Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
pietroo / 2010-12-03 11:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam Was serdecznie

odradzam jazdę pociagami, wszystkie się spóźniają, dzisiaj rano wracałem do rodziców, stałem jak głupi ponad godzinę na mrozie czekając na opóźniony pociąg... a pani przez megafon co 10 min zwiększała czas opóxnienia pociągu... szok!!

udanego dnia życzę
dodge / 2010-12-03 11:19 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wspołczuję. Sądziłem, że już się uporano się z kataklizmem śniegu.
pietroo / 2010-12-03 11:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wszystkie pociągi są opóxnione!!! nie ma żadnego na czas

smutne, ale prawdziwe :(
amelian / 2010-12-03 11:45 / portfel / Tysiączniczka na forum
Nie rozumiem zdziwienia...;) swojego czasu bardzo dużo jeździłam pociągami i rzadko zdarzały się na czas...a wyjechać z Krakowa to już nie tylko trzeba mieć stalowe nerwy ale i doskonałą sprawność fizyczną...;) bo np. stoisz sobie na peronie nr 1 i nagle przez megafon (którego i tak nie rozumiesz tylko albo się domyślasz albo wypatrujesz gdzie ten pociąg podjeżdza) mówią że pociąg "wyjątkowo" odjedzie z peronu nr 3....patrzysz jedzie już, więc trzeba z całych sił biec na inny peron taszcząc bagaże i uważać żeby wspołpasażerów nie zgubić, później jeszcze tylko przyczic się co by miejsce zając a jak nie jesteś sprytny to stoisz 2,5 godziny koło kibla...aha i jeszcze jedno, jak ktoś jest mojego wzrostu to nie jest łatwością wytaszczyć walizkę na górną półkę hehe
pietroo / 2010-12-03 11:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
rzadko jeźdzę pociągiem w dalekie trasy, częściej max 100 km i praktycznie nie zdarzały mi się do tej pory takie rzeczy, ale dzisiaj stałem na Wschodnim w Wawie i przez godzinę słyszałem tylko o opóźnieniach, żaden pociąg nie był na czas
TrentX / 2010-12-03 12:42 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja swego czasu jezdzilem pociagami regularnie przez 15 lat :) na dalekich trasach , generalnie zawsze bylo tak jak jest teraz :) smrod brud ubostwo i zdezelowane wagony .
Jak przyszla zima spoznienia bo snieznie i zimno tory pekaja, jak przyszlo lato to spoznienia bo za goraco i tory sie krzywia.
amelian / 2010-12-03 10:44 / portfel / Tysiączniczka na forum
Czekamy wszyscy na te rewelacje na GPF....miały być czwartek, piątek.... ;) Ta pomyślałam przez noc, że może wyskubie jeszcze z 10k na miedziaka....;)
MK 72 / 2010-12-03 11:48 / (Marcyś)
Cześć Amelko Witam Wszystkich

Tak dokładnie dzisiaj mają być rewelacje z GPF - wróbelki ćwierkają o tym;-) a że znam ich język to wiesz;-))))

Cekawe sprawozdanie ze szkolenia muszę przyznać ale jak kto już napisał własny umysł trzeba mieć

Co do inwestowania kobiet- hm no nie wiem napewno są bardziej ostrożne to fakt ale jak z podejmowaniem decyzji szybkich nie wiem nie wiem;-)
amelian nl / 91.208.10.* / 2010-12-03 13:26
czekam więc cierpliwie :)
ale jak
z podejmowaniem decyzji szybkich nie wiem nie wiem;-)
kobiety z reguły podejmuję decyzje wolniej Marcysiu co nie znaczy że źle ;)
MK 72 / 2010-12-03 13:34 / (Marcyś)
i nie znaczy że to jest zaleta ;-)))
amelian nl / 91.208.10.* / 2010-12-03 13:47
ani reguła............;)
TrentX / 2010-12-03 11:15 / portfel / Tysiącznik na forum
Amelio :) jedna z zasad , kieruj sie wlasnym wyborem :) , przynajmniej gdzies na tym portalu mi tak mowili , albo wyczytalem :P

Dzien dobry w poludnie :)
amelian / 2010-12-03 11:21 / portfel / Tysiączniczka na forum
To nie tylko na giełdzie ale w całym zyciu obowiązuje ;) i do tego moje hasło - myślenie nie boli
TrentX / 2010-12-03 11:41 / portfel / Tysiącznik na forum
Nie boli pod warunkiem ze poprzedniego dnia nie bylo np popularnych imienin :)
pietroo / 2010-12-03 10:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Asiu

witaj w klubie :))
ale jak dobrze sobie przypominam Ty przecież już nie masz GPF

pozdr
amelian / 2010-12-03 11:18 / portfel / Tysiączniczka na forum
Hej Piotruś :)))
NIe mam GPF na szczęście :)
witaj w klubie :))
oznacza że szykuje się na KGH czy źle zrozumiałam? ;)
pietroo / 2010-12-03 11:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
bardziej czekam na City i na Skotka, ale musze sie pozbyć tego badziewia GPF
mari40 / 2010-12-03 08:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witajcie :)
Amelko dzięki za relację ze spotkania,szkoda,że o Ekusiu nic nie wspomniał
Miłego dnia życzę Wszystkim i dużo zieleni :)))
paweł77 / 2010-12-03 09:20 / Bywalec forum
witam, ale Ekuś nam leci :(((
mari40 / 2010-12-03 09:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
"Zły początek - dobry koniec" ,może na koniec dnia nie będzie tak żle :)))
paweł77 / 2010-12-03 09:29 / Bywalec forum
na razie nie wygląda to za dobrze, nie chce odbić
Kambodza / 2010-12-03 09:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Zwalaja Ekusia a raport jeżeli chodzi o przyszłość był super więc te spadki to pokazują że kilku drobniejszych weszło pod raport i teraz sprzedają bo na następny m-c nie chcą czekać. Obrót mizerny więc spoko
paweł77 / 2010-12-03 09:46 / Bywalec forum
witam Kam, ja trzymam na długi okres, także nie przejmuje się, ale ta mocna czerwień niezbyt ładnie wygląda. Oddala się również okrągła dyszka do końca roku. Ale jak nie w tym roku to na pewno w przyszłym. Pozdro i miłego dnia!
Kambodza / 2010-12-03 09:52 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Paweł:)
Jak ktoś grubszy będzie chciał to 10 pójdzie lekko i jak będzie spory p[lus to i drobniejsi będą dobierać drożej niż etraz by mogli:) Tzw lawina stadna jeden wywali, drugi to i piąty i dziesiąty a później będą drożej odbierać:)
Miłego dzionka
amelian / 2010-12-03 10:29 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witajcie :)))
Pewnie to zyczaja korekcina....Wszyscy założyliście strategię kup i trzymaj więc czym się przejmować?

Pozdrawiam serdecznie i udanego dnia życzę :)
Kambodza / 2010-12-03 10:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
ja tam Amelciu niczym się nie przejmuje:)
plumberg / 2010-12-03 08:39 / Bywalec forum
amelian, wielkie dzieki za relacje, powiedz gdzie mam przeslac butelke dobrego wina bo takie sprawozdanie jest tego warte :) jestes po prostu nieoceniona, prawdziwy skarb po prostu :) bardzo sie ciesze ze zaczalem tu zagladac; oczywiscie nie ze wszystkim sie zgadzam co PS powiedzial ale madrej glowy zawsze wart posluchac
pozdr dla wszystkich
Ged / 2010-12-03 10:00 / Tysiącznik na forum
przyłączam się do podziękowań, fajna notatka Amelko :)

i dzień dobry wszystkim :)
amelian / 2010-12-03 10:33 / portfel / Tysiączniczka na forum
Plumberg i Ged, ależ mi miło :))))))))))))))))) nie zrobiłam tego dla wina tylko żeby Wam się przydało :)))
bardzo sie ciesze ze zaczalem tu zagladac
zapraszamy częściej :)))
Kambodza / 2010-12-03 05:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie:)

Amelciu fajnie pójść na takie spotkanie i to jeszcze z PS:)

O Ekusiu pewnie nic nie mówił;)

Udanego dzionka życze
amelian / 2010-12-03 10:36 / portfel / Tysiączniczka na forum

O Ekusiu pewnie nic nie mówił;)
nic...ogólnie propagują taką tendencję aby na NC nie grać...ale wiadomo dla Ekusia można zrobić wyjątek :)))
amelian / 2010-12-03 00:58 / portfel / Tysiączniczka na forum
Po dzisiejszym szkoleniu AT dochodzę do wniosku że calkowicie skupię się na AT i będę się uczyć w każdej wolnej chwili i intensywnie bo inaczej to nic z mojego inwestowania nie bedzie...a widzę olbrzymi plus i zarazem powód ku temu bo spółki które ostatnio kupowałam wyglądały mi na wykresie zachęcająco i prowzrostowo :) Także im szybciej tym lepiej nie ma co grać po omacku albo nie daj Boże licząc na rady innych....;)

Podzielę się z Wami moimi notatkami, które już przepisałam :))) po nocy hehe....jestem przekonana, że przydadzą się :)
amelian / 2010-12-03 00:59 / portfel / Tysiączniczka na forum
AT DIBRE 2.12.2010

Hipoteza rynków efektywnych
Skotan kosztował kiedyś 80 zł !!!
- efektywność słaba – „rynek nie ma pamięci” - kreski

Nie jesteśmy w stanie uzyskać lepszej strategii niż „kup i trzymaj”

- efektywność pół – mocna – kreski i info np. w gazetach

Rynek jest kierowany informacją, rynek bez informacji jest rynkiem, który stoi

-efektywność mocna – najlepsza (inside informations – informacje poufne, mogą być legalne bądź nie). Warto patrzeć na to co robią inni np. zarząd

Animator zarabia milion, dwa miliony rocznie.
Większość obrotu na GPW generuje DT (ok. 80% dziennie) a gros z nich to obrót specjalistów, którzy koszą resztę. Jeśli chodzi o kontrakty to nikt w dłuższej perspektywie nie zarabia na nich oprócz animatorów i maszyn, ludzie, którzy wygrywają konkursy nie są w stanie powtórzyć swoich wyników za rok…
Do AT musi być doświadczenie ale i talent, elementy wyczucia potrzebne w malowaniu obrazów albo wyplataniu koszyków ;)

O fundamentach „żeby być dobrym fundamentalistą trzeb mieć rozum Boga, bo tylko wtedy nic nie jest w stanie nam umknąć”

Czy historia się powtarza? Polskie hossy zawsze kończą się klinem. Jeśli teraz hossa się skończy to również możemy spodziewać że wystąpi klin.

Teoria błądzenia losowego – chaos – przeszłość nie ma wpływu na przyszłość.
Doświadczony inwestor tym różni się od niedoświadczonego, ze będzie wiedział kiedy gdzieś tam wyjść, niedoświadczony będzie czekał oniemiały jak spada i patrzył… ale musimy również patrzeć na fundamenty. Paweł Szczepanik nie twierdzi że AT tylko, zawsze powtarza że AT plus fundamenty to całość w oparciu o która powinniśmy podejmować decyzje.
Ciekawym pomysłem jest taki żeby patrzeć pod katem mody, prognoz ale bardzo ważne – WOLUMENÓW!!!!
Teraz trochę prognoz… Grudzień będzie miesiącem wzrostowym albo nastąpi utrzymanie wyniku na tych samych cenach. (Zarządzającym bardzo zależy na premiach rocznych).
DZISIAJ MAMY TREND WZROSTOWY. A od wczoraj rynek znajduje się w pozycji długiej 
Na WIG20 jeśli spadniemy poniżej 2450 to będzie cofka. 2600 jest naturalnym wsparciem, przebicie jego będzie oznaczało dalszy spadek do 2450 i tam rozegra się walka. Poniżej 2450 inwestor powinien być bez akcji. Obecnie jesteśmy w fali czwartej, minimalny zasięg dla fali piątej to 2820. Można ustawić SL na 2611, jeśli to przebije to otwarta droga na 2800,2900. N a tygodniowym WIG widać objęcie hossy. NIE MA CO BRAĆ KRÓTKIEJ POZYCJI WBREW RYNKOWI, JEŚLI WIDZĘ, ŻE NIE CHCE ROSNĄĆ NIE ROBIĘ NIC. Jeśli rynek idzie na 2800,2900 euro będzie spadać. Na rynkach światowych wszędzie pojawiły się sygnały kupna. Ropa naftowa jest na swoich maksimach, z reguły zimą drożeje. Ceny miedzi zrobiły szczyt historyczny, w chwili obecnej jest bardzo mocny opór.
Teoria PS: RYNKI SĄ MANIPULOWANE, STEROWANE I USTAWIANE. Albo się z tym pogodzimy, obserwujemy i gramy z trendem albo tracimy. GŁÓWNĄ WAGĘ TRZEBA PRZYWIĄZYWAĆ DO WOLUMENU (szkoda, że na wykresie nie możecie tego zobaczyć… jeśli wolumen jest wybitnie duży i po tym wykres idzie do góry to kupił mądry i będzie jakiś czas trzymał a my przyklejamy się do niego i rośniemy razem. Jeśli po dużym wolumenie wykres spada to kupił głupi a my z głupim nie chcemy grać… DAX wygląda rewelacyjnie. DOW JONES – sygnał kupna, ale czy prawdziwy? 10 670 jeśli spadnie poniżej to będzie struktura spadkowa.
amelian / 2010-12-03 00:59 / portfel / Tysiączniczka na forum
Teraz trochę o spółkach. Ogólnie PS poleca aby inwestować w WIG20 bo jest najlepszy i najwięcej kasy przynosi inwestorom. Sugeruje alokację portfela w KGH – 40%, 20% PKN, po 10% w banki reszta zostaje nam na zabawę i drobnicę. KGH będzie mistrzem wzrostów…
Spółki : PGE poniżej 22 zł trzeba będzie pożegnać się z nim. PKO SA fajny kandydat do wzrostów, SL 169 zł, bardzo Duzy potencjał wzrostowy.
Jeśli ma być ruch do góry na indeksie to muszą być w tym banki i spółki surowcowe (WIG5).
PKO BP bardzo dobry układ krech, jeśli spadnie poniżej 43 to sprzedać.
PKN wspaniała formacja na miesiącach, SL 40, na koniec miesiąca można przesunąć na 43,80 zł. Wyrysował formację sharka (cokolwiek to znaczy hehe) czyli bardzo dobrze 
PZU się nie podoba, wszyscy mówią, ze trzeba kupować a tutaj jest trend spadkowy. PGNIG czy wrócić do niego? Tylko jeśli ktoś lubi, SL 3,47. KGHM zdecydowany faworyt i gwiazda, jeśli rynek spada to wiadomo KGH też… ale jeśli rynek odbija to KGH najmocniej… Jeśli ludzie mówią „nie, KGH po tej cenie to już nie kupię bo za wysoko” to jest idealna atmosfera aby go kupić właśnie  Polski inwestor w większości siedzi na spółkach małych i średnich a to źle bo powinien skupić się na dużych. SL 126 zł, PS zakłada wzrost do 200 zł.
Assecopol jeśli ktoś lubi ryzyko powinien kupić.
Taka dygresja – jeśli RSI jest wykupione = wyjście z papieru.
Boryszew teraz nie warto kupować bo za wysoko, SL 1,94 (i tak to ustawię). CEZ jak ktoś lubi, SL 122, spółka zachowuje się wbrew rynkowi. CIA moja perełka, jeśli ktoś orientuje się w temacie i co robią i że nie są kinem hehe to wchodzić bo musi zobaczyć 35 zł, więc trzymam tym bardziej ))
I jeszcze przypomnienie o kontraktach. Ja zapamiętam to na całe Zycie, aczkolwiek nie twierdzę, że kiedyś nie spróbuję… PS nie spotkał nikogo (a w BRE pracuje 18 lat i uczestniczył w sprzedaży pierwszego kontraktu na GPW!!!) kto by zarabiał na walutach i na pochodnych, na akcjach jak najbardziej tak ))
Kontrakty nie jednego wykończyły, z inwestorem zawsze wygra maszyna i arbiter.
Wracając do spółek – Hawe (wielu inwestorów o nią pyta) 4 zł to dobra cena do kupowania. IDM może się kisić teraz… SL 2,70. IPX – SL 3,70. Żaden polski fundusz nie ma spółek Karkosika stąd takie duże skoki kursów, fundy ich nie pilnują ani nie trzymają. KOV ocenia negatywnie, z resztą ja też… pisałam już o tym. Lotos – 30 zł poważne wsparcie, długoterminowo wygląda bardzo ładnie. OIL – w nim siedzi Polska Północna i pół Białegostoku hehe. Krauze stracił zaufanie wszystkich, przyjaciół, partnerów, inwestorów. Dlaczego jest więc tak duże zainteresowanie spółką? Bo jeśli Petrol odbija to razy 3, zainteresowanie czysto spekulacyjne, fundamentów brak!!! Jeśli kosztuje 6 zł to spekuła liczy na podbitkę do 18 zł. Brak nowego dna na tygodniach… Technicznie absolutnie nie ma na nic zgody. Optimus – ponoć będzie niżej. Skotan – z kresek wygląda rewelacyjnie, SL 2,75, jeśli będzie moda na „produkcję rakiet kosmicznych z bambusa” to mają największą szansę bo kompletnie nic nie robią także nic nie trzeba będzie zmieniać. Żyją z dotacji. Można Se kupić z 5% portfela dla zabawy ale nie więcej. Synthos – piękny trend wzrostowy, każdy żałuje że nie kupił go wcześniej hehe… a ja mam )) Tauron – powinien zrobić nowy szczyt. TVN jak już ktoś nie wytrzyma bez niego w portfelu to SL 16 zł. EFH na spekulację wygląda nieźle. Można wiec na 3,4 miesiące bo jest szansa na 1,5 1,6 zł. sWIG80 jest najbliżej sygnału sprzedaży.
A na koniec takie luźne zdania… Kiedy pojawia się trend, to pojawiają się emocje i jakieś powody.
Górę jest ciężko przewidzieć.
Zmienność na walucie będzie maleć co będzie świadczyło o dojrzałości gospodarki.
2600 na WIG20 zostanie przebite do końca roku.
Gra na giełdzie to zarządzanie ryzykiem i trzeba mieć takie miejsce kiedy powie się dość.
Pierwszy kwartał jest z reguły dobry.
I prawdziwe zdanie PS – Kobiety są lepsze w inwestowaniu. ))
amelian / 2010-12-03 01:01 / portfel / Tysiączniczka na forum
te kwadraciki oznaczają uśmiechy :))) takie właśnie...skróty SL - stop loss, PS - Paweł Szczepanik
Pooh / 2010-12-03 01:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
W zasadzie klasyka.
Fajne, ale czasem gość się myli:
Żaden polski fundusz nie ma spółek Karkosika
A tu mamy info:
http://www.ir.boryszew.com.pl/wiadomosc.php?typ=1&id=2382
Czyli... wierzymy tylko sobie... /a ja nawet sobie nie zawsze wierzę ;)/
Pzdr.Q
dodge / 2010-12-02 23:37 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dobranoc Wszystkim
TrentX / 2010-12-02 23:01 / portfel / Tysiącznik na forum
W odpowiedzi na przypuszczenia dodge :

Co do Kataru , wlasnie w Szkielku Kontaktowym pokazali wizualizacje jednego z katarskich stadionow , organizatorzy obiecali FIFA ze wszystkie stadiony beda w pelni klimatyzowane :)

Pozdrawiam
dodge / 2010-12-02 23:06 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Co do Kataru , wlasnie w Szkielku Kontaktowym pokazali wizualizacje jednego z katarskich
stadionow , organizatorzy obiecali FIFA ze wszystkie stadiony beda w pelni klimatyzowane


hehehe - no to mi się udało :) Szkoda, że z trafieniem szóstki było gorzej :)

Pozdr.
TrentX / 2010-12-02 21:31 / portfel / Tysiącznik na forum
A tu cos na temat unijnych przepisow dotyczacych CO2

Propozycje unijnych przepisów dotyczących CO2 zagrażają największym firmom. Spowodują one wzrost wydatków w zakładach papierniczych, chemicznych, cementowniach i utratę ich konkurencyjności już za trzy lata. Rząd ma tylko dwa tygodnie, by temu zapobiec.
Komisja Europejska szykuje wyjątkowo niekorzystne dla polskiego przemysłu zasady przydziału darmowych pozwoleń na emisję dwutlenku węgla na okres od 2013 r. do 2020 r. Decyzje mają zapaść w Brukseli już 15 grudnia w Komisji Ochrony Klimatu. I jeśli polskie władze do tego czasu nie zdobędą poparcia dla zmiany proponowanych przepisów, firmom z kilku branż energochłonnych produkcja przestanie się opłacać. Powód to wysokie koszty – liczone w setki milionów złotych – zakupu pozwoleń na emisję, które te firmy będą musiały ponieść od 2013 r.

Caly artykul w "Rzepie"

http://www.rp.pl/artykul/572571.html
dodge / 2010-12-02 20:54 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Amelka Twój guru będzie w Polsce prowadził warsztaty:

Dwudniowe warsztaty stworzone na potrzeby polskich Inwestorów. Prowadzący: dr Van K. Tharp, 18-19 czerwca 2011, Warszawa.
amelian / 2010-12-02 22:47 / portfel / Tysiączniczka na forum
Oh wspaniale :) to już teraz wiem co będę robić 18 i 19 czerwca 2011 :)))))))))))))) Angielski trzeba szlifować ;))) ale po dzisiejszym szkoleniu (z resztą nie tylko) moim guru jest Paweł Szczepanik.
Uporządkuję notatki to się z Wami podzielę przemyśleniami :)))
dodge / 2010-12-02 23:00 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wykład ma być z tłumaczeniem ponoć. Cena jest mniej zachęcająca. Sorki doczytałem o tym po wklejeniu info. Dwa dni warsztatów - 3000,00 PLN - jeśli zdecydujesz się na opłacenie spotkania do końca tego roku. Szczegóły tutaj są:

http://www.vantharp.pl/
amelian / 2010-12-02 23:13 / portfel / Tysiączniczka na forum
Dzięki :)))
Do końca roku nie zapłacę na pewno bo raz że muszę zapłacić jeszcze resztę na uczelnię moją a dwa że te pieniądze mogą spokojnie do maja pracować :))))))))))))

Ale warto taką kasę zainwestowac bo najlepsza inwestycja to w siebie, mój tato tak mówi ;)

Tym bardziej jeśli mam darmowe szkolenie ze Szczepanikiem to będę na wszystkich :) A jak będę w Wawie mieszkać to będę co tydzień na niedzielnych spotkaniach inwestorów, świetna sprawa :)
piciu / 2010-12-02 20:50 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nic tak nie wyrabia przedsiębiorczości w Polakach, jak konieczność zorganizowania flaszki!
dodge / 2010-12-02 19:20 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czytaliście? Cyrk, cyrk, cyrk ... Oni jeszcze są oburzeni, że na stadionach kibice nawołują do posuwania tej organizacji.

____________________

Michał Globisz został odwołany z funkcji trenera reprezentacji U-19. Powód? Wiek przedemerytalny oraz... niespodziewany awans do drugiej fazy rozgrywek eliminacyjnych do Mistrzostw Europy. Jego następcą został... 55-letni Janusz Białek, stary dobry znajomy Grzegorza Laty.

Jak podaje "Przegląd Sportowy", plan PZPN-u był prosty. Globisz jedzie na turniej eliminacyjny do ME, zespół dostaje lanie a drużynę przejmuje Janusz Białek. Pojawił się jednak problem, ponieważ drużyna Globisza awansowała do kolejnej fazy rozgrywek. Grzegorz Lato i spółka nie mieli jednak najmniejszej ochoty zmieniać chytrego planu.

Jako powód odejścia, Globisz usłyszał że jest nim jego wiek przedemerytalny - 64 lata. Co ciekawe, przejmujący jego obowiązki Białek jest według PZPN ciągle uczący się, 55-letni, Janusz Białek. Decyzję o zwolnieniu Globisza "PS" nazwał "upokorzeniem". Innego zdania są niektórzy działacze PZPN.

- Decyzja o odsunięciu trenera Globisza została podjęta kolegialnie, przecież nie awansował z drużyną do dalszej fazy - mówi wiceprezes związku, Antoni Piechniczek.

- Przecież zespół Globisza awansował!

- Awansował? Na razie drużynę ma prowadzić Białek, zobaczymy co będzie dalej - mówi zupełnie niezorientowany Piechniczek.

Nie jest tajemnicą, że Michał Globisz jest po prostu nie lubiany przez działaczy związku. Powód? Po prostu zasłużony trener nie boi się mówić o stanie polskiej piłki i o problemie szkolenia.

- Nie jestem dziadkiem, czuje się świetnie. Nie czuję się w żaden sposób wypalony - zapiera się Globisz.

- Problemem naszego futbolu nie jest to, że Globisz do kadry bierze Malinowskiego, a nie Kowalskiego. Problemem jest brak piłkarskich podstaw u Malinowskiego i Kowalskiego. Mówię o tym od lat, wszyscy kiwają głowami, a traktują te słowa jakąś dywersją z mojej strony - załamuje ręce najbardziej zasłużony polski trener drużyn młodzieżowych.

Janusz Białek zna się z Grzegorzem Latą prawie 20 lat, ponieważ był kiedyś jego asystentem w Olimpii Poznań. Za największy sukces Białka uznaje się utrzymanie przed spadkiem z ligi Groclinu Grodzisk Wielkopolski w sezonie 1999/2000. Wtedy jego drużyna odniosła na wiosnę dziewięć zwycięstw z rzędu. Czy były one odniesione w uczciwy sposób, do dziś wiele osób w to wątpi.
tomtay / 2010-12-02 19:54 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
prawda jest taka, że każdy kolejny szef PZPN jest gorszy niż poprzednik, Lato jest gorszy niż Listkiewicz, a Listkiewicz po buńczucznych zapowiedziach zmian okazał się gorszym szefem niż Dziurowicz
pietroo / 2010-12-02 20:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
powiem Wam tylko to, że ja bym chciał być takim działaczem PZPN, zyć nie umierać
żadnych obowiązków, może jedynie nie można odmawiać pić wódki, a tak, spotkania, wyjazdy, imprezy... czego chcieć więcej, a jeszcze Ci za to płacą
dodge / 2010-12-02 18:47 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No tu u nas liga już zakończona. Najbliższa kolejka odwołana i przełożona na wiosnę. Całe szczęście, bo oglądanie cyrku takiego jak wczoraj w Poznaniu nie chciałbym.
tomtay / 2010-12-02 18:51 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
i musielibyście mieć piłkę podgrzewaną, żeby Wam do zaspy nie przymarzła, a na takie dictum acerbum UEFina nie zezwala ;)
dodge / 2010-12-02 19:00 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
My jak my Tom, ale w Poznaniu to takiego kataklizmu nie widzieli wygląda na to - dzisiaj ponoć komunikacja miejska za darmo woziła ludzi :))))

Cześć - jak tam młodzieniec Twój? :)
tomtay / 2010-12-02 19:31 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
młodzieniec chodzi jak szwajcar, nie choruje i mniej marudzi niż małżonka :)
dodge / 2010-12-02 19:40 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

mniej marudzi niż małżonka :)


Szczęściarz :)
pietroo / 2010-12-02 20:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dobrze, że wasze kobiety tego nie czytają
tomtay / 2010-12-02 20:44 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a po co ma czytać, jak ja jej to sam powiem :)
pietroo / 2010-12-02 17:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
co do wyboru Rosji na gospodarza MŚ, to się nie dziwię... lobby Putina wspaniale działa, ale co do Kataru, to może być lipa, za słabo tam jest znana i rozpowszechniona piłka nożna....
TrentX / 2010-12-02 17:36 / portfel / Tysiącznik na forum
wiesz Formula 1 w emiratach tez raczej niepopularny sport ale liczy sie tor ktory powstal :) ktory jest bajeczny i za bajeczne pieniadze :0, z Mundialem bedzie podobnie :P
dodge / 2010-12-02 18:26 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Można przypuszczać, że w Katarze na MŚ powstaną stadiony z klimą hehehe. Nie bardzo orientuję się, ale chyba tym razem MŚ nie będą się odbywały w porze zimowej jak ostatnio w RPA, więc może być gorąco i duszno :) Stadiony z klimą jak najbardziej wskazane. Skoro szejkowie mogą zrobić piękny tor dla narciarzy na pustyni to stadion z klima nie powinien stanowić problemu :)
pietroo / 2010-12-02 18:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
pozyjemy zobaczymy :))
pietroo / 2010-12-02 18:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
myślę, że to jednak nie to co MŚ w Europie albo Ameryce Płd.
TrentX / 2010-12-02 17:02 / portfel / Tysiącznik na forum
Znow ktos na samym koncu spuscil niektore moje spoleczki .... z ladnych wzrostow :>
w ciagu 3 dni 2 razy to juz nie przypadek .....
TrentX / 2010-12-02 17:11 / portfel / Tysiącznik na forum


0
2010-12-02 00:37:37 | TrentX [ Portfel ]
Re: Komentarze do portfela "pietroo" [0]
Nocna pora zapytam rannych ptaszkow , co sadzicie o ACE jest w dosc ciekawej cenie
,interesowal sie ktos tym papierem ??


jak wyzej napisalem :)
pietroo / 2010-12-02 17:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jak tego nie obserwuję
Kambodza / 2010-12-02 17:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
ja też nie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy