Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
pietroo / 2010-11-22 15:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no jeszcze trochę proszę spaść na GOA :))
kwiatek... / 2010-11-22 16:43 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
A miałem ci rano zaproponować Cognora Piotr.....
pietroo / 2010-11-22 17:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
i nic nie kupiłem, czekam na większe spadki

a jak tam dzisiaj ptaszysko?
kwiatek... / 2010-11-22 17:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
spadło do 2,81pln a przed zamknieciem podbili na 3,06pln....Ostatecznie zamknęli na 2,95pln....
kwiatek... / 2010-11-22 17:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Rano można było kupić tanio papier:)
pietroo / 2010-11-22 17:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
nie lubię kupować rano i rzadko to robię
kwiatek... / 2010-11-22 17:26 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzisiaj ładne pakiety ktoś odbierał na Cognorku od dt:)
pietroo / 2010-11-22 13:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
co myślicie o zakupie PKO?

ładnie spadł ostatnio, Amelka na razie nie sprzedaje, więc pewnie źle nie wygląda wg Niej wykresowo :)))))))))))))))))))))
amelian nl / 91.208.10.* / 2010-11-22 14:10
Amelka mogła sprzedać o wiele wyżej...i odkupić....no ale jak się ma reflaks szachisty to siedzi się z papierem..... ;)
a wykres własnie dziś przysłali więc czytają Ci w myślach ;)))

Ceny osiągnęły podstawę klina co w połączeniu ze strefą wsparcia wyznaczoną przez kwietniowe ekstrema oraz przez układ EMA
pozwala sądzić, że fala podaży prawdopodobnie wyczerpuje się. Na wysokości 41.31 przebiega jeszcze 50% zniesienie wzrostowej
fali impulsu liczonej od początku września i jeżeli na obecnych dzisiejszych poziomach nie udałoby się powstrzymać przeceny, to
właśnie nieco ponad 1 PLN mogłaby wynieść jeszcze korekta. A skoro WIG20 po zakończeniu obecnie trwającej korekty płaskiej
prawdopodobnie ma w planach zaatakowanie okolic 2900 punktów to bez PKO BP plan ten będzie bardzo trudny do zrealizowania.

Zaznaczam, że analiza nie moja
amelian nl / 91.208.10.* / 2010-11-22 14:10
Amelka mogła sprzedać o wiele wyżej...i odkupić....no ale jak się ma reflaks szachisty to siedzi się z papierem..... ;)
a wykres własnie dziś przysłali więc czytają Ci w myślach ;)))

Ceny osiągnęły podstawę klina co w połączeniu ze strefą wsparcia wyznaczoną przez kwietniowe ekstrema oraz przez układ EMA
pozwala sądzić, że fala podaży prawdopodobnie wyczerpuje się. Na wysokości 41.31 przebiega jeszcze 50% zniesienie wzrostowej
fali impulsu liczonej od początku września i jeżeli na obecnych dzisiejszych poziomach nie udałoby się powstrzymać przeceny, to
właśnie nieco ponad 1 PLN mogłaby wynieść jeszcze korekta. A skoro WIG20 po zakończeniu obecnie trwającej korekty płaskiej
prawdopodobnie ma w planach zaatakowanie okolic 2900 punktów to bez PKO BP plan ten będzie bardzo trudny do zrealizowania.

Zaznaczam, że analiza nie moja
TrentX / 2010-11-22 14:54 / portfel / Tysiącznik na forum
a ja kupilem jakos za wczesnie na górce jak każdy zielony i pewnie poczekam troche na powrot na 0 :)
pietroo / 2010-11-22 14:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
danke za analizę Asiu :)
amelian nl / 91.208.10.* / 2010-11-22 15:26
proszę :)
kwiatek... / 2010-11-22 14:02 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Piotrek pilnujesz Jago?
pietroo / 2010-11-22 14:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

tak, ale na raazie wygląda to na spadający nóż
kwiatek... / 2010-11-22 14:10 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Petrolek za to dzisiaj pięknie się trzyma....
CIERPLIWY GRACZ / 2010-11-22 12:56 / portfel / Tysiącznik na forum
czesc
Piter nastaw sie na Skotanie nawet do wiosny.....oni tam narazie niewiele produkują......z tego co pamietam to drozdzownia ma ruszyc pod koniec I kwartału 2011.....ale kiedy rozkrecą produkcje na dobre i pojawią sie kontrakty.......? .chyba że puszczą jakieś info.........tylko nie za bardzo wiem jakie......
ale jak już ruszą....to powinno być dobrze.......
pozdrawiam i miłego dnia życzę
pietroo / 2010-11-22 13:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

ja myślę, że do końca roku coś się ruszy, a na wiosnę porządnie
jak się ruszy Borek to i Skoti za nim, spólki karkosika tak mają, że idą w górę razem

taka jest moja kalkulacja, a czy się potwierdzi? zobaczymy

pozdrawim serdecznie
pietroo / 2010-11-22 12:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no i Jago poleciało, ciekawe kiedy się zatrzyma
amelian nl / 91.208.10.* / 2010-11-22 12:40
wykres nie wygląda zachęcająco...
pietroo / 2010-11-22 13:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jakby spadło do 1 zł, to biere :)
pietroo / 2010-11-22 11:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
EUR/USD jeszcze wyżej

Miniony weekend przyniósł dobre wiadomości dla inwestorów, którzy w zeszłym tygodniu wybierali ryzykowne aktywa. Irlandia ostatecznie zwróciła się o udzielenie pomocy finansowej, a w niedzielę wieczorem została ona zaaprobowana. Dzięki temu rozpoczynamy tydzień od kontynuacji dobrych nastrojów, czyli od wzrostów głównej pary walutowej. Jej kurs dziś rano znajduje się na poziomie 1,3740, a puste kalendarium sugeruje, że nie powinno dochodzić do znaczących zmian w tej tendencji.

Na EUR/PLN niewiele zmian

Osłabienie waluty amerykańskiej przełożyło się na spadki kursu USD/PLN, mimo słabszych piątkowych danych o produkcji przemysłowej w Polsce. Para ta znajduje się dziś na poziomie 2,8590, co daje nadzieje na dalsze umacnianie złotego. Natomiast mniej korzystnie prezentuje się sytuacja na parze EUR/PLN, która cały czas pozostaje w okolicy poziomu 3,93. Jak widać poprawa nastrojów inwestorów zagranicznych nie pomaga w aprecjacji złotego wobec wspólnej waluty. Warto pamiętać, że w tym tygodniu poznamy decyzję RPP w sprawie stóp procentowych w Polsce, ale aktualnie wiara rynku w ich zmianę jest znacząco mniejsza niż jeszcze miesiąc temu.

Brak ważnych publikacji

Nowy tydzień rozpoczniemy od pustego kalendarium, ponieważ na dziś nie zaplanowano żadnych istotnych danych makro. Zatem jedynie ważniejsze wypowiedzi dotyczące kwestii Irlandii oraz światowej sytuacji gospodarczej mogą mieć wpływ na decyzje inwestorów.

Dariusz Pilich
pietroo / 2010-11-22 11:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Poranny komentarz rynkowy – Irlandia prosi o pomoc

Euro zyskało na wartości a indeksy akcji wzrosły po tym, jak w niedzielę Irlandia oficjalnie zgłosiła potrzebę pomocy zewnętrznej i zapowiedziała negocjacje w tek kwestii. Choc to zapewne nie koniec problemów na peryferiach, może to być pozytywny sygnał na pierwszą połowę tygodnia.

Pakiet pomocy do 100 mld EUR

Irlandzki minister finansów powiedział, iż pakiet pomocy wyniesie mniej niż 100 mld EUR, ale rynek spodziewa się, iż suma nie będzie wiele mniejsza. Na pakiet złożą się pożyczki z programów pomocowych UE, pożyczka MFW oraz prawdopodobnie jednostronne pożyczki od Wielkiej Brytanii i Szwecji. Oficjalne zwrócenie się Irlandii o pomoc to pewnego rodzaju przełom, gdyż wcześniej ten kraj utrzymywał, iż nie potrzebuje wsparcia z zewnątrz. Szybkie wypracowanie warunków pomocy może przynajmniej na jakiś czas uspokoić nastroje na rynku i powstrzymać efekt zarażenia (Portugalia widziana jest jako kolejna potencjalna ofiara), zwłaszcza, że Irlandzkie władze w tym tygodniu mają przedstawić szczegóły planu oszczędnościowego, który ma dać 15 mld EUR w ciągu 4 lat, w tym 6 mld EUR jedynie w przyszłym roku.

Reakcja rynku na te doniesienia była pozytywna, jednak umiarkowana. Rynek nie wierzył bowiem już wcześniej w irlandzkie zapewnienia (iż nie potrzebuje pomocy) i zaczął antycypować tę decyzję w drugiej połowie minionego tygodnia, po tym, jak rozpoczęło się spotkanie irlandzkich władz z przedstawicielami UE i MFW w Brukseli. Podczas, gdy umocnienie euro w krótkiej perspektywie może być kontynuowane (opisany w piątek scenariusz techniczny nadal obowiązuje http://www.xtb.pl/strona.php?komentarz=17971), grecki przypadek pokazał, iż reakcja na ogłoszenie pomocy była krótkotrwała, a turbulencje rynkowe trwały jeszcze ponad miesiąc. W obecnym przypadku punktem zapalnym może być rekordowo niska stawka podatku CIT w Irlandii (12,5%). Cześć krajów UE chciałaby wzrostu tej stawki w zamian za udzielaną pomoc, czemu irlandzkie władze zdecydowanie się przeciwstawiają.

S&P o Nowej Zelandii

Wzrostem z 1,2650 do 1,2830 reaguje kurs AUDNZD na decyzję agencji S&P o obniżeniu perspektywy dla nowozelandzkiego ratingu ze stabilnej do negatywnej. S&P tłumaczy swoją decyzję niepokojąco wysokim deficytem na rachunku bieżącym i niekorzystną strukturą jego finansowania. Wzrost kursu kończy miesięczny okres umacniania dolara nowozelandzkiego względem Australijczyka, po tym jak wcześniej AUDNZD po raz kolejny nie mógł poradzić sobie z maksimami w okolicach 1,3215. Decyzja S&P może zachęcić rynek do kolejnego testu tych poziomów.

Podwyżka dopiero w przyszłym roku?

W tym tygodniu odbędzie się posiedzenie RPP i wiele wskazuje na to, iż podwyżka stóp procentowych zostanie jednak odłożona do początku przyszłego roku. Do czynników globalnych (decyzja Fed), które zniechęciły Radę do podnoszenia stóp w październiku doszły bowiem niesprzyjające podwyżce dane miesięczne za październik. Niższe od oczekiwań były inflacja (2,8%), produkcja (8%), jak i wzrost wynagrodzeń (3,9%). Mimo to, jeśli pozytywna reakcja rynku na rozmowy z Irlandią utrzyma się, złoty może zyskiwać w najbliższych dniach na wartości.



dr Przemysław Kwiecień
pietroo / 2010-11-22 11:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
IDM ładnie odbił :)
pietroo / 2010-11-22 10:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Petrol odbił trochę
pietroo / 2010-11-22 11:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a Jago spada
pietroo / 2010-11-22 10:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
czy ktoś z Was dzisiaj coś chce kupić?
mari40 / 2010-11-22 10:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
myślę o City tylko nie wiem czy już dziś kupić, życzę żeby Twój Skotan w końcu urósł tak długo czekasz :) ja nie mam takiej cierpliwości dla spółek -oprócz Ekusia oczywiście :)))
pietroo / 2010-11-22 10:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
obserwuję GOA, ciekawi mnie czy osunie się jeszcze niżej, ostatnio zrobił koło 30% w górę, więc może należy się jakaś korekta
pietroo / 2010-11-22 09:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
czekam na wybicie na Skotanie, czekam na ruchy ze strony Romualda.....
pietroo / 2010-11-22 09:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
mój kandydat na prezydenta wygrał, więc jest ok
mari40 / 2010-11-22 09:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Gratulacje :) - jest nas już troje zadowolonych z wyborów :)))
amelian / 2010-11-22 09:31 / portfel / Tysiączniczka na forum
Na dłuższy termin patrzę też na City Interactive i na Luga :) to jest tylko kwestia czasu kiedy kupię te walory.

Lug mimo że jest z NC to ma świetne fundamenty i dlatego. City Inter pisałam niejednokrotnie to i Wszyscy wiedzą :)
pietroo / 2010-11-22 09:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
mnie też oba papierki interesują, tak samo jak Quercus i IPQ, któe trochę odjechało
pietroo / 2010-11-22 08:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

2010-11-21 14:45:06 | dodge [ [JAGA/1920-2010/] ]
Re: Komentarze do portfela "pietroo" [9]

Piotrku - cieszyłem się wczoraj jak dziecko, choć w drugiej połowie te dwie bramki
Cracovii popsuły nieco moje dobre samopoczucie. Wynik 4-2 cieszy, ale gra obrony w
drugiej połowie daje do myślenia.


Wielkie gratki. Mnie Cieszy 8-0 z Almerią.
mik0110 / 2010-11-22 10:56 / portfel / Tysiącznik na forum
oglądałem, gratki!
BFC to potęga! szkoda tylko że RM wygrał i też nawet nieżle grał, choc rywala miał bardziej wymagającego...
ciężki to będzie mecz w gran derbi - dobrze że w Barcelonie...
pietroo / 2010-11-22 11:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
trzymajmy kciuki, myślę, że będzie cięzko, ale ok :)
mari40 / 2010-11-22 08:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witajcie :)))
Dzień zaczyna się mgliście ale liczę,że będzie udany
Amelko nawet nie wiesz ile będą musieli się nagłowić członkowie komisji żeby rozliczyć się z kart :))) Sama kilka razy byłam w takiej komisji ale na szczęście nic nie brakowało- pewnie dlatego,że to nie Twój okręg ale sami sobie winni :)))
Udanego dzionka życzę i dużo zieleni :)
pietroo / 2010-11-22 08:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witajcie

w takich komisjach to niezłe wygi siedzą i na koniec po wyborach, jeszcze kilkanaście-kilkaset głosów na niejednego kandydata dojdzie
przecież dzisiaj normalny człowiek nie może sprawdzić czy ktoś się pod niego nie podszył i nie zagłosował za niego...

i tym optymistycznym akcenetem życze miłego dnia
mari40 / 2010-11-22 08:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj - może masz rację ja nie wiem jak jest w dużych miastach.Byłam w tej komisji nie z porzekonań politycznych tylko dla diety nieżle płacili :)))
To było 4 lata temu ale wyścig do stołków zawsze jest podobny i możliwe są przekręty :)
amelian / 2010-11-22 08:35 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witajcie :)))
Upsss....nie wiedziałam, że komuś narobię kłopotów...;)
ktoś się pod niego nie
podszył i nie zagłosował za niego...
aż czegoś takiego raczej bym się nie spodziewała....

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego poniedziałku :)
Kambodza / 2010-11-22 08:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie:)
Mari moja mam tez była w komisji:) 150 zł dostała:)
Udanego dizonka życze

Ps. Ja pierwszy dzień po urlopie więc pewnie dzisiaj będe dopiero popołudniu znowu
mari40 / 2010-11-22 09:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Kam :)
Ja właśnie dla tych 150 zł tam byłam :) miałam szczęście bo była duga tura i drugie 150zł :) a poza tym było weoło :)))
Miłego dnia życzę :)
pietroo / 2010-11-22 08:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

aż czegoś takiego raczej bym się nie spodziewała....



normalna sprawa, powiedzcie dlaczego większość członków, to zaufani poprzednio rządzących? moja znajoma poszła głosować i zobaczyła że już "była" , bo "był" jej podpis....
nieźle, prawda?
przecież tego nie prawdzisz czy koło Towjego nazwiska, jak nie byłaś, nie ma dzisiaj podpisu
amelian / 2010-11-22 08:50 / portfel / Tysiączniczka na forum
czyli mamy kolejny powód aby chodzić na wybory ;)

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101122/RZESZOW/207822458

juhuuuuuuuuuuuuu!!!! mój Prezydent :)))))))))))))))) mimo, że Podkarpacie jest oazą PISu to Prezydent z SLD już trzeci raz miażdży konkurentów...Rzeszowianie go uwielbiają :)
mari40 / 2010-11-22 08:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W końcu coś miłego jeśli chodzi o wybory :))))
Liczy się człowiek a nie partia :))) Ja też mam tego burmistrza co chciałam :))))))))))))
amelian / 2010-11-22 09:14 / portfel / Tysiączniczka na forum
otóż to :)
a też mam tego burmistrza co
chciałam :))))))))))))

w takim razie gratuluję :)))
pietroo / 2010-11-22 09:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a ja zobaczę czy mój kandydat wygrał
amelian / 2010-11-21 22:59 / portfel / Tysiączniczka na forum
Na dobranoc opowiem Wam co mi się przydarzyło na wyborach...poszłam z siostrą i tak się zagadałyśmy, że postawiła krzyżyk na nie tego kandydata na prezydenta....i co tu robić?...no w tej sytuacji już nic trudno...ale patrzę a ja mam dwie karty białe (pan przy wydawaniu pomylił się) więc poszłam do komisji i pytam czy mogę wymienić jedną białą na różową...nastała chwila konsternacji i pytają dlaczego? mówię mam dwie białe i zapytali to różowej pani nie dostała? ja (troszkę nagięłam rzeczywistość no ale tamten niefortunny głos był przecież niechciany) i mówię no własnie różowej nie mam... :( na co po oddaniu białej, dostałam różową, siostra tym razem dobrze zaznaczyła i wszystko gra ;))) a tę z nietrafionym głosem wzięłyśmy sobie na pamiątkę hehe....

Miłej nocki
dodge / 2010-11-21 23:43 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No to żeś narobiła bidy komisji. Przy protokole będą kombinować, dlaczego więcej kart wydano do głosowania niż osób uprawnionych do głosowania.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy