Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
amelian / 2010-10-26 09:44 / portfel / Tysiączniczka na forum
Gratki dla Wielkiego Teora :))) widziała wczoraj coś się dzieje na wykresie IZNS i nie bez przyczyny pytał o papier.... ;)
wielki teor / 89.73.8.* / 2010-10-26 12:19
hyhy
No i dzisiaj tez ładnie idzie

Pozdrawiam
pietroo / 2010-10-26 09:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Złoty chwilowo odłącza się od nastrojów globalnych

Brak impulsów do większych zmian

Wczorajsza sesja europejska upłynęła na rynku walutowym w dobrych nastrojach. Jednak popołudnie przyniosło zmiany, ponieważ główna para wróciła pod poziom 1,40. Stało się tak mimo lepszych od prognoz danych z amerykańskiego rynku nieruchomości, które mogły podtrzymać apetyt na ryzyko. Dziś rano kurs EUR/USD wynosi 1,3970, a stosunkowo puste kalendarium może ograniczać zmienność do istotnych poziomów technicznych. Jedyne ważniejsze dane pojawią się dopiero pod koniec sesji europejskiej, dlatego im bliżej 16:00, tym wahania mogą stawać się coraz większe.

Spadki par złotowych

Wczoraj mogliśmy obserwować aprecjację polskiej waluty. W pewnej części zawdzięczamy to dobrym nastrojom na rynkach zagranicznych, a w dużej mierze oczekiwaniom inwestorów co do jutrzejszej decyzji RPP. Ponadto w sesji amerykańskiej na rynek napłynął raport Międzynarodowego Funduszu Walutowego, w którym znalazły się prognozy dotyczące wzrostu gospodarczego na 2010 i 2011 rok. W przypadku Polski MFW prognozuje tempo wzrostu PKB odpowiednio na poziomie 3,4% dla 2010 i 3,7% dla 2011. Pokrywa się to z wczorajszymi słowami wiceministra finansów, który stwierdził, że przyszłoroczny wzrost może wynieść 3,5-4%. Wygląda zatem na to, że kondycja gospodarcza Polski będzie się poprawiała.

Prawie wyłącznie dane z Polski

Na dzisiejszy dzień zaplanowano trzy istotne publikacje makro, z czego dwie pierwsze pojawią się o godzinie 10:00 i będą pochodziły z polskiej gospodarki. Poznamy wówczas dynamikę sprzedaży detalicznej oraz stopę bezrobocia. W pierwszym przypadku oczekiwany jest odczyt na poziomie 6,9% r/r, czyli nieco więcej niż poprzednie 6,6%. Natomiast stopa bezrobocia ma wynieść 11,3%, a zatem dokładnie tyle samo co miesiąc wcześniej. Z kolei na godzinę 16:00 zaplanowano publikację danych o indeksie zaufania konsumentów wg Conference Board. Rynek spodziewa się jego niewielkiego wzrostu z poziomu 48,5 pkt do 49,2 pkt.

Dariusz Pilich
Kambodza / 2010-10-26 09:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ekus od rana jedzie:)
mari40 / 2010-10-26 12:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kam ale Ekuś wystrzelił :))) nie wiem co zrobić czy zapisać się GPW czy dokupić Ekusia muszę przyznać,że to drugie bardziej kusi,szczególnie,że na GPW będzie redukcja i nie wiadomo po ile dostaniemy :)
mari40 / 2010-10-26 10:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Niech jedzie spokojnie nie lubię takich wstrząsów góra-dół chociaż na giełdzie to chyba nieuniknione :)
pietroo / 2010-10-26 09:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
IZNS jedzie jeszcze lepiej, Kwiatek miał nosa znowu :)
gratki
aqua vitae / 2010-10-26 07:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kłaniam:)
wczoraj znów mi coś wywaliło neta, ale jak widzę już działa. Chociaż tyle że ostatnio awarie usuwane są szybciej.
Dziś nawet kawa mi smakuje, choć nie pospałem.
Zimno, ciemno, deszczowo.

Zielonego życzę, pozdrawiam :)
Kambodza / 2010-10-26 07:57 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Aqua:) Witajcie:)
A w Wa-wie słońce delikatnie się zaczyna przebijać i temperatura też na plusie:)
Udanego dzionka życze
mari40 / 2010-10-26 08:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witajcie :)
u mnie deszczowo i zimno ale cóż mamy jesień - zieleni życzę :)
pietroo / 2010-10-26 08:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam i pozdrawiam

wyspałem się, mam dobry humor i jest ok, oby tylko jeszcze dzisiaj była zielen na moich spólkach
MK 72 / 2010-10-26 09:00 / (Marcyś)
Powitania Wszystkim

Miłego dnia życzę

Amelko gratulacje- Wawa czeka;-))))
Później LBN;-)))))))))
pietroo / 2010-10-26 09:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Wawa czeka;-))))

do tego taka wyczekana :))

pozdrawiam
amelian / 2010-10-26 09:19 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witajcie :)))
Amelko gratulacje- Wawa czeka;-))))
dzięki Marcyś :)))
Później LBN;-)))))))))
później NY....;)))
amelian / 2010-10-26 00:02 / portfel / Tysiączniczka na forum
No to uczymy się tych rachunków...pierwsza i najważniejsza i niezawodna reguła - jak umiesz liczyć, licz na siebie................:))) a tak poważnie to muszę zakumplować się z Hajduczkiem naszym bo w Panoramie mówili że Bestia dobra z matmy ;)))))))))))
a zakład nadal aktualny- na razie nie pękłem
zakład jest święty ;) i jak najbardziej aktualny...więc trzymamy się :)))

Dobrej nocki :)))
aqua vitae / 2010-10-25 20:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witajcie wieczorem:)
Amelko gratule i powodzenia:) a zakład nadal aktualny- na razie nie pękłem.
Licho coś dziś ta nasza poczciwina, 1 szy kontrakt z trzech jedynie na 2,77mln, dobrze że choć to wartość zamówienia minimalnego;)
liczę na następne ale już nie minimalne.
pozdrawiam wieczorowo
Kambodza / 2010-10-25 20:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Przyajcielu:)
Fakt, że jak takie jest zamówienie minimalne i to od innego klienta niż do tej pory a przynajmniej ja tak zrozumiałem to co tu kryć - jest git:) I to w dodatku było napisane że już po nowych cenach więc i marża będzie dość ładna:)
Aqua a co sądzisz o tym co pisałem niżej ze Smo?
aqua vitae / 2010-10-25 20:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Sądzę, że cena nie jest zła, pakietówki musiały być dograne grubo wcześniej, obstawiam, że jeszcze przed walnym. Całkiem niedawno przecież cena chodziła 5/5-6.
To jak chłodzimy się czy jadziem dalej?
Jadziem.
Kambodza / 2010-10-25 20:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Pewnie jadziem ale schłodzenia by się zdało jednakże czuje, że jeszcze za wcześnie na konkretne strzepanie leszcza:)
Wg ostatnich tygodni wtorek i środa spadki ale jak będzie to zobaczymy:)
Kambodza / 2010-10-25 20:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
a co do palenia to trzymam kciuki:)
aqua vitae / 2010-10-25 20:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dzięki Przyjacielu:)
Kambodza / 2010-10-25 20:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
spoko:)
aqua vitae / 2010-10-25 20:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
kontrakt pierwszy-minimalny-na prawie 3 bańki.
jeszcze dwa przed nami, załóżmy że co najmnie minimalne również w granicach 3, to juz razem 9- w I półroczu panie i panowie- w I półroczu...:)
widzisz to co ja Kam?
a wiesz gdzie będzie cena;) ...
Kambodza / 2010-10-25 21:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Widze to co Ty ale ceny nawet nie chce widzieć ceny, bo mnie to przeraża ale w pozytywnym słowa znaczeniu:)
To jest taka perła, że szok i trzeba trzymać i tylko czekać na następne infa, na wejście na gpw i na rozbudowe linii produkcyjnej:)
pietroo / 2010-10-25 21:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jak wejdzie na główny i będzie dobrze wokół, czyli będzie hossa, to może być i 50 zł
Kambodza / 2010-10-25 22:10 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
wiem:) a nawet jak jeszcze wtedy nie będzie hossy tylko np tak jak teraz a zyski będą duże to i bez hossy będzie:)
Kambodza / 2010-10-25 19:13 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Transakcje pakietowe

25.10. Warszawa (PAP) - GPW: transakcje pakietowe

Nazwa Kurs Obrót tys. zł Wolumen
BBIDEVNFI 0,44 1496,0 1700000
CAPITAL 2,80 588,0 105000
CPENERGIA 2,90 551,0 95000
EKOEXPORT 6,00 1200,0 100000
EKOEXPORT 6,00 1200,0 100000
EKOEXPORT 6,00 1200,0 100000

Musze przyznać, że pierwszy taz widze na Ekusiu transakcje pakietowe:)
smooth / 2010-10-25 19:39 / portfel / Tysiącznik na forum
tylko czemu po 6 a nie po 8 jak dziś mamy 7,50?
Hajduczek / 2010-10-25 19:41 / portfel / Tysiącznik na forum
Jak będziesz kupował takie ilosci, tez otrzymasz promocje ;))
Kambodza / 2010-10-25 19:45 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciężko powiedzieć Smo... Może ugadali się na taką cene wcześniej a teraz akurat to zrealizowali.
Myśle, że to Ci sami któzy łykają teraz cały czas, bo dla mnie to ktoś konkretny się ładuje i możliwe, że jak najpóźniej chciał się pokazać bo pewnie próg złamie na dniach albo już złamał i za 7 dni się dowiemy. Moim zdaniem to chodziło o to ale jak jest naprawde to kto wie
Hajduczek / 2010-10-25 19:42 / portfel / Tysiącznik na forum
..a poza tym z pewnością cena była uzgodniona wcześniej
amelian / 2010-10-25 18:40 / portfel / Tysiączniczka na forum
Przyszła decyzja z SGH, przyjmują mnie jednak :))))))))))))))))))))))) juhuuuuuuuuuuuuuuuu:)))))

Teraz znowuż chcą żebym osobiście papiery przywiozła i bądź tu mądrym.....Tak czy inaczej cieszę się bardzo :)))
Noxik / 2010-10-26 08:54 / portfel / Tysiącznik na forum
Osobiscie? haaa to ktory piatek mam rezerwowac na wspolne opijanie tego swieta narodowego :)
mari40 / 2010-10-25 18:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Gratuluję !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)))))))))))))))))))))))
Kambodza / 2010-10-25 18:41 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
No to gratulacje:)
pietroo / 2010-10-25 18:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dołączam się do gratulacji!! wiedziałem, że tak będzie :)))
amelian / 2010-10-25 18:47 / portfel / Tysiączniczka na forum
dziękuję :))) teraz będę się męczyć z rachunkowością i matmą hehe
mari40 / 2010-10-25 18:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dasz radę :))) Najważniejsze,że dostrzegli jaki talent tracą :)
giero13 / 2010-10-25 20:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pozostaje pogratulować i życzyć powodzenia:-)
pietroo / 2010-10-25 18:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Marcyś zobacz co dzisiaj znalazłem o Site na www.fwig20.pl:

"Kurs idzie jak po sznurku zwróćcie uwagę na rozrysowane fale wszystko poszło książkowo 1 wzrostowa 2 korekcyjna 3 najdłuższa wzrostowa 4 korekcyjna i czekamy na 5 fale wznoszącą najmocniejszą
Wskaźniki świetnie schłodzone MACD za moment da sygnał kupna, tak samo TRIX. Na wykresie widać, że kurs znajduje się obecnie ponad średnimi co ma bardzo pozytywny wydźwięk. Kanał trendu wzrostowego potwierdzony wielokrotnym testowaniem zarówno górnego jak i dolnego zakresu. Co ważne kurs akcji wybronił poziomy 0,24 0,33 , 0,35 Poziom 0,33 kluczowy z punktu widzenia ceny emisyjnej. Widać wyraźnie iż każdy z kluczowych dla kursu akcji poziomów wsparć został wybroniony na wysokich obrotach. Akcji jest bardzo mało w obrocie a spółeczka ma bardzo dobre wskaźniki zwłaszcza c/wk 1,39 ! co na tle pozostałych spółek z NC jest jednym z najlepszych wyników. A do tego jeszcze, przez kolejne sesje mamy bardzo duże obroty "
MK 72 / 2010-10-25 20:13 / (Marcyś)
Cześć Piotrek Witam Wszystkich

No zgadzam się z tym wpisem z jednym zastrzeżeniem MACD da sygnał zakupu na interwale 30 min- zaś na dziennym da sygnał sprzedaży chyba że wybija go górą

Obroty potężne trzeba przyznać i warto obserwowoać aczkolwiek obstawiłbym docelowo szybką korektę.
pietroo / 2010-10-25 21:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
na razie nie tykam

czekam i liczę na GPF :)))
badmotherfucker / 2010-10-25 20:46
Pod poniższym linkiem ciekawa dyskusja o spółce, jak i o analizie, którą Pietroo wkleiłeś:

http://stockwatch.pl/forum/default.aspx?g=posts&t=1979

Pozdrowionka!
pietroo / 2010-10-25 21:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wielkie dzięki :)

poczytam
wielki teor / 89.73.8.* / 2010-10-25 17:06
IZNS łądnie dzisiaj , ale coś mi się wydaje że to koejne "konwulsje" przedwzrostowe ( bo jakos nie znalazłem infa potwierdzającego ten wzrościk ) ale trzeba uwaznie obserwowac ten papoerek :)
JAk się nie mylę to Amelka robiła analize i była dobra ?
pietroo / 2010-10-25 17:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chyba tak, a ten papierek ma Kwiatek. Ale Jego coś ostatnio mniej tu widać.
amelian / 2010-10-25 17:39 / portfel / Tysiączniczka na forum
analiza wyszła dobrze, tylko zysk był zrobiony na działalności finansowej a nie operacyjnej...przeksięgowali akcje ktore mieli jako inwestycje i wyszedł taki wałek....no ale na pierwszy rzut oka zysk netto wykazany...
pietroo / 2010-10-25 16:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
sesja dla mnie dobra, GPF skończyło po 4 gr, EEX i WDM ładnie :))
jeszcze tak Skotan i GOA porządnie w górę i będzie ok
Kambodza / 2010-10-25 17:16 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dla mnie seja też ok i oby tak dalej:)
Hajduczek / 2010-10-25 17:21 / portfel / Tysiącznik na forum
Mój portfelik trochę stopniał, ale bez paniki ;)
wielki teor / 89.73.8.* / 2010-10-25 18:13
Midaska też masz troche w plecki
Co z nim planujesz zrobic , po ogłoszeniu że będzie nowa emisja ?
Hajduczek / 2010-10-25 18:36 / portfel / Tysiącznik na forum
..nie wiem, mam go przez pomyłkę i przyzwyczaiłam sie do niego ;)
Generalnie, to spółka mnie nie kręci
pietroo / 2010-10-25 17:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Oponeo wzięłaś pod sprzedaż zimową?
Hajduczek / 2010-10-25 17:55 / portfel / Tysiącznik na forum
..nie tylko,
.....akcji mało na rynku, właściciele skupują , wyniki wręcz rewelacyjne, łykają Marketeo, eksport rośnie - same plusy ;))
pietroo / 2010-10-25 18:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
może i coś z tego będzie :)
Hajduczek / 2010-10-25 18:10 / portfel / Tysiącznik na forum
Nie piszę, że mam taką nadzieję, bo nadzieja to Matka wiadomo kogo;)
Kambodza / 2010-10-25 17:31 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
jak tylko troche to nie ma Basiu co panikować:)
giero13 / 2010-10-25 17:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć:-)U mnie też większość się zieleni jak na wiosnę a tu zima idzie ;-)
Pozdrawiam
mari40 / 2010-10-25 17:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja też dziś nie narzekam :)
Kambodza / 2010-10-25 17:48 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
może nam giełda Giero zime osłodzi:)
amelian / 2010-10-25 17:53 / portfel / Tysiączniczka na forum
zima nie taka straszna :))) a Wy co dziadki....w lecie na upały to teraz na zimno będziecie narzekać? hehehe....................
Kambodza / 2010-10-25 18:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
he he, wole już zime niż te upały naprawde:)
giero13 / 2010-10-25 17:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
może może oby tak dalej zmykam poćwiczyć:-)
mari40 / 2010-10-25 17:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Taką mam nadzieję :) i Wszystkim Nam tego życzę :)
Kambodza / 2010-10-25 18:15 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
ja nam również:)
amelian / 2010-10-25 17:54 / portfel / Tysiączniczka na forum

zmykam poćwiczyć:-)

i to jest prawidłowa postawa :)))))))))))))))))
pietroo / 2010-10-25 15:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czy wzrosną „stopy” w Polsce?

GOSPODARKA

W trakcie wyczekiwania przez rynki decyzji dotyczących drugiej tury ilościowego luzowania (tzw. quantitative easing 2) chińscy dygnitarze zaostrzyli politykę pieniężną w swoim kraju. Stopy procentowe banku centralnego w Państwie Środka, które utrzymywały się na niezmienionym poziomie od grudnia 2008 (5,31%), wzrosły w października o 0,25 punktu procentowego. Tym samym uwidacznia się rozbieżność prowadzonej polityki pieniężnej pomiędzy państwami rozwiniętymi a wschodzącymi. W bieżącym roku, poza Chinami, decyzję o zacieśnianiu polityki pieniężnej podjęły banki centralne w Indiach i Brazylii. Zatem wśród państw BRIC (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny) będących najważniejszymi gospodarkami rynków wschodzących już tylko Rosja utrzymuje ekspensywną politykę monetarną. Bank centralny w Delhi w tym roku podwyższał stopy procentowe już 3-krotnie – z poziomu 3,25% w marcu do 5% obecnie. W przypadku Brazylii, podstawowa stopa procentowa banku centralnego wzrastała dwukrotnie.

Ostatnia publikacja wyższej od oczekiwań inflacji była argument za szybszym podjęciem decyzji o wzroście stóp procentowych w Polsce. Jednak późniejsze dane o inflacji bazowej zwiększają prawdopodobieństwo odsunięcia jej jeszcze w czasie. Wskaźnik inflacji mierzonej jako zmiana cen koszyka dóbr i usług (2,5%) jest obecnie wyższy od wskaźników inflacji bazowej (1,2%), co wspiera tezę, że inflacja jest podwyższana przez czynniki, na które polityka pieniężna oddziałuje w niewielkim stopniu (ceny energii, żywności, ceny administrowane). W minionym tygodniu opublikowano również sprawozdanie z wrześniowego posiedzenia RPP. Podczas opisywanego spotkania członków Rady złożono wniosek o podwyższenie podstawowych stóp procentowych o 0,5 punktu procentowego, który nie został jednak przyjęty. Z opisu dyskusji wynika, iż występuje rozbieżność zdań pomiędzy członkami Rady. Dla niektórych podwyżka stóp miałaby na celu ustabilizowanie inflacji przy obecnych poziomach. Natomiast inni uważali, że wzrost stóp, w połączeniu z utrzymującą się ekspansywną polityką pieniężną przez główne banki centralne, będzie zwiększać ryzyko zbyt silnej aprecjacji polskiego złotego względem głównych walut. Następne posiedzenie decyzyjne odbędzie się już w najbliższy wtorek i środę. Wówczas też członkowie rady zapoznają się z nową projekcją inflacji i PKB. Choć nie można wykluczyć podwyżek stóp procentowych już teraz, to bardziej prawdopodobnym wydaję się zaostrzenie polityki pieniężnej podczas posiedzeń w kolejnych miesiącach.

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy wstępny odczyt wskaźnika PMI dla przemysłu w strefie euro, który okazał się nieznacznie wyższy niż przed miesiącem i wyniósł 54,1, wobec 53,7 punktu. Na jego poprawę wpłynęła przede wszystkim dobra koniunktura niemieckiego przemysłu. Wskaźnik PMI przemysłowy dla największej europejskiej gospodarki podskoczył do poziomu 56,6 punktu, choć spodziewano się jego niewielkiego spadku. Pomimo faktu, że od początku września kurs euro umocnił się o blisko 10% w stosunku do dolara (co czyni niemiecką gospodarkę mniej konkurencyjną na światowych rynkach) to nasi zachodni sąsiedzi wciąż pozostają lokomotywą europejskiej gospodarki. Umacniający kurs euro spowalnia tempo wzrostu w pozostałych państwach strefy. Świadczy o tym spadek zagregowanego PMI dla tego regionu z poziomu 54,1 do 53,4. Wszystkie opublikowane wskaźniki PMI dla strefy euro wciąż znajdują się powyżej poziomu 50 punktów, co generalnie oznacza poprawę warunków prowadzenia działalności gospodarczej w najbliższych miesiącach.

TRENDY

Miniony tydzień dla większości indeksów giełdowych państw rozwiniętych zakończył się na niewielkim plusie. Mocno wzrosły indeksy w Grecji (+3,6%) oraz niemiecki DAX: o +1,7%. S&P500 odnotował wzrost o 0,6% i tym samym brakuje mu już tylko 34,2 punktu (+2,9%) do szczytu z kwietnia tego roku (liczonego według cen zamknięcia). Same wskaźniki wyprzedzające napływające z amerykańskiej gospodarki utwierdzają w przekonaniu, iż w najbliższych miesiącach nie powinniśmy oczekiwać przyspieszenia tempa poprawy koniunktury w USA (niewielka dynamika wzrostu wskaźnika LEI). Jednak na rosnące ceny akcji w Stanach pozytywny wpływ wywiera okres publikacji wyników kwartalnych (III kwartał) oraz perspektywa drugiej tury tzw. quantative easing. Decyzja o dalszym „dodruku” dolara może zapaść już w przyszłym tygodniu na posiedzeniu FOMC.

Wśród indeksów głównych giełd rynków wschodzących panowały mieszane nastroje. Brazylijska Bovespa zniżkowała aż o -3,2%, podczas gdy rosyjski RTS zyskał 1,7%. Był to również kolejny dobry tydzień dla indeksu ISE National 100 w Turcji, który wzrósł o 1,3%. Natomiast w Polsce, Indeks szerokiego rynku WIG pod koniec tygodnia był niżej o -0,2% a WIG 20 o -0,5%. Indeksy akcji warszawskiej giełdy wciąż pozostają w długoterminowym trendzie wzrostowym. Potwierdzany jest on również przez wskaźniki wyprzedzające takie jak CLI publikowany przez OECD oraz PMI publ
pietroo / 2010-10-25 15:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cd....

publikowany przez Markit. W krótszym terminem wsparcie dla indeksu WIG 20 jest poziom znajdujący się w okolicach 2600 punktów, natomiast opór stanowi szczyt z połowy października.

Ubiegły tydzień dla rodzimej waluty zakończył się ponad 1,5%-wym osłabieniem względem euro i dolara. Na przyszłe zachowania polskiego złotego względem głównych światowych walut, duży wpływ wywierać będzie środowa decyzja Rady Polityki Pieniężnej. Ewentualny wzrost stóp procentowych będzie czynników pro wzrostowym siły polskiego złotego.


Marek Arent
wielki teor / 89.73.8.* / 2010-10-25 15:14
Witam
Byłem dziś się zapisać na akcje GPW , kurna ruch jak w ulu w tym biurze maklerskim z powodu tych zapisów
pietroo / 2010-10-25 15:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

kolejka po 120 zł :)
Noxik / 2010-10-25 15:22 / portfel / Tysiącznik na forum
Wiesz pieniadz to pieniadz 120 tez dobre na butelke bedzie.
Zreszta ciekawe jakby dawali butelke po zapisach niz kase czy by wiecej chetnych nei bylo :)
pietroo / 2010-10-25 15:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
masz rację :))
a i żule by stawali w kolejkach :))
wielki teor / 89.73.8.* / 2010-10-25 15:20
a jak :)
na obiadek będzie
pietroo / 2010-10-25 15:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
drogo się stołujesz :))
amelian nl / 91.208.10.* / 2010-10-25 15:43
ja myślę że jednak więcej niż te 120 zł w dłuższej perspektywie z tego wyciągniemy ;)
amelian nl / 91.208.10.* / 2010-10-25 13:51
Tauron przebił 6,20 i leci na 7 :)))))))))))))))))))
bebe / 2010-10-25 15:10 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

0
2010-10-25 13:51:59 | 91.208.10.* | amelian nl
Re: Komentarze do portfela "pietroo" [2]
Tauron przebił 6,20 i leci na 7 :)))))))))))))))))))

gratki amelko...;-)
ja dziś sprzedalam, po 6,25 pln...- poszedl natychmiast, ... wiec być może będzie lecial dalej...;-))
---------
witam....
pietro Cię i Twych Gości...;-)
dzięki za "śmiechotki"... - dobre, a nawet bardzo dobre...;-)))
z ostatniej mi się do tej pory śmieje...;-)))))))
pietroo / 2010-10-25 15:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam i pozdrawiam serdecznie

uwialbiam się pośmiać i każdemu to polecam, lepiej żartować niż chorować :)
bebe / 2010-10-25 15:26 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

0
2010-10-25 15:14:18 | pietroo [ Portfel ] [ FC Barcelona the best ]
witam i pozdrawiam serdecznie

uwialbiam się pośmiać i każdemu to polecam, lepiej żartować niż chorować :)

dokładnie.....więc nadal tak czyń...;-)))
teraz ...jak zobacze Twój majl...- to nawet bez otwierania już się śmieje...;-)))
pozdrawiam serdecznie..
amelian nl / 91.208.10.* / 2010-10-25 15:39
Hej Bebe :))) również pozdrowionka ślę :)))

Moje hasło to: lepiej się głupio śmiać niż mądrze płakać....;)
Udanego popołudnia
bebe / 2010-10-25 15:55 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

0
2010-10-25 15:39:12 | 91.208.10.* | amelian nl
Hej Bebe :))) również pozdrowionka ślę :)))

Moje hasło to: lepiej się głupio śmiać niż mądrze płakać....;)
Udanego popołudnia

coś w tym jest amelko...;-)))
a bywa i tak
...po mądrym płakaniu...- następuje głupi śmiech...- ujmując to Twoimi określeniami...;-)))
co nie zmienia faktu, ... że śmiech to zdrowie...;-)
też udanego popoludnia..;-) iii...wesolego...;-)
i pozdr.
pietroo / 2010-10-25 14:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
gratki!!
amelian nl / 91.208.10.* / 2010-10-25 14:15
dziękuję :)
pietroo / 2010-10-25 13:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dokupujecie GPF po 3 gr?
pietroo / 2010-10-25 14:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
widzę, że łyknąłeś ładny pakiecik
paweł77 / 2010-10-25 14:13 / Bywalec forum
noooo i czekam na wzrościki
pietroo / 2010-10-25 14:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ja też :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy