Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
aqua vitae / 2010-09-30 16:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
strzała Rebiata :)

Ekuś:
Zarząd Spółki Eko Export informuje, że w dniu 30.09.2010r złożył wniosek o wyznaczenie na 11.10.2010 pierwszego dnia notowania dla 1.485.000 akcji zwykłych na okaziciela serii H w alternatywnym Systemie Obrotu na rynku NewConnect. Jednocześnie wnioskował o ustalenie dnia 08.10.2010 jako ostatniego dnia, w którym notowane będą w alternatywnym systemie obrotu Prawa do Akcji serii H.

Podstawa prawna: §3 ust. 1 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu ,,Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect".

pozdrawiam (zimno jak cholera)
Kambodza / 2010-09-30 16:41 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Aqua:)
Czytałem, czytałem, dni PDA są policzone:)
Mamy korekte mała a jutro raport:)
Pozdrówka
paweł77 / 2010-09-30 16:53 / Bywalec forum
Witam, sądzisz Kam, że Ekuś wystrzeli na północ, czy czeka nas dalsza korekta. Pozdro.
Kambodza / 2010-09-30 17:02 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciężko powiedzieć bo jak wejda PDA to może być róznie w zalezności od tego ile PDa wzieły skoczki i ile twarde ręce odbiorą.
Ogólnie żeby wejśc na gpw to kapitalizacja musi byc spełniona a żeby zostało to spełnione to średni kurs z z3-ech miesięcy musi byc najmniej ok 5zł więc nawet jak cos poleci to nie dużo bo BZ WBK będzie animował i nie pozwoli na to:)
Ja spokojnie czekam
pietroo / 2010-09-30 14:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Lech - Red Bull 21.05 na TV4

juz żadna z polskich porządnych stacji nie chce transmitować takich meczy..... wstyd!!!!!!
Kambodza / 2010-09-30 16:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
poczekaj, mówili dzisiaj chyba, że o 18 a później Borusia chyba miała byc później transmitowana
pietroo / 2010-09-30 19:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jest odwrotnie, najpierw Borussia
Kambodza / 2010-09-30 19:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
widze właśnie:)
pietroo / 2010-09-30 19:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Błaszczykowski nie błyszczy
pietroo / 2010-09-30 19:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no i dostali bramke do szatni...
pietroo / 2010-09-30 11:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Artykuł z Wyborczej:

Prawie połowa Polaków pytana, co najbardziej lubi robić w wolnych chwilach odpowiada: oglądać telewizję. Co czwarty idzie spać. Co piąty w ogóle nie ma pasji. - Rośnie pokolenie nieszczęśliwych ludzi - alarmują psychologowie

Listę zajęć najchętniej wybieranych w wolnym czasie przez Polaków stworzyła firma MB SMG/KRC. Wyłania się z niej dość ponury obraz. Tylko 3 proc. z nas chodzi do kina czy teatru, 4 proc. podróżuje i tyle samo gra np. w gry planszowe. 12 proc. w wolnych chwilach gotuje, 9 proc. majsterkuje, a co trzeci twierdzi, że spotyka się z przyjaciółmi. Jednak 41 proc. najchętniej siedzi przed telewizorem, 17 proc. - przed internetem, a 25 proc. śpi. Aż 23 proc. w wolnym czasie nie robi dosłownie nic.

Socjolog Kuba Antoszewski z MB SMG/KRC uważa, że po prostu nie bardzo umiemy wykorzystać wolny czas. - Bo po okresie transformacji, który przeżyliśmy w biegu, to stosunkowo świeże zjawisko. Teraz żyje nam się trochę lepiej, ale musi minąć trochę czasu, nim nauczymy się pielęgnować swoje pasje - mówi.

Problem w tym, że aż co piąty badany nie ma żadnej pasji. Ich brak mniej odczuwają młodzi do 24 roku życia (14 proc.), ale już dwa razy więcej 30-latków, którzy poświęcają się pracy i rodzinie. - Ale odkładając realizację życiowej pasji na później, wielu wchodzi w kanał, z którego potem bardzo trudno jest się wydostać - mówi Beata Pachońska, psycholog i terapeuta z Pracowni Psychologii Praktycznej w Krakowie.

Podaje przykład jednego ze swoich pacjentów, który marzył, by robić sztuki teatralne. - Skończył studia i odłożył pasję na półkę, bo najpierw chciał się dorobić. Został przedstawicielem handlowym, awansował, dostał służbowy samochód. Minęły lata i choć dziś ma już spore oszczędności, nie potrafi wrócić do marzeń. I dalej jest nieszczęśliwy. Jak mówi Pachońska, takich frustratów jest coraz więcej. Wielu budzi się dopiero, gdy przechodzi na emeryturę. - I wtedy czują, że większość życia przeleciała im przez palce - dodaje psycholog.

To wszystko nie znaczy, że miłośniczka tańca powinna rzucać pracę sekretarki i zakładać szkołę tańca. - Znam przypadek przez lata niespełnionej zawodowo matki trójki dzieci, której jedno urodziło się z zespołem Downa. Dzięki chorobie dziecka niespodziewanie odkryła powołanie w tym, by pomagać innym, chorym maluchom. Mimo że jest już przed 40-tką właśnie rozpoczęła studia medyczne. Mówi, że jeszcze nigdy nie była tak szczęśliwa.

Według psycholog to jeden z dowodów, że w poszukiwaniu życiowej pasji nie trzeba brać się z życiem za rogi. - Najważniejsze to obserwować, co nam przynosi los i robić wszystko, by to wykorzystać - podsumowuje.

Czyli jesteśmy frustratami....
pietroo / 2010-09-30 10:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
City dalej leci :))
Kambodza / 2010-09-30 11:00 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
niech lecie, czekamy i sie zakupi jak prezes będzie odkupował po taniości;)
pietroo / 2010-09-30 10:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

2010-09-30 01:31:03 | bebe [ Portfel ] [ Forumowicz z doświadczeniem ]
PS. pozdrówka dla kącika pietroo i Jego Gości.....- oczywista...;-)))



Ja również serdecznie pozdrawiam
pietroo / 2010-09-30 10:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Słaby początek sesji zawdzięczamy agencji Moody’s

Obniżenie ratingu dla Hiszpanii osłabiło eurodolara

Główną informacją dzisiejszego poranka jest informacja na temat obniżenia ratingu Hiszpanii do poziomu AA1 z perspektywą stabilną. To główna przyczyna porannych spadków głównej pary walutowej. Po wczorajszym niezwykle sennym dniu, który nie przyniósł istotnych zmian na rynku, dzisiaj notujemy lekką korektę, przez co kurs EUR/USD spadł do poziomu 1,3560. Jednak trend głównej pary walutowej nie jest w żadnym stopniu zagrożony, ponieważ nadal znajdujemy się powyżej wsparcia i w dalszym ciągu jest możliwość zwyżki.

Złoty lekko traci

Notowania złotego w stosunku do euro i dolara zaczęły się od lekkiego spadku. Deprecjacja polskiej waluty nie jest jednak mocna, ponieważ USD/PLN rośnie o 0,7% i notuje poziom 2,9340, natomiast EUR/PLN rośnie o zaledwie 0,3% i kształtuje się na poziomie 3,9830. Poranne zmiany nie są duże, ale warto pamiętać, że przed nami bardzo ważne dane makro, które mogą zmienić obraz rynku, który pomimo negatywnej informacji z Hiszpanii jest nadal pozytywny.

Spora liczba danych makro

Na dzień dzisiejszy zaplanowano aż cztery publikacje makroekonomiczne, które mogą powodować dynamiczne zmiany na rynku. Już o godzinie 11.00 poznamy dane wstępne na temat inflacji CPI w Strefie Euro. Rynek oczekuje poziomu 1,7% r/r, wobec 1,6% r/r miesiąc wcześniej. Następnie o godzinie 14.30 poznamy cotygodniowe dane na temat nowych bezrobotnych w USA, gdzie prognozy mówią o poziomie 460 tys, wobec 465 tys przed tygodniem oraz ostateczny odczyt PKB w USA za II kwartał. Oczekuje się poziomu 1,6% r/r tak jak w danych wstępnych. Ostatnią informacją dnia dzisiejszego będzie odczyt wskaźnika Chicago PMI o godzinie 15.45, którego prognozy wskazują lekki spadek do 55,9 pkt, wobec 56,7 pkt miesiąc wcześniej.


Błażej Kędzierski
pietroo / 2010-09-30 09:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam serdecznie Kącikowiczów :))

czwartek, więc zaczęliśmy od spadków... nic nowego...

udanego dnia życzę....
amelian / 2010-09-30 09:56 / portfel / Tysiączniczka na forum
Hej Piotruś, witajcie :)))

Słońca Wszystkim życzę i pogody ducha :)))

PS Kam wierszyk to cytat z Wesela Wyspiańskiego ;)
Kambodza / 2010-09-30 10:59 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Hej:)
A juz myślałem, że to Ty masz takiego talenciocha:)
pietroo / 2010-09-30 10:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
hej, hej :))

a juz myślałem, że to Twój :))))))))))))))))))))))))))))
amelian / 2010-09-30 10:15 / portfel / Tysiączniczka na forum
hehe, no chciałabym..... ;)))
pietroo / 2010-09-30 10:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
spróbuj coś napisać... może będzie jeszcze lepsze :)
pietroo / 2010-09-30 09:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

2010-09-30 00:48:57 | amelian [ Portfel ] [ Tysiączniczka na forum ]
Napisze raz jeszcze...specjalnie dla Piotrusia...pół dnia próbowałam doszukać się
pozytywów ;))) nie wyszło...

Dobranoc


Dziękuję Ci serdecznie Asiu. Mam nadzieję nie być akcjonariuszem tej firmy w najbliższym czasie.
Kambodza / 2010-09-30 08:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie:)
Weekend ma byc ładny a to najważniejsze:)
Udanego dzionka życze
amelian / 2010-09-30 00:45 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witajcie nocą porą :)
Tak na szybkości analiza pseudo specjalnie na życzenie naszego Gospodarza :)))

EUROIMPLANT

W przypadku tego waloru słowo analiza z mojej strony byłoby nadużyciem, wskaźników nie ma co liczyć jak również dynamiki, no chyba że straty… Lecz parę słów skrobnę ;)
Jak o pięknie piszą o sobie: „Euroimplant S.A. to oparta na unikalnej wiedzy spółka z branży biotechnologii. Działalność istniejącej od 2006 roku firmy obejmuje projektowanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie nauk biologicznych i medycznych. Celem strategicznym spółki jest opracowywanie i wprowadzanie na rynek europejski i światowy kolejnych innowacyjnych rozwiązań z zakresu inżynierii tkankowej, a w konsekwencji zdobycie istotnej części rosnącego rynku międzynarodowego. Jednocześnie spółka zainteresowana jest rozwojem na rynku krajowym, na którym nie posiada bezpośredniej konkurencji” Hmmm…. Trąci trochę górnolotnymi marzeniami Pana Krauzego, tak mi się skojarzyło… Misję firmy (również w podniosłym tonie utrzymaną) „Misją spółki jest transfer najnowszych odkryć nauki z obszaru biotechnologii w sferę biznesu…” sparafrazowałabym na „transfer pieniędzy inwestorów do kieszeni zarządu” bo rok 2008 i 2009 ciągną na niemałej stracie (w obydwóch latach ponad 1,5 mln PLN ale grubo ponad pół bańki na wypłaty dla trzyosobowego zarządu się znalazło jakoś….)
Działalność operacyjna Spółki to w zasadzie nic… dalej plany i marzenia „Do najważniejszych wydarzeń 2009 roku należy zaliczyć pozyskanie środków z dotacji unijnych na kwotę 3,6 mln PLN” i dalej zaciekawieni (a raczej zaskoczeni jak coś takiego można wpuścić na giełdę) czytamy „ W 2009 EUI rozpoczął testową sprzedaż pierwszego produktu. Zgodnie z aktualną wiedzą członków Zarządu pierwsze, znaczące przychody ze sprzedaży produktów powinny zostać osiągnięte w 2010 roku”…. No niestety rzeczywistość okazała się brutalna i 2Q na działalności operacyjnej również pokazuje stratę…
Z listu Prezesa jeszcze: „Rok 2010 to budowa. Budowa nowego, nowoczesnego na skalę europejską laboratorium produkcyjne, ale przede wszystkim budowa rynków zbytu i sprzedaż produktów. Rok 2010 to również rok aplikowania o przejście na główny rynek GPW.” Aplikacja w moim odczuciu zostanie odrzucona… mam skompletowane dane do analizy ( zrobię niebawem) LUGa , który to niedługo przechodzi na główny i porównać się tego nijak nie da…
Na kredyty te nie mieli co liczyć stąd emisja nowych kwitów w 2010 roku… ”W celu pozyskania dodatkowych środków prowadzone są rozmowy z inwestorami branżowymi oraz bankami. Mając a uwadze utrudnienia w pozyskaniu finansowania poprzez kredyty bankowe pozyskanie środków z tego źródła może okazać się bardzo trudne” Rok 2010 przynosi również zmiany w strategii Spółki, już nie tylko tkanki ale i kremy (WOW!!!) albo nie kremy bo nazywają to produkt… zwał jak zwał oby efekty przynosił ;) „W zakresie realizowanych działało z zakresu badań i rozwoju przygotowano strategię wprowadzenia do produkcji nowego produktu, pod nazwą ColldeVie (produkt przeznaczony do pielęgnacji i regeneracji wrażliwej skóry wokół oczu)…” i dalej zaciekawieni na maksa już czytamy „Na poziomie biznesowym spółka realizowała działania zmierzające do budowy kanału sprzedaży…” W moim odczuciu ów kanał Spółka powinna już dawno mieć wybierając się na NC… :))) ale widać są różne podejścia do prowadzenia biznesu ;) I tak dalej i tak dalej w takim rytmie takie bajeczki…. ;))) Szkoda czasu, energii… Pamiętam jak ten walor podobał mi się jakieś rok temu, przepraszam Was nie wiem co mnie zamroczyło wtedy…. Aha, jeśli chcecie kupić to czysta spekulacja bo zero fundamentów w tym…. I żeby nie było tak smutno jeden z moich ulubionych cytatów, myślę, że pasuje doskonale:
„(…) tak by gdzieś het gnało, gnało,
tak by się nam serce śmiało
do ogromnych, wielkich rzeczy (…)”
a tu pospolitość skrzeczy,
a tu pospolitość tłoczy,
włazi w usta, uszy, oczy; (…)
b a r a k u d a / 2010-09-30 03:20 / Pogromca mitów giełdowych
Hahaha....
pierwsza taka analiza...jaką czytam....\
pozdrówka serdeczna dla autora.....:-))))


cymesik analityczno-satyryczno-ekonomiczny....:--))
Kambodza / 2010-09-30 08:20 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Amelko gratki za analize:) masz talent Kobietko:)
I wierszyk fajny:)
amelian / 2010-09-30 00:48 / portfel / Tysiączniczka na forum
Napisze raz jeszcze...specjalnie dla Piotrusia...pół dnia próbowałam doszukać się pozytywów ;))) nie wyszło...

Dobranoc
bebe / 2010-09-30 01:29 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
witaj amelian...

przeczytałam z uśmiechem Twą analizę....- rozpracowałaś "tryndy" działań...- z niezłym humorem;-))))
gratki.....;-))
Dobrej nocy...
Pa..
bebe / 2010-09-30 01:31 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
PS. pozdrówka dla kącika pietroo i Jego Gości.....- oczywista...;-)))
pietroo / 2010-09-29 22:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
MWTrade pewnie znowu będzie latać

http://www.czasnazysk.pl/wykres/mwt
pietroo / 2010-09-29 18:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dzisiaj LM wieczorem w TV, gra Valencia z MU, może być ciekawie :))

dwa tyskie chłodzą się w lodówce :)))))
tomtay / 2010-09-29 18:32 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dwa tyskie?! to co oni będą grali dwie połowy po 15 minut?! ;))
pietroo / 2010-09-29 20:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jutro do pracy rano jadę samochodem, więc dwa starczy :)
TOMOK....wpadłem na chwilę i nie mogłem / 78.154.93.* / 2010-09-29 18:56
hihihihihihihihihihihiiii
Pozdrawiam ciepło Cię pietroo
pietroo / 2010-09-29 20:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj :)

wpadaj częsciej....


pozdrawiam Cię serdecznie
amelian / 2010-09-29 19:24 / portfel / Tysiączniczka na forum

dwa tyskie

hehehe...............to może jeszcze drugie dla kolegi powiesz..........;)))
pietroo / 2010-09-29 20:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
nie, oba dla mnie :)
pietroo / 2010-09-29 18:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
sesja dla mnie słaba, więcej spadło niż urosło
Kambodza / 2010-09-29 19:00 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
dla mnie na 0
Kambodza / 2010-09-29 17:53 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
City już po 23, całkiem ładna korekta:)
Niedłuo będzie można próbowac brać, ja może jutro już troche podbiore
pietroo / 2010-09-29 18:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a w ciągu dnia jeszcze chodził po 25 zł, jak dobrze widziałem....

widzę, że zasadzasz się na dobre?
ja też jak spadnie niżej kupię pakiet
Kambodza / 2010-09-29 19:00 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
powoli można zacząć bardzo delikatnie dobierać a jak będzie leciał dalej to uzupełniać stan posiadania:)
paweł77 / 2010-09-29 20:30 / Bywalec forum
jaka może być granica korekty na City?
pietroo / 2010-09-29 20:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
myślę, że poniżej 20 zł można dobierać...
smooth / 2010-09-29 21:59 / portfel / Tysiącznik na forum
Uwaga na formacje objęcia na tygodniowym, potwierdzoną wolumenem.
pietroo / 2010-09-29 22:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
więc jaki scenariusz obstawiasz?
smooth / 2010-09-29 23:04 / portfel / Tysiącznik na forum
spadkowy, co najmniej 15 zł.
Kambodza / 2010-09-29 23:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
dzięki Smo
pietroo / 2010-09-29 23:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ja byłem większym optymistą, obstawiałem 16 zł
pietroo / 2010-09-29 15:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
to się nazywa cierpliwość

http://www.pb.pl/4/a/2010/09/29/Kup_i_trzymaj__Przez_72_lata
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy