Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
pietroo / 2010-12-04 09:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
> 7 CUDÓW EDWARDA GIERKA W POLSCE.
>
>
>
>
>
> 1. nie było bezrobocia
>
> 2. mimo że nie było bezrobocia, nikt nic nie robił.
>
> 3. mimo że nikt nic nie robił, plan wykonywano w 150
>
> procentach.
>
> 4. mimo że plan wykonywano w 150 procentach, nigdzie
>
> niczego nie było.
>
> 5. mimo że nigdzie niczego nie było, każdy wszystko miał.
>
> 6. mimo że każdy wszystko miał, wszyscy wszystko kradli.
>
> 7. mimo że wszyscy wszystko kradli, to co kradli, zawsze
>
> było.
pietroo / 2010-12-04 09:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam sobotnio :))
zza oknem z pól metra śniegu :)) zima w pełni :)
humor mi dopisuje, wczorajsze dwa piwka baaaardzo mi smakowały

udanego dnia zyczę
amelian nl / 91.208.10.* / 2010-12-04 11:34
Hej Piotrek, witajcie :)

dwa piwka

aż tyle............? hehe
Mi po imprezie wczorajszej ciężko się dziś rano wstawało....a musiałam bo umówiłam się z szefową w biurze, zadzwoniła że się spóźni godzinę, czekam już drugą a jej nie ma....ehhhh
TrentX / 2010-12-04 19:22 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam :)

pewnie tez miala impreze :) ale bardziej huczna niz Ty ;)
pietroo / 2010-12-03 18:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Niepasteryzowane górą

Wiktor Szczepaniak
Puls Biznesu, pb.pl,03.12.2010 06:42



Polski rynek piwa się kurczy. Ale jest wyjątek. Dynamika sprzedaży niepasteryzowanego piwa przekracza 10 proc.
Według różnych, lecz dość zgodnych prognoz, tegoroczna sprzedaż
złocistego napoju będzie mniejsza o 3-5 proc. w porównaniu z 2009 r. Nie wszystkie krajowe
browary mają jednak powody do narzekania. Te, które postawiły na produkcję piw niepasteryzowanych, zacierają ręce. A wśród nich są zarówno polskie browary regionalne, takie jak np. Ciechan, Amber, Kormoran czy Koreb, lecz także browary należące do zachodnich koncernów, jak Łomża (Royal Unibrew) czy Kasztelan (Carlsberg).

Pytani przez "PB" przedstawiciele branży zgodnie oceniają jednak, że produkt
pozostanie niszowy i będzie wybierany głównie przez grupę lepiej zarabiających, bardziej wymagających i świadomych konsumentów.


Jeśli o mnie chodzi to bardzo lubię Kasztelana :))
TrentX / 2010-12-04 02:58 / portfel / Tysiącznik na forum
Jesli o mnie chodzi to bardzo lubie kazde niszowe piwo ktore niesie ze soba cos wiecej nizli tylko etykiete :> , chetnie bym tez widzial lokalne browary np na NC. Przypuszczam ze ugralyby wiecej niz w kompaniach...
noxik nielogo / 94.75.72.* / 2010-12-04 15:04
Kasztelana popieram bardzo dobre, ostatnio zasmakowal mi takze Ciechan (mojej z kolei Ciechan Miodowy) no i tak to sie kreci ;]
pietroo / 2010-12-04 17:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciechan też jest świetny :)
Pooh / 2010-12-04 23:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Widzę, że piwo ze znajomego browaru zatacza coraz szersze kręgi - i dobrze.
Cieszy, bo browar swego czasu wszedł w posiadanie Browarów Warszawskich, podobnie jak Wyszków / pamięta ktoś "Nadbużańskie?"- było specyficzne i niezłe./
Ostatecznie browar został zamknięty przez kierownictwo ze stolycy, po kilku latach wznowiono produkcję - to już /chyba/ prywatna inicjatywa.
Ze starego piwa /"Mazowieckie" się nazywało/ pozostał już tylko ślad mikroflory browaru wyczuwalny przez tych, którzy to piwo pili, bo innego nie było ;)
Tyle refleksji przy piwku z najstarszego browaru w Polsce.
/ No właśnie - który? ;)/ / W dobie internetu i wyszukiwarek konkursu nie ma sensu ogłaszać, więc pozostaje własna satysfakcja ;)/
Pozdrówka. Q-buś
MK 72 / 2010-12-03 18:27 / (Marcyś)
ani reguła............;) Amelko i jak cię tu nie kochać za taki język;-))))

Szczęśliwi są Twoi przyjaciele, wrogowie zaś muszą mieć się na baczności;-))))))

Ukłony niskie przesyłam;-)
Kambodza / 2010-12-03 17:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie:)
Sesja taka sobie, Ekuś opadł później się podniósł ale i tak na minusie.
CZekamy na prospekt:)
Udanego weekendu życze:)
pietroo / 2010-12-03 16:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no i piątek mija, w20 ładnie na koniec wyciągają

GPF dalej stoi
MK 72 / 2010-12-03 18:20 / (Marcyś)
Cześć Piotrek

Stoi i stoi - pisałem że do dzisiaj miało być pełne info na temat strategicznego i nie było- żródło do tej pory zawsze się sprawdzało a teraz zawiodło

Sam do nich zadzwoniłem i powiem że Pani z relacji na trudny " okres"
Ciśnie się stwierdzenie że zabić to za mała kara lub bardziej obrzydliwe mam nadzieję że nikt się nie obrazi ( emocje) kto Cię zrobił to Cię pomszczę
Ale cóż albo szmaciarze mnie albo ja ich - wytrzymam ( największy mój błąd niestety) ale wiecznie nie mylić się to grzech;-))))) ( Wiem wiem Amelko mówiłaś pisałaś ostrzegałaś szpilkę wbijałaś)

Co do exx to faktycznie sygnał sprzedaży się pojawił i ciutkę spadnie ale Kam ma rację że spółka warta grzechu jest i z tym nie ma co dyskutowac

No cóż dzisiaj "dzień kierowcy" napić się trzeba - jutro nie trzeba nigdzie jechać więc można spokojnie zatankowac do pełna;-))

Pozdrawiam
pietroo / 2010-12-03 18:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Marcin

musimy się uzbroić w cierpliwość, tyle czekamy, poczekamy jeszcze... mam nadzieję, ze w końcu się doczekamy

ja też właśnie wróciłem ze sklepu z czterema Perłami lubelskimi :)) trzeba odkorkować :))

zza oknem wieje i strasznie pada, średnia prędkość na mieście to 10 km/h
lepiej posiedzieć w domu :)
MK 72 / 2010-12-03 18:43 / (Marcyś)
Perełka dobra jest;-)))
Wiem że tyle czekamy i ja poczekam ale mnie Pani dzisiaj zdenerwowała lekko;-)

A myślałem że kocham wszystkie kobiety;-) a tu taka której pokochać się nie da ;-))))
pietroo / 2010-12-03 18:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
są ludzie i parapety :))
jak to mawiał mój kolega
Kambodza / 2010-12-03 18:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Marcyś jak da zarobić to warto poczekać a mam nadzieje, że Wam da:)
A co do Ekusia to się oczywiście zgadzam:)
amelian / 2010-12-03 18:49 / portfel / Tysiączniczka na forum
własnie nie wiadomo czy da....ja nie widzę przesłanek ku temu....
Wiem wiem Amelko mówiłaś pisałaś
ostrzegałaś szpilkę wbijałaś
i dalej ostrzegam Marcysiu i wszystkim odradzam...tyle pięknych spółek to po co z jakimś badziewiem się szarpać
TrentX / 2010-12-03 16:19 / portfel / Tysiącznik na forum
nie wiem czy kktos pisal ale na EKO wczoraj wygenerowal sie sygnal sprzedazy ...
MK 72 / 2010-12-03 18:39 / (Marcyś)
Na eko to raczej bedzie sygnał zakupu na dzienny za chwilę
TrentX / 2010-12-03 16:31 / portfel / Tysiącznik na forum
W sumie na PGE tez MACD wygenerowal sygnal sprzedazy ,a na PKOBP kupna..
amelian / 2010-12-03 17:27 / portfel / Tysiączniczka na forum
no to beznadziejnie....trzeba sprzedać jak ktoś ma ;) ja mam raptem 23 sztuki ale tez puszczę bo mi kolor portfela psuje.................;)
pietroo / 2010-12-03 18:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
gratki za pięknie zielony portfel :)
amelian / 2010-12-03 18:47 / portfel / Tysiączniczka na forum
Dziękuję :)))
TrentX / 2010-12-03 16:23 / portfel / Tysiącznik na forum
pietroo powiedz skad sie bierze cena fixingowa ? na Elzabie caly dzien notowania staly w miejscu , a tu naraz fixing pokazal ponad 4 % w gore ? Wiem ze to niby cena z 10 minut przed dogrywka, ale z czego ona wynika ?
TrentX / 2010-12-03 15:06 / portfel / Tysiącznik na forum
No to u Jankesow w gospodarce nie za wesolo , ciekawe czy nas tez wystopuja ???


USA

Liczba etatów w sektorze pozarolniczym zmieniła się o... +39 k, a oczekiwano +160k.
Liczba etatów w sektorze prywatnym zmieniła się o... +50 k, a oczekiwano +180k.

Stopa bezrobocia wyniosła... 9,8 proc., a oczekiwano 9,6 proc.
TrentX / 2010-12-03 15:08 / portfel / Tysiącznik na forum
Na WIG 20 :) od razu 40 pkt w dol :>
pietroo / 2010-12-03 15:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
sesja zaczęła robić się brzydka
TrentX / 2010-12-03 16:14 / portfel / Tysiącznik na forum
polowa odrobiona :)
TrentX / 2010-12-03 12:34 / portfel / Tysiącznik na forum
A w Sejmie nadal to samo :>

Zabierzmy wszystkim dookola a naszych pieniedzy nie ruszac :> Choc uwazam ze PO specjalnie forsuje pomysla zawieszenia pieniedzy dla partii z budzetu , bo doskonale wie ze on nie przejdzie :) . Potem zawsze moze powiedziec , "my chcielismy zabrac " .

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/burza-w-sejmie-kaczynski-zagrozil-tuskowi-procesem,1,4015341,wiadomosc.html
piciu / 2010-12-03 12:32 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
post amelian jest bardzo ciekawy i naleza sie jej wielkie podziekowania :)

co do przemyslen ps to mialem cos napisac ale pooh juz wszystko powiedzial co ja chcialem (mysle ze moglby nauczyc tyle samo co ps albo wiecej :)

amelio nie boj sie kontraktow :)

poza konkursem - amelia to piekne imie :)
amelian nl / 91.208.10.* / 2010-12-03 13:23

pooh mysle ze moglby nauczyc tyle samo co ps albo wiecej :)
też tak myślę :)))

amelio nie boj sie kontraktow :)

poza konkursem - amelia to piekne imie :)
kontraktów się boje i to bardzo bo ni chcę zostać gołodupcem hehe a za komplament dziękuję :)))

Pozdrawiam serdecznie
dodge / 2010-12-03 11:56 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
*jeśli wolumen jest wybitnie duży i po tym wykres idzie do góry to kupił mądry i będzie jakiś czas trzymał, a my przyklejamy się do niego i rośniemy razem.
____________

**DOW JONES – sygnał kupna, ale czy prawdziwy? 10 670 jeśli spadnie poniżej to będzie
struktura spadkowa.


* I dlatego kupujcie ELS :)
** Na DJ pikna formacja diamenta - zasięg wzrostów całkiem miły dla oka, ale wcześniej trza pokonać te ostatnie szczyty :) Po żyjom - pasmatrim :)
dodge / 2010-12-03 11:38 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wizualizacja stadionów w Katarze.

http://tnij.org/jaap
pietroo / 2010-12-03 12:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ładne, tylko czy to wszystko zrealizują
dodge / 2010-12-03 12:27 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zrealizują. Emir powie, kasy da i będą stadiony :)

Trzy stadiony mają już gotowe na MŚ :)
TrentX / 2010-12-03 12:30 / portfel / Tysiącznik na forum
Akurat o nich mozna byc spokojnym , jak tylko koniunktura na rope bedzie nadal sie utrzymywac :) zreszta to samo mozna powiedziec o Rosji jako gospodarzu :) .
jak beda petrodolary to zorganizuja wszystko czego tylko FIFA bedzie chciala :)
pietroo / 2010-12-03 11:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dziś napłyną dane z amerykańskiego rynku pracy

Udane aukcje pomogły bykom

Po znacznych wahaniach głównej pary walutowej, wywołanych wypowiedzią Jean Claude Trichet’a oraz publikacjami makroekonomicznymi, przeważyły pozytywne nastroje, dzięki czemu kurs EUR/USD w sesji amerykańskiej kontynuował wzrosty do poziomu 1,3245. Tutaj siły popytu się wyczerpały, ale nie wiązało się to ze znaczną korektą, ponieważ dziś rano kurs znajduje się w okolicy 1,3220. Warto pamiętać, że dziś poznamy kolejne ważne dane, które mogą w istotny sposób wpływać na decyzje inwestorów, dlatego trzeba cały czas być czujnym.

Złoty zwiększa zyski

We wczorajszej poprawie sentymentu do ryzyka pomogły również dobre wyniki aukcji obligacji takich krajów jak Irlandia, Hiszpania czy Portugalia. Dzięki temu ryzykowne aktywa nadal odrabiały straty z zeszłego tygodnia, co dla par złotowych oznaczało kolejne spadki. Kurs USD/PLN znajduje się dziś rano na poziomie 3,0150, a para EUR/PLN w okolicy poziomu 3,9870. Istotne znaczenie dla dalszego przebiegu notowań będą miały popołudniowe dane z USA, które jeśli zaskoczą pozytywnie, mogą pomóc polskiej walucie.

Rynek pracy w USA

Ostatnia sesja w tym tygodniu, podobnie jak ostatnie kilka dni, przyniesie kilka istotnych publikacji makro. Na początku o 10:00 pojawi się ostateczny odczyt indeksu PMI dla sektora usługowego w Strefie Euro. Oczekiwania rynkowe wskazują, że pozostanie on na poziomie z odczytu wstępnego, czyli 55,2 pkt. Następnie o 11:00 opublikowane zostaną dane o dynamice sprzedaży detalicznej w Strefie Euro, która ma wynieść 1% r/r, a zatem symbolicznie niżej niż poprzednie 1,1%. Na godzinę 14:30 zaplanowano publikację najważniejszych w dniu dzisiejszym danych, bo dotyczących rynku pracy w USA. Poznamy wówczas zmianę zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (spodziewany jest odczyt na poziomie 140 tys., podczas gdy poprzednio było to 151 tys.), a także stopę bezrobocia, która już kolejny miesiąc ma pozostać na poziomie 9,6%. Natomiast pod koniec sesji, czyli o 16:00, poznamy poziom indeksu ISM dla sektora usługowego za oceanem, który ma lekko wzrosnąć z 54,3 pkt do 54,8 pkt.
pietroo / 2010-12-03 11:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ustawiłem się wczoraj, aby dzisiaj sprzedać IDM po 3.30 i nie poszedł :(( coś chyba nie tak, skoro nawet po 3.31 dzisiaj z rańca chodził
dodge / 2010-12-03 11:13 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć

Amelcia - Ty po nocach nie masz co robić? :) Dzięki również za streszczenie wykładów.

Miłego dnia Wszystkim życzę.

Pozdr.
dodge / 2010-12-03 11:16 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Amelcia - powiedz mi jeszcze na podstawie jakich danych ów guru Twój nowy stwierdził, że na Oilu siedzi Północ i pół Białegostoku?
amelian / 2010-12-03 11:25 / portfel / Tysiączniczka na forum

Amelcia - Ty po nocach nie masz co robić? :)

po nocach najlepiej mi się uczyć :)))
podstawie jakich danych ów guru Twój nowy stwierdził,
że na Oilu siedzi Północ i pół Białegostoku?
heheh na podstawie tego że zna inwestorów bo ciągle jeździ po Polsce i ma z nimi kontakt, niektóre rzeczy są specjalnie przejaskrawione żeby bardziej obrazowo sprawę przedstawić :)))
dodge / 2010-12-03 11:44 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciekawe po ile brali ziomkowie? :)

O Jago nie wspominał? Nie doczytałem do końca notizen Twoich.
amelian / 2010-12-03 11:47 / portfel / Tysiączniczka na forum
o Jago nie, brali po jakiś kosmicznych cenach...a Polnord koło trzech stówek....
dodge / 2010-12-03 12:00 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

po jakiś kosmicznych cenach


No jak piszesz o kosmicznych cenach to śmiało można 5 stówek dawać, że po takich :(
pietroo / 2010-12-03 11:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

I prawdziwe zdanie PS – Kobiety są lepsze w inwestowaniu. ))



no proszę :)) popieram :))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy