Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
pietroo / 2010-12-08 18:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Goldman Sachs o złocie

Ceny złota będą kontynuować wzrosty, twierdzą specjaliści z renomowanej instytucji finansowej.

Według raportu z 1 grudnia 2010 roku, opracowanego przez bank inwestycyjny Goldman Sachs, ceny złota wzrosną do 1.690 dolarów za uncję na koniec przyszłego roku. Będzie to m.in. rezultat kontynuacji polityki „luzowania ilościowego” w Stanach Zjednoczonych. Na rynku pojawią się więc kolejne setki miliardy dolarów a realne stopy procentowe pozostaną niskie. Wg Goldman Sachs, będą one głównym czynnikiem determinującym wzrost cen złota w latach 2011-2012.

Po niedzielnym wystąpieniu Bernanke w programie telewizyjnym „60 Minutes” można oczekiwać w połowie przyszłego roku decyzji o kolejnym, trzecim już, etapie QE. Należy spodziewać się szybkiego wzrostu amerykańskiej gospodarki w dwóch najbliższych latach. Realne stopy procentowe w USA zaczną rosnąć w 2011 roku, przyczyniając się do wzrostu ceny złota do poziomu 1.750 dolarów w 2012 roku – przewiduje Goldman Sachs.

Wczoraj cena złota przekroczyła poziom 1.430 dolarów a srebro kosztowało ponad 30 dolarów za uncję.

Jan Mazurek
MK 72 / 2010-12-08 19:51 / (Marcyś)
Powitał Wieczorkiem;-)

Piotrek GPF na 5 gr jest ok. Popyt duży na 5 się ukształtował a groszołapy myslały ze szybko puszczą za 6 na fixie a im się nie udało ;-)
Po mojemu jest dobrze i zobaczymy co jutro dzień przyniesie- pewnie zawiną 6 i zdrowo nadszarpną 7 ale zobaczymy, Takie moje zdanie jest i proszę się nim nie kierować;-)

Kam gratulacje za prospekt exxa - co dalej z nim będzie powiem że będzie dobrze jednak korekty na nim będą i obecną chwilę zaliczyłbym do początku korekty. Ale ja z exx zawsze źle czytałem wykresiki i pewnie tak i tym razem będzie. Co jak co ale spółka na longa jak najbardziej właściwa jest i z tym nie będę dyskutował
Kambodza / 2010-12-08 21:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie dziękuje Marcyś żeby nie zapeszać:)
Korekty będą oczywiście jak najbardziej tak jak wszędzie:) Co do ich wielkości to nie będe dyskutował bo ja ciągle uważam, że tu grubcio rozdaje karty:) Cieszy to, że na spadkach obrót jest mizerny i oddających z większymi pakietami brak a kupujący jak to kupujący jak ktoś wali na lewo to w duchu myślą sobie idiota ale ustawiają się coraz niżej bo po wiadomo, że każdy chce kupić jak najniżej:)
Ja czekam na przyszły rok i niedługo powinna zostać podana prognoza zysu na 2011:) Jeśli będzie 5-6 baniek da nam to wyobrażenie jaki powinien być kurs na koniec 2011 i moim zdaniem o korekcie na 6 zł możemy zapomnieć ale powtórze się po raz kolejny że tak będzie pod warunkiem, że grubcio nie będzie bruździł:)
Kambodza / 2010-12-08 17:33 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
http://www.knf.gov.pl/o_nas/komunikaty/prospekty_eko_i_lotos.html

Prospekt Ekusia zatwierdzony:)Jak ktoś ma chwile to niech go obejrzy i powie co tam napisali:)
To już wiadomo, ze ktoś coś wiedział i jednak moi podpowiadacze wiedzieli że coś jest na rzeczy ale tylko się przyśpieszyło albo mówili o czymś innym jeszcze:)
Kambodza / 2010-12-08 17:34 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Mari jest dobrze:)
mari40 / 2010-12-08 17:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dzięki Kam za wiadomość - cieszę się baaardzo :)))))))
Kambodza / 2010-12-08 17:56 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
:) ja też:)
Kambodza / 2010-12-08 18:01 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Teraz zaczniemy nowy rozdział w histori naszego Ekusia i to jeszcze lepszy:)
mari40 / 2010-12-08 18:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Cieszę się,że Cię posłuchałam i trzymam tą Perełkę mimo wszystkich zawirowań chociaż chwilami kusiło,żeby sprzedać i wskoczyć niżej ale z moim szczęściem pewnie nie zdążyłabym na ten pociąg :)
Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej i tego się trzymajmy - miłego wieczorka życzę :)
Kambodza / 2010-12-08 18:13 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Myśle, że będzie lepiej i to dużo w ciągu 2-3 lat:) Nie wiem ile masz sztuk, jak chcesz możesz próbować sprzedawać i kupować bo zawirowania są, ja jednak się w to nie bawie:)
Miłego wieczorku:)
mari40 / 2010-12-08 18:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wydaje mi się,że mam bardzo dużo ,bo 3/4 mojego portfela prawie 9tys. więc nie zamierzam się bawić za duże ryzyko i za mało doświadczenia :)
Kambodza / 2010-12-08 18:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
to troche masz faktycznie więc i ja na Twoim miejscu bym się nie bawił raczej:)
Kambodza / 2010-12-08 18:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Mari mam nadzieje że odrobisz swoje straty dzięki Eusiowi i to z nawiązką:)
mari40 / 2010-12-08 18:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tak naprawdę to po cichutku o tym marzę :))) tylko musiałby urosnąć ponad 100% - pożyjemy zobaczymy -dzięki Darek za wszelkie porady :)))
Kambodza / 2010-12-08 18:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
W przyszłym roku jeśli wszystko będzie dobrze szło to myśle, że już będziesz miała odrobione czego Tobie i sobie życze:)
Nie ma za co Mari:)
mari40 / 2010-12-08 18:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
:)))))
Kambodza / 2010-12-08 18:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Mam nadzieje tylko, że gruby nie będzie nas męczyłó i pojedziemy w góre i nie będzie dusił popytu bo niestety z nim nikt nie wygra z nas. Ale bądźmy dobrej myśli:)
pietroo / 2010-12-08 18:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dokupujesz jeszcze EEX?
Kambodza / 2010-12-08 18:37 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
właśnie się zastanawiam czy już teraz czy poczekać:) bo chyba wszystką kase wrzuce w Ekusia:)
TrentX / 2010-12-08 19:04 / portfel / Tysiącznik na forum
Wiadomo ze prospekt zatwierdzono , mam zapytanie czy emisja akcji bedzie sie wiazac z dokladnie takimi samymi procedurami jak Boryszewa ? Tzn PP PDA itp ??? Czy bedzie to wygladalo inaczej w przypadku spolki NC ???
Jak beda wygladac jej przenosiny na rynek glowny ??? Czy to tylko zmiana zapisu ???
Kambodza / 2010-12-08 21:08 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
A skąd pomysł o emisji bo nie bardzo rozumiem?

"Na początku października, przy okazji złożenia prospektu w KNF, prezes spółki Jacek Dziedzic mówił, cytowany przez "Puls Biznesu", że Eko Export nie planuje nowej emisji akcji przy przenosinach na rynek główny GPW. Dodał, że ma nadzieję, iż uda się zadebiutować jeszcze w tym roku."
To jest cytat:)
Kambodza / 2010-12-08 21:12 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
i na ostatnim walnym z tego co mi powiedziano Prezes zaznaczał również jeszcze raz, że o żadnej emisji w ogóle nie myślą:)
TrentX / 2010-12-08 23:26 / portfel / Tysiącznik na forum
Przepraszam nie doczytalem ze prospekt nie jest zwiazany z oferta publiczna :)
Cofam zapytania :)
pietroo / 2010-12-08 17:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
sesja słaba dla mnie, oprócz EEX i GPF wszystko spadło
pietroo / 2010-12-08 16:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no szkoda na koniec GPF spadło na 5 gr
TrentX / 2010-12-08 14:45 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam serdecznie :) troszeczke sie przemeblowalem w portfeliku , dokupilem odrobine Borka, i Lotos a ucieklem z Azotow :) moze to dobrze a moze zle czas pokaze :) na razie super czerwony portfelik mam :) jednak calosciowo patrzac to nadal na plusie :)

Tradycyjnie zycze zielonosci .
m72 / 94.232.154.* / 2010-12-08 15:11
Powitania

Z tymi Azotami na tą chwilę wygląda ż dobrze zrobiłeś

Ale obserwować je warto bo przyszłosciowo można z nią działać
TrentX / 2010-12-08 15:42 / portfel / Tysiącznik na forum
Zakladam powrot do niej przy nadarzajacej sie okazji oraz doplywie gotowki :)
amelian / 2010-12-08 13:41 / portfel / Tysiączniczka na forum
Ciekawam bardzo skąd tak Wszyscy wiedzą jaka jestem a w dodatku jak spię....hehe...macie fantazję Chłopaki, nie powiem ale wesoło mi gdyż wnioskuję że jednak troszku się boicie....;))) więcej o wiadomej spółce wypowiadać się nie będę bo zdanie moje znacie i jest niezmienne, dobrze tylko się złożyło Kam, że czasu nie masz............;)))
pietroo / 2010-12-08 13:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ja się Ciebie wcale nie boję :))
mk72 / 94.232.154.* / 2010-12-08 14:03
Cześc Amelko

No nie wiesz skąd - wróbelki ćwierkają o tym ;-))))

Ja się oczywiście zawsze bałem Amelki i bać będę- tak z przekory;-))))
pietroo / 2010-12-08 13:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
MArcin owaliłeś ASS?
amelian / 2010-12-08 13:46 / portfel / Tysiączniczka na forum

ASS

patrząc na znaczenie tego słowa w języku angielskim to się nawet nie chytam papieru hehehe........................;)))
pietroo / 2010-12-08 14:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
mi to porównianie by do głowy nie przyszło
mk72 / 94.232.154.* / 2010-12-08 14:02
Jeszcze nie dokupiłem jeszcze - albo zysk albo w pysk jak to mowią
pietroo / 2010-12-08 12:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
chyba zaczyna się ruch na GPF
mk72 / 94.232.154.* / 2010-12-08 13:21
Niech zamkną na poziomie 6 z przewagą na K i będzie dobrze
pietroo / 2010-12-08 13:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
też tak uważam
pietroo / 2010-12-08 12:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
coraz bardziej wkurza mnie ten GOA, ojjjj ćwiczy mnie on na maxa
pietroo / 2010-12-08 10:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
GPF wróciło do odpowiedniej cyfry :)
kwiatek... / 2010-12-08 10:49 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Piotr:)Pewnie się przymierzasz do realizacji zysku na gpf?
pietroo / 2010-12-08 11:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

jeszcze nie, czekam cierpliwie dalej na rozwój wypadków :))
Kambodza / 2010-12-08 10:39 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

2010-12-08 09:22:07 | | Kambodza [ Tysiącznik na forum ]
Witaj Mari:)
Podobno za jakieś dwa dni ma się coś wydarzyc in plus na Ekusiu, żadnych szczegółów nie znam, zobaczymy czy
się sprawdzi:)
Pozdrówka


Mari może ktoś coś wie juz tez i zaczyna powoli zbierać:)
mari40 / 2010-12-08 16:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Racja Kam -zaczyna się chyba ruch w górę -przydałoby się trochę zieleni na poprawę humoru :))
Piękny wynik dziś mamy- Miłego wieczorku życzę :)))))
noxik nielogo / 82.177.194.* / 2010-12-08 11:04
Kam pierozku z tego co pamietam to ty wtyki masz gdzies w okolicach EEX :) ?
Kambodza / 2010-12-08 18:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Coś tam się wie:) I mój Przyjaciel też wie rózne rzeczy i to jeszcze lepiej:)
pietroo / 2010-12-08 10:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
EEX wraca do gry :))
pietroo / 2010-12-08 10:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Realizacja zysków na wszystkich rynkach

Porozumienie pomiędzy administracją prezydenta Obamy a Republikanami w sprawie przedłużenia na najbliższe dwa lata okresu obowiązywania ulg podatkowych (m.in. od dywidend i zysków kapitałowych) wprowadzonych jeszcze za prezydentury George’a W. Busha, zostało we wtorek wykorzystane jako skuteczny pretekst do wywindowania cen akcji i surowców na dawno nie oglądane poziomy. Były to jednak miłe złego początki.

Wieczorna realizacja zysków

Na fali dobrych nastrojów na rynkach globalnych, indeks S&P500 przetestował we wtorek poziom 1235,05 pkt., miedź wspięła się do 9089 dol. za tonę, a baryła ropy Brent kosztowała już 92,82 dol. Wzrosty napędzała nie tylko kwestia ulg podatkowych w USA, ale również oczekiwanie na przyjęcie budżetu na 2011 rok przez irlandzki parlament, a nawet fakt zignorowania przez rynki spekulacji chińskiej prasy nt. możliwej podwyżki stóp procentowych przez Ludowy Bank Chin jeszcze w tym tygodniu.
Godziny amerykańskie przyniosły jednak realizację zysków. Jakkolwiek wskazywane są różne preteksty, to w dużej mierze był to ruch techniczny, wynikający z krótkoterminowego wykupienia. Indeks S&P500 na zamknięciu wtorkowych notowań miał wartość 1223,75 pkt., miedź kosztowała 8910 dol. za tonę, a ropa 90,80 dol. We wszystkich trzech przypadkach na wykresach zostały wyrysowane złowróżbne świecowe formacje spadającej gwiazdy, co może sugerować kontynuację korekty w kolejnych dniach.

Rentowność w górę, eurodolar w dół

Porozumienie w sprawie przedłużenia obowiązywania ulg podatkowych w USA mocno wpłynęło na tamtejszy rynek długu. Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji wzrosła wczoraj do prawie 3,17% i była najwyższa od 23 czerwca br. To w naturalny sposób znalazło przełożenie na notowania EUR/USD. Kurs tej pary, która jeszcze we wtorkowe popołudnie próbowała wrócić powyżej 1,34 dolara, dziś spadł w okolice 1,32 dolara. Na gruncie analizy technicznej taki spadek potwierdza znaczenie zwrotu z początku tygodnia, jaki nastąpił z poziomu górnego ograniczenia miesięcznego kanału spadkowego oraz pokonanej pod koniec listopada kilkumiesięcznej linii trendu wzrostowego (w ubiegłym tygodniu euro wykonało ruch powrotny do niej). Sytuacja techniczna sugeruje więc możliwość spadków przynajmniej do 1,30 dolara.

Irlandia zrobiła kolejny krok

Irlandzki parlament zatwierdził w głosowaniu część budżetu na przyszły rok, czym zrobił kolejny mały krok w kierunku naprawy finansów publicznych. To nie koniec głosowań nad budżetem, którego ostateczne zatwierdzenie oczekiwane jest w połowie stycznia. Akceptacja budżetu zawierającego oszczędności o wartości 6 mld EUR, była warunkiem otrzymania przez Irlandię pomocy ze strony Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego. We wtorek ministrowie finansów UE formalnie zatwierdzili tę pomoc. Fundusz, który wyłoży 22,5 mld EUR, ma to zrobić w najbliższy piątek.
Sprawa Irlandia już coraz mniej zajmuje rynki finansowe. Obecnie, wciąż żywe obawy inwestorów związane z krajami peryferyjnymi Strefy Euro, przesuwają się w stronę Portugalii i Hiszpanii, a także w kierunku sporu nad powiększeniem wartego 750 mld EUR funduszu ratunkowego.

Środowe kalendarium

Środowe kalendarium jest bardzo ubogie. W południe zostaną opublikowane październikowe dane o produkcji przemysłowej w Niemczech, godzinę później tygodniowe dane nt. wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA, a o godzinie 16:30 tygodniowy raport amerykańskiego Departamentu Energii o zapasach paliw.

Marcin R. Kiepas
pietroo / 2010-12-08 09:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wczoraj GPF wygenerował sygnał zakupu:

http://www.czasnazysk.pl/wykres/gpf
pietroo / 2010-12-08 09:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Atonek też:

http://www.czasnazysk.pl/wykres/ato
pietroo / 2010-12-08 09:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
NA HORYZONCIE RAJD ŚW. MIKOŁAJA

Dość ubogi w istotne publikacje makroekonomiczne obecny tydzień sprzyja podtrzymaniu w najbliższych dniach dotychczasowych tendencji na rynkach finansowych. To zaś oznacza szanse na dalsze zwyżki na rynkach akcji i surowców, presję na dolara oraz ceny obligacji. Jednocześnie fakt, że doniesienia gospodarcze nie będą skupiać uwagi inwestorów, sprzyja temu, by koncentrowali się na specyficznych czynnikach kształtujących ich nastroje. Właśnie wkraczamy w okres, w którym często bardziej od sytuacji gospodarczej dyskutowane są efekty kalendarzowe. Wśród nich na czoło wybija się tzw. Rajd św. Mikołaja, czyli przekonanie inwestorów, poparte statystykami, że okres od Mikołajek do Bożego Narodzenia jest szczególnie korzystny dla posiadaczy akcji. Problem z tym efektem jest taki, że nie zawsze pod tą nazwą kryje się to samo. Często wykorzystuje się ją do wytłumaczenia dobrych nastrojów na giełdzie pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem. Historia pokazuje, że w grudniu średnia zmiana DJIA to 1,4%, a w pozostałych miesiącach 0,5%. Jednak odnosząc grudniową stopę zwrotu do zmian w pojedynczych miesiącach, okazuje się, że czerwiec i lipiec dają zarobić więcej. Dobry grudniowy wynik łączony jest najczęściej z udaną końcówką roku. To zaś wspiera drugą definicję Rajdu św. Mikołaja. Tak, czy inaczej grudzień, chyba jak żaden inny miesiąc, jest zazwyczaj najbardziej zdominowany przez czynniki związane z przekonaniami inwestorów. Nie chodzi jedynie o efekty kalendarzowe, ale również dyskusję na temat tego, co przyniesie kolejny rok.

HOME BROKER ZWRACA UWAGĘ:

•Wśród różnych definicji Rajdu św. Mikołaja największe uzasadnienie ma ta, która plasuje go pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem
•Kupno nowojorskiej siedziby przez Google jest odbierane jako dobry znak dla rynku biurowego na Manhattanie
Rynki nieruchomości

Ciekawostką na amerykańskim rynku nieruchomości są plany internetowego giganta Google zakupu siedziby w Nowym Jorku. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie chodziło o 1,8 mld USD, które ma ona kosztować. Firma ma sfinalizować transakcję do końca tego roku. Będzie ona największa w kończącym się roku na amerykańskim rynku jeśli chodzi o transakcje dotyczące pojedynczych budynków. Obejmie ona ponad 51 tys. m2. Inną ciekawostką jest wzrost cen luksusowych domów w Wielkiej Brytanii. W listopadzie podniosły się one o 0,9% w porównaniu z październikiem. Był to pierwszy wzrost od 5 miesięcy. W skali roku zwyżka wyniosła 11%. Była najniższa od stycznia. Do kategorii luksusowych domów zalicza się obiekty o wartości przekraczającej 1 mln funtów brytyjskich. Specjaliści ten segment traktują w kategoriach defensywnych, jako dobry wybór na niepewne czasy. Uważa się, że popyt na luksusowe domy jest mniej wrażliwy na koniunkturę.

Zespół Analiz

Home Broker
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy