest na jutro. Oczekiwana jest poprawa względem października, kiedy sprzedaż wyniosła niewiele ponad 4,4 mln sztuk. Teraz jest spodziewane 4,7 mln sztuk. Sama wielkość sprzedaży będzie jednak mniej istotnym elementem tego raportu. Dużo ważniejsze mogą okazać się informacje o zapasach niesprzedanych domów oraz o cenach. Obie kwestie stanowią aktualnie największą bolączkę amerykańskiego rynku nieruchomości mieszkaniowych.
Listopadowy indeks PMI dla irlandzkiego budownictwa obniżył się do 41,7 pkt z 42,3 pkt miesiąc wcześniej. Ostatnie 3 miesiące przyniosły w tym względzie wyraźny regres. Objął on najbardziej budownictwo infrastrukturalne. Lepiej prezentowało się natomiast budownictwo mieszkaniowe oraz przemysłowe.

Zespół Analiz
Home Broker
pietroo / 2010-12-21 12:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no i myślę, że Grosik odejdzie zimą

http://www.sport.pl/pilka/1,65039,8850053,Ekstraklasa__Kamil_Grosicki_odejdzie_z_Jagiellonii_.html
pietroo / 2010-12-21 10:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Frank będzie jeszcze mocniejszy

Puls Biznesu, pb.pl,21.12.2010 08:42


Cena szwajcarskiej waluty przebiła już 3,16 zł. Może być jeszcze wyższa, jeśli SNB nie wkroczy do gry. Wtorkowe notowania rozpoczął jednak od lekkiej korekty.
Zobacz takżeFrank pokazuje moc



Zła wiadomość
dla kredytobiorców zadłużonych we frankach: szwajcarska waluta znowu zyskuje na sile. Wczoraj cena franka zbliżyła się do 3,17 zł i była najwyższa od marca 2009 r. Od początku listopada złoty stracił do szwajcarskiej waluty
31 gr. Przeciętna rata kredytu na 300 tys. zł na 30 lat
wzrosła w tym czasie o ponad 10 proc. (z 1141 zł do 1265 zł).





— W odróżnieniu od rekordu z marca 2009 r., teraz to nie złoty jest wyjątkowo słaby, lecz frank wyjątkowo mocny. Z powodu niepokojów związanych z sytuacją finansową strefy euro, inwestorzy wycofują się z euro i lokują kapitał
we franku. Niepokoje potęguje konflikt militarny między Koreą Północną i Południową — tłumaczy Marek Wołos, analityk TMS Brokers.

Dodaje, że waluta Helwetów jest dziś odpowiednikiem dawnej marki niemieckiej — najbezpieczniejszej w Europie. Kurs euro do franka był wczoraj najniższy w historii, zszedł poniżej 1,27. Trzy lata temu wynosił 1,65.

— Jeśli nic się nie wydarzy, będziemy widzieć dalsze umacnianie franka. Niedługo możemy zobaczyć kur EUR/CHF na poziomie 1,25. Jedyną siłą, która mogłaby zatrzymać tę tendencję są interwencje SNB szwajcarskiego banku centralnego. Nie sądzę jednak, by już teraz zaczął osłabiać walutę, a to oznacza, że możliwy jest spadek kursu złotego do franka o kolejne 10-20 gr — mówi Tomasz Niemiec, dealer walutowy Banku Millennium.

Narodowy Bank Szwajcarii aktywnie osłabiał franka zwłaszcza na przełomie 2009 i 2010 r. Tamte interwencje — oprócz straty dla banku — nie przyniosły większego skutku. Wtedy bank poddał się i zaprzestał sterowania kursem.
pietroo / 2010-12-21 09:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
głosujcie

http://www.pb.pl/2/a/2010/12/21/Gieldowy_mistrz_2010_Boryszew_vs__Radpol
amelian / 2010-12-21 10:06 / portfel / Tysiączniczka na forum
z tego co rzuciłam okiem teraz na sprawozdanie Radpolu to wyglada bardzo przyjemnie, bardzo...;)
pietroo / 2010-12-21 10:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
tutaj chodzi o głosowanie na spółkę, która zostanie mistrzem parkietu 2010
pietroo / 2010-12-21 09:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pozytywnie o Wahania tylko dodatkiem do trendu bocznego

Ciągle w pobliżu 1,32

Na rynku walutowym nadal brakuje zdecydowania. Najpierw w sesji europejskiej mieliśmy jedynie stosunkowo niewielkie wahania w trendzie bocznym. Następnie w sesji amerykańskiej pojawiła się próba umocnienia dolara, ale dziś rano ponownie znajdujemy się w pobliżu poziomu 1,32. Z jednej strony sprzyja temu brak ważniejszych informacji ze światowych gospodarek, a z drugiej strony zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Warto jednak pamiętać, że w tym tygodniu pojawią się jeszcze istotne dane, dlatego zmienność może powrócić.

Pozytywnie o wzroście PKB w Polsce

Pary złotowe po nocnych wzrostach (kurs EUR/PLN znalazł się na chwilę ponad 4,00, a para USD/PLN zanotowała poziomy powyżej 3,0550) wróciły do poziomów z wczorajszego poranka. Stało się tak dzięki odreagowaniu na głównej parze, a także w pewnym stopniu dzięki wypowiedziom sugerującym, że wzrost PKB w Polsce może nawet przekroczyć 4% r/r, a w kolejnych latach powinien w dalszym ciągu rosnąć. Zdaniem prezesa Belki ma na to wpływ rosnąca aktywność zawodowa Polaków.

Puste kalendarium

Na dziś nie zaplanowano żadnych istotnych danych makroekonomicznych. Wprawdzie pojawi się kilka publikacji, ale żadna z nich nie będzie miała wpływu na zachowanie głównej pary, ani par złotowych.

Dariusz Pilich
pietroo / 2010-12-21 09:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no i Peszko jedną nogą w Kolonii! Lech bezsilny i raczej musi się już pogodzić z odejściem swojego najlepszego zawodnika
pietroo / 2010-12-21 08:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
czy ktoś z Was bierze IDM?
mari40 / 2010-12-21 12:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witajcie :)
Dziś znowu czerwień przeważa przynajmniej u mnie :(
Mogłam posłuchać Piotrka i skubnąć tego IDM na pocieszenie - ale jak zwykle mądre myśli przychodzą po czasie - Mimo wszystko miłego dnia i dobrego humoru życzę :)
pietroo / 2010-12-21 12:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
zgadzam się, mądry Polak po szkodzie
pietroo / 2010-12-21 08:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Dodałam do obserwowanych Petrola!!!! i na niższych poziomach pewnie będę się do niego
niewielkim kapitałem przymierzać....;)



spekulacyjnie? jak dobrze pamiętam pisałaś, że już w śmieci nie wchodzisz...
amelian / 2010-12-21 09:44 / portfel / Tysiączniczka na forum
Hej Piotrek, witajcie :)))
W NC nie wchodzę i w bankrutów typu IGR...z Petrolem można spróbować, nie napisałam, że kupiłam tylko dodałam do obserwowanych, może kupię a może nie...;)

Udanego dnia :)))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy