Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
Kambodza / 2010-12-14 17:55 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Widze, że Amelcia z Marcysiem się rozpisali:)
pietroo / 2010-12-14 18:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
lubię czytać te ich przekomarzanie się :)
Kambodza / 2010-12-14 18:37 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
ja też:)
pietroo / 2010-12-14 17:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ale mnie ostatnio lenistwo dopadło, ledwie mam ochotę zrobić to co do mnie należy, a juz ponadto to za nic w świecie :))
Kambodza / 2010-12-14 17:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
mam tak samo, masakra jakaś, aż się zastanawiałem czy chory nie jestem:)
pietroo / 2010-12-14 18:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
to chyba jakieś przesilenie przedświąteczne :)))

dzisiaj łaziłem po targowisku i widziałem takie piękne szczupaki, aż mi ślina pociekła, jak sobie pomyślałem o pieczonym w wigilię :)))
amelian / 2010-12-14 18:24 / portfel / Tysiączniczka na forum
żadne przesilenie tylko lenistwo...;))))))))))))))) czepcie się roboty fizycznej to przejdzie ;))) albo ćwiczeń przynajmniej ;)
Kambodza / 2010-12-14 18:39 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
może tak być bo już nie pamiętam kiedy ostatni raz byłem na siłce:)
pietroo / 2010-12-14 18:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ja się pogimnastykuję jak poodśnieżam trochę :)) nie ma to jak pomachać łopatą :))
amelian / 2010-12-14 18:46 / portfel / Tysiączniczka na forum

może tak być

ależ tak jest Przyjacielu :))) wysiłek musi być systematyczny i intensywny, bez ruchu nie ma życia :) i dosłownie i w przenośni ;)
Kambodza / 2010-12-14 18:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
zadzam się:)
pietroo / 2010-12-14 17:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Prognozy na 2011 sprzyjają dobrej atmosferze na giełdach


Brak złych informacji to dobra wiadomość — ta zasada potwierdziła swoją przydatność na pierwszej sesji tego tygodnia. Brak podwyżki stóp procentowych w Chinach został potraktowany jako przyczynek do dalszych zakupów ryzykownych aktywów. Zyskiwały zarówno akcje, jak surowce. Notowania na światowych giełdach wspięły się do najwyższego poziomu od ponad dwóch lat. Podobnie było z cenami towarów. Podtrzymaniu dobrych nastrojów sprzyjają też korzystne prognozy na przyszły rok. Z najnowszej ankiety Bloomberga wśród strategów banków inwestycyjnych wynika, że liczą na dotarcie w 2011 r. indeksu S&P 500 do 1379 pkt z obecnych 1245 pkt. To daje nieco ponad 10% wzrostu. Podobnej w skali zwyżki fachowcy spodziewają się na europejskich giełdach. Tym samym widać wiarę w to, że trudności z finansami publicznymi nie wpłyną istotnie na koniunkturę gospodarczą i uda się utrzymać ożywienie. Jednocześnie jednak oczekiwania plasują się raczej w okolicach historycznych średnich stóp zwrotu, a nie ponadprzeciętnych.
Dziś poznamy listopadową inflację w Polsce. Po tym, jak poprzednio jej odczyt zaskoczył wysokością, te dane są wyczekiwane z większą uwagą. Spodziewane jest utrzymanie wzrostu cen na poziomie 2,8% w skali roku. Tym samym pozostanie ona nieco ponad celem inflacyjnym RPP, a przy tym będzie się mieścić w korytarzu wyznaczonym przez Radę (+/- 1 pkt proc. od 2,5%). Niemczech podany zostanie dziś grudniowy indeks ZEW, obrazujący nastroje ekonomistów i analityków. W USA mamy sprzedaż detaliczną o decyzję Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych.


•Hiszpański rynek nieruchomości pozostaje w zapaści, co dla tamtejszej gospodarki jest złą wiadomością
•Zaskoczenie wysokością listopadowej inflacji w Polsce przesądzałoby zapewne o rychłej podwyżce stóp procentowych przez RPP
Rynki nieruchomości

Najnowsze dane z hiszpańskiego rynku nieruchomości wskazują, że trwa tam załamanie. W październiku Sprzedaż domów była rekordowo niska. Spadła aż o blisko 18% w skali roku. Nabywców znalazło jedynie 27,2 tys. domów. Punktem odniesienia dla tej wielkości jest ponad 1 mln domów wystawionych do sprzedaży. Ożywienie nie nadchodzi mimo tego, że od szczytu z kwietnia 2007 r. ceny domów obniżyły się o 22,5%. Nie brakuje głosów, że pójdą w dół o dalsze 30% do 2012 r. zanim znajdą twardy dołek.
W Stanach Zjednoczonych w III kwartale zmniejszył się odsetek Amerykanów, których nieruchomości są warte mniej niż wynosi pozostały do spłacenia kredyt zaciągnięty na ich kupno. W III kwartale dotyczyło to 22,5% Amerykanów wobec 23% kwartał wcześniej. Sucha cyfra nie w pełni jednak oddaje sytuację. Zwraca się uwagę, że zniżka jest efektem większej liczby przejęć domów przez banki, a nie wzrostu ich wartości. Problem dotyczy nadal 10,8 mln domów.

Zespół Analiz
Home Broker
pietroo / 2010-12-14 17:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
sesja dla mnie nijaka, GOA ładnie podrósł
Kambodza / 2010-12-14 17:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
dla mnie tak samo, sesja bez historii
pietroo / 2010-12-14 17:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ostatnio mały ruch na EEX
Kambodza / 2010-12-14 18:49 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
wyczekiwanie
TrentX / 2010-12-14 16:58 / portfel / Tysiącznik na forum
Jak rokujecie na kolejne sesje , raczej wzrostowo czy nijako ?
pietroo / 2010-12-14 17:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cholera go wie, wolałbym wzrostowo i na to liczę
CIERPLIWY GRACZ / 2010-12-14 16:26 / portfel / Tysiącznik na forum
i PGE "ten muł" 1.5%...up up......
TrentX / 2010-12-14 16:36 / portfel / Tysiącznik na forum
ja tam jestem zadowolony :)
pietroo / 2010-12-14 15:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
niechby ten GPF skończył dzisiaj przynajmniej na 5 gr
CIERPLIWY GRACZ / 2010-12-14 15:24 / portfel / Tysiącznik na forum
Piotrek Ty sie tak nie stresuj...herbatki się napij... jutro też jest dzień i pojutrze też....itd...
ciesz się że przed kompem siedzisz a nie w śniegu po pachy...:)
a spółki zrobią swoje...kwestia czasu....
pietroo / 2010-12-14 15:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ja się nie stresuję zupełnie :)) kto mnie zna, wie, że jestem luzakiem :))

właśnie popijam sobie herbatkę z cytryną :)

wiesz, że przed chwilką tak sobie myślałem, że powinienem się cieszyć, że nie pracuję na powietrzu, mróz się bierze w Wawie
TrentX / 2010-12-14 15:43 / portfel / Tysiącznik na forum
Piotrek jest NC jest adrenalina ;] sam sie na nia skazales :-)
pietroo / 2010-12-14 15:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
masz rację, dzisiaj mnie z rana wnerwiał internet, słabo mi działał, ale z giełdą jest ok :)) musi urosnąć przecież :))
TrentX / 2010-12-14 16:10 / portfel / Tysiącznik na forum
Wiesz ja tam wyznaje zasade ze musimy to tylko umrzec ;]
wielki teor / 89.73.8.* / 2010-12-14 15:04
Witam , dawno mnie tu nie było :)
Na midasku widełki zadziałały
wielki teor / 89.73.8.* / 2010-12-14 15:22
zanosi się na powyżej 5 zetola :)
pietroo / 2010-12-14 15:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

ano, ano :))

wpadaj częściej
pozdrawiam
wielki teor / 89.73.8.* / 2010-12-14 15:12
Postaram się , Inżynierka napisana to czas jest już :)
MK 72 / 2010-12-14 11:10 / (Marcyś)
Witam Wszystkich

Udanego dnia życzę

PS
Cierpliwym być warto kolego Cierpliwy;-)
Cierpliwyy / 83.25.64.* / 2010-12-14 10:47
czesc
Piotrek co robisz z GPF?...masz jakieś przemyslenia...?
ja mam takie że trzeba czekać...
ale może czegoś nie wiem?
pietroo / 2010-12-14 11:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

na razie czekam jeszcze, tyle czekałem, więc kilka dni mnie nie zbawi
liczę, że będzie powyżej 6 gr

pozdrawiam
CIERPLIWY GRACZ / 2010-12-14 11:17 / portfel / Tysiącznik na forum
tak sądziłem...to poczekamy razem...razem raźniej...:)
miłego dnia państwu i sobie życzę...
amelian nl / 91.208.10.* / 2010-12-14 11:24
Witajcie :)
Nie rozumiem co się tak uczepiliście tego GPFa....Piotrek mogłeś go sprzedać po 5 gr i zainwestować kasę w papier, który rzeczywiście zarabia i zarobi dalej...chocby z WIG20
liczę, że będzie powyżej 6 gr
ale na jakiej podstawie? że co jest takiego w spółce że do tej kwoty może podrożeć?......................
MK 72 / 2010-12-14 11:31 / (Marcyś)
Amelko tylko podstawa spekulacyjna jest i wiemy o tym dobrze- adrenalna jest potrzebna do zycia

Witaj
amelian nl / 91.208.10.* / 2010-12-14 12:19
Marcysiu, z całym szacunkiem do Ciebie...wiązanie inwestowania z adrenaliną jest nieporozumieniem, jako coraz bardziej doświadczeni gracze powinniśmy unikać emocji a przynajmniej starać się je kontrolować a nie popadać na dodatek z własnej woli w nowe. Takie p[ostępowanie jest zupełnie nieracjonalne, podaj mi przykład choć jednego wielkiego inwestora, który kiedykolwiek mówiłby o tym, że grał czy gra bo oczekuje adrenaliny.

Jak można narażać swoje cięzko zarobione pieniądze na coś takiego??? ===>>> dlatego wybacz ale adrenalna nie jest dla mnie powodem i nie wierzę w to.....
CIERPLIWY GRACZ / 2010-12-14 12:22 / portfel / Tysiącznik na forum
ehh te kobiety nie rozumiom mężczyzny...
miałaś kiedys spółkę groszową moja droga...?
albo petrola? i trafiłaś w solidne wybicie up up up...?
MK 72 / 2010-12-14 12:45 / (Marcyś)
Amelko każdy inwestor kupuje z adrenaliną walory- adrenalina powoduje błogi stan u mnie i nic i nikt tego nie zmieni
Ja lubie hazard giełdowy - wyłącznie i mnie on nie męczy tylko nakręca

Kazda sytuacja ryzykowna wywołuje dreszczyk emocji i nie widzę w tym nic złego - obojętnie czy dotyczy ona spółki śmieciowej czy też z wig 20
Giełda nie jest lokatą w banku i każdy naraża swoje pieniądze na duże ryzyko obojętnie w jakie spółki inwestuje
Oczywiście każdy ma też swój próg ryzyka - mój jest wysoki i chcę z tym zyć i nie zamierzam tego zmieniać.
Nie widzę osobiście w tym nic złego takiego dokonałem świadomego wyboru inwestycyjnego i za kazdym razem jak informuję co mam kupić dopisuję słowo spekuła lub też nie spekuła

Podejmowanie ryzyka wiąże się z emocjami owszem ale nie mam z nimi problemu ( wiesz o tym)

Posumowując - inwestowanie wiążę z ryzykiem które dostarcza adrenalinę.
Próg ryzyka mam wysoki i jest mi z tym dobrze . Duże ryzyko dostarcza adrenalinę która mi nie przeszkadza wręcz dobrze się z nią czuję. Kontroluję swoje emocje - jedni mówią że to wada i nie widze nic złego w świadomym narażaniu swoich pieniędzy z chęci uzyskania określonego zysku. Tak to rozpatruję
Takie jest moje zdanie- i nie każdy musi się z nim zgadzać

Amelko ci duzi zawsze ryzykują swój kapitał - i na ryzyku tworzą się fortuny i przez ryzyko ludzie bankrutują. Taki jest ten świat
amelian nl / 91.208.10.* / 2010-12-14 12:50
w taki razie uprawiasz hazard Marcysiu....
MK 72 / 2010-12-14 12:59 / (Marcyś)
Coś na pograniczu hazardu owszem ale nie hazard.

Idąć Twoim tokiem myslenia ( zaryzykuję to stwierdzenie) hazardzistą jest człowiek który rozpoczyna własny biznes.
Kazdy poczatek jest bardzo ryzykowny przyznasz i pomylić się mozna- to hazard czy nie

Kazda decyzja inwestycyjna we własnym biznesie jest obarczona ryzykiem - to hazard czy nie
Kazdy nowy projekt w działającym biznesie jest obarczony ryzykiem - to hazard czy nie

Jak nie będziemy podejmować ryzyka w różnych dziedzinach życia to będziemy dreptać w miejscu i dziwić się że nam lata uciekają

Oczywiście granicę ryzyka podejmuje każdy sam - wedle swoich predyspozycji
amelian nl / 91.208.10.* / 2010-12-14 13:13
Marcysiu hazard bo liczysz na emocje - adrenalinę...wiesz dobrze że jestem wielkim zwolennikiem własnego biznesu ale zakladanie takiego z dobrze napisanym biznes planem, szerokimi badaniami marketnigowymi, swoim doświadczeniem w branży w której chcemy działać,siatką wyrobionych wcześniej już kontaktów, ryzyko minimalizuje i tutaj jestem jak najbardziej za.

Poza tym sama mam duże skłonności do ryzyka gdyby było inaczej, nie grałabym na giełdzie, proste jak kij ;)

Hazdard to emocje, a decyzje obarczone tym, że może nie wyjść ale przemyslane i podejmowne w oparciu o racjonalne przeslanki to jest ryzyko, które wpisne jest w codzienne zycie. I zazwyczaj ludzie którzy mają większe skłonności do niego zarabiają w życiu większe pieniądze ale wszyscy hazardziści na dłuższą metę to gołodupcy
amelian nl / 91.208.10.* / 2010-12-14 12:32
miałam i żałuję, to nie jest inwestowanie i nic z tym swpólnego nie ma...w wybicie nie trafiłam, każdemu odradzam takie śmiecie i zapytaj się jakiegokolwiek specjalisty to powie to samo
CIERPLIWY GRACZ / 2010-12-14 13:01 / portfel / Tysiącznik na forum
ja tez odradzam, ale sam nie umiem sprzedać groszy i kupić PGE PKO PEO PKN PZU ...wystarczy kupić i trzymać do 4000 na w20....zysk koło 10-20% rocznie...
a ryzykowne np VICTORIA blisko 300% w 3miesiące...cieżko z tego zrezygnować...oczywiscie straty też mam jak każdy ale na żadnej spółce nie straciłem 300%...wychodze z założenia ze stracić moge najwyżej 100% a zarobić...kosmos tylko ogranicza... jestem biedny 20% rocznie nie poprawi mojej sytuacji materialnej...
a jak zarobie przyzwoitą kwote to wtedy wyluzuje wrzuce wszystko na lokate i bede zył z odsetków bez stresu...taki cel mam...
każdy ma inny...........i do tego strategie dobierac trzeba....
CIERPLIWY GRACZ / 2010-12-14 13:09 / portfel / Tysiącznik na forum
dodam tylko że GPF jest po 5gr teraz i gdybym sprzedał teraz to mam jakies 50%zysku brutto..(po 3miesiącach).ale mnie to nie urządza tak samo jak kolege MK 72 ....jak sądze....i czekamy na wiecej....:)
a jak bedzie strata to sie weźmie na klate i walczymy dalej o lepsze jutro...:)
CIERPLIWY GRACZ / 2010-12-14 13:19 / portfel / Tysiącznik na forum
prosze sie nie sugerowć moimi przymysleniami bo strategia jest dopiero w fazie testów...za jakieś dwa latka okarze sie czy miała sens...ale ktoś musi przetestowac innowacyjny pomysł pierwszy... najlepiej robić to na sobie...:)
CIERPLIWY GRACZ / 2010-12-14 15:18 / portfel / Tysiącznik na forum
okaże się pisze...pozdrawiam panią od polskiego...:)
TrentX / 2010-12-14 10:43 / portfel / Tysiącznik na forum
Powitac przed poludniem :)
zyczac wzrostow czego zabardzo nie widac :)
pietroo / 2010-12-14 09:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W kalendarzu – Fed, sprzedaż detaliczna, PPI

Komunikat Fed poznamy dopiero o 20.15, wcześniej natomiast mamy kilka istotnych danych makro. W USA będą to przede wszystkim sprzedaż detaliczna i PPI (obydwie publikacje o 14.30, konsensus w obu przypadkach wynosi +0,6% m/m, dla bazowego PPI +0,2%). Wcześniej także ważne dane o cenach konsumenta w Wielkiej Brytanii (10.30, konsensus +3,1% R/R) i podobna publikacja w Polsce (14.00, nasza prognoza +2,8% R/R). O godzinie 11.00 publikacja indeksu ZEW w Niemczech (konsensus +4 pkt.).



dr Przemysław Kwiecień
Kambodza / 2010-12-14 08:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie:)
Mamy nowy dzień jak to Sławek napisał i jedziemy z tym koksem:)

2010-12-13 22:48:23 | | amelian [ Tysiączniczka na forum ]
pińcet od razu jak i Ekuś...;)

Kam się jutro pewnie wtrąci że mądrze prawię................;))))))))))))))))))))))))

Dobrze prawisz Kobieto:)

Udanego dzionka życze
mari40 / 2010-12-14 08:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witajcie :)
Witaj Kam mi też podoba się to o czym mówi Amelka oby się sprawdziło :)
Dużo zieleni życzę
Kambodza / 2010-12-14 08:45 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Mari:)
A no oby oby:)
Pozdrówka
pietroo / 2010-12-14 08:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam z rana :))

fajny i sniezny dzisiaj dzień w stolycy, ma podobno jeszcze padać i być mróz,

wyspany jestem, to i humor dopisuje :)

miłego dnia życzę
Kambodza / 2010-12-14 08:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Hej Piotrek:)
Ja się za bardzo nie wyspałem jakoś ale damy rade:)
Pozdrówka
pietroo / 2010-12-14 08:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ja wczoraj się nie wyspałem i zrobiłem sobie dzień lenia :)) zostałem w domu :))

dzisiaj pracuję za dwa dni :)

pozdrawiam
TrentX / 2010-12-14 00:00 / portfel / Tysiącznik na forum
No i mamy nowy dzien :),
TrentX / 2010-12-13 23:59 / portfel / Tysiącznik na forum
Idzcie spac :D jutro tez jest dzien :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy