Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "pietroo"

Komentarze do portfela "pietroo"

Wyświetlaj:
Kambodza / 2010-09-27 15:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
EEX rules:)
Aqua Przyjacielu jadymy dalej:)
Kambodza / 2010-09-27 15:51 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Eko Export, producent mikrosfery wykorzystywanej m.in. w budownictwie i branży samochodowej, notowany na NewConnect nie martwi się o brak zamówień.

— Zanosi się na prawdziwą eksplozję. Do tego dochodzi wzrost cen. Nasza mikrosfera zdrożeje od drugiego półrocza, ale spodziewamy się boomu cenowego i wzrostu rzędu 30-40 proc. w pierwszym kwartale 2011 r. — mówi Zbigniew Bokun

Aqua tak jak pisaliśmy w sobote o marżach, i to jest w I kw 2011 a co na koniec 2011?:)
pietroo / 2010-09-27 15:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cieszy mnie dzisiaj EEX PDA :)
pietroo / 2010-09-27 13:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Komentarz do rynku złotego - złoty stabilny


Od niewielkiego osłabienia wobec dolara i stabilizacji w stosunku do euro, rozpoczął nowy tydzień złoty. W południe kurs USD/PLN testował poziom 2,9358 zł, a EUR/PLN 3,9503 zł. W piątek na zamknięciu kursy te kształtowały się odpowiednio na poziomie 2,9328 zł i 3,9504 zł.

Nieznaczne osłabienie polskiej waluty w relacji do dolara, to pochodna realizacji zysków na EUR/USD. Po piątkowym wzroście w okolice 1,35 dolara, para ta cofnęła się przed południem do 1,3426 dolara. Ruch ten, pomimo że sprowokowany obniżką ratingu dla Anglo Irish Bank przez agencję Moody’s) ma tylko i wyłącznie charakter korekcyjny, dlatego nie stanowi zagrożenia dla kontynuacji spadków USD/PLN.
Takie zagrożenie nie pojawia się także ze strony rynków akcji, gdzie nastroje pozostają pozytywne, a po wybiciu amerykańskich indeksów powyżej sierpniowych szczytów, wzrosty są obecnie najbardziej prawdopodobnym scenariuszem. To zaś będzie prowadziło do wzrostu apetytu na ryzyko, premiując kupno polskiej waluty.
W tym tygodniu oprócz sytuacji na giełdach oraz zachowania EUR/USD, potencjalny wpływ na notowania złotego mogą mieć jeszcze wyniki środowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej (zmiana stóp nie jest oczekiwana) oraz publikowany w piątek indeks PMI dla polskiego sektora przemysłowego za miesiąc wrzesień (prognozowany jest jego niewielki spadek). Nie będzie to jednak wpływ rozstrzygający o jego losach.


Marcin R. Kiepas
pietroo / 2010-09-27 11:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Siedem firm, które mogą dać zarobić

Maciej Zbiejcik
Puls Biznesu, pb.pl,27.09.2010 07:00
Czytaj komentarze (14)
Zobacz na forum ()
a155338c-29ef-4084-8c76-6c95d256747d

Analitycy wytypowali kandydatów na liderów. Po naszej publikacji już w poniedziałek są liderami wzrostów.
Zobacz takżeWIG20 broni poziomu 2600 pkt.



Boryszew, City Interactive czy MW Trade — to tegoroczni liderzy
wzrostów na GPW. Cierpliwym akcjonariuszom dali zarobić nawet kilkaset procent. Ostatnio ulubieńcy inwestorów dostali zadyszki. Giełda jednak nie znosi próżni i zapewne wkrótce pojawią się nowe
perełki. Na kogo padnie? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do ośmiu analityków. Poprosiliśmy ich o wytypowanie spółki, która ma szanse stać się ulubieńcem inwestorów. Niektórzy eksperci zastrzegali, że znalezienie perełki wcale nie jest takie proste.

Analitycy stanęli jednak na wysokości zadania. Wytypowali siedem firm: Amica, Centrozap, EFH, Hawe,, Optimus, PKM Duda. Już po godzinie poniedziałkowych notowań ich kursy wyraźnie odbiegają od rynku
, rosnąc o 3 - 10 proc. Taniejącym wyjątkiem jest siódmy wskazany: NFI Empik.
pietroo / 2010-09-27 09:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
USD/PLN wyznacza nowe lokalne minima

Korekcyjny początek tygodnia

Końcówka zeszłego tygodnia, po części dzięki dobrym danym makro, ponownie charakteryzowała się przewagą kupujących wspólną walutę, dzięki czemu głównej parze udało się wyznaczyć nowe lokalne maksimum. Jednak weekend nie przyniósł żadnych ważnych informacji ze światowych gospodarek, dlatego bykom zabrakło argumentów za dalszym umacnianiem euro. W rezultacie pierwszą sesją w tym tygodniu rozpoczęliśmy od korekcyjnego cofnięcia na nieco niższe poziomy, gdyż obecnie kurs wynosi 1,3465.

Złoty znów nieco mocniejszy

Pozytywne zakończenie tygodnia mogliśmy obserwować także na parach złotowych. Kurs USD/PLN zdołał przebić się nieznacznie przez poprzedni dołek i dotrzeć poniżej 2,93. Z kolei para EUR/PLN utrzymała się poniżej 3,97, a nawet cofnęła do 3,95. Inwestorzy będą w tym tygodniu wyczekiwać na posiedzenie RPP, ponieważ część z nich będzie liczyła na podwyższenie stóp o 25pb. Warto jednak zaznaczyć, że większość oczekuje tego dopiero w przyszłym miesiącu, dlatego brak decyzji o podwyżce nie powinien negatywnie wpływać na złotego. Należy także cały czas pamiętać o sytuacji na rynkach światowych.

Bez nowych danych na początek tygodnia

Nowy tydzień rozpoczniemy od pustego kalendarium, a zatem na rynku nie pojawią się żadne nowe dane makro, które mogłyby wskazywać dalszy kierunek zmian na parach walutowych. Zatem jak zwykle w takich sytuacjach, to giełdy oraz analiza techniczna powinny być źródłem impulsów dla inwestorów.

Dariusz Pilich
pietroo / 2010-09-27 09:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Skoti się ruszył :))
pietroo / 2010-09-27 09:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no i GOA pięknie :))
Ged / 2010-09-27 10:18 / Tysiącznik na forum
tylko EFH :)
w okrągłą rocznicę wyjdę na zero...

jakbym miał tyle cierpliwości do utrzymywania papierów z zyskiem miałbym szerszy uśmiech..

dobrego dnia dla Was :)
pietroo / 2010-09-27 10:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
nie widzę tego dziada u Ciebie w portfelu
po ile go kupowałeś?

pozdrawiam
Ged / 2010-09-27 10:53 / Tysiącznik na forum
z całą radością właśnie go sprzedałem - 1,12
pietroo / 2010-09-27 11:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
szkoda, że tak szybko
ma sznase pofrunąć wyżej, piszą nawet o 1.40
Ged / 2010-09-27 13:01 / Tysiącznik na forum
zakładam, że trochę się cofnie wtedy może pospekuluję
pietroo / 2010-09-27 13:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wyżej wkleiłem artykuł o czarnych koniach jesieni tego roku, pisza o EFH
pietroo / 2010-09-27 07:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam Was serdecznie

leje zza oknem, a więc prognozy się sprawdziły....
udanego dnia życzę na parkiecie
Kambodza / 2010-09-27 08:01 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Piotrek:) Witajcie Wszyscy:)
Stolica ciepła ale deszczowa, ale to nic aby stragan nam to wynagrodził i bajki:)
Udanego dzionka życze
amelian / 2010-09-27 08:28 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witajcie :)))
W Rzeszowie też szaro i deszcz, obudziłam się myśląc że środek nocy a tu wstawać trzeba było ;)
Oby ten tydzień był równie udany jak poprzedni :))))))))))))))))
MK 72 / 2010-09-27 08:35 / (Marcyś)
Dzień Dobry Pani, Dzień Dobry Panom

Udanego dnia życzę
amelian / 2010-09-27 00:23 / portfel / Tysiączniczka na forum
Mam już prawie całą analizę LUGa dla Was ale.......zastanawia mnie jedna rzecz i jestem pewna że to błąd z ich strony, niezgodny z matematyką najprostszą....mianowicie podają liczby tak (pisząc w nawiasie że w tys. PLN)
19 291,89 z przecinkami....czyli zapis niepoprawny, no chyba że w matmie się coś zmieniło ostatnio hehe....w co wątpię...czyli moim zdaniem powinno być 1 mld 929 mln 189 tys. a zapis 1 929 189 w tabelce i wtedy każdy potrafi sobie to odczytać ;) i tak ze wszystkimi liczbami zły zapis....jeśli się mylę to proszę żeby mnie ktoś poprawił :)))
dociekliwy / 2010-09-27 00:50 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj
tego czy sie mylisz to nie wiem ale ja w zapisie
19 291,89 (tys)
nie widze nic niepoprawnego dla mnie to jest
19 291 890
pozdr.
amelian / 2010-09-27 08:32 / portfel / Tysiączniczka na forum
Hej Dociekliwy :) dla mnie to dziwny zapis i już....po przecinku pisze się ułamek liczby przecież..... ;)

Pozdrawiam serdecznie
amelian / 2010-09-26 23:32 / portfel / Tysiączniczka na forum

,,Ja nie żyję stricte polskimi realiami, a na światowe standardy nie jest to aż tak
dużo pieniędzy."

hehe dobre....szczerze to trochę mu zazdroszczę....przez cały weekend dyskutuję z ojcem jaki ma kupić samochód czy mały (pod moim kątem żeby zaparkować wszędzie i żeby mało palił) czy jak on to chce mega wielki i piękny....to są polskie standardy niestety.... ;)))
Kambodza / 2010-09-26 23:25 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
i wygralismy:) ale nerwówka była
Kambodza / 2010-09-26 21:02 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie:)
Trzymajmy kciuki za naszych żeby dokopali Deutschlandom
tomtay / 2010-09-26 21:04 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ekoexporciuch pięknie plusuje :)
Kambodza / 2010-09-26 21:33 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witka Tom:)
A no plusuje sobie, plusuje:) i oby tak dalej:)
Jak tam Dzidziuś?
życzliwy / 83.24.214.* / 2010-09-26 20:07
dziękuję Ci za to info, wiemy teraz na czym stoimy :)

Dziękuję Dobry Człowieku ;)))
Bardzo proszę. To jeszcze poczytajta jak sprzedaż akcji spółki skomentował w rozmowie Marcinem Przasnyskim z StockWatch.pl sam Prezes City Interactive. Hej.
Link:
http://www.stockwatch.pl/artykuly/post/2010/09/26/Ja-tez-mam-prawo-do-zysku.aspx

Pozdrawiam. Życzę miłego wieczoru.
życzliwy / 83.24.214.* / 2010-09-26 20:42
Prezes dalej będzie realizował swoje gigantyczne zyski na akcjach
W linku zapewnia, że na razie odpuszcza. Zresztą sprzedał w ciągu paru sesji akcje spółki za trochę ponad 19 mln zł i mimo, iż:
,,Ja nie żyję stricte polskimi realiami, a na światowe standardy nie jest to aż tak dużo pieniędzy."
to na razie powinno mu wystarczyć na jakiś czas na te światowe standardy. Swoją drogą to patrząc ile sprzedał w ,,%" akcji spółki i po ile teoretycznie miał te akcje (jak już wspominałem - cena nominalna 10 gr ustalona przy przekształcaniu spółki z o.o. w spółkę akcyjną) to już zrobił na tej spółce na prawdę świetny interes.
Teraz skupiam na meczu polskich Siatkarzy, który - mam nadzieję - zleją Niemców.
Cześć.
pietroo / 2010-09-26 22:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
siemanko

ale przyciął procentowo zarobeczek.... ustawiasz się jak spadną do odpowiedniego dla nas poziomu?

pozdrawiam
pietroo / 2010-09-26 09:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
bardzo ciekawy artykuł

http://www.pb.pl/2/a/2010/09/24/CZ_nie_zawsze_prawde_ci_powie
pietroo / 2010-09-26 09:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
na dobry początek dnia :)

http://www.wykop.pl/link/471831/murzyn-na-rowerze/

co ten murzynek wyprawia......:))
pietroo / 2010-09-26 09:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam Was niedzielnie :))

super pogoda zza oknem, wyspany jestem I raz w tym tygodniu :)
wczoraj byłem na grzybach i powiem Wam, że przeżyłem wielką przyjemność, grzybobranie bardzo odpręża, pozwala odpocząć, przemyśleć wiele spraw :))
zebraliśmy z bratem 2 wiaderka, same podgrzybki :)
może uda mi się jeszcze raz tak pojechac w tym roku.... oby tylko grzyby i pogoda była

pozdrawiam i trzymam kciuki za Kubicę, aby przyjechał na metę w pierwszej piątce :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy